TS-LKD vertybės ir jų perspektyvos

… Buvau šiandien trumpam užsukęs į TS-LKD konferenciją apie jungtines vertybes ir tapatybę praėjus trejiems metams po TS ir LKD susijungimo.

Paklausiau A.Gailiaus, I.Vaišvilaitės, M.Katkaus ir A.Ramonaitės pranešimus. Dar ir M.Adomėno šiek tiek girdėjau…

 A.Gailius daug kalbėjo apie žmogiškąjį orumą ir pagarbą jam. Kaip tos pagarbos nebuvimo pavyzdžius TS-LKD jis minėjo A.Abišalą, E.Eigirdą, P.Malakauską ir M.Laurinkų, kurių partija neįvertino ir kuriuos pamiršo. Sakyčiau, gana nevienodo kalibro pavyzdžiai.

Įdomi buvo I.Vaišvilaitės mintis, jog LKD prisijungimas prie TS buvo klaida ir kad LKD išnykus, jos vietą (centro, linkstančio į kairę) užėmė populistinės partijos.

M.Katkaus pastaba, jog žiniasklaida pasikeitė ir kad jau niekada nebebus vieno teisingo laikraščio ir vienos teisingos televizijos ir kad šiandien dauguma išsilavinusių žmonių iš esmės tampa redaktoriais, susikuriančiais žiniasklaidą iš viso prieinamo turinio buvo labai taikli, tačiau, spėju, kad ne visi konferencijos dalyviai ją suprato. (Vėliau paaiškinsiu, kodėl taip galvoju).

Patiko ir A.Ramonaitės pristatyto tyrimo apžvalga, kurios pagrindinė mintis: TS-LKD yra vertybiškiausia Lietuvos politinė partija. Jos pagrindinės vertybės yra antikomunizmas, konservatyvumas ir rezervuotas požiūris į ekonominę laisvę.

Tačiau A.Ramonaitė taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad TS-LKD deklaruojamos vertybės kartais yra gerokai radikalesnės nei jų rinkėjų.

Žodžiu, buvo visai įdomu.

Bet, žiūrint į susirinkusią auditoriją, klausimų dėl TS-LKD ateities perspektyvų man kilo ne mažiau nei kai kuriems pranešėjams. Negaliu pasakyti tiksliai, tačiau salėje iš viso buvo gal 50-70 žmonių, kurių amžiaus vidurkis, siekė, sakyčiau  apie 55-60 metų.

Tokiame amžiuje aiškintis tapatybę, mano supratimu, jau kiek per vėlu… Ir, prisimenant M.Katkaus pranešimą, sunku suprasti, kaip gali susikurti žiniasklaidos priemonę sau.

Nors ką ten kalbėti apie žiniasklaidos priemones sau, jei TS-LKD net nesugeba normaliai sukurti žiniasklaidos saviems.

TS-LKD interneto puslapyje nei naujienų skiltyje, nei renginių kalendoriuje informacijos apie penktadienį vykusį renginį nebuvo…

Galbūt tai reiškia, kad diskusija apie vertybes nepatenka į svarbiausių TS-LKD vertybių sąrašą…

(8 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • austras

  Klausimas: į kurios šiandien Seime „rinkėjams atstovaujančios“ partijos svarbiausių vertybių sąrašą patenka vieša eilinių (ar net neeilinių) partijos narių diskusija apie vertybes?

  • austras

   Mano atsakymas būtų: „vertybės“ yra nuleidžiamos iš viršaus, tai yra iš ten, kur sėdi svarbiausias 15-20, geriausiu atveju 50 asmenų areopagas, o likę organizacijos „vykdytojai“ tas vertybes priima arba atmeta, nelygu koks kaulas bus numestas tiems, kurie užtikrina „vertybių“ įgyvendinimą.

   • Fredis*

    austrai, pats su savimi kalbi? Paklausk manęs kas neaišku. Pabandysiu paaiškinti. Šiaip tai geriausia TS/LKD žiniasklaida yra racas.lt ir čia savo vertybes propaguojantys truputį (gerokai) jaunesni nei 55-60 metų rašeivos.

