Apie užsienio politikos investicijas ir pigesnes dujas

Rusijos Dūma ir Ukrainos Aukščiausioji Rada antradienį ratifikavo balandžio 21 dieną Charkove pasirašytą susitarimą dėl Rusijos karinių jūrų pajėgų bazės Sevastopolyje išsaugojimo mažiausiai iki 2042 metų ir trečdaliu pigesnių dujų Ukrainai artimiausiam dešimtmečiui

Galbūt klystu, bet man atrodo,kad šis susitarimo esmė – Ukraina po kelerių metų blaškymosi grįžta į Rusijos interesų zoną ir mažiausiai 25 metams atsisako siekio tapti NATO nare.

Susitarimą, žinoma, lėmė ne politika. Jo esmė pinigai. Tiksliau gal reikėtų sakyti tie pinigai, kuriuos, mažiau mokėdami už dujas, galės sutaupyti V.Janukovyčių rinkimuose rėmę oligarchai – tiek dujomis prekiaujantys, tiek jas savo versluose naudojantys.

Kurioje vietoje čia Lietuva?

Sakyčiau, tarp pralaimėjusiųjų.

Pirmiausia vėkais nuėjo visos mūsų užsienio politikos investicijos į Ukrainos euroatlantinę integraciją. Matuojant pinigais, jo gal nebuvo labai didelės, tačiau pastangų įdėta vis dėlto buvo nemažai. Tikintis, kad tos pastangos vėliau galbūt atsipirks draugiškais santykiais bei palankia atmosfera Lietuvos verslui.

Lietuva – niekam ne paslaptis – buvo pakankamai angažuota vienos  Ukrainos politinės srovės ir tos srovės lyderio atžvilgiu. Tai visada buvo pateikiama kaip Lietuvos privalumas, pabrėžiant jos svarbą vysktančiuose procesuose.

Šiandien, deja, ta politinė srovė ir tas lyderis yra Ukrainos politinės sistemos paraštėse ir iš esmės be jokių galimybių grįžti į pagrindinį puslapį.

Lietuvai teks iš naujo įvertinti situaciją ir nuspręsti, kaip elgtis. Užsienio politikos prasme. Ar bandyti investuoti toliau, į tai, ką investavome iki šiol, numoti ranka į buvusias investicijas ir ieškoti investicijoms palankesnės aplinkos, ar keisti investicijų objektą pačioje Ukrainoje?  O ar mūsų investicijų (užsienio politikos prasme) ten dabar lauks?

Yra apie ką pagalvoti.

Ypač – pastaruoju metu vis didėjančios isterijos apie besikeičiančią Lietuvos užsienio politiką fone.  Isterijos ta prasme, kad tik nesveiko proto žmonės gali raginti nieko nekeisti, kai aplink viskas taip sparčiai ir visiškai nepriklausomai nuo mūsų keičiasi.

Beje, pasakysiu čia ne įtema, bet paskaitęs apie susitarimą Charkove, ilgai galvojau, ar Lietuva turėtų ką pasiūlyti Rusijai mainais už trečdaliu pigesnes dujas dešimčiai metų.

Ir, žinot ką?

Nieko nesugalvojau…

Manau, (atmetus tai, kad už dujas ir toliau mokėsime brangiai) tai didelis mūsų privalumas ir tvirta garantija ateičiai, nepriklausomai nuo to, kas bus valdžioje.

(5 balsų, vidurkis: 4,20 iš 5)
Loading...
 • Fredis*

  Mainais už trečdaliu pigesnes dujas tikrai yra ką pasiūlyti, tik reikia turėti vaizduotę. Sekanti vyriausybė, o ypač lobistai sekančiame seime jau dabar turi sąrašėlį įmonių, kurių akcijų paketą reikia perleisti į kitas rankas.
  P.S. Kad jūs būtumėte matę koks vakar buvo nelaimingas A.Paulauskas, kai Z.Vaigauskas paskelbė verdiktą – parašų rinkimo dėl referendumo paskelbimo suteikiant piliečiams galimybę paleisti Seimą pratęsimo nebus.

 • Visada yra ką pasiūlyti… Atominės elektrinės statybą, Ignalinos išmontavimą (beje, tai, kiek suprantu, ir daro rusų nupirkta „vokiška“ kompanija), Mažeikių nafta su Būtingės terminalu ir panašiai… Taip ar taip dabar esame energetiškai „nepriklausomi“ nuo Rusijos, tai ypatingų pokyčių ir neįvyktų.

 • Rolandas

  Artūrai, Ukraina didžiausia Rusijos dujų pirkėja. Pagal nuperkamas apimtis didesnė net už Vokietiją. Todėl tas nuolaidas, kaip didžiausia pirkėja, ir taip būtų gavusi, be jokio susitarimo dėl Rusijos karinės bazės Sevastopolyje. Tai tik grubus triukas,atitraukimo manevras, siekant amorizuoti neišvengiamą pasipiktinimą Janukovičiaus atvirai prorusišku, priešingu ir galimai pavojingu Ukrainos nacionaliniam saugumui veiksmu-sutarties dėl karinės bazės prolongavimu. Nesvarbu, kad pagal sutartį Rusai negali šio laivyno iš esmės modernizuoti, atnaujinti ir praktiškai jis virsta metalo laužu.

