Citata #352 G.Kirkilas išsiaiškino, kas Lietuvoje sukėlė ekonominę krizę

Vis tik klausimas, kam iš tiesų krizės reikėjo, (tikiuosi, ne tik finansų ministrei) lieka neatsakytas. Nes daugiau tokių atvirų veikėjų viešoje erdvėje  nematyti. Tačiau sprendžiant iš  užsienio bankus Lietuvoje aptarnaujančių, aišku, nepriklausomų ekspertų, parašiusių A.Kubiliaus Vyriausybei programą, tai būtent bankai. Būdami iš dalies kalti, kaip jų kolegos svetur, dėl sukeltos pasaulinės finansų krizės, jie sugebėjo apkaltinti visus, pirmiausia vyriausybes, tik ne save.

Šaukdami „dangus griūva“, jie privertė dabartinę  Vyriausybę ne tik padidinti mokestinę naštą ūkiui ir žmonėms, bet skolintis brangiai ir labai brangiai. Be to sėkmingai perima įvairų turtą iš skolininkų ir jau net dalyvauja nekilnojamo turto versle. Kitaip sakant, išstūmę dalį lietuviško verslo iš rinkos, jie dar labiau dominuoja ir diktuoja savo žaidimo taisykles valstybei. Tai jie, užsienio bankai, gaus iš valstybės jau  sekančiais metais beveik 2 mlrd litų tik už skolos aptarnavimą. O paskolas verslui norės duos, norės neduos, nors prieš pora metų iš visų jėgų jas bruko, pūsdami „burbulus“. Nepadės nei nieko neveikiantis šalies Centrinis bankas, nei juolab Finansų ministerija priešakyje su ministre, kuriai taip reikėjo krizės.

G.Kirkilas

(4 balsų, vidurkis: 3,50 iš 5)
Loading...
 • tskant

  Tegul i sias Kirkilo blevyzgas atsako pats Kirkilas:

  2008-04-24 Lietuvos ekonomika krizės nepatiria, teigia premjeras Gediminas Kirkilas.

  Anot jo, apie ekonomikos krizę kalbančiai opozicijai tikriausiai yra „krizė galvose“.

  „Dabar mūsų ekonomika auga pakankamai sparčiai. Už pirmąjį ketvirtį nėra galutinių rezultatų, bet mes panašius tempus išlaikysime kaip pernai. Infliacija yra ne tik Lietuvos, Europos Sąjungos, bet ir viso pasaulio problema. Ekonomikos nuosmukio Lietuvoje tikrai nebus – mūsų pramonė, mūsų verslas tikrai dirba efektyviai – yra tam tikri iššūkiai, bet aš to nevadinčiau krize. Opozicijai visą laiką atrodo krizė. Greičiausiai krizė yra jų galvose“, – sakė G.Kirkilas interviu Žinių radijui.

  • Domas

   Smagu skaityti… :)

 • tskant
 • tskant

  Na, ir, manau, nereiketu pamirsti, kad socialdemokratai be Sedziaus, dar ir toki Sadziu turejo. Kirkilo finansu ministra.

  Butu neteisinga ir jo nepacituot:

  „Kalbėdamas apie priešrinkiminį socialdemokratų vadovaujamos koalicinės Vyriausybės sprendimą padidinti pensijas ir panaudoti tam milijardinį „Sodros“ rezervą, R. Šadžius pripažino, kad šis sprendimas buvo „labai rizikingas“.

  „Taip, tai buvo rizikingas sprendimas. Labai rizikingas sprendimas, iš tikrųjų jis išėjo virš „Sodros“ 2008 m. galimybių ir 2009 m. pareikalavo papildomų lėšų. Tačiau, kita vertus, aš, tiesą pasakius, džiūgauju dabar, kai matau, kad tuos pinigus iš tų žmonių, kuriems reikėjo pergyventi ne mažiau sunkią 2008 m. žiemą, labai sunku atimti. Tai mane džiugina“, – sakė buvęs ministras. Pasak R. Šadžiaus, sprendimas didinti pensijas nebuvo priimtas norint „nupirkti kažkieno balsus“, jis priimtas dėl to, kad Lietuvoje pensijos buvo mažiausios visoje Europos Sąjungoje.

 • sigitas

  Kobiliui programą rašė užsienio bankams atstovaujantys ekspertai, o Kirkilui Вujotekanos ekspertai-lopatologai . Результат на лицЕ

 • Regis

  Žinau vieną metalo apdirbimo įmonę kuriai bankas tiesiog įgrūdo paskolą (sakau taip, nes tos įmonės atsakingi žmonės tiesiog stebėjosi kaip jie lengvai tą paskolą gavo), labai brangiai technologinei įrangai ir vėliau jau krizės metu tas pats bankas tą įmonę pastatė „ant menčių“. Įmonė pakankamai technologiškai pažangi, dalis produkcijos eksportuojama. Tai gerai, kad atsirado pelningas užsakymas ir panašu, kad jie tą įrangą išsimokės. Bet beveik prieš metus buvo iškilęs klausimas dėl įmonės bankroto, įrangos, pastatų išgraibstymo ir bent jau dalies darbuotojų emigraciją. Beje gandų lygyje teko girdėt, kad bankai tiesiogiai bendradarbiauja su įrangos, ar kitokio turto pardavėjais ieškodami pirkėjų ir jiems suteikdami paskolas. Praktiškai jeigu ir pirkėjas bankrutuos, ta įranga ar turtas padedant jų pardavėjams pereis į kitas rankas ir vėl su bankui naudinga paskola. Svarbu, kad tik kažkiek jau būtų spėjęs sumokėti buvęs pirkėjas.

