Citata #128 Ką lietuviai labiausiai skaito per krizę?

Perkamiausios knygos

2009 m. sausio 19-25 dienomis

Knygynas „Baltos lankos“

 

1.      Lengvas būdas sulieknėti. Allen Carr; Lengvas būdas, 32.30 Lt

2.      Saulėlydis. Stephenie Meyer; Alma littera, 42.90 Lt

3.   Lengvas būdas mesti rūkyti. Allen Carr; Lengvas būdas, 32.30 Lt

(6 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  O ta knygutė „mesi rūkyti“ – veikia..
  Keli pažįstami, ilgamečiai rūkoriai, metė ir neberūko. Ir NEBENORI net.
  Tik reikia ją skaityt atidžiai nuo pradžios iki galo, nepraleidžiant to kas iš pirmo žvilgnsio atrodo „vienoda ir tas pats per tą patį“..

  Reiktų ją Obamai paskaityt, nebesiskųstu kaip jam sunku Baluosiuose rūmuose..

 • Linksmai čia… Nors jei reikalai eisis taip ir toliau, tai pirma knyga turėtų prarasti savo pozicijas. Turėtų iškilti leidiniai pavadinimais „Patiekalai iš bulvių ir kruopų“, „Valgyk taupydamas“ ir pan. :)
  o šiaip, truputį off topic:

  (ištrauka iš pokalbio su vienu pažįstamu)
  – Tu tiki reinkarnacija?
  – Nu, gal ir yra toks dalykas…
  – Kaip manai, kuo kitam gyvenime atgimsta visokių vagių sielos?
  – Ką žinau, gal šūdvabaliais kokiais…
  – O labai užkietėjusių banditų ir žulikų?
  – Nu, tų sielos už bausmę tikriausiai lietuviais maximų darbuotojais, mokytojais ir pan. atgimsta…

 • Anonimas

  Na „Saulėlydis. Stephenie Meyer“ ir tolimesnės serijos knygos JAV sparčiai artėja prie perkamiausios visų laikų knygų serijos vardo. Juose puikiai suderintas nuotykinės „fentezi“ ir meilės romano stilius. Nieko nuostabaus, kad ir Lietuvoje ji populiari. Kitos A.Račo nurodytos yra iš tokių kurios buvo perkamiausios Lietuvoje ir prieš krizę ir bus dar ilgai po krizės. Pažiūrėkit visuose knygynų ir leidyklų (kurios tokius kūrinukus leidžia) perkamiausių dešimtukuose bent po kelias „Kaip tapti turtingam“, „Tapk milijonieriumi per metus“, „Lyderio savybės“, „Sulėknėk valgydamas“ ir panašūs … Dar prieš kelis metus būdamas Anglijoj girdėjau anekdotą: Kaip tapti milijonieriumi? Parašyk knygą su patarimais kaip tapti milijonieriumi ir būsi milijonierius.

  • Anonimas

   Būtų gerai, kad žmonės kalbėtų tik apie tai, apie ką kalbėti gali. Pavadinti Allen Carr metodus „kūrinukais“ man nebeapsiverstų liežuvis. Tai esminis požiūrio į probleminius dalykus susisteminimas, leidžiantis juos vertinti kitame, išlaisvinančiame nuo jų, lygmenyje. Kaip žmonija šimtus ir tūkstančius metų į juos žiūrėjo vienaip, taip dabar turi puikią progą tai daryti kitaip – kaip, tarkime, žiūri į kitų rūšių narkotines medžiagas.

   Sunku pasakyti kodėl tokie paprasti dalykai nėra nutikę panašiu mastu anksčiau, bet dažniausiai ir stebimės, kai jau nutikę – žiū, tai buvo taip natūralu ir paprasta. O nutinka plačiai būtent dabar, mūsų akyse, knygų lentynose.

 • Anonimas

  Allen Carr pelnytai puikuojasi viršuje. Būtent jis pagelbėjo man užraukti žaidimus su alkoholiu, tikiuosi – ilgam. Lengvai. Maža to, tikro solidarumo dvasioje jo knygeles galima rasti ir naudoti elektroninėje formoje – pvz. po leonlad. puslapiai. lt

  Vyrukas nusipelnė viso Nobelio.

