„Valstiečių laikraštis“: daugiau nei prostitucija

Vėl skaitau „Lietuvos rytą“.

Šį kartą nėra nei mano tekstų, nei nuotraukų…:)

Bet yra labai įdomus interviu su Periodinių spaudos leidėjų asociacijos vadovu R.Šukiu.

Tame interviu R.Šukys teigia, kad permainų koalicijos antikrizinis planas užguls sunkia našta rajoninei ir periodinei spaudai, kuri ir dabar vos išgyvena.

Negaliu ginčytis, dalis tiesos tokiuose teiginiuose, žinoma, yra ir gali būti, kad padidintas PVM, autorinių apmokestinimas didesniu tarifu ir papildomos įmokos „Sodrai“ tikrai gali tapti akmeniu po kaklu mažiems laikraščiams.

Tačiau negaliu sutikti, kai R.Šukys sako, kad „staiga užgriuvusios permainos gali tapti nepakeliamos net tokiems leidiniams kaip „Valstiečių laikraštis“, kuris yra platinamas visoje šalyje.

Čia R.Šukys žiauriai klysta, nes „Valstiečių laikraštis“ kaip visai neseniai sužinojau, visiškai nėra laikraštis. Tai Viešųjų ryšių agentūra, kuri siūlo išspręsti problemas (žinoma, už tam tikrą kainą tikriausiai).

Sakau tai nes turiu įrodymą – „Valstiečių laikraščio“ parengtą prezentaciją, kuri potencialiems klientams siūlo štai tokias paslaugas:

 • Tiriamasis straipsnis
 • Visuomenės nuomonės formavimas (kuris apima) produkto, paslaugos vartojimo skatinimą bei nuolatinį ilgalaikės nuomonės formavimą
 • Tikslinės auditorijos/aplinkos nuomonės formavimas

Tai bendros paslaugos, o konkrečiai siūloma štai kas:

 • Tiriamasis straipsnis. Kliento pageidavimu parašomas tiriamasis straipsnis Jam aktualia tema, kuris išanalizuoja, atskleidžia:
 • priežastis, trukdančias sėkmingai verslo plėtrai
 • nepalankių politinių sprendimų silpnąsias puses, įtaką verslui, vystymuisi, rezultatams, etc.
 • Visuomenės nuomonės formavimas. „Valstiečių laikraštyje“ ir portale www.valstietis.lt planingai – pagal su klientu suderintą publikacijų grafiką ir vietą – publikuojami straipsniai, pranešimai spaudai, kurie padeda:
 • Įtakoti konkretaus produkto/paslaugos vartojimo didėjimą
 • specialioje komentarų skiltyje pateikiami autoritetingų specialistų pasisakymai, komentarai
 • Pavyzdys. Rašoma kodėl naudinga valgyti duoną, miltinius produktus. Šia tema pateikiami medikų, kitų sričių specialistų, žinomų asmenų, vartotojų nuomonės, patarimai, komentarai apie teigiamą poveikį ir naudą organizmui

Štai tokias paslaugas siūlo „Valstiečių laikraštis“… (visa tai turiu prezentacijos forma, jei kam bus įdomu, galiu atsiųsti).

Nežinau, ką tai turi bendro su žurnalistika ir ketvirtąja valdžia, tačiau pirmoji mintis, kuri atėjo į galvą pamačius „Valstiečių laikraščio parengtą“ prezentaciją buvo maždaug tokia: tai jau daugiau nei prostitucija.

Ir šimtą kartų blogiau. Nes taip elgdamasis „Valstiečių laikraštis“ meta šešėlį visai žiniasklaidai ir visiems žurnalistams.

Nebaudžiamai ir viešai siūlydamasis parsiduoti jis leidžia manyti, kad tai įprastas dalykas Lietuvos žiniasklaidoje. kad normalu yra rašyti „tiriamuosius straipsnius“ pagal kliento užsakymą ir su juo juo suderintu grafiku.

Na, ar gali būti dar didesnė prostitucija.

Beje, manau, kad šiais „Valstiečių laikraščio“ siūlymais turėtų susidomėti ir juos įvertinti Lietuvos žurnalistų sąjunga, Žurnalistų etikos inspektorius, Lietuvos žurnalsitų ir leidėjų etikos komisija ir ta pati R.Šukio vadovaujama Periodinės spaudos leidėjų asociacija.

Visos jos turėtų garsiai pasakyti, ar tikrai, tai ką daro „Valstiečių laikraštis“ iš viso yra žiniasklaida.

Visiems pageidaujantiems esu apsirengęs persiųsti „Valstiečių laikraščio“ parengtos pps prezentacijos kopiją.

Atnaujinimas: prezentacija įdėta žemiau. Mėgaukitės.

(24 balsų, vidurkis: 4,46 iš 5)
Loading...
 • Siūlau pasinaudoti hostinimo paslaugomis, ir įdėti ppt tiesiai į įrašą ;)
  Daryti tai galima čia: MyPlick Nereikia jokios registracijos, o užuploadin“us reikia tik embedded code įdėti į įrašą :)

 • Anonimas

  Nu net susikeikiau! Cia ne laikrastis, cia normali suknistu „piarsciku“, dirbanciu su prekybininkais ir visokiu vaistu pardavejais, reklamos agentura. Tokie ir apie heroina nesibodetu rasyti, kad jis padeda atsipalaiduoti ir pailseti! Nu bet eilinis irodymas, kad jokia profesine „savivaldos“ sistema LT neveikia, ar tai butu atsiprasant zurnalyyystai, ar teisejai, ar notarai. Graudu, kad elementarus debilizmas ir pinigo vaikymasis stovi auksciau visko, o tokie dalykai kaip profesine reputacija, garbe, etika – tik knygose ar siaip kur papkese su „etikos kodeksu“ isegti ir pamirsti.

 • Na kiti atvirai tokiu „prezentaciju“ nesiuntineja, bet ish principo tai cia nieko naujo spaudai. Tik pasiulymai is kitos puses ateina, o ne patys siulosi. Ir paprastai tokius „tyrimus“ atlieka PR’o kontoros, pasiulo „normalu“ straipsni laikrasciui ir uz ji sumoka. O spauda mielai parsiduoda, nes verciasi tikrai sunkiai. Ir vienokia ar kitokia forma parsiduoda visi.

 • Anonimas

  Atrodo ponas A.Račas gyvena savo išsigalvotame pasaulyje? Argi tai tik dabar pastebėjo ar tik pasipiktino, kad atvirai paskelbė? O straipsnių, kiek krašto apsauga skirė pinigų ryšiams su žiniasklaida , ar litos ministerijos nebematė? Kiekvienas tos išskirtinės profesijos kokios yra ir pats ponas Račas „narys“, turi išskirtinęs teisęs skelbti, arba kišti, formuoti skaitytojų nuomonę, nes juk jie apsiskelbę ketvirtąją valdžia. Praktiškai skaitytojas nebeturi galimybių pareikšti savo nuomonės nes jis nepriklauso tiems „tiesos skleidėjams“, prie kurių save priskiria ir ponas Račas. Kai žurnalistinis darbas tampa profesija, „prostitusijos“ neišvengsi ir parsiduosi už tai kad egzistuotum. Nevisi ir „vyriausieji“ yra nepriklausomi, yra dar laikraščių savininkai. Tad ponas Račai jei netektum darbo tai liktu tik dykai „bloge“ rašinėti. Bet ir tuomet reikštum tik savo mintis o ne savo skaitytojų. Va taip ižurnalistikoje ir Seime, kai jau papuolei ton sferon, reiškia ir tavo mintys yra protingiausios . Tad ponas Račai argi iki šiol nebuvo užsakomųjų straipsnių?

 • Anonimas

  Daliau, jus per daug gerai galvojate, kad PR agentura paraso straipsni ir uz ji sumoka.

  Daug dazniau paraso PR straipsni (pabreziu, PR straipsni, o ne pranesima spaudai) nusiuncia redakcijai, o si ideda. Kitas variantas – susitaria su zurnalistu, redaktoriumi. Taip sakant, pagal draugyste. Straipsnis atsiranda su visais reikiamais pavadinimais, be uzsakomojo numerio. Kartais su zurnalisto, su kuriuo susitarta pavarde. Jis aisku, gauna honorara. Taip daro visi laikrasciai, visi portalai. Taigi cia jau ne prostitucija… O, bukim atviri… Kaip vadinamos moterys, kurios gula su visais, kurie pamoja pirsteliu… Sliundros?
  Taigi „valstieciai“ bent jau saziningai ir atvirai uzsiimineja prostitucija.

 • Anonimas

  Be amo…

 • L.D.

  ne visi.

 • Ponui nustebusiam. Nereikia apie visus spręsti pagal save.

  Jei įdomu apie mane, tai aš gyvenu ir dirbu pasaulyje, kuriame nieko panašaus, į tai, ką daro „Valstiečių laikraštis“ nevyksta. Nesu parašęs nė vieno straipsnio pagal kliento pageidavimą ir nežinau nė vieno atvejo, kad tai būtų darę mano kolegos BNS. Jei žinočiau, tokei kolegos šiandien ten jau nebedirbtų:)

  Suprantu, kad Jums nepatinka, kad turiu savo nuomonę, bet čia jau niekuo negaliu Jums padėti. Ginčykitės, skelbkite savo nuomonę, užveskite savo blogą, rašykite į alfa, delfi, lrytas.lt – Jūsų teisė ir laisvė.

  Tačiau sugebėkite atskirti nuomonės reiškimą nuo tiesos skleidimo. Ir informaciją nuo nuomonės.

  Jei ką, esu buvęs ir be darbo ir ne mėnesį ir ne du. Ir neparsidavinėjau. Beje, būtent todėl manau šiandien ir turiu darbą.

  Nesirengiu parsdavinėti ir ateityje jei liksiu be darbo. Šį tą moku ir manau išgyvensiu kaip ir išgyvenau iki šiol.

