63 milijonai litų įvaizdžiui, kurio nėra

Valstybės kontrolė šiandien paskelbė ataskaitą apie Lietuvos įvaizdžio finansavimą.

Per ketverius metus – 63 milijonai litų.

O įvaizdžio nėra…

Šiaip tai ją verta paskaityti visą, tačiau man labiausiai patiko duomenys apie įvaizdžio formavimo dalyvius.

Nustebau sužinojęs, kad tarp labiausiai prie įvaizdžio formavimo  prisidėjusių institucijų yra Ūkio, Finansų, Žemės Ūkio ir Aplinkos Apsaugos ministerijos.

Taip pat keistoka buvo sužinoti, kad artojų čempionatas, reitingų agentūrų paslaugų pirkimas bei muitinės veiklos ataskaitos anglų kalba leidyba yra įvaizdžio formavimo priemonės…

Turėsite laiko – būtinai paskaitykite.

(5 balsų, vidurkis: 4,40 iš 5)
Loading...
 • Kodėl nepasakyti, kad 63 milijonai buvo tiesiog išvogti?

 • „Numirėlių gaivinimas pagal R.Dagį…“ 2 – tuštybė ir tiek. Reikia gi auditoriams parodyti, kad dirba. Va ir per žinias visas paskalambys – šaunuoliai, dirba auditas.

 • A.G.

  Apie vagis.
  Kaip jau buvau minėjęs – esu atostogose (tikslaiu dirbu sau).
  Tai va važiuoja mūsų gatve sunkvežimis šiandien ir iš krito du paketai (nemaži) matyt su kažkokia izoliacine medžiaga statyboms.
  Girdėjau kažkokį keistą triukšmą (matyt dėl kritimo), tad pavymui ir žvilgtelėjau bedirbdamas sode į tą pravažiuojančią mašiną.
  Po kiek laiko sustoja lengvoji – pasirodo tie paketai jam tiesiai ant kelio. Vieną nusviedė į griovį, kitą su piktumu koja spyrė… ir nuzvimbė.
  Dar dirbu. Galvoju tas gruzovikas tuoj grįždamas pastebės…
  Bet.
  Sustoja gražus automobiliukas. Pasirodo išlipa iš jo vagis…
  Seniau esu pastebėjęs, kad kuo geresnis auto, tuo įžūliau kieravoja (pagalvoju, kaip ir gyvenime… už tat ir turi…).
  Tad duok tam žmogeliui bet kokį postą – bus didesnis daugiau vogs, duok mažesnį – kiek sugebės.
  Pradžiai manau pakanka žmogaus paklausti, ką jis mano apie chodorkovskius (Rusijos, Lietuvos) – iš atsakymo beveik jau ir aišku bus…
  Ten Puko radijuje yra vienas tyrėjas (kriminalų) – tai girdėjau pasakojo, kaip berods Kauno savivaldybėje išsigudrino vagis milijonus vogti atrodo ten, kur neįmanoma – remontuodamas ar tai bufetą ar pan.
  Na anksčiau Kaunas tuo garsėjo (buvo vis pasakojama, kad ir per balius ten žmonės kalbasi tik apie pinigus), bet dabar matosi jau kaunazavosi visa Lietuva…
  Taigi. Ką darysi – reikia priprasti prie to naujojo gyvenimo ir… negadinti sau nervų.
  Žmogus juk nuodėmingas.

 • Sarunas Skyrius

  Na kredito reitingai tikrai neturetu buti skaiciuojami. Reitingai yra sine qua non valstybei, norinciai daugmaz reguliariai skolintis leidziant vertybinius popierius.

 • Dalius

  Eilinį kartą buvo išplauti valstybės – mūsų visų – pinigėliai ir visiems „dzin“, o kuriem „nedzin“ – tie nieko negali pakeisti (kad ir mes).

  • zekas

   tas bejėgiškumas jau pradeda užknisti. ką daryti?

  • Gali keisti savo požiūrį į situaciją.

   • zekas

    pvz. džiaugtis pavasariu?

    • Galima džiaugtis pavasariu.

     Galima, pavyzdžiui, turėti ir aktyviai reikšti savo poziciją. Štai Mauras surašė savo kritišką komentarą dėl rengiamo Finansinio tvarumo įstatymo (1-7 milijardų litų dovanėlės bankams), patalpino jį internete (vz.lt, kubilius.lt, anarchistas.lt komentaruose), ir sistemingai dirba, nuolat akcentuodamas šią grėsmę internete vykstančiose ekonominėse diskusijose. Aš, neatsiklausęs leidimo, publikavau Mauro tekstą savo bloge atskiru įrašu, dabar tai lankomiausias puslapis.

     Jeigu įstatymas nebus priimtas, o mes visi – nenukelnėti keliais milijardais, tai labai didele dalimi bus vieno žmogaus nuopelnas.

     • zekas

      aciū už patarimą.

