„Valstiečių laikraštis“: pasirodo, jokios prostitucijos, tik Komercija…

Pamenate, rašiau apie „Valstiečių laikraštį“ ir svarsčiau, ar tai, ką jie daro nėra tikrų tikriausia prostitucija…

Mano asmenine ir labai subjektyvia nuomone, tai šiek tiek daugiau, tačiau, pasirodo, klydau.

Nes bent jau „Valstiečių laikraštis“ mano, kad užsakomųjų straipsnių ir nuomonės formavimo paslaugos siūlymas nėra jokia prostitucija, nekalbant jau apie tai, kad tai gali būti etikos pažeidimas.

„Valstiečių laikraštis“ laikosi pozicijos, kad tai tik normali komercija.

Bet ką aš čia, geriau paskaitykite patys:

PareiskimasDelRaco

Dėl A.Račo komentaro

Savo blogo „racas.lt“ komentare Artūras Račas pateikia „Valstiečių laikraščio“ ir „valstietis lt.“ komercijos departamento siūlomų įvaizdžio formavimo straipsnių paslaugas. A.Račas daro klaidingas prielaidas, kad tai yra redakcijos siūlomos paslaugos.

A.Račas daro išvadą, kad „Valstiečių laikraštis“ pažeidžia Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksą.

Redakcija ir bendrovės akcininkai griežtai neigia tokias žurnalisto prielaidas.

 

1.      A.Račo cituojama prezentacija yra „Valstiečių laikraščio“ komercijos departamento užsakovams parengtas aprašymas.

2.      Ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje normali praktika yra užsakyti ir spausdinti įvaizdžio formavimo straipsnius.

3.      Tokie straipsniai „Valstiečių laikraštyje“ yra spausdinami, taip kaip reikalauja Reklamos įstatymas, tik su užsakymo numeriu, skirtingu šriftu, kad skaitytojas tokius straipsnius galėtų aiškiai atskirti nuo turinio ir matytų kad tai yra reklama.

4.      „Valstiečių laikraščio“ redakcija, žurnalistai, neturi nieko bendra su komercijos departamento parengiamais įvaizdžio formavimo straipsniais, nes redakcija griežtai laikosi redakcinės nepriklausomybės principo.

5.      „Valstiečių laikraštis“ mano, kad A.Račas pats pažeidė žurnalistų etikos principus, nes antrosios pusės nuomonė nebuvo išklausyta.

 

Štai taip… „Valstiečių laikraštis su užsakomaisiais straipsniais niekuo nesusijęs ir jokios etikos nepažeidė.

Pasirodo, ten „Valstiečių laikraštyje“ yra toks Komercijos departamentas, kuriame kažkas rašo užsakomuosius straipsnius ir talpina juos (pagal su klientu suderintą grafiką ir jo pasirinktą vietą) „Valstiečių laikraščio puslapiuose (įdomu, ar su pačiu laikraščiu derina, ar ne).

Suprask – tai Komercijos departamentas sprendžia, kur, kada ir kokios apimties straipsnis pasirodys, nusprendžia, kokie ekspertai formuos visuomenės nuomonę (nes prezentacijoje kalbama būtent apie visuomenės nuomonės, o ne įvaizdžio formavimo straipsnius).

Pavydžiu „Valstiečių laikraščiui“ tokio Komercijos departamento. Jei toks būtų visose redakcijose, kam tada reikėtų žurnalistų…

Ir labai smalsu, kur tokius Komercijos departamento specialistus rengia.

P.S. Pamiršau dar apie mano padarytus etikos pažeidimus ir neišklausytą antrąją pusę… Atsiprašau, bet per beveik 20 metų žurnalisto darbo praktikos man dar neteko susidurti su tokia „antrąja puse“ – tiriamuosius straipnius rengiančiais bei ekspertus kalbinančiais Komercijos departamento specialistais.

Kaip sakoma, gyveni žmogus ir mokaisi… Kitą kartą žinosiu.

