Tikrinam Seimo rinkimų II turo prognozes: Kaunas

Nelabai yra čia ką tikrinti…

Mano prognozė buvo: TS-LKD – 1 vieta, DP – 1 vieta, DK – 7 vietos.

Nes man buvo sunku patikėti, kad DP ar LSDP ar TT rinkėjai balsuotų už konservatorius…

Balsavo.

Ir rezultatas: TS-LKD 9 vietos.

Ir todėl man tenka prisipažinti, kad prognozuodamas Kauno rezultatus, patyriau visišką fiasko.

Nesuprantu aš to kaunietiško mąstymo, nors tu ką.

Ir gali būti, kad niekada ir nesuprasiu.

(Dar neįvertinta)
Loading...
 • Tomas

  DK – 7. Kodel?

 • Tipas

  Viskas labai paprasta – mano, gerokai virš 80 metų, seneliai balsavo už ministrą. Priežastis – ten reikia mokslo nors kokio.

 • romas

  Įdomumo dėlei paskaičiavau Dagio rezultatus. Pirmam ture jis surinko apie 13 proc. visų rinkėjų balsų, antrame – kiek mažiau nei 20. Pakartotiniame balsavime sudalyvavo balsavę už visokių rūšių liberalus ir gal būt balsavę už laisvai išsikėlusį. Neatmetu, kad ir konservatorių rinkėjų į antrą turą galėjo ateiti daugiau: kažkam pyktis praėjo, o kažkas turėjo galimybę balsuoti nesistumdęs eilėse. Nieko protu nesuvokiamo Šilainių apygardoje lyg ir neįvyko

  • Pranas

   Danilevičiaus biografija buvo išskirtinai juokinga, tai baltais siūlais siūta nusikaltėlio ar geriausiu atveju „Aleksoto prekijo“ biografija, nu neįmanoma kad tokį išrinktų kauniečiai, net ir didziausio keršto vedini.

  • Pranas

   Atėjo dar apie 5 proc. antram ture Kaune, kur pirmam nebuvo. Ir kiek mačiau, kad tai buvo išsigandę / sisteminiai rinkėjai, ne gaivalas.

 • Stogas

  Fredi, priimk sveikinimus !

 • ahoi

  Kauną „kamuoja“ stiprus Stokholmo sindromas. Kad ir kiek konservatoriai jį dulkintų, vis tiek pasirinkimas aiškus.
  Net jei konservatoriai nutartų numesti ant Kauno atominę bombą, tai kauniečiai apsisiautę baltomis paklodėmis, giedodami „… vardan tos Lietuvos…“ nepurkštaudami slinktų kapinių link.

  • Nes darbo parcyja, socdemai, tvarka ir teisingumas bei drąsos kelias yra daug geriau nei konservatoriai. Yeah, right!

   Man atrodo, kad Kaunas nubalsavo racionaliai. Neįsivaizduoju ką turėtų galvoti žmogus rinkdamas paksoidą, darbietį ar socdemą (na, jie mažiausiai įtartini), bet kai akistata pagrinde buvo tarp konservatorių ir drąsos kelio, tai Kaunas yra racionalumo ir protingo pasirinkimo pavyzdys.

 • Valdas

  Aš tik pakartosiu po kitu straipsniu savo komentarą (taip, truputį įsižeidžiau už tą „Nesuprantu aš to kaunietiško mąstymo, nors tu ką.“

  Gerb., Artūrai, vertindami antro turo rezultatus, jūs tikrai pro akis praleidžiat vieną faktorių: aktyvumą. Jį įvertinus, pasakymas:

  “Taip, Kaunas man liko mįsle, mano prognozės patyrė visišką fiasko. Na, nesuprantu aš kaip žmogus gali pirmame ture balsuoti už DP ar LSDP, o antrame – už TS-LKD. Šia prasme – tikrai neblaivus.”

  Kaip ir gali netekti prasmės… Pvz., Kauno Kalniečių apygarda (maniškė, jei ką). Pirmas turas: aktyvumas 56,58, už Dumčių (konservatorių) 25,89; Antras turas: aktyvumas 37,03, už Dumčių 59,51 proc. Mano nuomone, tai ne jūsų paminėtas “neblaivus” persigalvojimas, o tiesiog tam tikrų elektoratų aktyvumo/pasyvumo išraiška.

  • dzyvai

   Pritariu jūsų nuomonei. Spėju, kad kauniečiai dažniau balsuoja „už“, o ne „prieš“, taigi, kai antram ture nėra kandidato, kurį jie buvo išsirinkę, nemato reikalo gaišti laiką.

 • Justas

  Vakar kaimynė išrėžė tokio turinio tekstą : „Šiaip tai aš nematau reikalo vaikščiot į rinkimus . Ir nevaikštau . Juk jie nieko nepakeis . Nu bet … jeigu aš šiandien nenueisiu , tai gali Paulauską išrinkti !!! Dar prieš pusmetį būtau spjovus į akis tam , kuris pasakytų , kad aš balsuosiu už „konservus“ . O dabar ne tik kad už konservus bet net už Kreivį !!! O ką daryt ?