  Aišku yra dar visai įdomios informacijos apie valstybės laikomus (skolintus) pinigus neišku kur ir neišku kokiomis sąlygomis ir dar daug visko.

  Kai matai tokius dalykus, nekalbant apie fizinius asmenis, gavusius 200 tūkst. eurų paskolas 40 metų, tai pradedi galvoti kuo čia tie bankai užsiiminėja ir kas šiuos reikalus nors kiek prižiūri ar kontroliuoja.

  O G.Kirkilas šioje nuomonėje užsiiminėja primityvia išvedžiojamąją demagogija, bet tarp politikų tai nieko naujo ar ypatingo. Manau.

  • sigitas

   nelabai įsivaizduoju , kaip paskolą galima „įgrūsti“ . Na nebent būtum neblaivus

   • Regis

    Jeigu sutariam, kad sąvoka „neblaivus“ apibūtina neblaiviai mąstantį žmogų (nebūtinai vartojusi alkoholį) tada taip, sutinku. Tokie bankų klientai buvo neblaivūs. Man taip rodosi. O žodžio „įgrūdo“ šiuo atveju panaudojimu norima pasakyti, kad buvo pasinaudota banko kliento nesugebėjimu ir/ar neturėjimu reikalingos kompetencijos įvertinti visų galimų ir realiai vyksiančių aplinkybių vystymąsi.

  • Nesvarbu

   Regis:“Žinau vieną metalo apdirbimo įmonę kuriai bankas tiesiog įgrūdo paskolą“ Pagal turinio ir prasmės kvailumą sakinys pretenduoja į tūpiausių TOP-10/2010.

   • nerijus

    Nesvarbu

    Ir Tamsta vienas iš tų, kurie kaltina žmones, kad jie yra per daug naivūs?..
    o kam tada yra viešųjų ryšių agentūros ar reklamos kūrimo?..Jų biuruose dirba Žmonės, kurie gerai išmano Žmogaus psichologiją ir pritaiko, savo žinias, reklamai kurti…- užburti. Juk ne visi yra tokie atsparūs įtaigai, kaip Tamsta…

 • lida

  Na dar pasakykit, kad bankai čia ne prie ko. Būsto paskolų draudimo pagalba jie psidraudė savo paskolas ne savo, o kreditus ėmusių žmonių lėšomis. Pradžioje, kai Būsto paskolų draudimui dar netrūko lėšų, jie vietoj to, kad už finaninius sunkumus patiriančius skolininkus, laikinai mokėtų įmokas bankams, tiesiog išmokėdavo iškart visą paskolos sumą bankui ir tuoj pat nukreipdavo išieškojimą į žmogelių būstą (varžytinės). Kad netuščiažodžiauti bylos Nr. 2S-555-370/2009 http://liteko.teismai.lt/viesasprendimupaieska/
  Taigi, draudimo įmokas mokėjusiems žmonėms (pusę įmokų dengė Valstybė) jokio skirtumo, bankas ar Būsto paskolų draudimas iš jų būstą atėmė. Ir vidutiniško protingumo aslilui (net ne draudikui ar bankininkui) buvo aišku, kad pinigai labai staigiai baigsis. Tačiau Vyriausybė 2010-03-31 nutarimu nieko nesakančiu pavadinimu „DĖL AKCIJŲ IŠLEIDIMO“ įliejo Būsto paskolų draudimui dar 60 000 000 Lt „iš valstybės vardu pasiskolintų lėšų“. Kur šie pinigai nueis, visiems aišku, jei pritrūks, Vyriausybė pasiskolins ir atiduos dar.

 • Valentinas

  Tai, kad bankai periminėja nekilnojamąjį turtą turi ir įdomių pliusų. Vienas iš tokių yra tai, kad jie užbaiginėja nebaigtus statybos darbus ir tam reikalui samdosi statybos įmones. Statybos įmonės džiūgauja ir yra euforijoje:
  Dar niekada nebuvo taip, kad užsakovas mėnesio gale užaktuotų atliktus darbus, gautų sąskaitą ir per penkias dienas susimokėtų! Bankai moka drausmingai ir laiku ir statybos įmonės prie to nepripratusios. Yra labai daug bankrutavusių statybos įmonių subrangovų su kuriais didieji rangovai, kurių pavadinimai mums visiems skamba mintyse neatsiskaito. Aš pats, turintis butą viename iš didžiųjų rangovų statytame name susiduriu su situacija, kai langų tiekėjas ir įstatytojas bankrutavęs, apšiltinimo darytojas bankrutavęs ir t.t.

 • Žvelkime į visus procesus giliau. Visi, kas tik nori, tarp eilučių suranda ką nori surasti. O jei neskaityti tarp eilučių ir panagrinėti tai, kas pasakyta? Mestas akmenėlis į bankų pusę. Negi kažkas šventai įsitikinęs, kad jie yra šventi avinėliai?

  Ieškokite esmės. Politiko žodžiai visada bus politiški. Politiškai šneka tiek Kubilius, tiek Kirkilas, bet esmė išlieka ta pati – kai nebuvo, nėra (negi nebus?) normalios kontrolės, tai tuomet prieiname prie krizių. O kokia kontrolė gali būti, kai net Seimas savęs kontroliuoti nesugeba?

