A.Mazuronis: pilnaties įtaka ar jau diagnozė?

… Pilnatis tikriausiai vis dėlto veikia…

Rašiau jau apie galimą šio reiškinio įtaką KT teisėjams ir premjerui, bet kuo pilnatis arčiau, tuo jos įtaka, atrodo, darosi stipresnė.

Tą akivaizdžiai liudija Seimo nario Andriaus Mazuronio veiksmai ir jo trečiadienio pareiškimas.

Suprantu, kad politinė kova, artėjant rinkimams, aštrėja, kad EŽTT sprendimas ir KT bei valdančiosios koalicijos komentarai atmosferą dar labiau įkaitino, bet kažkokios ribos juk turėtų būti.

Savo politinius oponentus viešai vadinti šizofreniku ir reikalauti jį gydyti, mano supratimu, gali tik žmogus, visiškai nesuvokiantis, kas jis yra, nesusivokiantis realybėje ir nesuprantantis savo veiksmų, tai yra, ligonis.   

Jei gerai atsimenu, tokiems apibūdinti kartais dar vartojamas terminas – „nepakaltinamas“.

Nes tik nepakaltinamam asmeniui gali šauti į galvą tokius tekstus skelbti kaip Seimo nario pareiškimą ir skelbti jį parlamento puslapyje.

Įdomiausia, kad A.Mazuronis per rinkimų kampaniją tikriausiaipriekaištaus valdantiesiems dėl sumenkusio Seimo autoriteto ir tragiškai mažo rinkėjų pasitikėjimo parlamentu. Nes, būdamas nepakaltinamas, jis negali suprasti, kad būtent tokie pareiškimai, kokį jis surašė sausio 12-ąją, labiausiai ir prisideda prie Seimo autoriteto ir pasitikėjimo juo mažinimo.

Negali juk pasitikėti  tuo, kas nesusivokia realybėje.

Liūdniausia yra tai, kad A.Mazuronis lyg ir turėtų priklausyti naujajai politikų kartai.

Panašu, kad liga renkasi ne pagal amžių…

P.S. Atsiprašau, kad tokią dieną tenka apie tai kalbėti.

(4 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • samogitian

  deja, bet Andrius Mazuronis yra Seime. Tikrai nepakaltinamas daunas

 • Labai tiksli frazė – „Panašu, kad liga renkasi ne pagal amžių…“

 • lida

  Tenka pastebėti, kad ir šis įrašas, išvadinantis Mazuronį ligoniu, „nepakaltinamu“, iš esmės nesiskiria nuo Mazuronio.

  • Genijus

   Na, Artūras bent jau pridėjo „P.S.“, kuris yra labai laiku ir į temą. Štai jaunajam Mauzeroniui sausio 13-oji ar jos išvakarės yra tinkamas momentas paskelbti TOKIO LYGIO tekstą…
   Na, mano nuomonės apie paksoidus tai nė kiek nepakeitė, bet vis tiek nemalonu…

 • naihelas

  Šiaip tai skaičiau tą pareiškimą, ir nesimato nieko kito, kaip fatališkai nesėkmingas pabandymas sužibėti ironijos ir sarkazmo sugebėjimai. Turbūt tai diagnozė – juk sakoma, jei ko nesugebi, tai ir nelįsk. Kita vertus, A.Mazuronis jau Seime, taip kad jam tai negalioja

  • lida

   Manau, vienaip ar kitaip turėtų sureaguoti Prezidentė, nes Ministrui Pirmininkui dėl sveikatos negalint eiti pareigų, ji turėtų pavesti vienam iš ministrų jį pavaduoti.
   O jei A. Mazuronis pokštauja, tada jam reiktų pasikonsultuoti su bendrapavardžiu Valentinu, dėl galimų neigiamų teisinių pasekmių.

 • J. naivusis

  Gal tai yra reakcija į „Premjere, neblūdykite bent jau Jūs!!!“ ?

  Sutinku, kad nebjuokinga. Visai.

  • lida

   Va, va, juo labiau šis įrašas yra keistas.

