Citata #359 L.Bielinis rado iš ko pasijuokti

…labai juokinga, kai prezidentei atvažiuojant į Vilkaviškio rajoną visi pradeda rūpintis vietinių kelių duobėmis, nenupjauta žole ir visur besimėtančiomis šiukšlėmis. Parodomoji tvarka vienai dienai ir vienai viešniai bus sukurta, o jai išvažiavus visi ilgai kalbės, kaip pas juos buvo prezidentė, pabarė, pagyrė ir išvažiavo. Ir vėl viskas nurims ir niekas nekreips dėmesio į duobes, šiukšles bei žolę.

alfa.lt

… galima pagalvoti, kad kai L.Bielinis dirbo prezidentūroje, prieš V.Adamkaus vizitus šalies regionuose būdavo kitaip ir  kad prezidentui išvažiavus, viskas pasikeisdavo ir nuolatos rūpindavosi ir duobėmis, ir šiukšlėmis ir žole… 

Ir tik prezidente išrinkus D.Grybauskaitę, tas rūpinimasis baigėsi…

(13 balsų, vidurkis: 3,92 iš 5)
Loading...
 • trimitas

  Man atrodo, kad čia ne tiek Bielinis, kiek Račas surado iš ko pasijuokti… Jei visi vagia, tai, kad aš vagiu, nieko tokio.

 • Buvo laikas, kai Bielinio „įžvalgas“ mėgau. Tačiau po prezidento rinkimų atrodo jis kaip mažas vaikas, kažko negavęs, todėl įžeidinėjantis.

 • Aras

  Adamkus po kaimus nevažinėdavo.

 • Bobutė

  Taip tai taip, viską labai teisingai sakot, p. A. Račai.

  Bet, besiklausydamos prieš(po)rinkiminių Prezidentės kalbų daugelis bobučių ir diedukų tikėjosi, kad, išrinkus p. D.Grybauskaitę, tas rūpinimasis prasidės…:)

 • mdxacuk

  Jei prezidentas būtų Imbrasas, duobės būtų užtaisomos ir nevežiojant jo paties į vietą. Valstybė sutaupytų benzinui, o savivaldybės – prezidentiniams baliams. Pageidavimus žmonės galėtų pateikti tiesiog tiesiog artimiausioj parduotuvėj per Teleloto terminalą.

  • Aras

   Baik, baik. Imbrasas buvo geras meras, geriausias iš visų, buvusių Vilniuje. Bet kai kurie žmonės turi pačiulpti …, kad tai suvoktų, deja.
   „Suck my…“

  • mielas mdxacuk, nepaliaujate manęs džiuginti savo „vaišnorišku“ sąmoju. Ačiū tamstai už geros nuotaikos užtaisą.

 • Problema ne Grybauskaitės ar Adamkaus važinėjimuose į provinciją, problema vietinių bonzų požiūryje į tokius vojažus – pastatėm Potiomkino kaimelį ir atkentėjom kelias valandas kinkas drebindami – pastebės ar nepastebės, kad viskas šviežiai sulopyta.
  Pastarasis faktorius daug labiau nusipelno rimtesnio dėmesio nei Lauro straipsnis ar Artūro reakcija jį. Nes kaip bevertinsi, abu yra tolygūs – primena vaikišką apsibaksnojimą smėlio dėžėje su senokai primirštu sovietinio agitpropo prieskoniu – „a u vas niegrov viešajut“.

  • Aras

   Natūralu apsitvarkyti laukiant gerbiamo svečio. Kai ne mažiau svarbus asmuo Seimo pirmininkas A. Valinskas lankėsi Marijampolėje, niekas gatvių nelopė. Matyt, nei laukiamas buvo, nei gerbiamas…

  • Aidai, visiškai su Tavimi sutinku dėl problemos. Tačiau kartais užknisa bandymas viską susieti su D.Grybauskaite. Nors kita vertus, tai šiek tiek pasako apie mūsų mentalitetą.

   • mdxacuk

    Kiti mentalitetą demonstruoja viską siedami, pavyzdžiui, su seimu ar kokiu dagiu.

   • Skeptikas

    Nematau problemos. :) Ir tai netgi papildomas argumentas neverkšlenti dėl DG nevažiavimo į Prahą – tegul sau keliauja po LT, žiūrėk, bonzai įpras tvarkytis bent kartą per dvi-tris savaites, ar bent kartą per mėnesį. Ir taps tai gražia tradicija, visi bus patenkinti, Bielinis ims rašyti ką nors vertingesnio ir t.t.

