V.Adamkaus užsienio politikos pabaiga

Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus šiandien išvyksta darbo vizito į Gruziją

Sakyčiau, labai simboliškas vizitas – jei jis bus paskutinis, tai labai puikiai  vainikuos visą V.Adamkaus užsienio politiką ir jos pasiekimus.

Kaip ir tai, kad didžiausi V.Adamkaus draugai Europos Sąjungoje, su kuriais Lietuvos prezidentui buvo labiausiai gaila atsisveikinti, buvo N.Sarozy, A.Merkel ir V.Klausas.

Didžiausi V.Adamkaus draugai, kurie labiausiai myli… Rusiją…

Simboliška…

P.S. Man tik smalsu, ar apdovanos V.Adamkus Lietuvos Respublikos vardu M.Saakašvilį per savo vizitą. Ir jei taip – tai tikiuosi, kad ne už nuopelnus demokratijai…

(12 balsų, vidurkis: 2,92 iš 5)
Loading...
 • max

  sakyčiau, labai karikatūriškas vizitas. Grįždamas turėtų dar užsukti į Ukrainą:->>> Kažkoks dviejų kadensijų farsas

 • kolega

  Vis tik reguliuodama gruzinu-rusu konflikta Valdas padare reklama Lietuvai, kad ir kaip ji bevertintumet tai ka jis padare sededamas Lietuvoje.

 • jonas

  Kažkodėl prisiminiau Pakso vizitą į Gruziją ir uraganinę žiniasklaidininkų, politininkų, VIPininkų reakciją.

  Be draugų žmonės nebūna. Paprastai draugai formuojasi pagal interesus, tai artimiausi interesai bus artimiausi kaimynai. Galės su Brazausku gražiai draugauti, uogaujant skaičiuoti viens kito darbelius, grybaujant viens kito nugrybavimus, pokerį žaidžiant patikrinti viens kito sugebėjimą blefuoti. Žmonos įsteigs prie Vingio parko nakvynės namus ir dalins labdarai šlepečių komplektus.

  • mdxacuk

   Kontekstas buvo truputį kitoks. Lolašvili ir Saakašvili nėra vienas ir tas pats.

   • Jonas

    Teisingai, kontekstai absoliučiai skirtingi, nors veiksmas – vizitas – tas pats. Todėl ir prisiminiau kažkodėl.

 • mdxacuk

  Nu jau tikrai reikia gan audringos fantazijos, kad Merkel apkaltintum kažkokia išskirtine meile Rusijai (palyginus, pavyzdžiui, su Schröderiu). Arba Sarcosy palyginus su Chiracu. Jei tik tokios būtų Adamkaus nuodėmės, tai galima būtų jį laikyti visų laikų geriausiu Lietuvos prezidentu.

 • max

  mdxacuk – Lolašvili nesiuntė vaikyti sau neįtinkančių oponentų , kaip tai daro MIŠA. Ant jos peties išsiverkė net tokie lietuviškos politikos grandai kaip AMB, VL ir net artūras-prokuroras. O užkliuvo , kažkodėl (itariu kodėl) tik rolandas-pilotas.

  • Regis

   MIŠA tai čia kas?

   Beje būkim biedni bet teisingi L.Lolašvili ir M.Sakašvili tik skamba panašiai. Visa kita (išskyrus skambėjimą) yra totaliai skirtinga. Kad ir pareigos. Vienas atsakingas už visą šalį ir tos šalies vystymąsi vienu ar kitokiu keliu. Kitas (kita) gi atsakingas už tai, kad niekada nepritrūktų tualetinio popieriaus, šventinto (atrodo) vandens iš Vilniaus vandenų krano ir svarbiausia exprezidentų su giminaičiais sergančiais įvairiausiomis ligomis. Iš kurių ko gero pagrindinė progresuojanti oligofrenija arba paprastai tariant stebuklų ieškojimas visur kur paprastas ir nors kiek išsilavinęs žmogus ieškotų aferizmo užuomazgų.

 • Apribojimas

  Baigesi USA projektas, dabar prasudes EU projektas. O va procesas bus visvien toks pats. Begsime kur pasakys, ir gulsime kur parodys.

  • Matotaupa

   Taikliau nebepasakysi.
   Kam tarnavo amerikosas, tam ir lieka ištikimas.

 • Žiūrint kaip mes suprantame žodį demokratiją. Jei demokratija tai opozicijos tamprus bendradarbiavimas, instrukcijų gavimas iš RU ambasados, tai gal tada tikrai, kad M.Saakašviliui nereikia medalio už nuopelnus demokratijai.
  Visur eina ta pati raudona linija, mes čia kalbame apie tą patį –
  partizanai neleido stribams veikti demokratiškai – skųsti ir žudyti tėvynainių, koloboruoti su banditišku sovietų režimu.

