Verslo idėja: „Naminės antys“

efoto.lt

Prisipažinsiu – nuo tos dienos, kai vienas garsus menininkas, kurio darbus tūkstančiais tiražuoja Lietuvos parodos portalai ir kurį rodo per vieną televizijos kanalą, atėjęs į šį tinklaraštį pareiškė, kad manęs, atėjusio į kokį nors restoraną niekas nepžintų, mane kamuoja depresija.

Nes menininkas, kurio tėtis yra dar didesnis savo srities profesionalas ir jau 15 metų stebi mano veiklą, pasakodamas apie ją savo sūnui (tam garsiam menininkui), yra tikriausiai teisus. Taip, mano darbus yra paskelbę keliolika ar keliasdešimt žiniasklaidos priemonių, per TV mane taip pat kartais parodo, bet dėl restoranų tai visiškas fiasko. Na, tikrai manęs ten nepažįsta. Ta prasme, ne visur pažįsta. Nepasitinka su lentele, ant kurios mano vardas ir pavardė, nelaiko man rezervuoto staliuko ir nepavadina patiekalų (ar nors kokteilių, tegul ir pieniškų) mano vardu.

Nors imk ir nusišauk, prieš tai užsakęs gražią fotografiją pas tą garsų menininką. Tiesa, nežinau, ar jis, be vestuvių, krikštynų ir natiurmontų su ramunėmis, fotografuoja ir laidotuves.

Visiška depresija. Išsekimas ir neviltis.

Bet susikaupiau. Ir sugalvojau, kaip išsigelbėti.

Imsiuos verslo.

Rinkoje, kurioje iki šiol beveik nieko nėra. O tai, kas yra, visiškai beviltiška ir apgailėtina ir skirta tik durnoms pelėms bei  lojantiems bet nekandantiems ir ordinais apsikabinėjusiems šunėkams ir politiniams propagandistams.

Turiu galvoje maitinimo įstaigų vertinimą. Gal net tiksliau būtų pasakyti – ne vertinimą, o įspūdžius.  Savijautą, atmosferą, ir pasitenkinimą (arba ne) išeinant.

Tai bus portalas, kurio kodinis pavadinimas bus „Naminės antys“.

Tai bus portalas, kuriame aš rašysiu apie vietas, į kurias užsuksiu pavalgyti, išgerti ar tieisog puodeliui kavos. Vienas, dviese, ar keliese.

Iš pradžių rašysiu vienas, bet neabejoju, kad ilgainiui atsiras žmonių, kurie norės (ir svarbiausia – mokės) pasidalyti savo įspūdžiais ir savijauta.

Tai bus vieta, kur niekas nevaidins, kad yra maisto ar vyno žinovai, nenagrinės padažų sudėties ir neapsimes, kad vyne jautė gervuogių, cinamono ar dar kokį nors skonį. Maistas bus vertinamas labai paprastai ir remiantis vieninteliu kriterijumi – ar buvo skanu.

Tai bus portalas, kuriame svarbiausia bus ne patiekalo kaina ar lėkštės, kuriame jis pateikiamas dydis ir piešinys. Svarbiausia bus, ar tu jautiesi gerai. Tai, žinoma, skonio reikalas, tačiau ne visi juk skonį matuoja pinigais, ar ne?

Neabejoju, kad tas portalas turės didelį pasisekimą ir per kokius metus taps lankomiausias tokio pobūdžio portalas Lietuvoje. Nes visi, kurie norės sužinoti, kur galima jaukiai ir maloniai pasėdėti, prieš išeidami į miestą, pasitikrins „Naminėse antyse“.

Dar nesugalvojau, ką reikės daryti su pakvietimais visų tų mainimo įstaigų, kurios norės, kad „Naminės antys“ juos aplankytų ir įvertintų, bet tikriausiai šią problemą spręsime išankstinės internetinės registracijos būdu.

Taip pat dar lieka nuspręsti, kur reikės talpinti reklaminius banerius, kad jie neužgožtų apžvalgų, bet gal panaudosime kokias nors pažangias technologijas – tipo atskirą puslapį pažymėtą „PR maistas“ ar „PR gėrimai“.

Bet svarbiausia net ne tai. Svarbiausia, kad jau maždaug po trijų mėnesių, kai „Naminės antys“ paskelbs apie savo egzistavimą, mane pažins kiekviename restorane.

Ir pasibaigs viso mano depresijos. Aš būsiu žinomas, mane cituos ir mano nuotraukas dės ant visų žuranlų viršelių. Na, gal išskyris tuos žurnalus, kuriuose du trečdalius užima tekstai, pažymėti ženkliuku PR. Nes tokių žurnalų skaitomumas yra maždaug toks pat kaip prekybos centrų reklaminių bukletų.

Laukite. Jau greitai.

P.S. Beje, kol lauksite, galite apsilankyti restorane „Kitchen“. Vilnius, Didžioji gatvė 11. Šiandien buvau ir pažadėjau, kad grįšiu. Gali būti, kad tai bus pirmoji apžvalga „Naminėse antyse“.

(9 balsų, vidurkis: 3,22 iš 5)
Loading...
 • Oi, kaip užgavau, akivaizdu;-) Malonu matyt netiesioginį pripažinimą. Net neįvardintas likau, ahahah. „Vienas fotografas, per vieną kanalą“… Lygis, brolyti.
  Račas – jau TOOOOKS račiškas;-D

  • mielas Augustinai, šiaip man man patinka žmonės, kurie pasitiki savimi, tačiau tamstai pasakysiu štai ką: vargu, ar per savo būsimą varganą gyvenimėlį (net jei gyventumėte 150 metų) pasieksite bent dešimtadalį to, ką iki šiol esu pasiekęs aš. O aš pasiekiau labai nedaug.

