Esu visiška mažuma…

Šiandien, kai Statistikos departamentas paskelbė surašymo duomenis, buvau labai nustebęs.

Neslėpsiu – galvojau ir tikėjau, kad gerokai daugiau žmonių prisipažins, kad su religija jie neturi nieko bendro.

Klydau.

77, 3 proc. pasakė, kad laiko save katalikais ir tik 6,1 proc. – kad jie netikintys.

Matau skaičius ir netikiu. Ta prasme, tikiu, kad žmonės taip pasakė ir kad tai padarė laisva valia. Netikiu, kad jie iš tiesų yra religingi.

Bet taip jau yra. Jei žmogus mano esąs katalikas, tai to manymo juk niekaip negali pakeisti.

Tikriausiai tai reikia priimti kaip tradiciją, kultūros dalį, ore sklandančią idėją.O gal net baimę pripažinti, kas iš tikrųjų esi?

Gal iš tiesų dabar Lietuvoje reikėtų padaryti kaip Vokietijoje – juk jei katalikų tiek daug, tai jie puikiai gali save išlaikyti ir be mano ir tų likusių mažiau nei 23 procentų pagalbos. Juk tai tokia didelė bendruomenė…

Bet tikriausiai bus priešingai ir Bažnyčios Lietuvos gyvenime bus daugiau ir daugiau… Kad ir kaip nemalonu man dėl to būtų.

O aš pasijaučiau visiška mažuma…

Bet nesijaučiu dėl to blogai.

 

(4 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • bang

  Na, jūs tikite, kad jie iš tiesų nėra religingi. O aš jumis netikiu. Laisvai pasirinkome, tsakant.

 • Stogas

  AS ir priklausau mazumai 6.1%. Nesusidraugavau su katalikybe.. ir manau , kad zmonems tai ikalta ai galva, kad jie katalikai… Jei sakai esi katalikas, o gyveni kaip komunistas, tai tik saviitakos dilema..

  Jei 77 % kataliku uzpultu sekamdieniais melstis (kaip priklauso) , tai neuztektu Siemens arenos ir Zalgirio salos….

 • Evaldas

  Čia slidi vieta. Manau, tie 77 proc. nėra perdėm religingi. Greičiau save tapatina su krikščioniškomis vertybėmis, galbūt tiki į Dievą (ar į aukštesnę jėgą apskritai), bet nėra prisirišę prie konkrečios bažnyčios. Aišku, tarp tų 77 proc. yra ir giliai tikinčių. Tiesiog aš nesureikšminčiau tų skaičių ir nelaikyčiau to bijojimu pasakyti, kas esi – žmonės kartais tiesiog patingi paaiškinti savo tikrojo ryšio su krikščionybe ar kita religija.

 • Evaldas

  Atsiprašau, „tikrąjį ryšį“.

 • viktorasa

  jeigu mes mažuma, laikas pagalvoti apie savo teises…
  gal kokį mitingėlį ar paradą reiktų suorganizuoti…

 • Kestutis

  Sąvoka „katalikas“ (kaip ir „tikintis“ ar „protestantas“) kasdieniniame tiek Lietuvos, tiek ir kitų vakarietiškos civilizacijos šalių visuomenėse jau nereiškia sąvokos, kuri buvo prieš keletą dešimtmečių, o juolab šimtmečių.

  „Katalikas“ yra jau ne religijos, o tapatumo (identiteto) klausimas, siejant save su krikščionybe ne kaip bažnyčios lankymu, o bendrąja tradicija.

  Visgi Bažnyčia, kad ir kaip kai kas bandė ją kaltinti ar neigti, vaidino labai svarbų vaidmenį visose gyvenimo srityse (nesigilinant į prievartinį ar savanoriškąjį aspektus).

  Jos įtaka kasdieniniame žmonių gyvenime smarkiai traukiasi, bet filosofiniame, mtafiziniame lygmenyse jos palikimas jaučiamas labai smarkiai, nori to ar nenori.

  Todėl Statistikos departamento išvadomis nereikia labai stebėtis.

