Vilnius -Tbilisis. Miša – A.Zuokas

… Niekada nepraleidžiu progos pasikalbėti su vairuotojais – nesvarbu, ar tai būtų taksi, ar limuzinas, Vilnius, Helsinkis ar Tbilisis.

Štai, važiuodamas į Vilniaus oro uosto, iš taksisto išgirdau, kad jo darbe, kai kurių taip mylimo teismo oficialiai pripažinto kyšininku A.Zuoko valia, dirbant taksistu reikia 19 pažymų. Pagalvojau, kad dirbant direktoriumi, reikia mažiau. Nekalbant jau, pavyzdžiui, apie viešuosius pirkimus.

Tas taksistas manęs klausė: kaip galvojate, ar A.Zuokas mus išnaikins? O aš sakiau, kad gal nespės iki kadencijos pabaigos. Nes tikiuosi, kad sveikas protas vis tiek nugalės. Net ir A.Zuoką.

Dar tas taksistas man pasakojo apie savivaldybės įmonės reidus ir patikrinimus. Jie, sako, nuolatiniai, ir retai kada baigiasi be baudų. Nekalbant jau apie sugaištą laiką. Ir labai stebėjosi, kad tuose reiduose dalyvauja policija. Beje, sakė, kad „Vilnius veža“ ir 1414 niekas niekada netikrina, nes žmonės kalba, kad 1414 – tai paties A.Zuoko įmonė. Sakiau, gal reikės kada pasidomėti…

Netikrina, sakė, ir tų, kurie prie oro uosto stovi ir nepatyrusius užsieniečius į centrą už 70 litų veža. Bet tčia juk aišku, nes ten viskas pagal konkursą.

Pakalbėjau ir su vairuotoju Tbilisyje. Klausiau, ar keičiasi kas nors prie naujos valdžios. Sakė, paprastam žmogui ir verslui tai kol kas nelabai, o štai buvusius Mišos draugelius toliau gaudo ir sodina. Vakar, berods, buvusį vidaus reikalų ministrą pagavo.

Šiaip, sako, aš Mišos nemyliu, bet porą dalykų jis padarė: keliai tapo geresni, o Tbilisyje naktimis tapo gerokai saugiau. Prie Ševarnadzės, sakė svečius į miestą buvo baisu sutemus išvesti, o dabar – galima.

Bet paskui pratrūko: tik nesuprantu, sako, kodėl reikėjo visus į kalėjimus sodinti. Žmogžudžius – taip, plėšikus – taip, bet kam reikėjo specialiai provokuoti ir ieškoti, kaip žmogų į kalėjimą įkišti. Ir papasakojo istoriją apie pusbrolį, kuris sėdėjo pusę metų už tai, kad 23 butelius konjako iš Armėnijos atvežė, paprašytas operatyvininko. Ir dar ten baudos kažkiek tūkstančių larių sumokėjo.

Čia buvo tokia politika: provokuoti, sodinti ir po to dėl išpirkos derėtis už lygtinį paleidimą, sakė. Ir paskui pasakė tai, ką mes dažnai užsienio svečiams sakome, kai pasakojame apie sovietmetį: Gruzijoje tikriausiai nėra šeimos, kurioje kas nors iš giminių per Mišos valdymo laikotarpį nebūtų sėdėjęs.

Prisipažinsiu, mane tai nustebino.

Ir tada pagalvojau, ar adamkai, matoniai ir kiti Mišos fanai apie tai ką nors žinojo?

Ir dar pagalvojau, kad tą vidaus reikalų ministrą tikriausiai ne vien už gražias akis susėmė.

Ir dar pagalvojau, kad gal ir A.Zuokui kada nors ateis laikas.

Tai tokia buvo ta kelionė iš Vilniaus į Tbilisį.

Čia jau šviesu, bet vis dar tylu.

