Generalinė prokuratūra ir „Respublika“: kas kam dirba?

Lietuvos respublikos generalinė prokuratūra praneša…

OMON smogiko byla baigta
2009-01-20

Rašoma, kad Generalinė prokuratūra baigė tirti Medininkų žudynių dalyvio buvusio OMON milicininko Konstantino Michailovo (Nikulino) bylą. Su jos medžiaga susipažinus kaltinamajam ir nukentėjusiesiems, byla bus perduota nagrinėti teismui. Pasak GP Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiojo prokuroro Algimanto Kliunkos, prokuratūra kreipsis į teismą, prašydama pratęsti kaltinamajam suėmimo terminą. Kaltinamasis savo ruožtu ketina teismo prašyti bylą nutraukti.

 
Plačiau skaitykite „Respublikos“  7 p.  

Originalus tekstas čia.
Jūs gavote šį el. laišką, nes užsiprenumeravote Lietuvos respublikos prokuratūros tinklalapyje skelbiamas naujienas.
Norėdami atsisakyti prenumeratos, spauskite čia arba nukopijuokite šį adresą į naršyklės adreso juostą: http://www.prokuraturos.lt/Prenumerata/tabid/292/Default.aspx?act=del&gid=5F7FC3BE-0393-421F-9146-27CBC3207FCE

…O man kyla paprastas klausimas: kas kam dirba – Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra dienraščiui „Respublika“ ar atvirkščiai?
(6 balsų, vidurkis: 2,83 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  klausimas geras :)
  BET..

  http://www.prokuraturos.lt/Naujienos/Spaudoje/tabid/143/Default.aspx

  t.y. tiesiog „Spaudos apžvalga“..

  Ką dažnai daro bet kokios įmonės, įstaigos.. ir tai vadinama „Spaudoje apie mus“

 • Anonimas

  Yra kuo stebėtis? Pro kur oras?

 • O, čia tai geras..;)

  Panašu, jog ateityje galime tikėtis, kad Generalinės prokuratūros pranešimai nutrūks pačioje įdomiausioje vietoje su nurodymu:

  „Norite sužinoti daugiau? Siųskite SMS Nr…. Žinutės kaina 5 lt“

  :)

  • Anonimas

   Panaši situacija (kaip Zeppelinus minėtoji), tik apie policiją „nupiešta“ ir Tado Vidmanto filmuke (žiūrėti iki pabaigos):

 • Giedriau, liux komentaras:)

 • Anonimas

  Tiesiog nedidukas priedas prie Me komentaro. Gal taip bent iš dalies bus atsakyta į gerb. Artūro klausimėlį:)

  Išties – Generalinės prokuratūros tinklapyje yra tokia rubrika „Spaudoje“. Joje kasdien (ar beveik kasdien) cituojamas vienas ar kitas leidinys, kuris spausdina informaciją, susijusią su Generalinės ar kitų prokuratūrų veikla. Cituojama anaiptol ne tik „Respublika“, galite žvilgtelėti ir įsitikinti: ir „Lietuvos rytas“, ir „Lietuvos žinios“, ir „Valstiečių laikraštis“ ir t.t.

  Kaip suprantu, taip dirba Generalinės prokuratūros Viešųjų ryšių skyrius. „Respublika“ ir kiti leidiniai čia niekuo dėti:)

  Beje – šiandien šioje rubrikoje cituojama ir informacija apie viešojo tualeto Kaune statybą. Bent jau pirmajame anonse nurodoma, jog tai – „BNS ir LR“ inf.

  Tad kas kam dirba – Lietuvos respublikos generalinė prokuratūra naujienų agentūrai BNS ar atvirkščiai?:)

  Pagarbiai,
  Tomas Beržinskas
  „Respublikos“ žurnalistas

  • Tomai, tik neužpykite. Suprantu, kad yra rubrika „Spaudoje“ ir žinau, kad ten apžvelgiama visa Lietuvos žiniasklaida. Tai normalu.

   Šiek tiek nenormalu pasirodė tai, kad prokuratūra, užuot pati plačiau aprašiusi visas šios bylos peripetijas ir pateikusi detales, kaip sakoma, iš pirmų lūpų, duoda nuorodą į straipsnį laikraštyje, tuo lyg ir norėdama pasakyti, kad ten yra platesnis generalinės prokuratūros oficialus pranešimas…

   Pažiūrėjau „Respublikos“ straipsnį ir kilo klausimas: ar tikrai generalinė prokuratūra būtų rašiusi, kad „gruodžio 11-ąją įteiktą prašymą Vilniaus pirmosios apylinkės teismas pagal įstatymą turėjo išnagrinėti per 5 dienas, tačiau dėl nežinomų priežasčių to nepadarė“.

   Skambėtų kaip prokuratūros priekaištas teismui…:)

   • Anonimas

    Artūrai,

    gerbiu Jus už nuomonę.. Bet negalima daryti išvadų remiantis vaikiškais argumentais ir nepamatuotais svaičiojimais..

