Ministras K.Starkevičius kviečia pasimelsti…

Iš tiesų tai nelabai ką čia yra ir pasakyti…

on-memetics.blogspot.com

Bet tikrai negalvojau, kad sulauksime tokio nupušimo lygio, kai Vyriausybės nariai oficialiame ministerijos puslapyje kvies melstis…

Smalsu tik, ar mišias užsakė ministerija ar pats K.Starkevičius…

(5 balsų, vidurkis: 4,20 iš 5)
Loading...
 • znakorius

  Numanau kodėl Starkevičiui tai rūpi – gal nuves į šoną mailiaus byloje jam kilusius įtarimus? :)

 • „Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius maloniai kviečia dalyvauti mišiose laureatus, jų artimuosius, šventės svečius ir visus, norinčius pagerbti Lietuvos kaimo šviesuolius.“

  Del polemikos:

  Ar ministerija gali diskriminuoti religiniu pagrindu? Jei as esu nereligingas, tai ar galima teigti kad man nesudaromos salygos pagerbti sviesuolius?

 • Šarūnas

  Man tai paskutinis sakinys įdomiausias.

  „Šv. Mišias aukos konkurso „Lietuvos kaimo spindulys 2011“   laureatas,  Kauno Arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius.“

  Taip išeina, Tamkevičius – kaimo spindulys. Negana to, kad pats už save mišias aukoja, tai dar ir konstatuojama čia pat, kad Kaunas yra kaimas.

  O jei rimčiau, tai juokinga iki ašarų.

 • Stogas

  Cia lietuviskas biznis. Kokiai partijai atstovauja, cia viena. Antra- rinkimai arteja, uztars , pareklamuos. Ranka ranka plauna.
  Ir ministerija plana pinigu taskymo pasidaro ir reklama gaus.
  O religijai irgi gerai, panasu, dar 4 metus su VMI reikalu netures.
  Jokiu mokesciu, kaip ofsorke Kalmaru saluose.

 • Skeptikas

  Ale įsivaizduoju, koks A.Račui būtų „ablomas“, jei paaiškėtų, kad jam palankų sprendimą byloje su LRT taryba teisėjas priėmė su Dievo pagalba, t.y. prisiekęs su žodžiais „tepadeda man Dievas“ :D

  • Auksinis kardas

   Na, jam dar tektų rasti priežastinį ryšį – o juk tai duota ne kiekvienam.

 • Valentinas

  Toks nupušimas yra nieko naujo. Štai prieš keletą mėnesių FNTT minėjo 15 veiklos metines užpirkdama mišias bažnyčioje.
  http://www.fntt.lt/lt/news/view/?id=706
  Tai vyko prieš pat skandalo pradžią. Dalyvavo konservatorių viršūnės tačiau Palaičio, tiesioginio vadovo, nebuvo. Jau tada tapo aišku kas kieno žmonės. Beje, nepaisant mišių, dievas Gailiui nepadėjo.
  Šiaip, tokio tipo nupušimo pavyzdžių pilna Kryžių kalne. Stovi kryžius nuo kokios nors savivaldybės ar kokios nors direkcijos ir t.t.

  • Įdomu, kuo remiasi nešališkojo, teisingiausiojo, visa išmanančiojo ir visus mokančiojo objektyviausiojo gyvenimo stebėtojo teiginys, kad FNNT „užpirko mišias“ bažnyčioje. Tikriausiai visažinantis Valentinas dalyvavo užpirkimo sandoryje.

   • Valentinas

    Ačiū, pastaba teisinga. Nuo šiol žodžius „užpirko mišias“ skaitykite „organizuotai dalyvavo mišiose“. Tačiau tai smulkmena nekeičianti komentaro esmės. Starkevičius tik kviečia melstis, o Gailius padedamas Kubiliaus ir Pocevičiaus faktiškai meldėsi, reiškia nupušimas yra didesnis.