  Su geriausiais linkėjimais

 • l.d.: nieko panasaus.

  kaip tik tai, ka sakai, yra dazniau isimtis, o ne taisykle. taisykle kiek kitokia: PR agentura parengia teksta, laikrastis arba portalas ji arba laiko vertu demesio ir publikuoja, arba ne.

  dazniausiai viskas grista ne pinigais, o naudingu bendradarbiavimu: ziniasklaida gauna informacija ir taupo zmogiskiesiems resursams, PR agenturos gauna atlygi is klientu.

  del minsiteriju PR: reikia skirti ju veiklos viesinima ir atskiru joms vadovaujanciu politiku promo. pirmasis dalykas reikalingas, nes tai budas visiems mums suzinoti, ka uz musu pinigus veikia valdzia. antrasis vienareiksmiskai blogas.

 • Anonimas

  Sveikas

  saitau valstieti kiekviena savaitgali – kaime Sigio mociute yra uzsiprenumeravus. Grubiai – kas antram puslapyje po paslepta reklama. Per
  rinkimu kampanija vienas po kito ministru interviu radosi, ypac idomus jiems pasnekovas – Susisiekimo. Kaip suprantu, atidirbo…

  Rasai, kad kam idomu, galetumei atsiusti prezentacija. As karts nuo karto paskaiteles saitau apie ziniasklaida, jei atsiustumei, su malonumu panaudociau kaip viena is prostitucijos pavyzdziu. Prie jo labai tinka
  „Stilius“ – vizualizacijai.

  Linkejimai
  Indre

 • o šiaip tai – na visiška poliarinė lapė. Kad taip – su visų viršininkų palaiminimu…
  ŽIA požiūris aiškiai lenda.

 • Anonimas

  Prisimenant S.Stomos „bloga“, matant kaip ponas Račas aktyviai dalyvauja visokiose spaudos konferencijose, galima tikėtis kad taip tiesiamas kelelis į politikus, kaip tai atsitikjo su Stoma. Tokios mintys kyla, kai matai kiek pats Račas atitrūkęs nuo tų kas gyvenimą mato iš apačios. Tad ko norėti iš paruoštu, apmokintu, priklausančių „sąjungai“ rašinėtojų „kūrybos“ jei jie nori mato problemą, nori ne. Taigi pone Račai, kaip su tais, kurie neturi Krekenavos akcijų, kurie prarado visas savo investicijas nes buvo apvogti su savo valstybės valdančiųjų pagalba? Kaip jiems skelbti savo nuomonę? Ir kada skelbti, kai visą laiką užima pajieškos kur perkant valgį sutaupyti kelis litus. Jau mažai kas gali atskirti kuris straipsnis neužsakytas, jau nebegalima atskirti kada skelbiama „visuomenės nuomonė“ yra teisinga. Melas lydėjo spaudą sovietiniais laikais, melas dabar jau skelbiamas kaip savo nuomonės pareiškimas. Aš už tai, kad sdavo nuomonę galėtu reikšti ir turėtu teisę publikuoti netik išskirtiniai asmenys priklausantys „sajungai“, bet visi piliečiai. Tuomet „kūtyba“ nebūtu išskirtinė tavo ponas Račai teisė. Na o pats puikiai išnaudoji savo populiarumo ir nuomonės pareiškimo teisęs, visur kur tik sugebi.
  Tad gal ponas Račai, pasiulyk publikuoti savo nuomonę dideliais straipsniais ir savo skaitytojams. Tad mano nuomonę, ponas Račai, nustebti ir pasipiktinti turėjai anksčiau, dar tuomet kai vadovavai „Lietuvos rytui“, nebent dabar savo gyvenimu esi tik vienas nepatenkintas. Tad pone, siūlau nesureikšminti savo nuomonės, skelbti nesavo o visuomenės nuomonę, prieš tai aišku pasižmonėti kaip tą visuomenė gyvena ir kaip bijo išsakyti savo nuomonę.
  Irgi su linkėjimais.

 • Anonimas

  tai o cia yra ko stebetis, na tik tiek, kad jie turbut vieninteliai tiesiai sviesiai, kad net ir bukam butu aisku, kuo uzsiimineja :)

 • Nustebusiam dar kartą. Pirmiausia, pataisau Jus – „Lietuvos rytui“ niekada nevadovavau. Ten tik dirbau.

  Antra – jei parašysite nuomonę ne apie mane, o apie ką nors, galiu įdėti kad ir šiame bloge.

  Trečia – jei nepatinka čia, susikurkite savo blogą -jie nemokami:)

  Ketvirta – populiarumas neatsiranda iš niekur, jį taip pat reikia užsitarnauti. Darbu, pastangomis, o ne vien verkšlenimais.

  Penkta – visada skelbiu tik savo, o ne visuomenės nuomonę. Kartais atsiranda jai pritariančių, kartais – su ja ginčijamasi. Būtent to ir siekiu, nes tik kalbantis galima ką nors išsiaiškinti.

  Šešta – spaudos konferencijoje jau senokai nebuvau, bet jei ir vaikščiočiau kasdien, tai toks jau tas žurnalisto darbas.

  Septinta – su S.Stoma manęs prašau nelyginti, nes esu aiškiai pasakęs: į politiką kol kas nesiruošiu.

  Aštunta – jei norite „Krekenavos agrofirmos“ akcijas Jums padovanosiu. Ir dar pridėsiu „Vernito“ akcijų.

  Devinta – gyvenimą matau iš visų pusių, priešingai nei atrodo, Jūs.

 • Anonimas

  efi,aurelijau, as apie ministerijos PR nekalbu. ten graziai parasomi, kaip naudingai isleisti pinigai. O tarp eiluciu reik skaityt „kaip graziai issvaistyti ir nuplauti pinigai“.

  O del susitarimu… Galiu pavardinti – „Valstietis“ atsiduoda uz dyka, „Lietuvos ryto“ taip pat, „Resbublika“ taip pat, „Vilniaus diena“ ir co taip pat ir „Lietuvos zinios“ zinoma, nekalbu apie visiska bulvara ir regionine spauda. Sie ima ir dar klausia gal dar turite ka:) ir del to, kad pamano, o straipsnis vertas demesio, ir del to, kad labai labai kazkieno paprasoma:)

  svarbiausia – skaitytojas skaito info ne kaip PR. o cia jau apgavyste.

  Delfiai deda, alfa deda, nekalbu apie kitus. BNS nesu susidures, bet ten galima talpint pranesimus spaudai… tai kam jiems imti.

  O ELTOj nusipirkt galima, prisiminkime rinkimus.

  Zurnalai neatsiduoda uz dyka, ten plotas reklaminis brangus, bet galima uzsakyti straipsni be uzsakomojo numerio.

 • Ponas Nustebęs, toks jausmas, kad skaitot popierinį laikraštį čia. Toks jausmas, kad racas.lt yra stebuklinga svetainė, kuri vienintelis „sąjungos“ leidžiamas naujienų šaltinis.
  O girdėjot ką nors apie tai, kad ir jūs galit kurti turinį? Prašau, atsidarykit savo blogą, skelbkit savo mintis, darykit ką norit. Nemokamai, kainuos tik laiko šiek tiek. O jei tos mintys bus geros, jei bus įdomios, tai ir jus skaitys, ir jus publikuos alfa.lt. O jei jie visi sąjungininkai, ir nepublikuos, tai žmonės eis pas jus tiesiai skaityti, jei tik bus ką skaityti.
  Ponas Nustebęs, Jums reiktų suvokti, kad mes gyvenam šalį, kur žodžio laisvė nevaržoma, ir mes visi kartu formuojam visuomenės nuomonę. O Jūsų nusišnekėjimai apie „Račo nuomonė = visuomenės nuomonė“ ir „tik jis gali rašyti“ yra pasenę. Maždaug 30 metų. O kad jūs tuo netikit, tai čia Jūsų bėda. Reikia tik apsidairyti aplink, ir pamatysit daug pavyzdžių, kur žmonės jau tai padarė.

 • Anonimas

  Vieni gali galvoti, kad „Valstiečių“ laikraštyje dirba naivūs žmonės – sugalvoję iš laikraščio daryti verslą, bet nemokantys jo daryti rafinuotai. Mat rafinuota prostitucija jei ne pateisinama, tai bent jau nekrentanti į akis ir dėl to garsiai nesmerkiama, kaip atsitiko šiuo atveju. Kiti gali pagalvoti, kad „Valstiečių“ laikraštyje dirba įžūlūs pragmatikai, kuriems žiniasklaidos misijos idėja yra tiek pat nesuprantama, kaip terminas „žiniasklaidos prostitutė“ – tokios dilemos nėra, nes pinigų gaminimo mašinai dilemos svetimos. Aš manau, kad ir pirmi, ir antri klysta, nes jie „Valstiečių laikraščiui“ taiko savas kategorijas. Kam mėginti įsprausti į savo mąstymo rėmus tai, kas į juos netelpa? Čia tas pats, kaip Gagariną išskraidinus į kosmosą, paskelbti, kad Dievo nėra – nes jo Gagarinas nematė. Mano nomone, „Valstiečių laikraštis“ šiuo atveju veikė nei naiviai, nei įžūliai, o tiesiog natūraliai – ūkiškai. Vėlgi, aš galiu ne taip interpretuoti, nes nesu ūkininkas, bet pamėginsiu. Tarkime, jei aš būčiau „Valstiečių laikraštis“, ir man reikėtų parduoti ūkininkui vištą, aš juk nesiūlyčiau ūkininkui sumokėti trigubą kainą už narvelį (ar kažką kitą, į ką vištas pakuoja), o vištą oficialiai įforminti kaip dovaną. Ūkininkas pirštu prie smilkinio pasukiotų. Lygiai taip pat ūkininkas nė nesitikėtų, kad vištą aš jam perleisiu be užmokesčio – jis taptų įtarus, nes už dyką tik sūris spąstuose. Greičiausiai ūkininkas nuspręstų, kad su manim neverta turėti reikalų, nes aš nemoku skaičiuoti pinigų, taigi, esu durnas. Mano reputacijai tai tikrai pakenktų ir mano prekyba vištomis šiuose kraštuose užsilenktų labai greitai. Žinoma, mes galime stebėtis, smerkti „Valstiečių laikraštį“, bet nemanau, kad tai išmintinga.

