Bačiulių žurnalistika

Kažkada rašiau apie Čyvų žurnalistiką kaip tam tikrą porūšį…

Kolegos užrodė, kad tų porūšių yra daugiau.

Konservatorių politinis apžvalgininkas A.Bačiulis FB štai taip paaiškina jaunam žurnalistui Š.Černiauskui, kas yra tikra tiesa ir neabejotinas faktas:

Matai, vaiki, kai suvoksi, kad žmogus, priklausantis Opus Dei, by default negali meluoti, nes Dešimt Dievo įsakymų jam yra aukščiau už bet kurį pasaulietinį Baudžiamąjį Kodeksą, tada su tavimi ir kalbėti bus galima.

… Įdomus būtų sąrašėlis, kas dar Bačiulių žurnalistikoje yra suvokiama „by default“…

Spėju, priklauso nuo suvartoto pigaus vyno ir grašių už reklamą kiekio.

(8 balsų, vidurkis: 3,50 iš 5)
Loading...
 • Klausimas

  Sveiki gerb. Artūrai. Norėjau paklausti vieną paprastą klausimą – kur paprastam žmogui rasti sąrašą visų einančių į Seimo rinkimus 2012? Skyriau pakankamai daug laiko paieškai ir kiek suprantu, nėra nei vienos vietos, kur būtų surašytos visos kandidatuojančios partijos ir jų sąrašai. Manau, kad vyriausioji rinkimų komisija šiuo klausimu failina itin efektyviai…

 • Silva

  Šaipotės iš Bačiulio, bet požiūriu į Garliavos tragediją ir jos aprašymui naudojamas priemonės esat vienodi…

  • miela Silva, prašau manęs neįžeidinėti:) O šiaip tai šiuo požiūriu visa Lietuva panaši: arba pedofilai arba teisuoliai. Tamsta tikriausiai esate pastaroji.

   • mumu

    Kažin ar BNS redaktoriaus daug kartų viešumon praleistas lepsusas „dviejų žmonių nužudymu įtariamas D. Kedys„ (čia taip apie seniai mirusį žmogų) turi ką nors bendro su pedofilais ar teisuoliais. Kai žiūri iš šalies, niekuo ten Bačiulis labai neiškrenta iš bendros žurnalistinės užsakytų straipnių, intrigų, pataikavimo bei neprofesionalumo košės.

   • Silva

    visų pirma įžeisti nieko nenorėjau, tik padariau pastebėjimą, kad turite panašumų… o dabar dar papildomai sėdžiu ir galvoju, dėl pateiktos klasifikacijos „visa Lietuva panaši: arba pedofilai arba teisuoliai“ jei jau mane suklasifikavote, tai jūs prie kurių save priskiriate? o gal nesate Lietuvos dalis?

    • miela Silva, ar viską skaitote paraidžiui, ar kartais įžvelgiate ir prasmę?

 • Arman

  teiginys „Konservatorių politinis apžvalgininkas A.Bačiulis“ nera blogas, turbut tai tiesa, bet ar cia privalumas ar trukumas p. Racai? Zurnalistai irgi turi poziuri, kas cia blogo, ar Jus p.Racai esate objektyvus, t.y. be paziuru, nuomones ir pan.? nesu girdejas kitose valstybese „objektyviu“ zurnalistu, leidiniu ir pan., atvirksciai visi deklaruoja savo paziuras ir tai normalu, na bet norisi isgirsti Jusu paziuras….

  • mielas Arman, jei man nurodysite kitų valstybių žurnalistus, kurie nurodo, kokios partijos rėmėjai jie yra (ar gal net kokiai partijai dirba), būsiu labai dėkingas. Rusija, baltarusija, Kazachstanas, Azerbaidžanas, Uzbeksitanas ir Šiaurės Korėja nesiskaito.

