Jie nusipelnė gyventi geriau… bet 4 paras turi praleisti automobilyje

Paskutinis dvidešimtukas, susijęs su automobiliais.

Seimo nariai, pirmąjį šių metų ketvirtį skyrę daugiausiai lėšų kurui (skliaustuose nurodyta, kokioje apygardoje Seimo narys buvo išrinktas):

 1. J.Stanevičius (vienmandatė Skuod0-Mažeikių) – 6775 Lt.
 2. D.Mikutienė (daugiamandatė) – 5091 Lt.
 3. S.Giedraitis – (vienmandatė Mažeikių) – 4915 Lt.
 4. V.Galvonas (daugiamandatė) – 4767 Lt.
 5. K.Komskis (daugiamandatė) – 4481 Lt.
 6. V.Žiemelis (daugiamandatė) – 4460 Lt.
 7. L.Dinius (daugiamandatė) – 4411 Lt.
 8. A.Mazuronis (daugiamandatė) – 4344 Lt.
 9. V.Gapšys (daugiamandatė) – 4332 Lt.
 10. V.Valkiūnas (vienmandatė Biržų-Kupiškio) – 4281 Lt.
 11. A.Bilotaitė (daugiamandatė) – 4265 Lt.
 12. R.Ručys (daugiamandatė) – 4102 Lt.
 13. E.Jurkevičius (vienmandatė Baltijos) – 4044 Lt.
 14. A.Endzinas – (vienmandatė Šilutės-Pagėgių) 3982 Lt.
 15. A.Nedzinskas (vienmandatė Dzūkijos) – 3869 Lt.
 16. J.Jagminas (vienmandatė Plungės-Rietavo) – 3719 Lt.
 17. V.Simulik – (vienmandatė Dainų) – 3698 Lt.
 18. E.Jonyla – (vienmandatė Raseinių) – 3656 Lt.
 19. R.Songaila – (daugiamandatė) 3349 Lt.
 20. R.Sinkevičius (vienmandatė Jonavos) – 3253

Jei skaičiuotume, kad 100 kilometrų vidutiniškai sunaudojama 10 litrų kuro, išeitų, kad aktyviausi Seimo nariai per tris mėnesius vidutinškai nuvažiavo po  10 000 kilometrų.

Jei skaičiuotume, kad nuvažiuoti 100 kilometrų vidutiniškai trunka 1 valandą, išeitų, kad per pirmuosius 3 šių metų mėnesius aktyviausi Seimo nariai automobiliuose praleido kiek daugiau nei po 4 paras.

Sunku jiems…

(4 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • Rytis

  Kažkodėl nesitiki… Maniau, kad aš dau važinėju, bet per metus vos 22 tūkst km „išspaudžiu“… O čia… Gal už tuos pingus kurą pilasi seimūnai, jų giminaičiai ir giminių giminaičiai?

 • Respekts Giedraičiui. Vėsks čė nuormale. Skouds so Mažeikes tuolimiausi, ta i kurs – brongiausios.

 • Jei aš per menesį leisčiau kurui 6775 litus, tai su savo apynauju auto nuvažiuočiau apie 30000 km… Čia per kiek laiko?? Aš realiai per metus tiek vos nuvažiuoju ir nepasakyčiau, kad namie sedžiu… Ar aš kažko nesuprantu ar Seime tikri aferistai susirinko dirbti???

  • oj, atsiprašau, šiandien nematau kas parašyta… Vadinasi, per tris mėnesius 30000-32000 km (jei skaiciuoti mano auto sanaudas)… Žinoma, pas Seimunus tos mašinėles yra „prestižinės“ ir jos „ryja“ kura kibirais… Kažin, kodėl Seimunai nenori taupyti ir persėsti ant taupesnių automobilių? Siūlo visuomenei taupyti, bet patys net nebando… Netvarka…

 • Rimantas

  Račai, nuvažiuok mieste per valandą šimtą km sunaudodamas 10l benzdino, paskui parašyk įspūdžius, ok?

  • Arnoldas

   kai tokios sumos, tai ramiai galima apvalint kaip užmiesto

 • mantas

  Išvados:
  1. tai va ką Nedzinskas daro seime… Važinėja…
  2. Automobilis genda visiškai nepriklausomai nuo ridos. (žr. į prieš tai buvusį pranešimą)

 • bn

  ir tai vyksta sunkmeciu?

 • Juozas

  Čia be abejonės sunaudota tik darbo reikalais, bet įsivaizduokite kiek dar tenka sėdėti už vairo asmeniniais reikalais, tikra katorga tas Seimo nario darbas.

 • Evaldas

  labai paprasta, paskaičiuokime:
  Išrinktasis Klaipėdoje (~ 350km) nuo Vilniaus, važiuojant kiekvieną penktadienį namo, o pirmadienį atgal į Vilnių nuvažiuoja ~2800 – 3000km. Toliau, kiekvieną, Vilniuje praleistą, dieną – Vilniuje gyvenamas plotas ir atgal į būstą ~ 40km. t.y. 20 darbo dienų dar 800km.
  Jau turime 3800km.
  Jei mūsų šaunuolis dar sugalvoja po kartą į savaitę nuvažiuoti pvz. į Kauną 200km *4 turime dar 800km.
  pridėkime dar mėnesio bėgyje nors po kartą aplankytus miestus: Šiaulius, Panevėžį, ….. (na nors keturis) – ~~ 1000km.
  Išviso 5000km. (Tikrai nedaug!! tai patvirtins, bet kuris aktyviau dirbantis vadybininkas!!)

