„Valstiečių laikraštis“: pasirodo, jokios prostitucijos, tik Komercija…

Pamenate, rašiau apie „Valstiečių laikraštį“ ir svarsčiau, ar tai, ką jie daro nėra tikrų tikriausia prostitucija…

Mano asmenine ir labai subjektyvia nuomone, tai šiek tiek daugiau, tačiau, pasirodo, klydau.

Nes bent jau „Valstiečių laikraštis“ mano, kad užsakomųjų straipsnių ir nuomonės formavimo paslaugos siūlymas nėra jokia prostitucija, nekalbant jau apie tai, kad tai gali būti etikos pažeidimas.

„Valstiečių laikraštis“ laikosi pozicijos, kad tai tik normali komercija.

Bet ką aš čia, geriau paskaitykite patys:

PareiskimasDelRaco

Dėl A.Račo komentaro

Savo blogo „racas.lt“ komentare Artūras Račas pateikia „Valstiečių laikraščio“ ir „valstietis lt.“ komercijos departamento siūlomų įvaizdžio formavimo straipsnių paslaugas. A.Račas daro klaidingas prielaidas, kad tai yra redakcijos siūlomos paslaugos.

A.Račas daro išvadą, kad „Valstiečių laikraštis“ pažeidžia Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksą.

Redakcija ir bendrovės akcininkai griežtai neigia tokias žurnalisto prielaidas.

 

1.      A.Račo cituojama prezentacija yra „Valstiečių laikraščio“ komercijos departamento užsakovams parengtas aprašymas.

2.      Ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje normali praktika yra užsakyti ir spausdinti įvaizdžio formavimo straipsnius.

3.      Tokie straipsniai „Valstiečių laikraštyje“ yra spausdinami, taip kaip reikalauja Reklamos įstatymas, tik su užsakymo numeriu, skirtingu šriftu, kad skaitytojas tokius straipsnius galėtų aiškiai atskirti nuo turinio ir matytų kad tai yra reklama.

4.      „Valstiečių laikraščio“ redakcija, žurnalistai, neturi nieko bendra su komercijos departamento parengiamais įvaizdžio formavimo straipsniais, nes redakcija griežtai laikosi redakcinės nepriklausomybės principo.

5.      „Valstiečių laikraštis“ mano, kad A.Račas pats pažeidė žurnalistų etikos principus, nes antrosios pusės nuomonė nebuvo išklausyta.

 

Štai taip… „Valstiečių laikraštis su užsakomaisiais straipsniais niekuo nesusijęs ir jokios etikos nepažeidė.

Pasirodo, ten „Valstiečių laikraštyje“ yra toks Komercijos departamentas, kuriame kažkas rašo užsakomuosius straipsnius ir talpina juos (pagal su klientu suderintą grafiką ir jo pasirinktą vietą) „Valstiečių laikraščio puslapiuose (įdomu, ar su pačiu laikraščiu derina, ar ne).

Suprask – tai Komercijos departamentas sprendžia, kur, kada ir kokios apimties straipsnis pasirodys, nusprendžia, kokie ekspertai formuos visuomenės nuomonę (nes prezentacijoje kalbama būtent apie visuomenės nuomonės, o ne įvaizdžio formavimo straipsnius).

Pavydžiu „Valstiečių laikraščiui“ tokio Komercijos departamento. Jei toks būtų visose redakcijose, kam tada reikėtų žurnalistų…

Ir labai smalsu, kur tokius Komercijos departamento specialistus rengia.

P.S. Pamiršau dar apie mano padarytus etikos pažeidimus ir neišklausytą antrąją pusę… Atsiprašau, bet per beveik 20 metų žurnalisto darbo praktikos man dar neteko susidurti su tokia „antrąja puse“ – tiriamuosius straipnius rengiančiais bei ekspertus kalbinančiais Komercijos departamento specialistais.

Kaip sakoma, gyveni žmogus ir mokaisi… Kitą kartą žinosiu.

(7 balsų, vidurkis: 4,43 iš 5)
Loading...