VSD šefas prieš premjerą: jau matėme… ir rezultatą žinome

Pradėsiu nuo labai eretiškos minties: tai, kas vyksta šiandien, man pamažu pradeda priminti 2003 metų rudenį.

Taip, taip, neklystate – šiandieninis puolimas prieš A.Kubilių man darosi panašus į puolimą prieš R.Paksą. Motyvai kiti, priemonės taip pat kitos, tačiau tikslas visiškai tas pats – priversti pasitraukti.

Ir blogiausia, kad, atrodo, jog veikiantieji asmenys tie patys. Tiksliau, gal net ne asmenys, o struktūros.

Tokia šventvagiška mintis man kilo šiandien perskaičius straipsnį portale lrytas.lt.

Kalbant dar tiksliau, minčių sukėlė ne pats straispnis (jį turėjau galimybę dar tada kai jis buvo rašomas), bet jo pavadinimas: 

Valstybės saugumo departamento atkirtis A.Kubiliui – saugumas apie galimas riaušes žinojo ir informavo valdžią

Tai, žinoma, dar ne pažyma apie „grėsmes nacionaliniam saugumui“, tačiau priešprieša akivaizdi. Ir pagrindinis veikiantysis asmuo tas pats kaip ir prieš penkerius metus – VSD vadas.

Tiesa, yra ir skirtumų: R.Paksas pakėlė ranką prieš pačią VSD ir nusprendė M.Laurinkų pakeisti ne A.Pociumi, kaip siūlė pats M.Laurinkus, o svetimkūniu – G.Bagdonu, tuometiniu Krašto apsaugos departamento operatyvinio departamento vadovu. G.Bagdonas tada buvo paskelbtas nepatikimu, nors vėliau tapo ES karinės žvalgybos viršininko pavaduotoju.

A.Kubilius šiandien nekelia rankos prieš VSD, tačiau jis bando reformuoti mokesčių sistemą (tai grėsmės niekam nekelia), nori iššluoti iš ministerijų ten dešimtmečiais sėdinčius ir nežinia kam dirbančius viceministrus, be to, vis dar neaišku, ką jis ketina daryti su Leo LT.

Tai jau rimta ir tai daug kam nepatinka.

Ir čia atsiranda P.Malakauskas – žmogus, galvojantis dešiniuoju pusrutuliu, tačiau buvęs tinkamu kandidatu pakeisti KGB rezervininką A.Pocių, kai Lietuvą valdė socialdemokratai. Esu rašęs apie P.Malakausko skyrimą VSD vadovu ir dar prieš balsuojant dėl jo kandidatūros, neabejojau, kad jis bus paskirtas.

Pagrindinis mano argumentas tada buvo labai paprastas: jis – sistemos dalis. Tos sistemos, kurioje varnas varnui akies nekerta. Šią savo reputaciją P.Malakauskas puikiai patvirtino dirbdamas STT,  taip pat jis elgėsi ir tapęs VSD vadovu. Jis, kaip ir M.Laurinkus, A.Pocius puikiai atliko pagrindinę funkciją – saugoti sistemos paslaptis.

„Draugystė“, „Alita“, „Lietuvos jūrų laivininkystė“, „Mažeikių nafta“, „Leo LT“, „Dujotekana“, „Lietuvos dujų“ privatizavimas, VST ir RST privatizavimo procesai, Kauno termofikacinė elektrinė, V.Pociūno žūtis, nesiliustravę diplomatai – tai tik labai maža dalis viešai žinomų paslapčių. O kur dar tos, apie kurias mes nežinome?

Įsivaizduokite, kad ateina kažkas, kuris pabando praskleisti tą paslapčių šydą…  

O A.Kubilius kaip tik neatsargiai ėmė ir užsiminė, kad gali pabandyti.

Kažkam galėjo pasidaryti labai baisu. Baisu ne tik dėl pinigų, bet galbūt net ir dėl pavojaus ateityje žvelgti į dangų pro grotuotus langus.

Ką daryti? Sprendimas labai paprastas – neleisti „svetimam“ kištis į sistemos darbą, liestis prie jos paslapčių.

O kas yra „svetimas“? 

A.Zuokas? Ne. Nes jis juk vienintelis supranta tautos rūpesčius ir atvira krūtine eina susitikti su tauta, besipiktinančia nauja valdžia.

E.Masiulis? Vargu bau. Jis tik džiaugiasi gavęs ministro postą ir galvoja, kaip socialdemokratus „Lietuvos geležinkeliuose“ pakeisti liberalais.

A.Valinskas? Jis dar tik mokosi…

„Svetimas“ šiandien yra A.Kubilius. Tas, kuris savo neapgalvotomis reformomis skurdina profsąjungų narius ir provokuoja kruvinus policijos susirėmimus su tauta.

Tas, dėl kurio kaltės tauta sausio 16-ąją daužė Seimo langus, nes Vidaus reikalų ministras kartu su policijos generaliniu komisaru nusprendė, kad Lietuva – jokia ne policinė valstybė ir todėl turi leisti siautėti demokratijai, net tada kai ta „demokratija“ siaubia parlamento rūmus.

Tačiau vidaus reikalų ministras, sausio 16 įvykius stebėjęs iš Prahos ir vadovavimą „ne policinės“ valstybės specialiosioms pajėgoms apdairiai pavedęs A.Kubiliaus bendražygei R.Juknevičienei, sugrįžęs giria policiją už gerą darbą ir (sic!) A.Zuoką už drąsą bei tvirtina, kad viskas buvo OK. Taip, kaip ir turėjo būti.

O tuo tarpu aiškėja, kad riaušės buvo planuojamos. Kad kažkokios specialios dujos buvo naudojamos, kad kažkas rusiškai kalbėjo ( o kažkas sako, kad ir trinkelės lyg specialiai parlamento prieigose buvo sukrautos).

Ir čia staiga atsibunda VSD šefas P.Malakauskas. Riaušių išvakarėse viešai aiškinęs, kad neturi jokios informacijos apie planuojamas riaušes ir tik žurnalistui pasufleravus sugebėjęs išspausti, kad VSD agentai dairysis provokacijų mitinge, jis pirmadienį staiga atgauna atmintį ir pareiškia, kad viską žinojo ir viską visiems pasakęs. Tik niekas jo neklausė.

Net jau minėtas VRM ministras, kuris, prieš išvykdamas į Prahą aiškino:

„Intensyvus pasirengimas vyksta jau nuo antradienio. Mokomės iš Rygos pamokų. Informacija surinkta ir apibendrinta, priimti reikiami sprendimai. Manau, viešasis saugumas bus užtikrintas“

Niekas šiandien nepaklausia ministro ir VSD vadovo, ar Seimo langų daužymas atitiko priimtus sprendimus. Ar plygalių mėtymas į policininkus gali būti įvertintas kaip viešojo saugumo užtikrinimas?

Tačiau kažkodėl yra labai daug norinčių paklausti, ar A.Kubilius negalvoja atsistatydinti. Nors jis nei policijai vadovauja, nei saugumo agentus valdo.

Net pats jo ekselencija prezidentas staiga sugalvoja A.Kubiliaus paklausti, ką darys valdžia, kad mažėtų įtampa visuomenėje. Kaip čia neprisiminsi A.Mamontovo:

Atsibusk jau…
Atsipeikėk iš svetimo sapno,
Ar jauti – akmuo tau ant kaklo…

…Grįžtant atgal į penkerių metų senumo įvykius galiu tik pastebėti, kad pirmiausia ir R.Paksui buvo siūloma atsistatydinti… Kas vyko po to, tikiuosi dar prisimename.

A.Kubiliui apkaltos taip lengvai surengti nepavyks.

Todėl reikia jį įtikinti,kad pasitrauktų pats. Kad sumažintų įtampą visuomenėje…

Ir visai tikėtina, kad tai gali pavykti, nes A.Kubilius jau pačioje pradžioje pats sau surišo rankas rinkdamasis koalicijos partnerius, kurie jį jau šiandien išduoda.

Todėl jis šiandien negali nei atleisti nekompetetingo ministro, nei siūlyti atleisti tokio paties policijos komisaro, ką jau kalbėti apie patį VSD šefą, kuris atvirai veikia prieš premjerą.

