URM viską sustato į vietas…

Iš Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos pranešimo spaudai:

Užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas gruodžio 31 dieną Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklu „Lietuvos tūkstantmečio žvaigždė“ už ypatingą asmeninį indėlį atkuriant nepriklausomos Lietuvos diplomatinę tarnybą, įtvirtinant Lietuvos valstybingumą ir garsinant jos vardą apdovanos Atkuriamojo Seimo Pirmininką, Europos Parlamento narį Vytautą Landsbergį ir Prezidentą Algirdą Mykolą Brazauską.

… Kaip vis dėlto simboliška…ir kaip gerai atspindi šiandieninę mūsų būseną…

…Artėjant Nepriklausomybės atkūrimo 20-mečiui šalia pastatyti žmogų, kuris visais būdais šiai nepriklausomybei priešinosi, ir žmogų, kuris tos nepriklausomybės visomis išgalėmis siekė.

(15 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...
 • :)

  Aha, tikrai – dar dabar matau tą vaizdelį ar tekstą (nebepamenu kuris tai buvo), kur Brazauskas sako rodydamas į Lietuvos vėliavą: „Kol šitas skuduras čia kabės, aš nekalbėsiu“ :) Įdomu tikrai buvo tokie žodžiai pasakyti?

 • 7x

  O tai kuris čia priešinosi, o kuris siekė? :) Ir ko tas besipriešinęs dar ne už grotų? Ot teisingumas Lietuvoj, gaila, kad Kedys slapstosi, sutvarkytų viską.

 • A.G.

  Kad nekiltų jokių spekuliacijų pirmiausiai reikia eilinį kartą pasakyti, kad JE Vytautui Landsbergiui paminklą statysime (jei dar būsime gyvi).
  Tačiau nereikia atitrūkti per daug ir nuo Tautos, – juk ji nuo pat 1989 m., viešuose demokratiniuose rinkimuose (kuomet lemia ne politikuojančių, bet paprastų žmonių balsai) praktiškai visą tą laiką daugiau balsų davė JE Algirdui Brazauskui. Gal būt, lėmė jo labai žmogiška, gili meilė paprastam Lietuvos žmogui. Ir ypač didelė atsakomybė, ir gal dėl to labai pamatuoti žingsniai išsivaduojant iš okupanto vergovės. Kad nebūtų nei menkiausio preteksto okupanto batui – kas daliai Lietuvos patriotų tuo metu (tuo metu ir man) tai ypač nepatiko (juk buvo norima kraštutinio radikalumo, kuriam Dievas ir buvo tuomet palankus, ir dėkui jam už tai).
  Tad, gal būt, šis duetas, – bet kokiu variantu užtikrino tik gerą išeitį Lietuvai.
  O pasiteisino ėjimas va bank – nebūtų JE Vytautas Landsbergis didis strategas, geras šachmatininkas. Manu jis ir negalvojo, kad eina va bank – jo buvo tikslai paskaičiuota.
  Kai valstietiška JE Algirdo Brazausko patirtis – reikalavo to valstietiko atsargumo, budrumo (juk kas jau kas, bet gal jis tik vienas žinojo, kaip buvo ištroškęs kraujo būtent tuomet mūsų amžinas priešas…).
  Tad jie abu Lietuvos didžiavyriai. Šiuo atveju, turiu pakankamai patirties, nereaguoti į kitokias šio meto nuomones ar pienburniškus išsišokimus, kokie ir čia būna (tiesiog nebegrįšiu kurį laiką prie šio straipsnio komentaro – tad tie, kurie nepripažįsta kitos nuomonės, nesistenkite čia seiliotis iš pykčio…)

 • Whisker

  Mhm, teko teko girdet del tos veliavos, manau, kad cia tikra istorija, nes kazkaip niekas jos paneigti net nebande. Man tai asmeniskai nei vienas is tu dvieju zmoniu neimponuoja.

  • Na, praktiškai visas „Durnių laivas“ yra išgalvotas literatūros kūrinys, tai tik vienas asmuo sugalvojo teistis… Ir tai ne dėl to kaip jis ten minimas… Paneigimas-nepaneigimas šiuo atveju nėra rimtas argumentas.

   • Rytis I

    Jei VL tikėtų kad tai tik “ išgalvotas literatūros kūrinys“ (na gal ne visai korektiška) jis nesiteistų ir dėl tėvo. Toks įtarimas kad nei VL ir AMB nesiteisė dėl kitos priežasties – jie nenorėjo kad TEN kasnors kapstytųsi.

    • Vienas asmuo, taip pat paminėtas knygoje (ten paminėti ne tik VL ir AMB), yra mano artimas giminaitis. Kai perskaičiau apie jį parašytus dalykus, tai supratau, kad tai paprasta, išgalvota istorija, sarkastiška knyga, kuria rašytojas norėjo išreikšti savo asmeninį protestą. Nelabai supratau protesto esmės ir priežasties, bet įkasti pavyko tik ambicingiausiai ir arogantiškiausiai asmenybei…

     • Rytis I

      Sutinku, labai daug tulžies ir pykčio.. Priežastis panašu nuspėjama, dėl tikrumo negaliu sakyti, – įtariu kad suvelta viskas į didelį kamuolį.