  Juščenko su gražuole stirna pamažu vėl randa bendrą kalbą, prezidento rinkimuose jie abu kartu gavo žymią dalį Ukrainos rinkėjų balsų. Todėl abejotinas teiginys, jog kažkas atsidūrė paraštėse, be jokių galimybių grįžti.

  O dėl trečdaliu pigesnių dujų Lietuvai, tai „Gaspromas“ -vis tik pelno siekianti įmonė, nuolaidų smulkiems pirkėjams (skirtingai nei stambiems)nedalina, todėl ir toks klausimas skamba naiviai.

  • mielas Rolandai, norėčiau šiek tiek paprieštarauti.

   1. Ukrainos perkamų dujų kiekis pastaruoju metu, berods, nepasikeitė, tad galėjo juk ir toliau už tą pačią kainą pardavinėti, juolab, kad pasirinkimo didelio Ukrainai kaip ir nėra.
   2. To „metalo laužo“ kai kurie elementai visai neseniai labai sėkmingai buvo panaudoti per Rusijos-Gruzijos karą. Be to, tas laužas turi ir simbolinę reikšmę.

   3. Kalbėdamas apie paraštes, pirmiausia turėjau galvoje V.Juščenko. Didelio skirtumo tarp J.Tymošenko ir V.Janukovyčiaus nematau. O dėl V.Juščenkos sugrįžimo galėčiau lažintis:)

   4. Sutinku, kad „Gazprom“ pelno siekianti įmonė, bet kartu ji ir Rusijos politikos įrankis. Be to, normalios pelno siekiančios įmonės pelno siekia ir santykiuose su stambiais, ir su smulkiais pirkėjais.

   • anoniminis bailys

    „To “metalo laužo” kai kurie elementai visai neseniai labai sėkmingai buvo panaudoti per Rusijos-Gruzijos karą. Be to, tas laužas turi ir simbolinę reikšmę.“

    Arturai, as manau, kad ta reiksme tik simboline. Nesenai matem kaip rusai savo laivyna panaudojo pries gruzija, bet ka ta gruzija? kiek laivu jie turejo? 2? Vargu ar ta lauza, pasikeitus situacijai, butu galima panaudoti, sakykim pries Irana ar Turkija.

    Pasiskaitymui apie Rusijos laivyno situacija: http://www.kavkazcenter.com/eng/content/2008/09/15/10149.shtml

    Zinau, kad kavkazcenter nera pats patikimiausias ziniu saltinis, bet originalaus ir platesnio straipsnio siuo metu neberandu.

    • Levas

     Na bet o prie ko cia mes? Esu iš miesto kuris yra visai šalia sienos su Latvija. Ten, apie 30 km nuo mano miesto yra kaimelis, ir ten mačiau pas viena valstieti kieme stovinčius du T-72 Tankus ir viena T-34 (senukas). Baisiai nustebau.. bet vis dėlto, ten bent jau galima su jais per laukus pasivažinėti, jie nešaudo, nors labai norint galima butu padaryti kad šaudytu, nors aišku kad niekas neleistu jų pataisyti. Nežinau, ar Latvija turi šaudanciu tanku, bet LT ko gero negali pasididžiuoti net nešaudančiais tankais…
     Kazkaip visi galvoja, o ka jeigu vyktu karas, Jav ar Kinija pries Rusija.. kas nugaletu? Man atrodo, kad nebe tie laikai. Tikrai niekas nebekariaus, ir zemes nebebus uzgrobiamos karais, na nebent jos gali buti atimtos nuo tokiu nelabai sveiku zmoniu kaip saakasvilis, bet cia jau jo problema. Jis kaip ir mes… as anksčiau rasiau, kad BET kokios ideologines pretenzijos turi būti paremtos ekonominiais ištekliais, ir jeigu jos paremtos tik ideologiniais šūkiais UŽ LAISVĘ, tai tokios ideologijos bankrutuoja, tai ir saakashvilis blefavo, ir prakišo, mano kad jo pusėje yra „tiesa“, „tikrosios vertybės“ tai ir liko š-oj, nes nebuvo pas ji tokios kariuomenės, kuri galėtų pasipriešinti tokiame kare.
     Taip pat ir LT, mes turėjome didžiausių ambicijų, ir „tiesa ir vertybės“ buvo mūsų pusėje, bet, čia mes ir pralaimėjome, įstoję į ES, gavome didžiulę emigraciją (kuri jau didesnė už trėmimus), pasirodė kad mums yra sunku konkuruoti, kad ilgainiui liekame ES pakrašty – provincija, su nesibaigiančiomis finansinėmis bėdomis..
     O NATO, mūsų tikrai nesaugos jeigu mes bandysime juos mokyti kas yra „teisingai“ (pagal vertybes ir pagal Dievą!..) o kas „neteisinga“ (pro rusiška, ir pan..).