  • Levas

   O as manau.. as visuomet taip maniau, kad negalima sutikti, ir negalima pasiduoti, as asmeniskai.. dar kovoti su tuo nepradejau.. bet bent jau gal galima i akis paziureti taip… ar drasiau kalbet, arba varyti anonimiskai, ar kitaip duot apie save zinoti… taip pat nevaryti and Fronto, nesijuokti is tu kurie dalyvavo sausio 16. As daug nekovojau, bet viena karta, pries 7 metus musu mazame mieste, as tuomet buvau apie 20, as atspausdinau savo manifesta, ten parasiau tai ka galvoju ir kaip visa tai vertinu, radau keleta bendraminciu, mes platinome per rengini pries kuri ir buvo nukreiptas tas manifestas, buvo tuo metu labai baisu, bet girdejau zmoniu atsiliepimu kurie sake kad saunuolis tas.. kuris parase nes jie taip pat sutiko. Bet po to supratau kad mano toks protestas nieko nedave.. zinoma is esmes tuomet nustoji kovoti, kai matai kad negali iveikti to mainstreamo.. Bet reikia nepasiduoti.. kaip Levas Tolstojus rase- kuomet blogi zmones vienijasi, geriems belieka daryti ta pati.. (siuo atveju blogi tie kurie elgiasi blogai likusiu atzvilgiu).. todel kovokime.. nes priesingu atveju tai vergove.. tikraja to zodzio prasme.. ir nesijuokite is Fronto.. negalima leisti politikos elitui marginalizuoti kitaminciu.. nes tai yra labai blogai.. deja pas mus turbut yra toks trukumas visuomeneje, mes esame tam tikromis bandomis, su savo bandos instinktais, ir zmones nemoka tartis ir bijo issakyti savo nuomone, paziurekite tarpusavy jie pasikalba, o pasipriesinti tiems kas laiko valdzia nedrista. Zmones nemoka vienytis, ir nemoka ginti savo teisiu. Galbut tiems kurie turi valdzia yra labai paranku, kuomet tie kvailiai susirenka isdauzo langus seime, tuomet juos galima pavainti kvailiais buduliais ir pan.. nemoksom.. ir bausti uz tai. Bet jiems tai geriau. Geriau jeigu zmogus temoka akmeni sviesti, blogai jeigu jis moketu visas emocijas sudeti i rislia minti, nes tuomet jiems bus sunkiau juos iveikti..

   • Koks ten buvo manifestas, Levai?
    Papasakok čia, ar mano blogo komentaruose.

 • Kostas

  čia būtų galima pritaikyti vieną frazę ir pakankamai žinomos reklamos: „Įvaizdis dar ne viskas – …“.

  Juk tą įvaizdį kuria visos Lietuvos žmonės, namuose ar užsienyje. Juk kai atvažiuoja užsienietis su dviračiu ir važiuojant keliu jis nustumiamas į griovį bei atimama vaizdo kamera (čia pas mus buvo toks atvejis), kaip jums atrodo kokį įvaizdį jis parsiveš namo?

 • Kestutis

  Aš galiu būti neteisus, nes neskaičiau detalesnės ataskaitos. Bet, sprendžiant iš Artūro įrašo, tai didelė dalis tų pinigų net ir nėra susijusi su Lietuvos įvaizdžiu – tai ministerijų savireklama, paaiškinimas, kaip jos sunkiai dirba visuomenės labui.

  Nors, pagal klasikinį, grąžųjį ir vakarietiškąjį viešosios komunikacijos modelį, valstybės institucijos turi komunikuoti tik tuo atveju, kai reikia paaiškinti kažką ir tai dažniausiai darytina ne gražiai maketais (prie kombaino stovintis ūkininkas), o tiesioginėmis priemonėmis (seminarais, infomedžiaga „vietose“). O darbai patys turi girti institucijas, bet čia jau turbūt utopija :)

  • Tomas

   Perskaičiau beveik visą audito popierėlį ir supratau tik tiek, kad daugiausiai veiklos šiame įvaizdžio kūrime buvo keičiant atsakingą instituciją. O ir audito išvada tokia visiškai nesuvokiama: Sukurti projekta, nustatyti tikslus, susidėlioti prioritetus, dirbti kryptingai, lėšas naudoti atsakingai ir efektyviai.

   Bet kaip apskirtai toks dalykas gali gyvuoti, be aiškių tikslų, prioritetų, suplanuotų ir kryptingų veiksmų ?

   O rekomenduoti lėšas naudoti efektyviai, taip pat absurdiška, kaip ir ministro rekomendacija savo pavaldiniams dirbti gerbiant Lietuvos įstatymus ir žmogaus teises.

   Valdžios aparato efektyvumas – 2% daugiausia.

 • nerijus

  Panaši tema- statistika.
  Alfa lt galima rinkti/ balsuoti už savo kandidatą:
  http://www.alfa.lt/straipsnis/10267739

  Kas sumanesnis, tai iš karto gali prabalsuoti už kelis arba net už tą patį- kelis kartus. Argi čia statistika?
  Pvz.: kaip jau žinia balsuosiu tikrai ne už D.G., prabalsavau už pastaruosius trejus metus gyvenusį Lietuvoje. Gryžau į alfa LT puslapį ( naudoju mozzila firefox naršyklę ), spaudžiu viršuje ( prie užrašo esančią ) ikonėlę, atsidaro langelis, susirandu „šalinti slapukus“ ir UALIA- pašalinta.
  Tai taip veikia balsavimas?

  Jei apie temą, tai panašiai ir su statistikomis. Niekas neparašys, kur ir kiek „nuplaukė“ į šoną/ pašonę.
  Parašys, jog pirkome varžtus, mašinai ratus prisukti, o iš tikro bus- namui, lentas prikalti. Niekas netikrina, nes visi „pririšti“ ir savi.
  Nesenai sužinojau dar absurdiškesnę istoriją, bet apie tai vėliau, kai bus tema, kad ir pvz.: apie mokkyklas.

 • Musė

  Aš manau, kad bet kokie pinigai, skirti Lietuvos įvaizdžiui, bus išmesti į balą tol, kol mes visi galų gale nesuprasime, kaip tai svarbu. Teoriškai visi sutinka, kad formuoti teigiamą Lietuvos įvaizdį būtina, kad šalies įvaizdis įtakoja investicijas, turizmą ir t.t. O praktiškai? Akivaizdus šių dienų pavyzdys – konservatoriaus A. Dumčiaus pasiūlymas skirti lėšų stadiono dangai pakeisti.

  Šiaip pats A. Račo įrašas apie tai yra puikus manipuliavimo viešąja nuomone pavyzdys.
  Tipo – konservatorius A. Dumčius siūlo atimti pinigus iš mokyklų ir už juos nupirkti dangą stadionui.

  Informacija pateikiama ištraukta iš konteksto, nepateikiant esminių detalių – kad ne šiaip kažkokiam stadionui, ne šiaip kažkokia gražesnė danga ir t.t.