   • Lukas

    Nusišneki.. Pasisekė tau praeityje, kai parašei pora gerų straipsnių, prasimušei dėl to, darbą susiradai ir dabar šūdą mali, pastaruosius mėnesius 15min skaityti tavo straipsniai buvo nevykę. Susiimk arba keisk profesiją :)

    • mileas Lukai, ne tokiems dundukams kaip tamsta aiškinti, ką man daryti. Tai pirma. Antra, tamsta, panašu nesate parašęs nė vieno gero straipsnio, tad spėju tamstai nepasisekė. Trečia, kai bent per penkis šviesmečius priartėsite prie tokių kaip aš, gal ir tamstai pasiseks malant š, susirasti darbą. To nuoširdžiai ir linkiu.

     Beje, jei kitą kartą norėsite čia pasisakyti, tai tamstos žiniai, čia ne bažiulynas ir ne užkalnynas, tad vartokite normaliems žmonėms priimtiną kalbą.

   • Evaldas

    Na, tiek Prancūzijoje, tiek Anglijoje, tiek JAV spaudos gigantai dažniausiai neslepia savo politinių pažiūrų ir neimituoja maksimalaus objektyvumo. Ne tai, kad pristato kiekvieno žurnalisto politines pažiūras, bet iš esmės neslepia, kur stovi kairės-dešinės skalėje. Aišku, tai ne tas pats, kas atvirai remti konkrečią partiją, bet vis dėlto.

    • Evaldai, čia su tamsta nesiginčysiu, nors ne visa žiniasklaida atvirai demonstruoja savo politines pažiūras. Ir beje, Prancūzija Europoje tikriausiai yra pati matomiausia išimtis tarp šalių, kuriose yra daugiapartinė sistema. Aš jei ką, taip pat esu viešai deklaravęs, kad iš esmės esu socialdemokratinių pažiūrų (kaip aš suprantu socialdemokratiją), tačiau partinio agitatoriaus ir žurnalisto profesijos, mano supratimu, nedera. Kita vertus, jei manote priešingai – demokratija, tskant.

     • Evaldas

      Nemanau priešingai. Bet jei paimsime kaip pavyzdį tą pačią Prancūziją, kur partijų savipozicionavimas kairės-dešinės skalėje ir konkretūs veiksmai daugiau mažiau atitinka, tai ir spaudos atstovų aiški parama vienai ar kitai pusei realiai perteikia paramą ir partijai. Aišku, ten viskas sveikiau vyksta, žurnalistas netampa partiniu agitatorium. Nežinau kaip Jums, bet man toks sveikas pažiūrų išsakymas ir jų laikymasis yra visai priimtinas, net labiau nei maksimalaus (nerealaus) objektyvumo siekis.

     • Evaldai, tai aš ir sakau, kad demokratija. Man, pavyzdžiui, partinis žurnalistas sąvoka neskambanti. Ir nieko negaliu su savimi padaryti. Beje, jei neklystu, tai net ir Etikos kodeksas neleidžia.

   • aušra maldeikiene

    Tu neteisu GA. New York Times ir Washington Post aiškiai nurodo… :)

 • Šarūnas

  Jei reikia pilno diskusijos teksto, turiu pasidaręs „printscreeną“. Seniai su tokiais neatremiamais argumentais nebuvau susidūręs :)

 • ramunas

  Arturai – Jusu naivus komentaras del neangazuotu zurnalistu nustebino. Yra ne tik pavieniai apzvalgininkai, kurie atvirai skelbia savo paziuras (pvz., Nobelio premijos laureatas, NYT apzvalgininkas Paulas Krugmanas atvirai remia JAV demokratu partija). D. Britanijoje savo politine krypti atvirai deklaruoja istisi laikrasciai ar TV kanalai. Baciulis sitam kontekste tikrai nenusipelno tokio paniekinamo Jusu vertinimo.

 • Edgaras

  Čia trolinat, ar išties jums naujiena, kad net visas laikraštis, kaip pvz. The Guardian aiškiai nurodo savo kryptį.