O pradėti A.Kubliui reikėtų būtent nuo pastarojo, nes priešingu atveju viskas tikriausiai baigsis taip pat, kaip R.Paksui.

Ir viskas grįš į savo vietas.

(25 balsų, vidurkis: 4,36 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Tikiuos, kad Artūrui paranoja, nes jeigu kas čia parašyta yra bent kiek tiesos, tada reikia arba eiti šakes imti arba emigruot…

 • Anonimas

  V.Lansbergis ciniškai kikendamas klausė, kam tiek daug triukšmo dėl vieno žmogaus mirties (Juro Abromavičiaus). Tai gal būtų laikas pritaikyti tokią pačią logiką Albinui Januškai ir pačiam tos frazės autoriui? Aš tik garsiai svarstau. Tai tik mano asmeninė nuomonė. Ir tik cituoju…

 • Anonimas

  Kodėl paranoja? Taigi sistemos ruporas atvirai rikiuoja šališkas medžiagas. Garsiausi šalies advokatai išsirikiavo eilutėje pasitarnauti labui. VSD saugo aukso raktelį nuo skrynios su visom laimėm ir nelaimėm. Sistema aktyvios gynybos pozoje. Kai labai norisi – galima.

  Na, bet ir skriaudžiamųjų užtarėjų čia rasime jau irgi, kone etatinių ;-)

  Gal tik koalicija, nors karikatūriškai pabraižyta, argi verta didžiausių priekaištų – ar būta geresnės galimybių?

 • Anonimas

  šiandien seime klausydamas Malakausko galvojau, į ką jis „taiko“ sakydamas, kad „vsd informaciją turėjo“ (nes gi jei turėjo, tai kodėl neužkirto kelio). Policiją – netinka, nes paskui gyrė „gerą bendradarbiavimą“. VRM, KAM – kažin, nes prie to „bendradarbiavimo“ ir šitie prisidėjo sprendimais keistais (vienas skambino kitam, kitas įsakė trečiam, anas veikt įsakė… ar kažkaip ten, patys jie nežino; ir galiausiai apšaudė liaudį kalėjimų riaušėms malšinti skirtomis guminėmis kulkomis).
  Dabar gi žiūriu, kad per toli ieškojau.
  Taiklios mintys. Patiko :)
  beje, kur per riaušes buvo pats Paksas? :) gal ruošiasi 02-03? išviliojo iš saugumiečių paskutines dujines bombikes, valdžią vers?

 • Die, pakvipo skandalu:O Jeigu viskas ką parašė gerbiamas A. Račas ne iš piršto laužta, tai tai… Jam pačiam gali būt riesta. Dar į el. paštą ateis koks P. Malakausko laiškelis: „Žurnaliste, už melagingos informacijos skleidimą esate patrauktas baudžiamojoj atsakomybėn.“ O iš tikrųjų tai man jau žiauriai neramu – kiek žmonių, tiek nuomonių dėl tų riaušių, kurios, panašu, bus pagrindinė tema žiniasklaidoje dar ne vieną savaitę. Gink Dieve, nepriekaištauju dėl to, nes įvyko tai kas įvyko, tiesiog taip norėtųsi kartą ir visiems laikams sužinot kas dedasi toje nešvarioje Lietuvos politikoje. Kas slepiama nuo mūsų, piliečių? Kodėl negalima civilizuotai visko išsiaiškint? Mmm, tie pinigai…

 • Anonimas

  Puikus, nuoseklus straipsn(el)is! Belieka tik dar sykį perskaityti ir palinkėti šiam straipsn(el)iui patekti į alfa.lt ir į kitus viešuosius vandenis tai niūriai-klaikiai protestų, grasinimų, susipriešinimo, riaušininkų, klykiančių (pseudo)kritikų ir demagogų atmosferai, uždangai, smogui išblaškyti ir atkreipti dėmesį į gilesnes, esmingesnes korupcinės-valdžios sistemos ir nebaudžiamumo sanklodos problemas, suvokti, kad solidarumas neišsidraskyti, susitelkti yra labai svarbus jas (pagaliau per bene 15 metų) pajudinus ir sprendžiant, ne tik daužant langus ir draskomai protestuojant pagrupiui.

  • Aha, aš irgi kai perskaičiau, pamaniau: be galo geras straipsnis. Toks bomba gryna! Artūras vertas tikro žurnalisto vardo;)

 • Anonimas

  Kai priminėt apie Paksa – rimtai pagalvojau, kada gi tiek daug nesamoniu žiniasklaidoj buvo paskutini kartą, tiek šurmulio, aistros, diskusijų, kaltinimų, vertinimų…

  Man tik viena nuo šito straipsnio idomu, ir įtikėtina, tai, kad kažkam tikrai nepatinka, kad dabar valdžia yra tokia kokia yra, kažkam labai dideliam ir galingam.

  O priežastis ta (mano subjektyvumu remiantis), kad truksta viešai prieinamų pirminių informacijos šaltinių, ir mes – eiliniai piliečiai vertiname tai, ką perskaitom, internete, laikraščiuose, pamatom per televizoriu. Tampame subjektyvūs ir šališki. Prisigalvojam visokiu nebutų detektyvų, samokslo teorijų ir t.t.

  O gal tas valdininkas, apie kurį čia rašoma, yra eilinis atsakomybės vengiantis pilietis, savo šiltą ir saugią vietą saugantis…

  Tikiu komentatorium Gediminu (Sakosi sėdėjo seime ir klausė), tikiu ir pritariu – bet reikejo prieit ir paklaust – į ką jis ten taiko, kažką juk butų atsakęs…

 • Anonimas

  Mariui – gera girdėt, kad yra žmonių, kuriems nei emigruot, nei šakių imt nereikia :-). Sėkmės.

  • Anonimas

   tai ir būkime mazochistų tauta – mus smaugia, o mes jaučiame malonumą, dar leidžia paburnoti, dvigubas malonumas … a „šakes imti“ nebūtina suprasti tiesiogiai

 • Anonimas

  Jo, jo jo, tik nepabūk Lietuvėlėj kurį laiką, ir vėl dyvai…
  Labai taikliai, nors kol kas švelniai, Račas palietė seną temą. Kažkaip jau kurį laiką apie tai tarsi pamiršome. Gi ne naujiena ta „vieša“ paslaptis, kad Lrytas ir VSD artimai draugauja. Ir kad lryto šiuo metu finansinė būklė ne pati geriausia, (ieškom pinigų, ar ne?) Ir man atrodo, kad „vyrai ramiai nesėdės“ ir nelauks, kol tiesiogiai jų neįtakojami asmenys ims ir sugriaus jų imperiją.
  Šiaip įdomūs laikai:
  – atidžiai stebėsim, kaip konservatorių dauguma „išsuks“ rimtų problemų turintį p. Žiemelį su flylal (kaip ne kaip, artimai susiję), ar bent pabandys atsiimti į atskiras tiesiogiai neva nesusijusias bendroves atskirtas pelningas veiklas?
  – kaip dėliosis mūsų energetinės bėdos, vst, rst, leo, dujos, kainu reguliavimas?

  Neretai šypseną kelia ir pvz. VST, RST mūsų didžiuosiuose dienraščiuose spausdinama „informacija klientams“ – ypač šiuo metu – visada pačiu didžiausiu formatu, pačiose brangiausiose dienraščių vietose. Vyrai, vėl „tepam“ spaudą, negi galvojat, kad nematom? Turbūt,dauguma paprastų žmonių ir nemato.
  O kaip tokiu atveju mums, paprastiems mokesčiu mokėtojams, imti ir tikėti nepriklausomos spaudos „objektyvia“ informacija?

  O ir pats pavadinimas „nepriklausoma“ kažkaip visai čia netinka. Sakyčiau, gal tik skandinaviškam kapitalui priklausanti ir jų aktyviai valdoma žiniasklaida gali pretenduoti į kažkokį sąlyginį objektyvumą. Visa kita – juk kažkam tiesiogiai priklauso:)))

 • Anonimas

  Fantastiška komjaunimo tiesos išvada: Valdžios problema – dešimtys tūkstančių taikiai penktadienį mitingavusių ir šimtai tūkstančių interneto naujienų svetainėse protestui pritarusių žmonių.