 

(5 balsų, vidurkis: 3,60 iš 5)
Loading...
 • Mano šalyje yra labai gera, kaip taksi vairuotojas jie turi pastovių pajamų, ir aš vis dar patinka keliauti per vandenį į savo didžios meilės,

 • Rytis_I

  Kova su korupcija negali būti neskausminga. Provokavimas nusikalstamoje veikoje – slidus reikalas, visgi plačiai naudojamas net JAV teisėsaugoje. Teko girdėti net gal pamokančią istoriją: Saakašvilis, ėmęsis šios žūtbūtinės kovos pirmuoju taikiniu pasirinko namų bendrijas, – kaip didžiausio korupcingumo dirvonus – su laiku kurias pakeitė tiesioginiais gyventojų atsiskaitymais su aptarnaujančiomis įmonėmis arba miesto valdžia. Įdomu, kiek tame tiesos… jeigu taip, tada manau Miša ir Artūras – skirtingų dirvonų uogos :)

 • Edas

  Joo, Račas įžvalgas daro pagal taksistų pasakojimus ir pastebėjimus. Gal autorius primiršo, kad taksistai visame pasaulyje yra didžiausi bambekliai, narkotikų, alkoholio ir kitų gėrybių platintojai bei mokesčių vengėjai?
  Sakyčiau, kad valdžia, kurios nemėgsta taksistai, turiturėti daugiau pagarbos nei ta, kurią mėgsta. Tai kaip lakmuso popierėlis.

  • ArturasR

   Mielas Edas, o gal galite nurodyti kokių profesijų žmonės yra mažiausi bambekliai, narkotikų, alkoholio ir kitų gerybių platintojai bei mokesčių vengėjai. O per vidurį kurios profesijos? O kokių profesijų žmonės mokesčius moka geriausiai? Suprantate, ko klausiu? Jei ne, tai klausiu, ar nesate dundukas? :)

   • Edas

    O nejaučiate, kad imatės eilinio trolio taktikos ir vietoje normalaus atsakymo ar patikslinimo bandote išprovokuoti mane ilgam rašymui kas yra tie padorieji viduriniojo sluoksnio žmonės, kurie bent į rinkimus ateina?
    Objektyviu bandančiam pasirodyti žurnalistui turėtų būti gėda daryti tokias įžvalgas iš taksistų pliurpalų. Čigonės, ir tos vertingiau paburtų.

    Zuoko taksistų naikinimų temos seniausiai išpliurptos ir mąstantys supranta, kad kovojama ne su verslu, o su dušmanais, kurie per apgaulę ir sukčiavimus neleidžia civilizuotam ir mokesčius mokančiam verslui gyvuoti. Ar bandėte kada su tais dušmaniniais taksi važiuodamas pasiskaičiuoti kiek realiai sumokate už kilometrą, o kiek yra deklaruojama. Pabandykite kokį kartą, nustebsite pamatę, kad mokate daugiau nei važiuodami su brangesniais taksi.

    Beje, Artūrai, nors niekada jūsų negerbiau, bet blogą skaičiau. Kartais tikrai įdomių įžvalgų parašydavote. Deja, bet tokios prošvaistės išlenda vis rečiau. Tą rodo ir komentarų skaičiaus pokyčiai :(

    • Ligita

     Edai,

     Nors ir banalu, tačiau manau, kad reikėtų pradėti nuo savęs. Kaip galite gražaus atsako tikėtis, jei įterpiate tokią frazę: „nors niekada jūsų negerbiau, bet…“. Suprantama, kad Artūras gana dažnai rašo ūmiai, kai kada be reikalo, tačiau, mano manymu, derėtų pažvelgti į tai, ką pats transliuojate – veiksmas neretai lygus atoveiksmiui. Sumesti dėl komentarų skaičiaus pokyčio viską vienam žmogui yra daugiau nei kvaila. Kai tiek daug informacinių kanalų, kuriais dalijamasi mintimis (lietuviai gi smarkūs individualistai), be to, galimai ne vienas nedrįsta komentuoti, nes įsivaizduoja, kad tokiu būdu padidina patekimo į sąračą galimybes (užuot įsigilinęs ir apsvarstęs kas tuo sąraču norima pasakyti) arba sulaukus pasiūlymo keliauti staltiesėle galvoja, kad baigsis gyvenimas (kritikuoti visi pirmi, o priimti kritiką gali retas), be to, blizgančio boso tinklaraštį skaityti kur kas smagiau, tai taip ir nutinka. Jei tvyranti atmosfera nemaloni, griebkitės veiksmų!