  NA IR PABAIGAI – viską padauginame iš dviejų (nes šis sąžiningas ir moka tik už studentės dukros kurą, kuri taip pat važinėja iš Klaipėdos į Vilnių) :))) Turime ~3000LT.

  Paprasta

  • Evaldai, darai klaidą – ten išlaidos už ketvirtį, todėl paties skaičiavimai Klaipėdoje išrinktas Seimo narys pravažiuotų apie 15 tūkst. km

   Artūrai, Evaldo skaičiavimai patvirtina paprastą tiesą – jeigu iš tiesų Seimo narys dirba, tai jam per tris mėnesius nuvažiuoti 10 tūkst. – kaip tris pirštus… iš savo vairuotojiškos patirties galiu patvirtint – net ir intensyviai nevažinėdamas per metus nuvažiuoju apie 30 tūkst. km. tad esminės problemos su kuro išlaidom tikrai nematyčiau.

   • Liutaurai, nesutinku. Juk penkias dienas per savaitę (išskyrus trumpas pertraukas tarp sesijų) Seimo nariai turi dirbti. Tad jiems važinėjimui lieka tik savaitgaliai. Iš savo patirties (esu ne iš mažiausiai važinėjančių) drįstu teigti, kad tokia rida vien per savaitgalius – gana didelė.

    • Juozas

     Čia kiek suprantu yra tos kancelerinės išlaidos, jeigu už jas atsiskaito. Tokias lėšos nenaudojamos asmeniniams reikalams, o sąraše tikriausiai atsirastų ir gyvenečių Seimo viešbutyje, kurie turėtų ieškoti labai keistų būdų tas išlaidas pateisinti. Bus įdomu palyginti su tuo kiek išleidžia Prezidentė šitiems reikalams.

    • Lida

     Būtų visai neblogai , jei nesutikimas būtų pagrįstas įprodymais, o ne pezalais. Sutinkate, kad rida „gana didelė“ – nebeaišku, ar tai tolygu, kad tokia rida „neįmanoma“ ?

    • 10.000 per tris menesius – labiau nei lengva.

    • Karvė

     Artūrai, tai tiesiog žiūrėkim į tuos pačius skaičius: Tarp Vilniaus ir Klaipėdos – 310km. Jei važiuoja kiekvieną savaitgalį namo, tai gaunasi 310 x 2 x 4 x 3 = 7440. Jei važinėja į darbą automobilius, imkime 30km per dieną, tuomet gausime 30 x 5 x 4 x 3 = 1800. Viso gauname 9240 km. Jei gyvena Skuode, gaunasi visi 9960km…

     Bet čia utopinis variantas, kad važinės tik į darbą ir namo…

    • sutinku, kad 5 darbo dienos per savaitę skirtos darbui, tačiau ar nesame dviveidiški tuo pačiu metuiš Seimo narių reikalaudami, kad jie per tas darbo dienas suspėtų:
     – bendrauti su rinkėjais
     – bendrauti su verslo atstovais
     – bendrauti su NVO (bendruomenėmis, asociacijomis, etc.)
     – …

     aš sutinku, jog tam BMW X5 nėra būtinas, tačiau dabartinis kilometražo mastas tikrai normalus.

     aišku, lygiai taip pat turiu įtarimą, jog gana maža dalis Seimo narių realiai dirba aukščiau paminėtus darbus, o kilometražas atsiranda iš labiau asmeninių užduočių

 • J.naivusis

  Negi visi 141 -tokie „sus scrofa domesticus“ :

  http://spim.ru/i/tolk/svin.jpg

  P.S. Pats užsibaninu 24 val.

 • Tomas

  As suprantu, kad Arturui sunku kartais pasakyti tiesa, bet ponas Arturai, nesakykite, kad esu ikyrus – cia jus esate tiesos nutyletojas. Kol nebus tiesos, tol busiu ikyrus. Ne man vienam idomu suzinoti, ka Lietuvos interneto metu zmogus veike pas nusikalstama veikla itariama Uspaskicha (kuris, beje, jei jau pamirsote, pries kuri laika Maskvoje renge spaudos konferencija, kurioje atviru tekstu smeize Lietuvos valdzia ir Lietuva – taip iseina, kad jus tam pritariate??).

  Aciu pagaliau uz atviruma, jei toks bus.

  • Juozas

   Yra pakankamai atvirumo kitoje temoje. Autorius tiesiog nėra tas kuo jį laikote, pasiieškokit kitų moralinių autoritetų :)

  • Matotaupa

   Man, pavyzdžiui, įdomu, kokie santykiai sieja Adamkų ir Boženą. Tai, sekdamas jūsų pavyzdžiu, dabar turėčiau atakuoti „moralinį tautos autoritetą“ su tuo klausimu tol, kol jis teiksis man atsakyti taip kaip aš reikalauju?

   • gato

    Matotaupa, parašykite anonimiškai į Adamkaus rašomą viešą blogą ir paklauskite apie jo santykius su Božena. Paprasta :)

    • Matotaupa

     Nors esu netikintis į jokius dievus, bet šiuo atveju galiu tik sušukti: Apsaugok dieve, kad kada nors pasieksiu tokį mąstymo lygį kaip Tomas.