 • Anonimas

  Dabar mums, kaip blogo skaitytojams manau tik belieka siekti, kad jis pasiektų kuo daugiau skaitytojų… Nes tradicinės žiniasklaidos šališkumas jau visiškai u-ž-k-n-i-s-o.

 • Taip, gerb.Artūro įžvalgoms galima pritarti – tikrai labai panašu į Pakso nuvertimo scenarijų.

  Ir tie valdžios nuvertimai per masinių manifestacijų ir riaušių organizavimus yra pastaraisiais metais puikiai, iki smulkmenų atidirbta technologija, davusi vaisių ne vienoje šalyje.

  Prisiminkime tą pačią Gruziją, kur tai ir yra pagrindinis valdžios pasikeitimo būdas. Tikrai neveltui ponas A.Butkevičius iš ten parvyko. Matyt, be Lendroverio dar ir vertingus konspektus atsivežė, kuriuos dabar Paleckiukas studijuoja..;)

 • Anonimas

  Pakso variantas čia visiškai netinka, nes Kubiliaus neremia Rusijos KGB.

  • Anonimas

   Jeigu Paksą būtų rėmęs Rusijos KGB, niekas jo nebūtų nuvertęs.:)

 • Anonimas

  Lietuvos ryto šiandienine apklausa:
  „Jeigu būtų surengtas referendumas dėl šio Seimo paleidimo, kaip balsuotumėte?“
  Žinoma, dauguma UŽ :)

 • Kas čia laimi, o kas pralaimi sužinosime tik tada ar bus įkurta energetikos ministerija.
  Dėl VSD šefo atleidimo. Račas čia per riebiai užgriebė. Mažiausiai ko reikia tai karo visais frontais.
  Užtektų patvarkyti maximą, o jų klapčiukai komjaunimo rytas užges savaime, savo mirtimi …

 • Anonimas

  ir vis dėlto,gerbdamas A.Račo nuomonę,negaliu nesusilaikyt nepasakęs,,,,,didžiausia KUBILIAUS klaida-tai didelis savęs susireikšminimas….ta jo arogancija trykšta per kraštus….tik aš,aš vienas viską žinau…….

 • Anonimas

  atvirai pasakius, tai teiginys , kad Kubiliaus mokesčių reformos nekelia grėsmės yra neteisingos – kelia ir dar kaip kelia. Dar vienas pastebėjimas – 2003 metais Kubilius buvo KALTINTOJŲ pusėje . Atrodo, kad likimas jam parodė savo triusikų spalvą.

 • Anonimas

  Gerbiamas Račai:
  Krizė visų pirma yra mūsų galvose ir širdyse, stipriai paveiktose streso!
  Kaip tvirtina psichologai, krizė – tai testas mūsų galimybėms tenkintis mažu, bei sugebėjimu adaptuotis greitai kintančiame pasaulyje. Tik tas sugebės suvaldyti savo asmeninę krizę (vidinę ir išorinę), kuris sugebės ižvelgti teigiamus dalykus, net labai niūrioje aplinkoje!

 • Račas jau pradeda nebepažinti savo buvusio kolegos Valatkos. Jo toks stilius, uždavinys šiuo laikotarpiu – visos antraštės, straipsniai – kuo riebesnis spyris savo šeimininkų priešui Kubiliui. Kalamas pleištas, nuteiknėjama suprieš visus – VSD, Prezidentą, stambius ir smulkius verslininkus, dirbančius pagal autorines surtartis dainininkus, rašytojus ir t.t..

 • Anonimas

  Jau klausiau tokio klausimo prie ankstesnio klausimo, bet dar kartą pasikartosiu – ar negalėtų sąžiningi ir objektyvūs žurnalistai prisidėti prie visuomenės “informavimo” misijos, kaip jiems ir priklausytų? Juk Artūro paminėti “Draugystė”, “Alita”, “Lietuvos jūrų laivininkystė”, “Mažeikių nafta”, “Leo LT”, “Dujotekana”, “Lietuvos dujų” privatizavimas, VST ir RST privatizavimo procesai, Kauno termofikacinė elektrinė galėtų būti puikiai ištraukti į dienos šviesą – ar žurnalistai irgi turi laikytis tos sisteminės blogio frazės „kol teismas nenuteisė,ten vso zakonno“ nuostatų? Ar tam, kad galėtų parašyti irgi reikia pažymų iš Malakausko? Ko gero faktų suderinimo užtektų.. Pamatyti tokius straipsnius lryte nesitikiu, bet yra ir kitų kanalų. Klausimas – kur tie sąžiningi ir principingi informuotojai?

 • Mielas Audriau, jei paieškotumėte, manau šį bei tą rastumėte ir šiame tinklaraštyje…

  • Anonimas

   Artūrai – sutinku, kad labai nemažai yra šiame tinklaraštyje, tačiau kaip jau pats minėjote, čia yra 2000 apsilankiusiųjų.. Sklaidos klausimas…

 • Anonimas

  Kai atėjo Kubilius į valdžią, iškart prailta apie Leo LT, Alitos privatizavimo, dujų tinklų privatizavimo klausimus. Neseniai svetinėje balsas.lt buvo pranešta, kad byla nukelta į, berods, sausio 27d. Laukiu nesulaukiu, kas tada bus. Jeigu vėl nukels, vadinasi, reikš, kad nepavyko sugadinti viešosios nuomonės apie Kubilių. O jeigu nenukels, tai reikš, kad atėjo kažkieno paskutinioji, nes ta sutartis yra vienareikšmiškai antikonstituciška. Net arkliui aišku. Ir Kubilius tikrai imsis išformuoti Leo LT. Bet pastaruoju metu interneto portaluose kažkodėl šmėžuoja naujienos, užgožiančios šią ,,amžiaus aferą“ ir jos išaiškinimą. Kad nukreiptų dėmesį. Ne kitaip. Spręskite patys, mielieji, ar vis dar tikėsite kairuoliška spauda, kuri kaip susitarusi rėkia prieš Kubilių, ar tikėsite Ministro Pirmininko žodžiais. Įsivaizduokime tokį scenarijų: valdžią susiražina socialdemokratai. Ir kaip tada elgiasi spauda? Galiu ranką prie širdies pridėjęs sakyti, kad bus antraštės ramesnės, kad visi žurnalistai tadakabinėsis prie ,,blogos“ opozicijos ir t.t. Prakitškai, sugrįžtumėme atgal į 2000-uosius.

  • Anonimas

   Kairuoliška spauda -labai jau neįtikimai skamba:) Neturi mūsų spauda kairės ir dešinės – nebent kažkuris kairiarankis ir ima kaire ranka:) O aišku – tokie veiksmai, kaip buvusio biurokratinio socdemų klano interesų užkabinimas, neatras teigiamo atgarsio Lryte ar respublikoje ar ju satelituose…

 • Anonimas

  Nepritariu straipsnio autoriui. Vėl eilinis slaptų sąmokslų ieškojimas. Manęs jokia „rusija“ neagitavo, bet aš pasiruošusi „nušvilpti“ dabartinę valdžią, o ypač Kubilių, nes tai ką jie daro – Lietuvą tik gramzdina gilyn. Ir aš jau pradedu galvot, kad nežiūrint to, kad turiu darbą ir turim verslą, reikia viską mest ir greičiau emigruot. Jei jau kubiliu teisus ir švarus, tai ko neišeina į gatvę susitikti su žmonėmis? Kodėl taupo sunkiausiai gyvenančių žmonių sąskaitą? Labai geras straipnis apie naujus mokesčius šios savaitės numeryje „Balsas.lt“ Ten labai aiškiai išdėstyta kam naudinga Kubiliaus mokesčių reforma. Kaip visada, daugiausiai praras mažiausiai uždirbantys žmonės. Todėl nesistebiu, kad dūžta Seimo langai. Ir nereikia ieškot svetimų provokatorių, kai turim savo – mylimą valdžią. Žodžiu, siūlau neieškoti kažkokių slaptų sąmokslų, nes viskas labai paprasta – lietuviai ramūs, bet ir jiems kartais kantrybė baigiasi.