    • austras

     Na kad tamsta kažkaip nepatenkat tarp tųjų, kurių paaiškinimas būtų… :)
     O TS/LKD perspektyvos ir be vertybių neblogos. Apart to, kad per ateinančius savivaldybių rinkimus „konservatoriai“ gaus Fredžio, Valentino ir Musės (jaunoji karta) balsus, už juos juk kaip visada balsuos nemažai tų 55-60 ar vyresnių sėdėjusių salėje, o taip pat dėl svarbių priežasčių negalėjusių atvykti. Juk jie: a) mezgė kojines ar beretes b) klausėsi mišių c) dalinosi prisiminimais apie šlovingas Aukštaitijos (Žemaitijos, Suvalkijos ir t.t.) partizanų kovas. Jiems visuomet viskas aišku ir suprantama. Ką „areopagas“ pasakys, tas ir bus. Tokie užkietėję komunistai kvadrate. Penki procentai garantuoti.

     • Fredis*

      austrai, šį kart savo pasvarstymais apie konservatoriškas vertybes nesublizgėjai mano akyse. Kiek stebiu šalies politinę raidą, tai oponentai tarpuose tarp rinkimų visi kaip vienas kartoja tokius štampus, kuriuos čia mums išdėstei:
      „na, jau sekančiuose rinkimuose, tai jau vos vos 5 proc. bus tesurinkti“ ir dar pasigardžiavimui leptelėjama Komjaunimo tiesos nukaltu štampu apie „megztąsias beretes“ (ir „kojines“, austro indėlis į folklorą), kas nors apie partizanus ir „Ąžuolai žaliuos“. Man atrodo esi iš tų, kuriam ir socialdemokratiškos vertybės didelio džiaugsmo neteikia. Amžinai nuliūdusio veido veikėjas.

     • Fredi, nori pasakyti, kad TS-LKD neštampuoja savo pozicijų ir pasisakymų? :)

     • austras

      Ir kaip Jūs sugalvojot, kad aš liūdžiu? Aš džiaugiuosi. Esu nuolatinėj džiaugsmo būsenoj. Aišku, „socialdemokratinės vertybės“ teiktų džiaugsmą didesnį, jeigu jos Lietuvoje apskritai… būtų.. :) O kol yra tik groteskiški bandymai prisiklijuoti „socialdemokratų“ pavadinimą, belieka džiaugtis kaimo partizanais, miesto berėtėmis ir išbaigta ideologine koncepcija „Ąžuolai žaliuos“. Čia Jūsų džiaugsmas pilnai sutampa su mano. Tik nesakykit, kad Fredis, Valentinas ir Musė atstos „55 ir vyresni“ kategorijos rinkėjus. Tad „ąžuolų žaliavimui“ artimiausiu metu kirvio pavojus nenusimato.

     • austrai, mes Tave pažįstame kaip patį nuosekliausią socialdemokratinių vertybių puoselėtoją šiame tinklaraštyje. Pašiepdamas, ironizuodamas konservatorius ir liberalus (Valentinas – liberalas), Tu menkini socialdemokratiškas idėjas ir ideologiją, kurios tam ir kuriamos, kad konkuruotų vienos su kitomis ir užpildytu vertybiniu turiniu visų mūsų gyvenimus. Ir niekaip nesuprantu kodėl Tau kliūna „55 ir vyresni“? Tokio amžiaus žmonės yra patys sąmoningiausi ir daugelis jų turi 18-25 metų vaikus (rinkėjus).

  • mdxacuk

   O aš tai bandau įsivaizduot rimtu veidu savo deklaruojamas partines vertybes savų kompanijoj svarstančius kokį nors Bradauską arba Komskį.

   • austras

    Čia skonio reikalas. Man įdomesnės būtų Lino Karaliaus, Andriaus Šedžiaus, Ingos Valinskienės „diskusijos“ apie partines vertybes… Bent būtų ką paklausyt: personalinės fantazijos apie liberalizmą, socialdemokratiją, konservatizmą. Įdomiau nei primityvūs korumpuotų komskių, bradauskų ar navickų išvedžiojimai.

    • aušra maldeikiene

     aš irgi labai noriu (sutinku ir už nepigius bilietus) į tokią konferenciją, kur A.Šedžius aiškina apie savo vertybes. Neseniai jis tai darė „Panelės“ žurnale. Man labai patiko: buvo netikėta ir informatyvu. Ir Valinskienė domintų. Moteriškos (nepainioti su feministinėmis) vertybės. Jų tikrai trūksta politiniame diskurse.