 • ilgesnisvardas

  Manau, lenku skalunai pakoreguos duju kainas. Ne?

  • mielas ilgesnisvardas, visiškai nebūtinai – priklausys nuo dujų suvartojimo augimo/mažėjimo, nutiestų dujotiekių į Europą. Be to, jei tai ir atsitiks, tai ne anksčiau nei po dešimtmečio.

  • mdxacuk

   Skalūnai yra ne tik Lenkijoj. Jų yra ir Vakarų Ukrainoj. Buvo pranešimų, kas Totalas gavo užsakymą įvertinti skalūnų telkinius Ukrainoj. Exxonas ir Shellas jau turi licencijas skalūno dujoms išgauti Švedijoj, Lenkijoj, Vokietijoj, Prancūzijoj, Austrijoj ir t.t. Iš kitos pusės, Turkmėnija ieško kelių savo dujoms tiekti į Kiniją, Pakistaną ir pan., užuot pumpavus 100 proc. į Rusiją pusvelčiui. Tad Gazpromui artėja sunkūs laikai, ką pripažįsta ir patys rusai, įskaitant aukščiausią valdžią ir Gazpromo viršininkus. Užtat sutinku su Rolandu, kad šita rusų nuolaida yra virtuali ir anksčiau ar vėliau būtų tapus neišvengiama. Jokių 40 mlrd realiai ten nėra.

   • 40 mlrd yra tik už juos sumokės Rusijos mokesčių mokėtojais. Sdelkos schema yra tokia, kad Gazpromas Ukrainai suteiks nuolaidą, o negautas pajamas jam kompensuos iš Rusijos biudžeto. Ukraina gaus pigesnes dujas. Gazpromas gaus stabilius ir garantuotus mokėjimus, o Rusija gaus galimybę laikyti pasenusį ir niekam nereikalingą metalo laužą Sevastopolyje, nors investavus kelis mlrd USD puikiai įsirengtų uostą Novorosijske. Rolandas teisus, kad tai yra absoliučiai nepragmatiškas, neracionalus Rusijos žingsnis, bylojantis, kad sukurti prognozuojamą nepriklausomą bendradarbiavimą su Rusija yra praktiškai neįmanoma. Būtent todėl aš ir visada agitavau už visokeriopą atsiribojimą nuo Rusijos. Rusija – tai Lietuvos narkotikas, nuo kurio priklausomybės reikia gydytis.

    • mdxacuk

     Kadangi Gazpromas yra pusiau valstybinė kompanija, tai didelė dalis pinigų bus paprasčiausiai perdėta iš vienos valdiškos kišenės į kitą. O kadangi kompanijos kontrolė irgi yra valstybės rankose, tai greičiausiai bus patvarkyta ir likusioji dalis, kad nebūtų subsidijuojami Vakarų investoriai, kiek tai nenaudinga.

     • Puiki Latyninos replika šia tema:
      Возвращаясь к замечательной истории с Черноморским флотом… Знаете ли вы, уважаемые граждане, сколько США платят за свою базу Гуантанамо на Кубе? 4 тысячи долларов в год, или 40 тысяч за десять лет. Кстати, платили бы, потому что Фидель Кастро, он не берет присылаемых ему регулярно чеков. Наш Черноморский флот обойдется нам за 10 лет не в 40 тысяч, а в 40 миллиардов, т.е. в миллион раз дороже. Мы, значит, в миллион раз богаче США. Причем обращаю ваше внимание, что он обойдется дороже не «Газпрому». «Газпрому» будут на это дело снижены экспортные пошлины. Т.е. мы вообще не знаем общий объем, в который это обойдется.

      Печальная истина состоит в том, что у России не осталось ни одного союзника. Союзник – это тот, кто помогает тебе не за деньги. Когда Кремлю надо чего-то добиться, то у него сейчас единственная возможность – это заплатить деньги. Поэтому все наши союзники, они делятся на два класса: те, которые берут деньги и нас кидают, и те, которые берут деньги и не кидают. К числу первых относится, например, батька Лукашенко – взял деньги за признание Южной Осетии и кинул, Курманбек Бакиев – взял деньги, чтобы выгнать американцев из Киргизии, да не выгнал, и сама Южная Осетия, которая берет деньги на восстановление после войны. И где оно, восстановление?

      К числу вторых относится замечательное государство Науру, которого не было, насколько я понимаю, на советском глобусе, и обитателям которого Кремль заплатил по три тысячи долларов, если я правильно помню, на душу населения за признание Южной Осетии. Т.е. разница между двумя категориями союзников совершенно та же, что между проститутками и клофелинщицами.

