Kas sieja Lietuvą ir Gruziją?

Savaitraštis 15min 2013 05 24

*******************

Gruziją ir Lietuvą sieja daug dalykų. Pradedant nuo lietuviškų mėsos produktų Tbilisio parduotuvėse ir “Boržomi” mineralinio vandens Lietuvos prekybos centruose, balsavimo “Eurovizijoje, kai balsuojame vieni už kitus užsikišę ausis ir užsidengę akis, ir baigiant tuo, kad iš esmės nieko nežinome vieni apie kitus, o tai ką žinome, dažniausiai tėra pigi propaganda.

Tačiau labiausiai mus, panašu, sieja latentinė neapykanta kitaip mąstantiems, kitaip gyvenantiems ir turintiems kitokias vertybes. Ir šalia tos neapykantos prisišliejęs bukumas.

Taip jau sutapo, kad atvykęs į Tbilisį, pirmiausia perskaičiau naujienas apie čia ką tik vykusias riaušes. Jas organizavo Gruzijos stačiatikių bažnyčia, kuri labai panaši į mūsiškę katalikiškąją. Gruzijos patriarchas Ilja II toks pat viduramžių tamsuolis ir toks pat homofobas kaip ir mūsiškiai S.Tamkevičius ar A.Bačkis.

Todėl jis ir pakvietė kitus Tbilisio tamsuolius mėtyti akmenis į kitaip mąstančius kai šie susirinko paminėti tarptautinės dienos prieš homofobiją. Apmėtė. Net 2000 policininkų negalėjo sustabdyti.

Panašiai kaip Lietuvoje prieš porą metų nesugebėjo sustabdyti P.Gražulio ir K.Uokos, kuriems, tiesa, proto tada dar pakako savo tamsuoliškumą reikšti be akmenų.

Bet tai nebuvo tinkamai įvertinta ir tikriausiai tik todėl antra naujiena, kurią perskaičiau Tbilisyje, buvo ta, kad Seimas antradienį po pateikimo pritarė Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisoms, numatančioms baudas už “konstitucinių dorovinių vertybių” bei “Konstitucijoje įtvirtintų šeimos pagrindų” niekinimą.

Tai, kad tas pataisas pateikė P.Gražulis – gana dėsninga ir visiškai nestebina. Tamsuoliškumui, kaip ir kvailumui ribų, kaip žinia, nėra ir P.Gražulis yra vienas geriausių šios amžinos aksiomos pavyzdys.

Tačiau tai, kad šioms pataisoms Seime buvo pritarta, prisipažinsiu, nustebino. Nes jei Seimas bent iš dalies yra Lietuvos visuomenės atspindys, tai niekada nebūčiau pagalvojęs, kad Lietuvos visuomenė yra tokia tamsuoliška ir homofobiška.

Už P.Gražulio vardo pataisas Seime balsavo visos frakcijos, išskyrus vieną –Liberalų sąjūdžio. Už tai jai pagarba, nes, panašu, jie vieninteliai kurie turi sveiko proto.

Visos kitos frakcijos balsavo vieningai: tamsuoliškai ir homofobiškai. Kodėl homofobiškai tikriausiai aiškinti nereikia, o štai kalbant apie tamsuoliškumą, man asmeniškai būtų labai įdomu išgirsti, kaip “už” balsavę Darbo partijos, Tvarkos ir teisingumo, Lenkų ir konservatorių koalicijos nariai apibūdintų “konstitucines dorovines vertybes” bei “šeimos pagrindus”. Ar taip, kaip jas supranta žmoną kumščiais auklėjantis bet taip pat “už” balsavęs E.Vareikis? O gal pagal “bambaliais” tėvus vadinančio R.Dagio ar savo vaiko motinai atsisakyti siūlančios I.Degutienės vertybes?

Kita vertus, pastarieji savo tamsuoliškumo ir neapykantos kitaip mąstantiems bei kitaip gyvenantiems neslepia ir tai yra gerai.

Daug pavojingesni yra tie, kurie kaip didžioji dalis socialdemokratų frakcijos bandė būti nei žaliais, nei raudonais ir per balsavimą susilaikė. Ir tie, kurie kaip buvęs premjeras A.Kubilius ar jo buvusi ministrė R.Juknevičienė slėpėsi krūmuose, tai yra, iš viso nebalsavo, nors Seime buvo, ką patvirtina po poros minučių vykęs balsavimas.

