Tamsta premjere, fizikai nėra geriausi investicijų valdytojai

Šiaip tai suprantu, kad elektroninis pilietiškumas šiek tiek panašus į guminę pripučiamą moterį. Todėl abiem atvejais pirmenybę teikiu tam, kas tikra.

Tačiau šiandien netyčia užtikau štai šią A.Kubiliaus mintį:

…tarp tų, kurie sako, kad privatus kaupimas yra svarbus ilgalaike prasme, bet lygiai taip pat svarus argumentas, kad dabar pensiniams fondams pervedant mokesčių mokėtojų pinigus ir juos investuojant į vertybinius popierius užsienio rinkose, kur situacija yra neaiški ir greitai besikeičianti, dažnai į blogą pusę, kad tokios investicijos ne visada gali tinkamiausiai apsaugoti būsimąsias pensijas

Perskaičiau ir susinervinau, nors A.Kubilių iki šiol tikrai gerbiau.

Susinervinau, nes man nepatinka, kad A.Kubilius kaip kokia motina Teresa ar amžiną jam atilsį popiežius Jonas Paulius II man pradeda aiškinti, kad jis ir visa jo Vyriausybė geriau už mane žino, kaip man elgtis su savo pinigais.

Su visa pagarba, bet labai atsiprašau.

Aš gal jau kaip nors pats, be tamstos, gerbiamas premjere, pagalbos, nuspręsiu, kaip ir kur man investuoti, kur situacija aiški ir kur ne, ir kokios investicijos tinkamiausios mano būsimai pensijai.

Be to, šiaip ar taip, nors tamsta ir vadovaujate partijai bei šiuo metu vis dar esate premjeras, pagal išsilavinimą esate tik fizikas. Tad jei ir ieškosiu patarimo, kur man investuoti, tai jau tikrai ne pas tamstą.

Taip pat noriu tamstai priminti, kad prieš, berods, aštuonerius metus, kai Lietuvos Respublika, kurios pilietis aš esu, leido man pasirinkti, ar norėčiau dalį pensijos kaupti privačiai, prisiimdamas tam tikrą riziką, ar nerizikuočiau ir pasitikėčiau fizikų, statybininkų ir restauratorių valdomą „Sodros“ sistema, aš nepasitaręs su tamsta, pasirinkau riziką. (Tą patį padaryčiau ir šiandien). Pasirinkau, nes tikėjau, kad Lietuvos Respublika manęs neapgaus, taip pat, kaip aš neapgaudinėju jos.

Ir ką aš dabar girdžiu, tamsta premjere?! Jūs man siūlote nebepasitikėti Lietuvos Respublika ir savo investicijų valdymą patikėti tamstai?

O gal dar ir banko sąskaitos numerių, PIN kodų ir slaptažodžių norėtumėte? Ir mano lėšų, esančių gyvybės ir investicinio draudimo sąskaitose?

O gal dar rytoj pasisiūlysite mano vaikus auklėti ir meniu man sudarysite?

Ačiū, aš gal vis dėlto kaip nors pats. Su visa pagarba.

Tikiuosi, kad ir tamsta dar šiek tiek jos kitų atžvilgiu išlaikėte.

Beje, o juk pradėjau nuo guminės moters… Tad visiems,  ir visoms,  (nežinau, ar būna guminių vyrų), kurie mano kad geriau yra tai, kas tikra, nepaisant to, siūlau nueiti ir pasakyti, kad jie vis dar nenori, kad jų investicijomis rūpintųsi A.Kubilius ir jo vyriausybė. Su visa pagarba jai.

(7 balsų, vidurkis: 4,29 iš 5)
Loading...
 • Fredis*

  Nereikia viešų pasvarstymų apie įmokų į pensijų fondus stabdymą priimti už tikrą pinigą. Tai plačiajai publikai skirta retorika. Man nieko nėra smagiau girdėti ir matyti garsiai mąstančią ir įvairias mokestines kombinacijas dėliojančią valdžią. Taip savotiškai mes visi piliečiai tampame valstybės valdymo proceso dalyviais. Kiek aistrų, čia neliūdna gyventi.

