A.Račas tinklaraščių nelaidojo: Login 2009

Šiandien viename iš tinklaraščių tarp komentarų radau pastebėjimą neva aš laidoju tinklaraščius.

Nors po „Login 2009“ prabėgo jau nemažai laiko, pagalvojau, jog geriau vėliau nei niekada ir kad aiškiau būtų…

(Dar neįvertinta)
Loading...
 • Dekoju, truputi aiskiau pasidare apie ka kalba buvo :)

 • WU

  Iš daugybės prezentacijų darymo patirties žinau, kad prezentacijoje sudedami pagrindiniai akcentai. Tik tam kad klausytojas nepasimestų apie ką kalba. + paveiksliukai gali atkreipti dėmesį tų, kurie nelinkę klausyti. Todėl, manau, kad vien iš pristatymo sunku spręsti laidojot Jūs ar ne. Svarbiausia yra tai, ką ir kaip pasakėt prezentacijos metu.

  • J. naivus
  • Auksinis kardas

   Nelaidojo, bet teigė, kad jų vertė ne virtualiuose narcisizmuose, bet tame, kad padeda būti, žinoti, įveikti – yra tikrovės, jos poreikių tęsiniai. Taigi, tikroviškas ir pats požiūris. Labai artima PinkCity paskutiniam įrašui apie tai, kad virtualėjama dėl praktinio patogumo. Mirti pasmerktos tikrovėje nepritaikomos pretenzijos.

   (bent jau tiek supratau iš skaidrių ;-)

   Sakytum, savotiškas šiuolaikinis „samizdat“ – savo vietą turėjo ir anas, tik šis dar patogiau gaminamas ir skleidžiamas, papildomas grįžtamuoju ryšiu.

   • „Virtualėjama dėl praktinio patogumo“ – Auksinio kardo Auksinė frazė! Tikrai, būtent šitaip savo įrašu ir norėjau pasakyt, pilsčiau pilsčiau kokią valandą, kol kažką išlemenau… Nu kaip aš pavydžiu žmonėms tokio taiklumo žodžiuose!
    Kur, Auksini karde, tamstos tinklaraščio nuoroda?

    • Auksinis kardas

     Barstau save visur kur, ir pas tamstą tik ką patrupinau ;-)
     Tarp kitko – ten buvo labai simpatiška, manau dar užsuksiu po šiandieninio pirmo karto.

     Tiesą sakant, buvau irgi pradėjęs prieš gal jau metus-kitus, bet daug neišstenėjau. Praradau įsitikinimą, kad tokios išraiškos reguliarumas turi prasmę. Vienaip ar kitaip viskas eina link replikų, daugialypumo, tad galima plėšytis iškart kraštutinai neįsipareigojančiai :-)
     O gal jau metas tai pavadinti tiesiog aptingimu? Būtų arti tiesos ir šitaip.

     Kas tikrai dar gundytų rašyti – galimybės daryti tekstą be redaktoriaus įsikišimų: neišdyla siaubingi vaizdai, kai tavo tekstą „gerina“ net tuomet, kai jo tiesiog nesuprato. Nežinau ar dar bus kada reikalingo didesniems rašymams ūpo. Bet dėkui už paskatinimą!

 • Ech, kaip gaila, kad tuo metu, kai kalbėjot, kolegos blogeriai mane buvo į paralelinę salę išsitempę, kur Dansu Dansu kalbėjo, tiesą sakant, nelabai supratau, apie ką, nes ir skaidrių nebuvo, nors akcentus gal būčiau persiskaičius.
  O kad tinklaraščių nelaidojot, tai gerai! :)

  • PinkCity, tai kad nelabai yra ko gailėtis….be to, geriau nesigailėti to, ką sąmoningai padarai:)

 • austras

  Artūrai, galima paklausti kas, Jūsų nuomone, yra socialistas? :)
  Vat aš galvojau, kad socialistu save gali vadinti socialdemokratines politines pažiūras deklaruojantis žmogus…

  • Viskas, ką Artūras parašys atsakydamas į šį klausimą, bus panaudota prieš jį, patys žinote kieno :)

  • Fredis*

   austrai, tikrieji socialistai mūsų šalyje yra penki: Andrius Bielskis, Nida Vasilaisukaitė, Aušra Maldeikienė, Povilas Gylys ir Romas Lazutka, šis tinklaraštis – replika, pretenzija į socialistinės tiesos paieškas. Labai malonu čia apsilankyti.