  • Marius_Gaubas

   Jus esate, mielas nulepausi, Asilas. Taksistai yra tie patys visuomenes nariai kaip ir visi kiti. Juos nustumus i uzribi, jie tokie ir bus, kaip Jus sakote. O kad taksistai yra geriausiai informuoti zmones mieste, tai faktas. Kad Lietuvoje taksisto darbas tapo paskutine prieglauda yra visos visuomenes beda, o ne taksistu. Ir kiekvienas darbas nusipelno vienodos pagarbos, jei atliekamas nekreivomis rankomis. Kiek yra VU besitrinanciu pseudo mokslininku, kuriu atzvilgiu bet kuris save gerbiantis ir profesionaliai dirbantis taksistas yra tiesiog vertas absoliucios pagarbos. O kalbant apie visa pasauly siulyciau is viso uzciaupti savo srebtuve, nes pazystu Norvegijos, Prancuzijos, Vokietijos, Rusijos, Suomijos, Anglijos ir Cekijos taksistus. Dvejus metus taksi naudojausi dazniau nei lektuvais ir viesuoju transportu dirbdamas kontraktoriumi. Ir kaip tarpe visu kitu profesiju, tarp taksistu yra visokiu zmoniu, bet daugelis ju yra tiesiog puikus zmones. O jei ir pasitako idiotas, tai visai ne todel kad taksistas, o todel, kad tiesiog idiotas.

   • Edas

    Kad taksistai, kaip ir Seimo ar savivaldybių merai yra visuomenės nariai, niekas juk nesiginčija. Tereikia pripažinti, kad vieniems labiau pasiseka su taksistais, kitiems – su merais, o kai kam tiesiog nepasiseka.

    Su Račo paskviliu ir jūsų logika yra viena bėda – Vilniaus ir Tbilisio taksistai kažkodėl nėra jūsų pažįstamų ir ginamų taksistų sąraše, tad teiginys, kad Suomijos taksistai yra visai padorūs yra teisingas, bet niekaip netampa argumentu šioje diskusijoje, nes tai – ne į temą.

    Račo paskvilis apskritai yra žemiau plintuso, nes savo fobijas ir žinių trūkumą kažkodėl sudėjo į taksistų lūpas, o išvadą daro paprastą – Zuokas yra vagis ir nusikaltėlis. Nors tam neturi nei vieno argumento, išskyrus nenurodytų taksistų neva buvusius pasisakymus.

    Tai ne žurnalisto, o propagandisto vertas rašinėlis. O juk pats Račas taip keikė kitus propagandistus kaip tik už tai.

    Vat todėl Račo ir negerbiu.

    • Marius_Gaubas

     As idemiai perskaiciau Jusu atsakyma. Atsakau atsakingai ir rimtai. Jus man panasus i toki Leonida Donski, kuris Lietuvoje ne lietuvis, o Izraelyje ne zydas, kuris pukiai valdo zodi, o minties – nifiga. Jei norite diskutuoti, dar syki perskaitykite idemiai, ka parasiau, o jei Jusu pareigos ipareigoja atsakyti o ne diskutuoti, tai yra kita, diskusijos neverta tema. Shalom.

    • Marius_Gaubas

     Ir mano logika palikite ramybeje. As jau kaip cia gyriausi, is logikos gyvenu. Ir neprastai.

     • Edas

      Tai kodėl tiek daug argumentavimo klaidų?

      Atsakymai į su straipsniu nesusijusius klausimus arba paties susigalvotas įžvalgas, pasigyrimus juk nelaikytini konstruktyvia diskusija. :)
      Bet verčiau pakomentuokite kaip vertinate Račo straipsnį (ne mane) pagal argumentavimo ir propagandos kanonus.

      Apie taksistus šnekas gal jau baikime, padiskutuokime į temą.

     • Marius_Gaubas

      Jei jau bandome diskutuoti kaip zmones, tuomet as prasau, kad detaliai parasytumete mano klaidas. Nes rasote, kad „Tai kodėl tiek daug argumentavimo klaidų?“. Diskusija reikalauja nuoseklumo ir as kaip diskusijos dalyvis jos reikalauju ir prisiekiu pats laikytis reikalaujamu principu. Aciu. Pagarbiai, mg

     • Edas

      Tai juk surašyta: diskutuoti turime apie straipsnį, o ne apie mano ausų nulėpimą ar taksistų socialines problemas.

      Jei dar klausinėsite to, į ką ka tik atsakyt, galime nebesivarginti, nes tai vadintina trolinimu.

      Kas su straipsniu negerai – jau nurodžiau anksčiau. Jei nesutinkate – parašykite, kodėl manote, kad Račo bandymas savo mintis kišti taksistams į lūpas turi būti vertinamas kaip nenuginčijama tiesa, o ne propagandisto veikimo būdas.

