Tolerancijos žmogus 2008: Zeppelinus nebuvo nominuotas…

Sugiharos fondas „Diplomatai – už gyvybę“ šiandien paskelbė kandidatus tapti „Tolerancijos žmogumi 2008“.

Tačiau tarp jų kažkodėl nėra Zeppelinus, kuris taip pat argumentuotai buvo pasiūlytas šiai nominacijai.

Na, bent jau taip skelbia Sugiharos fondo valdyba, pranešusi, kad nominuoti teisininkas Dainius Žalimas, kultūrologas Laimantas Jonušys bei žurnalistai Mykolas Drunga ir Kęstutis Girnius.

Visi- neabejotinai žinomi asmenys, savo srities profesionalai.

Tačiau skaitau, ką rašo Sugiharos fondas:

Tolerancijos žmogumi gali būti skelbiamas Lietuvos pilietis, savo veiksmais, viešu pavyzdžiu arba atviru žodžiu stojęs prieš ksenofobijos ir antisemitizmo, kitaminčių, kitatikių bei kitataučių persekiojimą, pasisakęs prieš radikalizmo apraiškas bei prietarus politiniame – visuomeniniame Lietuvos gyvenime.

Grįžtu prie 2008 metų Tolerancijos žmogaus nominantų pavardžių ir klausiu savęs: ar tikrai tai tie žmonės? Ar tikrai nebuvo pernai asmenų, savo veikla nemažai prisidėjusių prie visų aukščiau nurodytų „radikalizmo apraiškų bei prietarų“ kritikos Lietuvoje.

Pradedant nuo jau paminėto Zeppelinus, galima prisiminti ir N.Vasiliauskaitę, nuolat rašančią apie tai, ką mini Sugiharos fondas.

L.Donskis, A.Vinokuras, V.Laučius. Ar jie neskatino būti labiau tolerantiškiems ne mažiau nei D.Žalimas ar M.Drunga?

Ir tai tik kelios pavardės, kurios iš karto ateina į galvą išgirdus terminną „tolerancija“. Jų tikrai yra daugiau ir atsiprašau tų, kurių nepaminėjau.

Nenoriu nieko įžeisti, tačiau manau, kad tikrai būtų gražu nominuoti ne vien vainamąjį „establishment’ą“, ar rinktis kandidatus politiniais motyvais, kaip, mano labai subjektyvia nuomone, buvo padaryta pernai, kai Tolerancijos žmogumi tapo J.Šeduikytė.

Galima juk nominuoti ir vadinamuosius „žmones iš šalies“.

Tai būtų paprasčiausias pagarbos ženklas.

Dabar viskas labiau panašu į  draugų ratelį…

Sugiharos fondas skelbia, kad „nominaciją savo vardu skelbia Sugiharos fondo – “Diplomatai už gyvybę” valdyba, atsižvelgdama į visuomeninės ekpertų komisijos siūlymus“.

Valdybos sąrašą radau: Ramūnas Garbaravičius (valdybos pirmininkas), Egidijus Aleksandravičius (fondo direktorius), Arvydas Garbaravičius, Freddi Opsomer, Alfred Erich Senn, Nabuki Sugihara, Julius Šmulkštys, Liudas Truska, Irena Veisaitė

Visuomeninės ekspertų komisijos sąrašo rasti nepavyko…

Ir vis tiek esu įsitikinęs, kad Zeppelinus turėjo būti nominuotas. Vien jau todėl, kad pasiūlytas jis buvo taip pat „žmonių iš šalies“.

(12 balsų, vidurkis: 4,25 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Artūrai, aš tikiuosiu, jūs prieš taip rimtai teigdamas apie tai, kad Zeppelinus turėtų būti nominuotas, skaitėte jo tinklaraštį: zeppelinus.livejournal.com?

  • Mielas Nejaugi, jei jau įdėjau nuorodą į jo tinklaraštį, tai tikriausiai esu skaitęs… Tiesa, turiu prisipažinti, kad visų iki vieno įrašų tikrai nesu perskaitęs

   Turite priekaištų? Klokite, gal pakeisiu savo nuomonę.

   • Anonimas

    Ir čia kurie Zeppelinus įrašai tokie tolerantiški? Apie gėjus? Mano giliu įsitikinimu, žydų mokyklos demaskavimas buvo provokacija, su tikslu: štai aš parašysiu ir niekas nesikeis, taip dar kartą bus galima įrodyti, kad visi lygūs, bet išrinktoji tauta – lygesnė. Jums nesusidaro toks įspūdis?

