TV3 išsigando A.Račo grasinimų arba kodėl L.Blaževičiūtė nėra gera vadybininkė

Šiandien gavau dar vieną laišką iš Žurnalistų etikos inspektoriaus, kuriame prašoma pateikti paaiškinimus dėl TV3 skundo.

Skunde, kurį pasirašė UAB TELE-3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė, anksčiau mano laikyta protinga vadybininke, skundžiamas mano SąRaČas ir teigiama, kad

Aukščiau išdėstytu įrašu A.Račas išreiškė aiškų grasinimą bet kuriam asmeniui, nusprendusiam dalyvauti TV3 laidose. ARačas pagrasino, kad bet kas, dalyvausiantis TV3 laidose, bus įrašytas į „Atmatų sąrašą“, tai yra, viešoje erdvėje bus išvadintas atmata ir srutų duobės gyventoju.

Mano supratimu, surašyta visiškai teisingai. Ir tas faktas, kad TV3 iki šiol nepareiškė savo aiškios pozicijos dėl A.Ramanausko ir iki šiol laiko jį savo eteryje tik patvirtina, kad ši televizija ir A.Ramanauskas neabejotinai verti vienas kito. O kad A.Ramanauskas yra atmata, manau, abejonių niekam nekyla.

Bet štai kita, L.Blaževičiūtės, kurią maniau esant gera vadybininke, pasirašyto skundo dalis jau šiek tiek juokinga. Ten rašoma:

Toks grasinimas galėjo asmenis sulaikyti nuo dalyvavimo TV3 laidose, o tuo pačiu sukliudyti jiems išrekšti savo nuomonę. Taigi, tokiais grasinimais A.Račas galėjo suvaržyti asmens laisvę skelbti informaciją visuomenės informavimo priemonėse ir tuo galima pažeidė Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo (toliau „VIĮ“) 4 str., 5 str. 1 d 1 p. bei Lietuvos respublikos Konstitucijos 25 str.

Šiaip jau L.Blaževičiūtė iš dalies teisi, teigdama, kad aš galėjau sulaikyti, sukliudyti ir suvaržyti bei pažeisti. Tiek pat teisi, kaip ir aš teigdamas, kad L.Blaževičiūtė, eidama gatve, gali trukdyti ir kiudyti praeiti kitiems, suvaržyti jų laisvę laisvai vaikščioti ir pažeisti jų teisę vaikščioti oriai arba kad TV3 Žinių tarnybos vadovas Sigitas Babilius, kurpdamas TV3 žiniose melagingus pranešimus galėjo nesuprasti, ką jis daro ir taip trukdyti ir kliudyti Lietuvos piliečiams gauti teisingą informaciją, suvaryti jų teisę žinoti ir pažeisti Konstituciją bei dar kokius penkis įstatymus.

Bet problema ta, kad L.Blaževičiūtės ir S.Babiliaus tiesa nebūtinai yra teisybė, nekalbant jau apie tai, kad ta jų tiesa labai jau prasilenkia su teise.

Todėl dar juokingesnis yra skunde esantis teiginys, jog:

A.Račas visas TV3 televizijos laidas viešojoje erdvėje susiejo su atmatomis ir neabejotinai pažeidė uždarosios akcinės bendrovės TELE-3 dalykinę reputaciją

Čia komentaras labai trumpas ir paprastas: televizijai, kuri žinių laidose suvedinėja sąskaitas su jai nepatinkančiais asmenimis kalbėti apie reputaciją geriau nereikėtų. Ypač turint galvoje, kad ta televizija yra ne vieną ir ne du kartus pripažinta netiška, kad ji viešai yra paskelbusi, jog nevykdys Lietuvos įstatymų (tai yra nebendradarbiaus su Lietuvos Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija, daug kartų pripažinusia šiso televizijos rodomas laidas neetiškomis) ir kad tos televizijos vienas iš veidų yra atmata A.Ramanauskas.

Jei L.Blaževičiūtė tikrai būtų gera vadybininkė, ji būtų supratusi, kad tokių skundų rašymas yra viešas pasityčiojimas iš savęs ir visų, kurie dirba TV3, nors kai kurie iš jų to galbūt visai nenusipelnė.

Deja, panašu, kad turiu viešai prisipažinti klydęs ir kad L.Blaževičiūtė nėra gera vadybininkė.

Pasitaikius progai, būtinai apie informuosiu MTG, nes manau, kad viena iš didžiausių nacionalinių televizijų Lietuvoje tikrai nusipelno geresnio.

O kol kas tikriausiai grasinsiu, trukdysiu, kliudysiu, varžysiu ir pažeisiu teises visų tų, kurie, mano subjektyvia nuomone, yra atmatos.

