Citata #320 V.Laučius ir klasikai apie darbą…

Anot klasikų, darbas – vergo dalia; laisvam piliečiui realizuoti save, įgyti reikiamą išprusimą, kaip šiandien sakytume, turėti tinkamą kultūrinį akiratį teikia galimybę laisvalaikis. Negali išmintingai tvarkyti valstybės reikalų žmonės, visąlaik triūsantys „savo veido prakaite“, o laisvalaikį tik išnaudojantys relaksacijai. Politinė išmintis nebręsta tarp darbo staklių.

Delfi

… Spėju, kad V.Laučius labai gerai sutartų su istorijos mokslų daktaru, įsitikinusiu, kad „visuomenė gauna mažiau, nei galėtų, jei man mokėtų už darbą, paremtą mano talentu“.  

Ir kaip gerai, kad Lietuvoje vis dar pasitaiko vergų…:)

(1 balsų, vidurkis: 1,00 iš 5)
Loading...
 • WU

  Artūrai, jūs kartą paragavęs nebegalit sustoti? :)

  • WU, bet sutikite, V.Laučiaus pamąstymai labai į temą…:)

  • WU

   Artūrai, bet čia pastaruoju metu labiausiai gvildenama tema „ne į temą“ :)

   • WU, na, niekaip negaliu su jumis sutikti. Ji netgi labai į temą, ypač turint galvoje dabartinę ekonomikos ir visuomenės būklę. Darbas, įgūdžiai, pastangos, išsilavinimas, atlygis, požiūris į save, savęs vertinimas, atsakomybė, savarankiškumas, solidarumas – šios temos kaip niekada svarbios. Didžia dalimi dėl to, kad dauguma savarankiškai visuomenei būtinų savybių Lietuvoje pastaruosius porą dešimtmečių buvo ignoruojamos, šiandien ir turime visuomenę, kurioje daugėja neįvertintų talentų ir žmonių, šventai tikinčių, kad laisvalaikis yra svarbesnis už darbą.

    Todėl viskas labai į temą.

    • WU

     Bet nelabai korektiška pasiimti vieną asmenį ir kalbant apie tam tikras globalias problemas, dėl kurių aktualumo aš nesiginčysiu, įliustruoti vienu ir tuo pačiu asmeniu.

 • austras

  Valdemarai, Račas tave įsimylėjo ir daugiau nieko nemato po savo kojomis… Ar atsakysi jam tuo pačiu?

  • austras

   Artūrai, būkime tikslūs: ne „istorijos mokslų daktaru“, o „humanitarinių mokslų daktaru“.

  • mielas Austrai, atsiprašau, bet kalbate visiškas nesąmones. Bet nepykstu ir ant tamstos – šventės juk…

   • austras

    Ačiū, čia matot, tokia „nesąmoninga“ humoro forma. Verta „nesąmonės“ vardo. Be pykčio, tų pačių švenčių proga.

 • Sprendžiant iš šios citatos, tai istorijos mokslų daktaru sutartų klasikai, o ne Laučius :)

 • dzyvai

  Mano nuomone gerbiamas AR visiškai nesuprato jo cituojamo straipsnio prasmės (aš bent jau cituočiau kitą dalį). Taip pat ir nagrinėjamo klausimo gilumo.

  Vystant tam straipsnyje pradėtas mintis, reiktų paminėti, kad:
  1. Dėl mokslinės ir technologinės pažangos jau dabar pagaminamoms materialioms gėrybėms gaminti yra per daug darbingo amžiaus žmonių, jeigu dirbti tuo pačiu intensyvumu tiek pat darbo laiko. Ne paslaptis, kad gėrybių pagaminama netgi su pertekliumi, ir tam, kad būtų palaikyta paklausa, perteklius būna net naikinamas (neparduodamas).
  2. Tą patį darbą galėtų nudirbti dirbdami visi darbingi žmonės, dirbdami tuo pačiu tempu tik trumpesnį darbo laiką. Galbūt jie uždirbtų mažiau (vartotų mažiau), bet jie turėtų laisvo laiko asmeniniam tobulėjimui – savišvietai, profesiniam tobulėjimui, dvasiniam tobulėjimui.
  3. Tačiau ekonomika statoma ant kuo didesnio vartojimo pamatų. Dėl to kuriami net nauji produktai, paslaugos, o po to marketingo specialistai bando sukurti jiems rinką – vartotojus skatina dar daugiau vartoti.
  4. Žmogus gyvas ne vien duona ir darbu. Kuo dar? – Dar naujesniu mobiliaku, atsakytų didelė dalis žmonių.