    • „provokacija, su tikslu: štai aš parašysiu ir niekas nesikeis, taip dar kartą bus galima įrodyti, kad visi lygūs, bet išrinktoji tauta – lygesnė.“

     Bet tai juk jis panašiai ir įrodė, nepatekdamas į nominuotųjų sąrašą. Asmenys, demaskuojantys netolerancijos apraiškas tarp tos tautos atstovų, negali ten patekti. Nesakau, kad dėl to kaltas pasaulinis sąmokslas, tačiau kryptingai tendencinga Sugiharos fondo veikla – laisvai.

   • Anonimas

    http://www.alfa.lt/straipsnis/10248641/?Teisiamas.skinas..dainaves.Grazi.Lietuva.be.rusu=2009-01-26_15-06

    Štai, alfos medžiaga. Zeppelinus labai aktyviai rašė, kad šių eitynių dalyviai nieko nepažeidė, nieko blogo nedarė ir šiaip yra patriotiškas jaunimas, o daina „Graži Lietuva be rusų“ arba „Juden raus“ tai nieku būdu nėra kvietimas smurtauti.

    Žodžio meistras, ne kitaip. Nors suprantu ir jūsų poziciją – jūs simpatizuojate vienišiems kovotojams, panašu, net nelabai svarbu, kurioje pusėje jie stovi.

    • „Zeppelinus labai aktyviai rašė, kad šių eitynių dalyviai nieko nepažeidė, nieko blogo nedarė ir šiaip yra patriotiškas jaunimas, o daina “Graži Lietuva be rusų” arba “Juden raus” tai nieku būdu nėra kvietimas smurtauti.“

     O jūs labai smarkiai iškreipiate jo poziciją. Kiek aš pamenu, jis buvo visąlaik už tai, kad veiksmai šūkius šūkavusių skinų (kaip ir savanorės Iljinych) atžvilgiu būtų teisiškai pagrįsti ir nebūtų naudojamos politinio spaudimo priemonės. Pvz., apie kovo 11-osios eiseną jis rašė čia:

     http://zeppelinus.livejournal.com/2522.html

     Beje, “Graži Lietuva be rusų” tikrai nėra TIESIOGINIS raginimas smurtauti. Netolerantiškas, nepolitkorektiškas ir dar koks nors veiksmas, tačiau taip pat ir sena rezistencinė daina. Galima išvedinėti įvairias interpretacijas pagal tai, kas ką galėjo pagalvoti tai išgirdę, bet praktiškai tai jau veda į „minčių policiją“.

  • Anonimas

   Ka darysi, viskam kas nepersoka kodeksu nustatytos ribos, taikomos tik musu paciu ir sau nusistatomos ne/tolerantiskumo ribos. Toje pilkoje zonoje reiksmiu pasiskirstymas labai nevienalytis. Taigi, formaliai vertinant, ir Zeppelinus, turbut, tolerantiskas.

   P.S. Nesu susipazines su minetos mokyklos tema, jei aprasyti faktai – tiesa, tada ne kas, ne kas…

 • Anonimas

  aš būčiau siūlęs Fredis *

  • Rimtai jį būtum siūlęs? Įdomu;) O šiaip, manau, kad tokie rinkimai dažnai turi politinį atspalvį. Laimi tas, kam kaip ir priklauso laimėti.

   • Anonimas

    žinoma , kad nerimtai

 • Anonimas

  Nida Vasiliauskaitė labai sutoleravo seimo riaušininkus. Netgi parašė straipsnį, kuriame išdėstė, kad tai yra politinio protesto forma. Tikrai tolerantiška.
  Ir dar pastebėjau, kad ji labai tolerantiška visiems, kurie nesutinka su jos nuomone. Žiauriai tolerantiška.