   Tad gal susirinkite savo meškeres, pasiimkite savo fotoaparatą ir užsikaskite lapais su šuniukų išmatomis, kad būtumėte nepastebimas bendrame gamtos kontekste. Tada niekas iš tamstos nebesijuoks ir galėsite ramiai nugyventi savo likusį apgailėtiną gyvenimą.

   Pripažinimo ieškokite kitose vietose – kur nors arčiau Kariotiškių arba šokių laidose.

   • Tame ir reikalas, Artūrinai, kad jūsų pasiekimai man yra nusispjaut. Nesusireikšminkite, antrą kartą kartoju, įspūdžio nedaro. Suprantu kad jus užgauna kad nusispjaunu ant tokio autoriteto, bet nepykite.
    Iš manęs tai niekas nesijuokia, priešingai – giria, kad pastačiau tokį pižoną į vietą bei užgavau skaudžiausion vietoj: savęs vertinimui. Manėte, kad jūsų iškalba mane paveiks? Tai vat žinokit – grabe mačiau visus jūsų epitetus ir nepagrįstas sapaliones (ahahah, „apgailėtiną gyvenimą, pripažinimo ieškokite kitur“).
    Iš nieko kilote, niekas esate, nieku ir pavirsite. Tikiuosi, visai netrukus.

    • Augustinai, Augustinai…. Į vietą tamsta galėtumėte nebent save pastatyti, jei tam pakaktų sveiko proto. Jei bent lašą jo turėtumėte, gal ir pajėgtumėte suprasti, kad tokie kaip tamsta į mano pusę spjaudė, dar kai tamsta į kelnytes darėte. Ir vis tebespjaudo. Bet šiandien jau tik į viršų ir laukia, kas bus.

     Taip pat gal suvoktumėte, kad man savęs vertinti jau seniai nebereikia ir todėl, priešingai ne tamsta, aš nerašau, kokia yra mano darbo esmė, neiaškinu, kad moku rašyti, ar kad turiu braižą. http://www.didzgalvis.lt/apie

     Čia tokiems kaip tamsta to reikia, nes jūs niekaip nesuprantate, kodėl jūsų genialumo nepastebi kiti. Žinote tą patarlę apie šunį ir jo kartais pakeliamą uodegą? Žinote, juk tamstą per TV rodo, tem kur visi protingiausi susirenka.

     Ir suvokite pagaliau savo tuščia galva, kad kiekvienas tamstos čia parašytas komentaras labiausiai užgauna tamstą. Nes parodo ribotumą, realybės nesuvokimą ir, sakyčiau, neviltį, kurioje gyvenate. Dar tikriausiai užgauna ir tamstos tėvus. Nes bent jau man tikriausiai viduje būtų gėda, jei mano sūnus būtų toks beviltiškas. Nors vis tiek, žinoma, mylėčiau ir padėčiau.

     • Oi, mielas Artūrinai, pasikartosiu: jūsų amžius man tikrai nėra argumentas. Tai yra veikiau jūsų trūkumas, nes būtent tas, apie kurį jaunimas atsiliepia, kaip apie „senus pirdūnus“. Iš esmės, kalbant apie manieras ir mentorišką toną, pateisinate tokį apibūdinimą trupučiuką daugiau, nei visiškai.
      Jūsų darbo esmė yra tokia: tempti Siaurusevičių į teismą ir tuo nieko nepasiekti. Burnoti ant „Maximos“ ir tuo nieko nepasiekti. Pasakoti apie pasaulio užpakalį (Pylimėlius) ir tuo nieko nepasiekti. O dar rašyti man LABAI PROTINGUS komentarus ir vaizduoti carą. TAIP, jūs neturite braižo. Jūs turite tik savo šešėlį, sulamdytą šviesų švarką, nelygintus baltinius ir pagiežingą žvilgsnį. Jūs net plaukų ant galvos neturite. Apie adekvatumą net nekalbu.
      Kas link TV laidos, tai nepavydėkit… Pats buvot nuo eterio nušalintas ilgą laiką ir niekam neįdomus. Suprantu, logiška, Paksiaus advokatai ilgai buvo vakume. Kaip ir Uspaskio kanopos (per gimtadienį) bučiuotojai. Jei turite juodą nesulamdytą kostiumą ir baltus baltinius su apykakle (o ne tuos, sovietinio kario, kur parduodami su kalsonais), galėčiau jus Spalio 4-6 dienomis pakviesti į laidos filmavimą, parodytų ir jus per TV3 ketvirtadienio vakaro prime-time. Jei neturite, galiu patarti kur nebrangiai išsinuomoti.
      O TAIP, save tikrai baisiai užgaunu, pilna kakta guzų – mano tėvai tiesiog nevilty ir panikoj;-) Išmokite ką nors originalesnio, nei darželio laikų „kas ant kito sako, tas ant savęs pasisako“.

     • mielas Augustai, šis komentaras iš esmės galėtų tarnauti kaip tamstos CV. Arba – kaip tam tikros Lietuvos gyventojų dalies (gana mažos) gyvenimo filosofijos santrauka. Ačiū. Praskaidrinote vakarą.

     • O, net neįtariau kad paprastas pakvietimas filmuotis sukels tokią euforiją… Džiaugiuos praskaidrinęs vakarą, lyginkitės rūbus ir ateikite linksmai nusiteikęs, o ne „savo nepatenkintu, šūdo atsikandusiu snukiu“ (© 2006 Nemira Pumprickaitė).