(7 balsų, vidurkis: 4,43 iš 5)
Loading...
 • Matot, viskas labai paprasta…

  Taip, kaip Jūs atskiriate „Račo blogas“ ir „A. Račas – BNS vadovas“, tokiu pat principu „Valstiečių laikraštis“ atriboja „Valstiečių laikraščio redakcija“ ir „Valstiečių laikraščio Komercijos departamentas“ :))

 • Anonimas

  Va taip, Arturai. Atsakas jums, bet keista net nemaniau, kad turite tokia skaitytoju auditorija :) Ir vis gi „Valstieciu laikrastis“ atrodo juokingai su savo tokiais pareiskimais. Realiai jusu blog’as yra tiesiog nepriklausomo zmogaus pastebejimai/komentarai ir t.t. o dabar iseina,kaip koks oficialus tinklapis deklaruojantis jusu idejas ir tuo paciu gali buti baudziamas ivairiose komisijuose. Pasisaugokite Arturai jusu kaip laisvo komentatoriaus idejoms kyla gresme.

 • Kažkaip praleidau informaciją nuo kada blogeris prilyginamas žurnalistui? Kiek pamenu Liutauras dėl to teisme kovojo.

 • Anonimas

  “Valstiečių laikraštis “ – etikos nulis .,Prostitucija lygu komercija…

 • Anonimas

  Nepykit, komercijos departamentas yra GERAIII…
  Kai tik VL’e atsirado komercijos departamentas, tai cituojant raidos ir istorijos skiltį iš ŽIA valda tinklapio:

  „2008 m. UAB „Valstiečių laikraščio“ pajamos dėl pertvarkymo padidėjo dvigubai lyginant su praėjusiais metais.“

  O dar:

  „Bendrovė pradėjo savo internetinį protalą http://www.valstietis.lt ir http://www.vl24.lt

  *Protalas* irgi yra GERAIII (skamba protingiau, patikimiau, atsakingiau), ką čia tas portalas; dar valstiečius, kurie formuojasi komercijos departamento įvaizdžiuose išgąsdins ir perkels kur kitur…

 • lv, jei neklystu, „Valstiečių laikraštis“ – tai ne viešųjų ryšių agentūra :)

  Nieko keisto, jog net pačiame Valstiečių tinklapyje nėra nieko užsimenama apie „Komercijos departamentą“.

  http://www.valstietis.lt/Informacija/Redakcija

 • Anonimas

  Va taip, per 20 metų žurnalistinio darbo niekada nekilo mintis giliau pasidomėti tuo, apie ką rašai?
  VBS stiliaus žurnalistika, be abejo, paprasčiau. Ypač kai gali papliurpti, o po to ranka numoti – ai, taigi čia blogas, ko jūs norit.

 • Anonimas

  Gal kiek apie esmę. |Bendronių valdymą analizuojančių profesionalų tapre yra paplitusi sąvoka „tonas viršuje“ (tone at the top). Esmė paprasta, kad ir kaip formaliai vienos ar kitos bendrovės veikla būtų reglamentuota, jos elgsena didžiąja dalimi yra nulemta to „tono viršuje“. Prisipažinsiu, visu 100 % tuo tikiu.
  Ką bendro Valstiečių laikraštis turi su valstiečiais ir koks „tonas“ tvyro to laikraščio „viršuje“?
  Visi gi žino, kad ŽIA valda su ponais Žiemeliais turi tam tikrą susuformavusią korporatyvinę kultūrą (plačiau – atskirai, jei prireiks). Tai kažkokie užsakomieji straipsneliai – tikras menkniekis, palyginus su jų „rimtais reikalais“.
  Beje, tas „tone at the top“ laaabai geras pagalbininkas ir analizuojant partijų veksmus, kitų verslo subjektų (Leo), ir net tokių, kaip Lietuvos rytas, ar Respublika. Svarbu, kuo tiksliau identifikuoti „viršų“…:)))

 • Anonimas

  … zurnalistai tarpusavy, valdzia tarpusavy, zmones tarpusavi. Taip ir visoje saly, kiekvienas kiekvienam greze gerkles. tfu.

 • Anonimas

  Artūrai, Artūrai…
  Kiek žinau, Valstiečių laikraštis nėra BNS užsakovas. Ir šiuo atveju galvoju, kad, matyt, jau tikrai nebus. Tai ką ponaiti darysite, kai susipyksite su visais? O gal BNS komercijos (atsiprašau, prostitucijos) irgi nėra? Kaip tuomet pavadintumėte faktus (pabrėžiu, faktus), kad BNS spaudos konferencijų salėje Lietuvai įvairūs veikėjai sako netiesą (ne visada, suprantama)? Už jų galvų gi visada matyti BNS logotipas (toks milžiniškas). Tai čia kaip, prostitucija ar komercija? Ar BNS niekur neskelbia, kad klientai gali užsisakyti BNS salę, mhm?
  Prajuokinote kolega su savo rašiniais. Juo toliau, juo labiau tenka jumis nusivilti. Matyt, į paviršių per stipriai prasiveržė puikybė :))

 • Besišypsančiam, galvokite ką norite… Tačiau BNS tikrai nepražus, jei „Valstiečių laikraštis“ nesinaudos BNS info – nuo to blogiau bus tik „Valstiečių laikraščiui“. Dėl pykimosi – aš su niekuo nesipykstu, aš tik bandau pirštu parodyti į tai, kas mano nuomone, neturi nieko bendro su žurnalsitika, tačiau naudoja šį terminą kaip priedangą. Ir darau tai tik todėl, kad pats save laikau žurnalistu.

