Citata #220 L.Pečeliūnienė apie skirtingus gydymo būdus

Jei buvusį ekonomikos šėlsmą, pasiremdami filosofu Arvydu Šliogeriu, vadintume orgijomis, galėtume vaizdžiai suvokti ir siūlomus gydymo skirtumus. Tėvynės sąjunga orgijų nualintam organizmui skiria staigų išblaivinimą ir griežtą dietą. Socialdemokratai siūlo skatinti vartojimą (pagirias gydyti alkoholiu, narkomaniją – metadonu).

„Valstiečių laikraštis“

(3 balsų, vidurkis: 2,33 iš 5)
Loading...
 • Jei buvusį ekonomikos entuziazmą, pasiremiant geresnės ateities lūkesčiais, pavadinti viltimi kada nors ekonomiškai pasveikti, tuomet TS priemones galima būtų pavadinti pasmerkto ligonio gydymu strichninu už paskutinius paciento pinigus.

  Sutinku, kad buvusi ekonomika labiau panaši į lėbavimą maro metu, vienok, jei atmintis nešlubuoja, TS jame dalyvavo, todėl jų tariamos skaistybės gynimas atrodo įtartinai.

  • mdxacuk

   Čia apie metodus. Kur čia parašyta, kurie yra skaistesni? Atsipagirioję sugėrovai irgi gali daryti skirtingas išvadas – vieni sugalvoja užrišti visiems laikaims, kiti ieško pachmielo.

   • Iš ryto, ant „pacmielo“, paprastai visi sako, kad daugiau nebegers… Tačiau patirtis rodo, kad visi geria ir ne ką mažiau :) O dėl gydymo būdų irgi galima pasiginčyti. Vieniems padeda stikliukas iš ryto, kitiems – reikia visiskos abstinencijos. Iš principo tokie lyginimai ir pasisakymai rodo mūsų politikų neraštingumą ir didelį norą nukreipti visų dėmesį visai kita, paprastai klaidinga ir kažką maskuojančia, linkme…

    • mdxacuk

     Čia pasisakė Pečeliūnienė, o ne kokie nors politikai. Nebent jinai būtų kažkieno pasamdyta nukreipti dėmesį maskuojančia linkme.

 • bang

  Jei padarytume prielaidą, kad …(įrašyti savo),
  tada žiūrėkite kokie jie …(įrašyti savo) kvaili.

 • Valentinas

  Tęsiant palyginimą, laikraščiai, kurie bara vyriausybę už tai, kad neskatina vartojimo, tiesiog nori pachmielo :)

 • Sarunas Skyrius

  Retorinių priemonių pritempinėjimas prie makroekonominių tiesų dažniausiai yra visiškai pro šalį.

 • status_quo

  Na jei ekonomikos augimas yra orgijos ir alkoholis, tai palyginimas gal ir nieko. Bet deja, mums reikia stiprios ekonomikos, ir jeigu ją lyginsime su lėbavimu, tai nežinau…

  Aišku konkrečią situaciją Šliogeris gan gerai įvardino, bet toks Pečeliūnienės palyginimas automatiškai suponuoja mintį, kad bet koks ekonomikos gaivinimas yra lygus dar vienoms išgertuvėms (ir po to sekančios pagirios).

  P.s. aš nepalaikau nei konservų antikrizinio plano, nei socdemų kritikos jai. Paprasčiausiai aiškiai matosi, kad abi pusės užsiima visiška demagogija (ypač socdemai).
  Labai norėtūsi iš Šemetos sulaukti kokios nors analizės, kur būtų pateikta, kiek mokėsčių nesurinkta dėl jų padidiėjusių mokėsčių, o kiek dėl visos pasaulinės ekonominės krizės. Bo dabar socdemai kaltina tik (beveik) mokėsčius, o konservai tik krizę.

 • Valentinas

  Štai dar viena įdomi krizės grimasa. Reperiai nebegali sau leisti didelių auksinių grandinių, brangios juvelyrikos, deimantų ir panašiai. Patyliukais išpardavinėja tai ką buvo nusipirkę per lengvamečio metus:

  http://online.wsj.com/article/SB124329128994052323.html

 • nerijus

  O rūbai?
  Privalėtų ir ten pataupyti, nes iš jų nešiojamų, galima būtų aprengti kelis žmones :)

 • Regis

  Kada filosofai ir humanitarai bando suvokti ir paaiškinti ekonominius procesus gaunasi pakankamai linksmai..

  Ką čia pasakyt? Gerai būtų, kad tokio tipo ĮŽVALGOS ir liktų įžvalgomis kokio nors laikraščio skyrelyje: dienos filosofija (šalia lietuviškojo dienos anekdoto)..

  Aš labai tikiuosi, kad premjerui A. Kubiliui ekonominiais klausimais patarinėja ne filosofai, o ekonomistai. Nors pagal pirmus rezultatus galima tuo ir suabejoti..