  • „Nida Vasiliauskaitė labai sutoleravo seimo riaušininkus.“

   Žalimas irgi labai sutoleravo tokį veikėją kaip Murzą. Sakysit, Murza tolerancijos nevertas? Tačiau teisingumo ir vienodų standartų – tikrai taip, kaip ir bet kuris iš mūsų. Po skandalingųjų praeitų metų Ariogalos tremtinių suvažiavimo įvykių Žalimas, remdamasis greičiausiai partiniais (konservatorių) interesais, užsipuolė žiniasklaidoje Murzą ir jo partiją („Kodėl Lietuvoje atvirai veikia nacių partija?“), taip, matyt, norėdamas pridengti vieno savo lyderių V. Landsbergio (žmogaus, kurį aš, beje, šiaip pakankamai gerbiu) neteisėtus veiksmus. Landsbergis, nelaukdamas policijos ir teismų sprendimų, užsiundė ant murzininkų minią, remdamasis vien savo požiūriu („murzininkai – fašistai“). Analogiškai ir Žalimas ragina minėtame straipsnyje imtis Murzos teisinio persekiojimo, remdamasis vien savo intuicija (tarkim, „simbolių panašumu“, – nors, kiek bežiūrėjau, renginyje murzininkai tebuvo tik su raudonom vėliavom su juodu kryžium – taigi, net vizualiai ne per daugiausia panašiom su nacių, tų, kur kryžius baltame apskritime jie pernai renginyje neturėjo).

 • Right… Ar tikrai gali tolerancijos žmogumi būti paskelbtas tas, kuris mano, kad visi gėjų paradai yra pilni nuogų užpakalių, ir Imbrasas labai teisingai padarė neleisdamas organizuoti elementaraus praėjimo (be nuogų užpakalių ir bizūnėlių) Vilniuje? Ar, netgi elementariai imant, tiesiog yra prieš tam tikrus žmonių apsisprendimus ką mylėti? O gal tas, kuris pavadina savo įrašą „O jūs vaikai taip darykit, kaip negrelis daro?“

  Tolerantiškas? Atsiprašau. Geriausiu atveju nacionalistas-konservatorius.

  • Aurimai, o Tu skaitei tą įrašą, kurio pavadinimą nurodei? Aš perskaičiau…

   Ir dar man smalsu – remdamasis kuo Tu padarei išvadą, kad Zeppelinus mano, kad „visi gėjų paradai yra pilni nuogų užpakalių“?

   • Neskaičiau, nes, kaip ne kartą „kai kas“ pastebėjo antraštės yra labai svarbu :)

    O dėl paradų – na, o kaip tada paaiškinti šitą įrašą?

    • Pagavau:)… ir žinai ką, tas „kai kas“ taip pat sako, kad ne viską reikia skaityti paraidžiui…

     Beje, tą įrašą perskaičiau ir man kilo įtarimas, kad kai kas jį taip pat perskaitė paraidžiui:)

     • Hm, tai laikraščiams negalima, o blogeriams galima?

      Ir+. Jei sakykim, aš perskaičiau paraidžiui (nors man atrodo, kad ten daugiau nėra ką perskaityti), tai taip pat turbūt perskaičiau ne aš vienas. Jei paraidžiui perskaitęs žmogus neturėjo išankstinės nuomonės, dabar jo nuomonė – toli gražu ne tolerantiška. Ar galima rizikuoti tokiais dalykais teikiant tokius apdovanojimus?

     • O kur aš sakiau, kad laikraščiams negalima, o blogeriams galima? Užmušk nepamenu…:)

     • Nu c’mon. Žmogus pavadinime naudoja žodį „negrelis“, kuris nori nenori turi įžeidžiantį atspalvį. Yra du variantai: pirmas, kad tekstas toks pat (t.y. įžeidžiantis), antras – kad antraštė tik sudominti skaitytojus. Pirmas by default į Tolerancijos apdovanojimus nepretenduoja. Antru variantu būtų galima sakyti, kad tai nieko, bet kaip Tu pats sakai, antraštės _negali_ tarnauti tokiems tikslams. Ir be to, siekti populiarumo tokiom antraštėm irgi nėra pats geriausias požymis (nebent toks, pvz. buvo filmo pavadinimas ir tai nėra autoriaus sugalvota antraštė). Tad kaip bepasuksi, tolerantiškas žmogus nevartotų tokio žodžio savo įrašo antraštėje.

      Aš sutinku, kad šiaip Zeppelinus daro labai gerą darbą, kad primena, jog tolerancija != susitaikymas ir kelio davimas kitiems, o tik leidimas kitiems gyventi. Ir kartu labai gražiai pastebi, kaip prisidengiant „tolerancija“ išnaudojami patys lietuviai ar viešoji rimtis, ar dar kas. Bet kartais jis gindamas tą „tikrąją toleranciją“ nuplaukia nuo tolerancijos atžymos.