  • mielas Edgarai, Guardian nurodo kryptį, o ne partiją. Ne tiek ten daug tų krypčių DB ir yra – dar visai neseniai iš esmės buvo tik dvi. Čia kartu ir Edgarui – JAV situacija panaši. Be to, P.Krugman atvirai remia politiką ir veiskmus, o ne partiją.

   Aptariamas politinis apžvalgininkas gi kaip ir tas sienlaikraštis, kuriame jis dirba skelbiasi nepriklausomais.

   • aušra maldeikiene

    Nesutinku. Aiškiai identifikuoja…Ir duok Dieve BNS iki ketvirčio to sienlaikraščio lygio. Tamstos žurnalistas net nesugebėjo užrašyti, ką sakiau sekmadienį…

    • MA, nelabai supratau, kas identifikuoja? „Veidas?“ Kurioje vietoje, prašyčiau.

     Kartu dėkoju už palinkėjimus, stengsimės pakilti į kitą lygį. Bet, jei galima, leisiu sau pastebėti, kad galbūt žurnaistas užrašė viską tik ne viskas buvo sudėta į pranešimą. Juk šiaip ar taip, sekmadienis, vakaras, o ekpertų buvo 10. gal sienlaikraščiuose kitaip, bet aš negaliu (ir net jei galėčiau, nedaryčiau to) priversti visą redakciją dirbti sekmadienį iki 11 vakaro.

    • Henkas Moodis

     Tai reiškia, kad sekmadienius reikia švęsti, „by default“, o ne dirbti.:)

    • MA, ir dar tęsiant temą apie sienlaikraščius. Sienlaikraštis iš esmės nėra nieko blogo. Tai apie formą ir sklaidą. Dėl pastarosios tikriausiai nesiginčysite – manau, kai kuriomis dienomis galėčiau drąsiai konkuruoti su popieriniu leidiniu, o kalbant apie formą, tai juk žinote, kas yra sienlaikraštis – vieta, kur galima pakabinti savo skelbimą apie ką nors. Aptariamas sienlaikraštis Lietuvoje yra bene vienintelis žiniasklaidos leidinys, kurioje tokiems skelbimams skiriama iki trečdalio vietos. Tiesa, yra ir skirtumų – sienlaikraštyje dažniausiai skelbimus leidžiama kabinti nemokamai, be to, sienlaikraščio atveju dailidė (tai yra, lentos, ant kurios kabinami skelbimai, gamintojas) ten neskelbia savo minčių politinio ir ekonominio gyvenimo klausimais.

     Visa tai, kas pasakyta aukščiau, niekaip nesusiję su šiame ir kituose Lietuvos sienlakrščiuose dirbančiais žurnalistais – nemažai jų yra tikri profesionalai, ne vienas yra praėjęs puikią mokyklą BNS. Gal dėl to ir nespėjame su tuo lygiu, nes kaip tik labai geras, taip ir išeina, kur rašyti reikia kartą į savaitę, o ne kasdien.

 • Henkas Moodis

  Juokinga, kaip visi puola lyginti JAV, Prancūzija, Didžiąją Britaniją ir kitas kelių šimtmečių politines tradicijas turinčias valstybes, bei jų žiniasklaidos priemones su Lietuva, jos partine sistema ir taip vadinama žurnalistika. Būkim atviri Lietuvos konservatoriai ne tokie jau konservatoriai, kaip ir Lietuvos socialdemokratai ne tokie socialdemokratai. Vieni didina mokesčius nors pagal politine filosofija turėtų mažinti, kiti gi atvirkščiai. Žinant kad politinė takoskyra Lietuvoje yra labai sumenkusi ar visai išnykusi vietomis tai ir žurnalistika galima sakyti yra tik „partinė“, bet ne politinė pagal pažiūras. „Žmogus priklausantis OPUS DEI“, čia ką ponas Bačiulis Dano Browno romanų prisikaitė ir taip susiformavo jo pažiūros? Tai nenustebsiu jei ponas Užkalnis yra tikrasis „Illuminati“. Zukerbergas sukūrė FB, kad idiotai garsiai rėkautu ir taip turėtų daug „draugų“, „like’u“ o nepilnamečiai „fuckų“.