  • Tomai, tamsta darotės juokingas. Jei labai atvirai, tai man visiškai nerūpi, kas tamstai – anonimui iš internetinės erdvės rūpi ir kas tamstai įdomu. Niekaip nesuprantu, kodėl tamsta sugalvojote, kad aš privalau atsiskaityti, aiškintis, tenkinti kažkieno smalsumą. Jau sakiau, bet jei praleidote kartoju dar kartą: ne jūsų reikalas su kuo valgau, su kuo miegu, kaip rengiuosi ir apskritai kaip gyvenu. Taip kad nusiraminkite ir skaitykite „Žmones“.

   • lida

    O gal tas jo smalsumas truputį pateisinamas – na kai kitą sykį rinksite parašus, žmogui gali būti aktualu kam pasirašo.

    • lida, šis tamstos komentaras labai simptomiškas… Juo jūs demonstruojate vieną iš didžiausių mūsų visuomenės problemų: nesugebėjimą savarankiškai mąstyti ir priimti sprendimus. kalbu apie bandos jausmą ir įsivaizduojamus autoritetus, kai pritarimą ar nepritarimą vienai ar kitai nuomonei ar veiksmui lemia tą nuomonę išsakantis ar konkretų veiksmą darantis asmuo, o ne pati nuomonė ar veiksmas. Parašus aš rinkau ne sau ir todėl kritiškai mąstančiam žmogui turėjo būti svarbu, ne kas renka parašus, o už ką siūloma pasirašyti.

     • lida

      Neigiate autoriteto galią ? Matot, eiliniam žmogeliui visiškai paprasta susigaudyti pav. LEO problemoje, jei net LRKT teisėjai skirtingai supranta. Gal būt jūs ir sutinkat ir palydit pagal protą, ir jums neturi reikšmės kas kaip kvepia. Bet ne visi tokie idealūs. E.Čekanavičius taip pat žmogaus teisių gynėju vadinas, bet aš jį tik pamačius neščiau kudašių, jau nekalbant apie kokį parašą :)
      Be to, aš tik spėjau apie Tomo smalsumo priežastį jūsų su Tomu klausimo-atsakymo komntekste.

     • gato

      Artūrai, viskas yra labai susiję, ir neišeina atskirti veiksmo nuo žmogaus (nei nuo veiksmą vykdančio, nei nuo veiksmą vertinančio). Nei veiksmas, nei nuomonė patys iš savęs nėra nei geri, nei blogi. Jų gerumą ar blogumą nustato aplinkybės- situacija, patirtis ir pan. Abejotinos reputacijos žmogus renkantis parašus net ir kilniam tikslui priverstų suabejoti pačiu tikslu, bent jau tikrai daug klausimų sukeltų. Ir tik visiški radikalai (kaip tik nelabai kritiškai mąstantys žmonės) pasirašytų dėl savo įsitikinimų nepaisant aplinkybių.

     • gato, mes visiškai skirtingai suprantame, kas yra radikalas. Pagal jūsų apibrėžimą didžiausias radikalas esu aš:)

   • Atūrai, šiektiek prisidėsiu prie kritikos, manau, jau jūsų stiliuje :) Jūs pats
    stebitės kaip į vieną vietą sueina tikrai skirtingi žmonės
    (beje ne vieną kartą taip buvo)ir matomai bandote suprasti kodėl… Tai kodėl negali taip pat viešai nusistebėti kiti žmonės? :)

    P.S. Man nei šilta, nei šalta pas ką, kas, kada ir su kokiu tikslu eina į svečius, nes man pačiam ir mano artimiems žmonėms yra tekę sėdėti įvairiose kompanijose ir aš žinau, kad pats toks sėdėjimas prie vieno stalo dar nieko nereiškia :) Beje, kur ir kodėl dingo komentarų įvertinimai? :)

    • Simai, stebėkitės kiek tik norite, tačiau niekaip nesuprantu, kodėl stebitės jau penkias dienas…:)

     Dėl komentarų – kilo techninių problemų, kurių nesu pajėgus išspręsti. Žmogus, sugebantis jas spręsti dirba, tačiau savaitgalį žadėjo skirti joms šiek tiek laiko.

     Žinoma, galite galvoti, kad komentarų vertinimas pašalintas todėl, kad pastaruoju metu mano komentarai surinkdavo daugiau minusų nei pliusų.

     Atsiprašau.

     • Tai čia „TIK“ penkias dienas :) Koks Fredis tai prikaišios visą blogo gyvavimo laikotarpį :) Bet, gi, yra žmonių (žurnalistų ir ne), kurie taip pat elgiasi viešojoje erdvėje. Ir tai, manau, mūsų nusivažiavusios žiniasklaidos problema. Teisingai pastebėjote, kad tokiems žmonems reikia skaityti „Žmones“, bet esmė yra ne kas skaitoma, o tai, kad daugumoje žiniasklaidos priemonių jau yra maišomi (specialiai arba ne) informacijos pateikimo būdai. Kai publicistika ir tyriamoji žiniasklaida sumaišoma su pramoginiu turiniu, tai ir gaunasi tokios nesamonės. Statistinis žiniasklaidos vartotojas yra nepajėgus atskirti kas yra kas… Beje, paskutiniu metu tuo labai išmintingai ir preciziškai tiksliai naudojasi Prezidentūros ir Vyriausybės PR’ščikai ir matosi, kad toks PR’as pasiekia tikslą

 • Aj, po šios Artūro serijos „Jie nusipelnė gyventi geriau…“ atradau paprastą tiesą: tegu mina mūsų seimūnai per miestą dviračiais ir darda troleibusais. Bent paprastą liaudį dažniau matys. Ir pigiau, jei neskaičiuosime to, kad laiko šiek tiek daugiau išeikvos.