  Labai gerai atsimenu (ir atsiminsiu iki gyvenimo galo) susitikimą su Atkuriamojo Seimo nariais 1990-tais metais. Vienas žmogus (beje, jei kam įdomu, praėjęs lagerius) paklausė: tai kas pasikeis valdymo sistemoje ir ar bus sukurta efektyvi parlamento kontrolės sistema? Ar sukurs kas nors efektyviai veikiančius saugiklius, kurie suveiktų, kai valdžios žmonės vėl pradės naudotis savo padėtimi ir nebedirbs Lietuvai? Atsakymas buvo toks: niekas to garantuoti negali… Tai iki šiol neturim jokios kontrolės ir atsakomybės…

  • Arturas

   „Ar sukurs kas nors efektyviai veikiančius saugiklius, kurie suveiktų, kai valdžios žmonės vėl pradės naudotis savo padėtimi ir nebedirbs Lietuvai?“

   Taigi, Vaišvila pasakė aiškiai – dabar mes valdžioje ir darysime, ką norėsime.

 • tskant

  Mes cia galime daug diskutuoti apie banku vaidmeni krizes akivaizdoje, bet nenukrypkim nuo esmes – KAS svarsto apie krize ir atsakinguosius uz ja..

  Idant dar butu labiau konkretu ir aisku, dar konkretesne premjero Kirkilo citata butent apie bankus. Cia tuomet, kai jis buvo tas, kuris galejo trankyt kumsciu i stala ir, skia, reikalaut grieztesnes banku kontroles:

  2008-09-23

  „Nors analitikai perspėja apie krizę, pusantros valandos už uždarų durų su politinio ir ekonominio sluoksnių atstovais (tarp susirinkusiųjų buvo ir V.Uspaskichas, B.Lubys, A.Zuokas, R.Šadžius, K.Glaveckas, R.Šimašius) posėdžiavęs G. Kirkilas ją neigia – po posėdžio premjeras patikino, kad pasaulio krizė Lietuvai beveik nedaro įtakos ir jai net negresia, nes šalies komerciniai bankai, taip pat ir Lietuvos bankas vykdo pakankamai konservatyvią politiką“. :)))))))))

  • Žvelkime toliau. Jei vadovausimės tokia (sakyčiau masių) logika, tai gausis (su visa pagarba Artūrui Račui), kad mums tiesiog BŪTINA ŽINOTI kokias kelnaites dėvi A.R., pas ką eina į vakarėlius, su kuo miega, kam paliečia pasturgalį žaisdamas krepšinį… Trumpai tariant ad hominem argumentas visad yra lemiamas. Bet lemiamas kur????? Kodėl tuomet kadaise pasakyti Vagnoriaus žodžiai, antro asmens (jei klystu – pataisykite) partijoje girti pasivažinėjimai nelemia požiūrio apie TS? Jie teisingiausi, neklystantys ir čia ad hominem netaikytinas?

   Jau rašiau – kas ką nori, tas tą ir mato. Tuo puikiai naudojasi geri politikai. O dvigubi standartai puikiai stumiami į mases…

   • tskant

    pripazistu, kad siuokart naudoju ad hominem argumentus, bet kitokiais argumentais i tokia demagogija ir negali atsakyti.. Man neidomu,kokias kelnaites devi Kirkilas, bet man tikrai svarbu su kuo jis losia tenisa, su kuo ir uz kokius pinigus vazineja i Maljorka, kokiu budu jis yra „baiges“ aukstaji moksla, kokia SAVO atsakomybe prisiima badydamas pirstu, pabreziu, ne tik i bankus, bet ir konkreciai i finansu ministre (ar to nepastebejote?).

    Tamsta siulote gilintis i jo visiskai pavirsutiniska butent MASEMS skirta rasliava, taciau, kaip tame anekdote, gal tegul pirma pripila baseinan vandens, tik tuomet sutiksiu i ji nerti.. Apibendrinant dar vienas ad hominem argumentas – del itin prastos reputacijos, irodytos politinio veikimo patirtimi bunant vykdomojoje valdzioje (!!), niekuomet nesutiksiu Kirkilo vertinti rimtai ar juolab diskutuoti su juo rimtai.

    • Regis

     Ar labai didelis skirtumas kuris iš politikų ar visuomenėje žinomų asmenų apkaltino bankus. Tema labai aiški – ar toks suformuotas kaltinimas (bankams) yra pagrįstas.

     p.s. rašykit lietuviškai ir gal tada tokia nuomonė – „pavirsutiniska butent MASEMS skirta rasliava“ neatrodys komiškai.

     • tskant

      Skirtumas esminis. Siuokart kalba – buves premjeras, vykdomosios valdzios vadovas, labai noriai griebes sias atsakingas pareigas, bet visai nenoriai prisiimantis atsakomybe uz jas.. Sis ponas ilga laika neige apskritai krize buvus, pabreztinai kategoriskai atsisake ja pastebeti.

      Todel pirmas klausimas – apie kokia krize jis kalba? Ar apie „ta, kuri buvo tuometines opozicijos galvose“?
      Antras – apie kokiu banku atsakomybe jis kalba, ar apie tu, del kuriu anuomet vykdytos „konservatyvios politikos“ pats Kirkilas pezejo, kad net pasauline krize jokios itakos LT netures?