 • Paulius

  O gal Bielinis tiesiog bendrai apie tokius vizitus šneka? Neįžvelgiu citatoje jokio lyginimo su „Adakaus laikais“. Vėl girdime ką norime girdėt…

 • A.G.

  Padorus žmogus pagarbą svečiui visuomet išreikšdavo Lietuvoje.
  Juk net kai kaimynas ateina, – mandagu išeiti iš namo jį sutikti.
  Juk net klebono kalėdojimui žmonės ruošdavosi, šluodavosi, takelį net pabarstydavo (pats tai esu matęs).
  Žinoma, labai gerai, kai aplinkos tvarkytis tuo atveju nereikia. Pavyzdžiui, kai būdamas dar pirmojoje kadencijoje JE Valdas Adamkus lankėsi daujėniškės Vitos Stankevičienės nuostabioje sodyboje, kur kepami ekologiški skanėstai, – aplinkos papildomai tvarkyti nereikėjo, nes ji visuomet pavyzdinė (net pievelės drėkinimo sistema naujausios kartos…). Tuomet dėmesį, kad svečias yra labai laukiamas, – sugalvojama parodyti juk kitais būdais.
  O juk tokio lygio vizitai rengiami labai iš anksto, kokia čia paslaptis.
  Pagarba kitam žmogui, ypač svečiui, lietuviui nuo seno būdinga, -čia gal jaunimą klaidiną tai, kad pastarąjį dvidešimtmetį jie yra pratinami melstis tik vienam dievui… pinigui.
  Kai ypač pastaraisiais metai, kai apie milijonas žmonių tapo bedarbiais, ir kai dėl to žmonių, ten ir organizacijų, įmonių bendradarbių santykiai yra kitokie nei buvo Lietuvoje visada įprastai.
  Tad tai kas žmogiška, šilta, nesieta su nauda, – daliai dabartinio jaunimo matomai ir nėra visiškai suprantama.

 • mdxacuk

  Man rodos, Prezidentūra skelbė siuntusi iš anksto žvalgybą, kad užfiksuotų galimą Potiomkino kaimų faktą. Logiška būtų, jei dabar Grybauskaitė pareikalautų atstatyti viską į pradinę būklę – atkasti duobes keliuose, nulupti dažus nuo tvorų, suvežt šiukšles atgal kur buvo. Kam tos parodomosios akcijos ir vienadienės tvarkos?

 • Alisa

  Bielinio komentarai jau išties atrodo apgailėtinai. Sunku ir suprasti motyvaciją: užgautos ambicijos, kova, o gal jam kas moka už tuos straipsniukus?

  • mdxacuk

   Gal jūs pirma tą straipsniuką paskaitykit. Nes faktiškai jis visai ne apie tai, ką galima pagalvoti iš p. Račo komentaro. Jau greičiau kažkam kitam paranoja dėl Grybauskaitės politinės skaistybės, o ne Bieliniui, jeigu žiūrėsim tik šitą atvejį. Pono Račo cituojama frazė ten tik mikroskopinis epizodas tarp kitko, originaliam kontekste neturintis absoliučiai jokios fungicidinės potekstės. Nes straipsnis tai apie miestelius, Miestelėnus ir jų liūdną kasdienybę.

 • Alisa

  Na prisipažinsiu, šito konkrečiai neskaičiau. Bet skaičiau ankstesnius. Kai viskas tik į vienus vartus, noro skaityti daugiau nebelieka.

 • p. Račai, hipotetiškai kalbant, ar tesingai supratau Jūsų teiginį:

  jog jeigu kažką neteisingo yra daręs p. Adamkus (ar p. Brazauskas, etc.) – įskaitant nusikaltimus – tai p. Grybauskaitė irgi gali tai daryti ir neturėtų būti už tai kritikuojama (ar pašiepiama)?

 • mda

  bielinis gal jaucia gyvenimo nuospauda is darbo prezidenturoje, o dabar dar toks drasus pasidare, nes kai dirbo tenais tai zodzio islementi nesugebejo.