 • Rytis I

  Įtartinai dažnai Bačiulio lūpomis „Opus Dei“ paminėjimas tampa kaip paskutinis ir neatremiamas argumentas (kai kiti likę pačiam atrodo netikrais klijais sulipdyti?). Pvz.: „Vien faktas, kad D.Kreivys buvo priimtas asmeninės Romos popiežiaus prelatūros “Opus Dei” nariu, rodo, kad šiam žmogui Dešimt Dievo įsakymų, įskaitant “Nevok!”, – ne tušti žodžiai, o gyvenimo vadovas.“

  • Apžvalgininko nuomonė

   Šiaip tai pritarčiau V.Putinui, kad reikia uždėti apynasrį užsienio įtakos agentams: nesvarbu kur jie bedirbtų – ar ministrais, ar „žurnalistais“, nes viena iš Lietuvos kryčio po 1990 – ųjų priežasčių buvo gulimas plikiems į dilgėles po svetima įtaka („nuomone“).
   O tai visokie sorošiniai ir pan. kelia ablavas Daukanto aikštėje ir pan. vietose, o mūsų valdžiukė bijo net kriuktelti.

   • Rytis I

    Iki 90-ųjų gyvenome karališkai. Nieks nedrįso prasižioti apie kokį nors ten plikumą. Dabar apie tai tik ir pliurpiama. Reikia išvaryti iš sielos plikį, tada jokios dilgėlės bus nebaisios. O dėl Putino nesutikčiau, nors savaime suprantama – jis padės jei reikės – bet pilietinė savigarba neleidžia priimti tėviškai altruistiškos pagalbos. Nejau savų čekistų mažai turime?

 • Cinikas

  Seniau tikrai budavo idomus sis blogas, bet kuo toliau tuo labiau man atrodo, kad autorius labai jau panaseja i savo isivaizduojamai aprasomus veikejus.

  • Apžvalgininko nuomonė

   Esmė čia – ne blogas (nuo žodžio blogas :)), o vieta apsvarstyti visuomenei svarbius dalykus.
   Juk visuomenei, prieš padarant kokius tai svarbius sprendimus, svarbu susivokti situacijoje, o ne bidzenti kaip avims paskui „gelbėtojus“, kurie per nepriklausomybinį nuo tiesos laiką žurnalistų dėka taip „pagelbėjo“ Lietuvai, kad greitai bus Lietuva be lietuvių.
   O gal jūs manote – tebūnie kaip bus ir jums viskas vienodai? :)
   Garantuotai ne, todėl atėjote savo pazambijimu paatstovauti dirbančius prieš visuomenės daugumos interesus.

  • mielas Cinike, pirmiausia tai nepamenu, kad būčiau kada nors žadėjęs rašyti apie tamstai įdomius dalykus. Internetas didelis, nepatinka čia eikite kitur. Čia užuomina, kad šiaip jau turėčiau pasiųsti tamstą iš karto pas užkalnį ar čyvą, kur tamstai tikriausiai gali būti įdomiau.

   Kalbant apie panašumus, taip pat nusipelnėte mano siuntimo pas šeimos gydytoją pasitikrinti regėjimo ir aplinkos suvokimo.

   O bet tačiau kadangi šiandien penktadienis ir savaitgalis žada būti gražus, niekur tamstos nesiųsiu.

   Tačiau labai laukčiautamstos pastebėjimų, kuo gi aš panašus į mano paršaomus veikėjus. Jei galima, su konkrečiais pavyzdžiais, citatomis ir nuotraukomis.

