O gal iš tiesų nereikia gąsdinti?

Savaitraštis 15min.lt 2012 11 30

*********************************

Politikos apžvalgininkas M.Laurinkus, kurio plačiausiai nuskambėjęs komentaras buvo parašytas beveik prieš dešimtmetį ir vadinosi, berods, “Dėl grėsmių nacionaliniam saugumui” vienoje televizijos laidoje, atsakydamas į mano pastabas, jog politikai, aiškindamiesi santykius, dažnai nepagalvoja, kaip tai atrodo žiūrint šalies, mestelėjo, pasak jo, Sąjūdžio laikais populiarią frazę: tik nereikia mūsų gąsdinti.

Iš tiesų tai kol kas niekas nieko ir negąsdina, na, bent jau lyginsime su tuo garsiuoju M.Laurinkaus komentaru, kurį skaitant pašaliniam stebėtojui anais laikais galėjo susidaryti įspūdis, kad Lietuva patenka į pasaulio ginklų kontrabandos elitą ir kad Lietuvos pilietybės pardavinėjimas yra kažkoks išskirtinis įvykis. Iš tiesų tai abu šie įspūdžiai buvo klaidingi, nes eksportuoti galėjome tik atgyvenusius M-16 šautuvus, o pilietybės, bent jau iki tol buvo ne tik pardavinėjamos, bet ir dalijamos už dyką į kairę ir dešinę. Įskaitant ir tą, kuri buvo parduota M.Sadekovui už V.Adamkaus rinkimų skolas, tarpininkaujant VU, tai yra, Vilniaus Universitetui.

Visa tai jau praeitis, kurios pakeisti negalima, tačiau galima iš jos mokytis.

Kalbant apie darbartį, gąsdinimais taip pat kol kas nekvepia. Ieškant sąsajų su praeitimi, šiandien viskas labiau primena A.Valinską ir Tautos prisikėlimo partiją, tai yra, cirką.

Turiu galvoje kalbas apie “masinius” balsų pirkimus, galimybę anuliuoti rinkimų rezultatus, demokratijos ir visos Antrosios Respublikos pabaigą, bandymą formuoti koaliciją a la carte, įsivaizduojant, jog tai tas pats, kas restorane paprašyti salotų be svogūnų ir acto užpilo ar prezidentės persikvalifikavimą į anglų kalbos mokytoją.

Visa tai pašaliniam stebėtojui, “neįsikirtusiam” į marsiečių kultūros ypatybes tikrai neatrodė grėsminga. Greičiau – nesuprantama ar net juokinga.

Bet štai išgirdus, ką kalba naujosios koalicijos narys A.Mazuronis, neseniai tapęs komisijos, kuri svarstys trijų Darbo partijos narių neliečiamybės klausimą, jau būtų galima ir išsigąsti. Nes, pasak A.Mazuronio, komisija sprendimą priims tik išsiaiškinusi, ar Darbo partijos byla nėra politinė.

Pabandykim įsivaizduoti, kaip visa tai galėtų atrodyti realiame gyvenime. Tarkim, komisija viską išsiaiškina ir randa įrodymų, kad byla yra politinė. Turint galvoje komisijos sudėtį ir byloje įvykusius svarbius pokyčius tarp dviejų Seimo rinkimų turų, tokia galimybė nėra visiškai teorinė.

Seimas, remdamasis tokia išvada (vėlgi – atsižvelgiant į jo sudėtį) tada galėtų tokiai išvadai pritarti ir neliečiamybės iš V.Gapšio, V.Uspaskich ir V.Vonžutaitės neatimti.

Viskas, problemos baigtos?

Aš sakyčiau, priešingai, nes būtent tada problemos iš esmės ir prasidėtų. Nes reikėtų atsakyti į klausimą, ką daryti su politinėse bylose dalyvaujančiais teisėjais. Nes tokiais jie būtų pavadinti ne kokio nors nesivaldančio Kembridžo auklėtinio lūpomis, o įstatymo leidėjo sprendimu. Tuo pačiu pasiunčiant žinią visam pasauliui, kad Lietuvos teismų sistema yra panaši į kaimyninės Baltarusijos, kas jau iš tiesų būtų panašu į gąsdinimą.

Žinoma, šią problemą būtų galima iš karto išspręsti inicijuojant apkaltą politinėje byloje dalyvaujantiems teisėjams, tačiau, panašu, kad nei A.Mazuronis, nei visa valdančioji koalicija apie tai negalvoja.

Jei gerai pagalvotų, gal suprastų, jog iš tiesų geriau būtų nieko negąsdinti.

(6 balsų, vidurkis: 2,50 iš 5)
Loading...
 • Trakimas

  Ir štai pakvipo ne mažesnio masto politine byla,tik jau TS-LKD „partijai“ ir jos „garbės“ pirmininkui:
  „Vakar išgirdę, jog Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas visiškai išteisino A. Ūsą, jo tėvai pareiškė, kad bylinėsis su šmeižikais.

  Jie pasiryžę iškelti bylas Neringai Venckienei, jos tėvams, giminaičiams, netgi politikams, kurie neturėdami įrodymų, kad A. Ūsas tvirkino mergaitę, net nesulaukę teismo sprendimo vadino jį pedofilu.

  „Visi tie, kurie dalyvavo šiame nusikalstamame šmeižte, kurie paliko vaikus be tėvo, mergaitę be mamos, kurie šmeižė sūnų ir mus, turi atsakyti.

  Žodis – ne žvirblis, galima reikšti savo nuomonę uždaroje patalpoje, o ne viešai, per televiziją šmeižti žmones, įtikinėti, kad tai tikri faktai, neturint nė vieno fakto.

  Vyko psichologinis teroras, žuvo žmogus.