  • Iš kairės

   Pataisykite klaidą: kolaboruoti – kolaborantas.
   Mokykitės ir tarptautinius žodžius rašyti taisyklingai.
   Pirmame sakinyje netaisyklingas žodžių valdymas.
   Žodis ‘tamprus’ nevartotinas reikšmėmis: „glaudus“, „artimas“, „tiesioginis“.
   Daugiau skaitykite www. vlkk. lt

  • Iš kairės

   Pataisykite klaidas:
   pirmame sakinyje neteisingas linksnis. Taisyklinga rašyba -‘kolaborantas- kolaboruoti’ (ne ‘koloborantas’), o žodis ‘tamprus’ reikšme ‘artimas, glaudus, tiesioginis’ nevartotinas. Atsakymai Valstybinės lietuvių kalbos komisijos interneto svetainėje.
   Gerbkime gimtąją kalbą ir mokykimės tarptautinių žodžių.
   Klaidų daro visi. Kai kurie mokosi nuolat. Kiti nesimoko, nes mano viską žiną geriau už kitus.

 • Regis

  Ko gero M.Saakašvilio tikrai neapdovanosi už demokratiją, tačiau už pastangas šią Kaukazo šalį vest į priešingą pusę negu eina visos kaimynės manau galima. Turiu omeny geopolitinius polius Maskva – Vašingtonas – Briuselis (ES).

  Apdovanojimai apdovanojimais, žymiai svarbiau tai kas vyksta Gruzijoje. Mums šiandien tik džiūgauti galima, kad suspėjom išbėgt pro trumpam prasidariusius vartus (net nesiginčysiu vedami V.Landsbergio ir partijos pripažintos „palaikančia ryšius su teroristinės organizacijos bruožų turinčia asmenų grupe“). Galim džiūgauti ir stebėtis kodėl to nepavyksta padaryti (arba taip sunkiai darosi).. Galim pabandyt suprast ir padėt eit tuo keliu. Kaip mums savu laiku padėjo pvz. Islandija ir kitos šalys.

 • Iš kairės

  Tiesą sakant, jei sustatytume LR prezidentų reitingą, VA būtų pirmas (ar antras?), o jei lyderių – tai nė nežinau … Gal mes per kritiški saviesiems ir nemokam mitologizuoti, net jei labai reikia? O gal savųjų nenorim ir vis svetimais dangstomės?
  Sakau, gal mes tokie prasti patys sau atrodom, kad ir mūsų vadovai mūsų pačių išrinkti, netenkina mūsų?
  O gal riboti esame? AMBicijos žemos?

 • TSatas

  man tik vienas klausimas – kodėl tik dabar, kai kadencija veik baigta ir aiškutis KITAS prezidentas – p. Adamkus staiga tapo prorusiškas?
  Iš kur tokie ir panašūs straipsniai, pasakos apie ryšius su KGB įtakos kažkokios, peripetijos ir pan… kurlink visatai, ir kam to reikia ?

  • TSatai, o kas čia sakė, kad jis tapo prorusiškas? Išskyrus tamstą, žinoma.:)

   • Tomas

    Na taip tiesiai niekas nesakė, čia aš sudėliojau tai, ką tarp eilučių matau. Ir jei man vienam vaidenasi – man tai tinka :)

 • eglė

  ne paskutinis vizitas… kiek girdėjau, bus dar kokie du. irgi labai simboliški.

 • nerijus

  Keista, kad pasirinko Gruziją.
  Žiūrėjau filmą, kur pasakojama apie „Rožių revoliuciją“, kuri buvo vykdoma su Amerikos pagalba ( JAV ). Kalbėjo, vienas iš organizatorių. Pasakojo, kaip viskas buvo daroma ir kokie ateities planai.
  Nesenai, žiūriu per žinias, ogi ten, vėl tas pats „veikėjas“ ir vėl organizuoja perversmą. Likau nesupratęs, kodėl jis vėl verčia prezidentą, kurį jis pats ir atvedė į valdžios olimpą?
  Pradedu nesuprasti amerikietiškosios politikos:
  patys iškėlė Sadamą Huseiną, leido „suklestėti“ talibams ir še…nebetinkamas- nuimam ir sunaikinam- vienus politiškai, kitus- pakariant.
  Demokratijos nešėjai su kreivoka demokratijos samprata.

 • Linas

  tur būt dar nukaks į Lenkiją ir Latviją.Grįždamas iš Mišos turėtų aplankyti Juščenką,gal ten irgi kokią mokyklėlę ar klasę vakarų Ukrainoje atidarys arba kokiu garbės daktaru pataps,nors nesigirdėjo.Asmeniškai man V.A.neabejotinai yra Lietuvos prezidentas Nr.1 ir išvirs jis iš posto kaip spinta per žemės drebėjimą:sunkiai ir negrįžtamai.Nebeturėsime mes kito tokio:jautraus ir atidaus žmonėms;viską suprantančio,bet nieko negalinčio;einančio vis jaunyn ir jaunyn,bet susergančio vos prabalsavus.O dėl užsienio politikos…Laviruodamas tarp polių Maskva-Vašingtonas-Briuselis-Balbieriškis jis suspėjo išbėgt(ar įbėgt?)pro trumpai prasidariusius vartus į kovos lauką,nešinas laisvės ir demokratijos vėliava ir dėl to daug kas jam bus dėkingas.