 • mantas

  Geras – blogas tik pas mane dingo ar pas visus?

  • Matotaupa

   Spėju, kad p.Artūrui atsibodo tas žaidimas su geras/blogas. O gal čia vsd programišiai taip kiša koją laisvam žodžiui?

   • mantas

    as irgi taip pagalvojau, nes pastaruoju metu p. Racas daug minusu gaudavo :)

    • lida

     Jei labai atvirai, tai jam visiškai nerūpi, kas anonimams iš internetinės erdvės rūpi, kas jiems įdomu ir kaip jie vertina komentarus.

 • vasia

  taigi zmones juos isrinko, tai jie tuos zmones ir vezioja is Vilniaus i Klaipeda. ir taip visa savaite,. Pasiziurekit pilna skelbimu: „nemokamai vezu i Klaipeda. seimo narys Stanevicius“ „Vezu pensisnnkus i Gariunus. Mikutiene“. Ir taip visa Alio reklama. Cia ne seimas cia „durniu laivas“ su graziuliu priesaky…

 • 5000 km mėnesiui yra visai normalu, jei dirbi po visą LT. Per 3 mėn 10 000 km. t.y. 3300 km/mėn. Pirmieji trys 10-uko nariai išrinkti apie 300 km nuo seimo nutolusiose apylinkėse. jei važiuoja ten kiekvieną savaitgalį- 4*600= 2400. Per mėnesį važiuoja į darbą 22 dienas įveikdami 20 į vieną pusę(imkime jau anksčiau minėtus)gauname: 22*40=880 km Total: 2400+880= 3280 km.
  Taip, kad matematiškai išlaidos pateisinamos.
  Tačiau, daugumai iš kitų miestų atvykusiems suteikiamas Seimo bendrabutis, kuris yra netoli darbovietės. Taip pat už valdiškus pinigus yra važinėjama savaitgaliais (na ir kur VMI žiūri??). O esminis klausimas: šios lėšos yra skirtos darbui (tame tarpe ir susitikimams su rinkėjas), bet ne asmeniniams tikslams.

  • vasia

   Zilvinai, pasakyk kodel as turiu moket uz seimo nario benza, kuris skirtas vaziuoti namo pas mama pavalgyt cepelinu, na savaitgali ?? Tik nesakyk, kad seimo narys dirba su zmoniu problemomis sekmadieni ir kad jie neina i sekmadienio misias i baznycia . Pabandyk paskambinti seimo nariui sekmadieni :) isgirsi smagu nafik rusu kalba su antru galu… o dar paaiskink su kuom susitinka Mikutiene , isrinkta pagal sarasa ?

 • be vardo

  Vidmantas Valiušaitis straipsnyje „LRT vertybės ir misija“ (http://www.bernardinai.lt/index.php?url=articles%2F97929)rašo: „Dešimtmetį dirbau „Laisvosios Europos“ radijo korespondentu Lietuvoje. Šio radijo profesinių žurnalistikos standartų kodeksas draudė ne tik vaišintis, bet netgi priimti kvietimą drauge pietauti su verslininku ar politiku, jeigu rengiesi iš jo imti interviu. Kaip gali nešališkai rašyti, kai pirmiausia esi „gardžiai ir sočiai“ privaišinamas?“
  Įdomu, ar ponas Račas kada rašys apie poną Uspaskich? :) O gal buvo pavaišintas „negardžiai ir nesočiai“? :)

  • Matotaupa

   Čia kaip toje reklamoje: „Svarbu ivaizdis“. Aš turiu galvoje „Laisvosios Europos“ radiją. Juk jie buvo finansuojami iš aiškaus šaltinio ir su aiškiu tikslu. Ir „neiti pietų“ – tik ptimityvus dangstymasis. Kur jūs matėte normalų žurnalistą, kuris už cepeliną parašytų užsakomajį straipsnį?

   • lida

    Tame ir reikalas, kad gal ne ir už cepeliną. Nors, savo poziciją šiuo klausimu mums jau kartą išaiškinai – tikras profesionalas nesumaišys interesų, net gaudamas į kišenę :)

    • Matotaupa

     Tikras profesionalas atliks darbą ir gaus už tai suderėtą atlygį. Apie kišenes aš nesakiau, čia jau jūs pati papuošėte mano mintį :-).

     • lida

      Regis tvirtina, kad vyjkti į Viktoro gimtadien“ BNS darbo reikalais yra visiškai normalu, tu dar pridedi „atliks darbą ir gaus už tai suderėtą atlygį“ – vis labiau mane gasdinat :)

    • Matotaupa

     čia jau jūs, Lida, užsiimat laisva kūryba ir susiejate į vieną atskirus dalykus. Manau, kad moterų toks įprotis: iš bet kokių skirtingų komponentų padaryti mišrainę, kad niekas nesuprastų kas ten yra…
     o jei rimtai – tai aš tikrai norėčiau būti tokios srities profesionalas, kuriam atlyginimą mokėtų už nuėjimą pas ką nors į svečius. Deja, į svečius vaikštau, bet alyginimo negaunu :-(

     • lida

      Prisipažinsiu, pajuokavau tik – netikiu, kad Artūras ėjo konkrečiais darbo reikalai, ar kad gauna į kišenę. Bet ir jūs neapsimetinėkit, kad nesuprantatat, kad žurnalisto dalyvavimas, ypač tokios reputacijos kaip Artūro (sąžiningo ir nepalenkiamo), gali tą reputaciją šiek tiek apgadinti.