   • austras

    Ypatingai šmaikštu „Vasilaisukaitė“, gerbiamas Fredi. Na, bet jeigu jau čia trinami komentarai tai kaži kas ištrins ir „Vasilaisukaitę“.

    • Fredis*

     taisau klaidą – Nida Vasiliauskaitė,
     sode skutau žolę, vakarienei prie kiaušinienės ir kalno šviežių salotų išgėriau puodelį alaus, susisuko galva…

     • austras

      Taip, Fredi, gera, kai nėra kairiųjų be tų penkių, ar ne? O jei jau yra tik penki, tai nepabijokim ir pavadinkim juos SUKOM! Lietuviškos politikos kontekste. Mokinuos iš Jūsų. Ir perimu terminus.

   • Regis

    Nida Vasilaisukaitė, Fredi* – tu nepakartojamas :)

  • mdxacuk

   Aš tai nežinau, kas yra socialistas, bet socializmas yra Tarybų valdžia plius visos šalies elektrifikacija.

   Užtat kategoriškai negaliu sutikti su Fredžiu, pavadinusiu p. Račą socialistu. Nes p. Račas apie visos šalies elektrifikaciją pasisako gana dviprasmiškai.

   • austras

    Jūsų bėda, gerbiamas mdxacuk ir yra ta, kad apie socializmą girdėjote tik:
    a) iš to, ką kalbėjo TSKP suvažiavimai
    b) to, ką matėte parduotuvių vitrinose
    c) to, ką skaitėte ar girdėjote mokslinio komunizmo knygose ar paskaitose.
    Tai nebūtų problema, nes iki 1990-ųjų apie socializmą visi šioje šalyje žinojo tiek pat, kiek ir Jūs. Deja, Jums, kaip ir daugeliui, užteko to, ką išgirdote iki 1990-ųjų. Tuo, beje, Jūs niekuo nesiskiriat nuo nemažos dalies dabartinės Lietuvos „socialdemokratų“ partijos narių.

    • mdxacuk

     Žinot, tai, ką mačiau parduotuvių vitrinose ir ką girdėjau TSKP suvažiavimuose bei Mokslinio komunizmo knygose skyrėsi kaip diena ir naktis. Galiu spėti, kad tas socializmas, kur žmonėms prisisapnuoja per pilnatį nuo jo praktinės realizacijos irgi gerokai skirtųsi.

     • austras

      Vakarietiškos teorinės literatūros šiuo klausimu, spėju, ragavęs nesat. Na bet kam ji, jei jau viską matėt ir gal net čiupinėjot „marksizmo-leninizmo“ mokslą..

     • austras

      Spėju, kad kažkada prisilietėt ir prie Lenino knygelės „Proletarinė revoliucija ir renegatas Kautskis“? Vat tas „renegatas“ ir laikomas vienu iš socialdemokratijos teorinių stulpų. Na bet, ką jau čia. Kam čia gilintis, jei galima labai paprastai tiesiog padėti lygybės ženklą komunizmas=socializmas. Ir problemos nebėra.