    Pažiūrėkite savo antraštę, ir NUOŠIRDŽIAI atsakykit.. ką ji turi bendra su:

    „Joje kasdien (ar beveik kasdien) cituojamas vienas ar kitas leidinys, kuris spausdina informaciją, susijusią su Generalinės ar kitų prokuratūrų veikla.“ (C)Tomas B.

    Pagal analogiją – reikėtų kiekviena CITAVIMĄ nagrinėti ir aiškintis, kas kam dirba..

    Skaitytojui turėtų kilti klausimas:

    KAM dirba Artūras? Prokūratūrai? Ar Respublikai?

    atsiprašau, bet tokiu atveju pagalvoji: žurnalistų mąstymas yra ARBA nelogiškas, ARBA nupirktas.

    O šiaip gerai, kad čia tik blog’as. Nes jei būtų toks straipsnis spaudoje be nurodyto autoriaus – žurnalistas būtų išvadintas diletantu ir būtų pasiūlyta neieškoti sliekų ten, kur jų nėra, o užsiimti savo tiesiogine veikla (nebent, atsiprašau, jau žurnalistų pareiginiuose nuostatuose įrašytas sliekų ieškojimas asfalte..)

    • Mielas me, paskaitykite mūsų pasikalbėjimą su Tomu iš „Respublikos“ ir galbūt sutiksite, kad ne tokie jau čia ir svaičiojimai ir vaikiški argumentai. Tomas juk sutiko, kad straipsnyje buvo ir ne prokuratūros teiginių, tad dėti į nuorodą į tai, ko nerašei, yra mažų mažiausiai keista.

     O Artūras dirba BNS, jei ką:)

     • Anonimas

      ok ok. :)

      Šiuo atveju „sušlubavo“ prokuratūros svetainės pateikimas, kuriame nesimato, kur šiuo metu yra lankytojas. :)

 • Anonimas

  Artūrai, tikrai nepykstu. Esu kalbėjimosi ir diskusijų šalininkas:)

  Dėl prokuratūros darbo metodų – jie tokie, kokie yra. Kaip kas vertina.

  Dėl straipsnio „Respublikoje“ – taip, to, ką minite, prokuratūra savo pranešime spaudai tikrai neteigė:) Straipsnį rašė mano kolega, kuris, be prokuratūros pateiktos informacijos, dar pasikalbėjo su K.Michailovo advokatu A.Marcinkevičiumi. Taip sakant, nesitenkino vien „copy-paste“, kuo neretai kaltinami žurnalistai:)

  Taigi minėtoji informacija gauta iš A.Marcinkevičiaus, be to, patikrinta teisme. Tik tiek, kad kolega, straipsnį „sulipdęs“ iš savo paties gautos ir naujienų agentūros ELTA informacijos, jo nepasirašė, paliko tik „Respublikos“ ir Eltos“ inf“. Na, panašiai kaip kad padarytu kolegos iš BNS:)

  Sėkmės, gerų darbų
  Tomas

 • Anonimas

  Sėkmingi metai prokurorams baigėsi „antimi“
  2009 01 17
  Rašoma, kad Vilkaviškio rajono apylinkės prokuratūrai praėjusieji metai buvo geri – gauta lėšų pastatui suremontuoti bei šildymo sistemai renovuoti, todėl dabar už šildymą tenka mokėti 30 – 40 proc. pigiau. Tačiau kai kurios apie savą prokuratūrą išgirstos žinios rajono prokurorus privertė pasijusti nejaukiai – per televiziją ir dienraščiuose buvo paskelbta, jog keliose prokuratūrose, tarp kurių minima ir Vilkaviškio, įrengtos pirtys. Jose prokurorai neva retkarčiais „ilsisi“ po sunkios darbo dienos. Žurnalistė pateikia rajono apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro Kęstučio Jasaičio pasvarstymus, kaip galėjo gimti toks gandas – pagal pastato, kuris buvo pirktas iš privataus asmens, senąjį projektą buvo numatyta pirtis, tačiau ji niekad nebuvo įrengta. Patalpoje buvo sandėliuojami įvairūs daiktai, o po remonto įrengtas archyvas.

  Plačiau skaitykite sausio 17 d. „Santakos“ 6 puslapyje, interneto svetainėje arba čia.
  :)
  Ir Vilkaviškio „Santaka“ prasisuko :)

 • Anonimas

  Na komentaras skirtas ne šiai temai, bet vis tiek apie žiniasklaida. Iki šiol maniau, kad žurnalistai dar turi ribas bet po šio straipsnio – (tikiuosi gerai įkėliau nuoroda) matau, kad žurnalistų šališkumui ribų nėra… Nors atrodytų, žurnalistų tikslas pateikti naujienas, o ne formuoti visuomenės nuomonę. Aš pats asmeniškai manau, kad ją pašalino už ypač nekorektišką interviu su prezidentu, kur tiesiog visomis išgalėmis ši „žurnalistė“ stengėsi parodyti, jog prezidentui būtina paleisti seimą…

 • Anonimas

  Atsiprašau už antrą komentarą, tik norėjau parašyti, jog kalbėjau apie Lietuvos ryto straipsnį – Valdžios kerštas: TV3 atleido žinių tarnybos vadovę J.Butkevičienę.