„Veidas“: viršelio tema

Pirmadieniais, kai einu pietauti, dažniausiai kišenėje nešuosi „Veidą“.

Nors tekstų be PR ženklo ten pastaruoju metu nebūna daug, kartais būna įdomu paskaityti, pavyzdžiui, ką dar gero apie konservatorius parašys buvęs jų atstovas spaudai. O kartais ten būna A.Maldeikienės tekstų, kuriuos visada įdomu skaityti.

Bet šiandien turėjau problemų: kažkaip nelabai patogu buvo padėti „Veidą“ ant stalo viršeliu į viršų…

Šiaip jau „Veidas“ anaiptol nėra pirma Lietuvos žiniasklaidos priemonė, kuri bando išgyventi naudodama patį primityviausią būdą. Tai savo laiku bandė daryti ir „Lietuvos rytas“, ir „Lietuvos žinios“.

Nelabai padėjo. Spėju nepadės ir „Veidui“.

Kaip tikriausiai nelabai padeda ir vadinamosios „viršelio temos“ abiejuose puslapiuose skelbiama plastinės chirurgijos reklama, bei ta pačia tema po „viršelio einantys du užsakyti straipsniai su ženkliuku PR.

Gaila, prieš daugelį metų „Veidas“ buvo visai neblogas leidinys…

(4 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • Šarūnas

  Šitą pamatęs, supratau, kad „Veidui“ laikas keist pavadinimą ir pasirinkt kitą, čia puikiai matomą kūno dalį. Arba tą, kurios kaip tik nesimato.

  • znakorius

   Tikrai – panašu, kad „Veido“ vadai žiūri į pasaulį per moterišką skylutę (kaip sakė filosofas J.Karosas). :)

 • Fredis*

  Nepabandęs žengti žingsnio nesužinosi ar nueisi kelią. O keliai pas mus duobėti. Galima net neabejoti, kad šis tiražas bus išpirktas sėkmingiau, nei ankstesnis. Žurnalistika yra ne tik misija, tačiau ir verslas.

  • Auksinis kardas

   Žurnalams „Valstybė“, „IQ“, „Verslo klasė“ derėtų vytis, plečiant auditoriją. Jei ji plečiasi, aišku.

  • Sejanus

   Labai abejočiau, Fredi. Senais laikais – neabejotinai. Bet dabar net tolimiausiame kaime net kvailiausias paauglys gali prieiti prie neriboto kiekio nuogų papų internetu. Netikiu, kad kas nors pirks Veidą dėl viršelio. Bet neabejoju, kad daug kas jo nepirks dėl viršelio.

 • bang

  Jooo, ir imageshack išbrokavo. Ironiška – plastinė chirurgija subjaurojo žurnalo veidą.

 • Nuoga moters krūtinė XXI a. ant žurnalo viršelio! Sodoma ir Gomora..

  • mielas Tomai, ne Sodoma ir ne Gomora, tačiau paprastai tie žurnalai vadinasi kitaip ir skirti kitai auditorijai:)

   • Aš manau, kad su atitinkamu kontekstu gali būti ir tokia nuotrauka, tiesa neskaičiau, bet gal šia proga nusipirksiu :)) Ir man nebūtų gėda jį pasidėti ant stalo viešoje vietoje.

    • Regis

     Sprendžiant iš tokios Tomo reakcijos Veidas akivaizdžiai gerai taiko į tam tikrą auditoriją. Iš kart sakau, mano vertinimo čia nėra. Nei auditorijos, nei viršelio. Galima tik vertinti pakankamai gerai apgalvotą rinkodarinį sprendimą. Beje Veidui galima pasiūlyti ir kitą seną būdą plečiant auditoriją. Viename numeryje išrengti visas redakcijos darbuotojas, kitame jau išsirengti vyrukus. Aišku derėtų nenusipiginti su viso to pateikimu, bet idėja tikrai išbandyta ir veikia. Kiek suprantu šio viršelio potekstė mes drąsūs ir kai norim gerai dedam. Tai ir siūlau dar didesnę drąsą parodyti ir dar labiau „dėti“.