 • Anonimas

  Dėkoju, kad atsakote į mano nuomonę. Nesu Jūsų priešininkas ir kai kuria jūsų viešai reiškiama nuomonė, sutinku sua kai kuria ne. Priimkite tai kaip kritiką, nes nuomonė keičiasi su informacija ir gyvenimo patirtimi. O atsakyme kur rašėte, kad buvote tik „Lietuvos ryto“ žurnalistas ar savo nuomonės neturėjote, ar jos skelbti negalėjote?
  Pone Račai, ar matai skirtumus tarp „Laisvas laikraštis“, „Karštas komentaras“ ir paties publikuojamos nuomonės? Visi atrodo reiškia savo nuomonę? Tačiau tai tik kai kurį nuomonė. Daugelis visuomenės, tokios „tvirtos nuomonės“, kaip skelbi pats, neturi. Taigi pats turėdamas išskirtinęs teisęs ir priklausydamas sąjungai, savo straipsniais ir formuoji dalies visuomenės nuomonę.
  Dėkojų už pasiūlymą skelbti straipsniu savo nuomonę. Jei nebijote to ką patyrė „Laisvo laikraščio“ redaktorius, mielai paraščiau anoniminį straipsnį apie savo nuomonę.

  P.S.Na dar plačiau aprašykite tą „kol kas“, nes ir Stoma sakėsi, kad Lietuvoje dar neatsirado tokios partijos su kuria jis eitu.

 • Anonimas

  šį laikraštuką skaito tik kaimo žmonės ir dauguma einančių balsuoti, o butent, rinkti Seimo.
  geroji šito balagano pusė ta,kad jie bent deklaruoja kokias paslaugas galima užsakyti ir ką jie gali pasiūlyti.o kiti dienraščiai ar savaitarščiai..?
  tikrai ne.bet jie vykdo tą pačią politiką- „formuoja“ viešąją nuomonę ar,bent stengiasi tai daryti.
  keista,kai už laikraštuką dar tenka mokėti nors ir simboliškai- 0.5 ir daugiau Lt. jo tiražas atsiperka,nes užsakomi straipsniai, reklama ir pan.
  blogiausia yra tai,kad žmonės ,bent ne visi,nemoka atsirinkti: kur tiesa,o kur blefas…
  nežinau kada žmonės atsipeikės?
  net ir Stalinas bei Hitleris suprato,kad TV ir kitos info priemonės veiksmingiausiuos valdant mases.
  tą supranta ir mūsų valdantieji ir jų pakalikai- žurnalistai…

 • Anonimas

  Ponas Aurimai
  Ponas Račas susikūrė savo „vardą ir reikšmę“. Ponas Račas puikiai išnaudoja savo populiarumą ir jį palaiko visur kur tik gali, pareikšti savo „svarią savo neklystančio“ nuomonę. Todėl kalbėdamas apie save kaip žurnalistą, ponas Račas nenori pripažinti, kad reikšti savo nuomonę gali ne visi.

 • Ech, o kaip Jums atrodo, kodėl tas populiarumas, kodėl ta „švari neklystančiojo nuomonė“? Ir ar paprastas žmogus to negali pasiekti? Ar ir čia visokios sąjungos rankas prikišo, ir Jums įteigė, kad Račas neklystantis?
  Visi nuomonę gali reikšti, tik ne visų nuomone bus tikima. Bet jei jūs nuosekliai reikštumėt savo nuomonę bent 5 metus, patikėkit, klausytų ir Jūsų. Beje, jei nepastebėjot, Jūs savo nuomone reiškiat būtent dabar. Bet šiuo metu ji nė kiek neprisideda prie diskusijos apie įrašo turinį. Tad 1-2-3 ir sugrįžkit į temą. Nes kitaip išeina tik kitų akių gadinimas.

 • Anonimas

  Na o mano nuomonę, užsakomieji straipsniai ne šios dienos išradimas. Tad ponas Račas ar apsimeta naiviu ar nematė realaus gyvenimo? Tad jo pasipiktinimas tuo reiškiniu tik dabar leidžia abejoti juo.
  Bent jau puiku, kad bent konemtaru galima pareikšti savo nuomonę, kuri nevisai sutinka su pono Račo nuomone. Nuomonė yra priklausoma nuo užimamaos padėties visuomenėje. Skurdžaiusiai gyvenantys užsiėmę savo išgyvenimu, dažniausiai neturi savo nuomonės. Jaunimo nuomonę formuoja politikai ir tokie Račo straipsniai ir jo sktyvus savo nuomonės skleidimas. Sava nuomonė yra gerai jei jis savo nesuformuota kitų. Bet kai patekę į Seimą jau turi savo nuomonę ir visuomenės jau nevarbi, tai nuomonė keičiasi su pajamomis, pareigomis ir kokią vietą išsikovojai visuomenėje.

  P.S. Dėkojų už žadamas dovanoti akcijas, tik niekam neatiduokite. Gal ir mano nuomonė pasikeis kai busiu akcininkas.

 • L.D.
  aš ne apie ministerijas…
  dar kartą – per Verslo žinių istoriją du žmonės išlėkė iš darbo už panašius bajerius.
  Ir dabar lėktų.
  Ne visada viską gali redaktoriai susekti, tas tiesa, bet vieša politika: naudokitės PR paslaugomis, naudokitės jų info, bet tekstai – tik jūsų, be to, nebūna teksto iš vieno šaltinio. Analogiškai – Verslo klasėje.

 • Anonimas

  nustebusiam, jus manote, kad jaunimas toks tabula rasa? toks be nuomones? kad nuomone gali suformuoti tik politikai su Racu priesaky?

  apsirinkate. arba jaunimo nematetea 20 metu… arba jaunima painiojate su ta visuomenes grupe, kuri pries rinkimus apklausose teigia, kad neturi nuomones vienu ar kitu politiniu klausimu.

  Kokio amziaus zmones laikote jaunimu?

  Diskriminuojate ir jaunima, ir skurdziausius.

 • Nustebęs,
  cituoju: „ponas Račas nenori pripažinti, kad reikšti savo nuomonę gali ne visi.“
  O tai ką Jūs čia darote?
  Gal Jūs jau leiskite pailsėti savo pavargusiai sielai…
  Ramybės Jums.

 • Anonimas

  Na siaip pirma karta girdziu, kad zurnalistai turi reiksti visuomenes nuomone. Visuomenes nuomone reiskia sociologiniu tyrimu bendroves, atlikusius tyrimus:] Zurnalistas dazniausiai turi pranesti faktus, tokius, kokie jie yra arba tam tikrose skiltyse reiksti savo nuomone apie tam tikrus faktus.
  O griztant prie temos, manes kaip ir nestebina VL nuostatos. Net manau, kad butu galima pagirti uz atviruma, nes Lietuovje, yra liudnoka situacija su normalia spauda. Musu spaudoje interesu grupes tiesiog tryksta per krastus.

 • Anonimas

  Aurelijui, labai retame straipsnyje naudojamasi ne viennu saltiniu.

  O Verslo zinios irgi atsiduoda uz dyka:) Pavyzdys, skambina PR i „Verslo ziniu“ „korespondentui“ (samoningai dedau kabutes) ir sako: „labas, cia zinai yra labai puikus verslininkas X, savo firma X originaliai kures, ta firma X teikia nepaprastas paslaugas X, ir dar tas verslininkas toki turi pozouri i viska idomu. Po kiek laiko straipsnis yra. Yes! skaitytojas skaito PR info. Kita karta tam „korespondentui“ siuncia gatava straipsni. Straipsnis su kiek pataisytu stiliumi yra. Yes! skaitytojas skaito PR info.
  PR agentura gauna babkes dideles.
  Taip dabar ir visai neseniai yra „Verslo ziniose“. Juk ne paslaptis, nemazai PR agenturose dirbantys zmones yra dirbe ar studijave zurnalistika…

 • Anonimas

  Turbūt gerai žinote, ponas Račai, kas yra prostitucija, jei sakote kad didesnės nebūna. Tik kuri blogiau – ar vaidinti šventuolį užsiimant prostitucija, ar tiesiog būti prostitučiais aiškiai tai deklaruojant kaip daro VL?

 • Nustebęs, pirmyn į http://www.blogas.lt. Ten gal atsirinksite ir netrukus duosite nuoroda i savo nuomones kampeli.

  LD niekaip nesutinku, kad PR kontora pasiulo savo parengta straipsni, o redakcijos tiesiog siaip ji ir ideda. Butent PR straipsni, o ne praneshima. Bent ten, kur man yra teke dirbti, visada is tokiu dalyku stengiamasi ishpeshti pinigu. Naivuoliu nera.

  Asmenines draugystes su redaktoriais ir zurnalistais yra kita istorija. Kai kas tuo naudojasi, taciau kai tokie atvejai ishaishkeja, skaudziai nukencia.

  O siaip liudna del viso to. Visi „nuomones formavimai“, „susimokekite, kad neparashytume blogai“ ir privede prie to, kad visokie nustebe laiko zurnalistus parsidavusiais visuomenes prieshais. O realiai tokiu yra tikrai nedaug, tik jie per aukstai sedi.