    • AK

     Bet tai nuo traukos Tavo žmogau – tragiškos. Tipo fotografas? Nu tada fotografų tokių pilna Lietuva. Aš Tavęs net nežinojau iki šiol – tai jau matyt dabar tapai žinomas :)

     Nuotraukose nerandu idėjų, siužetinės linijos, perspektyvos, kompozicijos – nieko. Taip taip, rėksi – dėl skonio nesiginčijama, toks mano stilius. Tai taip, tik skonis ir stilius gali būti ir geras, ir blogas, spėk – koks Tavo :)

  • Augusto kolega

   Apie Augustą Didžgalvį dauguma fotografų kalba tą pati – nuotraukos vidutinės, o susireikšminas – beribis. Baisiuosi jo komentarais viešumoje, na kam taip demonstruoti savo neišprusimą.
   Augustai, išvadas padarysi?

   • Who are you to fucking lecture me? Visa laimė, kad manęs nedomina „daugumos fotografų“ nuomonė. Nes dauguma niekada nebūna teisi.
    Išvada padaryta – tokiems „besibaisintiems kolegoms“ galiu tik pasakyti: duskit pavidolei

    • romas

     Nesusidomėjimą lengviau būtų išreikšti komentarų nerašymu.

     • Džiaugiuosi, jog domitės manimi ir rašote komentarus, ačiū!

     • romas

      Kaip nesidomėti? Intrigos – įdomu.
      O pastaba todėl, kad reikia stengtis komentuoti logiškai. Jei nesidomėtumėt, juk neskaitytumėt kolegos komentaro ir nekomentuotumėt.
      Tačiau tiek to, jei norit ir toliau taip varykit. Dar įdomiau :)

     • Nesupratote.
      Tarkim, žydai nesidomi ką apie ją mano kiekvienas pasaulio varguolis – jiems nusispjaut, jie seniai tapo pasaulio stipriaisiais.
      Bet jie reaguoja. Ir daro tai sistemingai, kryptingai ir nuosekliai.

     • romas

      Kuo nesidomi, apie tai ir nežinai.
      Žydai žino tai, kuo domisi.

     • Patikėkite manimi, turėdamas giminaičių žydų ir išmanydamas jų mentalitetą & turėdamas su jais dalykinių reikalų (pvz. http://www.didzgalvis.lt/files/ushmm.jpg ), neblogai žinau „kas prie ko“.
      Jei norėsiu kažką naujo apie juos sužinoti, jūs tikrai nebūsite mano šaltinių sąraše.

     • romas

      Žinokit nepatikėsiu.
      Ir šaltinis aš nesu.
      Rašiau jau, kad nusišnekėjimai man dar įdomiau. Kaip ir tamsto kolegai Užkalniui, beje. Laimė, kad pasaulis netobulas.

     • Andriui Užkalniui yra nepaprastai įtakingas bei didelį įspūdį daro toks jūsų samprotavimas. Jam išvis račavietės publika yra tiesiog ~tikslinė auditorija~.

     • romas

      Aš nesidomiu Užkalniu, jo nekskaitau ir jo nuomonė man todėl neįdomi. Kaip ir Jūs, beje, savo kolegomis ir žydai pasaulio varguoliais antisemitais.

    • Augusto kolega

     Tavo komentaras ir pykčio priepuolis tik įrodė – tau labai rūpi kolegų nuomonė, ir tu puikiai pats supranti, kad tavo liežuvis ilgesnis už fotografavimo talentą. Deja negaliu tai pasakyti į akis – ne dėl to, kad bijočiau, tiesiog nenoriu tapti atpirkimo ožiu ir turėti ant manęs lojantį kolegą, nes visi mato, kaip tu reaguoji į kritiką. Svarbu pasidaryk išvadas, nes tai nėra vieno mano nuomonė.

     • Jokio pykčio nėra – tai jūs apie mane diskutuojate, o ne aš apie jus. Ir darote tai anonimiškai, nes elementariai net neturite drąsos (ką ir pats pripažinote). Džiaugiuosi – anonimiškai amsėti ir „kolega“ prisistatinėti kiekvienas gudrus, o vat atsakyti už savo žodžius…
      Jei man bent KAŽKIEK rūpėtų analogiškų lochų nuomonė, tai aš daryčiau kažką kad ji būtų palankesnė – keisčiau savo elgesį, atsižvelgčiau į tas kalbas ir panašiai;-) O dabar visiškai viešai pareiškiu: susivyniokit savo nuomonę į vamzduką ir susikiškit kur gerai lenda.

     • Augusto kolega

      Švaistotės epitetais „lochas“? Na va ir įrodėte, koks jautrus kritikai esate, ponas Kiče, kaip kad kartais mėgstam tave pavadinti kolegų tarpe. Esu tikras, kad tamstą ši fotografų bendruomenės nuomonė jau seniai pasiekė, ir kai neina to paneigti gerais darbo rezultatais, belieka svaidytis keiksmais. Ant tavo kaktos iš toli šviečia užrašas: „Kaimietis“. Grįžk ten, gal bus lengviau.

     • Artūrai, čia jūs? ;))
      Taip, aš švaistaus dar ir ne tokiais žodžiais. Aš galiu ir pasiųsti pats žinote kur (ką sėkmingai ir darau), beje;-) Jums tai naujiena? Perduokite ir visiems savo „kolegoms“, t.y. visai „fotografų bendruomenę“, kuriai atstovaujate.
      Nes apie kaimietiškumą ne jums, lochai, spręsti.