(14 balsų, vidurkis: 3,86 iš 5)
Loading...
 • Įdomi būtų jūsų nuomonė: visi daug maž sutinka, kad LNK ir TV3 yra suvienodėjusios iki visiško tapatumo. Man atrodo, kad jau pribrendo laikas jas sujungti į vieną ekonominį vienetą pavadinta kad LNK3? Vis tiek jos savo programas ir dabar pilnai derina.
  Pirmas žingsnis ta kryptimi yra žengtas, kai LNK išpirko iš rinkos BTV.
  Ar nebūtų tokia konsolidacija sveikintina masto ekonomikos, nereikalingo vienas  kito šnipinėjimo eliminavimo prasme? Galėtu tokia jungtinė televizija pasisamdyti vieną gerą top menedžerį (šį kart tik vyrą, nes jau tos merginos užkrušo negyvai), nes dabartinės vadovaujančios komjaunuolės nestebina nieko kitu, o tik drausmingu pelno nuostolio ataskaitų pildymu, kompulsyviu reitingų skalės stebėjimu realiam laike ir daugiau niekuo.
  Blaževičiūtės eilinis šou su pareiškimais yra tik dar vienas standartinis šou žingsnis išnaudojant susidariusias viešumoje aplinkybes. Visi mes žinome, kad pramoginei televizijai (TV3; LNK) nieko nėra geriau, negu bloga, sugadinta reputacija. Blaževičiūtė tik džiaugsmingai mėto savo privačių interesų mėšlą į įsisukusį viešosios nuomonės ventiliatorių. 
  Blogom menedžerėm – dangus. 

  • Spėju, kad reklamos darymo verslas užsirauks, kai nebus su kuo konkuruoti rodant pusvalandinius blokus penktadienių vakarais.

 • Mangirdas

  Artūrai – skandinate save toliau tokius niekus rašinėdamas. Susikištumėte savo stribišką sąračėlį gal kur nors giliau, pultumėt ant kelių ir atgailautumėt, bet ne, vietoj to vis pakiauksite ir bandote parodyti, kad neva vis dar tvirtai laikotės nuomonės, kad teisus buvote toje situacijoje.

  BNS akcininkai, etikos komisija ir 100-ai žmonių, kuriuos čia blokuojate, gana aiškiai pasakė, kad vienintelė atmata čia esate Jūs. Stipriai paskubėjote su ta nesamone, o buka arogancija kainavo jums ir karjerą ir savigarbos bei pagarbos likučius. Žiūrėk kaip nori, bet teisus nelikot nė per nago juodymą.

  Nežinau ar tikrai jums taip smagu, kaip bandote čia parodyti ir abejoju ar tikrai jau taip kietai jaučiatės, puikiai suprasdamas, kad teturite saujelę žmonių, kurių dar neužblokavote ir kuriuos sieja tik tokie patys liguisti prisiminimai tarybiniams laikams.

  Neprašovė visgi Ramanauskas, nors ir neatrodė dar taip tuo metu kai paskelbė savo tekstą – gal ir ta pelė ne tokia kvaila, kad pamatė tai, ko daugelis buvusių šio blogo skaitytojų nepastebėjo jumyse. Sėkmės toliau maivantis prieš veidrodį.

  • Marius Gaubas

    Jusu labai grazus ir labai lietuviskas vardas. O mintys labai siaip sau, mano nuomone. Jau nekalbant apie Jusu neuzmusamos argumentacijos tobuluma. Jus, aklai speju, medikas-istorikas? Remiuosi Jusu issakyta diagnoze apie A.Raco liguistuma istoriniame kontekste. Matote, esu nepagydomai sugadintas loginio mastymo. Labai daznai su A.Racu sutinku. Kartais kategoriskai ne. Del saujales esate absoliuciai teisus. Bet kurioje visuomeneje mastanciu zmoniu yra labai nedaug. O mastanciu iskiepytomis ir niekada (pabreziu – niekada) neapmastytomis kategorijomis – labai daug. Zaviuosi Jusu sugebejimu islikti paprastu ir nesudetingu. Tai labai patogi pozicija. Tikiuosi, kad tai samoningas pasirinkimas buti tokiu. Nesimaivant, manau, kad nieko kvailiau nera, bet negalima teisti ir dazniausiai tai ne pasirinkimas, o tiesiog nesuvoktos asmeninio primityvizmo padiktuota elgsena. Nei i psichiatrus nei i istorikus nepretenduoju del aiskaus kvalifikacijos trukumo. Mano supratimu, taip pat labai efemeriska. Linkiu sekmes.

  • ArturasR

   mielas Mangirdai, o gal tamsta tiesiog imkite ir užskruškite. Su tais keliais šimtais kitų atmatų. Nes jūsų ne tiek jau daug ir yra, kaip tamsta norėtumėte manyti. Ir galite, beje, užsikrušti klūpėdami, ką tokie kaip tamsta atmatos tikriausiai vsią gyvenimą ir daro – kad lengviau būtų svetmą užpakalį pasiekti ir jį pabučiuoti.

