Tinklaraščiai taip pat gelbės Lietuvos ekonomiką

Šiandien „Žinių radijo“ laidoje vyko diskusija apie sunkmetį ir vienas iš dalyvių ypač akcentavo darbo vietų kūrimą ir išsaugojimą.

O po pietų komunikacijos monitoringo ir analizės bendrovė „Cision Lietuva“ paskelbė siūlysianti savo klientams naują paslaugą: tinklaraščių ir forumų stebėseną. 

Argumentas labai paprastas – paklausa:

„Cision Lietuva“ duomenimis, daugiau nei 40% apklaustų klientų 2010 m. planuoja skirti biudžeto dalį socialinės medijos stebėjimui, o daugiau nei penktadalis – imtis joje aktyvių veiksmų siekiant paveikti savo reputaciją.

 Tie pastarieji 20 proc. manęs visai nežavi, nes tai būs gana rimtas išbandymas tinklaraščiams ir jų autoriams.

Tačiau žvelgiant iš kitos pusės, galima būtų teigti, kad tinklaraščiai prisideda prie ekonomikos skatinimo. Juk stebėti tinklaraščių įrašus bus reikalingos papildomos pajėgos, tad visai tikėtina, kad gali būti kuriamos naujos darbo vietos. Jei tinklaraščių analizei bus paklausa, monitoringo bendrovės gaus daugiau pojamų. (Beje, tokią pat paslaugą žada pasiūlyti ar jau siūlo ir kitos monitoringo bendrovės).

Tinklaraščių autoriai, tikriausiai iš to nieko neuždirbs, tačiau galės jaustis prisidėję prie kitų gerovės.

Kita vertus, tai dar vienas tinklaraščių, kaip žiniasklaidos rūšies, pripažinimas.

Įdomu yra ir tai, kad „Cision Lietuva“ žada stebėti ne tik tinklaraščių įrašus, bet ir komentarus.

Pranešama, kad pradiniame etape bus stebima virš 50 tinklaraščių ir pagrindinių forumų, atrinktų pagal pasiekiamus auditorijos ir svarbumo klientams kriterijus, sąrašas bus nuolat papildomas. Tiesa, niekaip nesuprantu, kokiu tikslu bus stebimas AdReview – lygiai taip pat sėkmingai būtų galima stebėti užrašus ant viešųjų tualetų sienų.

Nepaisant to, sprendimas įdomus ir neabejotinai turėsiantis pasekmių tinklaraštijos raidai.

Ir – kaip jau minėta – prisidėsiantis prie ūkio atsigavimo:)

(3 balsų, vidurkis: 2,67 iš 5)
Loading...