     • Rytis I

      Taip, jei viršelyje atsirastų plaukuotas mėsos kalnas su prierašu sakykim „kiek kainuoja bačiulis?“, tai būtinai pataikytų nedidelei „tolerantiškosios“ auditorijos daliai tiesiai į širdį… Reklama yra reklama. Blogai tik, kad dažnai jai paliekama vienintelė funkcija, t.y. iškreipti esamą tikrovę bei pakeisti sąvokų prasmę. Pirma – viršelis parduodamas reklamai, antra – grožis be apeliacijų siejamas su papais (va čia tai grožis – turbūt vėlgi bačiuliškai-šindeikiškas supratimas), trečia ir svarbiausia – visokie patempimai bei pavojingos operacijos sutapatinamos su grožiu. Lietuviškosios reklamos kasdieninis Veidas.

    • dzyvai

     Tomai, ir kaip tau negėda…

     P.S. Kitiems negėda ir taip apsirengus į restoraną įeiti. Bet ne į visus įleidžia.

 • Androidas

  Labai mielas Artūrai,

  Norėčiau pakviesti jus rytoj parašyti komentarą apie Vokietijos žurnalą „Der Spiegel“. Jame ne vieną kartą ant viršelio buvo daug nuogesnių moterų ir netgi temų apie seksą su atitinkamais viršeliais. Anot jūsų, šis žurnalas tikriausiai irgi yra bulvaro viršūnė. Tada poryt reikėtų rašyti komentarą apie žurnalą „Focus“, kuris irgi yra spausdinęs nuogybių, nors laikomas rimtu žurnalu. Kita savaitę duoklę derėtų atiduoti amerikiečių „Newsweek“ ir lenkų „Wprost“, kurie irgi be šių šlykštynių neapsiėjo. Jei jau įsėdote į „šventuolių“ traukinį, tai ir važiuokite iki galinės stotelės. Beje, kai nueisite į Tarkovskio, Triero ar Camerono rimtus filmus, per scenas su nuogybėmis taip pat užsidenkite akis ir po filmo skubėkite rašyti komentaro, kad šie režisieriai žemiau jau nusiristi nebegalėjo. O jau kai nueisite į Dichavičiaus parodas, tai apskritai galėsite parašyti ką nors panašaus, kaip rašote apie Užkalnį. Sėkmės

  • mielas Androide, kadangi esate čia naujokas tikriausiai dar nežinote, kad užsakymai čia nepriimami. Šiuo klausmu geriausiai kreiptis į Čyvą.

   Taip pat, kadangi esate čia naujokas, informuoju, kad ne dundukams aiškinti, kur man sėsti ir kur važiuoti.

   Trečia, tik dundukai galvoja, kad jie vieni žino, kas yra Tarkovskis, Trier’as ar Cameron’as ar Dichavičius ir mano, kad atrodys daug protingiau, jei parašys jų pavardes prie savo kvailų išvedžiojimų.

   Pagaliau – iš tiesų, tai nelabai yra dėl ko ginčytis – tamstai „Veidas“ su nuogais papais višelyje atrodo gražu, man – nelabai. Skonio reikalas, tskant.

   • Valentinas

    Mielas Artūrai, ir vėl pradedate. Komentatorius niekur nesakė, kad jam Veidas su nuogais papais viršelyje yra gražus. Jis tik atkreipė dėmesį, kad kiti, solidūs žurnalai įvairiose šalyse naudoja panašias priemones, tačiau jie nuo to nelaikomi labiau bulvariniais. Vietoje to, kad padėkotumėte už komentarą jūs:
    1. Įžeidėte komentatorių pavadinęs dunduku.
    2. Įžeidėte komentatorių pavadinęs jo išvedžiojimus kvailais.
    3. Priskyrėte komentatoriui nuomonę, kurios jis neišreiškė ir išsityčiojote iš tos nuomonės.
    Kiek galiu jums mokyti kultūringumo? Bobute, prašau paaiškinkite žmogui!