    • Levas

     Lietuva mokesčių mokėtojų pinigais moka žymiai daugiau už dujas, kas ko gero to ilgamečio ideologinio karo su Rusija pasekmė. Ten bent jau mokės už kažką kas naudinga valstybei, o pas mus.. Taip ir kariausime, ir visuomet mokėsime daugiau, gyvensime blogiau, taip ir liksime skurdžiausias ES užkampis.. užburtas ratas

     • nerijus

      Levai

      Nepamirškime ir Stonio…

  • e

   Ar tik nebus tas skalunas su nelauktomis technologinemis problemomis (kiekio arba kainos atzvilgiu).
   Kaip suprantu dar NEVEIKIA.
   biski biski primena amzino variklio isradejus, kurie kviecia investuoti i ju „perspektyvia“ neatskleistina nauja technologija.
   Gal ir klystu.
   Bet del 10 metu laikotarpio stambiu investiciju, neretas „gavejas“ ir uzpakali parduotu.

 • Rolandas

  Artūrai, būtent, kad Ukrainos perkamas kiekis nepasikeitė, kuomet bendras „Gaspromo“ parduodamas kiekis žymiai krito ir tebekrenta.Čia ir esmė, kodėl be jokio laivyno būtų šias nuolaidas Ukraina gavusi.

 • Gerbiamas Artūrai, aš tikrai sveikinu Tamstą su didelio triumfo akimirka :) ilgus metus Jūsų pozicija visiškai atsitiktinai (bet kuriuo tarptautiniu klausimu) sutampa su Rusijos URM pozicija. Taip jau yra, kad moku džiaugtis, kai kitiems linksma. Lietuva jau siūlo: sudarinėja tinkamų ir netinkamų jubiliatų sąrašus, nevažiuoja vakarieniauti su visokiais nereikšmingais negrais ir vestuvinės generolės statusu nusiteikusi patarnauti Kremliaus šeimininkų lankomuose vakarėliuose – nesvarbu ar tai vestuvės ar šermenys:)

  • mielas Tomai, kai nuomonės skiriasi, nebūtina rėkti „dangus griūva“. Tiesa, galima kąsti sau į kulną ir šaukti „rusai puola“. Ką jūs pastaruoju metu sėkmingai darote.

   A.Valinsko pavyzdys, matau, užkrečiamas. Bet tamstos aš nesveikinsiu, nes man dėl to džiaugtis visai nesinori.

  • mdxacuk

   Jūsų minimus atsitiktinius sutapimus čia yra ne kartą pastebėję ir kai kurie dundukai. Todėl jie tokie ir yra. Didesnė šventvagystė būtų tiktai užsiminti apie kokius nors penkiasdešimtmečio jubiliejus.

   • mielas mdxacuk, na kodėl gi tamsta taip. Šiame ciciliko tinklaraštyje šventvagysčių nebūna, ką užkalniai, fredijai, lailos ir tamsta nuolat patvirtinate.

 • Aš anaiptol, kolega, nerėkiu, kad dangus griūva. Mat mano dangus nebuvo Valdas Adamkus (galėjote tai pastebėti), nėra ir Dalia malonės pilnoji. Arūnas Valinskas taip pat nėra nei pavyzdys, nei bacila. Man ir be jo intermedijų pakanka informacijos nuomonei susidaryti.

  • mielas Tomai, aš tuo visiškai neabejoju. Ir labai džiaugiuosi, kad tamstos nuomonė nesutampa nei su Rusijos URM, nei V.Adamkaus, nei su D.Grybauskaitės, nei su A.Kubiliaus (sąrašą galite papildyti savo nuožiūra). Jūs tiesiog unikaliai nuo visko ir visų nepriklausomas. Na, gal išskyrus V.Tomkų.

 • … aš čia visiškai ne į temą, bet latvių Gulbis ką tik R.Federerį nugalėjo… Sveikinu Latviją.

  • johnis

   Suprasdamas koks esate itakingas (pgl veido daryta testa)- galetumet parasyti koki grazu straipsni apie tenisa. Jei per toki str. nors vienas lietuvis tevas pasiryztu isleisti vaika i tenisa kuris veliau garsintu Lietuva taip kaip siuo metu Gulbis tai galetumet po 15m. medali uzsidet. (turiu omeny vyra Gulbis, o ne moteri Gulbis golfo laukuose:))
   Siuo metu tenisu domisi tik 1.2% pgl Sprintus apklausa.

 • :)) Tikrai visi nuo kažko priklausome. Tik nereikia pykti ir pasakoti senų anekdotų. V. Tomkus, kaip „Balsas.lt“, kuriame turiu garbę ir nuodėmę dirbti, neva šeimininkas, yra, kaip čia pasakius….. jau atgulęs į naftaliną pokštas. Jo santykis su realybe egzistavo, kaip kažkoks bendrovės savininkų trumpalaikis biznis, kurį sulyginti su Tamstos nuoseklia geopolitine pozicija – neapsiverčia liežuvis. Kaip ten bebūtų – pasilieku prie sveikinimų ir nesuprantu, kodėl gi nesinori linksmintis? Juk reitingų imperatorės aura – Tamstos pusėje? :) Taika ir labanaktis.