     • @Aurimas

      Nu c’mon. Žmogus pavadinime naudoja žodį “negrelis”, kuris nori nenori turi įžeidžiantį atspalvį.

      Atsiprašau, kad kišuosi į svetimą pokalbį, gerbiamas Aurimai, bet noriu eilinį kartą eliminuoti vieną viešojoje erdvėje sparčiai plintančią klaidingą nuostatą – dėl žodžio „negras“ vartosenos lietuvių kalboje.

      Tamstos žiniai, mūsų kalboje, skirtingai nuo anglų ir nekurių kitų, žodis „negras“ neturi jokios, pabrėžiu – jokios – neigiamos, menknančios ar įžeidžiančios konotacijos!

      Nebūtina manimi tikėti – visiems abejojantiems siūlau patiems pasižiūrėti į
      Dabartinės lietuvių kalbos žodyną.

      Jame aptinkame, kad:

      negr|as, ~ė dkt. (2)
      juodaodis Afrikos gyventojas arba išeivis

      Suprantate? Tai yra normalus ir visiškai neįžeidus lietuvių kalbos žodis, kaip rusas, lenkas ar žydas…

      Beje, rusu kalboje žodis „žyd“ yra toks pat įžeidimas, kaip „nigger“ ar „negro“ anglų kalboje, bet kažkodėl nesakote, kad lietuviškai vadindami žydus žydais mes juos įžeidžiame? Kodėl tat „negro“ atveju taikote kitokią taisyklę?

      IMHO, derėtu visgi būti nuoseklesniems.
      ____________________

      Dar kartą atsiprašau, kad pertraukiau….

      P.S. taip Jus nugasdinęs „negrelis“ mano teksto antraštėje yra viso labo surimuotas su „Jurgelis“ – nieko daugiau.

    • Na va, kaip ir beveik susišnekėjome…:)

 • Žalimas tai čia tas kur Olekai patarinėjo KAM-e ? Geras pasirinkimas. Drunga – kaunietis, kuris šeštadienio rytais skaito per LR užsienio spaudos santraukas? Jei šis, tai labai malonus balso tembras, tai ne jaunas žmogus, matęs ir šilta ir šalta, matyt buvo paslydęs gyvenime, kad Siaurukui viešą laišką į alfa parašė. Taip pat labai geras pasirinkimas.
  max’ui, manęs nesiūlyk, šiandien būčiau Bruverei paleidęs šlepetę jei susitikčiau akis į akį, baisiai šlykščiai puolė jau net ne valdžią, o žmones, kurie už šią valdžią balsavo teigdamas melagingą apie juos charakterisiką. ŽR šiandien su Bruveriu jau peržengė padorumo ribas.

  • Anonimas

   tada nesiūlau …

 • Anonimas

  Per radiją teko klausytis (berods TV laidą, nepamenu, nes TV neveizėju) – tai p. Žalimas man nepasirodė tolerantiškas kitamaniams (basiakų globalizacijos šalininkams).
  Reiškia šiandien jei madinga yra oligarchų globalizacija, tai valio… o jau ta, kuri šiandien trypiama, kaip po 50 metų manau bus lygiai taip pat trypiama ir oligarchų globalizacija – tai jai gali būti ne tolerantiškas.

 • Anonimas

  Gaila, kad nenominavo – būtų parodę bent kiek atviresnį žvilgsnį nei daugelis čia komentavusiųjų, kurie net nepasivargina normaliai paskaityt Zeppelino blogo – gal pamatytų, kad ne viskas, kur minimi gėjai, yra neapykantos kurstymas… Vienu žodžiu, sunku alternatyviai minčiai :)

 • Anonimas

  Jei jau kažkam kilo abejonės, iš kurio galo reikia skaityti tą įrašą, tai siūlyčiau kreiptis išaiškinimo, pavyzdžiui, į N. Vasiliauskaitę. Kas kitas jei ne ji yra neginčytinas tolerancijos etalonas ir autoritetas, ypač šitoj specifinėj tolerancijos srity. Būtų tiesiog įdomu išgirsti jos nuomonę apie kitą (buvusį) potencialų nominantą.