   Su geriausiais linkėjimais, jei dar kada čia užklystumėte.

 • Apžvalgininko nuomonė

  Man rods, dera žurnalistus panagrinėti kaip tuos, kurie, dirbdami už užmokestį, iškreipė tikrovės Lietuvoje supratimą, uždavinius ir darbus, t.y. būdami angažuoti, o ne objektyvūs tikrovės stebėtojai, taip pakenkė Lietuvos raidai, kad pelnytai gali būti įvardijami kaip purvasklaida, dėl ko nusipelno būti statomi prie vienos sienos su landsberginiais ir pan. kenkėjais (ne dirbusiais visuomenės daugumai, o protegavusiais kažkokių tai klanų interesus) – Lietuvos griovėjais.

 • Rževskis

  Apžvalgininke, jūs man papasakokit, kas yra tikrovė Lietuvoje, o aš pasakysiu, kad jūs ją iškraipote. Kad jūsų asmeniškai Lietuvai keliami uždaviniai yra niekas kitas, kaip nesąmonė ir kliedesys. Ir patrūksite įrodinėdamas, kad yra būtent taip, o ne kitaip. Čia šaržuoju, žinoma, bet jūsų troškimas ką nors statyti prie sienos, rūšiuoti, kaltinti ir vadinti purvasklaida yra juokingas.

  • Apžvalgininko nuomonė

   Ar jūs esate girdėjęs apie visuomeninį interesą?
   Pasidomėkite ir suprasite, kad visuomenės daugumai iki šiol dirbta nebuvo – tai rodo sodybų (Lietuvos) tuštėjimo metas.
   Dėl ko dera įvardinti ir žiniasklaidą labai prisidėjus prie to, nes nebuvo objektyvūs, o kažkokias atskiras interesų grupes atstovavo.
   Čia jums ne meilė ant fortepiono :).

   • Apžvalgininko nuomonė

    Fortepijono.

   • Genijus

    Būtų labai miela išgirsti konkrečių pastebėjimų, kokie KONKREČIAI darbai, ypač kalbant apie konservatorius, nebuvo atlikti, kokie KONKREČIAI darbai buvo atlikti blogai, ir kaip KONKREČIAI tai turėjo būti atlikta.
    Populizmas, kaip antai, padidintos pensijos, užtikrinta ori senatvė, žmonės aprūpinti darbu ir uždarbiu, šiuo atveju užskaitytas nebus.
    P.S. nesitikiu prasmingos ir argumentuotos diskusijos su akivaizdžiu homo sovieticus, bet visgi įdomu būtų sulaukti atsakymo.
    P.P.S. Ar nemanote, kad sodybų tuštėjimo metą iš anksto užprogramavo 50 metų žudymo, skurdinimo, fizinio ir dvasinio žaginimo ir luošinimo? Ir po to sekusio bei turbūt vis dar tebesitęsiančio pereinamojo laikotarpio prie normalios visuomenės ir sąmonės? Nebūtų buvę tų 50 metų, nebūtų ir skausmingo perėjimo. Ir tokio (o greičiausiai – visiškai jokio) ekonominio ir mentalitetinio atsilikimo nuo šalių, į kurias dabar tuštėja sodybos.