    • mielas Valentinai, gal pagaliau išmokite skaityti ir suprasti, kas parašyta. Jau užknisate, nes elgiatės kaip totalus ir nebepataisomas dundukas. Toks Bačiulio ir Užkalnio hibridas., kuris supranta tik save ir tai tik pažiūrėjęs į veidrodį ir pamatęs ten patį protingiausią veidą pasaulyje.

     • Valentinas

      Mielas Artūrai, gal pasinaudokite savo patarimu ir paskaitykite savo tekstą. Paskaitęs ir supratęs kas parašyta, atsiprašysite manęs.

    • Tik dabar [o siaube koks aš flegmatikas!] pradėjau suprasti, kad mielas Valentinas teisininkas. Šio komentaro visa formuluotė nebepalieka vilčių tuo abejoti. Ir net gal ne šiaip sau teisininkas. Tokie išvedžiojimai labai tiktų paties aukščiausio rango juristui. Tik gaila kartais žmonių, kai jie akivaizdžiame mato nieko.

  • suomis

   Beje, Špigelis nutarė daugiau nuogybių nebedėti, nes tai žemina jo markę.

  • Mjo… lyginti Tarkovskio, Triero ir Dichavičiaus pavardes, lyginant su šita moteriške ant viršelio – STIPRU :D

   Aš jokiu būdu ne prieš erotiką, bet jei jau leidinys, tegul ir vien iš įpročio vadina save „elitiniu“, ar čia nereikėtų kažkokio subtilumo, intelektualumo?

   Nes dabar – labai atsiprašau, bet tipinis „Vakaro Žinių“ stilius.

  • D.

   taip, yra buvę viršelių su nuogomis moterimis, bet man atrodo to jau atsisakoma. Net bulvarinis laikraštis BILD, kuris dėdavo ant pirmo puslapio „dienos Moterį“ su nuogais papais, nuo šių metų kovo 8 d. atsisakė šios tradicijos. „Veido“ atveju manau būtų pilnai pakakę moters su liemenėle. O kas nematė gali įvertinti – http://www.veidas.lt/wp-content/uploads/16veidas12.jpg

  • Sejanus

   Cameronas ir Tarkovskis greta? Įspūdinga. Išvardijote girdėtų režisierių pavardes?

  • ausra maldeikiene

   dėl Camerono filmų, kaip rimtų, abejoju. Nors užmušk neprisimenu nuogų moterų pas Tarkovskį… Gal galima patikslinti… Nors man tos moterys šiaip jau netrukdo.

   • romas

    Gerai nepamenu, bet Rubliove lyg ir lakstė keletas :)

  • Auksinis kardas

   Neteisinga lyginti šiaip stambius leidinius su analitiniais leidiniais – šiems rafinuotumas priklauso, o duotame viršelyje to nėra – ten „prosto Marija“. Viršelyje! O ko verta pati duotoji analizė – žinių ekonomikoje derinsime žinias su mūsų merginų vizualiniais pasiekimais? Gal ateitis – tokis pupyčių išmanumas?

   Priekaištas pagrįstas, nesvarbu, kad vietomis išsireiškiama abejotino korektiškumo žodžiais. Maža to, tai eilinis puikus lakmusas nustatyti ką čia besisukiojantieji turi bendro su intelektu, kaip tokiu. Viskam savo vieta, o kas to nejaučia – tik vėl patenka po „visokių reikia“.

   Palyginimai meno pavyzdžiais šiame kontekste irgi netinka. Atskira stichija, nėra kur, kaip čia pridėti. Cigarečių pakuotė kiosko lange – ir ta arčiau.