    • dzyvai

     Pastebiu, kad „organizuotai dalyvavo mišiose“ sukelia kur kas daugiau pasipiktinimo nei „organizuotai gėrė šampaną“. Ar maldos Jėzui bijot labiau nei alkoholio? Bet Jėzus nėra klastingas, piktas ar baisus…

     • Valentinas

      Dzyvai,
      Tamstos komentare dvi klaidos:
      organizuotas dalyvavimas mišiose nekelia mano pasipiktinimo, nes tam reikalaui greičiausiai nenaudojami mokesčių mokėtojų pinigai. Tiesiog konstatuojamas nupušimo faktas. Panašiai kaip tuo atveju, kai Vilniaus rajonas Kristų Karalių paskelbė savo valdovu.
      Aš nebijau nei maldos Jėzui, nei alkoholio.
      Maldą Jėzui, beje, laikau teigiamu dalyku.

     • dzyvai

      Tenka padaryti išvadą, kad turiu teksto suvokimo problemų. Atsiprašau.

      Vienok, kur čia tamstos įžiūrimas nupušimas, dar nesuvokiau.

 • P.E.

  Dauguma Seimo narių,Prezidentė davė priesaiką valstybei ir tautai su žodžiais „tepadeda man Dievas“.JAV prezidentas taip pat prisiekia valstybei ir tautai,padėjęs ranką ant Biblijos-„So help me God“-ir niekas JAV nevadina to nupušimu.Kiek pamenu,sovietmečiu buvo aršiai kovojama su religijų išpažinėjais,bet juk šie laikai jau praėjo,ar ne?

  • bang

   Komjaunuolio savyje taip lengvai neužmuši. Ypač komiteto sekretoriaus.

 • Augis

  Jo ,vagiliukai visai nebesislapsto…
  Beje,kaip neišmanančiam paaiškinkit ar partija lietuviškai reiškia gauja?

 • >P.E.

  Dievas nereiskia kad Kristus. Cia jau prisiekianciojo reikalas kas jo dievas ir ka jam reiskia Biblija. Bet JAV (ir manau kad bet kur kitur issivysciusiame pasaulyje) jei valstybine institucija parodytu pirmenybe kuriai nors religijai – taip sudarydama diskriminacija (pagal isatyma visi pilieciai yra lygus, nepaisant ju religijos, odos spalvos, moraliniu isitikinimu ir pan.) – tai man atrodo jos vadovui labai greitai karjera uzsibaigtu.

  • dzyvai

   Sakot, neišskiria? Tai ant Biblijos ranką uždėjo JAV prezidentas, ar ant Korano? Kartais žmones aklais padaro ne tik fanatiškumas religijoje, bet ir fanatiška religijos baimė. Pastarąją ir įžvelgiu nemažoje komentarų dalyje.

  • Sejanus

   Tautieti, Anglijoje, pvz., Church of England yra oficiali valstybinė religija. Neabejoju, kad valstybinės institucijos rodo jai pirmenybę.

   • Patikrinkim istorija. Church of England atsirado tada kada karalius norejo vesti kita zmona o baznycia neleido. Tada karalius pasake kad yra isteigiama Church of England kurios galva yra jis ir kuri jam leidzia vesti kita zmona. Kadangi monarchija Anglijoj neisnyko, tai karalius islieka Church of England galva. Gal but todel tamstai ir atrodo kad Church of England yra valstybine religija.

    Kad i lankas vel nenuklystume – ar Anglijoj suteikiama pirmenybe Church of England pasekejams palyginus su tarkim Katalikais? T.y ar kitos paziuros diskriminuojamos?

    • Sejanus

     Man atrodo, kad Church of England yra valstybinė todėl, kad ji yra valstybinė. Pasitikrink Anglijos įstatymus, Vikipediją ar dar kur tik nori.

     • Che che – taip kaip Irane arba Pakistane ;)
      Gal tamstai geriau reiktu pasitikrinti tuos dalykus kur man siulote?

      Gal galetumet duoti tikslesne nuoroda i tai kur Anglija paskelbia Church of England valstybine ir suteikia jai isskirtines salygas palyginus su kitomis religijomis? Siaip idomu ;)

      Bet rimtai snekant – draugiskas patarimas butu nesneketi apie tai ko nezinot.