Jie – neprognozuojami ir vieną dieną gali pasielgti taip pat, kaip pasielgė Gruzijos patriarcho Iljos II fanai. Juk Lietuva ir Gruzija – labai artimos ir panašios.

(11 balsų, vidurkis: 3,91 iš 5)
Loading...
 • Pilietis

  Nereikėtų, gerb. Artūrai, dergti Lietuvos bažnyčios (nebūtinai šiame straipsnyje, kuriame dergimo yra sąlyginai nedaug), katalikų bažnyčio vadovų, nereikėtų ploti katučių, kai tai daro kiti (pvz. M. Bončkutė).. Nepaisant Jūsų nesibaigiančių kovų su įsivaizduojamais konkurentais ir priešais viešoje erdvėje, neabejoju, kad turite kuo džiaugtis ir didžiuotis savo gyvenime (graži ir laiminga šeima, aštrus protas, aprūpintas gyvenimas, mėgstama veikla). Saugokite tai ir tyliai paprašykite, kad šias vertybes padėtų išsaugoti Aukščiausiasis, nueikite į Jūsų niekinamą bažnyčią ir sukalbėkite poterį, atsiprašykite už tą purvą, kurį esate bažnyčios ir jos narių atžvilgiu išpylęs – pažadu – pasijusite geriau.

  • Marius_Gaubas

   As kai per 100£ kupiura ikalu grama kokaino, irgi kalbuosi su auksciausiaju. Bet kaina didoka. Gal zinote, gauti pigiau, kad panasios fantazijos aplankytu nuo puses gramo? Is anksto dekoju. Pagarbiai, Marius

   • Marius_Gaubas

    P.S. Atsiprasau, auksciausiuoju. Nekokybiskas brudas. Gramatika ima slubuoti.

 • A

  Pritariu!

 • sataniuga

  Artūrai, Jūsų komentatorius Marius Gaubas baigia išvaikyti visus kitus, gal laikas jam pailsėti? Dėl homofobijos: aš pats esu „normalas“ ir manau, kad normalioj visuomenėj homoseksualistai visada bus mažuma ir jokia lygybe čia net nekvepia. Tačiau kai reikalo imasi Gražulis, man norisi užsivilkti žydrus marškinius (palikime vaivorykštę mūsų vaikams) ir pražygiuoti pro seimą, galbūt net kažkiek apsinuoginus.

  • Marius_Gaubas

   Su bizuneliu baigiu isvaikyti ar kaip? Ar cia vaikomi tokios paliegusios dvasios, kad vienas asilas gali visus isvaikyti? Bet zinote, gal Jus ir teisus, brangus anonime, gal man istiesu laikas baigti rasyti komentarus. Kad likusi visuomenes dalis vel susiburtu, susivienytu ir imtu drasiai komentuoti, kaip ir buvo anais puikiais begaubiais laikais. Pabigsiu G. Carlin citata „Fuck you people!“. Pagarbiai, mg

 • disqus_zaK7b0ZDl6

  „Seimas antradienį po pateikimo pritarė Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisoms, numatančioms baudas už “konstitucinių dorovinių vertybių” bei “Konstitucijoje įtvirtintų šeimos pagrindų” niekinimą.“ Ir taip žiūriu, ir kitaip, bet niekaip nematau šiose ATPK pataisose homofobijos. Jei valstybėje Konstitucija yra aukščiausios galios teisės aktas, tai kur yra homofobiškumas – ar ATPK pataisose, ar Konstitucijoje? Ir kas bendro sieja mūsų Konstituciją su Gruzija?:))__Vingių Jonas

 • Levander Kroydon

  O kokia nauda mums is Gruzinu ?

  na taip,sovietmeciu Gruzinai,Armenai Lietuaites dulkindavo,pilnos kisenes pinigu,kadangi turejo leidima prekiauti turguj vaisias.
  O jug ir Dudajevo garbei aikste pavadinome.
  O Cecenai,Rukloje ,kaip ir Jonavoj vien tik problemu zidinys.
  Patekus Lietuai i turtinguju saliu 40tuka,ar nereiketu truputi griezciau su imigrantais,-zinoma cia neuzkabinant jau atvykusiu profesionalu,kurie nesa imokas i Lietuvos biudzeta