     • austras

      Andrius Šedžius, mano nuomone, yra tikrinis pastarųjų 20 metų lietuviškosios tikrovės produktas. Savotiškas tos tikrovės chrestomatinis atspindys. Asmuo, pats savaime iliustruojantis šiandienines Lietuvos vertybes, pagrindines lietuviškos politinės erdvės išraiškos formas. Atėjęs į politiką kaip „socialdemokratas“, nuo aštuoniolikos metų buvęs „socialdemokratų“ partijos nariu, vadovavęs „socialdemokratų“ jaunimui Šiauliuose, buvęs „socialdemokratų“ atstovu Šiaulių miesto savivaldybės taryboje bei „Socialdemokratų“ frakcijos LR Seime nariu. Ideali jaunojo šiandieninės Lietuvos politiko karjera, tolygus kopimas aukštyn. Sakyčiau, absoliutus „socialdemokratinio“ jaunimo švyturys. Asmuo, kurį nuo 18 metų užsiaugino „socialdemokratų“ partijos areopagas. Pasikaustęs vertybiškai ir nuolatos galvojantis apie socialinės diferenciacijos mažinimą. Tik niekaip nesugalvoju kaip tai suderinti su stovėjimu naujosios nuvorišų kartos atžalų avangarde… Gal „socialdemokratai“ patars?

     • austras

      Atsiprašau, ne nuo aštuoniolikos.. jau truputį vyresnis buvo „socialdemokratinio“ jaunimo stebuklas.

   • Nesvarbu

    austrai,sakote, kad „..įdomiau nei primityvūs korumpuotų komskių, bradauskų ar navickų išvedžiojimai“? Panašu, kad nesate tinkamai susipažinęs su esminiais gerumo savyje ir gerumo kito atžvilgiu skirtumais. Tikėtina, jog koks Linas Karalius, Andrius Šedžius ar Inga Jalinskienė vertybe (tame tarpe ir partine) laiko, supranta kaip esamybės buvimą gera, ir tik iš dalies skiriant, skirstant „paties vertybes“ ir „pagalbines vertybes“. Komskių ar bradauskų gi pozicijos labiau artimos Nietzsche`i, pagal kurį visos vertybės yra tik pagalbinės gyvenimo, traktuojamo kaip valia siekti galios, vertybės, kartais tai valiai vertybes tik konjunktūriškai iškeliant kaip tikslus, tačiau pačių vertybių iš esmės nelaikant nei tikslu, nei suteikiant joms kokios nors vertės.

    • aušra maldeikiene

     gal galima nesupratusiems, kas čia prašyta, išversti į eilinių žmogelių kalbą?

 • Aras

  Komentaras pašalintas A.R.

 • dzyvai

  Vilniaus mero nuotykiai ir vertybės :)

  Beje, kodėl LKD nepramuša progresinių mokesčių? Ar tikrai ten dar yra „gyvų“ vertybių?

  • nerijus

   dzyvai

   Progresiniai mokesčiai- ne konservatorikška ir liberališka, o labiau socialdemokratiška.

   • dzyvai

    LKD – Lietuvos krikščionys demokratai. Progresinius mokesčius susiejau su žodžiu „Krikščionys“. Jeigu jau svarstome apie vertybes ir jų atstovavimą…

    Štai šiuo vertybiniu kampu žiūrint man atrodo labai keista ši sąjunga (TS-LKD).

 • nerijus

  Nėra jokių vertybių partijose, nes yra tik prioritetas- pinigai ir gerbuvis.
  Kas bent kažkiek žino partinę „virtuvėlę“, tai turėtų žinoti, kaip viskas būna realiai; kokia kova verda partijos viduje, kai pradedama kalbėti apie postus ar įtaką.
  Va, kad ir šiandien, pasakojo istoriją, kai vienas partijos narys- siūlė kitam nariui, parduoti savo vietą sąrašuose už 100 tūkst., o užantyje laikė „diktofoną“.
  Tai apie kokias vertybes kalbame, gerbiamieji?..Atsibuskit.
  Jų nėra ir nevaidinkite optimistų, kad kažkas pasikeis.
  Nieko nesikeis, nors ir pasikeis Žmonės partijose.
  Kai priprantama prie gero, tai to gero sunku atsisakyti…Uždaras ratas, o tam ratui trukdantys- išmetami arba engiami.

 • Auksinis kardas

  Patiko įrašas – žaismingas, informatyvus, aktualus. Švarus.