 • Viktoras

  Pirmieji pareiškimo sakiniai labai tinka pačiam Mazūroniui… Beje, o kas tas Andrius Mazūronis? Sūnus, kurį išrinko į seimą, nes pavardė tokia, kaip ir tėvo?:) Ką reikšmingo nuveikė Andrius per savo gyvenimą? Kiek aš pamenu šį žmogų, net kursinių darbų universitete pats nesugebėdavo padaryti…

 • Skeptikas

  Atsiprašau, o kuo ypatinga ši apniukusi diena, kad nebūtų galima rūpintis premjero psichine sveikata? Pvz., man vien jo išvaizda visuomet kėlė abejonių, o jau kai prasižioja, tai visiškas… Na, A.Mazuronis rūpinasi premjero sveikata taip, kaip gali politikas, nors šiaip tuo užsiimti turėtų prichiatrai ir psichologai.

 • Dainius

  Komentaras pašalintas – A.R.

 • Fredis*

  Komentaras pašalintas – A.R.

  • Fredis*

   Komentaras pašalintas – A.R.

   • skundai dėl tinklaraščio autoriaus veiksmų turėtų būti adresuoti laidos „Kodėl“ vedėjai arba jos prodiuseriui.

 • Dainius

  Artūrai, čia jaunėlis Mazuronis nuo Jūsų nusirašė, kaip nevykėlis studentas. Plojo, matyt, katutėm iš džiaugsmo perskaitęs aną Jūsų įrašą.

 • Aras

  O man patiko. A. Mazuronis, aišku, atkreipė dėmesį tik į vieną Kubiliaus galimos ligos požymį, bet daktarai kompleksiškai turėtų patikrinti visą jo paskutinę dviejų metų veiklą Lietuvą stumiančią prarajon. Ir ne tik dviejų metų… Atsimenu jį „Spaudos klube“ prieš penkiolika metų. Ta pati diagnozė.

 • Andrius

  Gerb Arturai ir visi kiti…

  Labai dėkui už jūsų visų vertingus patarimus ir pasamprotavimus puikiai ir aiškiai išdėstytus šiuose komentaruose. Noriu pasakyti, kad tikrai nesistengiau piktybiškai premjero išvadinti (manau to ir nepadariau) šizofreniku, kaip kad pateikta gerb Artūro tekste. Vienintelė panaši mintis buvo bandant kalbėti apie politinę šizofreniją (šią savoką sugalvojau ne aš, o vienas mano klega iš kitos frakcijos). Galėčiau diskutuoti ir galbūt dalinai sutikti su tuo,kad sarkazmas ir ironija mano pranešime balansavo tikrai ant leistinos ribos (ypač turint omenyje datą kada jis buvo paskelbtas), tačiau tai buvo išaukta, mano galva, analogiškai ant sveikos nuovokos ribos balansuojančio premjero pasisakymo, todėl būčiau linkęs sutikti, kad šis pranešimas nebuvo pats sėkmingiausias su sąlyga, kad visi vieningai pripažinsime, jog premjero pasisakymas (Turint omenyje jo statusą, bei absoliučiai atsiribojant nuo meilės ar nemeilės Paksui) buvo absoliučiai nekomentuojamas ir už sveikos logikos ribų…Beje nusirašyti tikrai nieko nuo nieko nebandžiau, to nedarydavau net universitete, net ir esant progai……

  Andrius Mazuronis

  • gerbiamas Andriau, ačiū už paaiškinimą. Jis rodo, kad dar nesate toks, kaip galėjo pasirodyti iš pirmo žvilgsnio perskaičius jūsų pareiškimą. Naudodamasis proga, aš irgi galbūt galėčiau iš dalies sutikti, kad sarkazmas ir ironija mano įraše balansavo ant leistinos ribos. Tačiau tai buvo iššaukta jūsų pareiškimo.

  • nerijus

   Andriau

   4:08

   Jūs ką šiuo metu veikiate?..
   Tai ne darbo laikas?..

  • Bobutė

   Ponas Andriau,

   kalbant politkorektiškai, esat nebrendyla…

   Kalbant, kaip mūsų krašte nuo seno kalbėjo, – esat snarglius ir/ar piemuo.

   Patikėkit, tai nėra noras Tamstą įžeisti – tai tik fakto konstatavimas…

  • K.

   p. Andriau,

   manau, kad jūsų pareiškimas, sarkastiškas jis ar ne, yra netinkamas, ypač kaip Seimo nariui. Daugiau, jis net yra įžeidžiantis, todėl turėtumėte atsiprašyti p. Kubiliaus. P. Kubilius išsakė savo nuomonę, juk čia demokratinė valstybė. Jūs taip pat galite nesutikti su jo nuomone, viešai tai išreikšti. Bet taip įžeidinėti, ir dar oficialiame Seimo puslapyje? Pagalvokite, kaip tai gali atrodyti iš šalies.