 • bang

  Čia šian vienas gerai pakomantavo šį straipsnį http://www.dreuz.info/2012/09/scoop-a-nimes-des-commercants-agresses-parce-quils-vendent-de-la-charcuterie-du-vin-et-des-vetements-legers/

  „Aš jau visus perspėjau :D Net atėjistai dabar turėtų stiprinti krikščionybės fortifikacijas :D“

 • Siru

  Kiek pamenu, anketoje buvo galimybė pažymėti pasirinkimą „informacijos neatskleisiu“ ar panašiai. Aš asmeniškai taip ir padariau, nes tik mano reikalas, religingas aš ar ne. Informacijos neatskleidusieji niekaip nefigūruoja rezultatuose. Matyt padalino visus po religijas :)

  • Bobutė

   Skleidžiate akivaizdžiai melagingą informaciją.
   Rezultatuose parodyta, kad tokių kaip Tamsta 10 %.

   http://www.stat.gov.lt/uploads/2011_surasymas.pdf

   • Vingių Jonas

    Ačiū už nuorodą, o tai „tinginys“ esu:))

  • Todėl ir nereikėjo slapukauti, jei priskiriate save prie kurios nors religijos, taip ir reikėjo nurodyti, jei nepriskiriate – irgi.

 • Sejanus

  Paprasčiausiai kataliko sąvoka labai prasiplėtė. Nemažai žmonių sakydami esą katalikai teturi omenyje, kad jie užaugę ir gyvena katalikiškame krašte (t.y. tokiame, kur katalikiškos tradicijos nuo seno vaidino svarbų vaidmenį, nebūtinai katalikybė oficiali religija). Tokios apklausos mažai ką reiškia, nes kiekvienas supranta savaip kas ta katalikybė. O Vokietijos sistema – puiki idėja. Ją įvedus, manau, kaip mat paaiškėtų, kad ne tiek jau daug tų religingų Lietuvoje.

 • dzyvai

  Beskaitant komentarus po autoriaus straipsniais susijusiais su religija, susidaro atvirkštinis įspūdis, kad čia 77% laiko save ne katalikais. Bet gal ateistai ir agnostikai aršiau „šaukia“, ir todėl sudaro daugumos įvaizdį?

 • Fredis*

  Nepriklausantys jokiai konfesijai, tie 33%, viešumoje labai pergyvena ir bando gėdinti priklausančius kuriai nors religinei bendruomenei. Manau, kad tai yra klaida ir neteisingas veikimo būdas, juk būti išskirtiniu ir kitokiu yra geriau, tik kol kas laisvamaniai yra labai kuklūs ir jaučiasi nedrąsiai, lyg būtų raupsuotieji ir vaikščiotų po gatvę su raudona kepure. Taip ir norisi pasakyti: jauskitės drąsiai, niekas Jūsų neskriaus, juk galite išdidžiai pasakyti: esu laisvamanis, agnostikas, ateistas. Tokiam netgi daugiau galimybių susirasti darbą. Juk tai taip kieta.
  Vyriausias ir įžymiausias laisvamanis tikriausiai yra Juršėnas, o kitas žinomiausias pasekėjas ko gero būtų Tinklaraštininkas. Dvi ikonos, praeities ir ateities laisvamaniai. Ateitis priklauso Jums. Maždaug po 40-ies metų, kai visi paskutiniai dabartiniai keturiasdešimt mečiai pasimirs – bus Augusto Didžgalvio ir panašių į Jį žmonių laikas. Bekompromisiškų, išdidžių ir žinančių kaip pačiu paprasčiausiu būdu sugriebti sėkmę žmonių laikas. Kaip sako Valentinas – gyvenimas yra puikus ir bus dar puikesnis.

  • Kestutis

   Fredi, pavadinai Artūrą ikona?
   Kažkas naujo :)

   • dzyvai

    Elito ikonų trejybei moteriškos trūksta. Ką galvojate A.M.Povilionienės kandidatūrą?

  • stogas

   Aplamai nesuprantu, kodel netikintis nei i joki dieva, vadinami laisvamaniai, agnostikai, ateistai.. ir dar kokie epitetai.

   As nepriklausau jokiai religijai, netikiu dtevais nei kaspirovskiais nei politinem partijom.. todel save laikau paprastu zemes Zmogum (home sapiens). Zmogus ir tiek. Ir skardziu epitetu atskaita dalinimui yra Zmogus, bet ne tikintis zmogus.

   Todel domejimasis „hobiais“( religijos, jogos, politines partijos, gerimas, monetu kolekcionavimas..) yra tik paprasto Zmogaus pomegis…

  • Bobutė

   Fredi*,

   netikinčių yra 6,1%, o ne 33%. Net jei prie netikinčių pridėsim tuos 10% nedavusių jokio atsakymo, tai bus toloka iki trečdalio…:)

   http://www.stat.gov.lt/uploads/2011_surasymas.pdf

   (žr. 22 skaidrę).

 • Henkas Moodis

  Manau, kad tarp save įvardinančių lietuviais rasi daug daug nelietuvių. Tapatybė keistas dalykas.