     • Sejanus

      Pone Tautieti, „nešnekėti ko nežinot“ yra taisyklė kurios beveik visi žmonės prisilaiko ir nepatarinėjami. Tik ne visada žmogus supranta, ką žino ko nežino.

      Ne taip, kaip Irane ar Pakistane, bet oficiali valstybės religija. Tačiau ko gero tai tik tuščias formalus pavadinimas, nes išskirtinių salygų neturi, tad čia būsiu suklydęs. Ką gi, tik džiaugiuosi suklydęs, iš tiesų civilizuotame pasaulyje dar geriau nei maniau.

 • Fredis*

  Daugelis tikriausiai priekaištauja partijoms, kad šios prarado savo savastį. Krikščionių demokratų nesupainiosi su niekuo. Ar tai yra gerai?

  Šiomis dienomis Madrido futbolo klubo Real vadovai nutarė pašalinti iš emblemos mažą mažą kryželį virš karūnos bandydami pritraukti daugiau gerbėjų ir įtikti rėmėjams, tačiau nepagalvojo, kad vieną tikrai prarado.

 • P.E.

  Tautieti,būkite atidesnis-JAV prezidentas taip pat prisiekia valstybei ir tautai,padėjęs ranką ant Biblijos.

 • >P.E.

  ranka ant Biblijos nereiskia kad Prezidentas duos pirmenybe JAV pilieciams kurie ispazista Biblija. Cia jo asmeninis reikalas kam jis prisiekia; bet kaip valstybes atstovas jis negali teikti pirmenybes kuriai nors religijai, tikejimui, odos spalvai ar pan.

  Sio blogo atveju valstybines institucijos vadovas valstybes vardu duoda suprasti kad vieni pilieciai (Katalikai) yra svarbesni uz kitus piliecius – tarkim Protestantus, Musulmonus, Zydus, Staciatikius ir pan. – kas jiems valstybes vardu surengs misias?

 • :D

  pas autoriu kazkokios neissprendziamos problemos su baznycia, man ji nei trukdo, nei padeda,taciau objektyviu nuopelnu pamirst nereiketu,savu laiku palaike tautiskuma,dalyvavo rezistencineje veikloje,tikriausiai tuo metu autorius sedejo komjaunimo susirinkimuose klausydamas ateizmo paskaitu.

  • suomis

   Ir Žemės ūkio ministerija prašys Šv. Izidoriaus, kad jis nepaliktų bėdoje žemdirbių. :DDDD

   • dzyvai

    Suomi, vienus geresniam darbui motyvuoja malda, kitus, tarkim, viskio bonka ar žolės suktinis. Man asmeniškai labiau patinka ministras, kuris pasiūlo pasimelst, o ne išgert. Bet kiekvienam savo.

    „Demokratija garantuoja ne geresnę valdžia nei jos piliečiai užsitarnavo“ :)

    • Sejanus

     Galima sakyti ir kad išgerti siūlantis ministras yra geriau už siūlantį susileisti heroino, o pastarasis savu ruožtu geresnis už siūlantį visus žydus uždaryti į konclagerius.

     Ir jei kažkam nepatinka ministro siūlymas pasimelsti, tai dar nereiškia, kad labiau patiktų siūlymas gerti. Gal baikime su tomis demagogijomis. Ir iškelkime ministrams kartelę kiek aukščiau.

     • dzyvai

      Senajau, tą „kartelę aukščiau“ mes skirtingai įsivaizduojame.

  • o tamsta pagal protavimo ir rašymo stilių tuo metu tikriausiai iš nosies arba kitos skylutės į burną dėliojote.