     • Augusto kolega

      Dar kartą patvirtinai esąs nepraustaburnis kaimietis, įžūliai ir chamiškai naglas, dėl to nesusiduriantis su tokia atvira kritika, kokią šiandien išsakiau. Žagrė tamstai artimesnis padargas nei fotoaparatas, kirvis liptų prie rankos geriau nei plunksna, o treningai su juostelėmis tiktų labiau nei frakas, kuriame tu atrodai kaip į puošnią servetėlę suvyniota silkė – slidi, išsižiojusi ir bepradedanti švinkti. Mielas Augustai, likimas tamstai ironiškai paskyrė pavardę, lygiai taip pat, kaip, pavyzdžiui, tenisininkui Berankiui. Skirtumas tik tas, kad jo talentas gerokai didesnis, nei pavardė nurodo, pas tave tuo tarpu priešingai – pavardė klykią apie didelę galvą, kai realybėje ji – maža, tuščia ir pradėjusi pūti. Nes silkės, kaip ir kitos žuvis, pūva nuo galvos.
      Kai kitą karta gatvėje užuosiu silkę, mielai pasakysiu tą patį ir į akis, jei tik jautri kritikai tamstos siela iš nesprogs iš nevaldomo pykčio.

     • Su tokiais lochais, aš net nevaidinu inteligento – tiesiai sakau ką galvoju ir tiek, man nereikia kaip Račui imituoti taktiškumo ir panašiai, todėl ir drąsiai rodau jums vietą, kurią užimate mano akiratyje. Nes jūsų paprasčiausiai negerbiu.
      Malonu, kad jums patiko smokingas ir pavardė. Suprantu, kad išvaizda ir vardas užgauna. Nepykit, aš čia niekuo dėtas, pardon.
      Esate prisistatyti net nedrįstantis anonimas, kritikuojantis netgi ne mano teiginius, o asmenybę (ad hominem). Bet aš jau seniai su tuo susitaikiau.
      Haters gonna hate.

     • Augusto kolega

      Norite apie teiginius? Tai kad rašote kaip vaikai, argumentai – devintoko lygio.

     • Jūsų argumentai – kaip antropologijos doktoranto (su cum laude).

    • mielas Augustai, necenzūrinė leksika niekaip negali padidinti tamstos gebėjimų.

     Ir, žinoma, tamsta esate nepripažintas genijus. Tik bėda ta, kad niekada ir nebūsite pripažintas. Gal jau laikas su tuo susitaikyti?

     • Kai supratot kad man jūsų didaktika nedaro poveikio, tai galvojat prie leksikos pasikabinėt? Oi, kaip svaru ir profesionalu… Mielas Artūrai, savo klapčiukus redaguokite, o ne mane.
      Aš ne genijus. O tokių pižonų kaip jūs man pripažinimo ir nereikia. Būtent su tuo jums ir laikas susitaikyti, kad tamstos nuomonė mano gyvenime ir fotografijoje NIEKO nekeičia;-)

     • žinoma, mielas Augustai, svarbiausia, kad pripažinimo sulaukiate pats iš savęs.

     • Svarbiausia, kad pripažinimo sulaukiu iš savo klientų, bičiulių ir konkurentų.
      Peikimas/niekinimas bei dezinformacija+demagogija – tai irgi tam tikras įvertinimas. Nėra nei vieno sėkmingai dirbančio žmogaus ar kompanijos, kuris su tuo nesusidurtų. Natūralu: gerai gyvent neuždrausi;-)

     • Augusto kolega

      Pripažinimo iš konkurentų?
      Publika, dėmesio – silkė pašvinko, išmeskite ją laukan.

     • Būtent, nes kol kas konkurentai sugeba tik amsėti ir kalbėti apie mane, o realiai nesugeba net nuotraukų kokybiškų padaryti. Štai, nesenas pavyzdys, prašom palyginti:
      http://www.didzgalvis.lt/files/cetkauskas_loxas.jpg
      Deja, blogiausia yra tai, jog panašiai blogai supaveikslavo praktiškai visi ten buvę.

     • romas

      O jūs, Augustai, esatae nelaimingas, kad kolegos daro blogesnes nuotraukas? Norėtumėt, kad būtų atvirkščiai?
      Jei taip, tada Jūs tiesiog esate beveik Jėzus.

     • Priešingai, man linksma ima kai ateina į renginį „kolegos“ (blogiausia, kad jie išvis save laiko fotografais), o net nesugeba kokybiškos nuotraukos padaryti.
      Nieko, kiekvienam savo

     • Augusto kolega

      Augustai, tarp fotografų tavo nuotraukos taip pat siuntinėjamos kaip pavyzdys to, ko nereikėtų daryti.

     • romas

      Pavydas ir konkurencija yra vystymosi variklis.
      Nenuoširdus tas Augusto pasipiktinimas blogesnėmis fotografijomis. Iš tikro jis dėkoja likimui, kad davė talento dovaną.

     • Tai normalu – ne beždžionėms Šekspyrą skaityti. Ir juo labiau, jį suprasti. Gi sakiau: haters gonna hate;-)

     • romas

      Sunkiausia suprasti, kur yra kaulas, kurį mėginama apginti. Bet vis tiek įdomu.

     • romas

      Šiaip, aš nustatinėju kartu su jumis vienai mergaitei mėnulio kalendorių. Pažvelkit per langą – tuoj pilnatis.

    • samogitian

     kaip dinamikos klavisininkas groja su jonika ir turbut mano, kad yra axujenas muzikantas, taip tu, butthead isivaizduoji, kad rauki apie fotograija. oi prajuokinai,xe

     • Kaip anoniminis Dlf komentatorius galvoja kad jis protingesnis už Kubilių ir galėtų valdyti valstybę, taip ir jūs įsivaizduojate kad jūsų pseudo-ironija man padarė poveikį.
      Šunys loja, karavanas eina;-)

     • Augusto kolega

      Taiklus samogitian komentaras. Nesuprantu, kas Buttheadą gali samdyti fotografavimui, bet iš jo blogo sprendžiant nelabai jis klientų ir turi, kiek pats į renginius nueina, tiek ir pafotografuoja.