   • suomis

    Ne, čia „Veido“, futuristinis, ekskursas, kaip „prosto Marija“ transformuojasi į silikoninį androidą. :DDD

 • stogas

  Labai svarbi informacija pateikta moterims ar ju vyrams…. vienas „teisingas“ numeris gali pakelti retingus visiems metams.

 • azartas

  Linksmas ėjimas, gal daugiau juokingas. Bet faktas: pasidėjus šitą žurnaliuką kavinėje, 90% iš toliau pastebėjusių pagalvotų, kad tai žurnalas Playboy. Tad jei kam yra normalu su savimi nešiotis Playbojų ir vartyti jį kavinėje, tai ir dėl šio Veido numerio neturėtų būti gėda :)

 • Sapnas

  Suerzinsiu komentatorius. Mane visada stebina svajotojai, kurie mano, kaip lengva visur viską padaryti. Tik žybt – ir yra. Jie žino, o štai kurie tai daro – nežino.

  Stogas: „vienas “teisingas” numeris gali pakelti reitingus visiems metams“. Išminties perlas. Tik taip ir ne kitaip būna. Tik kodėl tie kvailiai redaktoriai to nedaro? Stogai, pakonsultuok.

  Fredis: „Galima net neabejoti, kad šis tiražas bus išpirktas sėkmingiau, nei ankstesnis“. Kodėl? Žmonės mažai skaitė apie plastinę chirurgiją? Ir kiek sėkmingiau išpirktas?.. 400 egz? O ką tai lemia redakcijos pajamoms?

  Svajotojai. Lietuvos bėda – svajotojai. Man išvis neaišku, iš kokių pajamų laikosi „Veidas“. Iš dalies, mano manymu, aišku (tepimas re.ag.), iš dalies – ne. Kiek žinau apie panašius žurnalus – natūraliai išsilaikyti iš rinkos – nepaprastai sunku, neįmanoma. Turėtų būti šalutinis finansavimas.

 • trys banginiai

  Va va, man irgi gana keistai pasirodė šis žurnalas, padėtas ant baro šiaip jau gana kultūringoje kavinėje. Iškart kilo mintis kad kažkas čia keičiasi ir galbūt pageidaujama kitokių lankytojų, jeigu pradėjo lankytojams po akimis dėlioti kažkokias pornuškes. Priėjus ir apžiūrėjus iš arčiau, pasidarė aiškiau. Bet manau kad visgi kavinės savininkų vietoje tokio numerio nedėliočiau matomoje vietoje. Nes su bendra atmosfera nesiderina, ir labai stipriai.

  P.S. Neturiu nieko prieš erotiką ar pornografiją. Savo vietoje.

 • Henkas Moodis

  O kas gi čia keisto. Juk „p…“ ir yra moters veidas. Žinau kad jau būsiu apklaltintas seksizmu.
  Bet jeigu rimtai tai dar vienas įrodymas, kad Lietuvos žiniasklaida stokoja tiek šviežių idėjų tiek blaivaus savęs vertinimo.

 • Jonas III

  Aš manau, kad moterys dėl tos reklamos turėtų įsižeisti. Gal ir nepriekaištingus figūros, bet toji gražuolė pateikiama viršelyje kaip koks traktoriukas su atskirų mechanizmų išvardinimu profkei skirtame plakate.

 • Ksaveras

  Ir man būtų nejauku dėti viršeliu į viršų – moters krūtinė nesimetriška. Viens spenys į viršų, kitas į dešinę.

  • suomis

   Čia specialiai ir paimtas toks rakursas.Būtent šis asimetriškumas ir suteikia žaismingumo, kuris jaudina vyrus. Iš to galime daryti išvadą, kad tai labiau erotinė o ne tik anatominė nuotrauka.