  • Anonimas

   Na matyt prastas verslas jei iškilus pirmesniems sunkumams iš karto į šešėlį traukiatės :) Nemanau, kad kitose ES šalyse yra ypatingai geresnė situacija, tiesiog išsivysčiusių šalių biudžetai leidžia skatinti vartojimą. O ar tai bus veiksminga pamatysime metų bėgyje, tačiau bijau, jog skatindami vartojimą, jie tik dar labiau pagilins krizę, kadangi vakarų piliečiai per daug prasiskolinę, jog vartojimą galėtų palaikyti aukštame lygyje.

 • Anonimas

  na štai, pirmoji kregždė pabudo. :) Galvojau, kas iš žurnalistų ar analitikų pagaliau pradės rimčiau žvelgti į lietuviškos politikos įpatumus. Artūrai, matyt esi tam tinkamiausias. Nes Pakso skandalo metu buvai „neutralus“. Nors tuo metu „neutraliu“ būti reiškė būti Pakso pusėje.
  Man asmeniškai Pakso buvo gaila. O Kubiliaus ne. Tada jis puikiai žinojo, kas ir kaip. Bet egoistiškai stojo sistemos pusėn. Dabar tam tikras atpildas. Dar prieš rinkimus TT aiškiai davė suprast, kad kalbėtusi su Kubilium. Bet kur tau…
  Dar, Artūrai, nepaminėjai, kad Raselė užsiminė apie VSD pavaldumą vyriausybei. :)
  Aš vis tik manau, kad Lietuvoje kažkokios organizuotos grupės nėra. Ta sistema susideda iš tam tikrų galios centrų, kurie reikalui esant susiburia kokiam nors bendram tikslui. Galiu tik tiek pasakyt, kad Paksas būtų gerokai pradrąskęs tą sistemą, bet…
  Deja, nei Kubilius nei post liberalai greičiausiai to nepripažins, nes tada reikės „reabilituoti“ Paksą.

 • Anonimas

  Vakar, kaip žinia, Rusijoje nužudytas advokatas gynęs šeimą, kurios dukrą išprievartavo ir nužudė pulkininko laipsnį turintis Rusijos karininkas, dirbęs Ičkerijoje kaip okupacinės kariuomenės žudikas. Kartu buvo sužeista ir mirė jaunutė žurnalistė.
  Dar nėra saugu buv. TSRS valstybėse.
  Kaip vakar per Svobodą kalbėjo, iš kalbos padorus žmogus, – nusikaltimai po 1990 m. buv. tos sąjungos erdvėje padidėjo nepalyginamai (net nelyginamai).
  Bardelis, štai kas siaučia nuo 1990 m. plačioje erdvėje…

 • Visiškai dezorientuota kairioji spauda buvo kai Kubilius apie metus laiko rėmė Kirkilo vyriausybę, buvo labai keistos laikraštininkų reakcijos. Vis tiek Kubilius nebuvo saviškis, dėl Kirkilo nesėkmių buvo kaltas opozicijos lyderis. Dabar viskas stoja į savo vietas – plytgaliai, grindinio trinkelės į premjerą lekia pasitelkus minią – vestuvių muzikantus, turgininkus, Paleckio fontininkus ir kitus gatvės mušeikas.

 • Anonimas

  Pakso atvejis ne visai tinka. Nekaltinu jo, nes neturiu faktų. Bet man nepatiko jo rėmėjas. Kaip ten bebūtų, Borisovo kompanija (Rusijoje) yra Rosvoruženije sistemoje. Taip pat nelabai gerai atrodo Restako kontraktai su Lukoil ir paskui kaip tyčia Pakso pasitraukimas iš vyriausybės nepasirašius sutarties su Williams. Tokie dalykai kvepia mažiausiai interesų konfliktu. Apkalta kvepėjo vaikų darželiu, bet gal tai todėl kad mūsų saugumo blauzdos silpnos, o gal ir faktų nebuvo (kartais agentūra būna mieganti ir pabunda reikiamu momentu).
  Jūs, Artūrai, esate teisus tik dėl to, kad nauja valdžia įėjo į sistemą ir dabar priklauso viskas nuo to, ar ji prisitaikys, ar mėgins sistemą keisti. Čia yra politika ir elgtis reikia mokėti. Jei sistema išsigąs, ji tikrai valdžią suvalgys. Sunki užduotis bus sulošti šią partiją. Kartais būna reikalingos revoliucijos kad nušluotų viską ir būtų galima viską statyti iš naujo. Ši įtampa Kubiliui gali būti palanki. Jis turėtų stengtis gauti tautos palaikymą. Sistema išsigandusi griūties, bus labiau sukalbama.

  • Anonimas

   Pakso rėmėjas buvo atakuojamas už sraigtasparnių, ant kurių galima sumontuoti ginklus, pardavinėjimą neaiškioms šalims. Po skandalo tas rėmėjas ne tik nebuvo išsiųstas iš Lietuvos, bet dar gavo leidimą gaminti ir pardavinėti ginklus. Tai pardavinėja dabar raketas…

  • Anonimas

   o dėl sistemos, tai čia kaip šachmatuose, su ja gali žaisti tik panašios galios sistema. Deja konservatoriai atrodo lyg žaistų be pusės figūrų. Man keista, aš maniau, kad VL geras šachmatininkas. O gal ir turi kokią karalienę užsislėpę.:)

 • Anonimas

  Pagarba!
  Kur siusti 50LTL? :)

  • Mielas (a?)Ej, Kol kas laikykite taupyklėje, nes šiandien dar nereikia. Bet neišleiskite, jei kartais dėl kokių nors priežasčių situacija pasikeistų…:)

 • Anonimas

  Lrytas dabar iš viso yra labai simptomiškas reiškinys. Panašu, kad šįkart sistema jam skiria ne šiaip informacinės priedangos, bet propagandinio tarano funkcijas. Šiandien laikraštyje yra Vyšniauskaitės straipsniukas, kur, ko gero, pradedama juodo kumelio plovimo akcija. LEO LT ten figuruoja kaip stiprus investuotojas, galintis tautą atvesti į energetinį rojų, jei ne kažkokie klastingi blogiukai, juodinantys LEO ir kaišiojantys pagalius į ratus. Kol kas ten apie LEO gėrį tik meilios užuominos, bet žinant lryto stilių galima neabejoti, kad palaipsniui bus pereita prie isteriškų klyksmų ir seilių taškymosi. O ir Vyšnia nenaudojama šiaip gyvenimo būdo stiliaus rašinėliams.

 • Off-topic’as, nes nerandu kurioje temoje parašyti, o asmeninės temos vis dar nėra..
  _____________________

  Gerbiamas Artūrai,

  norėčiau TV žiūrovu vardu Jums išrašyti viešą visuomeninį papeikimą už pasirodymą TV diskusijoje, kur Jūs su G.Kirkilu oponavote Razmai ir, berods, Laučiui (galiu suklysti dėl jo pavardės, ne visus iš veidų pažįstu).

  Turiu omenyje tai, kad Jūs tapote iniciatoriumi to nemalonaus žiūrėti vaizdo, kuomet oponentas yra pertraukiamas tik pradėjęs kalbėti ir jo žodžiai iškart yra komentuojami.

  Suprantu, kad oponentas gali kalbėti – ir dažniausiai kalba – visokius dėmesį nukreipiančius dalykus ir atsako ne į klausimą, bet nurodyti tai derėtu tuomet, kai ateis Jūsų eilė kalbėti. Kitaip diskusija išvirsta į turgaus balaganą – į ką ji, deja, tuo atveju beveik ir pavirto… :(

  Neketinu Jūsų mokyti korektiškos viešos diskusijos taisyklių, įtariu, kad pats galite ką nori pamokyti:), bet Jus gerbiančių skaitytojų ir žiūrovų vardu prašau rodyti pavyzdį tuo klausimu.

  Poleminės tradicijos mūsų viešoje erdvėje dar nesusiformavo, turginių disputų manieros vis dar daro įtaką daugelio TV diskutantų stiliui, bet Jus laikau vienu geriausių viešos polemikos, vykdomos verbalinių priemonių pagalba, meistrų Lietuvoje, kuriam nėra jokio būtino reikalo neleisti oponentui išsakyti savo nuomonės.

