Vasario 3 versus sausio 16: pamokos ir išvados

Šiandien labai gera proga prisiminti mūsų teisėsaugą ir jos vadus. Visus tuos, kurie po sausio 16-osios riaušių prie Seimo tvirtino, kad visi viską žinojo ir viskam buvo pasirengę.

Kodėl šiandien? Ogi todėl, kad šiandien visi galėjo pamatyti, kaip reikia pasirengti galimoms riaušėms. Tie, kas nematė akivaizdžiai, gali užeiti į BFL duomenų bazę  (http://www.fotobankas.lt/fotografija/index/id/82435) – ten vaizdelių labai daug ir jų net komentuoti nereikia.

Aikštė išvalyta, medicinos automobiliai parengti, automobilių aikštelė prie Seimo – tuščia (vargšai tie piliečia, kurie nepklausė perspėjimų ir juos ten paliko – teks dabar tikriausiai mokėti už nutempimą).

„Seimo aptvėrimas“ kainavo maždaug 50 kartų mažiau nei sausio 16-ąją išdaužyti Seimo langai, nekalbant jau apie nukentėjusiuų žmonių gydymo, iššaudytų guminių kulkų ir panaudotų dujų kainą ir visuomenėje kilusią įtampą.

Nieko neįvyko, nes visi buvo pasirengę ir darė viską, kad nieko neįvyktų.

Bet grįškime atgal ir paklauskime dar kartą: ar ką nors panašaus matėme sausio 16 dieną?

Kai atsakysime į šį klausimą, užduokime sau kitą klausimą: ar VSD generalinis direktorius Povilas Malakauskas, vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis ir policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas tikrai sakė tiesą, teigdami, kad sausio 16-ąją viskas buvo padaryta tinkamai.

Taip pat galime užduoti ir tokį klausimą: jei tada, sausio 16-ąją viskas buvo tinkamai, tai kaip reikėtų pavadinti tai, kas buvo šiandien?

Nežinau, kokius atsakymus į visus šiuos klausimus pasirenkate jūs, tačiau aš lieku prie savo ankstesnės nuomonės: arba dabartiniai teisėsaugos struktūrų vadovai yra visiškai nekompetentingi arba sausio 16-ąją jie sąmoningai veikė prieš dabartinę Vyriausybę.

Bet kuriuo atveju, mano subjektyviu požiūriu, atsakomybė (arba bent jau jos didžioji dalis) už sausio 16-osios riaušes tenka būtent trims aukščiau paminėtiems asmenims.

A.Kubiliui reikėtų daryti išvadas…

(7 balsų, vidurkis: 4,43 iš 5)
Loading...