     • Matotaupa

      Lida,
      Rimtai pasakysiu – netikiu. Reputacija priklauso nuo to, kaip žmogus save suvokia ir kaip suvokia savo vietą gyvenime, ir kaip tą suvokimą realizuoja. Kaip tą jo reputaciją gali paveikti veiksmai, kuriuos jis atlieka laikydamasis savo nuostatų ir principų? Manau, kad jo reputacija kaip tik pablogėtų, jei jis pradėtu kaitaliotis ir mėtytis gyvenime…

     • lida

      Nekalbame, kaip Artūras pats suvokia savo reputaciją. Kalbame apie kitus. Va man jo reputacija po baliaus pas Viktorą atrodo biški apgadinta, kaip ir daugybei čia komentavusiųjų. Bet, aišku, tu tuom gali ir netikėti :)

     • Matotaupa

      Cituoju „Nekalbame, kaip Artūras pats suvokia savo reputaciją.“ – nesutinku su tuo teiginiu, nes žmogaus reputacija priklauso nuo pačio žmogaus elgesio, o ne nuo kitų žmonių požiūrio į jį. Čia jūs maišote skirtingus dalykus.

  • be vardo, tik tada, kai prisistatysite ir parašysite su kuo miegate, ką valgote pusryčiams ir kokios spalvos tamstos apatinės kelnaitės.

   • be vardo

    p. Račai, 1) aš nesu viešas asmuo, 2) Jūsų neklausiu apie, tarkime, Jūsų pusbrolio ar pan. 50-metį, 3) nelendu į niekieno apatinius, 4) manausi nedarąs nieko bloga (net priešingai), jei noriu išsiaiškinti, kokie saitai saisto BNS direktorių su ??? reputacijos politiku-verslininku.

    • Regis

     O naivume švenčiausias, kokie saitai gali sieti lyderiaujančios naujienos agentūros direktorių su vienu iš žinomiausių (atpažistamiausių) verslo ir politikos asmeniu. Sieja bendri taip vadinamo „elito“ pasisėdėjimai. Dar kart pasitikrinkit (kad ir google) kas yra dabar Artūras Račas. Bet kokioje srityje tarp savęs bendradarbiaujantys asmenys/įmonės periodiškai vienokia ar kitokia proga organizuoja taip vadinamus „pagėrimus“.

     p.s. jau visai kitas klausimas ar A.Račas prisiragavęs tai ko gali ir pats nusipirkti, staiga pataps palankus ir nekritiškas V.Uspaskichui konkrečiai ir viskas kas su juo susiję (Darbo partija, Krekenavos įmonės ir t.t.) apskritai.

     • lida

      O Marcinkevičius ir kt iš VP10 ne elitas ? Artūras sakė su jais nebaliavotų :)

     • Regis

      Matyt ne elitas.. Bent jau BNS’ui :). Arba kitas variantas kažkokie asmeniškumai.

      Jeigu rimtai tai nustokit kibt prie rimtas pareigas užimančio žmogaus. Tokie susitikimai tiesiog privalomi ir yra tokio darbo dalis. O dėl kritikos tai laikas parodys ar V.Uspaskicho ikrai ir/ar degtinė buvo tokie skalsūs.

     • lida

      „Tokie susitikimai tiesiog privalomi ir yra tokio darbo dalis“ – visiškai sutinku. Bet žurnalistams baliavoti pas tokius „prieštaringos reputacijos“ asmenis atrodo kažkaip ne taip. Grybauskaitei pav. pakako suvokimo nevykti darbo reikalais į gimtadienį. Suprantama, kad Viktoras įtakingas, bet juk galima ir mandagiai atsisakyti.

     • Matotaupa

      Cituoju „“prieštaringos reputacijos” asmenis atrodo kažkaip ne taip“. Kaip ne taip? Ir kaip tai „privalo“ atrodyti? Kas ir kur nustatė taisykles, įstatymus, įpareigojimus kaip tai turi atrodyti?

     • lida

      Nuuuu, baikim čia maivytis ir apsimetinėti kvailiais ;) Betrūko tik prokurorų dalyvavimo gimkėje. Nors tu, žinau, profesionalus pateisintum :)

     • Matotaupa

      Kuo čia dėti prokurorai? Ar aš apie juos rašiau?
      Cituoju „atrodo kažkaip ne taip“ – čia jūs taip parašėte, ar aš? Tai man ir neaišku, kaip turi atrodyti taip…