 • bang

  Tekstas +
  Linkas – tfu

 • romas

  O aš pritariu Kuodžiui:
  „Panašu, kad dabar sveiko požiūrio į pensijų fondus politikai turi daugiau. Ir jiems iškyla nelengva dilema: arba sukandus dantis tęsti pradėtą reformą, nepaisant didelių palūkanų už valstybės skolinimąsi, arba eiti radikalesniu keliu. Radikalesnis kelias – paskelbti, kaip tai padarė Vengrija, kad reforma nepavyko ir grįžti prie valstybiniu socialiniu draudimu ir neprivalomu kaupimu privačiuose fonduose grįstos sistemos.“

  • suomis

   Pritariu jums ir Kuodžiui. Bet reikia leisti bankrutuoti pensijiniams fondams, tada ir aistros apsiramins.

  • Romai, aš tą R.Kuodžio komentarą taip pat girdėjau. Ir jam pritariu. Ir tai visai neprieštarauja tam, ką parašiau apie A.Kubiliaus norą valdyti mano pinigus. Aš noriu aiškumo. Ir tada jau iš tiesų padaro kaip Vengrijoje – tegul A.Kubilius ir V.Andriukaitis priima sprendimą, kad privatūs pensijų fondai yra nacionalizuojami, o visas jų valdomas turtas perduodamas „Sodrai“. Aš būsiu nusivylęs, bet susitaikysiu. Tačiau tampytis taip, kaip dabar – nevalia. Sumažinam dvejiems metams, po to metus visai nemokam. Durnymas kažkoks. Juk, tada, kai rinkausi pensijų fondą, aš labai rimtai galvojau, analizavau fondus, ieškojau, kur mažiausi adminsitravimo mokesčiai, nes maniau, kad tai mano pinigai. Jei kažkokie durniai elgėsi kitaip, aš visai nesutinku už juos mokėti. O dabar – turiu mokėti, nes įmokų mažinimas arba jų visiškas sustabdymas yra mano asmeniniai nuostoliai. Todėl būdamas sveiko proto aš sakau – geriau jau atimkit, bet nedidinkit mano nuostolių.

   Ir, beje, gerbiu R.Kuodį, bet nereikia į jį žiūrėti kaip į pranašą. Jo požiūris yra tik vienas iš daugelio įmanomų. Ir dėl pensijų fondų aš su juo nesutinku. Man daug labiau patiko jo pasvarstymai apie „Sodros“ įmokų progresyvumą. Čia aš su juo sutinku iš esmės. Bet vėlgi – R.Kuodis siūlo kaupti asmeninėse „Sodros“ sąskaitose, o aš pavyzdžiui, būčiau labiau linkęs – privačiuose pensijų fonduose. Ir dėl labai paprastos priežasties – aš turėčiau bent šiek tiek įtakos tam, kaip valdomos mano investicijos ir galimybę rinktis. R.Kuodis gi siūlo perduoti tą teisę valstybei. Fizikams, kaip ir sakiau:)

   • Auksinis kardas

    „įmokų mažinimas arba jų visiškas sustabdymas yra mano asmeniniai nuostoliai“ – visgi, tik nuostolių tikimybė.

    • nerijus

     “įmokų mažinimas arba jų visiškas sustabdymas yra mano asmeniniai nuostoliai”- sakyčiau, nuostolių galima išvengti pervedant procentinę (dydis priklauso nuo pačio įgeidžių)dalį savo atlyginimo į PPKF, o ne dalį iš Sodros mokesčio (6 proc.).

     Tai kur toji mokesčių lygiava, kai vieni perveda Sodrai 6 proc., o kiti tik 4 proc.?..

     Juk patys teigiate, kad dabartinius pensininkus išlaiko esami darbuotojai? Tai kaip čia išeina? Išeina taip, kad aš sumoku ne vienam pensininkui pensiją, o dviem (ir už vieną pasirašiusįjį PPKF)?

     • bang

      Aha, iš pastarųjų komentarų patapo aišku, kad mintį, jog „Parazituoja ir tie, kurie yra pasirašę privačias pensijų kaupimo sutartis, kurios yra “dotuojamos” iš mokesčio Sodrai“ nerijus pagarsino серёзным выражением лица. http://racas.lt/ieskote-papildomu-pajamu-sekit/#comment-92387

      Kai po algų pirksi bambalį, o pardavėja grąžą susibers sau į kišenę (pažadėdama atituoti tavo senatvėje), savo nuostolius galėsi susimažinti iš kitos dalies algos.

     • suomis

      bang, nevaryk čia demagogijos – nerijus teisus.

     • bang

      nerijus sau (o gal būt ir jums) visada yra teisus. Amžinai.