 • Donatas

  nevertas ir man atrodo komunistų partsekretoriaus apdovanojimas, lygtai jis būtų ‘įtvirtinęs lietuvos valstybingumą’. labiau priešingai – lūžio metais 1988-1990 jis pasisakė prieš lietuvos valstybingumą ir nepriklausomos lietuvos ‘patriotu’ tapo tik tada, kai kitaip nebebuvo įmanoma, norint išlikti valdžioje. nors tas jo ‘patriotizmas’ labiausiai iliustruojamas ‘valdovų rūmų’ statybos iniciavimu ir pinigų švaistymu (plovimu) visų mūsų – mokesčių mokėtojų – sąskaita.
  tačiau yra vienas bet – lietuvos piliečiai, kurie pasisakė už lietuvos nepriklausomybę bei įtvirtino tai savo konstitucijoje, patys, niekieno neverčiami, išrinko AMB prezidentu ir vėliau, rinkadami jo vardu prisidengusius post-komunistus į seimą, leido jam būti vyriausybės vadovu. ir tai darė ne kokie išorės priešai, bet patys lietuvos gyventojai. todėl ir gaunasi tokia ‘truputį’ šizofrenija – už nuopelnus ‘lietuvos valstybingumui’ apdovanojimą gauna prieš jį pasisakęs ir savo veikla tai įrodęs politikas.
  dažnai visi skundžiasi, kad valdžia bloga. kiti tada sako, lygtai pateisindami, kad kokia tauta, tokia ir valdžia, t.y. kad tauta turi tokią valdžia, kokios nusipelno. nors kartais atrodo, kad mes, lietuviai, turimę dar per gerą valdžią, palyginus su mumis pačiais – juk mes pateisiname vagystes iš mūsų pačių pinigų, vis rinkdami ir rinkdami apsivogusius politikus, mes patys pasinaudojame visais būdais, kaip apvogti (apgauti) savo valstybę (bendruomenę), ir tuo pačiu keikiame valdžią, jei jie daro tą patį, mes patys balsuojame ir už savo valstybės nepriklausomybę, ir už žmones, kurie tą nepriklausomybę žlugdo…

  • Geriausias komentaras šį ketvirtį

   • J.naivusis

    Abu – AMBalas ir Tata ekstremalioj situacijoj, pvz. pavykus pučui irgi būtų pastatyti šalia – prie sienos.

  • Rytis I

   Pritariu, pora smulkmenų:
   1. Ar Valdovų rūmai buvo didžiausia „valdovo“ nuodėmė? Manau kad NE.
   2. AMB išrinko provincija ir ne tik, išrinko matydami senojo režimo griūties neigiamus reiškinius. Be to, buvo tokia negera teorija kad VL pats užleido vietą… Šito negaliu tvirtinti, bet…
   3. Rinkimuose žmonės balsavo ir už „neapsivogusius“. Bet tai baigdavosi dar liūdniau. Be to –
   4. Visdėlto tauta pati kalta? Jei kaimelyje siaučia maniakas ar reikia jį pagauti ir izoliuoti – juk kaimelis pats jį tokį išauklėjo? Patys žmonės kalti ir tegul kenčia, kol?

 • Esd

  O gal tai tiesiog įsiteikimas dviejų politinių frontų idėjiniams lyderiams…po Ušacko nesėkmingo pareiškimo apie kalėjimus?

 • kirvis

  juokas tik ima is tokiu apdovanojimu.apdovanoti du zmones kurie labiausiai prisidejo prie Lietuvos griovimo visus 20 metu.ka muzikantas dave Lietuvai paskelbus nepriklausomybe?intrigas,suirute,teisini nihilizma bei visuomenes supriesinima.AMB gi sukure tobula korupcine sistema,uz grasius saviems pardave vertingiausia valstybes turta.kas per tauta tie lietuviai jei tokiems zmonems ordinai suteikiami?

 • aga, gerai čia rašo…

  „…kokia tauta, tokia jos ir valdžia… “

  Bet tiek to, jie ilgai negyvens. o kas toliau ? Šitų žmonių vaikai „degradavę“, jie neis tėvų pėdomis, nes neužderėjo naglumas juose.

  kas tie sekantys, kurie kreips šią visuomenę? D.Grybauskaitė – moteris be šeimos ir vaikų ? Ateinančius aštuonerius metus. :)

  baisoka pafantazavus…

 • Gerbiamas Artūrai Račai, gal galėtumėte patikslinti, nuo ko Lietuva tapo nepriklausoma? Pasufleruosiu. 1. Lietuva išsivadavo nuo savo 8 000 000 emigravusių piliečių? 2. Išsivadavo nuo priklausomybės nepriklausomam energijos šaltiniui (IAE)? 3. Tapome nepriklausomi patys nuo savęs, nes veršių banda visada turi šeimininką ir netoliese esančią skerdyklą.
  Sveikinu su Naujaisiais, svaiginančiais 2010-iais vilties metais.
  Pagarbiai, buvęs LTSR pilietis, o dabar be namų ir kelių šulų, laisvojo pasaulio laisvai samdomas vergas ir kosmopolitas, Mykoliukas Beraštis.

 • spaudos klaida. turi būti 800 000.

 • Nelabai suprantu prie ko čia URM?

 • Matyt esu dundukas, kad gerbiamas A.Račas neatseikėja man už nuopelnus…