  Pamąstykime truputėlį, ar komentatorių reakcija į šį įrašą būtų buvusi tokia pati, jei gautume išsamią, o ne iškarpytą informaciją? („2009 metų liepos 16 – 19 dienomis Kaune vyks jaunimo iki 23 metų Europos lengvosios atletikos čempionatas. Į čempionatą planuoja atvykti dalyvių beveik iš visų Europos valstybių (50). Dalyvių skaičius turėtų būti 1300 – 1400 (sportininkai, treneriai), žiniasklaidos atstovų apie 300. Kauno stadione danga keista prieš 12 metų. Tuo metu jai buvo suteiktas 10 metų galiojimo sertifikatas“).

  Mes piešiame vis naujus Lietuvos ženkliukus, leidžiame brošiurėles, sugalvojame vis skambesnius šūkius. O kad visa Europa tyčiojasi iš mūsų Kauno futbolo stadiono, kad lengvaatlečiai nusilaužys kojas ant persenusios dangos tarptautiniame čempionate, kurį ko gero transliuos nemažai televizijų – dzin.

  Gal lėšų šaltinis ir ne pats geriausias nurodytas, bet juk čempionatas jau liepą ! Žiūrint grynai tik iš įvaizdžio pusės – kokiems investuotojams ar turistams rūpi, ar suremontuoti tualetai mūsų mokyklose?

  • Valentinas

   Kaip visada palaikau tavo zyzimą muse :)

   • Musė

    Valentinai, tai nepadės, vis tiek neši man šampę :)

    • Valentinas

     Aš vis neprarandu vilties. Gal reikės parašyti atvirą laišką Donaldai :)

  • zekas

   gerb. Muse, kodėl tik dabar valdžiai reikia rūpintis iš kur paimti pinigų stadiono dangai pakeisti?

   ar tą čempionatą tik šią savaitę sugalvojo organizuoti Kaune ir dar Dariaus ir Girėno stadione, kur staiga pasirodė, kad reikia pakeisti takelių dangą?

   leiskite paklausti, kodėl anksčiau tuo nepasirūpinta?

   • Musė

    Klauskite ne manęs, o mažo žmogiuko, bet didelio melagio su pypke.

    • zekas

     kokio dar žmogeliuko su pypke?

     man susidaro įspūdis, jog jūs, Muse, kažką ginate tačiau nesuprantate ką ginate.

     įvaizdžiu reikėjo rūpintis kai buvo pinigų. tačiau, kaip matėte iš VK ataskaitos, pateiktos ir šiame bloge, lėšomis buvo švaistomasi. o štai dabar, kai lėšų mirtinai trūksta, susirūpinta, kad nėra jų paskirta stadiono takeliams suremontuoti ir ketinama parūpinti nurėžiant pinigus mokyklų removacijai.

     tai ką jūs ginate? valdžios neūkiškumą?

     atleiskit, bet jūsų kvailumu pasipiktinau.

  • Muse, šiaip aš esu gana pakantus žmogus, bet prisipažinsiu vėl sunervinote, nes darotės panaši į šviesios atminties Fredį ir Virgį.

   Ar aš savo įraše apie A.Dumčiaus pasiūlymą sakiau, kad stadionui nereikia pinigų. Iš viso – ar komentavaui kaip nors tą pasiūlymą?

   Aš kažkaip nepamenu, bet gal sugebėjote ką nors įskaityti tarp eilučių ar ką nors susapnavote?

   Jei taip paskaitykite įrašą dar kąrtą ir pasakykite prašau, kur aš ten manipuliuoju ir kuo. Būčiau labai dėkingas.

   Dabar dėl paties A.Dumčiaus pasiūlymo. Jūs sakote „tipo konservatorius A. Dumčius siūlo atimti pinigus iš mokyklų ir už juos nupirkti dangą stadionui“.

   O kodėl „tipo“. A.Dumčius būtent tai ir siūlo. Nieko kito. Atimti iš mokyklų ir skirti stadionui. Ar ten kaip nors kitaip parašyta? Vėl kažkas tarp eilučių ar sapnuose?

   Tik į tai ir norėjau atkreipti dėmesį.

   Ar sakiau kur nors, kad stadionui nereikia dangos? Ar sakiau, kad nereikia skirti lėšų tai dangai pakeisti prieš pasaulio čempionatą? Kur? Kieno sapnuose? Jei sapnavote, tai taip ir rašykite, bet nekaltinkite savo sapnų vaizdiniais manęs.

   O dėl mokyklų renovacijos pateiksiu tik vieną pavyzdį: kai mano mažoji pradėjo eiti į mokyklą ir pirmą kartą nuėjo į tualetą, išėjo išpūstomis akimis, nes pamatė tai, ko nebuvo mačiusi…

   Ten buvo tupykla…

   Taip galbūt jai pasisekė, ji augo mieste, normalioje šeimoje ir normaliame bute.

   Bet aš labai norėčiau, kad nė vienai kitai mergaitei nereiktų taip nustebti, kad žiemą nereikėtų klasėse sėdėti su pirštinimėmis ir vaikšatnto po klasę – bijoti, kad įkrisi į duobę.

   700 000 litų tikrai nėra dideli pinigai. Spėju, kad R.Dagio ministerija viešiesiems ryšiams (mano aprašytam ir ką tik naujai paskelbtam konkursui) išleis ne ką mažesnę sumą. Tai gal panaudokim geriau tuos pinigus…

   Ir, miela Muse, labai prašau – nebenervinkite manęs kai tam nėra pagrindo:)

   • Valentinas

    Artūrai,
    Juk kažkas turi nuolatos kurstyti konflikto su jumis ugnį. Deja, šis svarbus ir atsakingas darbas teko Musei ir ji susitvarko šauniai. Kaip kitaip skaitytojai sužinotų apie tupyklas ir kitus dalykus :)
    Beje, tai ką jūs vadinate tupykla, Europoje vadinama turkišku tualetu. Daugelis mano, kad tai yra higieniškesnis būdas, nes žmogaus kūno intymios dalys nesiliečia prie jokių paviršių. Juk niekada nežinai kas naudojosi tualetu prieš tave kai sėdi ant tradicinio europietiško varianto :)

    • Valentinas

     Dar vienas dalykas, kaip Musei suprasti ar yra pagrindas jus nervinti ar ne?