  Buvo laikotarpis, kai A.Račas dingo iš TV ekranų, bet dabar, kai vos ne kas vakarą mes galime praleisti kartu, tik skirtingose ekrano pusėse, Jūsų atsakomybė prieš mus išauga N kartų.

  Taigi, baigsiu klasikiniu palinkėjimu visiems viešų disputų dalyviams – „Ramybės! Tiktai ramybės!“(c)Carlson

  • Anonimas

   Sutinku, kad Kirkilas toje laidoje pasirodė pačiam blogume.
   Klevečkai irgi labai toli iki objektyvaus vedėjo.

   • Anonimas

    Klevečkai aplamai iki žurnalisto tolokai – labai jau aiški nekompetencija daugeliu klausimų.. Ir apskritai tą jo laidą kol ji buvo Baltijos TV dar buvo galima žiūrėti – o dabar gaunasi tik kažkoks atidirbinėjimas šeimininkui…

  • Mielas Zeppelinus, na neoriu su Jumis sutikti visiškai. Tai G.Kirkilas pertraukinėjo J.Razmą kokius spetynis kartus iš eilės ir būtent aš jam pasakiau, kad taip daryti nereikėtų.

   Aš gi ramiai išklausydavau J.Razmą (nors jis varė juodą demagogiją) ir tik po to reaguodavau.

   Tai, kad G.Kirkilas tuo konkrečiu atveju galbūt pasinaudojo mano parama – gali būti, tačiau jau sakiau atsakydamas šiandien kažkuriam komentatoriui į panašų priekaištą, kad aš taip pat abejoju, ar reikia Energetikos ministerijos.

   Tai jei taip pat galvoja Kirkilas aš nebegaliu? O kur pasirinkimo laisvė. O kur demokratija?…:)

   • Anonimas

    Kokiu būdu atleisti valdininkus kuruojančius energetiką ūkio ministerijoje? Ar jūs manote, kad jie pereis į energetikos ministeriją automatiškai? Jei taip, tai nebūtų didelės prasmės.

   • Anonimas

    Gerb Arturai, n
    na demokratijai valio, bet siuo atveju jus igyvendinate ne tik savo teises laisvai reiksti savo mintis, bet kartu ir tampate (tikiu, kad ne samoningai) ir G.Kirkilo pr’o kampanijos dalimi, t.y. palaikydami jo mintis, jus netiesiogiai palaikote ir ji (pagal logikos Modus ponens taisykle :]]). Manau, kad nors ir esante socialistas, visgi vargiai save politiniu partiju spektre save galetumet identifikuotis su Kirkilo socialdemokratais? Taigi arba norint reiksti laisvai mintis reikia vengti „stovejimo tose paciose barikadu pusese“, arba paciam riboti savo mities laisve.

   • Khhm, kažko įsijaučiau į pamokslavimus, matyt, praeitame gyvenime buvau koks Martinas Liuteris Kingas ar tiesiog Martinas Liuteris ..:)
    ____________________

    Gerbiamas Artūrai,

    mano kritika buvo ne dėl Jūsų diskusijos turinio ar Jūsų atstovautos pozicijos naujos ministerijos reikalingumo atžvilgiu – ir pats jai pritariu ir su Jūsų pateiktais argumentais sutinku visiškai.

    Noriu būti išgirstas:

    priekaištavau Jūsų pozicijos reiškimo formai, kokią mačiau taip, kaip ji buvo parodyta TV ekrane. Neginčyju, kad būnant studijoje galėjo atrodyti kitaip, bet šiapus ekrano, deja, deja, atrodė taip, kaip aš rašiau aukščiau – jokių Kirkilo malšinimo požymių nesimatė…

    Jūs su G.Kirkilu buvote stipresni savo pozicijoje ir argumentuose, bet kiaurai prapylėte daugelio žiūrovų simpatijose: besišypsantis ir ramiai savo tiesas dėstantis pašnekovas visada laimi žiūrovo akyse besikarščiuojančio ir pertraukinėjančio oponento fone.

    O būtent tokį nepakantaus ir nekantraus pašnekovo įvaizdį Jūs toje laidoje ir sukūrėte – savo ausimis mačiau, kaip pradėjęs kalbėti Razma buvo Jūsų pertrauktas bent tris kartus..:(

    Anksčiau, beje, Jums tai buvo visai nebūdinga – visi aplink drąskydavosi, o A.R. sėdi ramus – ir staiga paima ir pristato savo nuomonę – ir oponentams nebėra ką atsakyti, belieka tik dar labiau drąskytis. Va, čia tai buvo KLASĖ. Visada žiūrėdavau ir šypsodavausi pro ūsą…

    Dabar gi toks jausmas [atsiprašau už tiesmukumą], kad Jūsų sėkminga karjera ir įtakingumo visuomenėje reitingo augimas truputį neigiamai atsiliepė Jūsų, kaip polemisto savybėms – anksčiau Jūs TV oponentus spausdavote vien šalta logika ir argumentais, o dabar [grynai mano subjektyviu požiūriu] bandote spausti ir AUTORITETU [kurį realiai turite], kas ir randa savo išraišką oponento pertraukinėjime bei kalbėjime su juo iš aukštesniojo pozicijos („Vėjus kalbi!“, „..ir vėl vėjus sakai!“).

    Bet kas, kam teko matyti kolektyvinę diskusiją, kurioje dalyvauja kolektyvo viršininkas ar autoritetingesnis už kitus asmuos, supras, ką primena šie vaizdeliai..:)

    IMHO, pamirštate vieną esminį dalyką, kad tos diskusijos tikslas – ne įrodyti kažką Razmai ar kitam TV oponentui – nieko Jūs jiems neįrodysite, kaip ir jie Jums, bet pristatyti savo poziciją ir oponento pozicijos kritiką ŽIŪROVAMS, kurie patys pajėgūs nuspręsti – kieno argumentai ir jų pateikimas stipresni ir kas „vėjus kalba“, o kas ne.

    Ir laikysena bei argumentų pristatymo maniera čia ne mažiau svarbi, nei argumentų stiprumas, todėl ta „viršininko“ poza ir „baik niekus tauzyti“ stiliaus argumentai tikrai į naudą neina.

    Esu žurnalisto ir polemisto A.Račo fanas, bet ne vyr.redaktoriaus, direktoriaus, tarybų nario, garbės draugijų pirmininko ir t.t. ir pan., todėl ir leidau sau išsakyti šiuos ne ypač malonius klausyti pastebėjimus.

    Kad nesikliauti vien komentatoriaus nuomone, pasiūlyčiau Jums parodyti tą laidą kokiam artimam žmogui – ir pasiklausti jo vertinimo dėl aukščiau išsakytų prielaidų.
    ___________________

    Atsiprašau visų blogo skaitytojų už ilgus ir offtopinius komentarus. Daugiau taip nebedarysiu.

    • Mielas Zeppelinus, na ką galiu pasakyti… Jūs iš esmės teisus. Tiesiog prispaudėte mane argumentais ir autoritetu.

     Iš pradžių dar norėjau bandyti ginčytis, bet supratau, kad tai būtų kabinėjimasis prie smulkmenų.

     Turiu tik vieną mažą pasiteisinimą: pagal savo būdą esu cholerikas…:)

     Užskaitysite?