 • Hm, šitos dvi – „Lengvas būdas sulieknėti“ ir „Lengvas būdas mesti rūkyti“ tai daugmaž aišku kodėl skaitomos, nes gi žmonės šio sunkmečio metu pritrūko pinigų, o labai sunku taip staigiai keisti vartotojiškus įpročius, tai ir ieškoma kaip tai padaryti kuo lengviau. O knygos „Saulėlydis“ pavadinimas man nieko labai nesakė, tai pagooglinau ir prisirankiojau citatų: „kiekvienu žodžiu vis daugiau atitrūkdavau nuo realybės“, „nesinori jos paleisti iš rankų, tuo labiau grįžti į kasdienybę“, „Tai knyga, kuri suteikia pasitikėjimo ir ryžto“. Panašu, jog su šia knyga žmonės bėga nuo kasdienybės, kuomet pasidaro pernelyg sudėtinga joje būti. Tai vat;)

  • Anonimas

   „daugmaž aišku kodėl skaitomos“ – daugmaž neaišku, sakyčiau.

   • Na nesakau, kad tokias knygas reikia skaityti, bet gi gal žmonės tiki jų galia=D

    • Anonimas

     Jei atidžiau skaitytum, pastebėtum, kad nekurie yra išbandę jų galią. Ir ta galia – ne tiek įtaiga, kiek sužinojimas to, ko neverta pamiršti.

     Tas (ne „tokias“) knygas, sakyčiau, labai netgi verta skaityti :-)

     • Na šiaip aš manau, kad tos (ne „tokios“;D) knygos padeda tada, kai pats labai nori atsikratyt kokio nors įpročio ar ko nors išmokt. Sakykim taip – remiesi savo vidine įtaiga, o kažkas iš šalies (šiuo atveju patarimų knyga) dalinai prisideda prie tobulėjimo. Bet jeigu skaitysi su mintim: „Nagi čia stebuklingi patarimai, juos perskaitau ir staiga savaime viskas pasikeičia“, nieko gero nebus. Štai aš dabar skaitau ekonominę knygą (matyt, sunkmetis irgi paveikėxDD) kaip dirbt su pinigais. Ir ką… Viskas lyg ir girdėta, bet nežinia kodėl anksčiau nepritaikyta.

     • Anonimas

      O taip! Visa tai rašydamas, aišku, turėjai omenyje, kad esama plataus pasaulinio Allen Carr metodo klinikų tinklo, kur suteikiama pinigų grąžinimo garantija, o sėkmingai pakeitusiųjų savo gyvenimą nuošimtis yra bent 90%? Tai čia priedo prie knygelės. Aišku, jau žinai ir tai, kad esama jo metodo nuostatų, *esminiai* besikertančių su, sakykime, Anoniminių Alkoholikų požiūriu į problemą, kas gana svarbu jos tramdymo būdų raidoje?

      O jei neturėjai to omenyje, tai turbūt ir toliau vis turi omenyje „tokias“ knygas ir metodus, apie kuriuos „viskas daugmaž aišku“?

     • Gerai gerai, gal dar ir nesidomėjau Allen Carr metodais, nes, žinai, neprireikė kažkaip – nei rūkau, nei geriu, tai nereikia nieko ir mesti. Bet… Kol savo kailiu neįsitikinsiu, kad žmogui pačiam nesikišant į problemą, ji išsisprendžia, tol ir nekeisiu nuomonės. Sakau gal čiupt iš lentynos „Lengvas būdas sulieknėti“ ir bandyt ar tikrai būna stebuklų pasaulyje?

      P.S. Žiūriu mano pasisakymas „viskas daugmaž aišku“ tau giliai įstrigo=)

     • Anonimas

      Tai, kad paties asmens pastangos svarbios – neabejotina. Bet kalbame apie konkrečias knygas, konkretų metodą, konkrečius įspūdingai aukštus sėkmingo susitvarkymo pasiekimus. Štai kodėl šnekėjimas „daugmaž“ lygmenyje krenta iš vaizdo beviltiškai, nes tiesiog neturi ką pasakyti.