   • Musė

    Paaiškinu – nieko jūs nekomentavote, jokiam stadionui neprieštaravote. Bet ištraukėte žodžius iš konteksto, išmesdamas svarbią dalį apie Europos čempionatą, tam, kad sustiprintumėte įspūdį, padidintumėte atotrūkį tarp siūlomų pasirinkimo variantų – stationo ir mokyklų.

    Sutikite, kad pasirinkimas nėra toks akivaizdus, kai sužinome, kad ne šiaip kažkoks stadionas su kažkokia danga, kuria neaišku kodėl reikia keisti.

    Sutikite – „A.Dumčius siūlo dalį mokyklų renovacijai skirtų pinigų atiduoti stadiono dangai“ skamba ŠIEK TIEK kitaip, nei „A. Dumčius siūlo dalį moklyklų renovacijai skirtų pinigų atiduoti stadiono, kuriame vyks Europos jaunimo lengvosios atletikos čempionatas, prieš 12 metų užklotai dangai pakeisti“.

    Ar jums skamba lygiai taip pat?

    P.S. Tai, kad subūriau tokią nemažą palaikymo komandą įrodo, kad nesapnuoju :)

    • mdxacuk

     Nu, Muse, ką aš jums sakiau http://racas.lt/63-milijonai-litu-ivaizdziui-kurio-nera/#comment-19701? netgi geriau, negu aš tikėjausi.

    • Muse, nervinate toliau. Nieko iš niekur neištraukiau. Pateikiau taip, kaip buvo projekte.

     Ir nematau skirtumo, ar vyks ten čempionatas ar ne, ar danga žalia, ar raudona.

     Man skamba lygiai taip pat.

     O štai tamstos pozicijos nesuprantu – tai pasakykite tiesiai šviesiai: jūms A.Dumčiaus pasiūlymas atrodo logiškas, geras ir priimtinas? Taip ar ne?

     • mdxacuk

      Nežinau kaip Musei, bet man Dumčiaus pasiūlymas atrodo visai normalus sveiko proto ūkininko požiūriu. Rašiau jau tą vakar. Mokyklos nėra kažkokia šventa karvė. O visokios renovacijos kaip taisyklė iki šiol buvo pačio nachališkiausio tipo atplovyklos. Užtat dabar, kai statybos darbai atpigo iki kelių kartų, tiesiog būtina peržiūrėti visus su statybom susijusius projektus. Neabejoju, kad daug ką bus galima padaryti gerokai pigiau arba daugiau už tuos pačius pinigus. Mokyklos ne išimtis. Labai galimas dalykas, kad netgi sumažinus pinigus bus įmanoma sutvarkyti daugiau tupyklų, jeigu pavyktų pažaboti vogimą.

     • Musė

      A. Dumčiaus pasiūlymas geras, ir net labai geras. Tik lėšų šaltinis blogas. Tiksliau, ne blogas, o negudrus. Politikoje visada reikia pagalvoti ne tik apie tai, ką ketini padaryti, bet ir kaip tai atrodys viešųjų ryšių požiūriu.

      „Mokyklų renovacija“ – koks šventas ir kilnus tikslas, vos šiuos žodžius išgirdę turėtume pulti ant kelių ! (istorija apie pirštinėtas, nuo šalčio sugrubusias mokinukų rankutes mane sugraudino, tik ji matyt iš jūsų jaunystės laikų, nes bent jau Vilniuje nebematau nė vienos mokyklos be plastikinių langų) Kaip tas mulkis savo purvinomis rankomis kėsinasi į vaikučių šviežius kvepiančius tualetus!

      Dumčius baisiai negudrus, tikras konservatorius. Reikėjo kaip šaltinį nurodyti Valdovų rūmus ! :) Būtų visi laimingi ir sužavėti, pats A. Račas Dumčiui per petį paplotų.

      Mano nuomonė net ir tokio kreivo šleivo pasiūlymo atžvilgiu būtų tokia – mokyklas mes renovuojame jau daugybę metų, renovuosime jas ir begalę metų ateityje. Lengvosios atletikos čempionatas bus vieną kartą. Ir tas kartas jau už poros mėnesių. Todėl prioritetas ŠIEMS metams man aiškus.

      Beje, Artūrai, nesate nuoširdus, sakydamas, kad jums vis tiek, ar ten vyksta Europos čempionatas, ar ne. Na negali būti vis tiek. Nors gal – juk jus labiausiai jaudina tai, kas paliečia asmeniškai (prisimenate vaiko auginimo pašalpas ir pensijų fondus?). Tai gerai, jeigu vyktų ne jums neįdomios lengvosios atletikos čempionatas, o artėjantis Europos vyrų krepšinio čempionatas, kuriam mirtinai reikėtų suremontuoti pvz. Kauno sporto halę (gal blogas pvz., nes nežinau, ar tokia dar išvis egzistuoja).

      Žinote, kad varžybas transliuos krūvos šalių TV su Eurosportu priešaky, kad atvažiuoja visos Europos žvaigždės, o Kauno sporto halėje krepšininkų persirengimo kambary jų laukia siurprizas – tikras turkiškas tualetas. Ar ir tuomet neperskirstytumėte prioritetų?

     • Muse, baigi mane sunervinti galutinai – prie ko čia vaiko auginimo pašalpos ir pensijų fondai. Pašalpų man niekas nemoka, o tuos 52 litus ėmiau tik vienerius metus. Pensijų fondus kaupia šimtai tūkstančių žmonių, o ne vien A.Račas. mano atlyginimas (net su pervedimais į PF) man kol kas garantuoja pakankamai didelę Sodros pensiją, tad rūpinuosi greičiau jau musėmis, o ne savimi.

      Dar – tikriausiai seniai vaikščiojote po Vilnių, o Kaune iš viso turbūt nesate buvę nė vienoje mokykloje. Ir kalbu ne apie jaunystės metus, nes mano dukra dar tik ketvirtokė.