      Tamsta Regi, tokie biezdariai politikai kaip Vagnorius, Kirkilas ir tarpsta tokiu nereikliu zmoniu deka, kuriems ne esme – kuris ka pasake, ar juo labiau – ka sakantis yra padares..

    • Na reikia pažvelgti į jo (Kirkilo) senus žodžius iš politikos pusės. Jei būtų pasakęs, kad dangus griūva, tai jis ir būtų nugriuvęs. Bet koks politikas eidamas tokias pareigas sakys, kad viskas kontroliuojama, nors iš tiesų iki kontrolės dar labai toli… Juk po šios kadencijos taip pat sėkmingai bus linksniuojamas ir Kubilius…

     • tskant

      Na ziurekime is politikos puses.. Dangus, kaip zinia, nugriuvo. Krizes neisvengem. Pasaulio politikai, skirtingai, nei Kirkilas, kalbejo viesai ir gana atvirai apie krize, ir svarbiausia apie tai, kaip butu galima ja iveikti. Toks kirkiliskas galvos kisimas i smeli, kaip zinia, neapsaugo nei strucio galvos, nei pasturgalio.
      Is visu Kirkilo minitijimu gali suprasti tik viena – vienintelis budas iveikti krize – ja nutyleti. Ir formuoti biudzeta visiskai ignoruojant ivairius, svelniai tariant, ne visai palankius finansinius rodiklius.
      Na, o jei dar norite zvelgti is „politikos puses“, tiesiog pagriskite Kirkilo sebro Oleko logika, ismokant 200 mln premiju (ne priedu!) jau net tuomet, kai ir struciams buvo akivaizdu, kad esame gilioj krizej po uzgriuvusiu dangum.

 • Pavel

  Ai, vis tiek už socdemus balsuotų daugiausiai – 16,7 proc. rinkėjų, kaip sako vilmorusas.

 • Trakimas

  Kirkilas praleido gerą progą patylėti.Jis yra talentingas vadybininkas,todėl „ekonominės prasmės“šiose jo „įžvalgose“ nėra:)

 • Trakimas

  Tas pat būtų apkaltinti vilkus,kad šie yra mėsėdžiai.:)Susirenka zuikiai ir vienbalsiai nuspręndžia ,kad dėl zuikių bėdų kalti yra vilkai.:)O vilkai mano,kad kalti-liesi zuikiai.

 • liuka

  Kirkilas – biezdorius(net ir sov. aplinkoje toks buvo ), neverta svarstyti jo leisgyvių pliurpaliukų.Bet ir net jų ,jis savarankiškai suregzti nesugebėtų.
  Nauji – esamieji- burbulus irgi pučia.
  Bet juos cituosime po kitų rinkimų ?
  Kaip ten Valentinai- statybininkai euforijoje!

  • Trakimas

   Kirkilas yra politikas Nr.1 Lietuvoje.2K ,Leo projektas ir dar daugybė įdomių ir labai sunkių darbų įgyvendino būtent Kirkilas.Būkim objektyvūs.Dėl to jis labiausiai ir puolamas,nes yra pavojingas,gudrus ir stiprus.

   • Aras

    Kirkilo mažumos vyriausybė be Kubiliaus paramos neturėjo galimybių pakenkti Lietuvai. :)
    [i]Būdami opozicijoje konservai prastūminėjo populistinius sprendimus, kuriais pirko rinkėjų balsus už mokesčių mokėtojų pinigus, ir tuo pat metu stūmė valstybę į duobę, neprisiimdami jokios atsakomybės. O kai rinkimai praėjo, puolė tuos sprendimus atšaukinėti, nes dabar jau nuo atsakomybės išsisukti nėra kaip.[/i]

    • tskant

     Kirkilas kenkti turejo placias galimybes. Nes 2K projektas, kuris neginciijamai buvo klaida, zlugo dar gerokai iki krizes ir iki rinkimu. Tskant, Kirkilas turejo Januskos, maximos, Adamkaus, skia (t.y. vel Januskos), saugumo, Paulausko, Stonio ir pan paramna.

    • Kai naujo būsto kvadratinis metras jau kainavo 11.0 tūkst. – akivaizdu, kad 1500-2000 LTL atlyginimas daugelio jau netenkino. Garsiausiai opozicijoje reikalavo kelti atlyginimus mokytojams ir gydytojams Tvarka ir Teisingumas su DP. Gerai, kad ši partija, o taip pat Darbo partija, niekada nebus valdžioje. Niekada.

     • Aras

      Meluoji… :)
      2007-aisiais metais konservatoriai vienbalsiai balsavo už algų padidinimą
      valdininkams. Kirkilas pasakė – tiek pinigų biudžete nėra, tai sąmoningas valstybės žlugdymas ir prašė Prezidento įstatymą vetuoti. Prezidentas nevetavo, Kubilius pareiškė, kad iš kur dabar reikės paimti pinigus – ne jo, o Vyriausybės reikalas. Beje, atėjęs į valdžią skubiai tuos atlyginimus sumažino :)
      Balsavimo statistika:
      www3 lrs lt/pls/inter/w5_sale.bals?p_bal s_id=20193

    • nerijus

     Atsiprašau, kad ne į temą…

     Arai

     Žodžiui paryškinti naudojama „b“, pakreipti „i“ ir pan. Žodžio pradžioje rašoma- , gale žodžio
     Ne tas „kabutes“ naudoji.
     ;)

     • Aras

      Jau kažkas čia paredagavo turbūt. :)) Nespėjau perskaityti. Kad „i“ ir „b“ tai žinau, bet detali sintaksė įvairiuose forumuose skiriasi.