      Kad 1414 yra Zuoko įmonė – visiškai juokinga, nes netikiu, kad Zuokas taip neapdairiai kištų savus pinigus į nuostolingą legalių taksi verslą. Jei ir kištų – tikrai nebūtų toks kvailas, kad įkurtų ir savivaldybės įmonę (1450) sau kaip konkurentą.

      O ko vertas teiginys po viso straipsnio „Ir dar pagalvojau, kad gal ir A.Zuokui kada nors ateis laikas.“? Prie ko čia tas Zuokas ir taksistai? Čia juk tipiškas Janutienės ėjimas – prišnekėti apie visokias šlykštybes ir paminėti kažkokio nemėgiamo asmens pavardę. Asociacijos suveikia ir žmogus be argumentų gauna šlykštuko įvaizdį, nors realiai nei viena iki tol minėta šlykštybė su tuo asmeniu niekaip nesusijusi.
      Jei jau buvo noras prisiknisti prie Zuoko – verčiau pavardinti jo atliktų darbų sąrašą ir pažiūrėti kiek tai kainavo bei koks tos kainos santykis su Vilniaus biudžetu. Prisiknisti tikrai yra prie ko, tereikia pasidomėti ne taksistų pezalais, o tarybos priimtais dokumentais.

      Vat toks straipsnis būtų gerokai vertingesnis visiems bendrapiliečiams ir ateinantiems politikams.

     • Marius_Gaubas

      1. Ar 1414 yra Zuoko imone galima issiaiskinti.
      2. Kiek Jums metu?
      3. As neverciu Jusu su manimi diskutuoti. Nepatinka, nemalonu, nu ir nafig.

     • Edas

      Trolis kaip reikiant, bet nuobodus.
      Sėkmės konsultuojant logikos klausimais, nebevarginsiu.

     • Marius_Gaubas

      Jei as trolis, tai Tu debilas Zuokai. Ikalk koso, nuobodulys isnyks nepastebint. Is kur jus tokie dvasios naslaiciai randates? Dar nuobodu, zasine? Piktai, mg

     • Vitalis

      Įdomi diskusija. Smagu, kad A.R. bloge, kitaip būčiau neperskaitęs. Netikėta ir per greita atomazga. MG nusiėmė kaukę ir išniro eilinis budulis aka „greitininkas“, o tikėjau šventai, kad pabaigoje išvardins VU pseudomokslininkų pavardes ir Kopenhagos taksistų telefonus. Edas laikėsi stipriai, lauksim sugrįžtant.
      Straipsnis tikslus, stiprus. Kerta gerb. Artūras iš peties, bet plačiai mąstantis pilietis tik atras dar vieną progą plačiau pamąstyti. Dėkui, kad rašot ir duonos neprašot.

     • Marius_Gaubas

      Kad MG yra „budulis“ yra Jusu asmenine nuomone, ar kvalifikuota diagnoze?

     • Gylys

      įterpsiu ir aš savo trigrašį – jūs tikrai duoną valgote iš savo „logikos“ ?… Matyt jūsų darbdavys dar didesnis debilas už jus, jei samdo tokius „logikos specialistus“ :)…

      P.s. dovanokite už pastebėjimą ir… tęskite…

     • Marius_Gaubas

      Ikisk, istrauk ir dink – gruzinu liaudies patarle. P.S. Erekcijos sutrikimo klausimais nekonsultuoju. P.P.S. Darbdaviui perdaviau. Linkejimu atgal perduoti neprase. Tai ir neperduodu.

 • Gediminas

  dėmesio vertos įžvalgos

 • Bobute

  „Yra du beribiai dalykai, visata ir žmonių kvailumas. Bet dėl visatos aš abejoju.“

  Albertas Einšteinas

  Chmmm… Akivaizdu, kad dėl beribio žmonių kvailumo jis neabejojo…
  Paskaičius p. M. Gaubo komentarus, dar kartą galim įsitikinti A.Enšteino genialumu…

  • Rytis_I

   L. diskutuotina išvada, – bet gal reiktų palaukti misterio Einš… tfu, – misterio Gaubo komentaro. Einšteinas šiaip jau apie žmonių kvailumą berods nieko neišmanė..

   • Bobute

    Sveikas, p. Ryti-I.
    Kuri išvada, pasak Tamstos, yra L. (labai?) diskutuotina?

    • Rytis_I

     Labuks.. Išvada buvo viena, nėra kaip pasimesti :) Laukiam misterio atsakymo :)

     • Marius_Gaubas

      Einu pasikart. Kad tik Jums lengviau butu, protingieji kurmiai. Pagarbiai, Misteris.