Tęsiant žiniasklaidos temą: ar tikrai visa žiniasklaida vienoda

Turime du pranešimus ta pačia tema.

Abu pasirodė Lietuvos viešojoje erdvėje.

Raskite du skirtumus ir pasakykite, kad žiniasklaida Lietuvoje visa vienoda ir kad kokybė nesvarbu…

Štai pirmasis:

Bulgarija ketina atnaujinti branduolinių reaktorių darbą

Bulgarijos parlamentas nusprendė vėl paleisti du prieštaringai vertinamos „Kozloduj“ atominės elektrinės reaktorius.

Vyriausybei pavesta bendradarbiaujant su Europos Komisija pasirengti sovietų gamybos 440 megavatų blokų įjungimui.

Už atitinkamą pasiūlymą balsavo 140 parlamentarai, 48 buvo prieš ir 23 susilaikė. Šis sprendimas grindžiamas dujų krize bei globalia finansų ir ekonomikos krize.

Prieštaringai vertinami reaktoriai saugumo sumetimais buvo išjungti 2007-aisiais prieš pat šaliai įstojant į Europos Sąjungą. Tai buvo šalies narystės Bendrijoje sąlyga. Tačiau jau tada daugelis politikų Sofijoje sprendimą išjungti reaktorius vadino „politine klaida“.

Per pastaruosius dvejus metus Bulgarijos elektros energijos eksportas į kaimynines šalis gerokai sumažėjo.

O štai antrasis:

Bulgarijos parlamentas pritarė deryboms su ES dėl branduolinių reaktorių darbo atnaujinimo

Bulgarijos parlamentas penktadienį suteikė vyriausybei mandatą pradėti derybas su Europos Komisija dėl galimo dviejų sovietinių branduolinių reaktorių darbo atnaujinimo. Deputatai balsavo už tai, kad būtų siekiama vėl paleisti tuos reaktorius ir taip kompensuoti kuro trūkumą, kuris atsirado Rusijai anksčiau šį mėnesį dėl ginčo su Ukraina kainų klausimu nutraukus gamtinių dujų tiekimą.

Ekonomikos ir energetikos ministras Petaras Dimitrovas šią savaitę sakė, kad dujų krizė buvo katastrofa šalies ekonomikai, kuri ir taip jautė pasaulinės ekonomikos krizės poveikį, ir kad Bulgarija nusipelnė Briuselio paramos.

Ši Balkanų valstybė du 440 megavatų reaktorius savo vienintelėje atominėje elektrinėje Kozlodujuje uždarė 2006 metų pabaigoje, kad įstotų į Europos Sąjungą (ES), nors turėjo licenciją vieną tų reaktorių eksploatuoti iki 2011, o kitą – iki 2013 metų.

Reaktorių uždarymui nepritarė daugumą šalies gyventojų, kurių iš viso yra 7,6 mln. ir kuriems Kozlodujaus elektrinė buvo nacionalinio pasididžiavimo klausimas.

Sofija ne kartą bandė vėl paleisti tuos reaktorius, nes juos uždarius Balkanuose esą pradėjo trūkti elektros – Bulgarija buvo priversta sumažinti savo elektros eksportą.

Tačiau Europos Komisija tai atmetė ir nurodė, jog nėra aiškių įrodymų, kad tie reaktoriai gali atitikti Bendrijos saugumo standartus.

Slovakija, kuri taip pat smarkiai nukentėjo dėl dujų krizės, anksčiau šį mėnesį nusprendė vėl paleisti sovietinių laikų branduolinį reaktorių, kurį uždarė 2008 metų pabaigoje, bet paskui, Briuseliui perspėjus dėl galimų teisinių veiksmų, paskelbė, kad gali atsisakyti šio plano.

Raskite du skirtumus ir pasakykite, kad žiniasklaida Lietuvoje visa vienoda ir kad kokybė nesvarbu…

(7 balsų, vidurkis: 2,86 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Atsiprašau už autorystės nenutylėjimą, bet man tiesiog smalsu. Antra ištrauka tai BNS. O Pirmoji?

