Tęsiant žiniasklaidos temą: ar tikrai visa žiniasklaida vienoda

Turime du pranešimus ta pačia tema.

Abu pasirodė Lietuvos viešojoje erdvėje.

Raskite du skirtumus ir pasakykite, kad žiniasklaida Lietuvoje visa vienoda ir kad kokybė nesvarbu…

Štai pirmasis:

Bulgarija ketina atnaujinti branduolinių reaktorių darbą

Bulgarijos parlamentas nusprendė vėl paleisti du prieštaringai vertinamos „Kozloduj“ atominės elektrinės reaktorius.

Vyriausybei pavesta bendradarbiaujant su Europos Komisija pasirengti sovietų gamybos 440 megavatų blokų įjungimui.

Už atitinkamą pasiūlymą balsavo 140 parlamentarai, 48 buvo prieš ir 23 susilaikė. Šis sprendimas grindžiamas dujų krize bei globalia finansų ir ekonomikos krize.

Prieštaringai vertinami reaktoriai saugumo sumetimais buvo išjungti 2007-aisiais prieš pat šaliai įstojant į Europos Sąjungą. Tai buvo šalies narystės Bendrijoje sąlyga. Tačiau jau tada daugelis politikų Sofijoje sprendimą išjungti reaktorius vadino „politine klaida“.

Per pastaruosius dvejus metus Bulgarijos elektros energijos eksportas į kaimynines šalis gerokai sumažėjo.

O štai antrasis:

Bulgarijos parlamentas pritarė deryboms su ES dėl branduolinių reaktorių darbo atnaujinimo

Bulgarijos parlamentas penktadienį suteikė vyriausybei mandatą pradėti derybas su Europos Komisija dėl galimo dviejų sovietinių branduolinių reaktorių darbo atnaujinimo. Deputatai balsavo už tai, kad būtų siekiama vėl paleisti tuos reaktorius ir taip kompensuoti kuro trūkumą, kuris atsirado Rusijai anksčiau šį mėnesį dėl ginčo su Ukraina kainų klausimu nutraukus gamtinių dujų tiekimą.

Ekonomikos ir energetikos ministras Petaras Dimitrovas šią savaitę sakė, kad dujų krizė buvo katastrofa šalies ekonomikai, kuri ir taip jautė pasaulinės ekonomikos krizės poveikį, ir kad Bulgarija nusipelnė Briuselio paramos.

Ši Balkanų valstybė du 440 megavatų reaktorius savo vienintelėje atominėje elektrinėje Kozlodujuje uždarė 2006 metų pabaigoje, kad įstotų į Europos Sąjungą (ES), nors turėjo licenciją vieną tų reaktorių eksploatuoti iki 2011, o kitą – iki 2013 metų.

Reaktorių uždarymui nepritarė daugumą šalies gyventojų, kurių iš viso yra 7,6 mln. ir kuriems Kozlodujaus elektrinė buvo nacionalinio pasididžiavimo klausimas.

Sofija ne kartą bandė vėl paleisti tuos reaktorius, nes juos uždarius Balkanuose esą pradėjo trūkti elektros – Bulgarija buvo priversta sumažinti savo elektros eksportą.

Tačiau Europos Komisija tai atmetė ir nurodė, jog nėra aiškių įrodymų, kad tie reaktoriai gali atitikti Bendrijos saugumo standartus.

Slovakija, kuri taip pat smarkiai nukentėjo dėl dujų krizės, anksčiau šį mėnesį nusprendė vėl paleisti sovietinių laikų branduolinį reaktorių, kurį uždarė 2008 metų pabaigoje, bet paskui, Briuseliui perspėjus dėl galimų teisinių veiksmų, paskelbė, kad gali atsisakyti šio plano.

Raskite du skirtumus ir pasakykite, kad žiniasklaida Lietuvoje visa vienoda ir kad kokybė nesvarbu…

(7 balsų, vidurkis: 2,86 iš 5)
Loading...