  Ne žmogaus laisvė ir savišvieta yra vertybė, o kuo ilgesnis darbas ir gausesnis vartojimas – štai apie ką straipsnis mano nuomone (arba bent apie tai turėtų būti).

  • dzyvai, paskaitykite dar kartą, nes man atrodo, kad jūs pernelyg laisvai interpretuojate tai, ką rašo Vladimiras. Jo komentaro ašis – A.Kubiliaus juokais pasakyta frazė, kad reikėtų dirbti šešias dienas per savaitę ir tą šeštą – nemokamai. Vladimiras su tuo nesutinka ir sako, kad mes ir taip per daug dirbame ir kad konservatoriai nesupranta laisvalaikio paskirties. (Čia įkišiu savo trigrašį ir pasakysiu, kad nesuprantu, kaip nedirbant galima tobulėti)

   Jūs gi nuklystate kiek į šąlį ir pridedate vartojimą, apie kurį Vladimiras iš esmės nekalba.

   Todėl jūsų pasvarstymai labiau yra, kaip jūs pats sakote, apie tai, kas jūssų nuomone, tame straipsnyje turėtų būti.

   • dzyvai

    Dėl priekaištų dėl Kubiliaus pajuokavimo – sutinku – nusišnekėta.
    Išskyrus tą priekaišto dalį, kuri neakcentuota (buvo berods Rudzkio pasiūlymas trumpinti darbo dieną, siekiant mažinti bedarbystę) – taigi klausimas diskutuotinas, nes darbo dienos trumpinime buvo matoma taip pat ir ekonominė nauda valstybei.

    O nedirbant (samdomo darbo) tobulėti galima. Išmintis gimsta net tik griovį kasant, bet ir skaitant ar gilinantis, kad pavyzdžiui, ir į visuomenės ir valstybės/savivaldybės valdymo problemas. Juk ir chirurgai pirmiausiai skaityti išmoksta, o tik po to mokosi operuoti :) Galima dar studijuoti laisvalaikiu religiją, filosofijas, psichologijas, mokintis bendrauti su šeima, išmintimi augti kartu su ja.

    Vienok tai nereiškia, kad samdomas darbas nepadeda tobulėti, nes sričių žmogaus tobulėjimui – begalės.

    Kitą kartą pats tobulėjimas – tai sunkesnis darbas, už tą kur dirbi už pinigus (samdomą) :)

    • Aras

     Kodėl jūs nutarėt, kad Kubilius šiuo konkrečiu atveju juokavo? Kubiliaus vadovaujama vyriausybė panaikino su savaitgaliais sutampančių šventinių dienų kompensavimą. Atrodo, jog Kubilius visai rimtai mano, jog „kuo daugiau dirbi – tuo naudingiau valstyei“ ir jis nedelsdamas įvestų 6 darbo dienų savaitę, jei tam neprieštarautų europinės direktyvos.

     • albinas

      neisizeiskit, bet truputi nisikalbejote…

 • lida

  Spėju, kad A.R. spėdamas dėl Laučiaus, praleido „Anot klasikų“. Faktas nebūtinai turi liudyti teksto suvokimo problemas, veikiau priklausomybę nuo ginčų su istorijos mokslų daktarais.

 • Jeigu kam įdomu, kas čia tokie per „klasikai“, tai vienas iš jų Aristotelis. Problema tame, kad klasikas, ar „klasika“, tai pasakęs nelaikė tos veiklos kuria užsiima A.R. arba tos veiklos kuria užsiima Maras darbu. O mes laikome, nes vadovaujamės Darbo kodeksu. Besišaipantiems iš klasikų primenu, kad mūsų Darbo kodeksas nėra tokia sena ir paplitusi knyga, kad ją turi būti skaitęs kiekvienas ir visur. Tiesiog yra mintis, o kiek jūs visi norite iš jos pasiimti, čia jūsų reikalas.

 • jautis

  Taip, Artūrai, tikro „nachalniko“ pastebejimas. Aisku, Jums reikia dekoti Dievui, kad yra vergu, kas Jums tada direktoriu algas uzdirbtu…

 • Smilga

  Net keletas įrašų kai vis užvažiuojama ant V.Laučiaus.
  Ko šie puikūs žurnalistai kolegos nepasidalina…

  • Miela Smilga, tikrai visko pakanka… Nieko iš Valdimiro atimti nenoriu, beveik neabejoju, kad jis į nieką taip pat nesikėsina. Kartais tiesiog požiūriai nesutampa…:)