Citata #440 Akušerė K.Kirijenko paaiškina kaip gintis nuo pilnaties įtakos

R.Šemetos Nėščiųjų sveikatingumo mokyklos dėstytoja akušerė K.Kirijenko pataria jaunoms mamoms:

Kūdikis kartais gali trumpam „netekti apetito, pavyzdžiui, dėl karščio ar mėnulio pilnaties, todėl kai būna pilnatis, reikėtų užtraukti užuolaidas.

„Mamos žurnalas “

… Užuolaida kūdikiui gal ir nepakenks, bet kas apsaugos jaunas mamas nuo tokių akušerių?…

(7 balsų, vidurkis: 4,43 iš 5)
Loading...
 • lv

  Gal Artūras Račas turi kokį mokslinį paaiškinimą, kaip veikia mėnulio pilnatis? Nes labai gali būti, kad akušerės patarimas yra kaip tik yra teisingas. Manoma (ir net ištirta keletas aspektų; pvz. epilepsijos priepuolių padaugėja tik per nedebesuotą pilnatį), kad veikia šviesa.

  • Henkas Moodis

   O jūs protingi manote, kad mėnulis veikia tik jį matant? Užuolaidas užtraukus dingtų visos bėdos? Įdomi versija. Tai gal apskritai mėnulio nereiktų ar bent jau per pilnatį debesis kaip nors ant žemės Lietuvos užtraukt reikėtų, tada ir geriau gyventumėm.

   • Antanas

    Na, mielas Henkai Moodi, aš nežinau apie mėnulio pilnatis nieko, tačiau neatmestina, kad poveikio yra (įdomu būtų pamatyti statistiką ar iš tiesų problemų pagausėja), tuo tarpu kolegos prieš tai manymu kalta gali būti šviesa – todėl jūsų kritika visai pro šalį – jei kalta šviesa, tai užtraukti užuolaidas yra geras sprendimas.

    Naktį (tamsoje!!!) gaminamas melatoninas, kuris organizmui yra svarbus, ir šio proceso sutrikdymas gresia rimtais sveikatos sutrikimais, todėl užtraukti užuolaidas vaikui (ir ne tik) miegant yra SVARBU. Ir ne tik pilnaties metu – mieste tamsu nebūna…

    Beje, mėnulio šviesa tai ta pati atspindėta saulės šviesa, su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis.

    Taip kad prieš kritikuodami verčiau tris kartus pagalvokite (o jei rašote apie tai ko nežinote – geriau 9 kartus pagalvokite ir 3 žmones ką nors toje srityje išmanančius paklauskite).

    P.S. Aš šioje srityje išmanau mažai, bet net ir aš žinau apie melatonino gamybą ir tamsos nakties metu svarbą.

    • Sejanus

     Šiuo klausimu yra daryta labai daug tyrimų. Ir tyrimų-tyrimų, apibendrinančių gautą informaciją. Atsakymas vienareikšmis, pilnatis (ar bet kokia kita mėnulio fazė) statistiškai žmonių sveikatos ir elgesio absoliučiai niekaip neįtakoja.

     Žinoma, visada bus tikinčių pilnaties įtaka, tai žmonės, kurie savo akim matė, kaip kaimynė Stasė per pilnatį kočėlu primušė vyrą. O apie statistiką išmano pakankamai, kad galėtų išvesti trijų ir penkių aritmetinį vidurkį bei papasakoti labai juokingą anekdotą, tą kur egzistuoja trijų rūšių melai.

    • Henkas Moodis

     „jei kalta šviesa“ – pats tai parašėte, kertinis čia žodis „jei“.Norėjau paklausti o jei kaltas protas, ar dar kas nors.Spėliojat kaip ir visi daktarai ir mokslininkai, jei jei, jei….

     • Antanas

      O tamsta tai nespėlioji, nes tikrai tiki?

 • Račai, kur tu lendi?

 • Joe Doe

  Mano kuklia ir niekam neidomia nuomone pons Artūras praleido progą protingai patylėti…

  • mielas Joe Doe, juk žinote, ne dundukams aiškinti, kada man kalbėti, o kada tylėti. Bet tamstos nuomonė yra vertinga.

 • leokadija

  aš tik galvoju, ar autorius ir kitomis temomis taip nepagalvojęs, nepasigilinęs ir iš paviršiaus pažiūrėjęs rašo? tada gal dauguma tų rašinėlių amatoriški? Bent jau tekstų medicinos (ne tos siaurosios, vakarietiškos prasme, o plačiau), odontologijos ir dar kai kuriomis man suvokiamomis temomis rimtai neskaitau :)
  Gal viskas prasideda nuo siauro (plokščio, buko ar kitaip – tai mano labai subjektyvi nuomonė) pažiūrėjimo į Dievą ir tikėjimą…

  • miela leokadija, džiugu čia tamstą vėl matyti. Bet turiu konstatuoti, kad nepasikeitėte ir skaitote ne tekstą, o jo autorių. Nes teksto suvokimo problemos, panašu, neišnyko.

   O savo kliedesius apie stabus ir nekaltas mergeles gal pasilaikykite savo bendrameldžiams.

 • Antanas

  Leokadija, kuo čia dabar tikėjimas dėtas? Apie mokslą diskutuojam.

  • leokadija

   na tuo, kad čia tikima tik tuo kas turi tam tikromis (pačių įrodinėjančiųjų sugalvotomis) taisyklėmis pagrįstų įrodymų. O tai, kas taip neįrodoma, arba gal išvis neįrodoma, yra neigiama. Tuo tarpu tikintys, tuo kas neįrodoma/laikinai neįrodyta/neįrodinėjama, apšaukiami… nepamenu, kuo ten. Prie diskusijų apie tikėjimą jau kalbėta. Apie laiko ir visatos dimensijas ir mūsų sąmonės sugebėjimą prasiskverbti iki jų. Arba bent pripažinti, kad daug kas, kas neįrodoma, įmanoma. O ne neigti.

 • Vakaris

  Mokslas mokslu, o Jūsų asmeniškai mėnulio šviesa neveikia? Jeigu naktį, per pilnatį, man mėnulio šviesa naktį šviečia į veidą (dėl pamirštų užtraukti žaliuzių) – miegoti negaliu niekaip. Nežinau čia kas kaip ir dėl ko, bet faktas.

  • Vakari, o jei miegate kitame kambaryje, tai tame, kur mėnulsi šviečia irgi užuolaidą užtraukiate, kad neveiktų?

  • Tomas

   Mane irgi labai trigdo menulis. Nakti, tas jo judejimas dangaus skliautu, neleidzia man uzmigti…

 • Vakaris

  Gerbiamas Artūrai, ne, veikia tik tada kai šviečia tiesiai į veidą. Bet užuolaidos ar žaliuzės tikrai padeda.