 • Pamastymui

  Idomu butu suzinoti, kiek asmenu buvo priskirti vienai ar kitai religinei bendruomenei „pagal nutylejima“ – tai asmenys, kurie bendruomeneje neturi sprendimo teises(del amziau). Taip pat butu idomu pamatyti religiniu bendruomeniu demografini susiskirstyma pagal amziu… Reiks paieskoti… Dar reikes paieskoti surasyme naudotos anketos pavyzdzio(siaip…)

  • Taip, labai juokingai skamba: „vaikas katalikas“.

 • Q.E.D.

  Gal kas nors raštingesnis galėtų išversti, ką lietuviškai reiškia olialiapupytiškas kalbos oborotas „ta prasme“. Ypač tokioj sakinio konstrukcijoj kaip čia. Randu jį beveik kiekvienam p. Račo straipsnelyje mažiausiai po kartą, bet nepajėgiu suvokt. Gal gali kas nors padėt pralavint lietuvių kalbos suvokimo įgūdžius?

  • kreipkitės į lietuvių kalbos ir viso kito žinovą A.Užkalnį. Jis tamstai viską paaiškins.

   • Kestutis

    Šitą Artūro patarimą „laikinu“ :)

  • Izbliondimas

   Tai gal mokslinę konferenciją verta pradėti nuo įžanginio pranešimo tema, „Olialiapupytiškas kalbos oborotas – teorijoje ir praktikoje, DLK ir šiandieną“.

 • Audra

  Save laikau tikinčia. Labai retai nueinu į bažnyčią. Ir ne tam, kad, pasak Erlicko, pasitikrint ar nemuš. Tik Dievą aš kitaip suprantu, negu nupiešta abrozdėliuose. Ir garbint Dievą aš visada atsisakau, nes Dievas man yra proto, galios ir atlaidumo absoliutas. O, protingas subjektas savęs garbint niekada neprašys.
  P.S. Fredi, aš iš anksto su jumis dėl visko sutinku. Todėl ginčų nebus. Beprasmiška. Ir dar-meksikietiškų serialų aš nemėgstu.

 • Fredis*

  Ramiai po darbo padariau atradimą: daugiausiai šalyje gyvena 48-50-mečių ir 18-20-mečių. Jeigu tie jaunieji ateis į rinkimus ir balsuos teisingai, tai socialdemokratams ir darbo partijai gali iškilti grėsmė nelaimėti rinkimų kaip iš anksto prognozuojama, ypač po šiandieninės kratos LSDP būstinėje, rasta pas R.Adomavičių nemažai pinigų, sakosi, kad asmeniniai…

  • stogas

   Tik nepaskiai kas yra teisngai.. teisingai yra zalia spava ar melyna ?

   • Fredis*

    Stoge, jau ne kartą sakiau: TiT ir DP yra du vienodos reikšmės šunkeliai, LSDP – stovėjimas su kemperiu apšnerkštoje stovėjimo aikštelėje ir tik TS-LKD ir LS yra važiavimas greitkeliu su Panamera ir Gran Turismo.

 • Hmz

  Šis gyventojų surašymas, kaip ir ankstesnis, atskleidė totalų gyventojų nesugebėjimą suprasti tekstą.
  Tiek pastarajame, tiek 2001 metų surašyme klausimas buvo suformuluotas griežtai ir tiksliai:
  „16. Kuriai religinei bendruomenei Jūs save priskirtumėte?“
  Ir, žinoma, buvo galimybė pažymėti „Nė vienai“.

  Tačiau kad ir kaip tiksliai beformuluotum klausimus, žmonės vis viena į juos atsakinės „iš lempos“ – „Krikštytas, reiškia, katalikas“, „Dievą tikiu, reiškia katalikas“. Kai kurie skundėsi, esą anketose nebuvo galimybės pažymėti, kad nepriklausai jokiai bendruomenei. O jei dar pridėsime duomenis rinkusių ponių raginimą užsirašyti katalikais, arba giminaičių pateiktą informacija („nu kaipgi mano vaikas ne katalikas“), tai ir gausime ką turime.

  • dzyvai

   Teisingas atsakymas – tai toks atsakymas, kuris atitinka jūsų kriterijus? Ar skaudina procentas? Akivaizdu, kad esate neabejingas Dievo ir religijos klausimui. Sėkmės ieškojimuose :)

 • Pingback: 1000 kunigų katalikų su 100 procentų – Buržujaus rašinėliai()

 • Pingback: 1000 kunigų katalikų su 100 procentų | Kauno Žinios()