 • “labas, cia zinai yra labai puikus verslininkas X, savo firma X originaliai kures, ta firma X teikia nepaprastas paslaugas X, ir dar tas verslininkas toki turi pozouri i viska idomu. Po kiek laiko straipsnis yra. Yes! skaitytojas skaito PR info.“

  LD, ir kodel gi tai yra PR info? Jei zmogus tikrai idomus, verslas idomus, kodel apie ji negalima parashyti? Vien todel, kad info pasiule PR kontora? Ar straipsnis bus PR’inis, ar idomus ir naudingas kitiems, priklauso tik nuo zurnalisto profesionalumo. Gi citatoj nera prashymo parashyti tik gerai ir graziai :)

 • Anonimas

  Daliui,

  deda. Butent PR straipsni, o ne pranesima spaudai. Uz dyka. Jei sito nezinociau, taip nerasyciau.

  Kartais atsilyginama pietumis konkreciam zurnalistui, ar zurnalistas pakvieciamas i PR kelione (cia jau, aisku, ne uz viena straipsni).

  Kitas variantas – dedama nemazai straipsniu „uz dyka“, o kai pasitaiko proga, uzsakoma viena kita klientu reklama. Paprastai su anais straipsniais nensusijusi.

  Draugystes isaiskeja itin retai.

  Yra dar ir kitu budu ikisti PR straipsnius uz dyka.

  Todel man „valstieciai“ atrodo bent jau pusiau saziningi.

 • Anonimas

  as hiperbolizuoju. Tolesne sios istorijos tasa – verslininkas X papraso klausimu, juos siuncia PR, jam paraso atsakymus, kad butu reklamuojama, tai kas reikia. Pagrazinama ir sukuriama, kas reikia.

  Siunciama zurnalistui.

  Taip kartais zmogus buna idomus, o kartais – ne. Dazniausiai – ne, bet reklamuojantis savo imones paslaugas.

 • Anonimas

  Geras patarimas:
  >Tačiau sugebėkite atskirti nuomonės reiškimą nuo tiesos skleidimo. Ir informaciją nuo nuomonės.<

  Taigi,sugebėkite.

 • Anonimas

  As noriu akciju, jei tikrai padovansit. O kada?

 • LD
  ne paslaptis – iš ketvirčio amžiaus darbo spaudoje ir šalia aš šešetą metų esu dirbęs anoje barikadų pusėje ir labai gerai matau, kas ir kaip daroma. paduoti idėja – nėra lygu įkišti tekstą. Ir kai dirbau anoje pusėje – VŽ buvo visiškas bastionas. Nors aš dirbau čia nuo nulinio numerio.
  Verslo klasėje labai retame straipsnyje naudojamasi vienu šaltiniu. Prašom pateikti įrodymų, kad yra kitaip. interviu su asmenybe nesiskaito.
  Galima „korespondentų“ pavardes? – pažadu, kad po savaitės kitos jie nebedirbs.
  o PR žmones aš ir vaikau kartais – kai mums trūksta šaltinių,žmonių, temų – aš tiesiog rėkiu el.paštais: o ko jūs nedirbate savo darbo, ko nesiūlote, ko nebandote sudominti, ko negeneruojate idėjų.
  Bet tai neturi nieko bendra su galutiniu atspausdintu tekstu.

  Apie Jūsų minimas keliones.
  Pateiksiu konkretų labai pavyzdį – mūsų žurnalistą agentūra kvietė į kelionę į kažkokias salas. ir mes kartais einame į tai be problemų – bet su sąlyga, kad tekstas mūsų, mes niekam jo nerodome, ir ką ten rašome, yra mūsų reikalas: parašysime taip, kaip buvo. svarbiausia – kaip autorius matė.
  Bet agentūra sugalvojo, kad nori pasirašyti sutartį, pagal kurią mes turėsime rodyti tekstą jiems.
  Po kiek laiko tą reportažą galėjote skaityti kitame žurnale.
  O VL – visiška klinika.

  P.S. O tikrai nepasakysite „draugysčių“ Verslo žiniose arba Verslo klasėje?
  Šešėlis – ne išeitis. Spręskime problemas kartu.

 • Anonimas

  Viename paskutinių „Valstiečių laikraščio“ numerių, per visą puslapį buvo Agnę Zuokienę liaupsinantis straipsnis. Atrodė taip neįtikinamai, kad straipsnio pradžioje ir pabaigoje paieškojau užsakymo numerio. Nebuvo. :) Manau, „Valstiečio“ skaitytojai neturi jokio supratimo kas toji Zuokienė yra ir jiems tai visai neįdomu. Prenumeratoriai mieliau būtų paskaitę apie šokėją Laimą Paksienę, kurią vieni myli, kiti – nekenčia, bet bent jau visi žino kas ji, ir kaip atrodo.. :)

 • Anonimas

  „Verslo klases“ neminejau:)

  Seselyje nesislapstau, tiesiog ciniskai vertinu lietuviska spauda. Didziaja jos dali. Ir didziaja dali zurnalistu. (Labai apsidziaugiu, kai koks nors zurnalistas pasiuncia velniop koki kolega is PR). Beje, tai padare ir vienas(!) VZ zurnalistas. Sia pavarde galiu nurodyti.

  Kitas pavardes? as atstovauju PR. Taciau vistiek nepaliauju stebetis zurnalistais.

 • L.D.
  tai, Linai, aš matau, kad Jūs PR atstovaujate…
  ir panašu, kad „draugysčių“ Jūs neįvardysite.
  ir toliau būsite linkęs gyventi šešėlyje.
  tai kodėl ir nepatylėjus…

 • Skirmantai, parašykit man į arturas.racas@gmail.com ir susitarsime, kaip viską techniškai atlikti.

  Bet tai bus jau po atostogų, tai yra, po gruodžio 11 dienos.

  Pasitikslinau – iš viso turiu 154 Krekenavos agrofirmos ir 38 Vernito akcijas. Teks imti abejas iš karto:)

 • Anonimas

  atvirai pasakius, manau, kad vietoje pavadinimo „Nalstiečių laikraštis “ įrašius Lietuvos rytas, Respublika,Lietuvos žinios, galima drasiai skelbti.Nebus klaidos.

 • Anonimas

  Delfio skyrelio – „Nekilnojamas turtas“ beveik visi straipsniai apie butus PR. Metai laiko tas pac.. PR isryskeja skaitant komentarus po straipsniais.

 • Anonimas

  Aurelijui
  As nesu Linas. Mano nuostata tokia – ziniasklaida turi pati issilaizyti savo pulinius. Cia jau ne ciniskojo PR reikalas.O jei atsiranda „zurnalistu“… Kai kam nauda.

 • LD
  na, manykime, kad ne.
  o kol ji neišsilaižė, mes linksmai naudosimės skylutėmis?
  Pavardės bus? Nebus. Vadinasi – viskas yra tik pezėjimas.
  Ar Tamsta tikrai nori sudaryti tokį įspūdį redaktoriams apie tą profesiją, kurioje ir aš kurį laiką buvau – „vyti juos visus pro duris ir pro langus.“
  Ne, tai nėra tik žiniasklaidos reikalas.
  Ir beje – aš čia esu su savo pavarde. Tamsta?
  Kalbant apie buvimą šešėliuose.

 • Geras irasas!

  Arturai, pagalvokit apie komentaru funkcijos pasalinima. As suprantu, kad norite viska daryti demokratiskai, bet bijau komentarai cia ne daug ka prideda. Turiu omenyje, kad diskusija komentaruose mazai naudinga jusu vystomai temai.

  Komentaru nuemimas gana iprastas bloguose rasomuose savo reikalo profesionalu.

 • Anonimas

  Artūrai
  suprantama,kad negaila to ką uždirbote ir esate puikus žmogus.
  bet akcijomis taip nesimėtykite.geriau jau kokiai mokyklai paaukokite ar vargstančiai šeimai(būtų geriau).bet su teise jas kontroliuoti,kad nepragertų.
  manau,kad tas pilietis ir sutiktų?ar taip?
  būtų tikrai geriau.vargsatnčių,bent vienu mažiau būtų,mūsų tėviškėje.
  pagalvokite

 • Anonimas

  Pastebėjau, kad daug rašančiųjų čia suplaka į vieną krūvą leidėjus ir žurnalistus, ir kažkodėl pastaruosius keikdami labiausiai, nors jie iš tiesų šiame kontekste puolami gerokai be reikalo. Juk ir Artūro minimas Šukys yra LEIDĖJŲ asociacija. Lietuvoje yra labai ydinga tvarka, kad suplakama į vieną krūvą leidėjai ir žurnalistai. Tad žurnalistų sąjunga, (ir žurnalistų draugija, beje) susidomėti gali, bet naudos iš to mažai, nes poveikio LEIDĖJAMS jos nelabai turi.

 • Anonimas

  :) Nerijau, itikinai. Tikrai sutinku, kad akcijos atitektu kokiai mokyklai. Tiesa, kaip tai padaryti sunkiai isivaizduoju, nes mokykla, matyt, nelabai galetu nuosavybes teise tureti privaciu imoniu akciju. Gal direktoriu padovanojam? Bet irgi kas kaip ne lygis mokyklos direktoriui is privaciu asmenu tokias dovanas imti. Geriausia, keiciam Krekenavos agrofirmos akcijas i imones produkcija ir tada jau ta produkcija i mokyklos valgykla :)

  O del straipsnio… ka jau cia komentuoti. Prisimenat Jurijaus Borisovo isleista laikrastuka R. Pakso apkaltos metu? O kas ji leido? Teisingai, objektyvus ir patikimas „Valstieciu laikrastis“. Kaip ir viskas aisku, tik pats zingsnis siuntinejant panasaus pobudzio pasiulymus kiek juokingas ir desperatiskas. Matyt, is tiesu imone ant bankroto ribos, nors velgi, kiek zinau savininkai ne is „Valstieciu laikrascio“ gyvena. Gal net ir gaila butu, jei pakankamai ilgai leistas ir gal net tradiciniu tapes laikrastis dingtu is lietuviskos spaudos spektro.