  • Respondentas

   O man kažkaip paskaičius paaiškinimą, ypač: „todėl būčiau linkęs sutikti, kad šis pranešimas nebuvo pats sėkmingiausias su sąlyga, kad visi vieningai pripažinsime, jog premjero pasisakymas…“ – labai kažkaip užsinorėjo, kad visi mes susivienytumėm ir galėtumėme prieš gerb. Andrių „vieningai“ sutikti dėl Kubiliaus pareiškimo buvimo už sveikos logikos ribų. Nežinau iš kur tas šauksmas, bet norėtųsi gerb. Andriaus sąlygą išpildyt.

 • Andrius

  Gerb Arturai

  Visada smagu pabendrauti su protingu žmogumi, kokiu Jus visą laiką ir laikiau. Labai džiugu, kad vienas kitą supratome, jei ne formos tai bent jau turinio prasme……

  Pagarbiai

  Andrius

  • Gerb. Andriau, tikriausiai meluočiau, jei pasakyčiau tą patį. Prisimindamas krepšinio aikštelę…:)

   Pagarbiai

 • Aras

  Akivaizdu dar kai kas. Šitame tinklaraštyje knibždėte knibžda politikų iš Seimo. Po kuriuo niku pasislėpęs Kubilius? Po kuriuo – D. Grybauskaitė?

  • nesvarbu

   Arai, na tu ir sąmokslų teorijų mėgėjas:) Būtų linksma, jei nuo to smegenys nekrivickėtų ar nekudabėtų, o dabar…

 • Fredis*

  pone Artūrai ir Seimo narį Andriau, visa tiesa buvo surašyta mano komentare 2:59 vakare, kuris Tinklaraštininko buvo gėdingai ištrintas.
  Tęsiant sarkazmus apie „naująją politikų kartą“, tai ji tikrai yra šauni: L.Karalius, D.Meiželytė, A.Šedžius ir CO. parašęs Tokį Pareiškimą A.Mazuronis papildė šauniosios naujųjų politikų plejados gretas.

 • Rolandas

  Jooo, pareiškimas griežtas. Jei perskaitęs turėčiau atspėti kas rašė, sakyčiau, gal Veselka. Ir tai po kokiu 300g brendžio.

 • nerijus

  Mazuroniui Junior tik reikia džiaugtis, kad jis Seime. Jis ten pateko dėka savo pavardės, o ne asmeninių savybių?..

 • Dainius

  Artūrai, labai nustebau, kai jūsų svetainėje savo vardu radau komentarą, kurio pats nerašiau: „Artūrai, čia jaunėlis Mazuronis nuo Jūsų nusirašė, kaip nevykėlis studentas. Plojo, matyt, katutėm iš džiaugsmo perskaitęs aną Jūsų įrašą.“

  Kad čia ne kitas bendravardis, o mano vardu pasinaudojęs, nusprendžiau, kai paspaudžiau atsakyti jam tiesiogiai. Ir pamačiau savo emailą.

  • Dainiau, ten kitas Dainius. Kitas IP ir kitas pašto adresas.

 • Dainius

  Sorry, čia musiet būsiu suklydęs, nes spustelėjus „atsakyti asmeniškai“ pamačiau savo emailą matyt tik todėl, kad gavėjas matytų nuo ko gavo.

 • azartas

  Labai simptomatiškas A.Mazuronio pranešimas tokia proga. Tik norisi pasiįdomauti, kaip “…sarkazmas ir ironija mano pranešime balansavo tikrai ant leistinos ribos…” siejasi su “Seimas svarsto, priima, leidžia įstatymus…” ir t.t.?
  Leidžiama suprasti, kad dabar priimtina pareiškimų bei įstatymų forma bus šaržai ir feljetonai? Džiugu. Tiesiog humoristinis realybės šou “Seimas”.
  Liko tik viena bėda – dirbti nėra kam. Nors ne, pas mus kaip ir Rusijoje – dvi bėdos… Tik keliai pas mus daugmaž geri.