  Tai nusikaltimas, ir visi prie to prisidėję bus patraukti baudžiamojon atsakomybėn”, – A. Ūsas nenori atleisti ketverius metus jo šeimą juodinusiems žmonėms.“

 • Trakimas

  Kyla klausimas.Jei sekančiuose rinkimuose į seimą ir pateks keli konservatoriai,tai JE Prezidentė elgsis taip pat,kaip dabar,ar ras „nuolaidų“ ts-lkd?:))))

  • Pradžiai Prezidentė dar turi laimėti rinkimus antrai kadencijai… O būtent tai kovai, panašu, dabar ir telkiasi TS-LKD…

 • suomis

  Kodėl? Precedentų jau buvo, prisiminkime Paulausko inicijuotos komisijos konstatavimą, kad konservai, tai teroristinė organizacija (legaliai veikianti). Panašiai, kaip Airijos Sinn Fein. :DDD

 • Vingių Jonas

  “ Nes reikėtų atsakyti į klausimą, ką daryti su politinėse bylose dalyvaujančiais teisėjais. Nes tokiais jie būtų pavadinti ne kokio nors nesivaldančio Kembridžo auklėtinio lūpomis, o įstatymo leidėjo sprendimu.“

  Šiaip jau, teisėjai nėra dalyvaujantys byloje asmenys. Kitaip netektų prasmės BPK 58 str. nurodyti nušalinimo pagrindai. Jei įstatymo leidėjas nutarimu pripažins bylą esant politine, ji to nutarimo pagrindu bus nutraukta. Kas ją nutrauks? Teisingai – bylą nagrinėjantys teisėjai. Negi taip sunku suprasti, kas ir kur dalyvauja, o kas priima sprendimus?:))

 • Kreatyvinis

  Iš tikrųjų, kodėl rinkimų laimėtojai ir ateities absoliuti būsima dauguma (po neilgų keturių metų) „Darbo partija“ neturi teisės spręsti kaip pasielgti su prieš ją organizuotą VSD akciją, pradėtą 2006 metais, kurioje dalyvavo ir pedofilijos byloje pagrndinis figurantas – pedofilas A.Ūsas.

  Ši akcija įtraukė ne tik Teisėjus, bet ir visą SISTEMĄ, kuri iš esmės ir pilnai politizuota, ir joje negyvena jokie „blaivios rinkos dėsniai“ ar „blaivios valstybinio aparato valdymo metodikos“.

  Pradedant M.Laurinkumi (pagrindiniu organizatoriumi provokacijos prieš V.Uspasckihą V.Landsbergio pavedimu), kuravusiu VSD, teisėjai tapo tiesiog įkaitais „Vokelių byloje“ ir „Pedofilijos byloje“. Vėliau, nuo 2006 metų, į visą jų purviną įsitraukė

  Būtent M.Laurinkaus ir V.Landsbergo dėka buvo griaunama esama geidžiamoji „demokratinė“ SISTEMA (Teismai ir Prokuratūra – įsiviešpatavo kyšininkavimas per politinius pataikavimus priimant reikamus sprendimus).

  Kodėl Jūs nenorite pripažinti, jog Teisėjai (kurie ir šiuo metu , to paties žaidimo rezultate – „vokelių byla“, tapo Grybauskaitės įrankiu susidorojant su V.Landsbergio priešininkais) visai ne prie ko ?

  Kodėl , visiems suvokiant, jog kriminalinės valstybės gimimas stovi ant to paties M.Laurinkaus ir V.Landsbergio, įteisinusių totalų pasiklausimą, bylų fabrikavimą, korupcinių schemų naudojimą ir nebaudžiamumą. Jūs vengiate pradėti kalbėti apie esmę.

  Apie nusikalstamą politiką (veiką) prieš Lietuvos piliečius ( kad ir „Darbo partijos“ lyderius ar tuos pačius Teisėjus, Prokuratūrą) ?

  Besiginantys žmonės – tai galutinė stadija, o jos analizė ir spelionės veda į niekur.

 • praeinant

  Gal gali kas pasakyti kokios bausmės BK yra numatytos už politinį susidorojimą.

 • lv

  Na koks gi gali etinis supratimas, galvojimas apie visiškai nereikšmingus, antraeilius momentus (kaip atrodys Lietuva, jos teisinė sistema), kai/jei šulerių situacija yra primityvi, kaip „kailis dega“ ir visa strategija bei taktika, šokdinant politinius įkaitus, susiveda į primityviausius ir neskrupulingus būdus tos teisinės atsakomybės išvengti (išsaugoti teisinę neliečiamybę)…?

  • Jonas III

   Bet tokia primityvi taktika yra žymiai mažiau pavojinga už užslėptą rafinuotą.

   • suomis

    Kol kas Lietuva nesusidoroja ir su primityvia taktika, nekalbant apie rafinuotą.