   Ir mėžkitės iš čia, nes net per kompą dvokiate.

   • Mangirdas

    Kaip straipsniai, taip ir komentarai labai jau kartojasi pastaruoju metu – vimtelta į kairę, vimtelta į dešinę, tos pačios frazelės, tas pats dergimasis, tačiau nei kažkas naujo pasakyta, nei įspūdis padarytas. Tiek va ir beliko iš to metų blogerio, iš to didžiojo „nepriklausomo“ žurnalisto ir ilgamečio vadovo. Ką gi, sėkmės ieškant naujo darbo, nes jos tikrai reikės. Blogiausiu atveju – buvę skaitytojai visada sumes ant paxmo, tereik tik ranką ištiest prie Aušros Vartų ir tą savo senbernaro žvilgsnį nutaisyt …

    • ArturasR

     mielas Mangirdai, aį gi sakiau tamstai varyti ten, iš kur atėjote – į savo srutų duobę.

 • Mangirdas

  Tas irgi tiesa. LT televizijų žiūrėjimas proto neprideda ir didelės garbės nedaro …

 • Marius Gaubas

  Kad Algis Ramanauskas (mano triju kambariu amzinai tusciame bute yra zinomas ir vertinamas kap french piz-dulke ~= didysis sarkazmo kunigaikstis) yra atmata neivardintu asmenu tik ore sklaidanciose spelionese-abejonese, man asmeniskai, mano subjektyvia ir ne viesa nuomone, abejoniu nekelia.

 • sataniuga

  Velniai rautų, viena vertus Ramanauskas jus tikrai įžeidė ir pagarbos jokios nenusipelno – kaip girta kekšė pasielgė. Vadybininkę greičiausiai privertė kažką pareikšti šiuo klausimu, savo protu žmogus į tokį šūdą vargu ar liptų. Antra, vertus, gerb. Račai, švaistote gi jėgas ir sveikatą kovoje prieš chamizmą, o laimėti čia neįmanoma, kiekvienas vandens suvirpinimas atplaukia atgal su negražia puta. Ramanauskas su Užkalniu elgiasi, kaip ekshibicionistas su praviru palteliu: štai žiūrėkite, kaip nepadoru, bėkite, rėkite. Didžiausia bausmė jam – nepastebėti.

  • Dėl Algio Ramanausko sutinku – jis sentimentalus nepavojingas niekas.
   Užkalnis nemalonus tuo, kad jis dauginasi pumpuravimosi būdu, gimdo kitus bukus, aršius, arogantiškus, savim patenkintus rašeivas. Užkalnio literatūrinės juodligės užkrato galima aptikti įvairiose vietose dabar.

  • ArturasR

   mielas sataniuga, leisiu sau nesutikti. Laimėti įmanoma labai daug. Štia pažiūrėkite, kaip drąsuolis kiškis pelė Ramanauskas dabar savo FB rašinėja. O bačiulis? Drąsos nebėra, kojytės dreba, nes tikriausiai buvo priminta, iš kieno rankų minta ir kad gali pinigėlių kainuoti. Tai ir sėdi dabar ramučiai ri švelnučiai. Nes valgyti tai norisi. Vien jau dėl to buvo verta viską pradėti. Rezultatai akivaidūs ir jų dar bus daugiau.

 • Citata: „…visas TV3 televizijos laidas viešojoje erdvėje susiejo su atmatomis…“ Moteriškė nesuvokia teksto parašyto lietuvių kalba. Pradinis tekstas yra čia  – http://racas.lt/klausimas-labai-paprastas-ar-mirksite-srutu-duobeje-ar-ne-as-ne/ Taigi nėra nei vieno teginio, kad visos, VISOS, TV3 laidos būtų siejamos su atmatomis.