     • Anonimas

      Aš manau, kad bet kokį flegmatiką galima išvesti iš kantrybės. Beveik nepažįstu pono Račo, tik per susidarytą nuomonę iš to, ką jis sako, bet manau, kad šaltas ir ramus kas tik nori gali išbūti tik tam tikrą laiką. Bet kokia kantrybė turi savo slenkstį, už kurio ji iš dorybės virsta mazochizmu. Nebent esi Dievas. Kurio žmonių žaidimai neliečia…

 • Anonimas

  Nenorėčiau sutikti su Artūro Račo pateikta, sakykym, lyg ir išvada, kad Kubilius yra auka. Negi jis pirma diena valdžios struktūrose? Nepažįsta, kokie ten „šulai“ aplink jį sukiojasi ir kėsinasi suėsti? Kaip Max pasakė – pats pamatė savo triusikų spalvą :-). Galėtų kreiptis į liaudį, bet neįsėdo į traukinį. Įdomu, kur dingo konvulsiškai tramdoma džiugesio šypsenėlė, kuri labai ryškiai matėsi jam patapus antru asmeniu Lietuvoj? Kažkas džiaugėsi tapęs trečiu…

 • Anonimas

  Manyčiau, jog visos VSD minimos nuodėmės nublanksta prieš operaciją „Apaštalai“.“Cia ne Mykolkos darbas, cia dalykas fantastiskas, tamsus…“

 • Sveikintinas straipsnis. Pasigedau tik pabandymo spėti, KAS yra TIE, kam Kubilius „svetimas“.
  Panašiai mintį audžiau dar prieš pusantrų metų Zuoko virtualiame kampe, panašiai rašiau vos aptikęs ir tamstos tinklalapį ir iš dalies jaučiuosi išgirsta. Ačiū.
  Pamiršot (ar „pamiršot“), Artūrai, dar paminėti Uspaskycho ir jo partijos „sužiaumojimą“. Nesu „už“ šį veikėją, tačiau būdai, kaip buvo sudorotas jis ir jo partija taip pat daug ką pasako.
  Nesutikčiau su jūsų mintimi dėl Kubiliaus perdėto puolimo.Jei Kubilius Nemaišė KAI KAM tuos 18 metų, nematau problemų jam ir toliau išlikti politiniame žemėlapyje. Kubiliui, be abejo, tai bus leista.
  Visa ko esmė – sunaikinti dabartinę koaliciją ir ypač naujais vėjais (atlyginimų mažinimu seimūnams, purvasklaidos(žiauriai naudingos KAI KAM) teisių varžymu ir pan.) pakvipusius naujokus.
  Turiu sutikti – Valinskas dar tik mokosi. Galiu sakyti, kad į minią penktadienį turėjo išeiti Kirkilas ir jo ministrai(pvz „peteliškė“), kurie taip dosniai,sunkmečio akivaizdoje, pažėrė premijinių milijonų išeidami, tačiau pripažįstu – Valinskas turėjo surasti būdą pačioje mitingo pradžioje išeiti susitikti. Valinskas padarė klaidą,- tačiau kodėl staiga visi pamiršo, kad jis dar tik mokosi?
  Kaip ir Vilkaitis, kontrklausdamas žurnalisto, ar jis turi savo poziciją, kai šis užklupo Vilkaitį ir Masiulį pietaujančius. Vilkaičio vietoje to nepraustaburnio žurnaliūgos,nežinančio nei saiko,nei laiko, nei vietos, paprasčiausiai būčiau paklausęs, ar man leis baigti pavalgyti, o paskui prašom, klauskit į sveikatą.
  Taigi, klaidos, klaidos, klaidos… tik siūlau padiskutuoti (prisiminti, pagalvoti, paanalizuoti) KAS klaidų pridarė gerokai daugiau ir kieno klaidos Lietuvai kainavo ir kainuoja brangiai ? Labai brangiai …
  Su pagarba, ištisas tris dienas internete nesilankęs(žiauru) :), Virgis.

 • Anonimas

  Jiegu atmintis nepaveda, tai ir premjeras buvo surūpinęs personalijų klausimais ir tokie darbai kaip VSD vadovo nuvertimas pasitaikydavo tarp jo politikos prioritetų. Nevertėtų gailėti mūsų premjero del tų intrigų, jis pats yra meistras šioje srityje nes ilgas užsibuvimas opozicijos apkasuose šito išmokė ir užgrūdino. Netikiu, kad p. Kubilių gali ištikti p. Pakso scenarijus nes premjertas yra nepalyginamai išmintingesnis ir jau dabar pakankamai gerai ginasi neneigdamas savo kaltės ir priimdamas kritiką. Neįmanoma sukompromituoti žmogaus, kuris priima kritiką nes visuomet susidaro įspūdis, kad jis nemelagis ir vistiek geriasnis už kitus nors ir klysta.

 • Anonimas

  Perskaičiau straipsnį, komentarus ir šyptelėjau. Ne ne, straipsnis labai geras ir teisingas. Žodžiu, viskas savose vietose. Tik va prisiminiau vakar matytą Dviračio žinių epizodą: Lietuvos prezidentas pasikviečia pas save ta patį VSD vadovą ir kalba apie tas pačias riaušes. Bet linksmiausia, kad visame tame pokalbyje nuskamba sakinys „..o Račas savo puslapyje parašė, o vėliau ištrynė..“.
  Darotės labai populiarus, p.Artūrai :)

 • Anonimas

  Nesutinku su gerb. Račo pozicija vakar Alfa.lt konferencijoje, kad Valatka ??? turi savo poziciją, atstovaujamą partiją ir pan. Man labiau panašu į tam tikros sistemos atstovavimą! Ne veltui Rytis Juozapavičius dominuojančią Lietuvoje žiniasklaidą suskirstė į korporacinę ir bulvarinę (nuogų užpakalių ir skandalų) žiniasklaidą.

  Juk žurnalistai ir žiniasklaidos priemonės viešai pristatomi kaip ketvirtosios valdžios atstovai. Neretai politikai juokauja, kad tie, kurie šiandien valdo pinigus ir žiniasklaidą, ir yra realioji valdžia. Todėl moralinė ir teisinė žurnalistų bei jų vadovų atsakomybė yra milžiniška! Tai jų teikiama informacija ar komentarai formuoja rinkėjų nuomonę! Būtent jų gaminamos laidos ugdo arba neigiamai veikia jaunimą. Tai jų kritika verčia politikus iš postų ir jie pajėgūs užkelti politikos vidutiniokus ant pjedestalo.

  Visos visuomenės informavimo priemonės kasmet privalo apie jų savininkus ir vadovus pranešti Kultūros ministerijai. Deja, viešumoje šiuos duomenis rasti labai sudėtinga. Todėl kyla pagrįstas klausimas, ar kas nors Lietuvoje gali aiškiai atsakyti, kas iš tiesų valdo žiniasklaidos priemones? Kas yra tikrieji vadovai, o kur jiems atstovauja statytiniai? Kas pagal įstatymą atsako už visą žiniasklaidos priemonių turinį ir kokia atskomybė laukia už netinkamą naudojimąsi savo teisėmis (pvz. samoningą visuomenės dezinformavimą)?

 • Anonimas

  Noriu pasisakyti tema: „VSD šefas prieš premjerą…“.
  Visais atvejais, kai opozicija perima daugumą seime ir vyriausybėje (ypač po ilgesnio oponentų valdymo laikotarpio, kaip šįkart), mūsų valstybėje prasideda sumaištis. Naujoji „valdžia“ siekia kardinalių pasikeitimų, o sustabarėjusi ir prie ankstesnės „valdžios“ prisitaikiusi valdininkija visokiais būdais tam priešinasi. Nepasakiau nieko naujo, tačiau šitas dėsnis yra objektyvus ir veikia napaisant kieno nors norų. Be abejonės, vadančiosios daugumos neformaliam lyderiui ir premjerui A. Kubiliui reikėjo atlikti žymiai rimtesnį parengiamąjį propagadinį darbą įgyvendinant reformas. Tačiau, matyt, pritrūko laiko ir formalių priežasčių pakeisti svarbias figūras valdininkijos viršūnėse bei neformaliai perimti valstybės vadžias į patikimas rankas. Todėl teko rizikuoti ir leisti įvykti nelemtiems įvykiams, kad jų pretekstu būtų galima pakeisti nelojalius „veikėjus“ artimesniais „imperatoriui asmenimis“.
  Ar šis manevras nėra per daug rizikingas pačiam premjerui, dabar sunku įvertinti, nes opozicija veikia plačiu frontu. Nė kiek ne mažesnis pavojus, mano galva, yra visiškai neatsakingas A. Valinsko elgesys: jo paties ir jo (vardo) partijos frakcijos narių dalyvavimas viešuose žmonių linksminimo renginiuose gali seimo etikos sargų pagalba sugriauti ir taip jau trapią vadančiąją koaliciją. Norėdamas išlikti daugumoje, premjeras privalės tartis su šiuo metu santykinai neutraliomis TT ir DP frakcijomis. O tai reiškia naujus „valdžios“ struktūrinius pakitimus ir, ko gero, įstatymų koregavimą, kurie sukels naujas aistras.