     • mdxacuk

      Mokyklos laikais per anglų turėdavom skaityt „Morning Star“. Tiesą sakant, nieko kito tada kioskuose ir nebuvo – tiktai dar „Moscow News“ – abudu leidžiami už to paties KGB pinigus. 1998 persikrausčiau dirbti į vieną Anglijos universitetų. Ten, kaip žinia, inteligentiškų socialistų – kaip pas šunį blusų. Tai labai nustebau, kad jie iki šiol tebeskaito tą patį „Morning Star“, ir dar „Socialist Worker“ – nežinia, kuris klaikesnis pagal retoriką. Suprantama, dar ir „vakarietišką teorinę literatūrą“. Kai aš mandagiai nusistebėdavau jų tokiais specifiniais polinkiais ir bandydavau perteikti savo praktinio socializmo patirtį, tai diskusija visada pasibaigdavo tuo pačiu – kad aš matęs tik blogąjį, netikrą, socializmą. Gerasis dar tik būsiąs sukurtas, ir jie žino kaip.

    • austras

     Šaunu, kad domitės. Bet kam taip vargintis. Ir knygose galit pasiskaityt, ir net realiai pamatyt. Nuvykit į Švediją ir „pačiupinėsit“.

  • mdxacuk

   Pamačiau p. Austrą ir iškart pagalvojau, kad tuoj čia bus valentinas, Romas ir Maras. Akurat.

   • mdxacuk

    Atsiprašau, dar Fredį* pamirau.

   • Mdxacuk, o kodėl visus iš didžiosios raidės parašei, tik Valentinas iš mažosios? Ką tai galėtų reikšti?;)

    Fredi, man toks įspūdis susidaro, kad tu socialistus net sapnuoji…

    Ir į temą – ačiū, Artūrai, už įdėtas skaidres! Peržvelgsiu dar kartą, ką jūs ten priporinot=)

    • Fredis*

     Lia*, esu politinio vyksmo stebėtojas nuo pat Atgimimo, šiuo metu man yra įdomu kaip po aštuonerių socialistų valdymo metų (A.M.Brazausko, G.Kirkilo) vėl nerdąsiai bano žengti į politinę areną socialistai, kaip jie kalba, ką sako, kokia veido išraiška tai daro, buvo įdomu šį vakar per LNK paklausyti kokius priekaištus V.Andriukaitis bandė išsakyti būsimam Eurokomisarui A.Šemetai. Klausiau, klausiau ir logikos jo sakyme neišgirdau, nesuformulavo logiškos minties, priekaištų, tik pliūpsnis jam vienam suprantamo sarkazmo. Vis tik tai vienas socialistų lyderių, buvęs kandidatas nuo socialistų partijos į Prezidentus.
     Esu labai kaltas, kad tai man įdomu…

     • austras

      Na, gerbiamas Fredi, jei jau šnekam apie „Vasilaisukaites“, tai bent jau viešojoje erdvėje šalia Kirkilo ir Brazausko pavardžių žodžio „socialistas“ nevartočiau. Pradinis variantas, karjeros pradžioje, lyg ir buvo „komunistas“, bet vėliau išvirto į oligarchinės sistemos šalininką ir, pagal realios politikos rezultatus -klasikinio liberalizmo pasekėją.

   • Maras

    Kur Jūs mane matote?

    • austras

     Na, Jūs, gerbiamas Marai, ypač dažnai pasirodot, kai pasirodau aš. Ir priežasties tam dėsningumui nematau.

     • Maras

      Aš Jus persekioju, savaime suprantama ;). Mano šūkis: austras – no pasaran.

 • Fredis*

  čia jau jūsų, socialistų, problemas kaip jums gaunasi vykdyti savo programą praktikoje. Dešinė, liberalai – tik džiaugiasi, jei jūsų veiksmuose yra kuo daugiau dešinės politikos elementų.

  • Aš jau seniai Austrui reiškiau užuojautą, kad jam nenuskilo gyventi šalyje, kurioje nėra vietos kairiosioms idėjoms. Bet kodėl už tai nekęsti dešiniųjų?