      Lengvoji atletika man labai įdomi, kaip krepšinis ir dar kai kurios sporto šakos, tačiau atleiskite, bet man svarbiau, kaip jaučiasi mano, mano draugų, kaimynų ir kitų Lietuvos piliečių vaikai mokyklose, o ne turkai Kauno stadione.

      Todėl esu nuoširdus, o musės veidmainiauja sakydamos, kad joms labai rūpi Lietuvos įvaizdis.

      Hau.

     • Orka

      Mielas Artūrai, kažkaip man atrodo, kad be reikalo leidžiatės į tokias beprasmes diskusijas. Formuojasi čia aiškiai propozicinė, prokonservatoriška grupuotė. Ką beparašytumėt kritiško apie dabartinius, bus blogai. Nes jie balsavo už juos. Ir šiaip konservatorių gerbėjai pasižymi nesveiku fanatizmu. Ką konservatorius padarys – viskas bus gerai. Ir priešingai. Ieškos jūsų asmeniško ryšio su diskutuojamu klausimu, jūsų netinkamų politinių simpatijų ir t.t. Delfėjam po truputį. :)

     • nerijus

      Pastebėjimai geri…Ar jie pasitvirtins..?
      Kad konservatoriai, bent jau senoji karta, pasižymi šovinizmu/ fanatizmu, tai faktas…

     • Valentinas

      Mielas Orka,
      Bet ir jūs papuolate į tuos pačius spąstus ir demonstruojate nesveiką antikonsvervativizmą. Antikoncervatorių grupė čia seniai yra susiformavus ir labai aktyviai reiškiasi nerijaus, arūno ir kitų asmenyse. Jie visi pasižymi nesveiku fanatizmu.
      Šiuo gi konkrečiu klausimu aštri diskusija kaip tik padėjo išgryninti dvi alternatyvas:
      1. Pinigai naudojami atremontuoti stadioną, Lietuva kokybiškai suorganizuoja čempionatą, Lietuva turi gerą įvaizdį ar bent jau neturi blogo įvaizdžio.
      2. Pinigai nenaudojami stadiono remontui, o naudojami remontuoti mokyklas. Šiuo atveju Lietuva iš karto po 2 mėnesių patiria pažeminimą ir pasityčiojimą. Ar mokyklos renovuojamos? Gal taip, gal ir ne. Tas pats Račas nekartą kėlė klausimus apie statybų skaidrumą ir tikrai nereikėtų atmesti argumentų, kad sumažėjus statybų kainoms ta pati mokykla galėtų būti renovuota gerokai pigiau.
      Kad reikėjo apie tai anksčiau galvoti, niekas nesiginčijame, bet dabar turime tai ką turime. Reikia rinktis taip, kaip kiekvienam atrodo.
      Ir nekaltinkite prokonservatorių delfėjimu, nes abejotinų komentarų pateikia visokių pažiūrų žmonės, o pats blogo šeimininkas kažkodėl pradeda nervintis, kai Musė, ar kas nors kitas aštriau kritikuoja jo teiginius. Bet juk ginčuose gimsta tiesa ar ne?

     • Orka

      Mielas Valentinai,
      Kur aš čia pasireiškiau antikonservatizmu, ir dar nesveiku? Valdžios kritiku esu, buvau ir būsiu. Kiekvienas padorus pilietis turi žiūrėti į valdžios sprendimus su padidintu jautrumu. Kokia ji bebūtų, už ką bebalsavai. Na gerai, jei esi partinis ar aistringas valdančiųjų gerbėjas, gali santūriai patylėti ar bandyti argumentuotai atsikirsti. Beje, tikrai nesu antikonservatorius, turiu tarp jų gerų prietėlių, su kuriais gražiai pabendraujam.
      Dėl to stadiono. Gali būti, kad blogo autorius tikrai neįsigilino į problemą ir be reikalo iškėlė problemą. Bet čia jo reikalas po galais. Čia jo blogas. Na išsakė kažkas argumentus, tas atsikirto… Kam plūstis? Kam iš diskusijos daryt balaganą? Tu durnas, ne tu durnas…Dėl to ir rašiau, kad neverta.
      Deja, ne konservatoriai, o jų gerbėjai tikrai yra šiek tiek fanatiški ir šiek tiek per pikti. Daugelis jų…
      Jei to nematot, nesutarsim.
      Tiesą pasakius tokiuose dalykuose reikėtų geriau įsigilint, kad daryt išvadas. Gal galima tam stadionui iš kitur paimt, ne nuo mokyklų? Ir apskritai, mes tuo įvaizdžiu rūpinamės ne ten kur reikia. Toks pas lietuvį supratimas, svarbu, kad tualetas iš lauko gerai atrodytų, o kad smirda ir kraštai apdergti, tai nekreipiam dėmesio.

     • Valentinas

      Miela Orka,
      Su jumis sutinku beveik visame kame išskyrus vieną dalyką – aš niekur neminėjau, kad konkrečiai jūs esate fanatiška antikonservarosius ;)
      Tačiau sutikite, kad aštresnės diskusijos yra į naudą pačiam Artūrui, nes neleidžia užmigti ant laurų ir verčia nuolatos laikyti savo plunksną aštrią.

     • Orka

      Valentinai, kur tą riba tarp diskusijos ir plūdimosi? Kai žmonės geria, tai su išgertu alkoholio kiekiu diskusija aštrėja…ir žiūrėk skaitom kriminalinėse suvestinėse apie panaudotus pjovimo ar kirtimo įrankius, kaip tvirtus argumentus. :)
      O čia? Man atrodo, kad kai kurie peržengia ribą ir čia. Beje, čia esame svečiuose, „aštriai“ galime kirsti kur nors alfoje.

     • Valentinas

      Sutinku, kad svečiuose reikia elgtis pagarbiai šeiminko atžvilgiu. Bet mūsų atveju, įžūlūs svečiai padeda Artūrui geriau atsiskleisti ir parodyti savo tikrąjį Aš.

