Kas slepiaisi už Sigito Stasaičio arba kodėl ir kam mokesčių reforma „kvaila“?

Eilinį kartą noriu padėkoti šio tinklaraščio skaitytojui. Šį kartą Arui, kuris pasipiktino mano simpatijomis A.Kubiliui (drąsus sprendimas:) ir pasiūlė geriau paskaityti labai protingą straipsnį apie labai kvailą mokesčių reformą, šiandien paskelbtą portale balsas.lt

Aras buvo jau antrasis šiandien, kuris man tai siūlė, todėl pasidarė kiek smalsu.

Taigi, šio straipsnio (kuris, mano požiūriu yra tikrai kvailesnis nei mokesčių reforma) autorius yra  Sigitas Stasaitis.

Panaudojame google.lt ir štai kokie rezultatai: Sigitas Stasaitis tikrai yra žurnalistas, dar kiek daugiau nei prieš metus dirbęs „Lietuvos ryte“, kiek anksčiau – „Ekstroje“, o dar anksčiau „Akistatoje“.

Jo pagrindinės temos – kriminalai ir gyvenimo būdas, įskaitant vadinamąsias „pikantiškas istorijas“.

Ekonomika, verslas mokesčiai? Nieko panašaus.

Girti vairuotojai, gurmaniški patiekalai, esktrasensai, bei oralinis seksas…

Žmonės, žinoma keičiasi, jie mokosi ir gali išmokti visokiausių dalykų. Galėjo pasikeisti ir Sigitas Stasaitis – galbūt palikęs „Lietuvos rytą“ jis studijavo ekonomiką ir finansus , darė tai labai intensyviai ir buvo labai imlus.

Ir galbūt šiandien jau puikiai išmano visas mokesčių sistemos subtilybes ir kaip riešutus gliaudo mokesčių lygteles.

Bet….palyginkite dviejų tekstų ištraukas. Pirma iš „Lietuvos ryto“ prieš porą metų:

Dar smagiau išsidirbinėju pildydamas anketą. Liepia atsiųsti portretinę nuotrauką, bet nenurodo kokią. Prašom, pasigrožėkite manimi, koks buvau dvejų metukų.

Vieno portreto jiems mažai, reikia dar vienos nuotraukos. Siunčiu savo marmūzę, paslėptą po akvalango kauke – mama nepažintų.

Apibūdindamas save, priterškiu paistalų. Bet nuoširdžių. Pavyzdžiui, į klausimą, kas paskatino dalyvauti atrankoje, prisipažįstu, jog „dozė kvailumo bei polinkis į avantiūrizmą“.

Grafoje, kurioje liepiama nurodyti savo pasiekimus, užuot gyręsis lyg paskutinis pasipūtėlis, įrašau, kad didžiausias pasiekimas yra: dalyvavau vieno realybės šou atrankoje, buvau pastebėtas ir pakviestas į pokalbį.

O štai čia – antra, paskelbta balsas.lt Savaitė:

Išanalizavus Andriaus Kubiliaus ir Algirdo Šemetos šiemet įvestą naują mokesčių sistemą aiškėja, kad nei premjeras, nei finansų ministras nemoka matematikos. Nesunku įrodyti, kad didinant mokesčius tų pačių rezultatų buvo galima pasiekti žymiai paprastesnėmis priemonėmis, tūkstančius kartų pigiau ir nesukeliant painiavos, kuri dabar tvyro ir tvyros visų Lietuvos įmonių buhalterijose.

A. Kubiliaus Vyriausybė pareiškė dėl krizės esanti priversta didinti pridėtinės vertės (PVM) ir kitus mokesčius. Gyventojams aiškinta apie solidarumą – kai šaliai sunku, daugiau uždirbantieji turės mokėti didesnius mokesčius, o gyvenantieji vargingiausiai galės tikėtis lengvatų, mažesnių mokesčių. Dėl šios priežasties pakeistas gyventojų pajamų mokestis (GPM), įvestas painus kintamo dydžio neapmokestinamas pajamų dydis (NPD), privalomojo sveikatos draudimo mokestis (PSD).

Jums vis dar atrodo, kad tuos tekstus rašė tas pats žmogus? Man – ne.

Ir tada man kyla klausimas: o kas yra tikrasis autorius ir kodėl jis slepiasi už Sigito Stasaičio?

(13 balsų, vidurkis: 3,38 iš 5)
Loading...