   • Maras

    Artūrai, be vardo Jums teisingai atsakė, o Jūsų pageidavimai išvardinti apatinukių spalvą tai, švelniai tariant, ne į temą. Bet jei norite – galiu atsakyti į visus klausimus vietoje be vardo, tik parašykite ;).
    Ar Jūs viešas asmuo, ar ne – toks yra pagrindinis klausimas, į kurį atsakymas akivaizdus. Ar gimtadienis – viešas renginys – nuotraukos rodo, kad viešas (ar Jūsų gimtadienius irgi fotografuoja Lietrytis?), fotografuota aiškiai ne iš po skverno.
    Tuomet kyla kitas klausimas: ar galima iš Jūsų reikalauti pasiaiškinimų. Jūs neeikvojote valstybės pinigų pirkdamas dovaną, dirbate privačioje bendrovėje, todėl atsakymas – ne.
    Bet, man atrodo, Jūs pats suteikėte tokią teisę, Jūsų reputacija ir kova už skaidrumą bei viešumą. Dabar gi keistai atrodo, kai reikalaudamas atsakymų iš kitų nenorite atsakyti pats ir dar dangstotės privataus gyvenimo neliečiamumu. Formaliai Jūs teisus, bet mes gi puikiai žinome, kaip formalizuota teisėtumo samprata dangstomi nusikaltimai Lietuvoje (ginkdie nekaltinu Jūsų nusikaltimais).
    Galiu ir aš parašyti savo nuomonę apie šį Jūsų poelgį – nepatiko. Uspaskichas ne tokio masto oligarchas, kaip VP10 savininkai (beje, atrodo, kad būtent toks jų įsigalėjimas suneramino kitus oligarchus, tuo galima paaiškinti ir berods sėkmingai besibaigiančią kovą su LEO, deja, – visi kiti susivienijo, kad dešimtukas pernelyg neįsigalėtų). Bet vis tiek Uspaskichas – oligarchas, apie jo ministeriavimo laikus sklando nekokie atsiminimai (tik nereikia apie įrodymų nebuvimą – Zuoko kaltė irgi neįrodyta), o kad algas mokėjo vokeliuose, tai jis yra pripažinęs pats viešai per per kažkurią televizijos laidą, puikiai prisimenu (dar su tokiu pasitenkinimu – visi taip daro, taip valstybė verčia elgtis ir pan.). Bet tai buvo seniai (atrodo, rinkiminėje laidoje į praeitą seimą) ir visi jau užmiršo (tai, beje, rodo mūsų žurnalistų neįgalumą).
    Reziumuojant: Jūs turite teisę eiti kur norite ir niekam nesiaiškinti, mes turime teisę vertinti Jūsų elgesį ir tylą anonimiškai, bet viešai. Nes žurnalistus reikia prižiūrėti taip pat, kaip ir politikus – jų atsakomybė ne mažesnė.

    • Marai, labai trumpai: suprasčiau, jei po V.Uspaskich gimtadienio (or iki jo) būčiau parašęs, jog jis yra doriausias politikas Lietuvoje, doriausias verslininkas. Tada būtų galima stebėtis abejoti ir t.t. Dabar gi – visi mato problemą gimtadienyje, tačiau niekas negali nurodyti ryšio su mano tiesioginiu darbu.

     Privatų gyvenimą gyniau ir ginsiu, nes tikrai manau, kad niekieno reikalas su kuo valgau ir su kuo miegu.

     O dėl A.Zuoko, tai jūs arba klystate arba tyčia klaidinate – jo kaltė įrodyta teisme.

     Tuo tarpu dėl V.Uspaskicho darbo ministerijoje, manau, kad jis buvo švariausias iš visų iki jo ir galbūt po jo buvusių ministrų, nes nė vieno ministro niekas niekada nestebėjo taip įdėmiai kaip V.Uspaskicho. Tai, kad jis buvo išmestas iš ministerijos dėl diplomo, o ne dėl kokių nors kitų nusižengimų tik įrodo, kad tikrai nebuvo prie ko prisikabinti:)

     • Maras

      Oj, su Zuoku tikrai prašoviau. Žinių spragos.
      Visiškai suprantu norą apginti savo privatų gyvenimą, bet viešam asmeniui riba tarp viešumo ir privatumo yra gerokai toliau, nei paprastam žmogui. Apie tai, kad Jus matė pernelyg įsiaistrinusį ir vartojantį alkoholinius gėrimus per koncertą, jau buvo pranešimas. Man tokie pranešimai visiškai neįdomūs, bet jie neišvengiami. Jūs turbūt su tuo nesusitaikysite žinant Jūsų charakterį, bet gal ir vertėtų, bent jau turėti omenyje, kad visada kažkas gali stebėti ir jei kas nepatiks – parašyti ir dar nufotografuoti/nufilmuoti. Tokia aukšto statuso kaina, nieko nepadarysi. Kuo aukščiau esi, tuo labiau sukaustytas visokiausių rašytų ir ne taisyklių, nesvarbu, patinka jos, ar ne.
      Dėl ryšio su darbu. Čia po to gimtadienio vis prasprūsta juokeliai, kad Darbo partija nutylėta. Juokai juokais, bet skaitant „padidintas atsargumas“ šioje vietoje ir liks. Neabejoju, kad BNS tai neturės jokios įtakos, kaip ir Jūsų įrašams čia. Tačiau sugalvoti ir priinterpretuoti labai nesunku. Nebūtina rašyti, kad Uspaskich – geriausias (beje, ką tik parašėte, kad švariausias ministras ;)), užtenka neminėti jo tarp blogiausių ar blogame kontekste – net ir tai nesunkiai gali sukelti įtarimą.
      Jūsų atvejis su gimtadieniu tik patvirtina nuomonę, kad toks įtakingas žurnalistas turi šimtą kartų pergalvoti, pas ką į balius eiti. Iš to žmonės daro išvadas apie žurnalisto pažiūras. Nebūtinai teisingas, bet dėl to ne mažiau svarbias žurnalisto reputacijai (nors Lietuvoje man tie žodžiai kažkaip nedera – žurnalistas ir reputacija. Nieko asmeniška.).
      Ir dar kartą pabrėžiu – Uspaskicho gimtadienis buvo akivaizdžiai viešas renginys.