     • nerijau, nepykite, bet nusišnekate. Juk pervesdamas savo moeksčių dalį į privatų pensijų fondą aš kartu sutinka, kad gausiu mažesnę pensiją iš Sodros, ir tikiuosi, kad tą netektį man kompensuos geriau valdomas privatus pensijų fondas. Tai reiškia, kad man sulaukus pensinio amžiaus mano išlaikymas mokesčių mokėtojams kainuos pigiau, visiškai nepriklausomai nuo to, kiek aš gausiu iš privataus pensijų fondo.

     • nerijus

      Žlugs iki pensijos tie fondai, o tada pažiūrėsiu- kas ir kiek mokės pensijas tiems, kurie pasirašė su privatininku.

      Juk daugelis teigiate, kad kiekvienas dirbantysis moka pensiją dabartiniam pensininkui? O kas jam moka? Ar ne tie, kurie sumoka visus 6 proc. Sodrai?
      Kaip čia taip išeina: sviestas sviestuotas?

      Vienok, visi peikia „apsivogusias“ mamas (kurios nepažeidė jokio DK straipsnio), o tie, kurie viešai vagia iš tų, kurie nėra pasirašę PPKF sutarties- paikina.

      Kas ten apie kiaules rašė?..

     • suomis

      Su visa pagarba p.Artūrai, bet jūs klystate. Nes, vietoj tų 6% „jūs“ sumokate 4% vadinasi kiti turi kompensuoti tą 2% skirtumą. Jeigu „jūs“ sumokėtumėt 6% o po to tuos 2% galite mokėti kur jums yra geriau, jūsų valia.

     • suomi, bet aš juk savanoriškai atsisakau dalies pensijos iš „Sodros“. Reiškia tuos mano du procentus mokesčių mokėtojai sutaupys vėliau. Jei galvojame apie ilgalaikę perspektyvą, žinoma. Tokia juk ir buvo šios reformos esmė – galvoti ne iki rinkimų, o apie ilgalaikę valstybės perspektyvą.

     • suomis

      O jūsų mama ar galėjo atsisakyti?

     • Stogas

      o kas dengs praskolinta biudzeta ateity (kas met 2 mlrd skola) ?

     • suomis

      Pats

     • Stogas

      vat butent, nes pensininkai eis myriop skola palikdami vaikams

     • suomis

      Yra ir racionalesnis pasiūlymas. Nugalabijam šiandieninius pensininkus ir tiek žinių.
      : DDDDDDDDDDDDDDD

     • Stogas

      Arba prisiskolinam 2x daugiau uz Graikus. ES nurasys 50%.

     • suomis

      Mirtis iš bado, ar mirtis nuo peršalimo ar turi skirtumą? Gal nori pasirinkti?
      :D

     • nerijus

      Nepanikuokit dėl tos „skolos“.
      Visas šis malimas vyksta tik dėl tokių, kaip stogas.
      Anksčiau- kariaudavo- žūdavo žmonės. Pasikeitė priemonės- ekonominės skerdynės(neva žmogiškesnės)- žmonės nėra žudomi masiškai, o miršta tik iš bado ar patys traukiasi iš gyvenimo- pasikardami ar nusigerdami. Kaltų nėra, nes (kaip bandoma įteigti) kaltas pats- pasikorusysis. Sako: „išgyvena tik stipriausi“.

      Kartais atrodo, kad Lietuva tapo ekonomikos bandymo poligonu, kaip kažkada buvo visa TSRS.

      Klausimas:

      Kodėl, labiausiai prasiskolinusios Valstybės gyvena geriau, nei mažiau prasiskolinusios?

   • sigitas

    na istorikais aš taip pat nepasitikėčiau ;-)

    • mielas sigitai, o kas tamstai sakė, kad imčiausi rūpintis kokių nors dundukų investicijomis?

   • Vengrija yra puikus pavyzdys kaip politikai sugadina reikalą. Nacionalizavo fondus (beje, prieš tai pakeitę dėl to Konstituciją), pasiėmė 10 mlrd. žmonių sukauptų lėšų, per 8 mėnesius juos „pravalgė“ ir dabar skolinsis iš TVF 20 mlrd. Super…

  • nerijus

   romai

   Retas atvejis, bet visiškai Jums pritariu.

   Lai lieka tie pensijiniai fondai. Tik su sąlyga- įmokas į PPKF moka PATS pasirašiusysis, o ne Valstybė (iš mokesčių).
   Norėčiau pažiūrėti- ar daug tokių liktų PPKF.