 • Fredis*

  Belieka pritarti pasisakiusiems (‘lv’), kad patriarchališkiems Vingiams („Marti“, Žemaitė) mažiausiai rūpi kaip jie atrodo gulintys ant pečiaus. „Tylėk, na!- sušuko vyras.- Tuoj gauni į snukį! Kaip sakau, taip ir bus“, arba: „mano žemė, mano gyvenimas, mano viskas, turiu valią“. Vingienė – apsileidėlė ir tinginė, ji tiesiog negali pakęsti švaros ir tvarkos, todėl ir marti, mėgstanti apsigerbti (apsivalyti, apsišvarinti), jai kelia įtarimą. „Man nereik cackų pacackų! Man reik tokios purvabridės kaip ir aš pati“, – šaukia ji, sužinojusi, kad tėvas siūlo Jonukui siųsti piršlius pas Driežo Katrę. „Nepaduosiu samčio, nenoriu ponios ant savo galvos, aš nemeilysiu kąsnio iš marčios rankų, to nenoriu, neprašau!” – šaukia Vingienė tarsi nenormali. Iš tiesų dar nė nežinodama, kas ateis, ji jau kovoja už vietą šeimoje.
  Vingių neigiamybės tartum koncentruotu pavidalu iškyla sūnaus Jono paveiksle. Mūsų akyse iškyla paveikslas jauno vyro, kuris visiškai išglebęs ir ištižęs, amžinas tinginys ir miegalius, viskam, be valgio ir miego, abejingas. Iš jo užgriuvusių akių nešviečia protas, jo elgesyje pasireiškia tik patys paprasčiausi instinktai. Tai tikras „giltinių atpūtnagis“. „Vyras ir iš stuomens, ir iš liemens“, stambus, aukštas, truputį sulinkęs, „rankos degutuotos, burna kaip sėtuvė, nosis kaip už trečioką agurkas, akys užgriuvusios, galva didžiausia“, apsivilkęs baltiniais, kurie „juodai sudėvėti, šunies neperkandami“.
  Vingiai nežino ir nepripažįsta jokių aukštesnių vertybių, tik materialinę naudą, jiems kad tik lengviau, savo malonumui, būtų galima pagyventi.

  • Trakimas

   Kokios paprastos „fredzio“ išvados:)Fredžio psichinis amžius yra 20 -25 metai:)Tokią „jauną “ sielą gali turėti ir šešiasdešimtmetis.Galvoju,kad Fredis nepaprastai taikliai nupiešė savo portretą,pacituodamas Žemaitę:)

   • Trakimas

    Dėl ko?Nes Vingys yra ŽEMĖS(kapitalo) SAVININKAS ir jam jokių cackų pacackų nereikia:)Darbininkė marti gali persiplėšt per pusę,o jos darbas vie viena nebus vertinamas(teisingai apmokamas,dorai įvertinamas ir t.t.),ką ir užtikrina Vingienė…:)

 • Fredis*

  „Vienintelis būdas įveikti V.Uspaskichą – kad ir kaip kai kam tai atrodo kraupu – duoti jam valdžią. Ir teisę susimauti. Juolab kad tokia ir rinkėjų valia. Jei jam nebus leista pasidalyti atsakomybe su A.Butkevičium, taip, konservatoriams tai bus naudinga. Bet ar naudinga valstybei?“ – klausia žinantis situaciją iš vidaus R.Valatka 15min.lt

  Taigi, iškeliamas pirmaeilis ir pats svarbiausias uždavinys – „įveikti Uspaskichą“, TT – savaime suprantama, tai kaip priedas prie DP. „Tikėjimo ir pasitikėjimo krizės sąlygomis tauta neturi galimybės nubausti visų partijų iškart, todėl auką ji renkasi su ūkininko kantrybe: pirmiausia turi kristi tas, kurį su politika besieja vienintelis geismas – bet kokia kaina ir su bet kuo išsilaikyti prie valdžios lovio. Tas, kuris atsiduria iš krašto“, „Po ketverių metų eilė ateis R.Pakso „tvarkdariams”. Burtas mestas“, – pranašauja R.Valtka.

  Socialdemokratamas priskirta misija – praryti karvę. Ar pavyks?
  http://grynas.delfi.lt/gamta/karve-atryjanti-anakonda-apgaulinga-interneto-sensacija.d?id=60099281
  Misija – iškelta, nepraryti neturi teisės, Uspaskichui ir Vonžutaitei neliečiamybės komisija neatims, nes nebus ką ryti.

  • Trakimas

   Kur klysta „fredis“?Jis klysta ten,kur klysta ir visi nepakankamai išislavinę personos.Jis tiki apibūdinimais,žodžiais,įvaizdžiais ir pan.,nesuvokdamas realios situacijos,kuri aprašoma visiškai kita kalba:)))

   • Fredis*

    Trakimai, tu teisus tik tiek, kad ten buvo visai ne karvė, o tik ožka ar dar smulkesnis graužikas ir anakonda jos neprarijo, o atrijo!
    Dabar, Trakimai, pasakyk – ar pritari Jungtinės Karalystės politiko ir apžvalgininko vikonto Christopherio Moncktono nuomonei http://verslas.delfi.lt/verslas/britu-politikas-lietuva-viena-pirmaujanciu-valstybiu-taptu-pasekusi-honkongo-pavyzdziu.d?id=60128719, ar ne. Nuo jūsų priklausys ar ši didžiulė gyvatė mus/jus prarys, ar ne. Ir nedidinant mokesčių turtingesniesiems, sumažinus valdymo aparatą, mes visi galime tapti turtingesniais, gyventi geriau, gali netekti daliai skurdžiau gyvenančių žmonių emigruoti ir t.t..

    • Trakimas

     Fredi,visiškai sutinku,kad mažinant mokesčius ir naikinant visokiausius apribojimus -Lietuva suklestėtų.O konservatoriai ,kažkodėl,elgėsi atvirkščiai-didino iki protui nesuvokiamų skaičių ne tik mokesčius,bet įvedė begalybę visokių absurdiškų apribojimų.Pvz. ėmė riboti kuro ,cigarečių,mėsos ir dar visko,kad ir padidino mokesčius,įvedė apribojimus prekybininkams,kad sumažėtų konkurencija oligarchams,tuo visiškai sužlugdydami smulkų verslą ir t.t.t.Galima būtų vardinti ir vardinti ts-lkd gaujos siautėjimą,labai panašų į bolševikų siautėjimą,kai šie gavo valdžią.To dar negana-konservatoriai sumanė gigantiškus lietuviškus BAMus:)Ignalinos AE ir terminalo statybas:)Ne mes,piliečiai,turime statyti šituos ojektus,nes Lietuvos ekonomika-merdi.Lietuva turi investuoti į ŽMONES.Kai tik žmonės nustos bėgti iš Kubilistano CCP-sugrįš ir investuotojai ir net rungsis dėl teisės statyti beleką…:)