     • Galiu jums išduoti mažytę paslaptį: pats smagiausias dalykas yra renginius paveiksluoti jų organizatoriams;-) Neribotas priėjimas, konkretūs poreikiai, punktualūs mokėjimai bei gražūs atsiliepimai.
      O jūs, jei neišgalite, nesamdykite. Man mekenančių užsakovų nereikia.

     • Auksinis kardas

      Prisikilbasinot čia. Augustai, fotografas kol kas esi vidutiniškas, nieko nuostabaus, kad kolegos tai pastebi pirmieji. Talentas, profesionalumas, tai kiek kito lygio kategorijos. Užtat pats turi komersanto gyslelę, gabumus perprantant amatą iš taikomojo taško, – ir puiku, šituo, bei atkakliu darbu užsidirbsi gerai duonai su sviestu. Pramokai daryti užsakovus laimingais, tame neturi būti kažkas labai smerktino. Yra visokios fotografijos, visokios reikia, galų gale žmonės auga savo amate, ir tik ilgainiui matyti kas kiek kurlink galiausiai pažengė.

      Visgi, kibimas į atlapus čia atrodo labai šiaip sau. Nors kai kurioms moterytėms patinka stebėti „mordobojų“, o ir puolimo objektas savo atsainiu elgesiu sukaupė vežimą priežasčių atkirčiams.

      Tik pjudymai, pasikiršinimai nieko nepagerina. Vien blogina. Valdykitės žmonės, visai ištižote.

     • Viktorija

      Kodėl ištižo? Matot, kokia Augustino stamina? Kiek adrenalino? o už savo talentą ir pripažinimą kovoja kaip už sergantį vaikelį, kai jį puola vilkai.

      Atleiskit, jei negražu ir nepriimtina, bet roundas buvo gražus, nes nuogas protas ir padorus intelektas man nuobodu, o štai su adrenalinu ir vaizdingais pasiuntimais – įdomiau, tikrai daug įdomiau.

     • Auksinis kardas

      Panašiai taip ir vyrus intriguoja laisvas panelių elgesys.

    • Lochas kaimietis

     Po skandalo su mamyte ir Lavrinovicium esi krites daugelio zmoniu akyse. Dink is eterio. Geriau emigruok i koki izraeli ar antarktida, niekam tu cia neidomus ir nereikalingas. Susireiksmines pizonas. Pilna tu fotografu Lietuvoj ir zymiai geresniu uz tave. Kas tus toks? ka tu dirbi kokiam national geographic, AP? Gal laimejai koki World Press Photo? Ne. Tai ka tu toks, kad toks susireiksmines??

 • Fredis*

  Per LRT prisistatė trys svarbiausios ir pagrindinės partijos, socialdemokratai – apgailėtini, Butkevičius net nemoka pasakyti įžanginio žodžio ir pristatyti partijos, į ką labai teisingai atkreipė dėmesį VU TSPMI dėstytoja J.Novagrodckienė. A.Kubilius – super oratorius, tokie pirmi įspūdžiai.

  • Vingių Jonas

   Tamsta Fredi, ką bendro turi „Naminės antys“ su „oratoriumi-Kubyliumi“?:))

 • Henkas Moodis

  Na jei to bičo galva tokio pat dydžio kaip ir susireikšminimas tai reiškia…..Dievas yra. Visko atseikėjo harmoningai.

 • Arman

  Racai, super straipsniukas (PR)! sakyciau aukstas pilotazas apie viena labai svarbe persona, dirbusio vienoje didziausioje media grupeje :)))
  ir kiek cia erzelio yra, tikrai suveike…

 • Audra

  Pas mus restoranuose geriausiai bus atpažintos tik Bunkė ir Pikulina. Jas dažniausiai tiražuoja visokie žurnalai. Nors gerb. Račas yra kartais labai kritiškas, dagus savo oponentams, bet man patinka ši svetainė, nes verčia mąstyt viršutine kūno dalim. O, iš Augusto pasisakymų galiu spręst-tai ribotos kultūros žmogus. Ir ko gero, plačiai žinomas siauram rate.

 • Fredis*

  Trys citatos:
  „…didžiausia pažanga pasiekiama tose visuomenėse, kuriose sugebama išguiti jėgos santykius žmonių sąmonėje, tai yra žeminimą, tyčiojimasi, statuso naudojimą tam, kad įtvirtintum pranašumą prieš kitą asmenį…“ L.Donskis, nuo 8:24 http://www.youtube.com/watch?v=ru8B4ynB274

  „Mielas Augustinai, šiaip man man patinka žmonės, kurie pasitiki savimi, tačiau tamstai pasakysiu štai ką: vargu, ar per savo būsimą varganą gyvenimėlį (net jei gyventumėte 150 metų) pasieksite bent dešimtadalį to, ką iki šiol esu pasiekęs aš“. A.R.

  „Tad gal susirinkite savo meškeres, pasiimkite savo fotoaparatą ir užsikaskite lapais su šuniukų išmatomis, kad būtumėte nepastebimas bendrame gamtos kontekste“. A.R.

  I.Staškevičius: lietuvių mentalitetas panašesnis į lenkų, nei į vokiečių ar skandinavų, Erika Fuks, delfi

 • Sejanus

  Vau. Kaip čia atsitiko, kad paprastai rami ir sąlyginai kultūringa komentarų sritis tapo scena kažkokiam savimylai apsiputojus rėkauti, kad jis pats geriausias? Kažkoks sociologinis-psichologinis tyrimas, tikrinama vidutinybių reakcija į kritiką? Ar tiesiog pigi pramoga, vienas drąskosi o kiti, krimsdami popcorną, žiūri, ploja, juokiasi?