   • austras

    Valentinai, kalbėdamas apie dešiniuosius Jūs kalbėjote apie Dagį, Zuoką, Čapliką ir kitus? Ar apie Songailos tautininkus (atsiprašau, jau konservatorius)?

  • austras

   Vat čia, gerbiamas Fredi, Jūs labai klystate, „programą“ įgyvendino ne socialdemokratai, o pasivadinę „socialdemokratais“. O kaip kažkam sekas vaidinti „socialdemokratus“ tikrai ne socialistų „problemas“.

   • A.G.

    Manau, kad yra žmonės, kurie visuomet užuodžia skerdenos kvapą ir yra „tut kak tut“ ten…
    Kitiems, kaip austras, ta skerdena antrame ar dar tolimesniame plane – jiems pirmame plana… taip, tiesa.
    Mielasis, patikėkite, net nepradėkite kalbų su tais, kurie turi gerą uoslę, net to patys sau nesuprasdami – nors prie sienos statyk.
    Naujausia teorija sako, kad būtina atsiriboti nuo tų, kurie kitaip mąsto – ir apie jokį įtikinėjimą, net kalbos būti negali.

    O blogai (tinklaraščiai):
    1. Narkotikas kūbe.
    2. Jei ir ne, jei tai nebus masiška (jei ne) – tuo užsiims kūbe daugiau nei anais laikais moksliukų, romantikų rašančių dienoraščius… tiesiog patogiau, o žmogus ne bezdžionė, tiesiog sprogdinamas yra minčių… jokiu būdu nenorės išlėkti į orą… bet visuomet bus ir mechanikų, kurie baltos dienos be muterkių nematys…
    3. Na o ką kalbėti jei pradėtų tokiu būdu bendrauti, na sakykime šiuolaikiniai adoliai, josifai, vakarykščiai gorbiai ar šaindieninai vytautai ir pan. – ne tas žodis…

    Matote laikraščiai ir kita žiniasklaida – jau nereikalinga. Ji tik užsakomoji. Be to, per ta tempą labai netiksli. Tad jei tavo srityje nesąmonės ten, tai ko vargti apie kitus skaitant – taip pat nesąmonės.

    O čia kažkaip žmogus arčiau Dievo. Juk jis nekalba čia su žmogumi, kuriuos sutinka gatvėje. Ne. Su jais jis ir minutės negaištų – tai kalba su dievais…
    Pšeprašem panie…
    (prie nuliukų arba minusiukų jau ir pripratau – tad kalbu be nuorodų į protingus žmones… o tiesiog su protingu…).

    • Jonas III

     Nenoriu sutikti, kad „apie jokį įtikinėjimą, net kalbos būti negali“.
     Aišku, kad nepradėsi įtikinėti savo pažiūrų žmogų. Įtikinėdamas kitamintį gali nemažai laimėti keliais aspektais: gali įsitikinti savo tiesų populiarumu, ar jų klaidingumu,jų stipriosiomis ir silpnosiomis pusėmis, gali pats keisti savo nuomonę. Beįtikinėjant gali pabandyti išsiaiškinti, kodėl tavo idėjos stringa. Gal jų niekam ir nereikia.
     Kad ir socialistinės idėjos – atsiribojant nuo realybės ko gero priimtinos daugumai, bet pakeliui į gyvenimą pasiklysta realijų džiunglėse. Ir kad jas nukreipti į tiesesnį kelią, įtikinėjimo manau neverta atsižadėti.

 • NiekurNeiva

  weisure
  n. Free time spent doing work or work-related tasks.
  [Blend of work and leisure.]
  … between work and leisure, work and leisure combined;

  … And what we are doing during our weisure time is accumulating social capital and developing our networks.

  rus. Трудосуг ?

  KOKS LIETUVIŠKAS NAUJADARAS GALĖTŲ TIKTI:
  nei darbas, nei laisvalaikis ― gal “laisvadarbis”,
  ar „tinkladarbis“, ar … besišypsantis blogeris ?