     • Trakimas

      Dėl AE statybos turiu dar pridurti.Kubilius sugalvojo už mano pinigus KAŽKAM pastatyti AE.O vėliau aš vėl mokėsiu KAŽKAM už elektros energiją:)Tačiau aš -už savo pinigus statęs AE-nebūsiu jos akcininku:)))Biudžete yra tik mano ir mano kaimynų pinigai-kam juos ruošiasi padovanoti Kubilius?Trumpai tariant,Kubilius kiekvienam piliečiui,kuris moka mokesčius,privalo įteikti AE akcininko pažymėjimą,kad šis gautųb dividendus tą laiką ,kai naujoji AE -veiks:)Lygiai tokią pat aferą Kubilius su kompanija buvo sumąstę ir būstų renovavimo programoje.Todėl ši ir neišdegė-žmonės nematė joje naudos sau ir savo šeimoms.

     • suomis

      Šiuokart su Trakymu sutinku. Lietuvos turtas yra ŽMONĖS, bet glušiams to nesuprasti. Kaip sako Rusiją „okupavę okupantai“ – бабы новых народят. Nifiga, figuški – nenarodiat. Toks ir Fredis su savo kubilistine gauja.

     • Fredis*

      Vienas mažiausių turtų yra ‘suomiai’, kuriems įspūdį daro ‘Trakimo’ laisvalaikio rašinėjimai, na, bet vistiek turtas.

     • Trakimas

      Nustebinai,Fredi:)Nori pasakyti,kad Tavo paties rašinėjimai į gerb. Artūro blogą-tavo pagrindinis darbas:)?

    • romas

     Žmonės yra žmonių turtas.

    • Laba diena Fredi. Laikysiuosi šalia jūsų audringoje komentarų jūroje, nes čia pasisako gana protingi ir moralūs, o mes galim turėti savo bukesnių gudručių kampelį, kuriems kiti bus atlaidūs.
     Galvoju, kad apie juridinius klausimus negalėtumėme pasisakyti, nes neskaitėmė nei Periklio, nei Cicerono nei Napoleono kodekso. Gėda, bet aš neskaičiau net Rozetes akmens. Tiesa mačiau juridinį serialą Miami Vice. Originalia versiją su gražuoliu Donu Džounsu ir Ferrari testarossa.
     Kas paskatino rašyti – suvokimas, kad diskusija ne apie teisę ir teisingumą, o apie bausmę. Kai tyro veido konservatorė sako, kad nori teisingumo, ji iki aistringo dantų griežimo nori matyti Viktorą Viktorovičių kalėjime.
     Visi apsimetinėja, kaip sakė dr. Hausas. Visi nori bausmės. Fredis nori bausmės Viktorui ir tuo pačiu Darbo partijos balsuotojams. Aš noriu, kad Viktorą paleistų ar amnestuotu, tuo pačiu būtų nubaustas Fredis su visa jo partija.
     Visada klausiu savęs, ar galima būtų tiek vilkinti bylą, jei ji nebūtų silpną? Ar galima silpną bylą laikyti neuždarytą tiek ilgai, jei ji ne politinė? Štai taip galvoja nespecialistai.
     Juridinio Miami Vice serialo teisėjas po prokuroro Sauliaus Versecko kaltinimų perkvalifikavimo į sukčiavimą prieš pat rinkimus būtų atšaukęs visus kaltinimus Viktorui ir partijai. Nes tokie skubūs veiksmai tokioje ilgoje byloje kompromituoja visą bylą visuomenės akyse iškart padaro ja politinę. Norint nekompromituoti nacionalinių teisingumo organų ir sistemos toliau, tokią perdėm įtartiną bylą reikia atmesti ir panaikinti kaltinimus kuo greičiau. Tuo labiau, kad tai „victimless crime“, nusikaltimas be aukos.
     Taip pat aš sutikčiau kad Viktoras būtų nuteistas su sąlyga, kad jis būtų nedelsiant prezidentės/o amnestuotas už nuopelnus Lietuvai. Gal tai patenkintų Fredį, visas sveikas avis ir alkanus vilkus?