     • zekas

      visiems konservatorių gynėjams derėtų kritiškiau žiūrėti į tų ginamųjų veiklą.

      kaip norit, taip sakykit, bet konservatorių veikla yra ne kažin ką kokybiškesnė už kokių socdemų, ar ar liberalų. jei pastarieji du ir daugiau yra prisidirbę, tai tik todėl, kad konservatoriai mažiau buvo prileisti prie lovio. todėl konservatoriai yra jokia universali panacėja.

     • zekas

      Dumčiaus pasiūlymas nerodo jokio sveiko ūkiškumo. veikiau neūkiškumą. rūpintis finansavimu reikėjo iš anksto, o ne paskutiniais mėnesiais prieš renginį ir dar kai trūksta lėšų.

      atsimerkit pagaliau – Kauno konservatoriai ūkiškumu neblizga.

   • Donatas

    o aš maniau, kad Fredis ir Virgis buvo amnestuoti milijonieriaus proga? ar ne? nebesuprantu…

    • Donatai, jūs teisus. Bet jie labai išdidūs… Tiesa, turiu tam tikrų įtarimų, bet ką jau čia…

     • Donatas

      tai jie buvo amnestuoti, bet iš išdidumo nebegrįžo? ar norėjo grįžti, bet nebuvo amnestuoti? kuris čia atvejis teisingas?

     • Donatai, pirmas teisingas

     • Valentinas

      Fredis rašo haiku šedevrus Ligitos bloge ir dalinasi estetinėmis įžvalgomis. Ko jam čia grįžti?
      Virgis apskritai kažkur dingo. Turbūt galutinai gėda dėl Valinsko.

 • nerijus

  Įvaizdžiui pasitarnaus ir artėjantis Europos krepšinio čempionatas 2011 m.
  Projektai vis atnaujinami, nes najas projektas- nauji pinigėliai kišenėn.
  Kaip pavyzdį galiu pateikti Gerosios Vilties žiedą Vilniuje- projektas keistas net tris kartus…Ir visviena neišvengė kvailysčių, tokių, kaip perėja po viaduku, nuvažiavimai…ir t.t.

  p.s.teisingai muse zyziate, kad ir pačiam A.R. trūskta šaliskumo. Ir gan dažnai tai pastebiu.

  • Musė

   Dėl Europos krepšinio čempionato pritariu. Viena gerai surengta olimpiada įvaizdžio formavimo prasme padaro daugiau, nei šimtą metų spausdinami lankstinukai, perkami reklaminiai plotai užsienio žurnaluose ir dalinami ženkliukai.

   Žinoma, krepšinio čempionatas – ne Olimpinės žaidynės, bet visgi tai labai svarbu. Kaip ir Jaunimo lengvosios atletikos čempionatas, kaip ir visi kiti čempionatai.

   Man įdomu, kiek metų ir už kiek pinigų mes dabar turėtume PR’inti Lietuvą Prancūzijoje siekiant, kad jie pamirštų nepakartojamus įspūdžius iš Kauno futbolo stadiono. Arba Vokietijoje? Juk žinote, ką vokiečiams ir prancūzams reiškia futbolas. Italams taip pat.

   Vienas pravalas su stadionu nubraukia daugybės metų darbą visokių Turizmo informacijos centrų ir panašių įstaigų. Būtų mano valia, aš geriau juos visus uždaryčiau ir sutvarkyčiau tą vieną nelaimingą stadioną Kauna, kuris mums tiek metų daro gėdą!!! Aš gal perlenkiu truputį, bet manau, mintį supratote.

   • Valentinas

    Muse, yra vienas bet.
    Graikija organizavo Olimpiadą tai prisidarė tiek skolų, kad dabar ant bankroto ribos. O tai irgi nepridėjo pliusų įvaizdžiui.

    • Musė

     Aš sakiau, viena GERAI surengta olimpiada!!! Dėl to ir kašio, ir lengvosios atletikos čempionatai turi būti surengti GERAI, o tai reiškia, kad mažų mažiausiai, ko mums reikia – naujos dangos.

     Vien surengti bele kaip nėra jokia reklama. Surengti š*dinai yra nusikaltimas, šimtą kartų geriau tada išvis nerengti. Viskas turi blizgėte blizgėti. Manau, Pekinas puikiai pasinaudojo proga pataisyti Kinijos įvaizdį, kažkaip visi po to lyg ir nutilo apie žmogaus teisių pažeidimus, Tibetą ir t.t.

     Be to, skolos – dar ne viskas. Pvz. Barselonos olimpiada buvo puiki, o kažkur radau skaičius, kad jie liko skoloj 1.4 mlrd. dolerių. Bet kaip buvo pakeltas tuo metu pakankamai neišvystytas Ispanijos regionas, kiek turistų tebeplūsta ten ir t.t. Manau, ta olimpiada jau seniai atsipirko.

   • nerijus

    Nereikia tvarkyti, nes daug pavyzdžių rodo, kad naujas pigiau atsieina.

   • mdxacuk

    Muse, aš irgi jums pritariu. Nereikia nei Olimpiados. Artojų čempionatas už 20 milijonų įvaizdžiui yra ne ką blogiau. Nors irgi ne visos galimybės reklamai tada buvo išnaudotos iki galo. Kur dingo, pavyzdžiui, žinomas klipas su kumele Sigute ir Lietuvos artoju Nr.1?

    • Musė

     Jus nesišaipykite, o geriau atsakykite, ar jums neatrodo, kad su tokiu futbolo stadionu civilizuotam pasauliui mes atrodome kaip Borato šalis?

     • nerijus

      Užtat, turim Valdovų rūmus. Galėtų vidiniame kiemelyje suorganizuoti salės futbolo varžybas: AMB prieš Kubilių…

     • mdxacuk

      Muse, jei pažiūrėtumėt vakarykščius komentarus apie Dumčių, tai pamatytumėt, jog aš pats pirmas parašiau, kad Račas pučia burbulus su tuo stadionu. Ir už tai netgi buvau pagerbtas Šeimininko asmeniniu atsakymu. Jūs tikriausiai irgi dar susilauksit už „…puikų manipuliavimą viešąja nuomone…“

      Šiaip jei aš jums kur ir prieštarauju, tai tik iš mandagumo. Išskyrus Pareigytės atvejį.