     • nerijus

      …naudok kabutes dešiniau „m“ raidės…(trikampukai)

 • Tai buvo klasikinis opozicijos veikimas paimti valdžią ir tuo pačiu paraštines (marginalias) partijas palikti paraštėje. Programa buvo įvykdyta su kaupu.

 • Trakimas

  Konservatorių populiarumas tesiekia 5 procentus „su PVM“- su paklaida:)Manau,kad jų era pasibaigė visiems laikams.Pati Šimonytė prisipažįsta,kad žmonės atlyginimų sumažinimą prisimena visą gyvenimą:)Jie ir šiaip nesusidoroja su užduotimis-50 proc. verslo šešėlinis ir kontrabandinis,teisinis nihilizmas,masinė emigracija ir skurdas.

  • Trakimas

   Todėl iškyla klausimas ,ar verta el. tinklus patikėti kažkokiai grupei,kuri nebus valdžioje?Nevykę bandymai žmonėms ir verslininkams-rėmėjams pademonstruoti „sugebėjimus“ sutvarkyti elektros ūkį,tik sustiprina sklandančias nuojautas,kad TS-LKD nieko nenuveiks ir ateityje.Atėję valdantieji atims iš konservatorių visas „lesyklėles“,o daugelį ir pasodins.

  • mdxacuk

   Jei 50 proc. verslo šešėlyje, tai yra labai neblogai. Nes tai reiškia, kad pagal BVP vienam žmogui pralenkėm ES vidurkį ir priartėjom prie Suomijos arba Prancūzijos. Be to tai reiškia, kad efektyviai sumažinom valstybės išlaidas, apie ką Kubiliui tik pasvajoti. Gyvenimas turėtų būti neblogas, nes BVP yra BVP – nesvarbu, ar jis legalus, ar šešėlinis. Pinigai vistiek ras savo šeimininkus. Kontrabandistams irgi reikia kažką ėsti, statytis namus, lankytis kirpyklose ir t.t.

   Bet vis dėlto panašiau, kad tie jūsų 50 proc. yra ne šešėlinio verslo rodiklis, o visiško pinigų ir prekių srautų chaoso jūsų smegenyse požymis.

   • Trakimas

    Mielas mcsdxyuk,Tamsta gal su Šimonyte ginčykitės:)Turėsit savęs vertą oponentą:)

  • dzyvai

   Konservartorių (Kubiliaus) valdyme matau kitą, esmingesnę klaidą (kurią darė visos lig šiol vadovusios partijos), tai – viešumo ir skaidrumo stoka. Vieni tai daro iš paskatų nuslėpti blogą darbą, kiti – iš manymo, kad „opozicija ar tauta nesupras gero darbo“. Ir tie, ir kiti klysta. Kaip išugdysime mąstančią pilietinę visuomenę, jei „aukštuomenė“ ją laiko nieko nesuprantančiais dundukais?

   Statom valstybę ne iš to galo…

   • Valentinas

    Dzyvai,
    Kokio viešumo ir kokiais klausimais tamstai trūksta?

    • dzyvai

     Valentinai,

     Pradedant smulkiausiais:
     Kokiomis sąlygomis yra priviliojami stambūs investuotojai į Lietuvą, kaip Barclays, IBM (priminsiu, komercine paslaptimi mėgino slėpti ir Leo sutarties „perliukus“).

     Baigiant stambiausiais:
     Kokie atsarginiai keliai numatyti, jei nepavyks pritraukti investuotojo AE statybai (su įtrauktais gamybos ir konservavimo kaštais) patraukliomis Lietuvai sąlygomis, ir kokios sąlygos yra laikomos patraukliomis? Ar kaip ožiai ant liepto statysim tą AE bet kokiomis sąlygomis?

     O dar tas paslaptingas milijardas iš šešėlio? :)

     Maži žingsniai daromi skaidrumo link, bet jie tokie maži…

     P.S. Gal jūs kartais žinote, kokie mūsų valstybės valdytojų tikslai, pvz. kokį gerbūvį (konkrečiais skaičiais: vidutinio atlyginimo, nedarbo, pensininkų-dirbančiųjų santykis, valstybės skolos/pertekliaus ir t.t.) planuojama pasiekti 12,15,20 metais? Kaip galima kažko siekti neįvardinus konkrečių tikslų? Pagal ką rinkėjams vertinti darbo efektyvumą?

     • Valentinas

      Dzyvai,
      Dėl smulkių klausimų tai jokio skirtumo kokiom sąlygom.
      Dėl stambesnio, tai manau, kad nėra jokio plano B ir niekas nenumatyta. Per daug reikalauji iš Sekmoko.

     • mdxacuk

      Aš tai pasigendu skaidrumo, kada planuojama sekanti pasaulinė ekonominė krizė. Nes be to neįmanoma racionaliai organizuoti maklių nei su NT, nei su akcijom. Kirkilas visus išdūrė, iki paskutinio momento kabindamas makaronus. Tai antrą sykį nesiduosim vedžiojami už nosies. Tegu Kubilius kloja viską iš anksto – planas A, planas B ir t.t.

     • romas

      Tikslas yra 2014m. įsivesti eurą. Tam reikia biudžeto deficitą sumažinti iki mažiau kaip 3proc. Po to galima turėti ir didesnių tikslų.