 • Keturfazis

  Na va, dabar kas nors galės pvz. straipsnį apie Baltarusiją ar kiaušinius ,,pabaigt“ skaityt ant viršelio:DD Ir sužinai kažką naujo ir …… , mums reikia daugiau tokių žurnalų!:DDD Dar kaip tyčia pasitaikė labai įdomus numeris, todėl elementari išvada, kad šituos papus Veido redakcija planavo seniai- viskas arba nieko. Ir manau jiems pavyko, nes bent jau mane šitas, sakyčiau, išsišokimas paveikė ir nusipirkau šį žurnalą ir vėl, po ilgo laiko nepirkimo. Manau taip padarė daugkas, ir skaitytojų ratas tikrai padidėjo, nu bent jau laikinai:D Tik galvoju šitas jiems truputį atsirūs nuo tų kur kontroliuoja spaudoi visas nuogybes ir pan., bet tai turėtų atpirkt padidėjęs skaitytojų ratas. Nu būkim biendi, bet teisingi- viems patinka papai:D. Kadangi šis žurnalas daugiausia apie politiką, tai dar galim pasidžiaugt, kad ant to viršelio ne kokia politikė plikais viedrais, pvz. kokia Loreta Graužinienė. Toks vaizdinys kogero būtų nepakeliamas daugelio vyrų psichikai.

 • Nepykit už nuorodą, bet būtų įdomu išgirsti
  ką manote apie šią iliustraciją su nuogais p.:
  http://www.emintys.lt/2012/ar-reikalinga-atomine-elektrine/

  • Mykolai OK, spėju, kad kokius trejus metus lankėte humoro kursus pas J.Jankevičių ir A.Užkalnį. Cha-cha-cha. Tikiuosi, investiciją laikysite pasiteisinusia.

   • Ne, Artūrai, tik pas Užkalnį, be to, treji metai dar nepraėjo, o kursai – tęsiasi.

    Tarp kitko, įdomu, jei ant „žurnalo blizgiais viršeliais“ būtų atspausdinta Elektra, ar jos nuogumas irgi būtų trūkumas, kenkiantis žurnalo (jį laikančio skaitytojo) įvaizdžiui?

  • Jonas III

   Atrodo kad tai ta nuogalė, už kurią kas mėnesį mokame po 20000 Lt? Tada nuomonė apie ją dar prastesnė, negu iš veido viršelio, už kurią mokam savanoriškai ir gerokai pigiau.

   • Taip, Jonai III, ta pati. Tik nežinau kiek, ir kam, ir ar yra mokama.

    Sąjūdžio metais prasidėjus kalboms apie Katedros skulptūrų atstatymą mes su broliu vartydami senojo Vilniaus atvirutes svajojome: kad taip atstatytų ir Elektrą ant elektrinės.

    Bet ją netikėtai greitai atstatė.

    Po to vienas skulptorius į abejones, ar tikrai ji tokia buvo ir prieš karą, atsakė, kad, esą, joje proporcijos nukrypsta nuo anatomijos.
    Kai kas sąmoningai padidinta, kad iš tolo geriau atrodytų.
    Nžn. Gal ir taip…
    http://www.emintys.lt/2012/ar-reikalinga-atomine-elektrine/sony-dsc-2/

