Tolerancija: Lietuvos policija rodo pavyzdį, žurnalistai mokosi

Na, vis tiek esame rasistai nors tu ką nori daryk…

Kiek kartų kalbėta, kad tautybė ar odos spalva neturi nieko bendra su padarytais nusikaltmais ir kad niekada Lietuvos žiniasklaidoje neatrasi pranešimo, jog „lietuvė moteris įkliuvo su kontrabanda“ ar kad „lietuvių tautybės vyras sukėlė riaušes“, tačiau jei nusikaltimą bus padaręs ne lietuvių tautybės asmuo, tai bus būtinai paminėta. Nekalbant jau apie atvejus, jei aprašinėjamas objektas bus dar ir kitos rasės ar odos spalvos.

Bet, pasirodo, žiniasklaida čia niekuo dėta.

Kaip sakoma, aplinka kalta.

Kalbant konkrečiu atveju – Lietuvos policija.

Štai paskutinis pavyzdys, viešai išplatintas šiandien:

Vilniaus čigonų tabore šiandien su įkalčiais sučiupta romų tautybės moteris su heroinu.  

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Vilniaus aps. VPK) Nusikaltimų tyrimo valdybos (toliau – NTV) Narkotikų kontrolės skyriaus (toliau – NKS) pareigūnai, turėdami duomenų apie tai, kad romų bendrijoje, esančioje S. Dariaus ir S. Girėno g., neteisėtai disponuojama narkotinėmis medžiagomis, patikrino romų tautybės moterį S. K. (gim. 1981 m.), pas kurią rado ir paėmė 51 popierinį lankstinuką, kaip įtariama, su narkotine medžiaga – heroinu.

Dėl minėto įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal požymius nusikalstamos veikos, numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 1 d. (dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis, turint tikslą platinti). Sulaikytoji gerai žinoma policijos pareigūnams. Ji jau anksčiau buvo patraukta baudžiamojon atsakomybėn dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis. 
Vilniaus apsk. VPK NTV NKS pareigūnų duomenimis, didžiausia kvaišalų prekyviete laikomas taboras pastaruoju metu vis dažniau prekiauja stipresniais narkotikais. „Širka“ vadinamą aguonų koncentratą  išstumia  populiarėjantis stipresnis narkotikas heroinas. Prieš dvi savaites romų bendrijoje buvo sulaikyta romų tautybės moteris, pas kurią rasta apie 10 gramų heroino.

 

 

Labiau išeksponuoti tautybę tikriausiai vargu ar buvo galima. Nepastebėti šių pastangų taip pat neįmanoma.

Tikriausiai todėl žurnalistai taip ir rašo. (Įdomu bus ryt paskaityti, ar bent vienas laikraštis nepaminės tautybės…)

Ačiū Lietuvos policijai.

Beje, aš tikriausiai irgi nesu pats švenčiausias šia prasme. Šiandien važiuodamas į darbą stotelėje pamačiau moterį, kurios galvą dengė musulmonišku papročiu apvyniota skara. 

Vos nepravažiavau per raudoną šviesą…

O policija tikriausiai parašytų: buvo sužalota islamo religiją išpažįstanti, turkų tautybės moteris….

P.S. Beje, jau parašęs dar pažiūrėjau pranešimus ir radau vieną skelbtą vos dieną anksčiau apie panašų nusikaltimą Pakruojo rajone:

Pakruojo rajone, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pakruojo rajono policijos komisariato pareigūnai, kartu su Muitinės kriminalinės tarnybos Šiaulių skyriaus pareigūnais, turėdami operatyvinės informacijos, surengė pasalą. Operacijos metu sulaikyti du Pakruojo rajono gyventojai: R. K. gim. 1966 m. ir D. A. I. gim. 1989 m.

Abu vyriškiai gerai žinomi pareigūnams. Pas vieną iš vyriškių rastas paketas su baltos spalvos milteliais, kaip įtariama narkotine medžiaga – amfetaminu. Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 3 d.. Pakruojo rajono gyventojams teismo skirtos kardomosios priemonės – suėmimai.

Spėju, kad sulaikytieji buvo „lietuvių tautybės“…

Ir dar vieną… ne apie „lietuvių tautybės“ pranešimą iš Kauno, kurio ištrauka taip pat gana iškalbinga:

Apie 0.30 val. Prancūzų gatvėje patruliavę policijos patruliai atkreipė dėmesį į tamsaus gymio asmenį, įtartinai besisukiojantį prie „Rimi“ prekybos centro esančio banko „Snoras“ kiosko. Patikrinę pareigūnai rado ant žemės išmestas kelias baltos spalvos plastikines korteles su magnetiniais takeliais ir užrašytais „pin“ kodais. Įtarę, kad kortelės gali būti padirbtos, pareigūnai sulaikė dvidešimt septynerių metų Šri Lankos pilietį R.B., kuris turėjo laikiną leidimą gyventi Didžiojoje Britanijoje.

(4 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...