„Valstiečių laikraštis“: nei prostitucijos, nei komercijos…

Pamenate, kažkada bandžiau išvesti ribą tarp žiniasklaidos ir prostitucijos?

Vėliau paaiškėjo, kad jokios prostitucijos nebuvo – tik komercija.

O štai visai neseniai pasidarė aišku, kad nebuvo nieko: nei prostitucijos, nei komercijos…

Na, bent jau taip nusprendė Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija, išnagrinėjusi Lietuvos žurnalistų Sąjungos kreipimąsi dėl „Valstiečių laikraščio“ prezentacijos.

Tiksliau kalbant, tai jokio sprendimo ir nebuvo, nes Komisija nusprendė prezentacijos nevertinti. 

Galiu suprasti: prezentacija tai juk ne koks žurnalistas, išdrisęs paskelbti, kad labai gerbiamas krepšinio treneris legionierius „juodašikniais“ vadina.

Galiu suprasti, nes tai Komisijai vadovauja gerbiama Edita Žiobienė, kuri ragina žurnalistus ir žiniasklaidos priemones drąsiai įvardyti savo vertybes ar orientaciją.

Ir argumentus pateikė labai svarius – pasirodo, visa tai tebuvo „nesusipratimas“:

 

O po to patys verkia – žiniasklaida šiokia, žiniasklaida anokia, bulvaras, nėra analitikos.

Iš kur ta analitika, jei viskas perkama ir parduodama…

Tiesa, kalbant konkrečiai apie „Valstiečių laikraštį“, turiu vilties.

Pažįstu asmeniškai naująjį vyr.redaktorių K.Petrauskį: mūsų požiūriai į daugelį dalykų skiriasi, tačiau kai jis viešai deklaruoja savo vertybes, esu linkęs juo tikėti. Labiau, nei LŽLEK.

Ateitis parodys…

(3 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • Tai tik eilinis pavyzdys, kad savireguliacija Lietuvos žurnalistikoje yra minimali. Žurnalistai ir žiniasklaidos priemonės iš esmės nepatiria jokių tikrų, viešų teisinių sankcijų. Taigi už pareigų nevykdymą kaip ir nieko. Teises žiniasklaida turi ir šiukštu jeigu kas į jas pasikėsintų, o va su pareigom, kaip išeina taip gerai…

 • gintaras.m

  Na ką gi. Dar viena Gedimino Žiemelio vadybos apraiška. Ar ji gera, ar bloga, laikas parodys. Redakcijos senbūviai iki šiol negali atleisti gerb. Švobai už, jų nuomone, beprasmį akcijų pardavimą Žiemelio grupei. Dabar dar ir kitos bėdos -kaimuose prenumerata krito.

 • wice

  Na paaiskinimas yra pakankamai argumentuotas ir manau, tik keista, kad etikos komisija duoda rekomendacijas, bet nevertina prezentacijos. Kazkaip man rodosi, jog rekomendacijos pateikimas jau reiskia tam tikra ivertinima (ale nesakysiu kiek reikia prideti prie 2, taciau atsakymas yra 4).

 • mdxacuk

  Nu jeigu „Valstiečių laikraštis“ daro tiktai tokias nuodėmes, tai pagal mūsiškius standartus juos galima paskelbt žurnalistinės etikos etalonu. Nes kiti jau seniai Lietuvoj nesivargina su tokiom droviom komercinėm paslaugom, o kultivuoja pačius tikriausius banditiškus metodus pinigams išmušinėti- šantažą ir reketą.

 • Auksinis kardas

  Vokiečių gatvė dainose apdainuota… Gražu ten, turbūt? Patalpos turėtų būti įspūdingos. Štai jau ir gerai. Rimta Žurnalistų sąjunga.

  O prezentacijos svarstymas… Galėjo Petrauskis atsivesti ir kaltininkus, kad jau taip redakcija niekuo dėta. Kiek suprantu, kaltininkas yra jam menkai pavaldus Komercijos departamentas. Šiems ir derėjo išklausyti kolegų (?!) pamokėlės apie profesinę (?!) etiką.

  Ir – nepamiršti valdyti Lietuvos: supirkinėti jos žemes, nepaisant ribojimų, formuoti ekonomiškai pranašesnę žiniasklaidą, nacionalinę aviaciją, na ir visa kita, taip toliau…

 • vaiva

  Patalpų Komisija neturi, o posėdžiauja kaip kampininkė Radijo ir TV komisijos patalpose Vytenio gatvėje. Adresas šitas yra tik susirašinėjimui ir jis priklauso Spaudos, radijo ir TV rėmimo fondui. Kadangi Komisija yra faktiškai įkurta administraciniu būdu, tai su tikrąja savitvarka yra gana sudėtinga. Žinant, kad spaudos ,,rykliai“ apskritai nenorėjo net Etikos kodekso pasirašyti, ir Komisija, jų akimis žiūrint, apskritai – ponų išmislas. Bet šiaip, mielas Artūrai, geriau tokia Komisija negu jokios apskritai – nes šioji kad ir raišuodama, bet vis gi šį bei tą nuveikia ir minimalią drausminimo funkciją atlieka. O sprendimams E.Ž. turi tik vieną balsą – kaip ir kiti likę 12 Komisijos narių. Taip kad Jūsų asmeninis išpuolis prieš ją ne visai korektiškas.

  • Miela Vaiva, neoriu su Jumis sutikti. Mano nuomone, geriau jokios komisijos nei jos imitacija… O jei E.Ž nepritaria komisijos sprendimams, tai juk niekas neverčia pirmininkauti komisijai, priimančiai sprendimus, kurie prieštarauja tavo nuomonei.

   Ir nebuvo jokio asmeninio išpuolio – aš tik pacitavau pačią E.Ž ir Komisijos sprendimą dėl „Valstiečių laikraščio“, kuris, mano labai subjektyvia nuomone, neatitinka to, ką viešai deklaruoja komisijos pirmininkė. Jos atskirosios nuomonės dėl šio sprendimo nemačiau, todėl darau išvadą, kad ji šiam sprendimui pritaria.