   • gied

    Nerijau – aš rimtai svarstau apie 3 pakopos pensijų fondus. Why? Elementarios priežastys: nesitikiu gauti normalios, gyvenimą užtikrinančios pensijos iš pirmos pakopos pensijų sistemos, o antros – valdžia bando nusavinti.
    Bet problema yra gilesnė. Tie vargani 2% (anksčiau – 5.5%) buvo vienas iš nedaugelio dalykų, kurie skatino dalyvauti Sodros sistemoje uždirbančius virš ~3-4000 per mėnesį. Ligos/nedarbingumo atveju pašalpos? sumažintos. Motinystė? 50% dirbančių ir uždirbančių tai yra visiškai dzin, o pagal algų pasiskirstymą – ir daugiau. Bedarbio pašalpos ? sumažintos, Pensija ~ 2000 max. Tolesnė tendencija prastėjant demografijai – aiški, ir baigsis tuo, kad Sodros išmokos plokštės toliau.
    Taigi, turime mokestinę sistemą su darbo jėgos nuo 750Eur/mėn apmokestinimu 48% (berods) ir mažinamomis galimybėmis apsirūpinti savo ateitimi. Progresinių mokesčių planai irgi įsipaišo gražiai į šį kontekstą.
    Kodėl rašau algas Eur? 750Eur yra minimali alga Graikijoje. Daugelis tų, kurie ir Lietuvoje gali uždirbti tiek yra specialistai, turintys paklausą ir kitur. Ir pasilikti daugiau pinigų sau bei būti garantuotiems, tuo, kad valdžia nekeis mokestinės sistemos 2x per kadenciją po pažadų nedidinti mokesčius :)

    • nerijus

     O kas kaltas, kad Lietuvoje minimali alga siekia TIK 850 Lt.?

     VALDŽIAŽMOGIAI ir tik jie.

     Jie per daug susaistyti interesų grupuočių, kurias atstovauja (ypač) nelegalūs lobistai Seime (Seimo nariai).

     Klausimas:

     Kodėl prezidentu galima rinkti du karus iš eilės, o Seimo nariui nėra jokio „limito“?..Gal reikėtų ir šioje vietoje korekcijos?.. Siūlyčiau ištaisyti šią KLAIDĄ ir taip įleisti šviežesnio kraujo.

     • Vaclovas

      Nerijau nekaltink viskuo VALDŽIAŽMOGIŲ.Tiek pat kalti [gal dar daugiau] ,,vergai“sutinkantys dirbti už tokį atlygį.
      Įsivaizduok,kad VISI gaunantieji MINIMUMĄ parašo pareiškimus ir išeina iš darbo jau kitą dieną atsirastų ,,vidinių rezervų“ 80-90 procentų įmonių,organizacijų.

     • gied

      Minimali alga Lietuvoje čia ne prie ko. Šios reformos nėra skirtos gerinti min algą gaunančių gyvenimą, tik parodyti, kad kovojama su daug gaunančiais. Problema – su Lietuvos mąstais ir minimalia alga lyginant daug gaunančiais, kurie turi pasirinkimą ką daryti. Ir su jais nereikia kovoti, o reikia skątinti, kad tokių daugiau atsirastų.

     • ban

      Skaitydamas nerijau komentarus pastebėjau, kad jie vis radikalėja, vis daugiau retorinių klausimų, šabloninių šūkių. Galų gale siūlymas keisti valdžią ir kraujas viename sakinyje.

     • nerijus

      Radikalas – nepastovi dalelė, molekulių atomų grupė;

      Tai turėjote mintyje?..