 • migla

  Manyčiau, kad tokios A. Mazuronio kalbos tiesiog eilinį kartą patvirtina, kad vienas svarbesnių politinio elito tikslų – bet kokiais būdais ir priemonėmis iš/vengti bet kokios atsakomybės, negalvojant, kokią įtaką jų veiksmai/kalbos gali daryti rinkėjo požiūriui/elgesiui. Juk iš esmės A. Mazuronis, kalbėdamas apie galimą bylos politiškumą, kartu pasako, kad teismas galimai yra šališkas, neobjektyvus, vykdantis kažkieno užsakymą ir pan., vienu žodžiu, blogis. Kokią galimą išvadą „statistinis lietuvis“ tokiu atveju gali pasidaryti? Greičiausiai tokią: jeigu jau net su valdžios atstovais teismai blogai elgiasi, tai ką kalbėti apie eilinį žmogelį. Vadinasi, teismai yra blogis (žodis „galimai“ čia jau dingsta). Dar pasižiūri į tai patvirtinančius reitingus ir apsidžiaugia – net ir reitingai patvirtina tokią išvadą.
  Tuo tarpu jeigu mūsų politiniam elitui (ne tik šios bylos atveju) užtektų išminties ir drąsos pasakyti, jog bylas dėl nusikaltimų nagrinėja ir sprendimus priima teismai, o mes (politinis elitas) jais pasitikime ir neabejojame, kad jie priims teisėtą ir pagrįstą sprendimą, galimai rinkėjas pasidarytų tokias išvadas:
  1. teismas yra teismas, o seimas yra seimas (t.y., realiai egzistuoja valdžių atskyrimo principas ir kiekvienas sprendžia jo kompetencijai priskirtus klausimus);
  2. politinis elitas pasitiki šalies teismais kaip nepriklausomais ir nešališkais;
  3. jeigu teismas nepriklausomas ir nešališkas politiniam elitui, tai greičiausiai toks bus ir eiliniam piliečiui, t.y. jeigu teks atsidurti teisme, galiu tikėtis nešališko ir objektyvaus bylos nagrinėjimo.
  Dabar gi turime eilinę dvigubų standartų situaciją: viena vertus, praktiškai visi be išimties politikai aiškina, kaip reikėtų didinti pasitikėjimą teismais ir pan., kita vertus, patys savo kalbomis aiškiausiai parodo jais nepasitikį. Labai trūksta mūsų politiniam gyvenime nuoseklumo. Ir šiuo požiūriu mes nuosekliai tolstam nuo pagrindinių demokratinių principų (visų lygybės prieš įstatymą, valdžių atskyrimo ir kt.).

  • Mauras

   koks tai rimtas klausimas, rodo ir komisijos pirmininko persona. Iki šiol jaunesnysis Mazuronis niekuo nepasižymėjo, tačiau čia turi šansų užsidirbti vardą. Tačiau vietoj kokio seno vilko paskirdami 33 m. amžiaus nepasižymėjusį stuburu jaunuolį, seimo dauguma su „drąsiųjų keliais“ pasiliko laisvės manipuliacijoms ir spaudimui, paskirdami ne socdemą, šios partijos atstovai lyg ir nusiima atsakomybę. Ženklai nevienareikšmiai, nors tai, kad žurnalistus nuo kažką apie savo netikėjomą švebeldžiuojančio k.masiulio vaiko ne mazuronis o šviežiai iškeptas „socdemas“ skardžius, taip pat sako, kieno rankose vadžios.

 • Mauras

  Politikų komisijos išvados, padarytos per kelias savaites, nesvarbu kokios jos būtų, bus tik politikų vertinimas. Tai neturi nieko bendro su teisingumu ar teismų sistema, ir niekaip nekeičia jų sprendimų pagrįstumo vertinimo, nes politikai sprendžia tik vieną, kablelio klausimą : „leisti teisti negalima apsaugoti“. Šiuo atveju pritarčiau, nereikia mūsų gąsdinti. Žinia, kuri būtų pasiųsta visam pasauliui, pripažinus juodosios buhalterijos specialistus neliečiamais, būtų ne „kad Lietuvos teismų sistema yra panaši į kaimyninės Baltarusijos“, o kad naujasis Seimas neišlaiko pasitikėjimo jiems nepavaldžia teisine sistema egzamino, lygiai taip kaip ir ankstesnysis (lementausko atvejis), taip nedidina pasitikėjimo valstybe, priima sprendimą apriboti teismų galią teist „lygesnius už kitus“ vadovaudamiesi savais, o ne šalies moralės progreso interesais, ir patys nenusipelno pasitikėjimo. Praneš piliečiams, verslui, užsienio partneriams apie įstatymų leidėjų pasirinktą kryptį – remti nemokančius mokesčių, sukčiaujančius, manipuliuojančius menkiausiai išsilavinusiais gyventojų sluoksniais. Tuomet – sveiki atvykę į šešėlinę Lietuvą.

 • Kęstutis

  Vėl grįžtam prie visuomenės dalyvavimo teismuose minties. Kuo skiriasi seimo sudaryta komisija nuo visuomenės dalyvavimo teisme?

 • Rytis I

  Kiekvieną bylą, kurioje įsivėlęs politikas, galimai yra politizuota. Atsižvelgiant į tradicinį „o kas gali paneigti“ bei politiko palaikymą, byla visada ir dabar bus vadinama politiniu susidorojimu. Ką spręsti tris savaites ir pasislėpus (na taip – kad truputį pagreitinti sunkų komisijos darbą)? Gal komisija be politizavimo aspekto bandys aiškintis ir juodosios buhalterijos egzistavimo faktus? Tikrai ne. Komisija susideda iš politikų, todėl jų sprendimas irgi bus politinis, toks pat „politizuotas“ jų žodžiais ir dar labiau politizuotas, nei kai byla buvo teisėjų rankose. Iš čia lyg ir sektų komisijos legitimumo spręsti partines bylas klausimas, dar daugiau – kiek Seimas bus nusikaltėlių prieglobsčio namais? Bet apie tai kažkiek metų atgal jau diskutuota, net nepatogu jau kartotis…

  • Rytis I

   p.s. Pavėlavau, Mauras pirmas… Visgi teismams irgi būtų klausimas apie bylos vilkintojų, visokių „ligonių“ ir vengiančių proceso administracinių nuobaudų nebuvimą.

   • Trakimas

    Etatiniu visų „politizuotų“ bylų tarėju galėtų tapti liūdnai pagarsėjęs viešų ryšių kontoros atstovas ,laikinas VRK narys ir t.t.-L.Ulevičius…:)

    • Rytis I

     Apie Liutauro baisius prasižengimus esu praleidęs – teks kartoti praleistas pamokas…
     Bet pirma surasta citata truputį „dėžutina“ (kaip sakytų „Vilniaus universitetas“ – коробит):
     „Svarstoma, kad toks Vyriausiosios rinkimų komisijos nario elgesys gali būti vertintinas kaip siekis, pasinaudojus tarnybine padėtimi, paveikti jį, kaip Darbo partijos atstovą, surinkti L. Ulevičiui rūpimą informaciją apie šio asmens verslo interesus.“
     Tad apie kokius Gapšio atseit „verslo interesus“ eina kalba, gal kas žino ir pašnibždėjo VTEK’ui? O jei tokių nėra, apie ką tada kaltinimai?