  P.S. Arturai, jus gi visai neseniai BNS ekonomikos skyriui vadovavot. Tai pasakykit man, kam pirkti akcijas, jei jas paskui kaskam dovanoti reikia? Prisiminiau kaskada skaityta jusu straipsni apie lietuvisko turto deklaravimo ypatumus ir varga del keliu akciju ir is ju gautu dividentu. Nusprendet atsikratyt galvos skausmo?

  • Jurijaus Borisovo isleista laikrastuka R. Pakso apkaltos metu leido ne “Valstieciu laikrastis”, o „Ukininko patarejas“.

 • Anonimas

  Ei Skirmantas nori man pažasdėtu akcijų.

 • Anonimas

  Skirmantai, leisk spėti – Artūras norėjo tau į akis pažiūrėti, kai ateisi tas akcijas atsiimti. Tai nemenka pramoga mainais už tų akcijų vertę. Nors ir malonia jos nepavadinsi.

  ŽIA valdos grupės VL pristatyme radau tokį:
  „Tai vienas skaidriausių savaitraščių Lietuvoje“.

  Tai, vat, kaip ir ŽIA – viena skaidriausių cinikų kompanija. Gyvenimo be moralės rekordininkai. Gryniausias šūdas.

 • Anonimas

  Diskutuojant vis vien prieisime išvados, kad komentarai neturi tokio poveikio kaip straipsnis. Priesisime išvados, kad žurnalistai patenka į tų išrinktųjų tarpą, kurie gali straipsniais reikšti savo nuomonę. Prieisime išvada, kad spaudą ir žiniasklaida yra valdoma, o žurnalistai yra tarnai. Tai kad nevisuomet taip yra, nesileidžia kai kurie valdomi, tai parodė ir Girniaus straipsnis. Na o išskirtinė teisė reikšti savo nuomonę verčia žurnalistą galvoti, kad jo nuomonė yra teisingiausia, geriausia. O apie socialoginius tyrimus geriau nekalbėkite, užsakomųjų tyrimų ir ten pakankamai.

 • Anonimas

  Pagrindinis skirtumas tas, kad žurnalistas nuomonę stengiasi reikšti (ir mokosi tai daryti) profesionaliai. Ir ačiū jam už tai, kad nesirenka profesionaliai išžergti kojas, kaip tai daro aptariami skaidriausieji pažangos nešėjai.

  Komentarų drausti neverta, nors kokybės, kaip jau sakiau vakar, jie tik protarpiais pajėgūs įnešti. Irgi – kai stengiasi.

 • Anonimas

  …ech buvo laikai, kai nebuvo piaro ir spaudos reitingas LT buvo aukstesnis nai baznycios…

  bet atejo turtingi dedes, numete babkiu tiems rasantiems ir pradejo tie rasantys rasyti kaip reikia mokantiems… o kad butu graziau, viska pavadino PR…

  … bet siaip tai nepavydziu tiems berniukams is agenturu… pastaraja savaite vienas jau kokius 8 kartus skambino, vis siulo temas, o man giliai px…

 • Anonimas

  Hm… jo, del akiu nepagalvojau. Greiciausiai akcijas tektu pasiimti devint akinius nuo saules. Bet juk dabar del ju tures konkuruoti nustebes (kuriam jos pazadetos) ir kaskurios mokyklos kolektyvas. Taip kad, akiniu nuo saules ziema detis nereikes.

  P.S. Manau, kad kur kas svarbesnis dalykas uz 154 Krekenavos agrofirmos ir 38 Vernito akcijas yra jumoro jausmas. Paparasykit, gal Racas ir juo pasidalins.

 • Anonimas

  o kazkieno abejotinas pasiulymas naikinti cionai komentarus reikstu gala Raco blogui… prisipazinkit, ne vienas is tu vyresniuju blogine patirtimi blogeriu nesugeba izvelgti ir juolab atvirai pasakyti to, ka daro Racas… uz tai didelis respect!

 • Anonimas

  O didesnio jumoro ties tema „duokit man savo akcijas“ aš ir tikrai nematau. Tai labai liūdnas motyvas.

 • Anonimas

  Tikrai nesitikejau, kad jus tai taip nuliudins. Labai atsiprasau. Bet gal Arturas trecdali akciju duos jums, trecdaly nustebusiam ir trecdali mokyklai. Tada bus linksmiau?

 • Anonimas

  O kvailesnio nei „kolektyvas“ jau negirdėjau nuo sovietinių laikų. Galima juk manipuliuoti ir kolektyvu ir visuomene, ir tauta.
  Tad man visvien smagu, kad bent pasidžiaugiau trumpai kad vėl po tiekos metų, kai mano akcijas su valdžios pagalba subankrotino ir turtą iš[aparceliavo, vėl busiu akcininkas kaip Uspaskichas.

 • Anonimas

  Ar diskusijas tesiame?

  Ko aš taip ilgai aiškinau, ką ponas Račas paaiškino vienu sakinuku. Tai, kad savo nuomonės reiškimas yra žurnalistų darbas. Ne visuomenės, o savo. Tam skiriamas netik apmokamo darbo laikas bet ir laisvalaikis. O juk jei ponas Račas nebūtu paskaitęs „Valstiečių laikraščio“, tai mažai kas atkreiptu dėmesį, nes tai jau daugelį metų priimama kaip normalus reiškinys. Mane nustebino tai, kad Ponas Račas tai kas vyksta spaudos užkulisiuose nežinojo ir šį reiškinį apibūdino kaip iškirtinę sensaciją. Na kad lankausi pono Račo „bloge“ jau rodo, kad kai kurios jo mintys ir reiškiama nuomonė, man yra suprantama ir priimtina. Nors kartais pono Račo nuomonės pareiškimuose jaučiamas atotrūkis nuo žemesnės visuomenės kastos, nuo tų kas neturi žurnalisto diplomo ir savo niuomonę gali reikšti tik internetiniuose komentaruose ir net keiksmais.
  Tad kai savo nuomonę turintys Seimo nariai valdo valstybę jau nebenori girdėti kitų nuomonės, taip pono Račo straipsniuose ir visuose jo diskusijose, vyrauja tik jo asmeninė nuomonė. Gal kartais reiktu tos kitos visuomenės dalies nuomonės pasiklausinėti. Dabar ponas Račas parašo straipsnį, kitas turintis išskirtinęs teisęs publikuotis, pono Račo straipsnį ir nuomonė sukritikuoja. Tad kodėl turėčiau piktintis „Valstiečių laikraščiu“ jei jis tai ką daro kiti nesiviešindami, šis paskelbė viešai?

 • Anonimas

  Matai, Skirmantai, skirtingai nuo tamstos jų nei prašinėjų, nei man jų reikia. Ir linksmiau nuo to, kad jų prašinėji tu, kaip sakiau, irgi nėra. Linksmiausia šioje vietoje būtų pasiklausyti tylos ošimo.

 • Anonimas

  Nesutinku daug kur su Raču, bet čia tai super. Marods, diskutantai nesupranta esmės. Jei koks policininkas duotų savo tel. į „Kaišiadorių žinias“ – „greit sutvarkau greitkelyje iškilusias problemas“ – ar būtų prasmė rašyt, kad ir kiti ima,kad jis sąžiningesnis ir pan.?

  Tai, ką padarė VL yra visiškas „žiniasklaidos“ degradavimas. Šalin visokius bazarus apie mokesčių lengvatas ir misijas. Reikėjo Butkevičiaus ir Mikolaičio Seimui, Lementausko VLN savaldybei. Sistema sunaikins pati save.

 • Anonimas

  Jei pastebėjai tai ir aš neprašiau tų akcijų. Jas man pasiūlė pats Račas. Tai daygiau gražus žestas nes akcijų perleidimas ar dovanojimas yra ne taip jau paprastai atliekams.

 • Anonimas

  Na o dabar arčiau temmos;

  Atrodo, kad visuomenės nuomonės formavimu neužsiima politikai, ministrai ir jų specialia tam mokslus baigę asmenys. Žinoma tam naudojama nevien spauda ar internetas, bet ir vieši savo valdžios kaip protingiausios tautos atstovo savo nuomonės pareiškimai. Tad nori ar nenori ponas Račas vis vien reikia pripažinti, kad aktyviai reikšdamas savo nuomone, jis taip pat formuoja ir veikia visuomenės nuomonę. Apie 1915 metus carinėje Rusijoje buvo išleista knygelė, kurioje buvo aiškinamas dudų orkestro poveikis visuomenės elgesiui ir nuotaikai. Gal tai atrodo nesiriša su pono Račo nuomonę, bet spaudos ir ypatingai internetinės žiniasklaidos poveikis visuomenėje yra milžiniškas ir įgauna vis didesnę reikšmę. Psichologinio poveiko priemonių panaudojimas ir būdai formuojant visuomenės nuomonę dar daugeliui yra visiškai nežinomi. Prisiklausius ir prisiskaičius visur peršamų savo nuomonių, lengviausiai priimti tai, kuri jau suformuota kitų, nei pačiam gilintis į problemą ir rinkti žinias. Kai jau suformuota nuomonė, kad „Laisvas laikraštis“ yra žmiežikiškas, nors net teisnuose nepavyksta įrodyti kad jo redaktorius šmeižė ir melavo, atsiranda švelnesnės nuomonės skleidėjų arba tokiso kaip Donskio laidos, kur jis pasmaprotauja pats su savimi.

 • Nustebusiam, Nerijui, Skirmantui ir mokyklai su jos direktoriumi.

  Blin, tai Jūs gal pirmiausia susitarkit tarpusavyje, o po to paskirkite įgaliotąjį asmenį, kuris tas akcijas iš manęs perims. Nes kiekvienam po trečalį duoti būtų per daug problemų:)

  O tai atiduosiu Viktorui. Už dyką.