     • Trakimas

      Uždavėt gerą klausimą,mielas mxcuk.Kada bus kita krizė?Strateginis klausimas ,į kurį atsakę ,uždirbs milijardus.O kaip Tamsta manote?:)

 • Sutinku su tskant del Kirkilo. Taip pat aiskus dar vienas dalykas – ir cia ko gero yra dabartines vyriausybes klaida – nejudinant valiutu kurso buvo gelbejami skandinavu bankai kurie isdave kruvas paskolu. Devalvuojant valiuta tos paskolos butu nuvertejusios (isvertus i uzsienio valiuta), zmonem nasta butu sumazejusi o banku nuostoliai padideje. Atlyginimai butu islike tokie patys bet realiai verciant i kitas valiutas truputi krite – bet tas atsitiko bet kuriuo atveju. Dabar bankai buvo isgelbeti, bet zmonem teko didesne nasta.

  Lenkai vieninteliai rytu Europoj devalvavo valiuta – dabar visi juos giria uz tai kad ‘isgelbejo’ ekonomika.

  • Trakimas

   Tai bandote „stumti“ mintį,kad lenkai sužlugdė savo ekonomiką:)?Lenkai klesti.Kitos šalys „nedevalvavo“ savo valiutos,nes ta kita valiuta yra euras:)O euras buvo nukritęs labai smarkiai -santykis su dolerius jau siekė 1,1:)Anekdotus čia pasakojat ,mielas kolega:D

  • mdxacuk

   Prieš porą metų būsto paskolos litais buvo apie 6 mlrd., o valiuta – 14. Tai kas būtų išlošęs iš devalvacijos? O dėl paskolos naštos sumažėjimo skaičiuojant užsienio valiuta, kai pajamas gauni litais (neima gi žmonės paskolų litais, jeigu pajamas gauna valiuta) tai iš viso patylėsiu.

   • Trakimas

    Pasidomėkite forexu.Ten begalė valiutų kiekvieną sekundę devalvuojasi arba stiprėja:)Ir kažkodėl nieko neatsitinka:)Valiutos stiprėjimas ar silpnėjimas yra natūrali būsena.

  • Varlius

   negaliu tyleti, nesutikdamas su argumentais del valiutos devalavavimo. Reikia nepamiršti, kad didžioji dalis būsto paskolų (nežinau kaip su verslo paskolomis) buvo paimtos būtent užsienio valiuta, o konkrečiai – eurais. Taip darė visi, kas norėjo gauti didesnę paskolą ir mokėti mažesnes palūkanas. Dėl didelių lūkesčių, žmonės drąsiai ėmė dideles paskolas, o tie, kurie buvo paėmę litais, bankų buvo visaip kaip viliojami keisti paskolos valiutą į EUR. Todėl, devalvavus nacionaline valiutą (ir taip pvz. išvengus pensijų nominalaus mažėjimo, algų mažėjimo – t.y. nepriimant sprendimų, už kuriuos kariamas Kubilius ir kuriuos Konstitucinis teismas įpareigos atšaukti ir įvykdyti buvusius ankstesnius sprendimus) būtų ženkliai išaugę gyventojų įsipareigojimai bankams (reikėtų uždirbti ir grąžinti daug daugiau litų, kad gražinti tiek pat eurų), dėl ko šiandien turėtume žymiai daugiau išmestų į gatvę gyventojų ir, tikėtina, emigrantų. Su lenkais nėra ko lygintis, nes jie neišgyveno tokio intensyvaus nekilnojamojo turto bumo prieškriziniais metais. Jei jau aptariame, krizės kaltininkus, tai Kubilius galėjo elgtis kaip Kirkilas ir pro galines duris spręst problemą – devalvuoti valiutą ir vienu šūviu nušautu minimum tris zuikius – išvengtų KT dvasios, būtų nereikėję mažinti valdininkų algų, o pensininkai ir jų grasildos netektų aiškaus argumento. Vietoj to turėtume žiauriai prasiskolinusius jaunus dirbančius bankų klientus, masę nereikalingų (neįperkamų) butų ir vistiek ‘viskas būtų blogai’, o kubilius vistiek būtų dėl visko kaltas. Aišku, tokiam veikimui reikėjo greitai keisti teisinį reguliavimą ir atlaisvinti valdžios rankas devalvavimui, dėl ko litas būtų nuvertėjęs dar greičiau (visi atsimena euru keitimo isteriją po glavecko pasisakymų), o krizė ko gero būtų gilesnė. Hau.

   • Man įdomu, kokį teisinį reguliavimą, Jūsų manymu, reikia keisti, kad devalvuoti valiutą? Jei Jūs turite omeny valiutų valdybos modelį (ERM2), tai jis ir taip leidžia valiutai svyruoti plius/minus 15 procentų nepažeidžiant konvergencijos kriterijų… Čia, matyt, nieko nereiktų keisti, o tereikia Lietuvos Banko ir Vyriausybės (taip sakoma lito patikimumo įstatyme) sprendimų…

    • mdxacuk

     Reikia, kad susidarytų „nepaprastos aplinkybės, kai nustatyto lito kurso tolesnis išlaikymas žlugdytų nacionalinės ekonomikos stabilumą“. Kaip matom, iki šiol stabilumas išliko, tad aplinkybių nebuvo.