  Kaip lengva pamiršti, kad internete viskas išlieka. Dažniausiai – visam laikui. Prieš drąskantis interneto komentruose, žmogui derėtų pagalvoti, kaip jis atrodys iš šalies. (Potencialiems) draugams, užsakovams, bendradarbiams. Ypač ateityje. Jei ją turi.

 • Fredis*

  …buvo cituojamas R.Dargis:

  „Perfrazuodamas filosofą Šliogerį noriu baigdamas pasakyti – valstybės kūrimas yra sunkus ir atsakingas darbas. Istoriškai nėra buvę “kad valstybes kurtų tamsuomenė, juokdariai ar kluonai”“,

  „Valstybės kuriamos atsakingų savo visuomenei, išsilavinusių, pilietiškų, plataus požiūrio aristokratų“,

  o toliau: „… Gerai jau gerai, kadangi esu iš valstiečių, … tad užsikaskite lapais su šuniukų išmatomis…“

  Net nebandoma imituoti aristokratiškumo, tačiau kas sakė, kad aristokratizmo neturi būti žiniasklaidoje?
  Iš susižavėjimo plojančios Audra su Viktorija taip ir liks tik „Žmonės“, „Žmonėse“, „Žmonėms“ skaitytojomis, bei meksikietiškų serialų per TV žiūrėtojomis.

  • suomis

   Kiek epitetų. Ir kiek mažai įžvalgos. :/

 • kitas Augusto kolega

  Augustai, net kaži kaip juokinga ir gal net kiek graudu skaityti jūsų šiuos visus parašymus. Gaila šiek tiek jūsų, nes jums, kiek teko susidurti, ne visai viskas su galva tvarkoje. Bet jūs šito, žinoma, niekada nepripažinsite. Galima būtų iš jūsų daug šaipytis, bet iš ligotų nesijuokiama. Apie jūsų kažkokį talentą fotografijai net kalbos negali būti. Neturite jūs akies, išties neturite. Bet labai trokštate ją turėti. O iki Račo jums – kaip pėsčiomis iki mėnulio. Gėdos turėkit nors šiek tiek.

  • Patikėkite, viskas pas mane su galva labai nuostabiai;-) Tai kad su jumis ne visad sutinku dar nereiškia „ligų“. Jei jums „graudu“, tai neskaitykite. Man tokių pagraudenančių nereikia.
   Taip, man iki Račo labai toli – nes Račas neturi nieko, ko man reikėtų.

   • Migle

    Augustai, kada paskutini karta buvai pas gydytojus? As nuosirdziai – nueik, nes kazkas tikrai negerai, tegu vaistu israso.
    Uzuojauta tevams.

 • Tomas

  Asilui Didžgalviui iki Užkalnio, Algio, Bačiulio, ar net to paties Račo labai labai labai toli. Pajutęs, kad kariauna jį gins, išdrasėjo. Spjaučiau šudpalaikiui į snukį!

  • Tomai, prašyčiau…

  • Auksinis kardas

   Geriau pasimelskite

  • Galim pasimatyti, galėsite realizuoti savo planą gyvai. Jūs, matyt, naiviai manote kad iš manęs nesulauktumėte jokio atsako? Sulauktumėte.

 • Artūrinai, žinau. Ibo matosi, kad akivaizdžiai atpratote nuo to kad apskritai su jumis kažkas diskutuotų. Vat užtat ir tenka moderuoti prorusiškas krepšinio preskonfas, kuriame šlovinama SSSR rinktinė ir keliama nostalgija tiems laikams:
  http://www.delfi.lt/fotogalerijos/vilniuje-prisiminta-1988-metu-auksine-olimpine-krepsinio-rinktine.d?id=8967
  Ir visa tai, ak koks sutapimas, filmo „Kita svajonių komanda“ premjeros metu.

  • Taip Augustinai, tamsta teisus, tenka.

   O tamstai tenka bėgti manęs fotografuoti. Kiekvienam savo, tskant…

   • Artūrinai, šitos pjarinės konferencijos manęs nė kvapo tenai nebuvo. Taip kad eilinį kartą netaiklus šūvis.
    Ten tik tamsta pasirodė kaip Kremliaus šauklių papūgėlė – pagal ruselių nurodymą tokį pseudo-renginį pravedėte;-) Pažymiu, jog tarptautinis žiniasklaidos klubas „Format A3“ yra 2009 metais įkurta „Komsomolskaja pravda“ ir Rusijos valstybinio radijo/TV komiteto žurnalistai. T.y. prorusiški propagandistai.
    Labai džiaugiuosi, kad savo metu konservatoriai jus įžvalgiai išmetė per bortą tarsi panaudotą prezervatyvą.

    • Henkas Moodis

     Joo įžvalgos tikrai gilios tokios. Reikia nuspręsti konservatoriams, ką daryti su Saboniu, Marčiulioniu, Einikiu (ai su juo nieko nepadarysi).

    • Augustinai, tamsta ne tik nevykęs fotografas, bet dar ir kvailas.

     Nes išeitų, kad visa Lietuvos žiniasklaida yra tokia – norinčių gauti išskirtinį interiu eilė buvo išsirikiavusi, o apie renginį parašė visi be išimtis.

     Konservatoriai manęs išmesti iš niekur negalėjo, nes aš niekada nebuvau niekur, kur jie galėjo mane priimti. Bet ką aš čia aiškinu – akivaizdžiai esate per kvailas suprasti, kas tamstai sakoma.

