V.Žirinovskis Lietuvoje nebus persona non grata

Galiu lažintis, kad jei V.Žirinvskį nepageidaujamu Lietuvoje ar ES būtų pasiūlęs paskelbti A.Kubilius ar R.Šimašius, ta žinia šiandien tikrai būtų puikavusis Lieuvos naujienų portaluose. Delfyje tai jau tikrai.

Bet žinios nėra, nes tokį pasiūlymą šiandien ištransliavo ne A.Kubilius ir ne R.Šimašius, o R.Paksas. O jis, kaip žinia Lietuvos žiniasklaidos nėra mylimas ir gerbiamas nuo 2003 metų, nes didžiajai daliai žiniasklaidos tikriausiai vis dar yra gėda.

Bet aš čia ne apie žiniasklaidą. Aš apie R.Pakso pasiūlymą.

Mano supratimu, jis – tiesiai į dešimtuką. Ir labai tinkamame kontekste –  ketvirtadienį Vilniuje prasideda ES gynybos ministrų susitikimas, šia proga čia lankosi ir ES „užsienio reikalų ministrė C.Ashton.

Praktinės naudos iš tokio veiksmo, tai yra paskelbimo, kad klounas V.Žirinovskis Lietuvoje yra persona non grata, žinoma, didelės nebūtų. Tačiau viešųjų ryšių prasme tai būtų neblogas žingsnis, nes atsižvelgiant į jau minėtą kontekstą, tikrai neliktų nepastebėtas ES žiniasklaidos. Kartu tai būtų signalas, kad Lietuva rimtai reaguoja į tokio tipo išsišokimus bei nelinkusi su jais taikstytis.

Ir tai, beje, nebūtų labai jau didelis akibrokštas – Latvija V.Žirinovskį jau seniai yra paskelbusi nepageidaujamu asmeniu, šiemet gegužės mėnesį tą patį padarė ir Kirgizija. Ir, mano subjektyvia nuomone, už mažiau įžeidžius ir agresyvius pareiškimus nei Volfovičiaus pasisakymai apie Lietuvą.

Be to, nepageidaujamais Lietuvoje juk buvo paskelbti Regnum vadovas M.Kolerovas ten pat dirbantis I.Pavlovskis, kurių pasisakymai vargu ar prilygsta V.Žirinovskio siautėjimams.

Tad R.Pakso siūlomas atkirtis V.Žirinovskiui būtų logiškas ir pateisinamas. Jam turėtų pritarti ir dabartiniai valdantieji, ir dabartinė opozicija su A.Kubiliumi ir R.Juknevičiene priešakyje. Juk turi patirties – net baltarusių aplinkosaugininkai pernai buvo įtraukti į juodajį sąrašą vien dėl to, kad turėjo kitokią, nei A.Kubilius, nuomonę apie atominės elektrinės statybą.

Tikėtina, kad V.Žirinovskio paskelbimas nepageidaujamu asmeniu susilauktų ir nemažos dalies žinomų ir gerbiamų politologų, kurie bando įteigti, kad V.Žirinovskio lūpomis kalba V.Putinas, palaikymo. Juk būtų puiku – taikomės į V.Žirinovskį, o pataikome į patį V.Putiną.

Bet net jei V.Žirinovskis nėra Kremliaus ruporas (turiu pripažinti, kad man artimesnis ne panceroviškas, o blaivaus proto K.Girniaus požiūris), jis vis dėlto nėra šiaip sau klounas. Jis – Rusijos Dūmos narys, frakcijos vadovas ir Rusijos valstybės Tarybos narys.  Ir pasakyti tokiam, kad už savo kalbas reikia atsakyti, manau, būtų Lietuvos garbės reikalas.

Kažkodėl tai spėju, kad taip neatsitiks. Ir ne todėl, kad kas nors bijotų V.Žirinovskio ar tylomis pritartų tam, ką jis pasakė apie Baltijos valstybes. Viskas daug paprasčiau – Lietuvoje dažnai svarbiau yra ne kas yra sakoma, o kas sako.

Ir nieko čia nepadarysi, tskant škia.

(6 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...