  O Nustebusiam dar vienas patarimas – stokite į žurnalistiką. Juk klasikai sakė, kad mokytis niekada nevėlu. Baigsite, ir tada galėsite ir Jūs nuomonę formuoti ir tiesą skleisti

 • Anonimas

  Nezinau, bet man atrodo, kad geriausi zurnalistai – ne tie kurie baige zurnalistika. Is mano kurso beveik nei vienas nedirba pagal igyta „zurnalisto specialybe“. Beveik visi PR’e :)

 • Anonimas

  Na tai pone Račai, vis tik prasitarėte, kad žurnalistai formuoja visuomenės nuomonę ir net kalba už ją.

 • Anonimas

  Na va, tikras lietuviskas biznis. Butu bent vienas zmogus akcijomis pasidziauges, o dabar taip ir nepasidalinom dar nesumedzioto lokio kailio :)

  P.S. Matau, kad Lietuvoje tokiomis skaudziomis temomis kaip kaskieno turtas juokauti negalima.

 • Anonimas

  Žurnalistai patys sau susiteikė privilegijas skelbti ssavo nuomonę o ne faktus ir tikslais konkrečias žinias. Tad ir ponui Račui labai nepatinka kai jis kritikuojamas už visur brukama savo nuomonę. Ir kaip sakiau ta nuomonė labai aptaki nors šis ponas ir giriasi gyvenimą matąs iš visų pusių. Labai jau norisi ponui Račui, kad ji girdėtu visur, kad jo nuomonė butu labai reikšminga. Na o tai kad didžioji visuomenės dalies nuomonės niekas negirdi irgi pono Račo dėka, nes per tokia aukšta nuomonę nesimato kitų. Labai jau dideles pastangas dedi pone visai kaip Stoma. Na Donskio nuomonė dar aukštesniam intelektui skirta irgi girdima labai dažnai ir tam ir šis ponas deda daug pastangų. Tai visuomenei dirbate pone Račai, tautai, kaip ir seimūnai?

 • Gerbiamas Nustebęs, su dideliu liūdesiu turiu atkreipti Jūsų dėmesį, kad Jūs kartojatės ir komentuojate ne įrašą, o tai, kas patinka ar nepatinka Račui. Manau, kad kitiems šio blogo skaitytojams tai visiškai neįdomu, todėl noriu Jus įspėti, kad kiti panašaus pobūdžio komentarai bus šalinami.

  Primenu, tema buvo „Valstiečių laikraščio“ parsidavinėjimas.

  Ir draugiškai patariu – atidarykite savo blogą. Ten galės rašyti ir komentuoti visi, kurie gyvenimą mato iš visų pusių. Ir Račas ten savo nuomonės tikrai nebruks.

 • Idomu koks procentas Lietuvos yra, kaip Nustebęs, isitikine, kad žurnalistai pateikia savo nuomonę, o ne faktus ir komentarus?

 • Anonimas

  Aurelijui,

  man idomu kitkas. Kodel jus reikalaujate pavardziu, o ne faktu ir irodymu? straipsniu pavadinimu, juodrasciu ar irasu?:)

  Pavardes be irodymu, kaip tik pezalai.

  As ne zurnalistas, zurnalistikos ir nestudijavau. Tai man lengva i ja zvelgti su tam tikra ironija, be roziniu akiniu. Ziniasklaida viso labo tik formuoja tam tikra simuliakrini pasauli, mita, interpretacija ir suseria ji skaitytojui.

  Be to, Lietuva per maza rinka, kad issilaikytu sazininga ziniasklaida, tai man lengviau, kai „valstieciai“ uzsiima tokiomis nesamonemis, negu klausytis, kad ziniasklaida yra objektyvi.

  Ir apskritai, idomiau konkretaus zmogaus asmenine nuomone ar komentaras. Negu koks pseudoanalitinis straipsnis ar interviu, pilnas reklamos.

 • Anonimas

  L.D,

  Tamsta pezėdamas skambi kaip tuščia puodynė.
  Apsipręsk ar nori tai pakeisti ir ko vertas pačio amsėjimas, jei net pirštelio nepajudini, kai tikrai galėtum.
  Pats gal dar turi panašią (ciniško atsitraukimo pakylėtą) poziciją/nuomonę ir apie/dėl kyšininkų saviišsilaižymą valstybės tarnyboje, savivaldoje, policijoje? Na, ima tas menkysta žalias/įmitęs, bet aš čia tik palosiu, paamsėsiu ir vėl ciniškai sau manysiu koks jis menkysta ir kaip visa tai žema…
  Kažkoks sunkiai suvokiamas parazitizmas…
  A, tiesa, buvau visai pamiršęs; kartais papezėti norisi, bet iš ko — nėra, tenka fantazuoti…

 • Anonimas

  tikriausiai nebuvo didelė paslaptis jog beveik visi laikraščiai parsidavinėja, vieni daugiau, kiti mažiau. Tad šis straipsnis nelabai nustebino, tuo labiau jog „valstietyje“ po dauguma straipsnių yra užrašas (Užs. Nr.), ko nepasakysi apie kitus laikraščius. Pvz.: LR priede Gyvenimo būdas skyrelyje apie ligas, lyg tyčia reklamuojami vaistai nuo aprašomų ligų straipsnyje ir t.t.
  Ir dar, teko pastebėti jog lrytas.lt nerasite informacijos apie tai jog Ranga IV susiduria su mokumo problemomis, ką jau senokai buvo pranešę kiti portalai ir LTV žinios. Pavyzdžių yra daug.
  Be to sakykim, jei šis blogas būtų vienintelis pragyvenimo šaltinis, ar gerbiamas Artūras išdrįstų kritikuoti kokią nors bendrovę pagrindinę šio blogo rėmėją? :)

 • Anonimas

  e.f.i. – Taip pat galima prekiauti ginklais, narkotikais ir pragertomis (rusų ir lietuvių) ar šviežiomis (afrikos vaikučių) kepenimis. Tai irgi išlaiko ŽMONES, o ne BEŽDŽIONES. Bet ar jaučiat skirtumą???

  Pagarbiai,
  MB

 • Anonimas

  apie „Žmogiškuosius resursus“: Aš nesu „žmogiškuoju resursu“! Aš esu žmogus, ar bent taip vaizduojuosi pats sau. Kaip žmogus gali būti „resursu“ iš viso???
  Turiu vardą ir pavardę beigi Tėvus ir brolį!!! Dar turiu žmogiškos savigarbos ir nešioju ŽMOGAUS tapatybę (kartais lengvai, kartais ne), bet ANYWAY nesiruošiu jos atsisakyti ar nelaisva valia, kaip bebūtų. Juks kam tada aš esu ŽMOGUS, jei galiu to lengvai atsisakyti??? Tada ir kepenys ar širdis yra tik „resursas“, kuriuo galima manipuliuoti. Gal būtų laikas atsipeikėti??? Tokiu būdu galima labai greitai nusiristi iki visiško nihilizmo ir stagiai subręsti naujai pasaulinei revoliucijai su pilna šviežio kraujo taure kas rytą.

 • ui… komentarai komentarams… Artūrai, tamstai reikėtų kokio įskiepio (plugin), kad galima būtų greitai perbėgti nuo komentaruose užvirusių diskusijų prie kitų komentarų. visko neperskaičiau, tad ir nepamačiau, kaip galima tąjį „valstiečio“ prezentacinį failiuką parsisiųsti (ar gauti) nesiregistravus šimtąjį kartą internete.

 • Anonimas

  Gerbiamas Artūrai,

  Labai idomus irašas parodantis dar vieną žiniasklaidos opą. Norėčiau Jūsų paklausti kodėl Lietuvoje „tikri žurnalistai“ pasyviai žiūri į tokias kaip ši ir panašias kolegų nuodėmes. Šitaip leidžiate veikėjams, kaip Jūsų šiandien aprašyti, diskredituoti visą žiniasklaidą.

  Pačiam pora kartų teko patirti,kai žurnalistas parašė ne tik ne faktus ir net ne nuomone, bet tiesiog pirmą į galvą šovusią nesamonę, taigi visišką melą, vien tam, kad įvykdytų spaudos ženklų normatyvą ir „paaštrintų“ medžiagą.

  Kol kas tik Jūsų rašiniuose matau mėginimą parodyti pirštu į savo profesinio luomo sukčius. Sakysite, tam yra teismai. Bet juk daug ka galima parašyti „kas galėtų paneigti galimybę, kad…“ stiliumi, arba perteikti kitomis stilistinėmis priemonėmis. Teisme nebus ką veikti, o saviems turėsi aiškintis: „aš tikrai to nedariau“.

  Žmonės susidūrę su tokiais atvejais pradeda abejoti visais žurnalistais, jie juk tyli ir netgi paduoda tiems melagiams ranką.

  Taigi skęstančiųjų gelbėjimas, jų pačių reikalas ir gerai, kad Jūs jau įsirašėte į gelbėtojus.

  P.S.
  Krekenavos akcijos šiuo metu aktyviai supirkinėjamos, nepraleiskit progos:)

 • Anonimas

  Gerb. Artūrai, komentare Jūs rašote:“Nesu parašęs nė vieno straipsnio pagal kliento pageidavimą ir nežinau nė vieno atvejo, kad tai būtų darę mano kolegos BNS. Jei žinočiau, tokei kolegos šiandien ten jau nebedirbtų:)“ Deja, su šiek tiek kitokiu atveju (Jūsų kolegos iš BNS) teko susidurti prieš keletą metų. (Nežinau, gal tas Jūsų kolega šiandien jau nedirba). Mintis, kurią tada jis išreiškė buvo maždaug tokia: kitokią nuomonę galima turėti, tačiau geriau ne BNS-e ją dėstyti, nes ji nepalanki vienam aukštam valdžios atstovui.

 • Anonimas

  Man tai idomu is kur p.Racas gavo tokia medziaga, a?..
  Visi spaudos leidiniai ta daro, tik viesai nedeklaruoja. Speju, kad kazkokiais suktais budais gavo info ir sumaste a la geradariu pasiskelbti, informuot visuomene. Nieko naujo.. Man tai geda butu..