   • :D

    argumentacija aisku gelezine gramatika mat prasta,ir protavimo stilius nekoks, kaip saknt kai nera ka protingo pasakyti tai galima apkaltint kad snukis kreivas ir i dantis…,komjaunuoliskas auklejimas ka padarysi.
    Internetine rasomoji kalba be Lietuviskos abeceles per daugeli metu aisku padare savo bet manau nosines yra nesamone o kableliu nebuvimas suteikia tekstui dviprasmiskumo kad ji suprast reikia perskaityti kelis kartus ir paciam susidelioti akcentus.
    O del protavimo stiliaus tai negali visi buti tokie Genealus kaip tamsta,vien ko straipsnelis vertas,o nuotraukele tai tikriausiai islupot is 1970 Sluotos ar mokslo ir gyvenimo,ten daznai budavo tokiu antiklerikaliniu karikaturu.Laikas bega o viskas kaip vakar kai uzeini raco bloga.

    • dzyvai

     :D,

     kartais „komjaunimo sekretorius“ per savo gyvenimą nuveikia daugiau artimo meilės darbų nei visą gyvenimą save laikęs kataliku asmuo ar viešumoj formavęs stropaus kataliko įvaizdį asmuo kartu sudėjus.

     Neklijuokime vieni kitiems etikečių.

 • suomis

  Durnių namai.

 • Ričardas

  Gal maldos Ministrui padės suvokti,jog dar nebaigta žemės reforma ir negražinta savininkams tūkstančiai hektarų žemės.

 • Fredis*

  Tuo metu kai kovojama Prieš kryžius ministerijose ir LRT transliacijose, bei Už D.Rimšaitę Rusijos komandos sudėtyje, – Eurolygos sprendimu ruošiamasi pertvarkyti Rytų Europos krepšinio klubų atrankos į žemyno taurių turnyrus modelį ir nuo kito sezono į tokius turnyrus atranką vykdyti ne per nacionalines pirmenybes, o per VTB jungtinę lygą.
  O gal visai gerai ir protinga sudeginti kryžius, uždaryti LKL čempionatą ir pasinerti į vieningą Eurazijos erdvę? Nupušimas bus eliminuotas, prieš globalizaciją nepapūsi.

  • stogas

   Fredi, o gal LKL reikia uzsakyti misias ?

   • Fredis*

    Kaip nuspręs LKL direktoratas, taip ir bus.

    • Sejanus

     Negi tavo Dievas nepastovės už Lietuvą? ;)

     • Fredis*

      Kai kam kiekvieną rytą pravartu pasiskaityti šį tekstą:
      „Bronius Krivickas, cituodamas Krėvės žodžius apie Smetonos laikų Lietuvą, stebėjosi: „Vaizduojamos „miglos“ tokios tirštos ir juodos, kad pro jas iš tikrųjų negali ateiti joks saulės spindulys“. Krivickas padarė išvadą, kad kūrinys „negali pretenduoti į objektyvumą. (…) Juk toks požiūris anaiptol neišduoda autoriaus noro pasityčioti iš savo tautos, jis greičiau rodo, kad autorius pats buvęs išsimušęs iš anos gyvenimo tėkmės, pats patekęs į „miglas“, ir, pro tas „miglas“ nebeįžvelgdamas tikrojo mūsų gyvenimo veido, jaudinęsis iki neapykantos ir įnirtimo““. http://www.lrytas.lt/-11945837491192716763-p-cvirka-kiti-komunist%C4%97liai-ir-bedant%C4%97-vald%C5%BEios-politika-1927-1940-m-ii.htm

     • dzyvai

      O Lietuvai geriau kad komanda iš Lietuvos krepšinį laimėtų ar pralaimėtų?

 • Kęstutis

  Klausimėlis: negi esat toks optimistas, kad tikrai negalvojote bei nematėte, kad jau seniai sulaukėme tokio LT valdininkijos ir ne tik jos nupušimo lygio?
  Tas nupušimas jau tęsiasi velniaži kiek laiko… Negi maža pavyzdžių?

 • romas

  Pasidomėjau, kas per dalykas „LIETUVOS KAIMO SPINDULYS 2011“. Kai skaitai nuostatus, tikslai atrodo nukreipti į gausinimą savitai suprasto gėrio. Nežinau, kiek žmogiškos vertybės universalios, kiek svarbu puoselėti vertybes kaime ir kiek tai yra Žemės ūkio ministerijos reikalas. Rusai turi patarlę: kas rusui – gerai, vokiečiui – mirtis. Matyt taip pat skirtingai „LIETUVOS KAIMO SPINDULYS 2011“ atrodo Lietuvos piliečiams: katalikams ir netikintiems.