 • Regis

  Tai jau jeigu apie pasitikėjimą Lietuvos Respublika, kiek per tą laiką kiek ji egzistuoja atkurta, valdžia kiša rankas prie pensijų? Net ir nustatę tokias kokias jau labai sukandus dantis kaip nors galima mokėti, tik bac kokia netikėta krizė ir kas gi pirmiausiai sąraše iš kurių labai paprasta paimti? O būsimieji pensininkai jau visai kita publika, su kita įtaka ir galimybėmis. Matyt. Jeigu dėl tų išmokų į privačius fondus. Valstybė kažkada pasakė, kad nėra jokių problemų prašom imkit dalį ir neškit kur norit, o to kas liks Sodroje bus per akis visoms išmokoms. Dabar pasirodo, kad ne tik ne per akis, bet ir galai nesueina ką dabar daryti? Jeigu ir tie, ir tie nepatenkinti tai logiškiausia Sodrai bum per galvą ir Sodros nebėra tiksliau nebereikia. Nes Lietuvos Respublika sau leidžia dalį įmokų į socialinio draudimo sistemą paleist nors akivaizdu, kad dabartiniai dirbantieji jau nebeišlaiko socialinės draudimo sistemos. Arba neišlaiko tų kurie savu laiku išlaikė kitus buvusius dirbančiuosius. Reikia konstatuoti, kad Lietuvoje socialinio draudimo sistema nebeveikia, tokią sistemą tiesiog reikia naikinti. Ir atitinkamai koks dar įmanomas tos sistemos biudžeto subalansavimas. Bėdžius nors kokius mokesčių mokėtojus išvaikėm, o pensininkai nei ten, nei ten.

  • suomis

   Šaunuolis, protingai mastai. Aš taip pat galvoju, kad KAPITALĄ, kuris nešė kiaušinius išblaškė po visas šalis o dabar „nusipelnę gyventi geriau“ ir toliau tampo skutus, kol visiškai nebebus ko tampyti. Štai tokie rezultatai, po LLRI asilų valdymo dešimtmečio. Naikinam mokesčius visiškai ir tada pasimatys aiškiai kas yra kas. Ir, kad ir kokie visi esame gražūs, bet tas, pats „mažiausias“ darbininkas ir bus kuris nuo nieko nepriklauso, nei nuo vadybininkų, nei žurnalistų, verslininkų. Šaknelės ir Afrikoje šaknelės o „žiedai“ yra trumpalaikiai.
   : DDDD Štai tokia yra tiesa.

 • nerijus

  Vienintelė išeitis: kurie jau pasirašė sutartis su PPKF- jų nenutraukti- palikti, o naujų sutarčių- nesudarinėti. Taip baigti vogti iš Sodros.
  Nori kaupti senatvei- tik iš savo atlyginimo (nors ir 100 proc. pervesdamas į PPKF).

  • suomis

   Pilnai sutinku.

 • Tomas Juškevičius

  Gerbiamas p. A. Račai,
  viskam, kas parašyta pritariu visom keturiom. Bet… Nepaisant to, kad nesu fizikas, tą užsiėmimą labai gerbiu. Labai tikiuosi, kad pavartojęs frazę „pagal išsilavinimą esate tik fizikas“ turėjote omenyje, kad fizikas neturi kompetencijos patarti finansiniais klausimais, o ne menkindamas profesiją.

  • mielas Tomai, atsiprašau jei neteisingai mane supratote. Labai gerbiu visas profesijas, įskaitant stlius santechnikus, biologus ir fizikus. Ir net manau, kad fizikas tikrai gali būti labai kompetentingas valdant investicijas. Mano mintis buvo, kad fiziko išsilavinimas kaip ir premjero bei partijos vadovo postas savaime tokios kompetencijos nesuteikia. Ir tai visai nėra menkinimas – aš pavyzdžiui, nesijausčiau menkinamas, jei man kas nors pasakytų, kad esu tik istorikas, todėl man neatves vaikų mokyti muzikos.

   • Tomas Juškevičius

    Dėkui už atsakymą ir malonu, kad ir buvo taip, kaip vyliausi būsiant.

  • aredirvatraktoriukas

   Fraze “pagal išsilavinimą esate TIK fizikas” sudaro „gera vaizdzeliii“. Kadangi pats esu fizikas, tai zodziui „tik“ tikrai nepritariu, nes manau, kad, kuo daugiau fiziku, matematiku ir kitu tiksliuju mokslu atstovu yra LT valdzioje tuo geriau.
   Tikrai negalite paneigti kad fizikoje pirmu smuiku groja logika, kuri dazniausiai pasiulo geriausia sprendima. Klausimas galbut butu keliamas taip: ar gerbiamas Andrius Kubilius kartais neprarado savo dedukciniu sugebejimu per tiek metu seime…

   Trumpai tariant, nesiekit Andriaus su fizika kai kalba eina apie politinius sprendimus.

   • suomis

    O. Čia teisingas pastebėjimas.

 • Valentinas

  Tamsta BNS direktoriau,
  Istorikai nėra geriausi žurnalistai.

