Lietuvis nacionalistas apie Lietuvą ir Lenkiją

Savaitraštis 15min 2013 03 08

*******************

Aš esu lietuvis ir tuo didžiuojuosi, ir man visai nerūpi, jei kas nors nuspręs pavadinti mane nacionalistu. Nes aš toks esu.

Mano kaimynai yra lenkai ir kaip lietuvis nacionalistas aš su malonumu pasikabinčiau ant savo namo lentelę su lenkišku Pylimėlių gatvės pavadinimu. Nes žinau, kad mano kaimynams tai patiktų, o mano kaimynai – puikūs žmonės.

Aš taip pat labai džiaugčiausi, jei mano kaimynams būtų leista asmens dokumentuose savo vardus ir pavardes rašyti taip, kaip jie nori, ir kad jiems nereikėtų rūpintis, ar jų vaikai tikrai sugebės parašyti lietuvių kalbos rašinį dešimtukui, kai laikys valstybinį lietuvių kalbos egzaminą.

Bet kaip lietuvį nacionalistą mane juodai užknisa lenkų kilmės Lietuvos pilietis Jaroslavas Narkevičius, kuris, deja, dar yra ir Lietuvos Respublikos Seimo narys. Lygiai taip pat mane užknisa ir lenkų kilmės Lenkijos Respublikos pilietis Radoslavas Sikorskis, kuris, nelaimei, dar yra ir Lenkijos Respublikos užsienio reikalų ministras.

Kaip lietuvis nacionalistas aš suprantu, kad Lietuvos pilietis J.Narkevičius bei Lenkijos pilietis R.Sikorskis turi pagrindo jausti apmaudą dėl A.Kubiliaus vadovaujamos partijos “talibų” sparno ir tos pačios partijos paskirto užsienio reikalų ministro A.Ažubalio veiksmų, kurie lėmė, kad Lietuva ir Lenkija pastaruosius metus gyveno “šaltojo karo sąlygomis.

Aš taip pat suprantu, kad abu paminėti lenkų kilmės asmenys gali turėti nuoskaudų dėl Lietuvos Konstitucinio Teismo kažkada surastų dvasių, dėl kurių lenkų kilmės Lietuvos Respublikos piliečiai šiandien negali atsivertę asmens dokumentus neturi galimybės perskaityti savo pavardžių taip, kaip jos iš tiesų turėtų skaitytis. Nepaisant to, kad pagrindinis Konstitucijos dvasių guru E.Kūris šiandien jau žino, kaip šią problemą išspręsti.

Bet kaip lietuvis nacionalistas aš niekaip negaliu suprasti, kodėl tie abu paminėti lenkų kilmės asmenys deda tiek daug pastangų kurstydami neapykantą tarp lietuvių ir lenkų abiejose Respublikose. Nes tik taip galima įvertinti J.Narkevičiaus kliedesius apie privalomą tikybos mokymą Lietuvos mokyklose bei jo mintis apie įstatymą siūlantį drausti abortus. (Šioje vietoje būtina pastebėti, kad Lietuvos Vyskupų Konferencijos pakankamai adekvati reakcija į J.Narkevičiaus kliedesius buvo bene pirmas kartas, kai ši instuticija parodė, kad jai vis dėlto rūpi viešasis interesas).

Deja, į kito lenkų kilmės asmens – R.Sikorskio – kliedesius apie tai, kad Lietuvos Respublika turėtų pasirinkti tarp suskystintų dujų terminalo ir dujų jungties į Lenkiją, niekas tinkamai nesureagavo. O reikėjo. Ir reakcija turėjo būti labai paprasta: tai, kaip Lietuvos Respublika sprendžia savo energetinės nepriklausomybės nuo Rusijos reikalus, yra visiškai ne lenkų kilmės Lenkijos piliečio, kuris bando flirtuoti su Rusija ir imti įkaitais savo tautiečius kaimyninėje valstybėje, reikalas.

Kaip lietuvis nacionalistas, aš tikėčiausi, kad lietuvių kilmės Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras L.Linkevičius, kuris moka gražiai atsiprašyti už TS-LKD “talibų” veiksmus, pasakys tai garsiai. Taip garsiai, kad girdėtųsi ne tik Lietuvoje ir Lenkijoje.

Nes kažkas juk turi išdrįsti pasakyti, kad Lietuvos ir Lenkijos santykiai iš tiesų yra geri. Ir būtų dar geresni, jei Lietuvoje jiems nekenks J.Narkevičius, o Lenkijoje – R.Sikorskis.

Anksčiau ar vėliau taip ir bus. Ir aš, kaip lietuvis nacionalistas, labai tuo džiaugsiuosi.