 • Anonimas

  Laimantas Jonušys negali būti nominuotas vien dėl balse paskelbto teksto…. kur minimi buduliai…

  http://www.balsas.lt/naujiena/234695/prabilus-buduliu-gynejams/rubrika:naujienos-lietuva-komentaraiiranalize-lietuva

  kažkoks nesveikas padlaižiavimas valdžiai, naudojant gatvės žargoną… ir jis kultūrologas??? gavnologas, pasakyčiau

 • Na, štai, kaip visada paskutinis sužinau naujienas…:)

  Nebūčiau užsukes čia, tai ir nebūčiau sužinojes…
  ___________________

  Ką gali pasakyti šia tema?

  Man asmeniškai buvo įdomu – ar mūsų gerbiami tolerancijos ideologijos skleidėjai Lietuvoje taiko vienodą matą visais atvejais, ar visgi jų kišenėse kyšo įvairių ilgių „metrai“?

  Atsakymą kaip ir gavau.
  __________________

  Paprognuozuosiu:

  manau, kad Tolerancijos žmogaus vardą šiemet gaus D.Žalimas – mat jis tikrai nemažai nuveikė srityje, kurią aš asmeniškai apibrėžčiau, kaip kurstymas prieš kitaminčius, bet juk tai ir atitinka tam tikrą tolerancijos sampratą? :)

 • Anonimas

  Manau, kad Lietuvoje įstatymu yra būtina laikinai uždrausti visokias panašias nominacijas – kol nemokame tai daryti.
  Mačiau dar vieną.
  Reikalas tas, kad žmonės, kurie 20 metų dirba, t.t. 10 visiškai nemokamai ir šioje srityje kol kas yra vieninteliai Lietuvoje (Europoje – 1993-1996 m.) – perskaito, kad tik ką viešumoje pasirodęs reiškinys, patampa vėliavnešiu…
  Dėl įdomumo paklausiau vieno viešųjų asą…
  Žmogau sako – jūs gi ne sensacija. O mūsų reikalae reikia sensacijos… tad štai tiems labusiukams sukalame, kad pirmą kartą lietuvos istorijoje… ir ką visi blizgantys žurnalai vienu ypu suklykia…
  Štai ir visas fokusas… o pavyzdys turėtų būti šiuo klausimu latvių strelki, kurie jokių apdovanojimų nepripažino… ne dėl jo stengėsi…

 • Anonimas

  Na nežinau. Skaitau zeppelinus blogą, o tarp eilučių — juden raus! :(

  • Anonimas

   Manau, jis ar ji ir pats/pati nenoretu gauti nominacijos, juk anot Zeppelinus: „Tolerancija – nenatūrali, iracionali individo ar visuomenės elgsena, pasireiškianti pakantumu vyraujančių toje visuomenėje etinių normų pažeidimui, nepagarbos nusistovėjusioms tradicijoms pasireiškimams bei vertybinių nuostatų niekinimui, o taip pat svetimų etinių normų, tradicijų bei vertybinių nuostatų primetimui.“

   Cia jau perlas…

   • @Darius

    Cia jau perlas…

    …taip, minėtas apibrėžimas nėra tobulas – reikėtu jį papildyti, kad išreikštu visas to reiškinio savybęs.

    Bet, gerbiamas Dariau, ar turite geresnį?

    Įgarsinkite – su malonumu pasinaudosiu.

    • Anonimas

     Pameginkite uzmesti aki i zodynus. Ten pakankamai tikslus apibrezimai. Tik nesusigundykit vien kokiu nors „Jaunojo tautininko esminiu ir tautiskai teisingu terminu zodyneliu“, galite susidaryti vienpuse nuomone.

     • @Darius

      Pameginkite uzmesti aki i zodynus.

      Dėkui už patarimą – pats tikrai nebūčiau susipratęs…:)

      Betgi truputį nusivyliau – vanasi, geresnio apibrėžimo neturite? O aš tikėjausi… :(

  • @Tomas

   Mane asmeniškai tai labiausiai ir liūdina, kad mūsuose dažnas, netgi ragavęs aukštųjų mokslų, taip ir neįgija bent jau pradinių tekstų suvokimo ir analizės įgūdžių….:(

   Toks jausmas, kad dabartiniuose universitetuose tiesiog galvosna įkalami tam tikri kuoliukai, pagal kuriuos žmonės ir reaguoja į parašytą ar išgirstą, net nebandydami suprasti, kas ten išdėstyta….