  • mielas Valentinai, nežinau kaip tamsta, bet aš žurnalistus dažniausiai vertinu ne pagal jų įgytą išsilavinimą, o pagal jų darbus. Ir kaip ne kartą esu sakęs, žurnalistas – tai ne išsilavinimas ir net ne profesija. Tai greičiau amatas.

   • Valentinas

    Mielas Artūrai,
    Jei Kubilius būtų profesionalus fondų valdytojas, tai jums jo mintys būtų priimtinos?
    Manau, kad ad hominem argumentas, kad Kubilius yra „fizikas“ susilpnino jūsų argumentaciją.

    • Taip, tai yra ad hominem, bet jei aš teisingai suprantu, tas ad hominem buvo iššauktas to, kad Kubilius bando pateisinti ketinamus sumažinti pervedimus į privačius fondus tuo, neva jie per daug rizikingi ir valstybė geriau tuo pasirūpins. Toks pasiteisinimas atsirado tada, kai nėra iš ko mokėti dabartinių pensijų. Toks Kubiliaus komentaras prasilenkia tiek su investicine logika, tiek su valstybės įvykdyta reforma. Dėl to Artūras atsako, kad jam iš fiziko investicinių patarimų nereikia, nes realiai tas „patarimas“ sąlygotas Sodros skylės, o privačių pensijų fondų rizikos..

     • Paskutiniame sakinyje turėjo būti „O NE privačių pensijų fondų rizikos“.

     • Valentinas

      Tomai, tai tu ir parodei, kad nuoroda į profesiją yra visiškai nereikalinga. Artūrui iš principo nereikia investicinių patarimų iš valstybės, nepriklausomai nuo to kokį išsilavinimą turi premjeras.

     • Taip, išsilavinimas iš esmės niekuo dėtas. Gali būti, kad pvz.: jeigu premjeru būtų koks R. Kuodis ir jis būtų pasakęs šiuos Kubiliaus žodžius, Artūras būtų sureagavęs dar stipriau :)

     • romas

      Tomai, Kubilius sakė ne visai taip, kaip atrodo iš p.Artūro įdėtos ištraukos. Pilnesnis tekstas yra toks:
      “ Ši nuomonė Seime bus įvertinta. Seime yra šiek tiek kitokia nuomonė, matėte balsavimą vakar. Turės būti rastas protingas sutarimas. Aš dar sykį norėčiau pakartoti, kad, mano manymu, abiejose pusėse yra teisingų argumentų, – kalbėjo A. Kubilius. – Ir tarp tų, kurie sako, kad privatus kaupimas yra svarbus ilgalaike prasme, bet lygiai taip pat svarus argumentas, kad dabar pensiniams fondams pervedant mokesčių mokėtojų pinigus ir juos investuojant į vertybinius popierius užsienio rinkose, kur situacija yra neaiški ir greitai besikeičianti, dažnai į blogą pusę, kad tokios investicijos ne visada gali tinkamiausiai apsaugoti būsimąsias pensijas“. „

     • Romai, va ką reiškia kontekstas :) Atrodo, kad jis čia tiesiog laviravo politinėje diskusijoje..

     • romas

      Tomai, aš irgi kurį laiką galvojau, kad Kubiliaus nuomonė yra tokia:
      „svarus argumentas, kad dabar pensiniams fondams pervedant mokesčių mokėtojų pinigus ir juos investuojant į vertybinius popierius užsienio rinkose, kur situacija yra neaiški ir greitai besikeičianti, dažnai į blogą pusę, kad tokios investicijos ne visada gali tinkamiausiai apsaugoti būsimąsias pensijas“
      Nes kažkuri TV (gaila dabar neatgaminu) per žinias ištransliavo Kubilių taip sakant. Kai perskaičiau pilną tekstą delfyje, pagalvojau, kokiais gi reikia būti kalės vaikais tiems iš kažkurios TV, kad informaciją pateiktum būtent taip.

     • Auksinis kardas

      Taigi, Kubilius bando svarstyti reikalo esmę objektyviai: mums reikia struktūrinės pensijų reformos, kuri ilgainiui paverstų jas veiksmingesnėmis dėl patirtimi žinomo didesnio investicinių fondų našumo, tačiau šiais neramiais laikais remtis tolygaus vystymosi patirtimi, ir tikėtis tokios, ir vien teigiamos – naivu. Juo labiau, kai ilgalaikius tikslus permuša stiprus tos pačios paskirties lėšų poreikis dabartyje. Taip jau yra, kad esama prieštaros, ir perdėtai supaprastinta yra ją pritemptai supaprastinant smerkti.