 • Rytis I

  „Ceremoniją filmuos Lietuvos valstybinė televizija.“
  kaimospindulys.lt

  • dzyvai

   Rinkimai artėja…

   „Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius maloniai kviečia dalyvauti mišiose … pagerbti Lietuvos kaimo šviesuolius“

   Kažin, jeigu būtų užpirkęs baliuką žymesniam Vilniaus restorane (būkim optimistai, už savo pinigus) ir į jį pakvietęs visus norinčius pagerbti, tai būtų nupušimas ar jau nebe? Ar būtų tai sukėlę autoriaus ir komentatorių pasipiktinimą/nusivylimą?

 • Marius

  Net jei mintį pasimelsti ir suorganizavo ne ž.ū. ministras, tai puikus įrodymas, kad ž.ū. ministras nelabai suvokia ką veikiąs savo poste, nes jis neprieštarauja tokiems renginiams. Dar suprasčiau, jei vyktų mišios už gerą derlių, sėkmę pavasario darbuose, tačiau įsiskaitykime už ką padėkos ir pamaldos: ogi vyksta konkurso „Lietuvos kaimo spindulys 2011“ laureatų pagerbimo šventė! Ar Starkevičius kultūros ministras? Va tokios pavasario šventės yra tikrų tikriausias kolūkmečio reliktas, kolūkio pirmininkas t.y. ministras kaip gerasis dėdė pagerbs nupelniusius darbo didvyrius, pardon kaimo šviesuolius.

 • doktor barmental

  kiekvienas zmogus privalo tureti priesa, su kuriuo turi kovoti. kitaip gyvenimas atrodo beprasmiskas. gerai, kad arturo priesu nera silpni homoseksualai, o stipri baznycia.

 • Laukinis

  Doktor barmental – kaip pirštu į … :)

 • Taškas

  Tikrasis nupušimas globaliai, rezultatai jau matosi ne tik Prancūzijoj, bet ir Vokietijoj:

  25 mln. Korano kopijų veltui!

  http://www.lzinios.lt/Pasaulis/25-mln.-Korano-kopiju-veltui

  • dzyvai

   Tai, ko nesuprantame, galime įvardinti ir nupušimu. Tik kas yra nupušęs – nesuprantantysis ar nesupratimo objektas?

   • Sejanus

    Matot dzyvai, kad Jūs nesuprantate nesupratimo objekto dar anaiptol nereiškia, kad ir Taškas ar kiti nesupranta. Tad atsakyčiau taip: nupušęs yra tas, kas nesupranta nei objekto, nei kritikos, ir dar mano kad kiti irgi nesupranta, ir taip nieko nesuprasdamas vis tiek bando dalyvauti pokalbyje.

    • dzyvai

     Senajau,

     O tai kam pokalbis reikalingas? Ar ne tam kad suprantantis paaiškintų nesuprantančiam? Jei pokalbis reikalingas tik pasigirti savo supratimais, tai nebe dialogas, o tuščia savigyra :)

     • Genijus

      Paaiškinkite, prašau, ko ten nesuprato Taškas, nes net nežinodamas, ko jis nesuprato, aš garantuoju, kad nesupratau lygiai taip pat.

     • dzyvai

      Taškas situaciją įvertino nupušimu. Pakartosiu savo klausimą: „tik kas yra nupušęs – nesuprantantysis ar nesupratimo objektas?“

      Situacijai galima uždėti štampą „nupušimas“ ir toliau nieko nemėginti suprasti. Mano nuomone, taško komentaras tą ir reiškia.

      Taip pat ministro kvietimo maldai įvertinimas nupušimu yra tokio pačio lygmens analizė.

     • Genijus

      Tai aš ir bandau suprasti, ko Taškas nesupranta aktyvioje islamo sklaidoje ten, kur tam islamui ne vieta? O sklaidą vykdo atviros formos ligoniai – ekstremistai, kurie mielu noru nupjautų jums galvą kad ir dabar, nes esate katalikas.