(5 balsų, vidurkis: 4,20 iš 5)
Loading...
 • Keturfazis

  Šiaip, gerbiamas Račai turėtum žinot, kad už užsienio politiką atsako ir ją veda prezidentė. Beja, jei dar tau nedašuto, tai ji labai remia konservatorius, kurie tik vykdė jos valią, santykiuose su Lenkija. Todėl turėtum kaltint pirmiausią prezidentę, o ne ,,talibus“ Ir jei būtum tikras nacionalistas, tu tikrai tos lentelės nekabintum ir nebūtum sušiktas rusofilas. Beja, užsienio politika su Lenkija, valdant ,,talibams“ buvo tikrai nebloga iki kol neatėjo dabartiniai bekiaušiai. Na bet čia dar ne viskas, nes liko dar prezidentė, todėl Butkevičiui sunkiai seksis be muilo į užpakalį sulyst, tiksliau- jau dabar sunkiai sekas, tai rodo Linkevičiaus pavizdys.

  • ArturasR

   mielas Keturfazi, gal pasiimk du vinukus ir laikydamas juos abiejose rankose įkišk į dvi mažas skylutes sienoje. Pasaulis taps švaresnis, o tamstai nebereikės kankintis. Ukš iš čia, atmata.

 • egidijus b

  „Kur du mušasi – trečias laimi“ – manau, kad čia kaip tik tas atvejis. neatmeskime trečiosios šalies – Rusijos intereso šiuose Lietuvos ir Lenkijos konfliktuose. Mūsų politikai dažnai dėl savo siauro požiūro gali būti tik įrankiai dideliame geopolitiniame žaidime. kodėl tiek metų negalime nutiesti elektros jungties į Lenkiją? kodėl dabar dėl suskystintų dujų terminalo negali sutarti dvi „lietuviškos“ įmonės netgi turėdamos LR vyriausybės palaikymą ir pritarimą? 
  manau kad netgi jeigu ir turėsime terminalą Klaipėdoje, atsiras daug trikdžių ir „gedimų“ jam sklandžiai veikti.
  todėl siūlau analizuoti situaciją neatmetant „trečiojo brolio“ intereso, ir tada viskas susidėlioja į savo vietas.

 • voldis

  J.Narkevičių – į sąraČą, R.Sikorskį – į sąraČą, A.Kubilių –
  į sąraČą, A.Ažubalį, E.Kūrį, L.Linkevičių – į sąraČą, ir D.Grybauskaitę, ir A.Butkevičių…

  • ArturasR

   o tamstai, mielas voldi vieta srutų duobėje. Ir negrįžkite.

   • voldis

     Kaip jau rašiau, jei žmogus kiaulei – žmogus, tai ir kiaulė žmogui – ne kiaulė. Gal ir nebegrįšiu.

    • voldis

      Tiesa, pasigedau savęs sąRaČe.

     • ArturasR

      tamsta ne tik atmata, bet dar ir visiškas dundukas. SąRaČe tamsta atsiradote anksčiau, nei jis buvo pradėtas.

     • voldis

      Negaliu pavadinti Jūsų chamu ar nurodyti kokioj duobėj Jūsų vieta, nes tiek nepažįstu Jūsų. Manau to turėtumėte laikytis ir Jūs. Voldemaras, nustebęs.

     • ArturasR

      mielas voldi, stebinate pats save. Ir čia negaliu niekuo padėti. Ką tamsta manote, man neįdomu, o pažinau tamstą iš to ką čia rašėte. Ir man to visiškai pakako, kad suprasčiau, kad matyti čia tamstos nenoriu. Todėl, jei dar turite savigarbos, eikite pro šalį. Rekomenduočiau – pas atmatą Bačiulį.

 • O kaip vertinti A. Butkevičiaus nuomonę, kad R. Sikorskio komentarai apie Lietuvos vidaus politiką – keisti? Abiejų komentarai buvo spaudoje, tai situacija kaip ir išsilygina.

  • ArturasR

   Aš vertinu labai teigiamai. Dar reikėjo pasakyti, kad ir pats R.Sikorskis keistas. Ir jau senokai.

 • Bobute

  Turbūt net savimyla Užkalnis savo straipsneliuose taip dažnai nevartoja įvardžio „aš“…:)

  P.S. Šiame – net devyni „aš“. 

  • Marius Gaubas

   Gyveno kadaise Paryžiuj bobutė –

   Ji mėgo žiūrėti pro rakto skylutę.
   Žiūrėdavo dešinę akį primerkus
   Ką veikia prancūzai; kiek juokias? kiek verkia?