 • znakorius

  „Veidas“ turi nuodėmių už kurias dar neatgailavo (bendrininkavo kosmopolitams be pagrindo puolant akad. Z.Zinkevičių):
  „Sensacijų ieškanti spauda (suprantama, ne visa) mano atžvilgiu buvo aiškiai negeranoriška. Matyt, tam būta kažkokių giluminių priežasčių. Išankstinį neigiamą nusistatymą prieš mane rodo kad ir toks pavyzdys. Birželio 30 d. gavau faksu „Veido“ darbuotojos Jonės Kučinskaitės klausimus, tarp kurių buvo labai tendencingų ir klaidinančiai suformuluotų. Pateikiu kelis iš jų su mano nusiųstais atsakymais:
  Klausimas: Kaip pakomentuotumėte Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komiteto bei Švietimo tarybos teiginius, kad švietimo ministras susirinko prastą komandą, dėl to ministerija dirba prastai ir skandalingai?
  Atsakymas: Oficialiai pareikštų tokių teiginių neteko girdėti. Tai gali būti tik atskirų asmenų nuomonė. Beje, Švietimo taryba dar nė nepradėjo savo darbo.
  Klausimas: „Veidas“ turi duomenų, kad į Ameriką Pasaulio lietuvių bendruomenės kvietimu Jūs kartu su savo dukra vykote ne už bendruomenės, bet už ministerijos pinigus. Kaip tai pakomentuotumėte?
  Atsakymas: „Veido“ duomenys klaidingi. Tai melas. Mano dukra į Ameriką su manimi nevyko ir ten iš viso niekada nėra buvusi. Bilietą man kelionei atsiuntė Amerikos lietuviai, jie ten mane ir išlaikė. Įdomu būtų žinoti, iš kokių šaltinių „Veidas“ gavo šį šmeižtą.
  Klausimas: Ar ne per brangiai ši kelionė kainavo mokesčių mokėtojams (biudžetui)?
  Atsakymas: Nieko nekainavo.
  „Veido“ redakcija nei šių klausimų, nei mano atsakymų ištisai neišspausdino. Vietoj to pasirodė piktas straipsnis su nemažiau tendencingu pavadinimu: „Ministrui patinka žodis „reforma“, bankininkai bei komjaunuoliškos akcijos“ („Veidas“, 1997.07.05), kur lyg tarp kitko užsiminta ir šiais klausimais“.
  http://propatrialt.wordpress.com/2012/04/18/zigmas-zinkevicius-kosmopolitai-puola-i/#more-732

 • Bryan

  Pritariu, Artūrai. Veidui šis viršelis netinkamas, nevykęs ir vargu ar padės išgyventi. Gaila.

  • Audrius Šulcas

   Man mergina patiko.

 • Sapnas

  Atsiprašau, kad man taip užstrigo ir susijungė, na taip, susijungė… Labai garsi frazė, nuskambėjusi žiniasklaidoje buvo: A.Maldeikienė pasakė, kad visai nesuprastų (ar nepateisintų, nepamenu tiksliai) sūnaus, jei imtų algą ‘vokelyje’. Hm. Jaunesniems negalima?.. O vyresniems kaip?.. Rašyti žurnalui, gauti honorarą iš ten, kur, švelniai tariant, finansavimas juda keistokai, gerokai keistokai… Tai normalu?.. Gal… Vyresni prie pensijos.

  Nors man atrodo, kad alga ‘vokelyje’ – švelnesnis atvejis. Jūs mane vadinkite durniumi, bet aš žinau, kaip viskas buvo iš pradžių… „V“ priklausė G.P., tada jis atidavė jį samdomam darbuotojui A.Š., tada… tada… net nežinau, kaip paaiškinti… kaip sužaidžia pinigai, ypač visokių fondų… o paskui dar kiti… spaudimas ir skatinimas – tie žodžiai…

  Dabar atsiriboju nuo temos. Visiškai. Tai ne į tą temą. Man įdomu, kas yra garbingiau: negalvojant paimti ‘vokelį’ ar imti teisėtą atlygį iš struktūros, kur pinigai ateina keistai?

  • Jonas III

   Aišku kad mokėjimas vokeliuose tai vagystė nemokant mokesčių ir nėra garbinga. Bet man nepatinka, kad mokesčių nemokėjimas yra didesnis nusikaltimas negu sumokėtų mokesčių vagystė. Ir net garbingiau, kai tai atliekama stambiu mastu.

 • neskaiciau komentaru visu. ,,veidas“ kazkada buvo zurnalas kuri pirkdavau, bet niekada neprenumeravau. tokio formato zurnalai turetu iseiti kas savaite , bet kas toki pirks ? valstybe ir eigirdo pastovus geniavimas man patinka. as iskeiciau i verslo klase ir dziaugiausi. ne tik del formu , bet ir del turinio