     • Sejanus

      Pokalbis gali būti reikalingas labai daug kam. Komentarų rašymas gali turėti labai daug priežasčių. Lakoniškas „nupušimo“ vartojimas vietoje detalios ir išsamios reiškinio analizės komentaruose gali turėti labai daug priežasčių be „neišmanymo“. Net neketinu čia jų vardinti, esate nekvailas, bent kelias sugalvosite ir pats.

 • mano nuomone

  o ką belieka daryt, kai turim tokią neįgalią vyriausybę, tik ir melstis, kad dievas kažkaip apšviestų jiems protą..

 • Taškas

  > kurie mielu noru nupjautų jums galvą kad ir dabar, nes esate katalikas.<

  Maždaug tą ir norėjau pabrėžt.

  • dzyvai

   Laukiau šio jūsų pastebėjimo :)

   Aš manau kitaip. Problema atsiranda iš to, kad valstybės sekuliarizacijos procesas yra perauginamas į valstybės ir visuomenės dereligizavimą. Jeigu sekuliarizacija yra sveikintina („kas Dievo – Dievui, kas ciesoriaus – ciesoriui“), tai vieša antireliginė propaganda (a la „sijonuoti“, „nupušimas“) duoda (duos) karčius vaisius. Valstybės ir religijos skirtis perauga į mėginimą išvaryti religiją iš viešo gyvenimo, iš visuomenės (komentarai šiame tinklaraštyje tai liudija), yra mėginama religiją uždaryti į bažnyčios pastatą. Toks religijos vietos visuomenėje ir reikalingumo (ne)suvokimas duoda ne tuos vaisius, kurių siekia mėginantieji religiją suniekinti. „Šventa vieta ilgai tuščia nebūna“. Žmogaus širdis yra pakviesta į Dievą – vieniems tai duota sąmoningai suvokti anksčiau, kitiems ši tiesa prieinama tik gilioj brandoj.

   Taškai, „Prancūzai jau akivaizdžiai įsitikino, kad beribė tolerancija tiesiog pražūtinga. Gal kiek per vėlai.“

   Atkreipsiu dėmesį, kad prancūzai vieni pirmųjų intensyviai „sekuliarizavosi“. Ir, kaip ir platesnėj Europoj (gal išskyrus pietus ir Lenkiją), ties sekuliarizavimu procesas nesustojo.

   P.S. Beje, supratau, kad Jūsų pirmą komentarą supratau neteisingai :)

   • Taškas

    > duoda ne tuos vaisius, kurių siekia mėginantieji religiją suniekinti. “Šventa vieta ilgai tuščia nebūna”. <

    Būtent.
    Ir belieka tik stebėtis, kad taip uoliai stengiamasi. Juk mūsuose dar taip nesenai buvo kad ir "Lietuvos katalikų bažnyčios kronika"

   • Genijus

    „Žmogaus širdis yra pakviesta į Dievą – vieniems tai duota sąmoningai suvokti anksčiau, kitiems ši tiesa prieinama tik gilioj brandoj.“
    Būtų gerai, kad kalbėtumėte už save, o ne apskritai „už žmogų“. Mano konkrečiu atveju mano širdis tėra kraujo pompikė, o smegenys yra pašauktos į sveiką protą, kuriam sapalionės apie bet kokio pavidalo „dievą“ yra lygiavertės sapalionėms apie oranžinius žmogeliukus, gyvenančius sapaliojančiojo klozete.
    Ir dar vieno dalyko niekaip nesuprantu: koks visgi yra tas religijos „reikalingumas“ visuomenėje? Nurodykite bent vieną atvejį, kai jos reikia.

    • Regis

     Tamsta akivaizdus sveikumo etalonas.. Čia tik šiaip, pastebėjimas prabėgomis. Ir dar – komjaunimas irgi religija. Tikėjimas Sveiku Protu, manymas, kad esi sveiko ir sveikesnio proto yra lygiai toks pats tikėjimas, tik tikėjimo objektas kitas. Ir beje, kai pamatai komentaruose tokius minčių vingius su atitinkamomis analogijomis, panaudotais epitetais pradedi abejoti tuo sveikumu.