     • lida

      „suprasčiau, jei po V.Uspaskich gimtadienio (or iki jo) būčiau parašęs, jog jis yra doriausias politikas Lietuvoje, doriausias verslininkas. Tada būtų galima stebėtis abejoti ir t.t.“

      „dėl V.Uspaskicho darbo ministerijoje, manau, kad jis buvo švariausias iš visų iki jo ir galbūt po jo buvusių ministrų“

      :D jau rašote.

     • Matotaupa

      Marui,
      Cituoju: „tik patvirtina nuomonę, kad toks įtakingas žurnalistas turi šimtą kartų pergalvoti, pas ką į balius eiti. Iš to žmonės daro išvadas apie žurnalisto pažiūras“. Jei teisingai suprantu, jūs teigiate, kad žurnalistas turi atsiklausti kai kurių žmonių, pvz. jūsų, lidos, Valentino, prieš eidamas kur nors?

     • lida

      Matotaupa, apsimeti šlanga. Jei sužinosiu, kad eini į anoniminių alkoholikų susirinkimus, padarysiu apie tave vienokias išvadas, jei į tulpinių strielkas – kitokias. Kas čia tau neaišku ? Abiem atvejais neprivalai manęs atsiklausti, bet nenustebk, jei aš susidarysiu apie tave vienokią ar kitokią nuomonę.
      Ypač, kai negalima „vniatno“ paaiškinti tokio vizito priežasčių ir tikslo: draugystė nuo vaikystės ar verslo ryšių plėtojimas. O negalima todėl, kad jų turbūt ir nėra aiškių. Paprasčiausiai silpnybės akimirką pasinaudojo proga pasitūsinti su elitu, o prisipažinti gėda, nes neatitiktų susiformuoto įvaizdžio. Variantą apie verslo reikalus net svarstyti nenoriu. Draugystės nuo vaikystės atveju – viskas suprantama ir Viktoras bus pakviestas taip pat. Dabar apsimeta durneliu dundukais vadindamas kitus. Kieno turi atsiklausti Kirkilas, kad pasikaitintų Pinskaus pirtelėje, Kūris su Steponavičiumi, Kėvišas su Boreika ? Pasakysi Artūras ne politikas ir pan., bet tai nereiškia, kad jo baliavojimas su tokios reputacijos žmonėmis jis niekaip nepagadins savo reputacijos mano (ir daugelio kitų) akyse. Pagadino. O ar tai jam bent kiek rūpi – visai kitas klausimas.

 • siaip, 10.000 per tris menesius – labai lengvai prasukami. As po 10k sukdavau per du menesius, kai kiekviena darbo diena vaziuodavau is Kauno i Vilniu.
  ne stebuklai.
  O dar kai pasiziuri, kad tai yra Skodas, Mazeikiai, Birzai, plunges, silutes – viskas – labai jau normalu.

  • vasia

   yessuz, paaiskink kokioo galo jie turi kazdiena vazineti i skuoda ? O kas dalyvauja posedziuose, skaito istymus priimamus naktimis ? Jie ka marsrutiniai autobusai.? Ar jie sviezias pleksnes transportuoja rytiais i Vilniaus restoranus. 5000km prasukti galima, bet ar tai seimo nario darbas? Noreciau menesiuka su tokiu seimo nariu pagyvent :)

   • Matotaupa

    vasia,
    Aš spėju, kad jie važinėja naktimis, kai posėdžių nėra. Tada ir keliai tuštesni, galima palėkti greitai. O seimo nario reikalus su rinkėjais galima ir vidury nakties patvarkyti. Ar jūs, vasia, nesutiktumėte pakalbėti su pvz. Mikutiene, jei ji į jūsų duris pabelstų kad ir pusę dviejų nakties? Aš tai mielia ją priimčiau…

    • vasia

     Matotaupa, gal pigiau tada viena seimo nario padejeja laikyti Klaipedoj kita Vilniui ir nupirkti du mobilius telefonus su nemokamais pokalbiais tarpusavy. sia tau 2000k lt sutaupymas. As suprantu, kad smagu kekviena ryta pasimaudyti Baltijos juroje ir pas mama paesti cepelinu uz Lietuvos respublikos pilieciu pinigus

   • kas sneka apie vazinejima kas diena? viena karta nuvaziavus i skuoda ir atgal susidarys 800km. daug ar mazai – tau spresti.
    Jei viena karta i savaite – 3200 i menesi. paprasta matematika.

    apie taupymus su padejejais…
    padedejui reikia moketi ~1000 lt men (jei rasi ka uz tiek dirbanti) + mokesciai – 1500 berods gausis? o biuro biuro nuoma? kitos islaidos?

    • vasia

     yessuz,
     padejeju 3 berods turi kiekvienas.uz juos taip pat moku as ir tu. Tad viena susisrasti is skuodo butu neproblema. ir uz minimuma. 4 kartus lekt i skuoda ant cepelinu,nz, gal tame skuode gimsta naujieji Vasiukai. Esme cia juk ne tame, cia kaip rusu laikais, pilu benzo i valstybine masina vadinasi bent trecdali i zmonos :) . Dar buvo mada rinkti cekius prie benzo koloneles.. Jei pirkti masina- tai BMV dzipa ir lekti i skuoda visa kelia kalbant mobiliu telefonu

     • o tu nemanai, kad tarkim padejejas reikalingas ir seime?

    • Matotaupa

     citata „~1000 lt men (jei rasi ka uz tiek dirbanti)“ – aš už tiek dirbsiu!!!!!!

