TS-LKD vertybės ir jų perspektyvos

… Buvau šiandien trumpam užsukęs į TS-LKD konferenciją apie jungtines vertybes ir tapatybę praėjus trejiems metams po TS ir LKD susijungimo.

Paklausiau A.Gailiaus, I.Vaišvilaitės, M.Katkaus ir A.Ramonaitės pranešimus. Dar ir M.Adomėno šiek tiek girdėjau…

 A.Gailius daug kalbėjo apie žmogiškąjį orumą ir pagarbą jam. Kaip tos pagarbos nebuvimo pavyzdžius TS-LKD jis minėjo A.Abišalą, E.Eigirdą, P.Malakauską ir M.Laurinkų, kurių partija neįvertino ir kuriuos pamiršo. Sakyčiau, gana nevienodo kalibro pavyzdžiai.

Įdomi buvo I.Vaišvilaitės mintis, jog LKD prisijungimas prie TS buvo klaida ir kad LKD išnykus, jos vietą (centro, linkstančio į kairę) užėmė populistinės partijos.

M.Katkaus pastaba, jog žiniasklaida pasikeitė ir kad jau niekada nebebus vieno teisingo laikraščio ir vienos teisingos televizijos ir kad šiandien dauguma išsilavinusių žmonių iš esmės tampa redaktoriais, susikuriančiais žiniasklaidą iš viso prieinamo turinio buvo labai taikli, tačiau, spėju, kad ne visi konferencijos dalyviai ją suprato. (Vėliau paaiškinsiu, kodėl taip galvoju).

Patiko ir A.Ramonaitės pristatyto tyrimo apžvalga, kurios pagrindinė mintis: TS-LKD yra vertybiškiausia Lietuvos politinė partija. Jos pagrindinės vertybės yra antikomunizmas, konservatyvumas ir rezervuotas požiūris į ekonominę laisvę.

Tačiau A.Ramonaitė taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad TS-LKD deklaruojamos vertybės kartais yra gerokai radikalesnės nei jų rinkėjų.

Žodžiu, buvo visai įdomu.

Bet, žiūrint į susirinkusią auditoriją, klausimų dėl TS-LKD ateities perspektyvų man kilo ne mažiau nei kai kuriems pranešėjams. Negaliu pasakyti tiksliai, tačiau salėje iš viso buvo gal 50-70 žmonių, kurių amžiaus vidurkis, siekė, sakyčiau  apie 55-60 metų.

Tokiame amžiuje aiškintis tapatybę, mano supratimu, jau kiek per vėlu… Ir, prisimenant M.Katkaus pranešimą, sunku suprasti, kaip gali susikurti žiniasklaidos priemonę sau.

Nors ką ten kalbėti apie žiniasklaidos priemones sau, jei TS-LKD net nesugeba normaliai sukurti žiniasklaidos saviems.

TS-LKD interneto puslapyje nei naujienų skiltyje, nei renginių kalendoriuje informacijos apie penktadienį vykusį renginį nebuvo…

Galbūt tai reiškia, kad diskusija apie vertybes nepatenka į svarbiausių TS-LKD vertybių sąrašą…

(8 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...