A.Valinsko vardo judėjimo narė suremontuos vaikų darželį. Be padėkų ir pagyrimų…

Žinote ką? Aš neabejingas prastoms ikimokyklinio amžiaus vaikų gyvenimo sąlygoms. Todėl kai mano vaikai ėjo į darželį kartu su kitais tėvais pirkome tapetus, kilimus, keitėme lempas ir t.t.

Aš taip pat neabejingas mokyklinio amžiaus vaikų mokymosi sąlygoms ir visose mokyklose, kuriose mokėsi ar tebesimoko mano vaikai, esu prisidėjęs prie klasių remontų, suolų pirkimo, grindų keitimo.

Bet aš ne vienas toks Lietuvoje. Mūsų daug.

Ir tarp mūsų yra A.Valinsko vardo judėjimo narė Zita Užlytė, kurios dėka vienas iš Alytaus vaikų darželių galės pasidaryti remontą už 400 tūkstančių litų.

Kokia turtinga, kilniaširdė ir dosni moteris, tikriausiai pagalvojote…

Bet neskubėkite, nes iš tikrųjų viskas buvo taip: (iš A.Valinsko vardo judėjimo frakcijos pranešimo spaudai):

Seimo narės Zitos Užlytės dėka Alytaus vaikų lopšelio-darželio „Putinėlis“ pastato renovacijai skirta 400 000 litų

Parlamentarė Zita Užlytė neabejinga prastoms ikimokyklinio amžiaus vaikų gyvenimo sąlygoms.

Iš Alytaus miesto savivaldybės sužinojusi apie tragišką vaikų lopšelio-darželio „Putinėlis“ būklę, Seimo narė nedelsdama parengė prašymą dėl valstybinių lėšų panaudojimo. Svarstant valstybės investicijų programos (VIP) biudžetą į parlamentarės prašymą buvo atkreiptas dėmesys ir šios vaikų įstaigos renovacijai skirta 400 000 litų. Nors šios sumos visam lopšeliui-darželiui iš esmės renovuoti neužteks, sutvarkyti stogui, sudėti naujiems langams lėšų turėtų pakakti.

„Šiame lopšelyje-darželyje, kuriame yra ir savaitinė vaikų su klausos problemomis grupė, vidutinė oro temperatūra 18° C laipsnių, vidaus patalpų sienos ir lubos sudrėkusios, kampuose pilna pelėsių. Koks žmogus gali atsakyti padėti kasdien šąlantiems vaikams ir jų auklėtojoms? Tai, kad pavyko gauti pinigų šios įstaigos sutvarkymui labai gerai, tačiau tokių darželių kaip šis šalyje yra daugybė. Visiems reikia elementarios pagalbos – pakeisti stogą, sudėti naujus langus, sutvarkyti duris, grindis. Jei galėčiau padėti renovuoti visas ikimokyklines įstaigas, tuomet jausčiausi padariusi didelį darbą“, – teigia Seimo Tautos prisikėlimo partijos frakcijos narė Zita Užlytė.

Parlamentarė neabejoja, kad tai tikrai ne paskutinis darželis, kuriam bus suteikta tokia parama. Iš auklėtojų, o juo labiau vaikų Zita Užlytė nelaukia nei padėkų, nei pagyrimų: „Vaikai turi augti normaliose sąlygose. Už tai nedėkojama. Taip tiesiog turi būti“.

Štai taip.

Kas man iš tos laimės, kas iš tos garbės, kaip sakoma…

Pagyrimų ir padėkų nereikia, pakaks, kad pati pasigirsiu.

O aš kažkaip prisiminiau, kad Seimo pirmininkas atlyginimo neima ir vienoje laidoje viešai tvirtino, kad visi jo judėjimo nariai pritarė siūlymui atlyginimus susimažinti 50 procentų. Tiesa, jų balsų neužteko, nes visi kiti nesisteminiai balsavo prieš.

Ir pagalvojau – štai, pavyzdžiui, susimestų visi judėjimo nariai Seime (o jų yra 18) po pusę savo algos kas mėnesį. Visai padori sumelė išeitų. Labai apytiksliai skaičiuojant – apie 90 tūkstančių litų per mėnesį.

Per kadenciją pavyktų suremontuoti net 10 tokių pat vaikų darželių kaip Alytuje.

Tada tikrai būtų galima sakyti: A.Valinsko judėjimo narių dėka suremontuota tiek ir tiek darželių (mokyklų, kalėjimų ar bažnyčių).

O dabar – pigus populizmas, kurį net galima pavadinti cinizmu. Arba – tiesiog nevykusiais viešaisiais ryšiais.

Nes iš tiesų tai tas Alytaus vaikų darželis bus remontuojamas mano ir visų jūsų lėšomis – mokesčių mokėtojų pinigais.

Iš dalies ir pačios Z.Užlytės, nors ji prie to remonto nelabai kuo ir prisidės, nes iki tapdama Seimo nare, ji gaudavo apie 1353 litus į rankas per mėnesį ir tų mokesčių ne kažin kiek sumokėdavo….

Tiesa, dabar Z.Užlytės atlyginimas šiek tiek padidėjo… tad ir mokesčių ji šiek tiek daugiau sumokės.

Bet ji teisi – už tai nei padėkų, nei pagyrimų ji nenusipelnė.

(8 balsų, vidurkis: 3,88 iš 5)
Loading...