   Žiūrėdavo šitaip kas vakarą ilgus
   Spalvotus prancūziškus nuotykių filmus:
   Prieš veidrodį stovi markizas išbalęs –
   Jinai su Kitu šoko užvakar baliuj!..

   Prie smilkinio glaudžia jisai pistoletą –
   Atodūsis:… Dieve… sudievu, Žaneta…
   Markizė pravirksta: sudie, de Fiunesai,
   Vaidenkis nakčia man, aš lauksiu, ilgesiuos…

   Gaiduką paspaudžia – ir šūvis! – pro šalį..
   Ak, niekaip markizas numirti negali…
   Markizė į plaukus įsipina gėlę…
   Prie durų atbėga kornetas Mišelis –

   Tėveli! Mamyte! Žiūrėkit, koks šuolis!
   Man sakė, kad būsiu rytoj komjaunuolis…
   Spagą tiktai – šmakšt! – pro rakto skylutę
   Kairiosios akies nebeturi bobutė…

  • ArturasR

   miela suknista bobute, taip yra todėl, kad aš reiškiu savo nuomonę ir savo vardu. O ne taip, kaip atmatos, tokios, kaip tamsta, anonimiškai. Ir, beje, tamstos vieta pas atamatą Ramanauską srutų duobėje kartu su mylimu Užkalniu. Tad mėžkitės. Nes puikiai žinote, kodėl. Atia.

   • Bobute

    Net nebepikta, o tik juokinga…:)

    • ArturasR

     o man tai visai nejuokinga, kai matau anonimines atmatas, bandančias kažką protingo veptelėti. Juokitės gal kur nors kitur, Bobute. Labai tiktų pas A.Ramanauską kartu su A.Matoniu, mano subjektyvia nuomone. Ir būkit gera, nebegrįžkit.

     • vikt0rija

      Pa-ga-liau :)

 • Rytis_I

  Jei jau rinktis, tai tik terminalą. Nes, kiek suprantu, dujų jungtis į Lenkiją išvis negali būti vertinama kaip alternatyva – tranzito tarifus juk nustatinės tas pats Gazpromas:
  „Rusiškų gamtinių dujų tranzito per Lenkiją mokesčius tvirtins Lenkijos energetikos reguliavimo tarnyba „Urzad Regulacji Energetyki“ (URE), tačiau tranzito mokesčių dydį toliau nustatinės kompanija „EuRoPol GAZ“, kurios 50 proc. akcijų priklausys „Gazprom“, o 50 proc. – „PGNiG“
  http://www.eesc.lt/public_files/file_1290590629.pdf

 • Marius Gaubas

  Kas yra nacionalizmas, as nelabai zinau ir dar maziau suprantu. Esu tikras, kad pirmiausiai visi mes esame zmones. Taskas. Kad skirtinga supanti gamta, skirtingi garsu ir vaizdu pasauliai pagimde musu samoneje skirtingas garsu sistemas kuriomis reiskiame savo mintis ar kad vieni isejome is samones priesausrio i civilizacija anksciau uz kitus nera nei musu nuopelnas nei privalumas. Tai evoliucija, o ne greitkelis, kuriuo visi vaziuoja 130KM per valanda vasaros metu. Man asmeniskai labai patinka savitumas ir labai nepatinka bet kokie bandymai visus suniveliuoti pagal kaukoles skersmeni ar kitokius ismatavimus. Taip pat nepatinka „savitumo“ apibrezimas teritoriniu ar tautiniu pagrindu. Taip, sutinku, kad savitumas kyla is tautos. Bet tik tol, kol jis gyvas tautos samoneje. Visi reikalavimai, kad vienoje ar kitoje sienomis apibreztoje teritorijoje visi butu „savitais“ nurodytu ir visuoses kodeksuose itvirtintu budu man niekuo nesiskiria nuo fasizmo. O mazu maziausiai, tai man rodo, kad to savitumo is tiesu ir nebeliko, nes apie savitumo issaugojima labiausiai klykia isterikai ir psichai, kuriu „savitumas“ yra daugiau maziau detaliai aprasytas psichiatrijos, o ne kulturos ir istorijos veikaluose. Lenkai, rusai, zydai, totoriai, baltarusiai ir visi kuriu neisvardinau pasirinke Lietuva savo tevyne, yra lietuviu bendratautieciai. Jei reikia specialaus leidimo, kad kaimynas galetu uzsirasyti savo pavarde ar gatves, kurioje gyvena pavadinima savo kalba, tai reiskia, kad tokia visuomene seniai pasiklydo savyje. Ir daugiau ka pasakyti neturiu. Tiesa, dar noriu priminti, kad kai Nacistine Vokietija isake visiems Olandijoje gyvenantiems zydams prisisiuti geltona Dovydo zvaigzde, kita diena i gatves su prisisiutomis zvaigzdemis isejo visi olandai ir pasake – nuo siol mes visi esame zydais.. Ir fasistai neisdriso pakelti rankos pries visa drasia is SAMONINGA tauta. Ir olandu tolerancija neprazude ju kaip tautos, nei sunaikino ju savitumo. Tikras savitumas yra tada, kai jis yra toks stiprus ir toks universalus, kad labai greitai absorbuoja i savo jegos orbita patenkancius „atejunus“, jei Jums taip patinka. Visi, kuriuos man teko sutikti, arabu, negru, azijatu kilmes olandai issiskiria vienu labai ryskiu bruozu. Nuo „veislinio“, jei jums taip patinka, olando juos atskirsi tik odos spalva, akiu ikypumu ir ugiu. Jie visi iki kaulu persieme olandu pasauleziura. Pagarbiai, Marius