 • LaurasG

  Nepakaltinamu teismo pripazystamas asmuo, kuris padare nusikalstama veika ir ja darydamas, negalejo suprasti jos pavojingumo ar valdyti savo veiksmu. Tuo tarpu civilineje teiseje vartojama savoka „neveiksnumas“, ji tikriausiai labiau tiktu tiek norint apibudinti p. A. Mazuronio nesugebejima suprasti savo veiksmu reiksmes ir juos valdyti (CK 2.10 str. 1 d.), tiek seimo nario nesugebejima veiksmingai dirbti, o ne rasyti sarkazmu persisunkusius laiskus ir dar skelbti juos ne kazkur savo puslapyje, o kaip oficialu dokumenta. Idomu, kokia savo kaip seimo nario funkcija p. Mazuronis igyvendino parases si laiska?

 • Andrius

  Net nustebau si ryta pamates ties daug epitetu ir mano darbo vertintoju, labai malonu, tikrai…….Kazkaip nejucia prisiminiau vieno labai garsaus politiko pasakyta fraze: galite manes nekesti, galite mane myleti, tik labai prasau vieno, nebukite man abejingi……malonu kad didzioji dauguma susirinkusiu cia butent tokie ir yra….parasyciau daugiau minciu, taciau rizikuoju buti apkaltintas nedarbu, todel turiu buti lakoniskas…….:))) geros Jums paskutines sios savaites darbo dienos….

  Pagarbiai

  Andrius M

  • paprasta piliete

   Na ne tiek jau daug, nesusireikšminkit:) net sakyčiau, labai nedaug…

 • azartas

  Ponas Andriau, pamėginkite susieti savo paskelbtą tekstą su Seimo pasitikėjimo rodikliais. Ir pats padarykite išvadą, kaip šis pareiškimas pagerins/pablogins/nepakeis šiuos rodiklius.
  O dėl nedarbo nesiteisinkit, dėstykit tas savo mintis, gi pareiškimui laiko radot, tai matyt ir kitoms mintis nepritrūks…

 • Valentinas

  Kad Mazūronis perlenkė lazdą (matyt prasimuša nekokybiški tėvo genai) akivaizdu. Pasiteisinimas, kad kalbėjo apie politinę šizofreniją turi būti atmestas, nes jis kreipėsi į psichiatrus.
  Labai paprasta: tikrą šizofreniją diagnozuoja psichiatrai, politinę – politologai.
  Būnant nuosekliu, Mazūroniukas turėtų paprašyti įvertinti ir pačio Pakso bei tėvo (to pačio, kurio nekokybiškus genus nešioja) psichinę sveikatą, nes po EZTT sprendimo šie du ponai skleidė nemažiau kvailus ir absurdiškus pareiškimus.
  Pagrindinė mintis, kurią reikėtų išsinešti iš šio ARtūro įrašo yra ši: su nauja politikų karta Lietuvoja yra labai striuka. Tai atima viltį.

  • Genijus

   Komentaras pašalintas – A.R.

 • Andrius

  Gerb kolegos,

  Problemose kazkodel matote sunkumus ir iskarto kaip matau netenkate vilties, siulau Jums problemose matyti galimybes, ir is ju kveptis optimizmo, nera ta naujoji karta visa tokia bloga kaip jums atrodo, tikrai…….:)))

  Andrius M

  • Genijus

   Eikit tik dirbti, biudžeto valgytojau. Nepamirškit, kad esat mūsų, tą biudžetą pildančių, tarnautojas.

 • Karolis Jachimavičius

  Kubiliaus pareiškimas, kad Paksas pralaimėjo, toks pozicijos prisiėmimas lyg jis galėtų nulemti visą Pakso gyvenimą, nebuvo protingas.

 • Jaunoji rinkėja

  Jei čia rašinėja tikrai A. Mazuronis, tai jau nebejuokinga – graudu… Brandžiai ir adekvačiai mąstyti galbūt ir sunkoka išmokti, bet nemokėti LIETUVIŠKAI rašyti jau yra absurdiška. Seimo nary, suaugęs (išsilavinęs) žmogau, nerašliavok kaip nesubrendęs, neracionalus ir beraštis žmogus.
  P.S.
  Susitelkti reikėtų ne ties pastangomis kitų nepalikti abejingais, bet ties darbu dėl visuotinės Lietuvos žmonių gerovės.

 • nerijus
 • Evelina

  Komentaras pašalintas – A.R.

  • miela Evelina, nors ir pritariu jūsų komentaro turiniui, jo reiškimo forma šiame tinklaraštyje netoleruojama.