 • Anonimas

  Ai… Radau. Google lėtai indeksuoja. Telegramų agentūra :)

 • Anonimas

  tai manes nenustebino. Zinoma, pirmame variante prasilenkta su tiesa (nors kai kas ir pasigincytu :)).
  Taciau budamas redaktoriumi nepraleisciau ir antro varianto. Kodel? Visu pirma, nera zmonisko ir gerai skaitomo „lead’o“. Pirmas sakinys – kaip is oficiozo, nepasistengta pirmais sakiniais paprasciau paaiskinti esme. Taip kad pirmam dvejetas -uz tiesos nebuvima, antram – trejetas uz prasta stiliu.
  Bet tai cia tik Bulgarija… Idomiausia paskaityti ar matyti, kaip skirtingai traktuojami tie patys LT pareigunai ir ju zodziai. Na, bet cia jau virtuve… :)

  Juolab kalbama apie daugumai lietuviu, ko gero, ne itin idomius dalykus kaip Bulgarijos AE.

 • ELTA vs BNS :)

 • Anonimas

  na nagrinėjant tokiu pat principu pasirodys, kad ir politikai ne visi vagys, gydytojai ne visi kyšininkai, ne visi gaisrininkai miega po 25 valandas per parą, vyrai ne visi svoločiai. Ar Artūrai padarei atradimą?

 • Anonimas

  Man nuo 1999 galioja paparastas dėsnis apie lietuvišką žiniasklaidą — skaityti/klausyti/žiūrėti galima tik apie dalykus, apie kuriuos pats nieko neišmanai — tada nusišnekėjimai ir netikslumai (labai švelniai tariant), nekliūna.

 • Na antrasis variantas išsamesnis, suteikia daugiau informacijos. Galbūt antraštė visgi galėtų būti trumpesnė. Pirmasis netinka, jei nori sužinot ką nors tikslesnio, nes sakiniai trumpi, lyg „nukąsti“ kažką nutylint.

 • Artūrai,
  Realiai, tai man, kaip Lietuvos piliečiui, jokio skirtumo, kadangi apibendrinant – užsienio šalys aukščiausiame lygyje susirūpino savo energetinių resursų ateitimi. Ką tuo metu veikia Lietuvos valdininkai IAE klausimu? Ar laukia, kol Baltarusija pasielgs, kaip Ukraina?
  Kodėl aukščiau paminėti abu šaltiniai Lietuvos viešojoje erdvėje nesvarsto (nekelia) „savo kiemo“ problemų, ypač tokiai palankiai situacijai susiklosčius?
  P.S. Gaila, nesulaukiau atsakymų(pamąstymų, pasvarstymų, nuomonės) į Sausis 24, 2009 1:33 ryte. Bent jau į paskutinius du.
  Gerai, gerai, čia tamsta bosas, nori atsakai, nori ne. Atsiprašau. Tik nuo eterio nenuimkit… ;)

 • Anonimas

  Pirmasis, vos ne post factum konstatavimas – Bulgarija nusprendė nepaklusti ES.
  Antrasis , parlamentas suteikė mandatą deryboms.
  Jei tai to pačio fakto aprašymas, vargas mums – paprastiems pabažniems…

 • Nei viename, nei kitame pranešime nenurodytas informacijos šaltinis (tikrai nei Elta, nei BNS savo akimis nematė balsavimo Bulgarijoje). Ir norint patkrinti jos teisingumą, reikia papildomai pasiknaisioti. Tai tikrai dažnas Lietuvos žiniasklaidos trūkumas. Ir iš vienos žinutės spręsti, kad visa žiniasklaida vienoda arba nevienoda… Geriau jau i6 daugiau :)

 • Na, šaltinis buvo nurodytas originaliuose pranešimuose, nes abu jie yra versti iš kitų agentūrų…

  O kalbant apie daugiau – stengsimės:)

 • Teks labiau atkreipti dėmesį į šaltinį.