  • Na nereikia teisintis :)
   Šį kartą „Dermantininio Čyvo“ premiją už pasiekimus paražurnalistikos srityje skiriu…., skiriu….., skiriu…..
   Tomui Čyvui!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   • jau imu teisintis ir net raudonuoti. Ačiū už premiją, žinoma, bet kur atsiimti grynais? :)

    • Gryni…
     Tomkaus mokykla :)

     • Galite pavedimu į Tomkaus sąskaitą. Juk iš ten tikrai man duos, ania? :)

     • Kaip jūs atsiskaitinėjate su Tomkumi – ar pinigais ar romantiškomis vakarienėmis su olialia pupytėmis – čia jūsų reikalas. Aš jums paskyriau profesinę (ne)garbę pažymintį simbolinį apdovanojimą, kurio pagalba pelnysite amžiną Miestelėnų meilę ir atsidavimą. Nebijokite atsivėrusių galimybių. Carpe diem!

     • Dar kartą tamstai, Valentinai, ačiū :) Tokias vertybes renku į atskirą albumą :)

     • Pagirtinas stropumas :)

  • mielas Tomai, aš juk kalbėjau ne apie finansinę priklausoybę. Turėjau galvoje viso labo idėjinę…

   • Na va. Idėjose ne viskas taip paprasta, kaip Valentino buhalterijos mediniuose skaitliukuose. Man tektų pasistengti ir gerokai idėjiškai sublogti arba deformuotis, norint įsisprausti ten, kur man siūlote :) Nepasirašau :)

    • Prašom neskleisti melagingų žinių apie Valentino buhalteriją (suprantu, kad tai sunku, bet kasdienio jūsų melo dozės ištroškusios laukia minios Miestelėnų ir Tomkososų. Kam visa tai nešti į padorią draugiją?)

     • O čia kuri ta padori draugija? Prašome patikslinti :)

     • Rolandas

      Tomai, ar galiu aš už Valentiną patikslinti? Taigi, Valentinas, Artūras, aš, mdxacuk, laila ir ko.Kuo negera ar nepadori draugija?

     • Rolandai, padori kompanija, tai daugumas Račo blogo lankytojų ir komentuotojų. Miestelėnų žurnalizmas (šiuo atveju atstovaujamas Čyvo) čia yra aptarimo objektas, o ne diskusijų subjektas. Kaip galvoji, ar gali koks nors Kalakutas dalyvauti ornitologų mokslinėje diskusijose apie kalakutus, diskusijos dalyvio teisėmis?

     • nerijus

      Tai ką, Narcizai, gavai pylos nuo pačio šeimininko Išmintingojo Ka.
      Toks susireikšminęs pas mus tik Kubilius, Kirkilas, Ažubalis ir pseudointelektualas Narcizas ;)

  • max

   mielas Tomai, kažkaip balso.lt turinys visiškai nekvepia meilės su Ryžu atšalimu. Gal čia tik man taip rodosi?

   • Nežinau, ką vadini meile. Tik tame turinyje įvairovės daugiau, nei Valentino, kuris save įvardija padoriu, skaitliukuose, net jei jie aptraukti dermantinu. Aišku, jis ne toks tobulas, kaip…. kas ? :)

    • a) teiginys, kad balse.lt įvairovės yra daugiau nei pas Valentiną yra visiškai spekuliacinis, gimęs Čyvo galvoje ir neptvirtintas jokiais empiriniais duomenimis. Jis atsirato tik todėl, kad Čyvui reikėjo kaip nors „įkąsti“ Valentinui ir nieko gudriau nesugalvojo tik šitą dalyką.Beje, Čyvo teiginys, kad Račo nuomonė visada sutampa su Rusijos URM yra tokio pačio pobūdžio. Nepatvirtinta empiriniais duomenimis ir atsiradusi iš paražurnalistinės tradicijos sudirbinėti oponentus.
     b) Valentinas ir nepretenduoja į nuomonių įvairovę platesnę, nei viename iš didžiausių interneto portalų. Užtenka,kad Valentinas demonstruotų nuomonę įvairesnę, išmintingesnę, tolerantiškesnę, pakantesnę, įžvalgesnę, nei Tomas Čyvas. Juo labiau, kad Valentinas nėra žurnalistas (netgi para), o tėra paprastas vidutiniškas internetinis plepys.
     c) buvo mintis tapti Čyvo Fredžiu, bet sustabdė tai,kad objektas (Čyvas) per menkas. Patarlė byloja: pasakyk kieno esi Fredis ir pasakysiu kas tu. Tačiau, jei taip bus toliua, Čyvas gali užsirauti :)

     • Valentinai, b ir c man3s nedomina, nes tai tamstos privati sfera. Kas dėl sutapimo tarp Rusijos URM ir tinklaraščio šeimininko – pasitikrinkite pats empiriką, jei jau taip niežti (nors vien empirika kliautis ir kvaila). Bent jau nuo Kosovo iki Gruzijos visuose konflikuotse, kur raktiniai žodžiai būtų NATO, Račas, USA, Rusija – yra taip, kaip aš sakau. Tai aišku vėl subjektyviais, bet nei iš oro iškarpytais mano vertinimais. Nori – tikrink:)

      o.s. Iš viso kito minimaliai įdomu tik tiek – kas tas Fredis? :)Nors galite ir neatsakyti – nebeskaitysiu :) Įdomu nepakankamai.

