Lietuvos URM kaltina Nyderlandų URM melu?

Užsienio reikalų ministerija šiandien išplatino pranešimą, kuriame kaltina žiniasklaidą dėl neva netikslios informacijos pateikimo:

Dėl delfi.lt straipsnio

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad liepos 22 dienos portalo Delfi.lt straipsnyje „Seimas balsuoja – pareigūnai raudonuoja prieš Europą“ pateikta netiksli informacija esą „V.Ušackas Nyderlandų užsienio reikalų ministrui M.Verhagenui sakė, kad Vyriausybė nepritarė įstatymo turiniui, ir pažadėjo imtis visų priemonių užtikrinti, kad teisės aktas neleistų diskriminuoti homoseksualų“.

Kaip informavome liepos 20 dienos Užsienio reikalų ministerijos platintame pranešime, „V.Ušackas Nyderlandų užsienio reikalų ministrui pažymėjo, kad priimtu įstatymu siekiama apsaugoti nepilnamečius nuo neigiamą poveikį jų fiziniam, protiniam ar doroviniam vystimuisi darančios informacijos. Pasak ministro, Lietuva girdi ES partnerių nerimą dėl šio įstatymo, tačiau patikino, kad priimtu įstatymu neketinta pažeisti žmogaus teisių. Anot V.Ušacko, svarstoma, kaip užtikrinti lygiateisiškumą, uždraudžiant nepilnamečiams propaguoti bet kokius lytinius santykius.“

Liepos 20 dienos Užsienio reikalų ministerijos pranešimas:

NYDERLANDUOSE APTARTI SVARBIAUSI TRANSATLANTINĖS DARBOTVARKĖS IR EUROPOS SAUGUMO KLAUSIMAI

Būna, žinoma, kad žiniasklaida klysta. Būna, kad ji išplatina netikslią informaciją.

Tačiau šiuo konkrečiu atveju URM elgiasi kaip ta bjauri princesė, norinti, kad veidrodėlis paverstų ją garžuole.

Nes skelbdama pranešimą, kuriuo delfi.lt kaltinama „netikslios informacijos pateikimu“, URM tuo kaltina ne Lietuvos naujienų portalą, o Nyderlandų užsienio reikalų ministeriją.

Nes informaciją apie tai, kad Lietuvos Vyriausybė nepritaria liūdnai pagarsėjusio įstatymo turiniui ir „žada imtis visų priemonių“ paskelbė būtent Nyderlandų Užsienio reikalų ministerija:

In his meeting with Mr Verhagen, Mr Ušackas indicated that his government disagreed with the tenor of the law and that they would do their utmost to ensure that it would not have a discriminatory effect on homosexuals.

Suprantu, kad nuvažiavęs į Nyderlandus, V.Ušackas (kaip ir tikriausiai kiti Lietuvos Vyriausybės nariai) leidžia sau kalbėti laisviau ir nori atrodyti didesni liberalai nei Lietuvoje.

Tai – jų teisė.

Tačiau gerai būtų, kad kalbėdami jie prisiimtų atsakomybę už savo kalbas.

Taip pat būtų gražu, kad tokios garbingos ministerijos Viešųjų ryšių skyrius, neskubėti skelbti pranešimų, kuriuos po to gali tekti paneigti.

Kaip, pavyzdžiui, šiuo atveju…

O gal URM dabar išplatins naują pranešimą, kuriame praneš, kad Nyderlandų URM pateikta informacija yra netiksli?

Būtų gražu…

O gal Vyriausybė iš tiesų nepritaria tam įstatymui? Tai imtų taip ir pasakytų: ne tik Nyderlanduose, bet ir Lietuvoje.

(10 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...