 • Anonimas

  Man Kubilius klaikiai nepatinka. Bet iš visų seimo narių man jis patinka labiausiai.

 • Anonimas

  Norejau pasiteirauti, kur dingo komentaras, paimtas is advokatu konferencijos ? Buvo ir dabar neberandu ? Nuraminkit, ponas Racai mane, kad neissigandote ir neistrynete. O gal jau ir zmogaus IP perdavete „kam reikia“ ?

 • Anonimas

  Idomu, ko issigando ponas Racas ? Kodel vienas po kito karstligiskai trinami komentarai ? Geda, kad autoriaus veiksmai kardinaliai skiriasi nuo to, ka jis deklaruoja…

  • Jūs čia atsiprašau apie ką?… Gal vaidenasi? Tada ne tuo adresu užsukote…

   Beje, Jūs čia, panašu, naujokas. Tad tikriausiai dar nežinote, kad melas ir niekuo nepagrįstų gandų skleidimas čia netoleruojami. O kultūringi žmonės prisimena, ką daryti suklydus juos mokė šeimoje ir vaikų darželyje.

 • Anonimas

  Tikrai Artūrui cenzūra garbės nedaro. Reiktų gal trinti komentarus kur keiksmažodžiai, įžeidimai, o visa kita trinti negarbinga.

  • Na, mielasis, jūs tikrai neteisus, nes tikrai labai retai šalinu komentarus. Tiesa, vieną prieš porą minučių ištryniau, kuris buvo visiškai ne į temą ir klausė, kas slepiasi po Račo slapyvardžiu:)

   Todėl nereikėtų kalbėti apie cenzūrą, na, bent jau kai neturite jokių argumentų tokioms kalboms pagrįsti.

   • Anonimas

    Svarių faktų neturiu, bet štai kai naujokas parašo tekstą jis iš karto nepasirodo, o laukiama cenzūruotojo patvirtinimo. O kur nekaltumo prezumpcija, iš anksto laikant naujokus potencialiais blogiečiais?

    Atsiprašau, jeigu esu neteisus.

    • Anonimas

     Būčiau dėkingas, jeigu pakomentuotumėte ką nors į tėmą, gal visgi rastumėte ką pasakyti ?

    • Neilga patirtis rodo, kad būtent tarp naujokų ir yra daugiausiai blogiečių…

     Be to, su pirmą kartą atėjusiais visada norisi susipažinti:)

     Ir tvirtina ne cenzūruotojas, o šio tinklaraščio autorius.

     Čia kaip namuose – kai ateina svetimas žmogus, juk niekas jam nepalieka po kilimėliu rakto – šeimininkas sutinka, pasisveikina, įleidžia. O jei pradeda elgtis nemandagiai – parodo duris…

 • Hm, o aš kažkaip nemačiau, kad Račas karštligiškai komentarus trintų:O Gal neatidžiai skaitau? Nors realiai pagalvojus, kam jam trinti, jeigu komentuojantieji neretai suteikia naujos, papildomos informacijos iš kurios galima padaryt gerų pastebėjimų.

 • Anonimas

  Būtų labai apgailėtina, jeigu kas nors pasinaudotų riaušių korta del savo politinių tikslų. Vien jau šitos diskusijos perdaug sureikšmina tuos riaušinikus ir tarnauja jų tiklui del dėmesio.

 • Anonimas

  cia kazkas ne_taip sitam bloge – vien „megztosios beretes“, kita nuomone istrinama.

 • Anonimas

  kodel komentaras laukia patvirtinimo? Kodel CENZURA pas A.Raca?

  • Nebesikartosiu – paskaitykite, ką parašiau, tam, kuris sakė gėda. Tačiau kartu turiu įspėti, kad nepgrįsti kaltinimai čia netoleruojami. Taip pat – ir etikečių klijavimai.
   Turėkite tai galvoje, jei čia lankysitės.

 • Anonimas

  geda uz cenzura sio blogo autoriui !!!!!

  • Mielas gėda, kodėl tamsta galvoji, kad aš turėčiau sėdėti ir laukti, kol pats parašysi, kad kažkam gėda. Be šio tinklaraščio aš dar turiu darbą ir asmeninį gyvenimą – moterį, su kuria man gera ir vaikus, kuriuos aš myliu. Patikėk, net jei 28 kartus parašytum gėda aš dėl tamstos net pusės minutės laiko iš jų neatimčiau.

 • Anonimas

  Man šiandien radijo laidoje su Dapkumi patiko Jreivio paaiškinimas kam reikalinga energetikos ministerija , tai va ką Jisai atsakė, šalia visų kitų išaiškinimų buvo ir toks: kad korupcijos butų mažiau.
  Čia tai geras. Prakomentuokite prašau plačiau.

 • Anonimas

  Na turėjau omenyje ministrą KREIVĮ. Sorry

 • Draugiškai. Labai įdomios mintys….,bet Artūrai, čia man viskas susijaukė mano galvoje. Einu miegoti, gal ryte geriau veiks mano galvelė. Labanakt!

 • Anonimas

  Aš tai aptikau dar ir tokią sąmokslo teoriją:)

  Rytas. Geriausios naujienų agentūros vadovas su kavos puodeliu rankose ruošiasi intensyviai informacinei dienai. Suskamba jo mobilusis. Jis mato, kad jam skambina buvęs kolega.
  – Klausau
  – Sveikas Artai
  – Sveikas Rimvi
  – Klausyk, tas tavo blogas tai tikras bezpredelas vis varot ant mūsų ir varot.
  – Nu nepyk Rimvi, visokių pasitaiko.
  – Artai, gal gali kaip nors išimti tuos komentarus?
  – Tai nesuderinama su mano principinėmis laisvo žodžio nuostatomis. Žurnalistinė etika, nuomonių įvairovė ir vse dela, nu tu supranti Rimvi?
  – Aš tai suprantu, bet Gedvis siunta, o Užkalnis prašo naujų temų. Žinok, nieko negaliu garantuoti dėl tavęs.
  – Dar kartą kartoju Rimvi, man nepriimtina cenzūra….bet aš ką nors sugalvosiu.
  -Ačiū Artai, žinojau, kad žurnalistinis solidarumas tau ne tik tušti žodžiai. Lieku skolingas.
  – Nieko tokio. Kaip Gedvis?
  – Ai įsiutęs paskutinėmis dienomis. Jonukas su Kurčiu vėl užgėrė ir išpardavinėja žaidėjus. Geriau jam dabar į akis nelįsti, nes tu pats supranti krizė i vsio takoje.
  -Jei ką, linkėjimus jam.
  -OK.
  Pakalbėjęs su buvusiu kolega, geriausios naujienų agentūros vadovas Artūras kviečia savo komandą. Į kabinetą įeina keli geriausi šalyje žurnalistai. Artūras jiems sako:
  -Chebra, šiandien skelbsiu savo bloge naują temą. KAM NAUDINGA, KAD ŽALGIRIETIS KURTINAITIS TRENIRUOJA LIETUVOS RYTĄ? Įžvelgiu, kad taip Azerbaidžano naftos magnatai bando užsitikrinti žiniasklaidos palaikymą perimant Mažeikių naftą. Reikia suorganizuoti komentarus. Tu – sako pirmam geriausiam šalyje žurnalistui, – parašysi pradžioje Juozą, o po to Skirmantą, viską tą patį tik atvirkščiai. Tu, – sako kitam geriausiam šalyje žurnalistui,- būsi Valentinas. Parašyk kokį nors briedą kaip visada. Nepamiršk klaidų ir barbarizmų. Tu, – sako trečiam geriausiam šalyje žurnalistui, – paskambink Rūtai Vainienei tegul įkala ką nors kaip Aušra Maldeikienė. Ir dar, parašyk Stomai, kad reikia kelių Virgio komentarų. Kaip visada, Valinskas nekaltas aplinka kalta. O tu, kreipiasi į geriausią šalyje žurnalistę, – būsi Levas. Parašyk ką nors lievo.
  – Kas šiandien nori būti A.G.?
  Žurnalistai nunarino galvas.
  – Common, tai visai paprasta, – ragino Artūras. – Parašykite, kad prie Smetonos buvo geriau.
  – Kas ta Smetona? – nepatikliai paklausė pirmas geriausias šalyje žurnalistas.
  – Pažiūrėsi Wikipedijoje,- atsakė Artūras. -Dirbam chebra dirbam! Jūs geriausi šalyje žurnalistai! Nemalam šūdo! Auginam blogo lankomumą! Negailėkite tirštų spalvų, aš noriu sodraus blogo! Kas vakar buvo Mykoliukas Beraštis?
  -Aš – sunerimusi pakėlė galvą žurnalistė.
  – Šaunuolė! Asilas, kvailys, vienaląstis organizmas – štai ko reikia mano blogui! Bet tu gali daugiau. Varom chebra, varom! – energingai kartojo Artūras.
  Staiga netikėtai suskambo Artūro mobilusis. Telefono ekranas rodė, kad numeris sulaikytas.
  – Varot iš čia. Man skambina, – surimtėjo Artūras.
  Geriausi šalyje žurnalistai iš iškurnėjo iš kabineto.
  – Klausau.
  – Taip mano premjere.
  – Supratau mano premjere.
  – Geros dienos mano premjere.
  Artūras kiek virpančiais pirštais prisidegė Camel cigaretę ir susimąstęs pažvelgė į kompiuterį, kurio ekrane, tarsi Matricos valdomi, mirguliavo nuolatos atsirandatys komentarai. Paėmęs pelytę, apdegusią nuo nuolatos į ją nervingai gesinamų Camel cigarečių, jis nuėjo į puslapio apačioje esantį skyrelį PALIKI KOMENTARĄ ir laukelyje VARDAS įrašė Fredis‘. Į Lietuvą atsliūkino dar viena laisvo žodžio diena.