     • nerijus

      Keista, kai tinklaraščio autorius leidžia dergtis žmogui, kuris turi tik pseudo tinklaraštinį vardą ( jau nekalbu apie pavardę ), su žmogumi, kuris pasirašo savo vardu ir pavarde.

      Jei dergiamės, tai dergiamės nesislėpdami?..
      Kas galioja valentinams, tas negalioja miestelėnams…
      Lygūs už lygesnius ir dar lygesni.

     • Kad pakankamai neįdomu – aš sutinku. Stulbina du dalykai:
      Čyvas apšmeižia žmogų, o po to dar liepia patikrinti empiriką. Tai Račas turi įrodinėti, kad jis ne kupranugaris. Čyvui užtenka to, kad jis paskelbia jog Račas kupranugaris. Taip elegantiška ir miestelėniška :)
      Kitas stulbinantis dalykas – Čyvas nežino kas yra Fredis. Galima daug ko nežinoti, bet šito tai per daug!

      Nerijau, tavo pasipiktinimas toks nuoširdus. Ne veltui posakis byloja: tikra meilė tik tarp Miestelėnų. O gal persikraustyk į Čyvo tinklaraštį ir gyvenkite ten sau abu. Jis rašytų, tu komentuotum, niekas netrukdytų, gautųsi tokia miestelėniška simbiozė. Tik tu ir Čyvas. Ir nieko daugiau.

 • nerijus

  Artūrai, turime ką pasiūlyti Rusijai…
  Bent dešimt metų neeskaluoti ir nereikalauti kompensacijos už mūsų Tautos genocidą po II PK.

  Vienok, Rusija, TSRS valstybės tesėja, kai jai paranku, o kai pradedama kalbėti apie žalų kompensavimus, tai ji jau save vadina Rusijos Federacija ir atsiriboja nuo TSRS.

 • Rolandas

  nerijau, esi toks klasikinis, nuoseklus miestelėnas. Net stebėtina. Viena iš stipresnių miestelėno pusių-yra jo laki fantazija galimų šantažo, šantažavimo variantų dalyje. Ir tikram miestelėnui tikrai nesvarbu, kas to šantažo objektas, Rusija ar koks buvęs to miestelėno verslo partneris, ar klasiokas.

 • mdxacuk

  Ukrainos atžvilgiu gal ir galima pasakyti, kad lėmė pinigai. Bet Rusijos atžvilgiu tai anaiptol. Už 40 mlrd. USD (maždaug 6 atominių elektrinių kaina) rusai galėtų ne tik modernizuoti, pavyzdžiui, Novorosijsko uostą, kuris yra už 300 km, bet ir pastatyti ne vieną naują. Arba pakeisti savo surūdijusias geldas visam laivyne(4 Mistraliai turėjo kainuoti 1,5 mlrd EU). Bet jiems reikėjo būtent Sevastopolio liuboj cenoj. Tai labai geras argumentas lietuviškų „pragmatikų“ ir „rusofobų“ ginčams – rusams ekonominiai faktoriai yra nulis palyginus su jų imperinėm zamaškėm.

  • Rolandas

   mdxacuk, tai ir sakau, kad ta „dujų nuolaida“ tik atitraukimo manevras.Rusus tenkintų bet kokia kaina. Kita vertus-kas gali paneigti, kad Rusija turi teisę į geopolitinę politiką, turi teisę bet kokia kaina ginti savo (gyvybinius, taip kai ji juos mato)interesus ir etc.Kaip savo interesus nuo „maskolių“ turi teisę ginti ir Ukraina.

  • J. naivusis

   B8tent. Bet nereikia numesti nuo svarstyklių ir Ukrainos urano rūdos atsargų- dėl jų Putinas ir kalba apie atominį holdingą.

   Aplamai rusai per savaitę padarė stebėtinai daug:
   -su austrais įkalė pirmą vinį į Nabucco karstą
   -tą patį pakartojo su italais
   -su italais dar sutarė, kad kartu statys Kaliningrado AE , taip, taip tą, kur mūsų Kubilius laiko propogandine.
   -su norvegais patikslino kelis dešimtmečius ginčytiną ekonominę zoną
   -pasikvietė į 65 – čio paradą sąjungininkus, kurie pražygiuos Raudonąja aikšte… kad ir kaip sunku įsivaizduoti Jos Didenybės garbės kuopą su meškėnų kepurėmis.