     Kaip manot, kas darytųsi su 40 mlrd gyventojų indėlių bankuose, pasklidus žiniai apie devalvaciją? O su įmonių pinigais sąskaitose?

     • 8 straipsnis. Euro parinkimo bazine valiuta ir oficialaus lito kurso nustatymo ypatumai

      Šio įstatymo 3 straipsnio 3 dalis netaikoma, kai bazine valiuta parenkamas euras ir oficialus lito kursas nustatomas pagal euro ir ankstesnės bazinės valiutos santykį valiutų rinkoje.

      O Lietuvos bazinė valiuta nuo 2002 m. vasario 2 d. – euras…

     • mdxacuk

      Simui

      Tai ką čia tas straipsnis keičia? Jis atsirado likus metams iki persiejimo su euru ir buvo tam specialiai skirtas. T.y.,keičiant bazinę valiutą į eurą, jokių ypatingų aplinkybių nereikia.

      O euro keitimas į eurą nėra joks bazinės valiutos keitimas ir šitas straipsnis paprasčiausiai netinka.

      Čia reikia Trakimo fantazijos, kad įžiūrėtum kokias nors gilesnes prasmes šitam straipsny.

     • Žinant tai, kad pasiremiant būtent NEPAPRASTA EKONOMINE PADĖTIMI buvo padaryta daug sprendimų (kai kas sako, kad net pažeidžiant Konstituciją), tai lygiai taip pat galima ir pakeisti lito kursą, nes nepaprasta padėtis jau yra faktas…

 • tskant

  Tamsta Arai,

  kaip sakiau, parama Kirkilo Vyriausybei buvo klaida neabejotina. Taciau ji nebuvo tesiama iki pat rikimu. Paulausko isiliejimas i koalicija buvo tam ir reikalingas, kad be konservatoriu paramos si vyriausybe galetu bent ka nors prastumti.. bent ta viena leo.
  kalbedamas apie Kubiliaus parama leo priestaraujate pats sau. Turetumet apsispresti, kuo labiau esat linkes tiketi – ar Cilinsku, ar Kuodziu. Nes vienas, anot jusu, teigia, kad Kubil buvo vienas leo kureju, o kitas – kad vis tik naikino. Tai jus su kuriuo?
  ir paskutinis argumentas – turetumet ivertinti ir valdzios bei opozicijos skirtingas galimybes prieiti prie informacijos. Todel kad ir kaip rektume apie populistiskai besielgusia opozicija, socialdemokratai issiskyre tuo, kad turejo visa informacija. Ir kaip rode Kirkilo bei Sadziaus elgesys, nebuvo linke ja dalintis nei su opozicija, nei su visuomene. O dar blogiau, kad nebuvo linke reaguoti i taja info. Skia. Pabaiga.

  • Aras

   Jūs pasidomėkit, kokiomis sąlygomis LeoLt „sunaikinta“, K. Čilinskas kiekviena miela proga gavęs eterį nepamiršta priminti. Atrodo, jog „naikinimo“ pelnai prilygo „kūrimuisi“. Iš čia – Kubilius uždirbo du kartus, Kirkilas – vieną, arba iš vis gavo asilo ausį, gal dėjo viltis, jog „Maxima“ parems jį prezidento rinkimuose.

   • nerijus

    Kad LEO nesunaikintas?..
    Tik „tigro“ dalis sumažėjo.
    Visviena, visus sprendimus, kaip galima įtarti, kurpia ne valstybė, o akcininkai…iš to „išplaukia“ ir abonentinis mokestis už elektrą. Atseit, elektra nebrangzzz…

    • nerijus

     Norėjau parašyti: smulkieji akcininkai…

   • Valentinas

    Arai,
    Kviečiu tave į pikniką prie rūmų, kuriuos pasistatė Kubilius iš Leo sunaikinimo pinigų. Jei nėra rūmų, tinka ir bankas, nors ir Kaimanų salose, kuriame Kubilius laiko pinigus, kuriuos uždirbo iš Leo sunaikinimo. Prižadu, kad pavaišinsiu šašlyku ir kuo nors stipriau.
    Kokiu adresu man atvažiuoti?

    • Trakimas

     O ką?Kas galėtų paneigti,kad už 72 mln.PVM „otkatą“ kai kas ir gavo rūmus, ir labai garbingą titulą?:)

     • stellar penny bun

      Komentaras pašalintas A.R.

     • Valentinas

      Trakimai,
      Kviečiu ir tave į pikniką ton vieton, kur Kubilius laiko pavogtus milijonus. Pavalgysim, pakalbėsim. Specialiai tau užsakysiu galvos masažą, kad suaktyvintų smegenų kraujotaką.
      Kurioje vietoje susitinkame?

     • Trakimas

      Koks tu mielas ,Valentinai.Tačiau esu tradicinės orientacijos.:)Pasikviek į pasimatymą „Austrą-Lidą“ gal:)

    • Aras

     Kažkur Žvėryne. Gražus rausvas mūriukas. Paklausk vietinių kur rasti Kubiliaus uošvę.

     • Valentinas

      Jei nori šašlyko, tau reikės pateikti daugiau įrodymų.

     • mdxacuk

      Kaip alternatyvą galima būtų pasiūlyti Lansbergio vilą Šveicarijoj. Ją bent lengva bus identifikuoti pagal nuo Lietuvos kiaulidžių nuplėštą šiferio stogą.

     • nerijus

      O jis pagros pianinu?..
      Tai ir aš atvykčiau.