     • Kas čia kur krenta?:O Patikėk, turiu ką pasakyti, nes teko susidurti su žmonėmis, kurie visomis išgalėmis kovojo su savo priklausomybėmis. Pirmiausia apie kurią iš jų kalbam – alkoholizmą ar rūkymą? Jei apie pastarąjį, gal knyga viena geriausių išeičių, o jei apie besaikį alkoholio vartojimą, tai… Hm, manau, kad šiuo atveju gydymas susideda iš kelių pakopų – noro pasveikti, aplinkinių pagalbos (čia jau tiktų minėti ir Allen Carr klinikų tinklą), o tuomet, kad jaustumeisi tvirčiau kaip vienas pagalbininkų eina knygos ir kino filmai. Žinoma, neneigiu, kad tai padeda žmogui, bet viskas priklauso nuo gyvenimiškos patirties, problemos sudėtingumo. Nėra taip paprasta. O apskritai – ar ne laikas nusišypsot? Pasaulis šiaip ar taip yra gražus x))

     • Anonimas

      Šypsotis galima, ypač tuomet, kai kas bando teigti, jog žino apie ką kalba, nors PATS nesusidūrė su tuo, apie ką žūtbūt teigia nusimanantis :-)

      Jei kalbame apie pakopas ir Carr’o metodą, antroji tamstos modelio pakopa nėra būtinybė :-)

      „Saikingas alkoholio vartojimas“ – kelia dar vieną šypseną. Kaip keltų „saikingas LSD vartojimas“ ir „saikingas cianido vartojimas“, sudėti kartu :-)

      Deja, tam tikri stereotipai įsišakniję kur kas giliau, nei pagautų prabėgom užmestas žvilgsnis ;-)

 • Anonimas

  tu tai nafig tas lengvatas naikino kygoms, jei vistiek lietuviai pievas skaito. Ir kodėl tada neskaito, kaip tapti milionieriais? O kita dalis lietuvos, kuri neįperka knygų ir taip sulieknės ir mes rūkyti… :)

 • Anonimas

  O kokie laikraščiai skaitomi labiausiai?

 • Anonimas

  Keistas knygas skaito krizes metu:) ir kainos krizines:) Labai tiktu tiems, kurie vel ruosiasi mitinguoti vasario 3 d. Manau, kad TIKRAI REIKIA SVIETIMO REFORMOS, ir ne bet kokios, o proto svietimo. Pradedant nuo Televizijos kanalu su idiotiskom sou ir jumoro laidom, svietimo ministerijos valdininku, mokytoju.Gal tuomet ir tokiu mitinguotoju nebeliks,ir tokiu knygu nebeliks:)

  Lengvas būdas sulieknėti. Allen Carr; Lengvas būdas, 32.30 Lt.

  • Anonimas

   Milda, antsvoris jau prieš keletą metų išryškėjo kaip viena rimčiausių civilizacijos problemų, sparčiai auganti. Gal ekonomikos duobė kiek pakeis augimo spartą, tačiau problema susidarė dar anksčiau, tad ir būdai jai įveikti pradėti ieškoti anksčiau. Tai, kad dabar ji atrodo neaktuali, greičiausiai tėra laikina optinė apgaulė.

   Anksčiau jau parodžiau kur galima rasti paskaityti nemokamai, jei įdomu. Jei svarbu tik „daugmaž aiškiai“ paplepėti – VISAI kitas reikalas ;-)

   • Anonimas

    As ne apie antsvori, o perkamuma:)Gal geriau Servanteso Don kichota pirktu…. keista, kad salyje, garsejusia pasakom, padavimais apie pasiaukojima,meile, istikimybe, perkamiausia knyga apie apsirijima. Na, as taip pat ne vaiksciojanciu pakabu formos, bet…mieli zmones, ar ne laikas sustoti ir pamastyti, kad pilvo sotumas apaugina ir prota?:)

    • Anonimas

     Milda, gyvename visuomenėje, kuri labai noriai buriasi po vartotojiškumo vėliavomis. Tokia yra kone sąmoningai pasirinkta kryptis. Visas gyvenimas tik-tik apsiramino lėkti „vardan to“. Kaip gali čia būti aktualus viduramžiškas Don Kichoto reliktas? Negudraus aukojimosi vadovėlis, bandomas brukti gudriems savanaudžiams – juk tai tiesiog nesusipratimas?

     Visgi, dvi iš trijų perkamiausių skirtos betarpiškai kovai su perlenkimais vartojime (pripažintais savyje). Tai teikia daugiau vilčių, nei peno priekaištavimui.

 • Anonimas

  per krizę (kas Evangelijoje yra teismo sinonimas)reikia grįžti namo, t.y. į save. Taigi pradėti galvoti ir negyventi pasakose (butai brangzz, akcijos brangzzz..) Labai agituoju (tai jau dariau, bet nebijau būti įkyri)paskaityti Claudio Zucchelli, Dag Kirsebom „Kietas nusileidimas“. „Obuolys“, kaip jam įprasta išvertė klaikiai, bet knyga — neatsitrauksite…Nors apie Estiją, išties apie mus.