  • Musė

   Dar Nerijui dėl Gerosios Vilties žiedo. Aš nesu labai giliai susipažinusi, bet kol kas esu kitokios nuomonės apie jį. Šis projektas buvo įgyvendintas neįtikėtinai greitai, nuostabu yra tai, kad vykdant tokį sudėtingą projektą, eismas visiškai nebuvo sustabdytas berods nė karto, nes tai viena pagrindinių miesto arterijų. Kažkur skaičiau, kad projektą įgyvendinusi įmonė gavo apdovanojimą, nes darbus pabaigė gerokai anksčiau termino.

   O dėl projekto keitimo – kiek žinau, mažiausiai vieną kartą projektas buvo keistas dėl to, kad gudrutis žaliosios trobelės savininkas (tos, kuri dabar kabo ant skardžio) užsiprašė iš savivaldybės už trobelę berods 5 mln. Buvo paskaičiuota, kad projekto keitimas kainuos pigiau. Gudrutis liko ant ledo, taip jam ir reikia.

   • nerijus

    Čia žiemai reikėjo kabinti medalį, o ne jiems. 2007- 2008 metų žiema leido jiems, projektą įgyvendinti greičiau.
    Eismas buvo stabdomas, liedžiant važiuoti tik maršrytiniam transportui.
    Tam „gudručiui“ kur „žalioje trobelėje“ buvo pasiūlyta, ar tai, 30 tūkst. už jo plotą ir namą, ir išsikraustymą? Mažokai, sakyčiau..? Kaip Jums? Kiek buvo atseikėta „verslininkams“, kurie tas „ant tako“ žemeles supirko? Milijonai…
    Kai butų kainos viršijo proto ribas ir pan., tai tas „žmogelis iš žalios trobelės“ neįstenktų už TOKIUS pinigus nei kaime sodybos įpirkti.
    Šiuo metu įgyvendinamas „vakarinis“ aplinkelio projektas. Ten, pastebėjau per „google earth“, taip pat yra net namų ( 18 vnt. ? ), kurie akivaizdžiai pastatyti, tyčia ar ne ( negaliu pasakyti ), tiesiai toje vietoje, kurioje turėtų eiti kelias. Jie yra Pašilaičiuose- Budiniškių gatvės gale ( už garažų ). Ir nereikia niekam apsimetinėti, jog nežinojo ir pan.
    Kaip su jais bus pasielgta? Kam jie priklauso: gyventojams ar įmonei?
    Jei bus nuspręsta- griauti. Kiek tai kainuos?

    • Musė

     Nerijau, nesiginčykite, man šią istoriją pasakojo taksistas, o taksistai viską žino geriausiai :) Jis pasakojo, kad ten ne šiaip žmogelis trobelėj, o gudrus ir įtakingas verslininkas. Ir kad siūlė jam ar 0.5 mln, ar 0.7, bet jam per mažai pasirodė. Mano šaltinis labai patikimas :)

     • nerijus

      Nezysiu ir nesiginčysiu, nes neverta…Turiu gerų draugų savivaldybėje…Daug ką pakužda.
      Taksistai, tai tokie patys, kaip ir kaime bobutės, nes veikia „sugedusio telefono“ principu: važiavo girtas konservatorius ar kitas ( konkurentas ) verslininkas ir pakuždėjo, o taksistas „per…kuždėjo“… Tamsta tiki blevyzgomis ir jomis gyveni.

     • nerijus

      Ir be to. muse, teigiai, kad siūlė 5 lemonus? kaip čia taip greitai nuomonę pakeitei?
      Ir be to, muse, ar tamstai būtumėte sutikus už 0,5 lemono parduoti ir tokioje startegiškai svarbioje vietoje? Nemanau. Kaina neatitiko rinkos kainų.
      Kas buvo arčiau „lovio“, turėjo daugiau pažinčių, tas už savo VARGANĄ sklypelį gavo po kelis lemonus.

 • Orka

  Įvaizdis yra, mielas Artūrai… Vagių ir pigių moterų šalies įvaizdis… Smilkiems ir vidutiniams vakarų verslininkams, bandžiusiems čia kurti verslą, – šalis, kurioj įmonė įsteigiama per rekordiškai ilgą laiką su rekordiškai didžiuliu skaičiumi biurokratinių barjerų. Mūsų biurokratija už tuos milijonus tikrai pasistengė. Tobulas biurokratas gali sugadint net pačią geriausią idėją, o jei jam dar šitiek milijonų…
  Kai pirmą kart išgirdau apie „drąsią“ šalį, jergutėliau, pagalvojau, didžiausi bailiai esame ir, še tau, drąsi šalis.
  Drąsūs buvom 1991 – aisias. Už dyką.
  Ką tie drąsuoliai norėjo pasakyti pasauliui, negaliu suprast iki šiol. Gal čia buvo aliuzija į mūsų „drąsų“ prezidentą? O tiksliau į mūsų užsienio politikos formuotojų – lūzerių grupelę? Bet toje erdvėje jis(jie) ir liko nevykę išsišokėliai, navykusiai bandę vaidint lyderius ir galų gale likę lūzeriais. O gal mūsų „drąsius“ tautiečius, be jokios baimės būt nubaustais, plėšiančius ir vagiančius viską, ką galima?
  O taip reikėjo ir tebereikia, kad į kiekvieną linkstantį investuoti ar šiaip atvykstantį pasižvalgyti žiūrėtume su pagarba, kad padėtume susiorentuoti ir su malonumu čia palikti ar pasilikti.
  Visuomenė, nuo gyvenančio žemiau skurdo ribos iki paties premjero, ypač biurokratai, suvalgę tuos 63 mln., „drąsiai“ žiūrėdami į verslininką, mato jame potencialų sukčių ar net nusikaltėlį, vietoje to, kad matytų potencialų BVP kūrėją ir pačią efektyviausią antikrizinę priemonę…
  O galėjome būti kokiais nors helpful ar thankful… pirmiau sau o po to ir kitiems.