 • nerijus

  Vertybės:

 • Musė

  Pasistengė Artūras, suskėlė čia mums porą įžvalgų apie TS-LDK perspektyvas. Tik, deja – nei viena neteisinga.
  1. Dėl informacijos apie renginį – Artūrai, atskleisiu jums didžią paslaptį. Klausykitės dabar įdėmiai. Egzistuoja pasaulyje toks reiškinys kaip socialiniai tinklai. Čia toks sudėtingas labai dalykas, susijęs su kompiuteriais. Reikia įgūdžių visokių šiuolaikiškų būti įgijus, anglų kalbą mokėti, dar B kategorijos vairuotojo teises ir aukštojo mokslo diplomą turėti. Tuomet jau tie, kurie viską turi ir moka, prisijungia į pvz. Facebooką. O pažangios įmonės bei organizacijos savo renginius skelbia per Facebooką ir kviečia dalyvauti tuos, kurių jiems reikia. Taigi, kam reikėjo, tie pakvietimus dalyvauti gavo asmeniškai.
  2. Dėl 55-mečių. Kaip bebūtų apmaudu, ne visi mes Direktoriai, kurių tiesioginė valdžia sėdi už jūrų marių ir nemato, ar tu darbo metu savo pudelį į kirpyklą vedi, ar eini į konferenciją. Renginys vyko darbo dieną, tad nieko keisto, kad daugybė jaunesnių žmonių tiesiog negalėjo dalyvauti.

  • miela Muse, tamstos įžvalgos tikrai labai įžvalgios. Ir tikrai vertos įdėmaus klausymosi, ypač kai jas pateikia žmogus, gerai susipažinęs su socialiniais tinklais, mokantis anglų kalbą, turintis šiuolaikiškų įgūdžių ir B kategorijos vairuotojo teises.

   Bet, matote, jei tamsta bent trumpam būtumėte užsukusi į tą konferenciją, tai būtų pakakę žvigtelėti į auditorijos veidus ir net tikriausiai jums būtų tapę aišku, kad 70 proc. tos auditorijos apie tamstos taip gražiai aprašomus socialinius tinklus nieko nėra girdėję.

   Dėl direktorių, jų valdžios ir pudelių: iš esmės sutinku, tačiau jei aš norėčiau savo kontoroje padiskutuoti apie vertybes, tikriausiai nekviesčiau susirinkti penktadienį 8 valandą vakaro arba Kalėdų rytą. Žinoma, jei man tokia diskusija tikrai rūpėtų.

   Nepaisant visko, miela Muse, aš tikrai nuoširdžiai žaviuosi tamstos gebėjimais spręsti, kas teisinga ir kas ne. Spėju, kad gal net esate TS-LKD narė:)

   Beje, TS-LKD pvz. Facebooke neradau, yra, tiesa puslapis Myspace, tik ten paskutinė žinia iš 2008 metų.

   Tai tik patvirtina mano spėjimą apie šios partijos sugebėjimus reaguoti į besikeičiančią aplinką.

   • nerijus

    Artūrai

    Nenuvertinčiau penkiasdešimtmečių, nes ir mūsų bobutė, kuriai 77 metai-puikiai naudojasi telefonu ir moka net „pamajakinti“…

    Kas dėl FB, tai būtų gera proga pradėti skelbti ten savo įrašus.

    Beje…Jei nenorite, kad ten atsirastų daug besisiūlančių į draugus, tai pakanka sukurti naują profilį ir, kad Žmonės galėtų pasirinkti funkciją „patinka“…

    Kas dėl susirinkimų…

    Į tokias sueigas eina tik tie, kurie turi laisvo laiko arba…iš neturėjimo ką veikti( dažniausiai pensininkai arba partijų pakalikai). Dažniausiai renkasi pensininkai, nes jaunimas, tuo metu, sėdi prie kompiuterio, o kam virš 30- ies- žiūri kakadu arba šokius…

 • Paulius

  Balsavau už konservatorius per šiuos Seimo rinkimus. Tikriausiai balsuočiau už juos ir toliau, nepaisant tiesiog isteriško ir visapusiško puolimo ant jų dėl ekonominės politikos. Tačiau būtent dėl vertybinės konservatorių pozicijos labiausiai verčia mane abejoti jais. Stiprėjanti Talibano dvasia man niekaip nepriimtina. Kol ją propaguoja toks Uoka dar gali nurašyti dėsniui, kad kiekvienoje šeimoje visko būna. Tačiau, kai už Gražulio įstatymo projektą apie homoseksualių santykių propagavimą balsuoja tokie partijos grandai, kaip Juknevičinė ir Zingeris, tai tada pradedu galvoti, kad teks balsuoti už liberalus.

  http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_sale.bals?p_bals_id=-9810