  • nezinau

   manau kad, ponas anonime, be reikalo suidirbinejate gera knyga… pats perskaiciau ir net kelis kartus manau kad ji puiki, ir vertimas mano nuomone geras

 • Anonimas

  Pats uzvadinimas „Ka lietuviai labiausiai skaito per krize“ mano manymu yra neteisingas (ir ne „per krize“, o „krizes metu“ :) ). Tinkamesne versija: „Ka lietuviai labiausiai skaito siuo metu“. Paprasciausiai taip sutapo, jog sios knygos pastaruoju metu lietuviams aktualiausios, o ir ne taip seniai (salyginai) pasirodziusios knygynuose. Tad visai nepriklausomai nuo to ar ekonomiskai sunku ar lengva gyventi, jos vistiek butu skaitomos. Be to reikia gi ir pagirti lietuvaicius, kad rupinasi savimi ir savo sveikata (tuo paciu ir aplinkiniu) :) na aisku gal yra ir tokiu kurie noredami panaudoti asmenini antikrizini plana troksta atsisakyti islaidu nuodingajam dumui :)

 • Anonimas

  Laba diena,
  p. Milda, manau, kad šios knygos pagalbos reikia tiems, kas turi valgymo sutrikimų (ar rūkymo), kurie savo krizės nuotaikas ir nerimą suvalgo, ko pasekoje ir suapvalėja. Čia reikia pasižiūrėti kur priežastis, o kur pasekmė. Nors aš knygos apie rūkymą neskaitau, nes dar mesiu………. (tamsesnis jumoras, kas nesupratot)

  • Anonimas

   P.Renata,sutinku, kad yra zmoniu, kurie „nerima“suvalgo…bet vel gi mes kalbame apie krize.Kirkilas ( su praskolintu, isdalintu premijom,biudzetu) pries pora menesiu skelbe, kad krizes Lietuvoje nera. Taigi, kaltinti krizes,kad lietuviai apsirijo,mes negalime:)

   • Anonimas

    Deja, žmonės nerimauja ne tik dėl krizės ir teigti, kad iki krizės gyvenome ramiai nedrįsčiau…
    Pabandykime pažiūrėti tolerantiškai – jei žmogus neskaito Dostojevskio, jis dėl to nėra mažiau žmogus. Čia jau nuo mūsų pačių labiau priklauso į kurią „lentynėlę“ surikiuojame aplinkinius – vieni labiau, kiti mažiau žmonės, o tada jau ir matai, kad vieni labiau už kitus verti pagarbos. Visi bandome (kiekvienas savaip žinoma, kas vidinėmis vertybėmis, kas išoriniu žavesiu) patekti į tas aukštesne lentynėles. Ir jei jau žmogus bando kabintis ir tvarkytis save (mesti rūkyti ar sveikiau valgyti, o gal net sportuoti…) – pagarba.

 • Anonimas

  Sakyčia kiekvienam pirmokėliui būtinai reiktų perskaityti Tombako knygutę, kuri paaiškina, kad mums kiekvienam yra skirta gyventi apie 150 metų – tiek mums įduota energijos.
  Tačiau ją iššvaistome:
  1. Ne tai geriame (vanduo turi būti labai artimas chemine sudėtimi vandeniui, kuris yra kūne – gan mažiau tam reiktų eikvoti tau gamtos įduotos energijos).
  2. Ne taip kvėpuojame – kvėpamimu yra būtina pašalinti teršalus iš kūno.
  3. Ne tai valgome. Apie storąją žarną žmogus sukaupia 10 ir daugiau kg. riebalų. Susidaro dujos, kurios naikina gerąsias bakterijas… užnmuodijamas kraujas… ir pvz. moterims dėl to krūtų vėžys…
  4. Nugara (visos ligos per ją… užspaudus nervus, įvairiausius…).

  Šitai žinant pirmokui – jokios krizė Planetoje nebūtų.
  Deja, neišmokiname pirmoko, netgi prof., habil dr. (anie tai…).

 • pigu.lt perkamiausia knyga – Vynuoginių sraigių auginimas.
  1. Maža kaina
  2. Bent anksčiau girtas lietuvių verslumas krizės sąlygomis..?

 • Anonimas

  Saulėlydis ar tik ne tas iš obuolio serijos? Kur jum nepirks, kai filme toks gražuolis vaidino.