 • Mykoliukui Berasciui: nesupratau priekaisto esmes. Todel pasikartosiu apie tai, kaip PR bendradarbiauja su ziniasklaida:

  as, kaip PR specialistas, pateikiu zurnalistui informacija. Jei zurnalistas sako, kad ji neidomi, tai ir nededa, o as ant jo nepykstu. jei ji idomi, tai as tiesiog esu vienas is zurnalisto saltiniu.

  jei info saliska, jis visada gali pasiklausti kitos nuomones.

  jei info nepagrista, jis gali pareikalauti pagristi ja ir to nepadarius nedeti.

  prie ko cia kepenys ir ginklai?

  jei info idomi, zurnalistas laimi, nes: suzino informacija, kurios siaip gal nerastu; gauna ideja straipsniui, kuri nebutinai ji aplankytu; sutaupo laiko ir jegu ieskoti saltinio, informacijos, kalbinti pasnekova – jei kada bandet prisiskambinti aukstam pareigunui ar vadovui, kai iki dedlaino liko valanda, o jis nezinia kokiam posedy, tai manau suprantat, ka turiu galvoje.

  zurnalistikos esme yra 1) sugalvoti tema, 2) rasti saltinius, 3) gauti informacija is ju, 4) informacija patikrinti, 5)ja apdoroti, 6) paskelbti.

  as, kaip PRscikas, galiu prisideti prie punktu 1-3. lukusius turi padaryti zurnalistas.

  I aurelijaus ir ld diskusija: ld, jei zurnalistas nedaro savo darbo (zr mano isvardintus punktus) del kompetencijos, patirties, motyvacijos ar dar kazko trukumo, tai cia jau jo problema. ir problema ne sistemoje, o asmenineje nekompetencijoje. zmogus tiesiog nedirba savo darbo.

  Nustebusiam: Lietuvoje yra kruva ziniasklaidos kanalu, skaityk/ziurek/klasyk bent kokius tris ir turesi daugiau maziau objektyvu vaizda. Kitaip, jei nesinaudoji savo smegenimis, atsiras, kas jomis pasinaudos uz tave.

 • Anonimas

  Nustebusiam: p. Racas juk pasirasineja po savo nuomone ir nesislapsto, skirtingai nei jus. Is tiesu, baikit verkslenti ir jei norit skelbti savo nuomone ar tiesa – susikurkit bloga, pasirasykit ir pirmyn!

  P.S. As turiu savo bloga, ten pasirasau, ten rasineju viska, kas ant seiles uzplaukia. :)

 • Anonimas

  Įrašas sudomino. Iliustruoju kai kuriuos teiginius:
  1.nuo 2008 m. balandžio iki šiol mums atneša VL į pašto dėžutę. Tad laikraštį perverčiu, juokiuosi vartydama, išprendžiu kryžiažodį, pasilieku TV programų dalį, ir padedu prie židinio.Pakurai.
  Bandėme sužinoti pašte, kas užsakė – nustyti nepavyko.
  Matyt, esame užsakovo tikslinė auditorija ir mums taikomos „poveikio priemonės“:)
  2. Kadangi ilgai dirbau viešajame sektoriuje ir reikėjo „viešinti ir informuoti“, tai darėme įvairiais kanalais ir priemonėmis, bet VL skaitytojai nėra mūsų tikslinė auditorija, į jį nesikreipėme. Per 4 metus mus visais įmanomais būdais atakavo ELTA (agresyviai, nes jiems „tik“ siuntėme pranešimus spaudai) ir, kiek rečiau, VL.
  Esu užsispyrusi, bet vadai liepė nusileisti ELTAi. Teko šiek tiek susimokėti.
  Sutinku, kad tai ne laikraštis. Gal tai verslo įmonė, vykdanti užsakymus ir teikianti paslaugas?
  Tik kaip pavadinti kelis ten užsilikusius gana profesionalius jo žurnalistus? Pvz. p. Pečeliūnienę? Ar jie nesupranta, kur jie dirba? O gal jiems ten gerai? Ar jie neskaito viso VL?
  Sorry už tiesmukiškus klausimus.
  Gražių atostogų!!!

 • Anonimas

  e.f.i. – Gerbiamasis, viešieji ryšiai nuo žurnalistikos skiriasi kaip diena nuo nakties, mano nuomone. Todėl, kad jie turi visiškai skirtingus ir niekaip nesutampančius tikslus. Žurnalistikos tikslas yra skleisti žinias, arba skleisti žinias ir jas analizuoti. Tik tiek. Jei klystu, prašau profesionalų pagalbos įvardinant žiniasklaidos tikslus. Gi viešieji ryšiai yra skirti užpildyti negalvojančių ir neanalizuojančių nei savęs nei aplinkos, kurioje yra, nišai. Tokiems yra pateikiama taip ir tai, kas reikia, nes kaip Jūs teisingai mano nuomone pastebėjote, jei nesinaudoji smegenimis pagal paskirty, labai greitai atsiras tokių, kurie tuo pasinaudos. Arba, agresyvesne forma, kurti tokį vaizdą, kuris yra patogus užsakančiam tokias paslaugas ir leidžia siekti savanaudiškų tikslų. Juk PR neturi švietėjiškos misijos, ar ne? :) Juk PR plauna smegenis geriau nei alus ar degtinė :) Cituoju gyvąjį klasiką J.Erilicką: „Geriau smegenis pragerti, kad jų neprapis…“ :)

 • Anonimas

  Mykoliuk, gal bent Vikipedijoj (anglų kalba) pasiskaityk kas yra ryšiai su visuomene? Ten nėra labai daug, o ir raštingesniu tapsi.

 • Anonimas

  Palaukit, ponas Račai, o kiti laikraščiai ar ne tokie? Jūs paskaitykite kartais ,,Lietuvos rytą“. Kiekvienas skaito pagal savo pomėgius. Jeigu jis neatsispiria pagundai, tai tegul skaito, kol jam tas laikraštis apkars ir nebepirks. Tą aš jau po naujo Seimo išrinkimo jau padariau su ,,Lietuvos rytu“.

 • Anonimas

  Gerbiamas Joringi, skaitau ne tik anglų kalba, bet gal dar kokiomis trimis kalbomis ir laisvai :)Aš nepriimu asmeninių „patarimų“, gal galėtumėt atsakyti iš esmės, o ne pasisakymais ala „Landsbergas vis tiek teisus“? :)

 • Anonimas

  Buratinas ne šventasis, o Vikipedia ne šaltinis. „Autoritetais“ remiasi tik paskutinis kvailys, o protingas iš paskutinių jėgų bando vadovautis savo protu, beanalizuodamas įvairiausius šaltinius :) Ir daro tai sąžiningai prieš patį save. Tai gal galėtumėt, Joringi, nusimesti savo paslaptingumo kaukę ir paaiškinti man, kas yra PR, kad ir vardan mano geresnio susivokimo? Juk vienu suprantančiu yra geriau nei dešimt aklai tinkinčių kvailių :)

 • Anonimas

  Nustebęs – na jei Jūsų nuomonė priklauso ne nuo vertybių, o nuo užimamos padeties visuomenėje, tuomet man belieka užimti LR Prezidento poziciją ir teišreikšti apgailestavimą :)

 • Anonimas

  Turiu priminti p.Racui, kad jis gal net nezino kas dedasi jo valdose arba gal nenori zinoti. Jo pavaldiniai, net uzinamtys aukstas pareigas BNS, daznokai kvieciami i ivairias komandiruotes, tame tarpe ir i Briuseli. Idomu, kokias informacijas BNS perduoda is tokiu kelioniu?
  Ar niekam nekilo klausimas – kodel BNS po kai kuriomis savo informacijomis nepriraso Uzs. Nr.? Tik nesakykite, kad tokiu medziagu nebuna. Esame neakli ir mokame skaityti, tame tarpe ir tarp eiluciu.

 • Mielas Nerijau, Račas žino, kas dedasi BNS (nors tai ir nėra jo valdos, nes tai naujienų agentūra).

  Taip, į komandiruotes BNS žmonės važiuoja, tačiau informacija, kurią jie iš ten perduoda, būna žinios ir nieko daugiau.

  Jei turite kokių nors kitų faktų, pateikite juos (pavadinimas, data, tema). O jei šiaip plepate, geriau rašykite į „Valstiečių laikraštį“.

  Sėkmės jums.

 • 56

  nesigadink gyvenimo skaitydamas lryta :)

 • Anonimas

  sveiki

  1. ziurint is piliecio/skaitytojo poziciju, aisku, ta VL perezetacija yra graudus dalykas. Jei buciau samoningas pilietis, atsisakyciau prenumeratos (bet ir siaip ne(be)skaitau. Ziurint is ziniasklaidos, kur jau esu 15 metu, kalves – tokias prezentacijas pasiulyti galetu turbut ne maziau 80 proc. ziniasklaidos priemoniu. Tik gal nesiuntinetu kur papuola, o susitiktu prie kavos, ar telefonu bent jau telemarketinga pravestu :)) Bet siaip, kas yra skaudziausia, didziajai daliai skaitytoju, dzin, ar tas laikrastis yra papirktas, ar jis teisuoliskas – jis ji priima arba ne, Iprotis, ir taskas :)

  2. tas teiginys aie VL skaidruma man rodos ne ju paciu trauktas is oro, buvo cia kazkada tyrimas apie ziniasklados skaidruma daromas..