 • AudriusL

   TV3 atžvilgiu seniai esu piktas ,nes atėmė krepšinį iš kaimo varguolių ir jų šeimų.Aišku omeny turiu Eurolygą.Mano nuomone buvo padaryta šiokia tokia žala krepšinio populiarumui.Tv3 žinių beveik nežiūriu, regis Lnk žinios mažai kuo skiriasi ,bet tradiciškai renkuosi jas.Babiliaus,Makaraitytės,Krivicko personažai(Ramanausko net neminiu) TV3 televizijos nepuošia. Net keista,bet pramogų prasme tv6 žiūrėti kur kas įdomiau. :)  TV3 eteryje vis mažiau rimtų laidų ir tiriamosios žurnalistikos.pramoginės ir neva tai realybės šou laidos darbo dienomis vakare jau pasidarė tokio žemo lygio,kad jau net koktu,tas liečia ir LNK.Tv3 kažkada labai mėgau,bet tos ankstesnės kokybės neliko.Uždraudus Janutienės laidą apie prezidentę, susidariau nuomonę kad TV3 kiaušų neturi,kur tie švediški standartai,objektyvumas,aukštas žurnalistikos lygis.viešumo ir demokratijos ginimas?.Programų direktoriaus Jurgio Jefremovo ilgalaikės „atostogos“ dar vienas simptomas jog ne viskas ten ok.Oi,nubridau į lankas ir pradėjau kritikuoti televiziją.Mangirdai,kažkas juk turi pradėti  rašyti taip kaip galvoja,taip Račas per aštrus,bet gal to seniai reikėjo? Aš ir pats skaitydamas Račo įrašus  krupteliu ir mintiju,kad galėjo subtiliau ir aptakiau savo mintis išdėstyt , oi to ar ano galėjo nerašyt arba užuominom duot suprast .Bet jei žmogus pasiryžta viešai atskleisti visuomenės ,valstybės negeroves ar pūlinius ,parodyti kokie mes dar esame posovietiniai prisitaikėliai ir Konformistai.Aišku aš jo neidealizuoju  ir man pačiam ne viskas Račo  tekstuose priimtina ,bet jis patyręs žurnalistas ir galimas pasekmes manau žinojo… Ir apskritai būnant privataus verslo darinio vadovu saviraiškos laisvė pasisakymuose  ir rašant tekstus tampa ribota ,pirma  galvojama kaip pasakyti ir apskritai ar  sakyti tam tikroje situacijoje  ,juk vadovo pareigos varžo ir įpareigoja.Čia Račas tapo išimtimi iš taisyklės.
  P.S Jei  „kas kur kada“ TV3 eteryje nebebus,  intelektualai,pseudointelektualai ir šiaip laidos mėgėjai to neatleis.
  P.P.S visai ne į temą –  vienos tv darbuotojas Rainys mano nuomone šiek tiek panašus į ex bankininką Romanovą .Abu tapo super duper šokėjais ,tik įdomu  ar vien dėl žiūrovų simpatijų?Be to vienas kontroliuoja savo kolegas,kad nenukryptų kur nereikia ,kitas gi kovoja su iškrypėliais.

  • suomis

    O kuo jums nepatinka Makaraitytė? Ji berods buvo minima, kaip viena iš geriausių žurnalisčių Lietuvoje (jeigu neklystu).

   • Marius Gaubas

    O ka Makaraityte? Niekada nesu rades nieko ir is esmes. Nors savu laiku atrode, kad visko gali buti. Mano subjektyvia nuomone, preskos vidutinybes rasliavos ir nieko daugiau. Jokios analitikos anei idomiu izvalgu. Tik tokia pusiau drungna, pusiau pretenzinga faktologija/pliatkologija su galimai logiskomis ir spejamai nuspejamomis isvadomis. Gali buti, kad klystu. O kas minejo? As dviejuose baruose irgi esu minimas. Viename, tarp girtu pianistu, esu pripazintas geriausiu fiziku, o kitame – tarp girtu fiziku – geriausiu pianistu. Ir kas? Tiesa, tarp ju nebuvo nei Horowitz nei  Feynman.  Arba kaip vienoj kvailoj bet cia tinkancioje giesmeje – Nei pagal Morku, nei pagal Mata.

    • suomis

      Minėjo Račas šiame bloge… ;) Dėl Makaraitytės su jumis sutinku, man ji irgi atrodo vidutiniška, tokia pat kaip Butkevičienė.

 • Mindaugas Udalcovas

  Ar tikrai bet kas, dalyvausiantis TV3 laidose, bus įrašytas į “Atmatų sąrašą” ? Jei taip,  tai pačios TV3 laidos jau yra blogis. Tada logiška, kad visi, kas kažkaip susiję su tų laidų kūrimu, o taip pat ir gendirektorė, jau turėjo būti sąrače by default.

  • Marius Gaubas

    Jus – Aristotelis. Griezta logika, aiskios isvados. Ir dar truputi kaip kitas filosofas kuris teige – Abejoju, vadinasi esu (ar kazkaip labai panasiai).

  • ArturasR

   Mindaugas Udalcovas, Bačiuliui irgi daug kas by default aišku. Su tuo tamsta ir sveikinu. Jūs šia prasme bendraminčiai. Tik žinote ką, mes su jumis visai ne.

 • ArturasR

  mielas armstrong, o man keista, kad tamsta uždavinėjate kvailus klausimus. Bet nieko nuostabaus, dar išmoksite. O pradžiai – pabandykite atsakyti į klausimą, ką reiškia „manager“?

 • ArturasR

  čia tamsta apie save ir tą, kurį matote veidrodyje? Na ir kvailas gi esate. Todėl mėžkitės iš čia pas savo lygo dundukus