     • nerijus

      Ir sukasi reformų ratas…Sukasi sukasi…
      Reforma reformą veja ir taip 20-šimt metų, ir nei pradžios, ir nei galo nematyti. Tikra pinigų kasykla.

 • Linas

  …Jei kažkokie durniai elgėsi kitaip, aš visai nesutinku už juos mokėti. O dabar – turiu …
  Taip lengva pasakyti būnant privačiu blogeriu ar komentuotoju,bet negalima būnant premjeru ar valstybės vadovu.Blogiausia,kad turi atsakyti už tuos“durnius“,kurie po septynerių+ metų,negavę iš pensijų fondų pensijos ateis su ramentais langų daužyti su dejavimais“kodėl leidote“,“turėjote numatyti“…

 • Izbliondimas

  Manau, kad čia yra išskirta Premjiero dalis motyvacijos, motyvuojant kodėl valstybė neturi teisės skirti pinigų pensijiniams fondams.
  Jis manau kalba apie valstybės išlaidas, o ne apie tai ką žmogus turi daryti dėl savo gyvenimo po to, jei negalės dirbti ar mažiau dirbti.
  O valstybė ir aš manau, kad neturi teisės skirti biudžeto pinigų į pensijinius fondus.
  Pirma, esu tikras, kad juose ten nieko neliks. Juk jie yra privatūs ir su laiku dings kaip rūkas…
  Antra mano motyvacija tokia pat, kaip čia paminėta Premjiero.
  Bet tuo nesidžiaugiu.
  Nes nepaklausė laiku mano vaikai, kad nepatikėtų gražiais vienos to meto ministrės pažadais, kuri juos tokius gražius žarstė, nors ir nebuvo finansų ministre ar ką apie finansus nutuokiantis žmogus, kuria ir valstybė patikėjo. Juk jokių abejonių niekada nebuvo, kad jie su laiku liks tušti, o greičiausiai ten dalyvaujantys dar liks ir skolongi tiems pensijiniams fondams, t.y. jų administracijoms.
  Būtų gerai, kad klysčiau, bet gaila, taip dar nėra nutikę. Tad tik melstis galiu, kad aš bent šį kartą būčiau buvęs neteisus…

 • Pradedu tikėti, jog Imperatorius Kubilius, šalį „pastatys“ į vietą. Yra dar viena aplinkybė, apie ją vėliau. Išmintingai cituodamas gerb. Kareivį Šveiką, pasielgė išmintingai. Hašeko romane aktualijos nepaseno ir šiandieną, nors knygai jau šimtmetis. Dabar apie tą aplinkybę, pati didžiausia nesėkmė rezonuoja, žmonių galvose, progresyvią mintį: netinkamose galvose gimsta revoliucija. Nėra ginklų ir pajėgumų sunaikinti įsiutusius žmones, aplinkybė nieko gero neduoda, bet gimęs susinaikinimas, kartoms kurį laiką smegenyse duoda šviesą. Ar supras „Tėtės“ ir Tautos „vedliai“, prie ko privedė šalį? Nors tada jau nebe svarbu…

 • Gytis

  Su Artūru sutinku beveik visais klausimais, bet šįkart, matyt, emocijų pagautas, jis nusišnekėjo. Juk netvarkai, Artūrai, Sodros pervedamų pinigų, pasirenki tik fondą, na dar investavimo kryptis… O šiaip, Kubilius teisus: manyti, kad tas privatus fondas yra geriausia panacėja senatvei gali tik neišmanėlis. Šiandien nei Kubilius, nei Tamsta, deja, to negalite žinoti. O tai, kad lietuviški fondai išveža ateities pensininkų pinigus į užsienį, sutikite, neskatina Lietuvos ekonomikos augimo.

  • mielas Gyti, nebūtina taip iš karto įžeidinėti. mano supratimu, būtent sprendimas ar kaupti privačiame fone, ar ne, fondo pasirinkimas bei krypčių pasirinkimas ir yra tvarkymas. Panašiai, kaip tvarkomi pinigai juos laikant kojinėje arba indėlyje, perkant akcijas ar VVP, sudarant gyvybės draudimo ar kaupio sutartis ir t.t. Jei būtų taip kaip tamsta sakote, tai reikėtų konstatuoti, kad dauguma turinčių pinigų žmonių yra neišmanėliai, nes jie vienaip ar kitaip investuoja, o neneša savo lėšų palaikyti A.Kubiliui. Tad gal nenusišnekėkite tamsta. Pinigų išvežimas – jau šiek tiek kita tema ir ji nelabai susijusi su tuo, apie ką aš rašiau.