     • Trakimas

      Ne ,Ryti.Svarbu ne ką ,kaip darė ar nedarė Valentinavičiaus brangiai samdomas viešų ryšių angažuotas veikėjas Ulevičius VRK.Svarbu ,kad jis ten drumstė vandenį ir mezgė intrigas:)Jis trukdė VRK darbui.Manau,kad bus atliktas išsamesnis tyrimas ir Ulevičiaus veikla bus įvertinta teisiškai griežčiau.

  • Mauras

   Ryti, čia ne lenktynės :) O kad komentuojančių į temą ir nepriklausančių partinėms brigadoms vertinimai dėl politikų vaidmens šiame procese ir galimo kišimosi sutampa, logiška ir gerai.

 • GIGA

  Yra dar vienas įdomus aspektas.Jei kasdienybėje kokioje nors situacijoje kažkas traktuojama (ar netraktuojama) vienaip,o vieną dieną nei iš šio,nei iš to tas „kažkas“ bus pradėtas traktuoti kitaip ir ta pradžia prasidės nuo Jūsų,daug šansų,kad galvosite,jog tai kažkoks personalinis susidorojimas su Jumis asmeniškai ir Jums visai bus nusispjaut,kad tai jau seniai parašyta įstatymuose.O jei Jūs dar ir politikas,tai 100 proc. įžvelgsite politinį užsakymą

  • Trakimas

   Civilizuotose valstybėse,kai prasideda „kažko nauja pradžia“,skelbiama amnestija tiems,kas buvo persekiojami pagal seną senos tvarkos interpretaciją.:)

   • GIGA

    Tai va…Dėl to bet kokiu atveju,kad ir labiausiai baksnosi į įstatymus ar Konstituciją,bus klausimų dėl Prezidento baudimą už pilietybės teikimą,vieno oligarcho ilgą įkalinimą,nors taip gyveno ir dirbo visi,premjero ar vidaus reikalų ministro pasodinimą už tai ką iki jų darė pirmtakai ir po jų darys kiti…

    • Trakimas

     Taigi…:)Anksčiau baudė už „tarybinės “ atributikos nenešiojimą-dabar baudžia už jos demonstravimą:)

    • Trakimas

     Sparnuota JE Prezidentės frazė apie tai,kad „Venckienė teismo sprendimą-vykdo“,dabar ,kai nužudytąsis Ūsas yra išteisintas,atisuks kitu galu.Ar tai bus „politizuota“ byla ,ar paprasta-baudžiamoji-pamatysime jau greitai:)

  • Rytis I

   Taip, kiekvienas kaltinamasis daugmaž panašiai galvotų ir galvoja. Visgi tai yra tik subjektyvi nuomonė, visai netinkanti bylos likimą sprendžiančiai komisijai. Tai, kad A. Mazuronis iš anksto deklaruoja vien politinį komisijos tyrimo motyvą, manau reiškia vienaireikšmį galutinį rezultatą. Bus įdomu išgirsti ir „politizuotumo“ argumentus – DP turi dar 20 dienų pateikti „visą medžiagą“… Taip bent žadėjo pats „universitetas“.

 • Trakimas

  „Politinės“ bylos yra nuolatinis „politikos“ palydovas ir nieko čia Kubilistano CCP valdę konservatoriai naujo bei sensacingo ,nenuveiks.Politizuotos bylos yra viena iš palycikos briaunų.Štai ts-lkd garbės pirminykas įnešė net fantastikos bei kosminių karų elementų,į politinį procesą prisikvietęs „žalius marsiečius“.Gal ts-lkd frakcija turėtų įkurti komisiją,tirti šiam klausimui ,dėlei nustatymo fakto ar „žali marsiečiai“ iš tikro apsireiškė Patriarchui?

 • Trakimas

  Konservatorių politika ir laikosi ant tokių primityvių gąsdinimų kaip pvz. programinių gąsdinimu rusais,komunistais,energetine priklausomybe,pedofilais i galiausiai žaliais marsiečiais bei Gediminu Kirkilu:).Žmonės viso to nebebijo,todėl ir neišrinko ts-lkd ……

  • P.E.

   Tik nereikia varyti propagandos-žmonės už Tėvynės sąjungą-LKD balsavo daugiau,negu už Darbo partiją.

   • Trakimas

    Tamsta paradoksaliai teisus.Per keturis konservatorių siautėjimo metus,Lietuva neteko apie pusės milijono aktyvių,darbingų žmonių,kurie tikrai niekada nebuvo ir nebus ts-lkd rinkėjais.Jie-evakavosi ,bėgdami nuo bado.Emigruoti ir dvigubų pensijų netekti nesiruošia tik pastovus(ne didejantis,o vis mažėjantis) ts-lkd elektoratas-pensininkai-tremtiniaikankiniai.Štai šiame kontekste konservatorių šansai-truputį padidėjo.Smarkiai pasikeitė elektoratų proporcijos.Kai Lietuvoje liks tik dvigubas pensijas gaunantys tremtiniai-bus pasiekta visiška ir galutinė kubilizmo pergalė ir tapsime Albanijos,Šiaurės Korėjos ir Bialorusijos sąjungos neakivaizdžiais „člienais“:)

   • P.E. tai tamsta čia varote propagandą arba nemokate skaičiuoti. Už TS-LKD balsavo 70 000 mažiau nei už DP. Už TS-LKD kandidatus vienmandatėse antrame ture – daugiau. Tokie yra faktai.

