Stabilumas: vis dar tarp R.Stonio ir V.Uspaskicho. O A.Valinsko jau nebėr…

„Veidas“ šiandien pastebi, kad „išlaikyti įtaką dažnai yra daug sunkiau nei ją įgyti“…

Šia požiūriu man pasisekė – šiandien „Veido“ skelbiamame įtakingiausiųjų lietuvių 60-uke, esu įrašytas beveik ten pat, kur ir buvau praėjusiais metais – 24 vietoje.

Vis dar žemiau nei „Dujotekanos“ vadovas R.Stonys (22 vieta)  ir vis dar aukščiau nei A.Valinskas, kurio 60-uke iš viso nebėra ir V.Uspaskichas, nors jis šoktelėjo iš 33 į 25 poziciją.

Labiausiai į akis krentantis pokyčiai tarp kaimynų – pernai buvęs 3 vietoje V.Adamkus (26 vieta), iš 16 į 30 vietą smuktelėjęs R.Valatka, 10-uoju pernai įrašytas, o šiemet visų pamirštas G.Kirkilas, iš 19 į 49 vietą smuktelėjęs A.Januška, iš 23 į 39 – E.Kūris iš 11 į 32 nusileidęs P.Malakauskas ir 24-uoju pernai įrašytas ir šiemet nepaminėtas L.Donskis.

Tuo tarpu A.Janukonis pakilo iš 42 vietos į 16, o R. Juknevičienė – iš 31 – į 19, o V.Romanovas – iš 37 net į dešimtą.

Jau pernai kėliau klausimą, ar šie „įtakingiausiųjų“ dešimtukai ir šešiasdešimtukai atspindi realią įtaką ir jei taip, tai apie kokią įtaką kalbame?

Žiūrint į šiemetinį sąrašą, klausimai išlieka tie patys.

Taip, D.Grybauskaitė galbūt ir yra šiandien pati įtakingiausia politiniame gyvenime, tačiau ar tikrai jos įtaka yra pati didžiausia, jei kalbėtume apie verslą?

O penkta A.Brazausko vieta ir šeštoji V.Landsbergio pozicija? Ar tikrai jie įtakingesni nei 7-uoju įrašytas N.Numavičius, 10 vietoje esantis V.Romanovas ar 11 vietoje esantis G.Vainauskas?

Kuo matuoti šių skirtingų asmenų įtaką? Visuomenės reakcija į jų pasisakymus? Na, sureaguoja, gausiai pakomentuoja, o kas toliau?

Kokia jų visų reali galimybė daryti įtaką politiniams sprendimams?

Ar tikrai V.Landsbergis savo rankose svertų turi daugiau nei N.Numavičius? Aš sakyčiau ne…

O šiaip į akis dar labai krenta vienas dalykas: be A.J.Bačkio ir S.Tamkevičiaus (8 ir 9 vietos), visame šešiasdešimtuke – vos keli asmenys, kuriuos būtų galima pavadinti visuomenės veikėjais ir kurių įtaka tiesiogiai nesusijusi su jų užimamos (ar neseniai turėtomis) pareigomis.

R.Doveika  (31 vieta), K.Girnius (37 vieta), R.Miliūtė (44), R.Janutienė (52) A.Bumblauskas (55).

Mano supratimu, tai pakankamai gerai atspindi Lietuvos pilietinės visuomenės būklę ir visuomenės įtaką valstybės raidai.

Arba bent jau tai, kaip ji suvokiama.

(12 balsų, vidurkis: 4,25 iš 5)
Loading...