 • domas

  įdomu, kaip Vakaruose tokie vizitai praeina? Negi ten be „pakazūchos“ apsieina? Gal tai visur normali praktika?

 • Siūlau nenukrypti nuo aptarinėjamo įrašo:

  p. Račas pastebėjo, jog p. Bielinis šaiposi iš Prezidentės, nes duobės sutvarkomos tik jos atvažiavimo proga, o vėliau jomis niekas nesirūpina

  Tokia pirmos įrašo dalies esencija. Pastebėkime, jog šaipomasi ne tiek iš noro gražiai sutikti svečią (Prezidentę) – o iš to, jog tokie tvarkymai ir taisymai tuoj pat baigiami šiam išvykus (tai yra jie TETURI parodomąją reikšmę).

  Antroje dalyje p. Račas smogia p. Bieliniui savo didįjį argumentą – „tačiau taip ir anksčiau būdavo!“. Dar daugiau, apkaltindamas p. Bielinį šališkumu (ir asmeniškumu), jis čia pat pats tą patį pademonstruoja (savo replikomis apie p. Adamkų)

  Aš tik norėjau pastebėti, jog p. Račo didysis argumentas makes no sense. Klausimai apie tai, ar situacija buvo tokia pati (bloga) prie Adamkaus, ir kokia ji Vakarų valstybėse yra atskiri klausimai, į kuriuos p. Račo įrašas neatsako – visais atvejais jų neargumentuoja.

  O prie ko čia balsavimas už tai, kas labiau myli p. Bielinį, o kas p. Račą, aš visai nesuprantu :)

 • arta

  isties labai keista, kad A. Račui svarbiausia vieta L. Bielinio straipsnyje pasirode ta, kuria siame bloge ir pacitavo.
  Jau kaip ir mdxacuk teisingai pastebejo, kad straipsnis visiskai apie kitka. Citata tik iliustracija musu visuomenes buviui nusakyti. Straipsnis juk visai ne apie kazkokias asmenines (ir manau, visai nebutas) nuoskaudas, o apie tai, kad budami nepriklausomi, mes nezinom, ka su iskovota laisve daryti, kaip ja naudotis, apie tai, kad mes taip ir likome tokie patys pasyvus, kaip ir sovietiniais laikais, ir kazko naudingo (kad ir duobes uzlygint) galime imtis, tik jei kazkas palieps.
  Gaila, kad net ir rimtesnes mintis ar straipsnius temokam pajuokt, o dar matyt svarbiau, bile pasitąsiot del kazko, gal net ir nelabai svarbu del ko :\

  • mielas arta, jūsų įžvalgos labai gilios ir labai vertingos. Ir man labai gaila, kad tamstai gaila.

   • Ne kad man gaila reiketu gailetis, o del menkos musu visuomenes pilietines brandos. Kai neturima, ka pasakyti, lengviausia griebtis tuscio grotesko… O jei, bendraujant su skaitytoju, nemokate pasakyti ko nors rislesnio, tai nebutina apskritai kazka sakyti, juolab kad, Jusu paties stiliumi tariant, man nei silta, nei salta, kaip vertinate mano izvalgas :)

    • mielas arta, labai džiaugiuosi, kad visada turite, ką pasakyti. Tačiau spręsti, kada man būtina ką nors daryti, o kada ne, gal palikite man. Be tamstos patarimų išsiverčiau iki šiol, kaip mors išgyvensiu ir ateityje.

 • Jaučiamas tendencingas tinklaraštininko nekokybiškų apžvalgų srautas. Tai pastebi vis daugiau retai bekomentuojančių (nuolatiniai mėgaujasi ginčais ir nesigilina – o turėtų).
  Pats metas kelti kartelę sau ir skaitytojams.

  • miela Našle Juodoji, ačiū, kad čia lankotės, bet atleiskite, kas tamsta tokia, kad vertintumėte mano įrašus ir aiškintumėte, ką ir kaip man reikia kelti. Pasilaikykite savo vertingus patarimus sau, aš gal kaip nors išsiversiu ir be jų.

 • a

  kazin ar bielinis dar gauna alga is adamkaus, taip jis nemyli grybauskaites,net atrodo kad tai jo gyvenimo tikslas ja kritikuot,jo visi straipsniai nagrineja ta pacia tematika-grybauskaite bloga,kazkaip panasu i kryptinga darba uztat ir idomu kas ji apmoka.