  • gied

   Balsavau už konservatorių kandidatą, nors pagal sąrašus balsuoju už liberalus. Nei dėl vieno, nei dėl kito sprendimo nesigailiu.
   Iš principo pritariu Pauliui. Konservatoriai prieš ankstesnius rinkimus turėjo bent jau kažkokią tai realią programą ar planą ką daryti. Ir taip, talibano dvasia sugriaus pasitikėjima šia partija tarp jaunesnių rinkėjų, kurie tampa vis svarbesni su kiekvienais metais.
   Nors manau, didesnė problema yra tai, kad valdantiesiems trūksta jėgų įvykdyti realius pasikeitimus sveikatos apsaugos, švietimo ir sodros sistemose kaip ir visoje valstybės tarnyboje. Net nepykčiau dėl „naktinės“ reformos, jei būtų žmogiškai sutvarkyta nors viena iš tų sistemų. Metas kažką daryti su viskuo, kas mums nėra pagal kišenę.

   • dzyvai

    „Talibano dvasia“? Gal į partijos pavadinimą pažiūrėkite, tada dvasiomis kaltinkite. Iki tvirto vertybių, kurias, kaip aš suprantu, turėtų atstovauti sprendžiant iš partijos pavadinimo, atstovavimo, dar toli toli…

 • Regis

  Jeigu pasitikėjimas partijomis niekaip nepakyla iš paskutinių vietų (paskutiniai duomenys: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/zmones-maziausiai-pasitiki-partijomis.d?id=38780659) tai gal užtenka ir toliau rankiotis vertybes iš bendro vertybių sąrašo ir tomis vertybėmis pridenginėti vietas kurias norima paslėpti.

  Nežinau ar kuri partija iki to susigalvos, bet man asmeniškai norisi iš bet kurios partijos labai trumpo principų sąrašo. Principų kurių bet kuris žmogus priklausantis tai partijai privalės sąžiningai laikytis o juos pažeidus bus tik vienas kelias – pašalinimas iš partijos. Ir ne šiaip iš partijos, bet ir bet kokios vadovaujančios pareigybės. Kada partijos ar bent kelios ar viena parodys, kad jie sugeba laikytis prisiimtų principų atsiras bent šioks toks žmonių pasitikėjimas. Tada galbūt bus įdomios ir vertybės. Galbūt.

 • Tonis

  Mielas Artūrai,nesutikčiau,kad TS-LDK nereaguoja į besikeičiančią aplinką.Pažiūrėkim,kiek jie yra prigalvoję gražių pavadinimų įvairiom progom-proveržis,sėkmės koalicija,švarios rankos ir t.t.Daroma viskas,kad tik Lietuvai būtų geriau.

 • Arturas

  TS-LKD

  Įdomu vat, ką bendro su krikščionybe ar demokratija turi pvz. Songailos šaika, taip jaukiai įsitaisiusi šioje partijoje? Gal čia terminologija grynai mokslinė, kaip atvejis su jūros kiaulyte? Ir kokias vertybes atstovauja K.Uoka? Negi krikščioniškas?

 • NiekurNeiva

  Ar čia tik nebus Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) suvažiavimo PAMATINIS LEITMOTYVAS:
  http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2010-10-14-vytautas-landsbergis-savinieka-blogiau-uz-puikybe/51672
  Vytautas Landsbergis. Savinieka – blogiau už puikybę

  Savinieka. Kaip ir gražus naujadaras.
  Tikėtina, reiškia ‒ «savęs niekinimas, mazochistinė savikritika ?», anot autoriaus ‒ «nepilnavertiškumo ir didybės kompleksas». Alternatyva saviniekai ‒ „tai pripažinus ydas ir apsileidimus taisytis darbu“ .

  Ir vis tik sulyginimas su „puikybe“ pakankamai paradoksalus, sakyčiau arogantiškas. Ypatingai prisiminus, kad 1-a MIRTINA NUODĖMĖ: lot. superbia, rus. гордыня, ― puikybė, tuščiagarbiškumas, „per didelis pasirodymas“:
  http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2008-03-21-enzo-bianchi-puikybe-ir-as-tampa-stabu/3928
  http://www.btz.lt/article/articleview/1177/1/351

  Nesu analitikas-pranašas, bet man pasirodė, kad konservatoriai tiesiog matuojasi PUIKYBėS KARūNą…

 • Karolis Jachimavičius

  Kartais jaunimas, karštligiškai ieškodamas savęs, šiandieną pradeda laikyti pranašesne negu vakar dieną. Nieko naujo skaityti daug šaltinių. Būdamas dešimties skaitydavau tai, kas man patinka, kokiuose trijuose respublikiniuose, viename regioniniame ir keturiuose leidiniuose jaunimui. Dabar taip darau internete. Technologijų kultas tokios Katkaus kalbos :)