 • Audra

  Kad byla politizuota-jau niekam nekelia abejonių. Jei prokurorai Uspaskichą būtų taip pat norėję (arba spaudžiami) nuteist kaip Venckienę, tai būtų padarę per pusę metų. O, dabar bylą tempia kaip šudiną virvę. Reiškia kai kam patogu laikyt Uspaskichą už gerklės

  • Mauras

   Žinoma, byla politinė, juodosios buhalterijos nebuvo, jei ir buvo – kalta tik ją susigalvojusi buhalterė, o be to visos partijos turi juodąsias buhalterijas. Ir sirgom mes visi iš eilės ne dėl to, kad nenorėtume teisingumo, o tik dėl to, kad užkrėtė prokurorai. Ane? ;)

 • Izbliondimas

  Ar kas nors sugebės sustabdyti „demokratiją“ Lietuvoje, sakytumei gal pagal TS ir liberalų gerbėjų „užnorius“… Štai dabar skaitome žinutę Lrytas.lt: „Į laisvę išleistas vaikžudys netrukus vėl įvykdė žiaurią žmogžudystę“.
  Taigi, aš nenoriu tokios, va, lietuviškos „demokratijos“.
  Deja, gal auklėjami naujalietuviai, matyt, kitokios jau ir nesuprastų… o gal taip pat nenori kaip ir aš, ir būtent dėl to gal mauna iš Lietuvėlės kur tik akys veda…

 • Kreatyvinis

  Na, šitas politinis arba labiau panašus į aukščiausio lygio kriminalinį susidorojimą su oponentais (Darbo partija), turėtų sulaukti lygiai tokios pat reakcijos kaip ir Ukrainoje (Tymošenkos likimo šešėlis nuslinks LDK istoriniu keliu į Vilniaus Prezidentūrą)

  Lietuvos demokratijos kelias paskutiniu metu gana sudėtingas, nes vietinės oligarchinės grupuotės, kuruojamos Prezidentūros ir VSD, pernelyg aršiai vykdė konservatorių, liberalų nurodymus, finansuodami tai vienas tai kitas teisėsaugos instancijas kyšių pagalba ( Raulušaitinis, BBL trijulė, reketas ir kaita Generaliniu prokurorų Lietuvoje pasitelkiant Prezidentę).

  Iš tikrųjų, naujasis premjeras A.Butkevičius turi visas galimybes susidoroti su Prezidentine uzurpatorine šizofrenija. O V.Uspasckih konfliktas – realiai,- tai tiesiog ankstesnis nesusipratimas.

  Juk jau kartą „Tėvynės Sąjungos“ (konservatorių) partija buvo oficiliai pripažinta kaip teroristinė, bet dėk Vilniuje esančių Teismų, jos nepavyko pritraukti prie atsakomybės ir likvidavmo kaip LR juridinio vieneto.

  • P.E.

   Kreatyvinis,geriau perskaitykite straipsnio antraštę,užuot paistęs apie Lietuvos demokratiją.

 • Fredis*

  Šiandien šalyje turėtų būti pakili ir džiaugsminga nuotaika, nes atsirado prokuroras, kuris išdrįso prigriebti paprastų miestelėnų taip nekenčiamus politikus ir net visą partiją.

 • Izbliondimas

  Kai vis skaitai antraštes, cituoju: „Aistros Vilniaus mokykloje: įstatymas gina mušeikos, bet ne žiauriai sumušto vaiko teises?“.
  Arba, kai skaitai, kad dešimtą kartą anksčiau laiko išleistas į laisvę banditas, išžudė pamiškės sodyboje senelius, – visa kita, kas rašoma ar diskutuojama, manau, yra visiški niekai, jei tai nesiejama su tokios santvarkos organizatoriais, – gal vadnasi su TS ir sakykime taip pat liberalų gerbėjais.
  Nes anie, kaip ne kaip antraeilis produktus. Anų yra ir josifų, ir vladimirų, ir adolių, kokių tik nori, – esmė, manau, gerbėjuose. T.y. kokius gerbėjai gerbia. Ar radžius ar mocartus. Ane ☺

 • Izbliondimas

  Labai dar atsiprašau(daugiau taip nedarysiu…), užkandai dar apie mūsų gerbėjų gerbiamą santvarkytę, cituoju sakinuką iš žiniasklaidos: „Nerasdami darbo pagal specialybę ir valytojais įsidarbinę du vilniečiai jaučiasi patekę į aferistų pinkles. Esą bendrovė du mėnesius išnaudoja darbuotojus, po to nesumokėjusi algos išvaro į gatvę ir priima naujus. Taip ratas ir sukasi…“

  • Rytis I

   Valstybės santvarka (-ytė), nepriklausomai nuo Konstitucijoje deklaruojamų postulatų grožio, nulemta įstatyminės bazės, o ana pas mus esti nuolatinės spalvų ir formos transformacijos bei virsmo procese (per išleistuves Seimas kaip džiaugėsi, kiek tūkstančių įstatymų pataisų priimta per kadenciją, tik ar geresni jie patapo?). Galbūt kaip tik dėl to darbdavys dabar gali garsiai pasakyti – „tik nereikia mūsų gąsdinti“. Čia kiek ne į temą, bet jei žiūrėti konkretų straipsnį apie valytojus, tai dabartinė tvarka darbo įstatymuose nusakyta liūdnai:
   „…pagal šiuo metu galiojantį teisinį reglamentavimą, Darbo inspekcija neturi teisės spręsti individualių darbo ginčų. Darbdavio ir darbuotojo ginčai dėl darbo užmokesčio mokėjimo tvarkos laikomi individualiais darbo ginčais. Darbo inspektoriai, gavę tokį skundą, jį išnagrinėja ir, jeigu nustato pažeidimų, pataria kreiptis į teismą.“
   Tad, likus apgautiems kokiam šimtui darbuotojų tai vadintina tik „individualiais ginčais“, inspektuojantys valdininkai ne prie ko, bei kiekvienas parodęs pilietišką iniciatyvą/paviešinęs skundą apie negautą/nelegaliai sumokėtą atlygį siunčiamas tiesiai į teismą. Pasiunčiamas.. Ideali terpė juodosioms biushalterijoms bei šešėliniam verslui – ir jokios politikos.
   p.s. visgi dabar galutinai nuvylė prokurorai – per tiek metų nesugebėti išsiaiškinti tos pačios buhalterijos finansavimo šaltinių, juos įvardijant vien kokiu tai „N“ manau gali tik tas, kuriam kaip blogam šokėjui padaryti tai kažkas labai trukdo…