     Ir taip, prisipažįstu, suklydau ir renginį fotografavote ne tamsta. Bet tai tikriausiai normalu – per daug atsakingas darbas turint galvoje tamstos gebėjimus. 100 gražiausių merginų „Klubui“ – po vieną, pasisodinus – štai tam tamsta tinkamas.

    • Migle

     Ligoooooooooooooooooooooonis :))))))))

 • Permečiau tūžmingą Augusto retorika(atsiprašau ,bet labai nesigilinau) ir man užkliuvo viena frazė – „su tokiais lochais aš net nevaidinu inteligento“ – jei inteligentą reik vaidinti, tai reiškia kad juo nesi… Šiaip jau, gal ir gerai,kad nebando vaidinti , nes tas vaidmuo kai kuriems yra neįkandamas, bent jau man neteko matyti, kad koks chamas įtikinamai vaidintų inteligentą, na nebent trumpuose epizoduose.

 • Andrius

  …tai ka – viskas ?… „Pimpagalvio show“ baigesi ?…
  …reikalaujam pratesimo…

  • Fredis*

   Šūkis „Atsisukime veidu į Lietuvą“ buvo gajus tarp Santara-Šviesa judėjimo dalyvių, beje, artimas V.Adamkui, R.Mieželiui ir kitiems, vėliau Valdas tapo Prezidentu, nes žmonės moderatorius myli. Kaip parodė laikas – tai buvo konstruktyvi pozicija, tik nežinia kodėl Artūras tiek liejo apmaudą, kai Valdas tapo Prezidentu, juk jų požiūris iš esmės sutampa, o Andrius Didžgalvis, matyt, yra kitoje barikadų pusėje, bet taip ir turi būti.

 • Gintautas

  Man jau anksčiau buvo kilę abejonių ar Augustinui su jo didele galva viskas gerai http://racas.lt/sovietinio-mentaliteto-genas-yra-liudija-a-ramanauskas-greitai-n-18/
  Tuomet jis mane patikino – viskas jam esą gerai. Bet, kiek skaitau, tai jo kolegos mano kitaip…

 • Rolandas

  Kaip reta linksmas Artūro postas. Pasijuokiau. Paskiau sukilo smalsumas ir žvilgterėjau, kaip gi tas Augustinas atrodo? Bloznas jaunas bičiukas. Ale drąsus – siųlėsi į Pylimėlius atvažiuoti internetų nesuvaržytam pokalbiui. Artūras išmintingai nutylėjo.
  Ponaiti Augustinai, jei kada rinksitės nick’ą, rekomenduoju Jet Li.

  • Savo žodžių neatsiimu, mielu noru apsilankyčiau, kodėl gi ne;-) Tik vat kad manęs nekviečia, nesiūlo. O neprašytas tai negi važiuosi į užmiestį;-)
   Ačiū už pasiūlymą, nick’ą jau turiu – http://www.bighead.lt

   • Migle

    Kaip Dieva myliu, nesu maciusi didesnio kaimiecio, nai Mazgalvis :)

 • joks ne Augusto kolega

  O, čia, matau linksma. O kas apskritai tas amatininkas su muiline? Šypsenėles kiekvienam komentare dėlioja. Nestabilus kažkoks. Čia vienas iš tų Užkalnio mylimų „hipsterių“?

 • Vingių Jonas

  Ateina „peliukas“ pas „žirafą“ ir klausia:
  – Ar tiesa, kad rinkėjai mane myli, jei apmėto mane purvais?
  „Žirafas“:
  – Taip, tai tiesa ir ne bet kokia tiesa, o „optimali tiesa“.

 • Henkas Moodis

  Žaviuosi Augustinu. Kaip galima juo nesižavėti. Tai matyt tas retas Lietuvos jaunimas, dėl kurio čia palyginti visai ne senai rūpinosi ponas Užkalnis rašydamas kažkokį pamfletą apie tėvus kurie neleidžia vaikams augti. Tai va šitam leido, augti, lipti, keroti. Kurio pasiekimai abejotini o ambicijos musoliniškos, gal romanoviškos daugiau.. Ir įdomu, kad jau dabar jo reputacija keista eina priekyje,nei jo profesiniai pasiekimai, bet vis tiek plika subine į žiemą veržiasi. O argumentai iš koto verčiantys. Ponas Užkalnis turėtų prisiimti atsakomybę už savo aklus pasekėjus, bet juk žinot ką pasakytų jis: neturiu aš nieko faking prisiimti.

 • mp

  Augustai, patiko kaip rašei praėjusį kartą, bet tik susirašinėjimo pradžia, nes laiku nesustojai. Kas per daug, tas yra per daug.
  Šiandieninio straipsnio pavadinimas buvo intriguojantis, bet straipsnis nebūtinai įdomus. Račo komentarai irgi priminė tavo amžiaus arba dar jaunesnio narcizo komentarus ir jau maniau, kad šį kartą susimovė Račas, bet jis, nors ir tikriausiai nelabai atviromis priemonėmis, vėl lieka iškelta galva.