 • nerijus

  Narcizui

  Tai tik mano erzeliojimasis iš tokių, kaip narcizai…

  Jei tokia mintis butų „nubarškėjusi“ iš Valentino ar WU klaviatūros, tai narcizas būtų meilinęsis ir visaip glaustydamasis- murkęs!!! Murrr…mur…

  • Rolandas

   nerijau, padlaižiavimas ir pataikavimas-taip pat miestelėno savanaudiškai uzurpuota prerogatyva. Galimas sakyti net esminis miestelėno instinktas, užtikrinintas jo išgyvenimą.

   • nerijus

    Taip. Narcizai. Taip. Visiškai sutinku su tamstos puikiomis įžvalgomis. Dabar raportuokit apie tamstos pastebėjimus, pasiekimus savo tikrajam šeimininkui- Valentinui ( kitame tinklaraštyje ).
    Įsikirsk sau į oda aptrauktą kamuolį…

    • Valentinas

     Rolandai, tai primityvus nerijaus bandymas mus supriešinti. Nepasiduokime šiai pigiai provokacijai!

 • mdxacuk

  Tarp kitko, girdėjau nuomonę, kad pagal Ukrainos konstituciją po 2017 jos teritorijoj negali būti užsienio karinių bazių. Jei taip iš tikrųjų, tai dar toli gražu neaiškus nei tos sutarties likimas, nei paties Janukovyčiaus.

 • Rolandas

  mdxacuk, kur matei, kad Pagrindis valstybės įstatymas nustatinėtų kokias nors konkrečias datas?:)))

  Nepatingėjau patikrinti ir Ukrainos Konstitucijos, radau tik 17 str.:Establishment and operation of any armed formations not envisaged by law are prohibited in the territory of Ukraine ir The location of foreign military bases in the territory of Ukraine shall not be permitted.“.

  • mdxacuk

   Aš puikiausiai suprantu, kad konstitucijos orientuotos į amžinybę ir datų ten nebūna. Bet kadangi Sevastopolis yra ukrainiečių paveldėta problema, egzistavusi jų konstitucijos priėmimo momentu, tai galbūt tas jūsų minimas straipsnis kažkokiu būdu apipintas kokiom nors išlygom.

   Pagal Lietuvos Konstituciją užsienio karinių bazių irgi negali būti, bet nežiūrint to rusų armija turėjo čia bazes dar beveik metus po Konstitucijos įsigaliojimo.

   Aš jų konstitucijos neskaičiau, bet tokią nuomonę girdėjau per vieną solidų užsienio radiją – esą tuo pagrindu galima netgi Janukovyčiaus apkalta. Už kiek pirkau, už tiek parduodu.

  • lida

   Konstituciniai įstatymai dažnai nustato datas.

 • bekelniu

  Investicijos mūsų ir Gruzijoj ir Ukrainoj ir galbūt greitu metu Baltarusijoj bus. O kas Rusui.. Kaip tada dalijo Lietuvą taip ir dabar. Kol pas kiekvieną žmogų po atominį reaktorių nestovės pastalėj, pasaulyje nepamatysim nieko naujo.

 • Mūsų investicijos į Ukrainą buvo svarbios ne dėl verslo, o dėl regiono ilgalaikio saugumo perspektyvų.

  Čia propaguojama finliandizacijos strategija nėra naudinga Lietuvai, nes per kitą naftos kainų duobę mūsų ekonomikai dar kartą ateis sunkūs laikai.

 • max

  Artūrai, mes visi kalbėdami apie Sevastopolį kažkaip pamirštame tą faktą , kad šis miestas , kaip ir visas Krymas buvo Chruščiovo perduotas Ukrainai 1954 metais. Tai , sutikite, uždeda tam tikrą atspalvį ir dviprasmiškumą.

  • Levas

   Teisingai!

   Kaip nuolatos pas mus pamirstama, kad Klaipeda, Vilniu mes gavome tarybiniais laikais! O tai labai daug, labai brangu..
   As nepamenu, atrodo Latvija ir Estija net neturi tokiu pretenziju.. a beje jie net niekad lygi tol neturejo savo valstybiu.. stai!!!! kaip vis delto SPALIO revoliucija 1917 Rusijoje jiems net labai i nauda..!

   Jo jo.. pamirstame,..pamirstame…

   • nerijus

    Levai

    Dėl Klaipėdos- sutinku, nes tai buvusi Rytų Prūsiją, o kas dėl Vilniaus, tai, vienareikšmiškai- NE. Nes Vilnius šimtmečius buvo Lietuvos sostinė, o ne Lenkijos vaivadija. Lenkai mūsų Vilnių ( ir jo kraštą ) okupavo.
    Tik gaila, kad tai mes pamirštame?..

    Beje, keistas reiškninys: kai nukrito lenkų lėktuvas su visa delegacija, tai, Vilniaus lenkai jo ne labai ir raudojo?..Man buvo keista girdėti.