  • GIGA

   Justai,kaimynė teisi.Prieš Paulauską privalu balsuot :)

 • Bambeklis

  Maniau, kad visiems buvo aisku, kad jokios Drasiaus partijos nera ir nebuvo is pat pradziu. Kai Venckiene pradejo kalbeti apie „partija“ visi pastebejo, kad tai stebuklingu budu sutapo su tautiniu provokaciju mestro Landsbergio miglotu pasisakymu del „medzio“ ir „seselius“… Sitas darinys – akivaizdus Kacergos ir Nutrijos sajudis. Toki jau turejome, kai Kacerga seiman atvede Klauna ir neuzilgo ji prarijo. Tas pats bus ir su Nutrija. To labiau, kad pazvelgus i jos sarasiniu anketas savo nenuostabai suzinosime, kad beveik visi jie Tevynes sajungos infiltrantai, laikinai „atsisakiuseji“ savo partbilietu.

 • m.

  Man atrodo, kad Kaune viskas normaliai išsidėstė. Gi rinkimai iš esmės yra procesas kai iš paduoto pasirenki mažiausiai atgrasų.

 • gied

  Man būtų gėda, jei būčiau nėjęs į rinkimus ir būtų išrinkę Patacką vienmandatėje. Su DK yra taip, kad dauguma jų nepalaikančių aktyviai stato į tą pačią kategoriją kandidatų kaip kažkada Šustauskas. ar Tautos prisikėlimo partija.
  O su Dagiu – viskas labai dėsninga. Šilainiuose daug jaunų mamų ir daug nekauniečių. Viena geriausių apylinkių jam.

  • GIGA

   Kažką truputį į šalį.Pasakykite esminius skirtumus,kuo skiriasi,tarkim,TS kandidato tame pačiame Kaune R.Kupčinsko ir DK kandidato A.Patacko politinės pažiūros ? Kuo jos artimos Šustauskui ar Valinsko chebrai ? Ar šiaip parašėte,kad parašyt ?

 • Jonas

  Tenka pripažint, kad Vilniuje Jums irgi nelabai gerai sekėsi prognozuot, atspėta 5 iš 10 variantų. Įvertinus du dižiausius Lietuvos miestus gauname 6 iš 19, kas tėra tik nepilnai 32 procentai. vadinasi „pusiau“ suprantate vilniečius ir visiškai nesuprantate kauniečių :) Keletas galimų nesupratingumo faktorių: 1. neįvertinote savo prognozėse drausmingo LS dalyvavimo palaikant TS kandidatus (t.y. aktyvumo kritimas II-tame ture neįtakojo LS rinkėjo); 2. neįvertinote, kad didesnė aktyvumo kritimo proporcija teko būtent DP ir LSDP rinkėjams, kurie nedalyvavo tiesiogiai kovose, o buvo užėmę trečią ir žemesnes vietas I-mame ture; 3. reikėtų pažymėti, kad išskirtinai LSDP miestietiškasis rinkėjas, yra pakankamai kritiškas ir subrendęs politine prasme, todėl, tai nebūtinai balsą DK partijai (Kauno atveju).

 • gied

  Giga: Šiaip dažniausiai balsuoju ir vienmandatėse už partijas, nebent kandidatas stipriai nusvertų. Tai būtų balsas jau ne už Patacką, kuris gali stiklinėmis mėtytis diskusijos metu nes nemoka pasakyti ir įtikinti, bet už nr 8,9,10 partijoje, kurios ištakose – neišspręsta žmogžudystės byla, bendros nuomonės politikos ir ekonomikos klausimais nėra (o žinių pas lyderę – 0) ir dar bando žaisti nešvariai to nemokėdami (pokalbių viešinimas priešpat antrą turą).
  DK kėlė ne ekonominius ar politinius klausimus į pirmą planą, bet akcentavo, kad vyrauja kažkokia neteisybė patys negerbdami teisėsaugos institucijų. Kaip Šustauskas ir Valinskas bandė nepamatuotai pasirodyti tautos gelbėtojais be jokio įtikinamo plano.

 • Nesuprantu aš to Račo mąstymo nors tu ką.
  Visi antro turo rezultatai puikiai atititinka pirmojo. Nereikia prognozuoti remiantis nerealiomis prielaidomis. Pirma, akivaizdu jog antrame ture bus žymiai mažiau balsuojančių ir būtent tų, kurių remti kandidatai į jį nepateko. Todėl „savų“ rinkėjų svoris geroakia padidėja. Tai reiškia, kad aplenkti nugalėjusį pirmam ture yra labai sunku. Taip ir atsistiko – balsavo maždaug trečdaliu mažiau rinkėjų. Abiejų kandidatų gautų balsų prieaugis daygelyje apygardų apylygis. Kodėl Račas nusprendė visus laimėjusius pirmą turą „pastumti“ nesuprantu nors tu ką. Antra, balsavimas vyko vienmandatėse apygardose už konkrečius žmones, todėl bandyti pliusuoti partijoms skirtus balsus yra visiškas nesusipratimas.
  Kai kreivos prognozės nepasitvirtina, reikia pagalvoti apie savo klaidas, o ne kaltinti я в ногу, а все не в ногу.

  • Pranas

   Logiškai jis galvoja, kad balsuodami PRIEŠ konservatorius (nes pats Račas nekenčia TSLK), t.y. balsuos UŽ Drąsos kelią, bet realiai tokie „pseudokairieji Kaune“ geriau gadina biuletenį. O didžiausia ir pati liūdniausia pergalė konservatorių Kaune tai Rytas Kupčinskas, pasiekęs kad prieš jį neitų DK.

   Ar po tokio balsavimo nėra jau toks taiklus vienos partijos šūkis „sveiko proto dešinieji..“?

   • mielas Pranai, gal tamsta susiraskite kokią nors kitą vietą, kur dundukai toleruojami. Nes aš tamstos kliedesių toleruoti neketinu. Tikiuosi dundukiškų smegenų užteks suprasti, ką pasakiau.