 • Jau geriau būti konservatoriška pele, nei pagal Kremliaus propagandistų ukazkę organizuoti renginį, skirtą Barselonos bronzos niveliavimui ir sovietinių laikų nostalgijai.
  Nes konservatoriai, beje, yra ta partija, kuri atkūrė nepriklausomą Lietuvą, iš esmės.
  Gi tovariščių Račą, kadaise jo paslaugas pabandę, TS-LKD išmėžė von dar 1993 (ar kada ten jis iš Derybų su Rusija grupės išpravadytas buvo ir į „Lietuvos rytą“ nuėjo) metais.
  Račas savo metu dirbo ir Tatos šešėlio Stankevičiaus padėjėju. Bet faktas, kad ir konservatoriams, ir krikdemams jo neprireikė, o kai 1996 grįžo į valdžią, Račo irgi neprisiminė, nors jis, kaip pasakojo LRyto chebra, visas po Seimo rinkimų net kirbėjo, kai krikdemai (kuriems Stankevičius priklausė) gavo URM ir KAM. Štai po to jis ir pradėjo ant dešiniųjų varyti, agituoti už referendumą dėl NATO (t.y. faktiškai prieš NATO, netgi lažybų buvo sukirtęs, kad Lietuvos niekas nepriims), prieš ES (VRK sprendimu pripažintas agitavęs prieš balsavimo dieną ir išmestas iš TV eterio – likimo ironija – diena anksčiau Račas tuo kaltino Matonį, bet VRK jokių pažeidimų nerado). Nors dar 1994-5 išsipisinėdavo Seimo Žurnalistų kambaryje, jog dirba dešiniųjų dienraštyje ir ir žino numerį to mobiliako, kurį Landsbergis švarko kišenėje nešioja ir į Račo skambučius atliepia.

  • Augustinai, gal vis dėlto kai turėsi laiko atvažiuok. Pylimėlių 12. Šunį uždarysiu, nebijok. Ir žurnalistų nesivežk, jei tikrai esi toks kietas kaip dediesi.

   Tai, ką čia parašei, yra jau nebe vakiški nevispročio kliedesiai, kokiais čia iki šiol drabsteisi. Peržengei ribas vaikuti. Ir, tikiuosi, esi pasirengęs už savo žodžius atsakyti.

   Ai, ir dar pamiršau pasakyti: štiš iš čia ir kad daugiau nesirodytum. Supratai?

  • Migle

   Augustai, tai jei nesi bailys – aziuosi pas Raca, taip??

 • Andrius

  …nu va, dejosi kietoliu, o kai Racas atsiliepe i raginima pasikalbet vyriskai, tai „nemuskite, nes viska nufotografuosiu techninem priemonem“ :)…dar ir teveli turbut atsives, neva, tom „techninem priemonem“ palaikyti…

 • Ignas

  Kas per per didžgalvis? Kokia tai nauja fotografijos-tv-žvaigždė?

  http://www.fotodiena.lt/image/get/w460x460/Fotodiena/Kariuomene/2009_12_21_Kariuomene_Pliadis/ALF_4093.JPG

  Žinot kaip apie džastiną bieberį sužinojau? Iš youtubės komentarų. Tikras sutapimas, kad ir apie keistuolį didžgalvį panašiai :-)

 • Aurimas

  Pabendravus su pažįstamais kartais man pasidaro baisu, kad ganėtinai didelė jų dalis turi panašią verybių skalę kaip ir dabar jau garsusis Augustas D. Tai yra, kai daug pasiekęs yra tas, kuris yra žinomas, ant žurnalo viršelio arba televizoriaus ekrane ir turi daug pinigu.

 • AK

  Bet iš tikrųjų – rašiau viršuj, atsakinėdamas į vieną pirmųjų komentarų – nuotraukos šito bičo yra TRAGIŠKOS :)))

 • sataniuga

  Norėjau parašyti kokį konstruktyvų komentarą, pvz., kad aname restorane maitina gerai, bet nėra kur auto pastatyti ir šiaip brangoka, bet matau, kad užtrolino kulinariją. Augustas Didžiagalvis matyt įsižeidė dėl nuotraukos straipsnio viršuje. Gal antis per daug vykusi, o gal RGB skalėje netelpa jos raudona galva? Gal vasarą kaime jį buvo nutvėrus tokia gražuolė, štai pamatė ją, begėdę ir senos nuoskaudos sukilo. Tai žmogiška ir suprantama, aš ir pats žąsų privengiu.

 • Mazgalvio buves olega

  Labai smagiai prisijuoKiau

  sKaitydamas „Augusto Kolegos“ Komentarus. VisisKa tiesa apie nepraustaburni didzgalvi :) jei reiKia iesKoti lochu – tai jis pats didziausias.

 • Marius

  Čia turbūt ironija ar sarkazmas, bet šį tekstą suprantu tiesiogiai. Gerbiamas Artūrai, nejau verta reaguoti į susireikšminusio fotoreporterio amsėjimus? Prašau, na nekurkite to restoranų apžvalgos projekto. Nejau jūs nepažįstate žmonių? Beveik neabejojų, kad žmonės nuspręs taip: aha, A. Račas pavydi Užkalniui; aha, „Naminės antys“ -tai „Laukinių žasų“ kopija, aha, A. A.Račas yra šioks bei anoks ir t.t. Jau dabar jus nuolat puola dundukai. Aš nesuprantu, kam suteikti papildomą pretekstą apkalboms. Esate visuotinai Lietuvoje žinomas žurnalistas ir apžvalgininkas. Jus įsidemėjau nuo pat pirmojo jūsų straipsnio kurį perskaičiau. Iki šiol atsimenu apie ką buvo straipsnis ir savo aiškia argumentacija patiko.

  • Mariau, jūs viską supratote teisingai. Aš tiesog noriu būti žinomas, ir kad mane restoranuose pažintų ir manęs bijotų.

 • eilini karta prisidarei gedos didzgalvi

  Gaila man taves didzgalvi,kiek zinau taip reikalaujantys demesio zmones turejo vaikystej stiprias psicho traumas ;/ interneto erdvej tu esi teroristas. Save teisini, kad viskas gerai, bet matosi kad likes vienas – tu labai vienas.

 • PovilasP

  Pacanas sugalvojo svetimoi „Šlovei“ pasimaudyt ir pasidaryt promocija.
  Dabar žiūriu jam jau ir internetas atsirado? Apsimelavo ir net nerausta.