   Dar vienas argumentas aukštojo mokslo reformos būtinumui.

 • O tai gal problema tavyje jei tokie keisti reginiai tarp eilučių?
  Zeppelinus niekur nepasisakė prieš žydus kaip tautybę, o tik prieš kai kurių žydų vykdomą lietuvių, lenkų, rusų ir kitų Lietuvos tautinių mažumų diskriminaciją. Ir ne tik pasisakė – jis pasiekė kad bent jau vienu atveju ta diskriminacija išnyko!
  Iš Zeppelinus galėtų mokytis tokios tolerantiškomis apsimetančios organizacijos kaip ŽTSI ar TJA – jos kol kas skųsdamos Interneto komentatorius tik sukiršino visuomenę ir padidino įžeidžių komentarų skaičių.
  Būtent todėl Zeppelinus kaip niekas kitas nusipelno 2008 metų tolerancijos žmogaus vardo.

  • Anonimas

   Drąsus? Nežinau. Turintis ir ginantis savo nuomonę? Be jokios abejonės. Nacionalistas? Visų pirmiausia. Tolerantiškas? Jūs turbūt juokaujat?

   • Geriausia būtų į konkurso nuostatas iš karto įrašyti, kad nacionalistai ir konservatoriai negali būti nominuojami, nes koks iš jų tolerantiškumas – arba apsimestinis, arba neatitinkantis kanonų, cha cha.

 • Anonimas

  Aš pagalvojau, kad dėl Zepplelinus Račas juokavo :)) Štai http://zeppelinus.livejournal.com/10318.html#cutid1 puikiai jo toleranciją iliustruojantis straipsnis. Jis nežino kaip vaikučiams paaiškinti drabužiais nepridengto žmogaus kūno išvaizdą…

  O paradai puikiai atlieka savo kovos su netolerancija misiją. Jei dauguma lyg ir apsiprato su mintimi, kad kažkas gali mylėti savo lyties asmenį, tai organų vis dar bijo kaip maro ;)

  • O, štai ir gyvas pavyzdys, patvirtinantis Zeppelinus tekstų, kad ir mėgėjiškų šiek tiek, taiklumą ir prasmingumą. O kažkas dar rašė, kad jie klaidinantys („Jei paraidžiui perskaitęs žmogus neturėjo išankstinės nuomonės, dabar jo nuomonė – toli gražu ne tolerantiška“).

   Undinė, atėjusi iš visuomeninio gėjų ir lesbiečių tinklalapio, kur buvo irgi paskelbtas šis tekstas apie nominacijas, toleranciją supranta vienpusiškai: ten, kur daugumos kultūrinės normos neatitinka mažumos arba atskiro individo normų, jos turi būti sutryptos. Tai vadintina „kovos su netolerancija misija“.

 • Mylėti galima, tačiau ar būtina tą meilę viešai visur demonstruoti. Juk meilė – tai intymu:)

 • Anonimas

  Taip Undine, vaikučiams privalo būti parodoma, kad ne tik galima mylėti tos pačios lyties asmenį, bet ir kaip, ir kokiais būdais atlikti „mylėjimą“.

 • Anonimas

  Jei jau diskutuojate apie tai, ką kam dera ar nedera rodyti, tai pats laikas patiems susimąstyti apie savo toleranciją. O apie sutryptas daugumos teises jau eilinį kartą jau net nebejuokinga skaityti – neabejoju, kad nei Salviui dulkintis su vyrais, nei žiūrovams prieš savo norą parado metu išsirengti neprivaloma ;)

  • Ačiū už leidimą, kaip jūs išsireiškiate savo meilės kalba, nesidulkint, bet aš nenorėčiau, kad ir organais man matant būtų mojuojama… Aišku, jūs galit sakyti, kad taip pažeidžiamos kokios nors jūsų prigimtinės, seksualinės saviraiškos, biologinės, nudistinės, postmodernistinės kūrybinės ar dar kokios teisės, bet abipusio susikalbėjimo ir tolerancijos terminų tada čia jau nekaišiokit.

 • Anonimas

  Ak, tai tolerancija yra nurodinėjimas kitiems žmonėms, kaip jie turi atrodyti, ką rodyti ir ko nerodyti?