 • TOOPas

  G.Kirkilas daro esminę klaidą. Jis galvoja (arba apsimeta), kad bankuose sėdi daug gudresni už jį patį. Tačiau taip nėra. Taip, bankai labai prisidėjo pučiant NT burbulą. Tačiau tikrai ne tam, kad perimtų nuvertėjusį NT. Paprasčiausia tarp bankų buvo nesveika konkurencija, kai svarbiausias banko vadovo tikslas – turėti kuo didesnį portfelį. Paskolos NT buvo išduodamos primityviai ir neatsargiai. 2008 metų pradžioje nuoširdžiai buvo manoma – NT kainos tik augs, nors JAV burbulas pradėjo leistis jau 2006 metais, todėl paskolos buvo dalinamos bet kam – tikintis nemokių klientų turtą parduoti brangiau ir pasidengti paskolą (taip pat galvojo ir dalis žmonių – kurie tuo metu ėmė paskolas). To pasekoje – bankai patyrė milžiniškus nuostolius, jų akcijų vertė stipriai nuvertėjo, o savo šiltų vietų neteko didžiausių Lietuvos bankų vadovai. Todėl galvoti, kad krizė naudinga bankams – šiek tiek juokinga. Tačiau LR Vyriausybė galėjo bent pabandyti pristabdyti to burbulo pūtimą- tereikėjo sumažinti NT paskolų palūkanoms mokestines lengvatas, peržiūrėti „Būsto paskolų draudimo“ veiklą, įvesti NT mokestį ir viešai deklaruoti -Lietuvoje NT burbulas, su kuriuo reikia kažką daryti, nes vėliau pasekmės gali būti skaudžios visai ekonomikai.

 • pietvys

  Kodėl Kirkilas nepaminėjo kokią juodąją skylę biudžete paliko išeidamas? IR kad ją pradėt lopyt reikėjo skolintis pinigus. Tik va jau laikas tam ne pats tinkamiausias, o pasirinkimo nėra.

 • romualdas

  Tiek „Gedas pypkė“,kaip liaudy pramintas Kirkilas,tiek Kubilius nieko neraukia apie gamybą,verslą.Šiems kabinetiniams politikieriams neteko duonos užsidirbti pagal jų pačių kurpiamas įstatymines normas,todėl neturint supratimo ir tradiciškai niekam nereikalaujant atsakomybės į viešą erdvę galima skleisti bet kokias sapaliones.Vistiek niekas atsakomybės nepareikalaus.O piniginė labai panaši nepriklausomai ar tu pozicijoj,ar opozicijoj.Nors lyginant šiuos 2K tai G.K.krizės neigimas net tada kai ji jau vos ne kiekvienam ant kulnų lipo,buvo daugiau negu apgailėtinas.Tuo tarpu A.K.su savo adjutantu-buhalteriu naktiniais mokesčių įstatymais suvarė privatų verslą į pogrindį iš kurio susigražinti užtruks mažiausiai kelios seimo kadencijos.

 • Pingback: Finansų ministrė I.Šimonytė: Sutapimai | Artūras Račas()

 • Nesvarbu

  Jei dar buvo šiek tiek abejonių, tai dabar jų lieka vis mažiau-Kubilius šiuo momentu yra gal vienintelis patikimas, patikrintas, normalus žmogus šalyje, kuris tik ir gali būti mūsų šalies vyriausybės vadovu. Žinoma, jei esame tie, kurie norime kaip nors išsikapanoti iš sunkios ekonominės padėties, o ne priešingai. Akivaizdu, kad jei ne šis žmogus, tai TS-KD būtų nieko verta, vien tik savo asmeninių interesų siekiančių individų gauja. Neginčytina, jog tik Kubiliaus pastangomis žymi šios gaujos energijos dalis yra nukreipiama dirbti gerus darbus. Pažymėtina ir tai, kad iš esmės šis žmogus dirba dėl pensininkų ir neįgalių ateities, nors jie jį dabar keikia labiausiai, nes kiti ir juk taip savim pasirūpins. O mums gi, jo amžininkams, belieka tik laukti iki panelė istorija viską sudėlios tinkamai,į savo lentynėles, tame tarpe ir p. Kubiliaus veiklos įvertinimą.

  • Bobutė

   Perskaičiau ir nejučia užtraukiau:
   -God Save the Queen…

   Pagalvojusi, pasitaisiau:
   -God Save the Prime Minister…:))))

   • Nesvarbu

    Bobute, kur Jūs augote? Tikėtina, kad Amerikoje, JAV, kadangi postsovietinė bobutė iš principo negali taip imti ir nejučia užtraukti-God save the Queen:)

 • Bobutė

  Ne JAV, mielasai Nesvarbu, ne JAV…
  Ten (JAV) jau daugiau kaip 200 metų niekas negieda nei King’ui, nei Queen’ei… Negi manot, kad aš TOKIA sena? :)

 • Nesvarbu

  Aš nuoširdžiai maniau, jog Jūs esate ragana ir jums jau trys šimtai metų, nes jau tokia išmintinga,todėl ir tą JAV paminėjau:)

  • Bobutė

   Na va ir susilaukiau… Ragana…

   • Nesvarbu

    geroji ragana…

    • Bobutė

     Bent tiek… Ačiū…:))

     • Nesvarbu

      Bobute, tarp kitko, aš čia nuoširdžiai savo nuomonę apie Jus pasakiau.