 • Linas

  kartais čia prisiskaitai kažkokių sunkiai protu suvokiamų idėjų,ką Lietuva galėtų pasiūlyti Rusijai mainais į pigias dujas ar benziną.Štai nerijus siūlo daugiau neeskaluoti ir nereikalauti iš Rusijos kompensacijos už mūsų tautos genocidą po II PK.Tikrai nemaniau,kad per 20 nepriklausomybės metų taip subujos kažkoks šizofreniškai iškreiptas įsivaizdavimas,kad viskas perkama ir parduodama,svarbu tik susiderėti dėl kainos.Pasirodo,nerijus gali lyginti visų nukankintų lageriuose lietuvių ašaras,prakaitą ir kraują su dujinio kubometro kaina.Kas jam davė tokią teisę?Kompensacija už žalą,beje,su delspinigiais tai apie 100mlrd.litų,yra nediskutuotinas dalykas,vieningai priimtas visos tautos ir vienintelė tema – išmokų grafikas,kuris,mano galva,turėtų būti suderintas su mūsų išmokomis žydams už genocidą jų atžvilgiu,kas tarp kitko yra gana abejotina.

  • VYTS

   Norėti, žinoma, nedraudžiama, tik niekas nemokės Lietuvai tų kompensacijų.

  • nerijus

   Linai

   Nieko nesiūlau, tik naiviai tikėjausi, kad suprasite, kad tai tik mano mėstelėniškos erezijos ir nieko daugiau. Pastebiu, kad dauguma prarandate ryšį su tikrove. Atsipeikėkite ir atsipalaiduokite.
   Tą ir noriu pasakyti, kad, kai Rusijai patogu, tai ji TSRS teisių perėmėja, kai pradedama kalbėti apie pinigus ar kompensacijas- ne.

   p.s. Artūras uždavė klausimą, o aš nerimtai atsakiau. tai tik šaržas…Nebūkim sukietėjusiais konservatoriais.
   Beje, kas dėl „bobos“ ( A. V. išsireiškimas ), tai šiuo atveju JAV demokratiškumu mus lenkia ir kokius 200 metų ;)

 • 0 šiame straipsnelyje http://racas.lt/pasitikejimas-valstybes-institucijomis-ir-ekonomika-ar-yra-rysys/ , kažkodėl komentarai nepasirašo

  • mielas marteli, nežinau, kodėl jūsų komentarai vis užlaikomi. Gal pakeitėte IP adresą?..

 • Linas

  nežinau,ko pats naiviai tikėjaisi iš skaitančių komentarus.Tačiau…Man asmeniškai jau pabodo nagrinėt visokias erezijas,nerimtus šaržus ir pan.žalos kompensavimo iš Rusijos klausimu.Kaip aš suprantu,tautos referendumu ir Seimo priimtu įstatymu šis reikalas yra apspręstas ir jokios vingrybės tipo“jie niekada mums nesumokės“,nepakeitus įstatymo,yra bevertės.Jeigu einama teisinės valstybės link,tai arba raginame keist ar atšaukt šį įstatymą(kaip kažkada labai agitavome už Leo LT panaikinimą),arba reikalaujame jo vykdymo.100 mlrd.litų ant kelio nesimėto,išspręstume eibę klausimų(tame tarpe naujos AE statybos).P.S.gal kas turi kitų pasiūlymų,kaip papildyti valst.biudžetą,nelaukiant,kaip pasibaigs ta nelemta krizė,jeigu ji iš viso pasibaigs.

  • Cha! Ir susitars su Rusija – kompensuos pastatydama atominę elektrinę :) Ir būsime energetiškai „nepriklausomi“ nuo Rusijos…

  • fsm

   @Linas
   >>100 mlrd.litų ant kelio nesimėto,išspręstume eibę klausimų(tame tarpe naujos AE statybos)

   Paskaičiuokime nors ir 500 mlrd., rezultatas bus vienodas.

 • Linas

  čia buvo skirta nerijui.

 • fsm

  @Linas
  >>turėtų būti suderintas su mūsų išmokomis žydams už genocidą jų atžvilgiu

  Lietuva genocido nevykdė, leiskite jums priminti. Kai naciai vykdė genocidą, Lietuva buvo okupuota ir savo vyriausybės neturėjo.

 • Linas

  aš ir nesakiau,kad lietuviai vykdė žydų genocidą.Žydų genocidą vykdė rusai ir vokiečiai,bet paradoksaliai išeina,kad išmokas už genocidą mokėsime mes.Taip,deja,istorijoje nutinka,nors mes buvome okupuoti ir vokiečių ir rusų,o dabar dar ir ES.

 • sataniuga

  Račas: Beje, pasakysiu čia ne įtema, bet paskaitęs apie susitarimą Charkove, ilgai galvojau, ar Lietuva turėtų ką pasiūlyti Rusijai mainais už trečdaliu pigesnes dujas dešimčiai metų.

  Ir, žinot ką?

  Nieko nesugalvojau…

  Būna..:) Manau, galėtų pasiūlyti bevizį režimą Kaliningradui ir geresnes tranzito sąlygas.