  • Genialu. Garbės žodis. Ačiū Valentinai. Tu – Dievas …

 • Pingback: Anonimas()

 • Anonimas

  Gal truputį ne į temą, bet šiandien Alfa.lt išspausdino straipsnį http://www.alfa.lt/straipsnis/10247815/?Gresmes.saliai.grimzta.uzmarstin=2009-01-21_07-29, kuris mano manymu reikalingas ir geras, bet kaip visada daugiau dėmesio (taigi ir komentarų) susilaukia žinia kad Liesis nepyksta ant Ruslan…:)

 • Anonimas

  gerb. p. Arunai Racai,

  Jus nebuvote prie Seimo ir neysivaizduojate, kaip situacija atrode mitingo dalyviams.

  negi jus tikrai tikite kad pora ismustu Seimo langu (==keli simtai litu) verti bananu baliaus, asariniu duju ir guminiu kulku ?

  Skydai, bananai, salmai, zvaigzdziu karu uniformos, asarines dujos ir sunys pro Seimo duris islindo tada, kai jokiu riausiu dar nebuvo nei kvapo. Skraide sniego gniuztes, kiausiniai, gal koks butelys. Nuostoliai Seimui tuo metu sieke gal kelis simtus litu, o dauguma mitingo dalyviu Kubiliaus-Shemetos reformu deka buvo neteke daug daugiau – pragyvenimo saltinio. Islinde omonininkai apstulbino visus minioje stovejusiuosius, ir reakcija buvo instinktyvi – „uz laisva zody tie isgamos Seime atsiunte bananu?!“.

  o dabar pabandykite pazvelgti i situacija objektyviai. Didele minia susiduria su akivaizdziu (manomai, neisprovokuotu) priesu.

  Tarkim, po futbolo varzybu.
  Arba po audringo Joniniu sventimo.
  Arba po koncerto.

  Isivaizduokite kad policija su skydais, salmais, kaukemis, sautuvais ir dujomis tokia minia bandytu „valdyti“. Ne taip jau seniai ir buvo gyvas pavyzdys, po futbolo varzybu.

  Turbut sutinkate, kad tokiose „taikos meto“ situacijose nereikia jokiu „is anksto pasiruosiu“ organizatoriu ir provokatoriu, kad minia imtu mustis su policininkais?

  Taigi, jei kas minia ir isprovokavo metyti plytas i policininkus, tai tik tas kuris ir pasiunte kovines pajegas tramdyti gniuztes bemetancius zmones. Ar tai buvo VSD vadas, ar supanikave Seimo sulai – jiems tenka atsakomybe.

  Aisku, jei skaitote lryta ir lrt.lt, tai nesitikes kad „kruvinos riauses“ prasidejo tik po to, kai pasirode skydai su bananais.

  Pabandykite pats atsekti yvykiu eiga, minuciu tikslumu:

  12:00 mitingas prasideda
  12:xx minia prieina Seimo iejima, bando prasibrauti, meto gniuztes ir kiausinius. Keli policininkai kontroliuoja situacija.
  12:xx pirmas (ir vienintelis kol kas) akmuo, pataiko fotografui. Aptinkama sautine(!) skyle Seimo lange, vienintele per visa mitinga.
  13:xx (praejus ar ne 20 minuciu nuo „sautines skyles“) nesant suzeistu ir riausiu, miniai rimstant ir skirstantis, pasipila asarines dujos, skydai ir pan.

  Vat tada riauses ir prasideda. Duzta visi imanomi stiklai, plytos lyja ant policijos, ardomos tvoros ir grindiniai, zmones nebetvardo chuliganu (priesas gi bendras!!!).

  Siaip – patikrinkite ivykiu chronologija, geriausia su tais kolegomis fotografais kurie stovejo prie seimo iejimo.

 • Anonimas

  Virgi

  Blogai manai,kad esu žiniasklaidos „auka“.
  Viską kruopščiai apsvarstau ir atsirenku, kas kalbama ar rašoma.
  Turiu savo nuomonę.
  Per žinias įmanoma žiūrėti tik: „kriminalai“ ir „orai“,kurie dažniausiai keičiasi :)
  O visa kita..,kad žinočiau ar,bent, būčiau girdėjęs.

  Artūrai

  Jau prichvatizuotas RST?
  Negirdėjau.
  Girdėjau tik,kad ruošiamasi..?

 • Anonimas

  Gerbiamas Račai, jūs įsivaizduojate apie ką kalbate:“jis bando reformuoti mokesčių sistemą (tai grėsmės niekam nekelia)“. Pabandysiu truputi paaiškinti, atsidaro Marytė individualia veikla. Žiūrėkite kokius mokesčius jai reikės sumokėti:
  Pelnas 1000 lt. – mokesciai-3416.50 lt
  Pelnas 20000 lt.- mokesciai- 12660.00 lt
  Ir kaip čia pavadinti? Galbūt tiktu „smulkiojo verslo laiduotuvės“? Ponai Kubilius su Valinsku, dabar atliks sekančius veiksmus: Papoliruos įstatymus, numęs kelis procentukus, dar pora populistinių veiksmų. Nu tipo,numęs kaip šuniui kaulą, o mes dar ilgai šoksim valsą aplink įstatymus….. Šaunuoliai riaušininkai.

  • Anonimas

   Ne pelnas, Maryte, o apmokestinamosios pajamos (į jas gali neįtraukti/iš jų atimti pagrįstas sąnaudas); pelnas yra tai, kas lieka po mokesčių…
   Dėl skaičiavimo teisingumo irgi (dar) reikėtų pasitikslinti, tačiau viena gera (?) žinia yra ta, kad speciali darbo grupė, pasak Kubiliaus, dabar intensyviai ruošia (turėtų paruošti per savaitę) smulkiojo verslo apmokestinimo sąlygų pakeitimo projektus ir, kas aktualiausia, ten turėtų būti pakeisti sodros mokesčiai (reikia pagrįstai spėti — sumažinti) ar jų skaičiavimas. Neskubėkit teisti, nors neskubėti turėjo vyriausybė ir seimas…

 • Anonimas

  http://www.bernardinai.lt/index.php?url=articles/59552

  Paskaitykite, kokios nuomonės apie Malakauską yra Sakalas. Neva jis sugrąžins pasitikėjimą VSD. Juokas pro ašaras.

 • Matotaupa

  „O pradėti A.Kubliui reikėtų būtent nuo pastarojo, nes priešingu atveju viskas tikriausiai baigsis taip pat, kaip R.Paksui.“ – prie to dabar ir einama: klibinamas Valinskas.