 • Didžiai Gerbiamas

  Pagal tarybinės partinės propagandos standartus manipuliavimas faktais, konteksto nutylėjimas, iškraipymas, klastojimas, pusiautiesa, pusiaumelas ir panašūs fokusai yra legalūs, priimtini ir netgi labai pageidautini metodai.

  Gerb. Račo garbei reikia pripažinti, kad kaip savamokslis pedagoginės pakraipos propagandistas jis tuos metodus yra įvaldęs beveik tobulai. Jei kam nepatinka negailestingas ir bekompromisinis gerb. Račo tiesos žodis, tas neabejotinai yra konservų agentas ir padlaižys.

  • Didižiai Negerbiamas, rizikuojate tapti šviesios atminties šiame tinklaraštyje. Aš juk nevadinu jūsų pamaldžiu populistkrikščiondemokratinės krypties pseudointelektualiu valdžios padlaižūnu, tai kodėl tamsta taip nepagarbiai užsipuolate mano asmenį?…

 • mdxacuk

  Ponas Račai, kol kas dar neverkit dėl pensijos, nes dar ne taip blogai – estai VISAI sustabdė pervedimus į privačius fondus. Manau, kad ir Kubilius sustabdys, tada ir paverksit iki valiai. Tik nepamirškit, kad tuos pinigus, kuriuos perveda į ŠIMTŲ TŪKSTANČIŲ sąskaitas fonduose, sodrai kompensuoja iš biudžeto. Irgi ŠIMTŲ TŪKSTANČIŲ mokesčių mokėtojų pinigais. Taigi faktiškai išeina, kad dabartiniai sodros pensininkai dėl jūsų privataus fondo nenukenčia, o jūs pats esate iš biudžeto netgi premijuojamas (atsiprašau – už ką?). Tai gal ir iš tikrųjų racionalu tokiu metu iš viso tas premijas panaikinti. Gal netgi racionaliau nuo to ir pradėti, o jau paskui mažinti pašalpas motinoms.

  • Mielas mdxacuk, neklaidinkite. Jei tikrai įdomu, paieškokite ir surasite, ką iš tiesų nusprendė padaryti estai ir kaip jų sprendimas skiriasi nuo mūsų. Tada galėsime padiskutuoti.

   O tamstos pasvarstymai apie apie premijavimą iš biudžeto, švelniai tariant, šiek tiek nelogiški.

   Ir niekaip nesuprantu, kodėl vis pamirštate, kaip viskas prasidėjo ir koks buvo pasirinkimas.

 • Didžiai Gerbiamas

  Aš tai siūlyčiau surengti čia komjaunimo susirinkimą ir apsvarstyti kai kuriuos idėjiškai ir morališkai nepatvarius draugus. Račas galėtų būti pirmininkas, Orka – sekretorius. Kokius 5 kandidatus svarstymui galėčiau nesunkiai nurodyt, pirmoji galėtų būti panelė Musė. Pradžiai galima būtų „поставить на вид“, o paskiau jau priimti ir orgišvadas.

  • Didžiai Negerbiamas, susirinkimus renkite savo tinklaraštyje, o su savo sąmoju pasisūlykite į Humoro klubą. ten labai tiks – po M.V ir J.J. Galėsite pavyzdžiui, pasakyti : aš komjaunuolis ir paksistas Artūras Račas ir mano kelnės iš velveto. Pažadu, visi labai juoksis.

 • Slyvanosis

  Aš kategoriškai nesutinku, kad nėra Lietuvos įvaizdžio. Jis yra, ir dar koks!!!
  Tiesa, jo formavimas nedaug paveiktas tam tikslui formaliai išleistų valdiškų 63 M litų.
  Lietuvos įvaizdis kitų, ant žemės plutos gyvenčių, žmonių sąmonėje formuojamas iš 3M smiltelių, suplautų išdžiuvusio ledynmečio ežero dugne.
  Bet gal kalbama apie Lietuvos prekinį ženklą?
  Tai gi nieko įspūdingesnio už „Shoping’n’fucking“ Lietuvoj nėra.
  Europos Tailandas esame…

  • Tomas

   Tas Lietuvos įvaizdis, koks yra – niekaip nesusijęs su tuo – ką daro einamu momentu už įvaizdžio kūrimą atsakinga institucija. Lietuvos įvaizdis – tai mes – Lietuvos žmonės. Visa kita yra šalutiniai dalykai arba pasekmės.

 • Didžiai Gerbiamas

  Gerb. Valentinas tikriausiai bus antras eilėj po panelės Musės priimant org_išvadas. Panelei Musei šiandien tiesiog pasisekė, kad jos darbas baigiasi penktą valandą ir namie ji galbūt neturi interneto. Kitaip dar šiandien būtų spėjus prisišnekėt iki org_išvadų ir rytoj galėtų atsidėt haikų kūrimui pas Ligitą. O dabar iki rytojaus gal bus atvėsus ir išdūkus. Bet garantuoju, kad jos šiandieniniai fanatiški kraštutinai propoziciniai ir prokonservaciniai išpuoliai nebus pamiršti… Dabar galvoju, ar panelė Musė negalėtų būti klastingai užsimaskavusi Juknevičienė arba Degutienė???

  • Orka

   Didžiai „gerbiamas“, mano apibūdinimai tiesiai nuo liežuvio greičiau buvo skirti tamstai, nei musei. Ar, tamsta, visada atėjęs į svečius repliojate per kambarius purvinais batais ir po to replikuojate, kad šeimininko grindys purvinos, pasenusios ir nemadingos?

 • rasuole

  zodziu tep pinigeliu nera… ivaizdzio nera… reklamuokimes kaip kas mokam:) kol pinigeliu valstybei uzteko nereikejo,jokiu auditu ir pinigeliai byrejo,kaip kiaurai reti, tik krizius uzejo ir prasidejo,gal apsivalysim nuo pinigeliu ploviku?

 • Pingback: Laikas kalendoriui? » Auksinė varpa LT()