  3. borisovo laikrastuka isleido ir isplatino VL konkurentai UP. Be to, dar rinkimu isvakarese (ar rinkimu diena, tiksliai nepamenu) ten kakzokiu belenkiek milijniu tirazu buvo ismetytos vakaro zinios (berods 250 tukst.egzemplioriu tirazu). Idomu, cia Almax ar Katkeviciaus pr triumfas? :)

  4. Idomu, ar Aurelijus jau rado tuos netikelius VZ zurnalistus? :)))

  5. neprisistatau, nes nesu tokie kietas, o ir eileraciu nerasiau. noriu likti anonimu, racas juk nereikalauja prisistatyti vardu/pavarde :)

 • Anonimas

  Šis Valstiečių atvejis tik parodo, kas atsitinka, kai kiekvienas pradeda galvoti esąs PR specas… PR — kai kas daugiau, nei gražūs straipsneliai, ir PR specui neužtenka mokėti rašinėlius kepti.

 • Anonimas

  Na ir ką prikomentavote? Ką ponas Račas ir norėjo pareikšdamas savo nuomonę. Kad jis ir jo laikraštis yra doresni ir doriausi Lietuvoje. Tai ne straipsnis o kūrybinio įkvėpimo, pasipiktinimo ar emocijomis sugurbtas kūrinys, išreiškiantys pono Račo nuomonę. Na tai lyg emocijų apimtam, parašyti eilėraštį. Visas šis blogas rodo pono Račo pastangas ir net atsakymai, kuriuose ponas Račas stengiasi nukreipti komentarus tik į „Valstiečių laikraščio“ pasmerkimą ir pasipiktinimą juo. Na o paskaitinis Pono Račo komentaras paaiškina, kad „žinios ir nieko daugiau“ nerašant savo nuomonės neiškels ir neišaukštins rašinėtojo, kuris turi savo geriausia nuomonę visais klausimais ir kuriai privalo pritarti skaitytojai ir nekritikuoti, nes nepalankūs ir nešlovinantys už įžvalgumą, dorumą ir teisinga nuomonę komentarai nepatinka ponui Račui.

 • Anonimas

  Nustebes, bet jusu pareiskimai yra argumentum ad hominem. Tai geriau jau tiesiai viena karta pasakykit, jog jus nemegstat Arturo Raco, kaip zmogaus ir manau visiems bus aisku ir nereikes to sakyt -niolika kartu per aplinkui.

 • Anonimas

  wice:
  Patinka ar nepatinka mergos visai ne tas pats ar patinka ar nepatinka Račas. Nejaučiu jam nei meilės nei neapykantos. Man nepatinka visur brukama jo asmeninė nuomonė. Nepatinka, nes tai jau kūryba o ne žurnalistika. Man nepatinka, kad daugelis nesupranta, kad tai jau savos ar kitų sunormuotos ar net apmokėtos nuomonės brukimas ar formavimas ir tai daro daugelis spaudos televizijos ir interneto žiniasklaidos organų. Žurnalisto darbas tai informacijos pateikimas, kuria irgi galima pateikti tendencingai ir iškreiptai. Skaitytojai patys turi susidaryti ir susiformuoti savo nuomonę o ne gromuliuoti Račo, Donskio, Stomos ir kitu nuomones. Nuomonei susidaryti reikalingi tik teisingi faktai duomenys, žinios ir visai nereikalinga kita net ir Račo nuomonė. Savo nuomonę galma dalintis su žmona o savo žurnalisto, politiko ar kitos padėties išnaudojimas savo nuomonei pareikšit yra DAUGIAU NEI PROSTITUCIJA.

 • Nustebusiam:
  O kas skaitytojus verčia „gromuliuoti“ Račio, Donskio etc. nuomones? Ir prašyčiau už visus skaitytojus nespręsti, kas jiems reikalinga, o kas ne. Aš manau, kad įvairių apžvalgininkų įvairios nuomonės yra tokia pati vertybė, kaip ir perduodami „faktai, duomenys ir žinios“. Ir daug didesnė vertybė, nes dažnai po tais faktais, duomeninmis ir žiniomis besislepiantis visuomenės nuomonės „formavimas“ jau gali būti vadintinas propaganda.
  Perskaičiusi visus komentarus susidariau nuomonę, kad tamsta labiai norite apginti VL, tačiau jūsų argumentai – DAUGIAU NEI PROSTITUCIJA.
  Jeigu apie straipsnį – tai esu šokiruota. O pasisakymi, kad taip daro visi (ar didžioji dauguma) šokiruoja dar labiau :(

 • Nustebes, paprashykite Raco, gal suorganizuos BNS naujienu prenumerata, ten komentaru ir asmeniniu nuomoniu nera. Skaitysite ir bus rami galva.

 • Anonimas

  Ne tiek nustebĘs, kiek pasimetĘs.

 • Anonimas

  Visai nepasimetęs. Pilnai suprantu, kad savo nuomonę turėti gana nelengva. Suprantu kodėl sunku. Todėl daugelį skaitinėjančiu svetimas nuomones ir jas pateikiančius kaip savas, užjaučiu. Dar kartą sakau, kad žurnalisto darbas ne savo nuomones rašinėti o pateikti faktus.

 • Anonimas

  Tikrai taip, tik skirkite blog’a nuo ziniasklaidos priemoniu. Tik nelabai suprantu, kodel tureciau buti vertas uzuojautas, jei pritariu kazkieno nuomonei. Dazniausiai nuomones (bent jau fundamentaliais klausimais) yra dvipoles – taip/ne, turi/neturi etc. – tai pagal jus, Nustebes, jei kazkas uzeme pirma pozicija, tai man belieka rinktis tik antra, nors ji man absoliuciai nepriimtina? Beje ka veikt likusiems – tuo klausimu jie praranda teise i nuomone, nes ziu jau visos nuomoniu galimybes uzimtos?

 • Pingback: Anonimas()

 • Anonimas

  Stai kokia zinute radau siandien BNSe.

  „2011 metų Europos čempionato logotipą Panevėžyje pristatys FIBA Europe prezidentas
  2008 gruodžio 29 d., 13:46
  Vilnius, gruodžio 29 d. (BNS). Sausio 23-24 dienomis Panevėžio „Cido“ arenoje vyksiančias Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) DnB NORD Didžiosios taurės turnyro finalo ketverto varžybas stebės FIBA Europe prezidentas George’as Vassilakopoulas ir generalinis sekretorius Naras Zanolinas..

  ..“Tiketos“ interneto svetainėje iš karto 4 ar daugiau elektroninių bilietų įsigyjantys krepšinio gerbėjai gaus dovanų neseniai prekyboje pasirodžiusį 2009 metų Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kalendorių (daugiau informacijos apie akciją – http://www.tiketa.lt).“

  Viliuosi, kad koks tingus naujokas isidarbino ar po švenčių neatsigavo… o ne prostitucija kažkas užsiiminėja.

  • Mielas Arminai, Jūsų pastaba visiškai teisinga. Redaktoriai šiek tiek neapsižiūrėjo – nepykit, šventės juk. Taisomės. Ir kartu labai ačiū už pastabą, tesinga kritika visada padeda.

   Bet ne spaudai vis tiek pasakysiu, kad platinti BNS informaciją trečiosioms šalims pagal sutartį draudžiama. O jūs paskelbėte ją bloge…:)

 • Anonimas

  Tai bent naujieną atradot! Šitie dalykai vyksta nuolat ir visuose leidiniuose. Pvz. LR nesibodi net atviro šantažo, kad priversti stambias bendroves naudotis jų spaustuvės ir platinimo paslaugomis. Leidžiama aiškiai suprasti, kad bus negatyvių straipsnių, tačiau jei pas juos spausdinis, pirksi reklama ir remsi krepšinio komandą – rašys neutraliai arba net teigiamai. Pvz., ar kada nors matėt neigiamų straipsnių LR apie VP Market ar LEO LT? O jūs kalate kažkokį „valstietį“ prie kryželio…

 • Atsiprasau, kad kuiciuosi senose, jau uzmirstuose irasuose, bet siandiena cia esu dar tik I diena. Tad idomu.
  Esu siek tiek nustebintas sios temos, nes niekada nelaikyciau uzsakomojo straipsnio prostitucija. Tiesa, gal reiketu aptarti viena islyga – straipsnis turetu buti su uzrasu – „Uzsakytas“ arba, kaip tai buna kitur, tiesiog su uzrasu Uzs.Nr. …
  Taip skaitytojas turetu informacija, kad jis atsirades kazkieno tai iniciatyva. Beje, gi nieko cia naujo ir nera. Dienrasciuose visada buvo galima atsispausdinti sava straipsni uz ji susimokant.
  Ir negaliu nesutikti su vienu is komentatoriu, kuris visiskai teisingai pastebi, kad daugeliu gyvenimo atveju paprastam zmogui jo problemos isviesinimas spaudoje gali buti vienintelis issigelbejimas. Laikrastis neretai gali atlikti didesni ir svarbesni darba negu advokatas. O advokatai gi legaliai samdomi.

 • Anonimas

  Beje, dar didesne prostitucija užsiima ministerijos… Nusiperkia PR straipsnį už mūsų visų pinigus ir po to į savo internetą deda rubrikoje „Žiniasklaida apie mus“. supraskit, kaip gerai apie mus rašo….

  PVZ.

  http://www.socmin.lt/index.php?43711261

 • Pingback: “Valstiečių laikraštis”: nei prostitucijos, nei komercijos… | Artūras Račas()

 • Pingback: Kelios valandos Raseiniuose | Martyno Pilkio tinklaraštis()

 • nuomone

  Jo……
  liudna, kad toks laikrastis yra dviveidis……..

 • puikiai žinau

  Sveiki,

  jie daro biznius ir valstybinių įstaigų pagalba. Pvz. suderina reklamas su valstybininkais, o paskui jiems palieka gerus procentus už sutartis. mafijos kalnas.

 • Aistė V.

  Apsivemti galima nuo tokių „laikraščių“. Ir taip Lietuvos žiniasklaidos padėtis tragiška, o tokia pseudožiniasklaida tik dar labiau viską blogina. Nuoširdžiai pikta.

 • Aistė V.

  Beje, labai džiaugiuosi aptikusi šį A. Račo straipsnį. Nes nuoširdžiai nė neįtariau tokio dalyko.