  Dėl BNS spaudos konferencijų salės – pirmiausia norėčiau išgirsti faktus, kas konkrečiai sakė netiesą. Tačiau net jei tai buvo, kuo čia dėta BNS, kuri tik suteikia vietą pasisakyti. Lietuvoje juk demokratija – ks ką nori, tas tą kalba. O jei kas meluoja, tai tam yra teismai. Vadovaujantis Jūsų logika Seimas taip pat susijęs su prostitucija ir komercija, nes ten spaudos konferencijose kartais taip pat prasilenkiama su tiesa…(gal pasiskaitykite Visuomenės informavimo įstatymą, kad šiek tiek aiškiau pasidarytų, kas atsako už viešai paskelbtas žinias)

  Taip BNS siūlo visiems norintiems rengti spaudos konferencijas BNS spaudos konferencijų centre. Pabrėžiu – visiems, o ne tik klientams. Ir visiems už tokią pat kainą. Lygiai taip pat siūlome visiems prenumeruoti BNS naujienas ar skelbti Spaudos centre savo pranešimus spaudai, kuriuos mes padedame išplatinti. Visa tai – BNS teikiamos paslaugos. Kur čia matote problemą?

  Įspūdis toks, kad juokiatės iš to, ko visiškai nesuprantate. Tad gal pirmiausia pasiklauskite.

  Su geriausiais linkėjimais,

 • To „:))“ – matot, yra vienas esminis skirtumas tarp to, ką Jūs rašote, ir to, kas parašyta blogo autoriaus.

  Šiame įraše matau išsakytus teiginius, paaiškinimą ir PAGRINDIMĄ, parodantį, jog tie teiginiai nėra tik PRIELAIDOS, o Jūsų komentare matau tik tuščią teiginį, kuris visiškai nieko nesako :)

  Dabar įsivaizduokit iš šalies, jei aš šiame atsiliepime parašyčiau: „Jūsų nuomonė nupirkta Valstiečių laikraščio redakcijos“ ir daugiau nieko nepridėčiau, kaip Jūs tai įvertintumėte ir kokią nuomonę susidarytumėte apie mane?

  To „Liūdesys“: derėtų atskirti fizinio ir juridinio asmens sąvokas :) Fizinis asmuo turi ir viešą, ir privatų gyvenimą, priešingai negu juridinis asmuo, kurio pati „prigimtis“ vien pasako, kad negalima ATRIBOTI organizacijos atskirų organų nuo pačios organizacijos :)

 • visiskai nieko nesako :) biski graikiskai….

 • Anonimas

  Ar galite isivaizduoti pvz. Fiancial Times, arba Die Zeit,ar pan. dienraščius, dirbančius panašiais principais kaip Valstietis? Ir kad jie paaiškintų – cia normalu, cia „UK/Vokietijos premjero, bendrovės X įvaizdį formuoja mūsų laikraščio komercijos departametas“.
  Aš neįsivaizduoju. Nes quality žiniasklaidos požymis – neužsiimti abejotina, neskaidria komercine veikla. Todėl juos ir skaito, jais daugiau ar maziau pasitiki – ne kaip verslu, o kaip žiniasklaida. Nes jos veiklos esmė – ne „parduoti neabejotiną gėrį“, o informuoti ir pristatyti įvairias nuomones.
  Jau rašiau – as nepasitikiu ir neperku abejotinos kokybės prekių. Geriau skaityti tinklaraščius – tuos, kurie idomus. Yra nemokamų portalų, tai kam švaistyti pinigus mokamam šlamštui?
  Kaip ten sakoma – „Galvokime savo galva“, o ne – tęsiant mintį – Valstiečių lakraščio komercijos dept. galvomis…

 • Pingback: Sunkmetis ir komunikacijos etika: iškeldinti Rubikoną : Liutauro komentarai()