    • Apžvalgininko nuomonė

     Jei milijono lietuvių praradimo Lietuvoje kritika jums – tarybiškumas, tai jūsų ginamas požiūris tada yra ne kas kita, kaip probanditiškumas (tų pačių, kurie nesismulkindami – kaltas nekaltas – žudė žydus ar pokariu pamiškių lietuvius, dabar pasivadindami partizanais, nors turėjo lietuvius ginti, o ne pulti juos – turėjo varyti priešą iš teritorijos, bet to nedarė, o varė lietuvius iš šios ašarų pakalnės ir t.t.).
     Ir dar.
     Į jūsų požiūrį – nebūtų buvę.
     Jei nebūtų šuva apsikakojęs, būtų kiškį pavijęs arba, kitaip sakant, nemokėjot …, nereikėjo lįst.
     Tai, va, čia ir yra labai konkrečiai apie viską kas turėjo būti atlikta ir kaip jūs viską atlikot.
     Ir nemanykit, kad tuomet, kada jūs sėdit valdžioje, vagiat, skurdinat šalį ir vejat žmones iš Lietuvos, patys turtėdami, kas nors už jus spręs jums priklausančius pagal pareigas uždavinius (norite ir viską susigriebti, ir dar, kad kažkas jus už rankelės vedžiotų ir už jus dirbtų).
     Galima ilgai vardyti jūsų klaidas ar net nusikaltimus, jei tik to panorės kas nors, nes ir taip n kartų visa tai buvo pakartota.
     Todėl nebeapsimetinėkite šlangom, bačiuliai.

     • Genijus

      Atsakymas būtent toks, kokio ir tikėjausi :D
      Ačiū, daugiau klausimų neturiu. Galit eit.

     • Apžvalgininko nuomonė

      Na, va – jei nieko neįrodysi = nelaimėsi, tai nors pabandysi apspjauti. :)
      Žinom žinom kas jūs per paukščiai: dėl to buvote sububinti pokariu, dėl to jus vežė į sibirus (per jus daugumoje nukentėjo ir niekuo nekalti) , dėl to žmonės vengia jūsų kaip velnio rinkimuose (jūsų rinkikai tie patys tų probanditinių akcijų dalyviai ir jų šeimos – obuolys nuo obels, taip sakant).
      Galite susilikviduoti ir niekas dėl to neverks – niekada jūs nedirbote visuomenės daugumai, nes jūsų nagiukai perdaug į save riesti.
      Palyginus su jumis AMB buvo dievas visom prasmėm.

     • Genijus

      Patikslinu nurodymą. Galit eit pas gydytoją. Nejuokauju.

     • Apžvalgininko nuomonė

      Pirma patys nueikit, o tai kas ant kito sako, tas pats ant savęs pasisako.
      Nežinojai?
      Dar daug ko nežinai.
      Beje, laiko po rinkimų turėsit pakankamai, nes tikrai nebebūsite valdžioje. :)

 • Marius

  Tokiu atveju, „by default“ Bačiulis yra stebėtinai naivus. Šiaip melas yra sąmoningas tiesos nesakymas, kas yra tiesa, o kas neteisa geriausia žino pats žmogus. Visgi, iš šalies žiūrint D.Kreivys, tebūnie gali priklausyti, kad ir Jėzuitų ordinui, yra pasitikėjimo nekeliantis. Reikia būti užuomarša, ir pamiršti, visas tas istorijas su Kreivio diplomu, buvusiom-esamom įmonėm, bankrotu, nesugebėjimu vienu ypu užpildyti viešųjų ir privačiųjų interesų deklaracijos.

  P.S.Gerbiamas Artūrai, jūsų vietoj kas ką leptelėjo feisbuke nekreipčiau dėmesio.

  • Mariau, prie lojančių šunyčių esu jau seniai pripratęs, tad dėmesio ir nekreipiu. Bet sutikite, „by default“ požiūris žurnalistikoje yra žiauriai gražu. O aš mėgtsu gražius dalykus.:)

   • Marius

    Sutinku. Tai davatkiškas požiūris.

 • albinas
 • interesantas

  ar tiesa, kad BY DEFAULT žurnalistas yra alkoholikas arba jau kelyje į šį taurų kančių kelią?

  • na, sprendžiant iš to, kaip dažnai viešai prašo patarimo, kaip įveikti pagirias arba giriasi, kaip jas įveikė, tai pakeliui…

 • Pingback: Verslo idėja: "Naminės antys" | Artūras Račas()