     • Genijus

      Dėl epitetų, analogijų ir pan., tai jūs pasiskaitykit Algio Greitai, Užkalnio, Valatkos komentarų. Suprasite, kad mano kategoriški komentarai (nežinau geresnio būdo parodyti religijų debiliškumui, kaip kategoriškos metaforos) – tik gėlytės :)
      Ir jūs visiškai nusikalbant tiek dėl komjaunimo, tiek, tuo labiau, dėl manymo apie savo protą. Matot, ar aš manau, kad esu sveiko proto, ar kad ne tokio sveiko, aš prieš tą protą nešliaužioju keliais, neprašau iš jo amžino gyvenimo ir nepasninkauju. Taip kad nepainiokit bukaprotiškų religijų (ar Dantukų fėja, kaip Artūras kažkada rašė) su nuomone, manymu, požiūriu.

 • Fredis*

  Galvojimas, kad musulmonas tik ir taikosi nupjauti katalikui galvą yra žalingas taikiam tautų ir skirtingų konfesijų tikinčiųjų sugyvenimui ir dialogui. Bent jau mūsų krašte paskutiniame šimtmetyje daugiausiai piktadarybių pridarė kiti. Musulmonai – ne prie ko.

  • Audrius Šulcas
  • Taškas

   Lyg šiol, tiksliau, kol kas – taip.
   Kol stipri mūsuose Bažnyčia.

   Prancūzai jau akivaizdžiai įsitikino, kad beribė tolerancija tiesiog pražūtinga. Gal kiek per vėlai.

  • Genijus

   Tai, kad mane ima juokas ir pasišlykštėjimas iš bet kurios religijos, visiškai nereiškia, kad man patinka tie, kurie pridarė mums piktadarybių. Bet ateityje jas „normaliam pasauliui“, kuriam Lietuva neabejotinai priklauso, piktadarybes darys (ir jau daro), ko gera, tie kiti…
   O kuo baigiasi sugyvenimas ir dialogas, paklauskite Merkel, Sarkozy ir jų valstybių žmonių.
   P.S. nieko neturiu prieš dabartinę Lietuvos tautinę ar religinę struktūrą. Nes kol kas gaivalas čia dar nepakėlė galvos. Laiko klausimas… Gal reiks 10 metų, gal ir viso 100. Žino tik alachas.

   • mari

    Genijau, ko toks piktas?

    Kaip ir kuo būtent jus nuskriaudė tautinė religija?
    Religija perplati tema gilintis, tačiau mane erzina, kai žmonės ją supranta tik kaip ,,dieduką“ ant debesų sėdintį, bei bobutes su bobukais poterius kalbančius.

    Religija yra daugiau nei tai, ir prie blogųjų pusių(kurių nesiginčysim, kad yra), kurias matote, bei tik norite matyti, yra ne ka mažiau gerųjų.
    Klausimas ar norite jas matyti? Visgi jei nenorite, prieš diskutuojant ta tema, reikėtų pasistengti pamatyti.

    Būkit nuoseklūs, jei diskutuojam, gerbiam oponentą ir jo nuomonę.

    p.s. tekste gali būti gramatinių ir struktūros klaidų, atsiprašau aš neraštingas :)

 • :)))
  Artūrai, Kazio nupušimo lygio čia nėra, jis visada labai dievobaimingas. Net su savo partijos kolega A.Kupčinsku, žmonės plačiai Kaune kalbėjo, prieš porą metų susikirto kuris dievą labiau myli, o to pasekmėje negalėjo susitarti kuris prakertėlę Rotušės aikštėje statys. Rezultate, gal tėčiui Andriui patarus, kompromisas buvo surastas ir pastatytos net dvi.
  … nors kai pagalvoji, gal taip lengviau Sigito Tamkevičiaus malonės susilaukti?

 • Komentaras pašalintas – A.R.