 • Margaux

  Jei skaičiuotume, kad nuvažiuoti 100 kilometrų vidutiniškai trunka 1 valandą

  Artūrai, šitą skaičių turime dalinti iš dviejų, nes jei užsiduosime, kad vid. greitis 100 km/h tai reiškia, kad važiuoji pastoviu 100 km/h gričiu visur tiek mieste tiek greitkelyje, be jokių sustojimų, ar pristabdymų. Taip važiuoti keliais mano manymu neįmanoma!

  • Margaux, aš čia taip stengiausi, kad jiems automobiliuose mažiau laiko reikėtų praleisti…:)

 • Pagal pateiktą sąrašą nieko labai įtartina – daug važinėjančių iš tolimesnių Lietuvos vietų: Skuodas,Mažeikiai,Biržai,Kupiškis,Šilute,Pagėgiai,Plungė,Rietavas. Panašu, kad išlaidos koreliuoja su atstumais, be to, labai tikėtina, kad kuro sąnaudos yra >10l/100km (Ypač, spaudžiant autostrada).

 • Arturas

  Čia gal įdomu dar būtų sąžiningiausių (ar drąsiausių) dvidešimtukas – tų, kurie išdrįso iš viso per ketvirtį išleisti mažiau nei 11830,00Lt. Tiesa, tokių nėra daug, bet 20-ukas susirenka:

  1. Gediminas Kirkilas – 0,00
  2. Loreta Graužinienė – 352,06
  3. Česlovas Vytautas Stankevičius – 578,28
  4. Eligijus Masiulis – 1497,40
  5. Emanuelis Zingeris – 2464,13
  6. Irena Degutienė – 2835,84
  7. Algis Rimas – 3838,78
  8. Irena Šiaulienė – 4628,58
  9. Kazys Starkevičius – 4914,88
  10. Valentinas Stundys – 4968,54
  11. Bronius Bradauskas – 5520,32
  12. Algirdas Sysas – 5712,02
  13. Erikas Tamašauskas – 6001,87
  14. Audrius Endzinas – 6014,02
  15. Artūras Zuokas – 6305,71
  16. Andrius Kubilius – 6717,36
  17. Vilija Blinkevičiūtė – 8097,58
  18. Donalda Meiželytė Svilienė – 8098,82
  19. Raimondas Šukys – 8498,07
  20. Andrius Mazuronis – 8557,62

 • Regis

  Galima perifrazuoti Jurgio Didžiulio žodžius „jeigu nori tai reikia“ į – jeigu galima tai ir reikia. Matyt viskas ką galima pasakyt. Savaime aišku dar ir gėda, negražu ir t.t.

  p.s. eilinį kart tenka šauktis iki naujosios prezidentės. Kaip jums tokios išlaidos p. D.Grybauskaite? Ar nebado akių? Tikimės, kad prie visų spręstinų klausimų atkreipsit ir į Seimo narių biudžetinių pinigų taškymus…

 • grybukaras

  nesuprantau, o tai trecia 20uka (is 141) jau pavyko be klaidu sudaryti? :))

 • Tomas

  o kodėl paprasti mirtingieji turi važinėti viešuoju transportu už savo pinigus, jei neturi nuosavo transporto?
  Siūlau, jei neturi ir neskirti, tegu taupo ir perka, t.y. gyvena pagal išgales.

 • Kol nebus šių išlaidų aiškios apskaitos bei kontrolės bus netvarka. Kaži ką pasakytų VMI jei įmonė (ir jei atsirastų tokia) savo darbuotojams irgi paskirtų pusės algos dydžio išlaidas kanceliarijai už kurias nereikia atsiskaitinėti?
  Panieką rinkėjams parodė ir Britanijos politikai (beje, nuo skandalo ten ir prasidėjo skandalas ir Lietuvos žemėje) nepaisydami visuomenės dar pasididino išlaidas. Manau ir mūsų išrinktieji tuoj taip pasielgs

 • raimondas

  už 1000 Lt į seimo narių automobilius galima įmontuoti navigacinę įrangą su GPS, kuri kas 15 min. per įstatytą SIM kortelę į centrinę duomenų bazę nusiunčia koordinates (tokias sistemas įstatytos beveik 100% „furų“). Duomenys gali būti skelbiami viešai – kad ir interneto portale. Kiekvienas tame tinklapyje gali pažiūrėti – kur, kada seimo narys buvo. Ta įranga leidžia net matyti, kokiu greičiu važiavo mašina :)

  Viskas būtų vieša ir tik viešumas išspręstų problemą… Tereikia minimalaus noro… Nebereikėtų skaičiuoti kilometrų, spėlioti, kas kur ir kaip buvo nuvažiavęs…

  Kiek žinau, tokią sistemą įdiegė Vilniaus kelių policijoje – išsprendė problemą, kad „keliukai“ nenuvažiuoja į jiems privalomą patruliavimo vietą, o pasislepia „karštoje“ vietoje ir renka pinigus; arba pasibaigus budėjimui Vilniaus rajono pakraštyje skuba namo 200 km/h greičiu.

  Tokios sistemos įdiegtos beveik 100% vilkikų – vairuotojai nebegali nupilti kuro, nusukti kelis šimtus kilometrų į šalį „pas draugę“ ir t.t. O tokias sistemas Lietuvoje diegia dešimtys įmonių – kelis kartus paspaudus klavišus tą galima surasti Google.