„Valstiečių laikraštis“: daugiau nei prostitucija

Vėl skaitau „Lietuvos rytą“.

Šį kartą nėra nei mano tekstų, nei nuotraukų…:)

Bet yra labai įdomus interviu su Periodinių spaudos leidėjų asociacijos vadovu R.Šukiu.

Tame interviu R.Šukys teigia, kad permainų koalicijos antikrizinis planas užguls sunkia našta rajoninei ir periodinei spaudai, kuri ir dabar vos išgyvena.

Negaliu ginčytis, dalis tiesos tokiuose teiginiuose, žinoma, yra ir gali būti, kad padidintas PVM, autorinių apmokestinimas didesniu tarifu ir papildomos įmokos „Sodrai“ tikrai gali tapti akmeniu po kaklu mažiems laikraščiams.

Tačiau negaliu sutikti, kai R.Šukys sako, kad „staiga užgriuvusios permainos gali tapti nepakeliamos net tokiems leidiniams kaip „Valstiečių laikraštis“, kuris yra platinamas visoje šalyje.

Čia R.Šukys žiauriai klysta, nes „Valstiečių laikraštis“ kaip visai neseniai sužinojau, visiškai nėra laikraštis. Tai Viešųjų ryšių agentūra, kuri siūlo išspręsti problemas (žinoma, už tam tikrą kainą tikriausiai).

Sakau tai nes turiu įrodymą – „Valstiečių laikraščio“ parengtą prezentaciją, kuri potencialiems klientams siūlo štai tokias paslaugas:

  • Tiriamasis straipsnis
  • Visuomenės nuomonės formavimas (kuris apima) produkto, paslaugos vartojimo skatinimą bei nuolatinį ilgalaikės nuomonės formavimą
  • Tikslinės auditorijos/aplinkos nuomonės formavimas

Tai bendros paslaugos, o konkrečiai siūloma štai kas:

  • Tiriamasis straipsnis. Kliento pageidavimu parašomas tiriamasis straipsnis Jam aktualia tema, kuris išanalizuoja, atskleidžia:
  • priežastis, trukdančias sėkmingai verslo plėtrai
  • nepalankių politinių sprendimų silpnąsias puses, įtaką verslui, vystymuisi, rezultatams, etc.
  • Visuomenės nuomonės formavimas. „Valstiečių laikraštyje“ ir portale www.valstietis.lt planingai – pagal su klientu suderintą publikacijų grafiką ir vietą – publikuojami straipsniai, pranešimai spaudai, kurie padeda:
  • Įtakoti konkretaus produkto/paslaugos vartojimo didėjimą
  • specialioje komentarų skiltyje pateikiami autoritetingų specialistų pasisakymai, komentarai
  • Pavyzdys. Rašoma kodėl naudinga valgyti duoną, miltinius produktus. Šia tema pateikiami medikų, kitų sričių specialistų, žinomų asmenų, vartotojų nuomonės, patarimai, komentarai apie teigiamą poveikį ir naudą organizmui

Štai tokias paslaugas siūlo „Valstiečių laikraštis“… (visa tai turiu prezentacijos forma, jei kam bus įdomu, galiu atsiųsti).

Nežinau, ką tai turi bendro su žurnalistika ir ketvirtąja valdžia, tačiau pirmoji mintis, kuri atėjo į galvą pamačius „Valstiečių laikraščio parengtą“ prezentaciją buvo maždaug tokia: tai jau daugiau nei prostitucija.

Ir šimtą kartų blogiau. Nes taip elgdamasis „Valstiečių laikraštis“ meta šešėlį visai žiniasklaidai ir visiems žurnalistams.

Nebaudžiamai ir viešai siūlydamasis parsiduoti jis leidžia manyti, kad tai įprastas dalykas Lietuvos žiniasklaidoje. kad normalu yra rašyti „tiriamuosius straipsnius“ pagal kliento užsakymą ir su juo juo suderintu grafiku.

Na, ar gali būti dar didesnė prostitucija.

Beje, manau, kad šiais „Valstiečių laikraščio“ siūlymais turėtų susidomėti ir juos įvertinti Lietuvos žurnalistų sąjunga, Žurnalistų etikos inspektorius, Lietuvos žurnalsitų ir leidėjų etikos komisija ir ta pati R.Šukio vadovaujama Periodinės spaudos leidėjų asociacija.

Visos jos turėtų garsiai pasakyti, ar tikrai, tai ką daro „Valstiečių laikraštis“ iš viso yra žiniasklaida.

Visiems pageidaujantiems esu apsirengęs persiųsti „Valstiečių laikraščio“ parengtos pps prezentacijos kopiją.

Atnaujinimas: prezentacija įdėta žemiau. Mėgaukitės.

(24 balsų, vidurkis: 4,46 iš 5)
Loading...