  • sataniuga

   Btw, nerašom lietuviškai, bet kalbam apie Olandijos žydus. Nežinau, kas ir kada vaikščiojo prisisiuvęs, bet su 112.000 nužudytųjų Nyderlandai neteko apie 75 proc. ten gyvenusių žydų. Daugiausia iš visų vakarų Europos valstybių. Gerbiamasis, jei kalbos neišmanote, tai bent istorijos nelieskite.

 • Pirmą kartą nesuprantu jūsų teksto – ką jūs Artūrai Račai norėjote tokiu straipsniu pasakyti? Net ne tai, kad nesutinku su nuomone, aš nematau tos argumentuotos nuomonės. Ar čia norėjote pasakyti, kad būnant nacionalistu galima pliekti lenkus vien todėl, kad jie lenkai? Pagal koalicijos sutartį LLRA moralinio turinio pasiūlymai turės būti apsvarstyti, bet tai nereiškia, kad Narkevič pasiūlymai taps įstatymais. Kaip politikos apžvalgininkas turėtumėte tai žinoti. R. Sikorski pasisakymas, kad reikia rinktis tarp dviejų dujinių projektų yra visiškai teisingas. Net svetimos šalies politikui tas yra akivaizdu, gi Lietuvoje vis dar tvyro ore ekonomiškai nepagrįstų energetinių megaprojektų idėjos. Kur tuose pasisakymuose gerbiamas Artūrai nesantaikos kurstymas? Gal straipsniu ironizavote ir šaipėtės iš nacionalistų, na tipo: viską ką siūlo lenkai yra blogai? Rašau nuoširdžiai – nesuprantu straipsnio minties.

  • Marius Gaubas

    Are you well?

 • arvydas damijonaitis

  Gineso rekordas – lietuviai savižudžiai:

  Lietuvos lenkų bendruomenė – jokia tautinė mažuma. Gerbiamieji, Tarptautinė teisė tautines grupes, turinčiais išorinę valstybę( pvz. lenkai -Lenkiją), nevadina „mažumomis“. Lietuvoje yra karaimų, totorių tautinės mažumos, rusų, žydų, lenkų tautinės bendruomenės. Jeigu Lietuvoje būtų lenkų tautinė mažuma, Kremlius būtų įkūręs“ Šalčininkų respubliką“, kurią Rusija okupuotų ( Abchazijos pavyzdys Gruzijoje). Gerbiamieji, naiviai vartodamas terminą „tautinė mažuma“, darote meškos paslaugą Lietuvai…Kada lietuviai bus atsargesni? Chamiškam „tuteišų“ lenkinimui – STOP. Gineso rekordas – lenkų bendruomenė Lietuvoje turi 120 lenkiškų mokyklų, išlaikomų iš valstybės biudžeto, pvz. JAV nėra nei vienos tokios lenkiškos mokyklos, Rusijoje – tik 9 lenkiškos mokyklos išlaikomos iš valstybės biudžeto. Tuteišų lenkinimas – lietuvių savižudybė,o tai prieštarauja Dievo valiai. Lietuvoje – 3,Lenkijoje – 40,Rusijoje -150, USA – 300 milijonų gyventojų… Lenkai nevardina savęs „tautine mažuma“ jokioje kitoje šalyje, išskyrus Lietuvą. Kodėl lenkai yra chamai tik Lietuvoje? Todėl, kad negauna tinkamo atsako..

 • Marius Gaubas

  Pozicija paprasta. Maziau uostykite kliju.