   • suomis

    Bet ir yra geroji šio reikalo pusė. Ilgainiui piliečiai pradės gyventi paraleliniame pasaulyje, su paraleliniais įstatymais (poniatijom). „Šešėlis“ turi visas galimybes bujoti. Taip galime prieiti prie paralelinių teisėsaugos sistemų, užuomazgos jau yra. Įsivaizduokime, privačią policiją. Procesai įdomūs. Lietuva, kuo toliau, tuo labiau panašėja į Albaniją. :DDDDDDD

   • Mauras

    Ryti I, kaip ką tik AR taip ir tamsta nepagrįstai tikitės kad VDI užsiims kova su vokeliais. Tuo musyse užsiima ne VDI o VMI.

 • Taškas

  Gąsdintis reikia va šitokių dalykų :
  *Europos politinis elitas vadovaujasi požiūriu „po mūsų nors ir tvanas“
  *O Lietuvoje daug kas laikosi požiūrio, kad mes esame provincija ir visa tai mūsų apskritai neliečia.
  *Kol Europa miegojo, pasaulis pasikeitė ir net jos pačios namuose tvarka jau kita,
  * Tai, ko gero, prasidėjo tuomet, kai europiečiai ėmė niekinti savo krikščioniškąjį paveldą.

  Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/ziniosgyvai/interviu/istorikas-darius-baronas-islamizmas-vakaru-civilizacijai-dabar-kelia-toki-pat-pavoju-kaip-kazkada-nacizmas-ir-komunizmas-599-284948#ixzz2E5ZqKhCs

 • Fredis*

  Šiandien pasitaikė nuobodus penktadienis, todėl nutariau pasiskaityti ką rašo mano draugai iš F(T)B.

  Radau įdomią ištraukėlę, kuri verta pacitavimo:

  „Taigi, galiu trumpai draugams apibendrinti šios dienos darbus.
  Šiuo metu gaunu tokį informacijos kiekį, kad vos spėju fiksuoti, todėl analizė gali būti tik paviršutinė, aprėpianti tai, kas iš karto krenta į akis. Kas krito ir ką pastebėjau?

  Komisijoje man esminiu faktu buvo tai, kad VU, VV (Vitalijos Vonžutaitės) ir VG (Vytauto Gabšio), kitaip tariant DP byla, buvo pradėta kaip ŠNIPINĖJIMO (!) byla. Ar belieka komentarų?!?

  Dar svarbi buvo medžiaga iš 9-os ir 10-os teismo bylų, kurios nemenką dalį po posėdžio nusikopijavau. Na o čia tiesiog korupcijos vadovėlio vertas vaizdelis:

  Juodoji buhalterija vedama tvarkingai, lyg UAB-e. Apmokamos paslaugos šoumenams, perkamos prekės, mokami juodieji atlyginimai (įskaitant DP Seimo nariams), įskaitomi 5-i procentai, kuriuos nuo savo ES paramos susimoka įmonės, milžiniškomis „premijomis“ apdovanojama žiniasklaida (Respublika ir TV3), atlyginama už DP masinius renginius, kurą ir net už VG keliones į Kiprą, Briuselį, Ispaniją, nepagailint jam sumokėti net už kavą.

  Naudos gavau daug. Kadaise galvodavau – dėl ko VU neišlenda iš TV ekranų. Dabar matome, kad ne visada dėl savo fotogeniškumo ar puikios lietuviškos tarties. Sunku buvo suprasti kodėl tokias mažas priemokas (810 Lt, o ne 1059 Lt) Seimo nariams fiksavo DP juodoji buhalterija. Manau, kad tai nesąžininga! Juk yra užfiksuota, kad pats VU tiesiai iš kasos pasiėmė 162000 Lt.

  Jei atvirai, tai mane giliai sujaudino DP sąžiningumas. Juk juodoji buhalterija juodu ant balto byloja, kad įmonė …. susimokėjo 300000 Lt, tačiau matyt paramos, kaip tikėtasi, negavo ir tai įmonei buvo viskas sąžiningai sugrąžinta. Pradžioje 100000 Lt, o po to ir 200000 Lt.

  Todėl mano požiūris į DP susvyravo. Moka jie ir reikalus tvarkyti, ir sąžinės turi, ir jaunimui kelionėms atseikėja. Patarkite kaip reikės balsuoti. Nebesusipaistau. Net jeigu suklysiu – ko gero dauguma komisijos kolegų klaidos nebepadarys…

  P.S. Turiu naujų dokumentų 100-150 lapų. Juose apstu vardų, pavardžių, įmonių šou grupių. Byla – atvira, kas norite, visiems Vilniaus apylinkės teismas privalo duoti susipažinti. Tai ir nežinau ar toliau leisti tuos dokumentus Jūsų teismui, ar jau gana.“