 • almanachas

  „Tamsta premjere, fizikai nėra geriausi investicijų valdytojai“ – Angela Merkel likes this post.

 • kirvis

  o kas jei as nepasitikiu pensiju fondais kurie tvarko mano pinigus?ar tie privalomi pervedimai nepazeidzia mano teisiu?gal as mieliau tuos pinigus pervesiu SODRAI is kurios mokamos pensijos mano tevams?kas yra tie pensiju fondai?kokia ju bankroto tikimybe?gal leiskim kiekvienam zmogui nuspresti kur jis nori kaupti savo pensija nes dabar tas bankininku spaudimas man kvepia labai neskaniai.

  • mielas kirvi, taigi tamstos niekas nevertė sudaryti sutartį su privačiu fondu. Panašiai kaip niekas nevertė kitų pirkti „Snoro“ obligacijų.

  • tata

   Jezusmarija, kirvi tu kirvi. Is kur tu istraukei, kad kas nors vercia ka nors moketi i privacius pensiju fondus?

 • (1) aš niekaip negaliu suprasti p. Račo pozicijos paternalizmo atžvilgiu:

  – kažkada ginčijaus, jog AŠ, o ne valstybė turėčiau spręsti ką AŠ valgau – tada p. Artūras apeliavo į tai, jog ne visi žmogeliai pajėgūs „gerai pasirinkti“, todėl tai atsilieptų jų sveikatai, etc.; kitaip tariant, valstybė privalu mus apsaugoti nuo kvailų pasirinkimų;

  – dabar netikėtai piktinamasi, kodėl valstybė bando apsaugoti „kvailelius“ nuo blogų investicinių sprendimų; dabar jau advokuojama asmeninio pasirinkimo laisvė?

  Būčiau dėkingas, jei autorius (nesikarščiuodamas) paaiškintų savo poziciją paternalizmo atžvilgiu, nes gal aš tiesiog nesuprantu kažkokių niuansų.

  (2) įrašo pavadinimas taipogi stipriai rėžia akį:

  – viena, nes žmogaus formalus tikrai pilnai išsilavinimas neapsprendžia jo kvalifikacijos;

  – antra, nes „valstybės valdymo“ specialybė neegzistuoja, todėl kiekvienas politikas bus šia prasme nekvalifikuotas (priiminėjant daugumą sprendimų)

  – trečia, siūlau susipažinti su įvairių specialybių vidutiniu IQ: http://anepigone.blogspot.com/2011/01/average-iq-by-occupation.html

  • bang

   Paaiškinu. Kalbėdamas, kaip jūs sakote apie „kvailelius“, jis turėjo omeny ne save.

  • bang

   Dėl antro. Elementarus ad hominem argumentas.

  • mielas hadrian, būčiau labai dėkingas už nuorodą, kuri patvirtinu, jog sakiau, kad valstybė turi spręsti, ką tamstai valgyti. Tada galbūt galėčiau tamstai ką nors ir paaiškinti, nes dabar man atrodo, kad tamsta pirmiausia priskiriate man kažkieno teiginius, o paskui jau prašote pasiaiškinti.

 • Povilas

  ponas Racai, gi Jus issilavines ir puikiai besigaudantis interneto subtilybese vyresnio amziaus zmogus. Nelabai suprantu kaip Jus galite nezinoti, kad E-Peticijos negalioja ir negalios. Teises istatymus paskaitykite ko reikia norint seimui priimti peticija, tikrai ne Jusu el. pasto kuri ivedate pasirasinedami po ja savo nebuta pavarde ir vardu.

  • mielas Povilai, elgiatės kaip dažnas Lietuvoje žurnalistas:) Pirmiausia priskiriate kitam kokią nors savybę, o po to jau kritikuojate. Bet atsakysiu tamstos stiliumi: nelabai suprantu, iš kur tokį gražų pašto adresą pasirinkęs žmogus ištraukė, kad aš galvoju, jog elektroninė peticija galioja. Jei skaitytumėte ne tik tekste esančias raides, bet ir bandytumėte suvokto ji prasmę, gal išeitų kitaip? Pabandykite gal dar kartą:)

 • stogas

  Politika- tai kaip prostitucija.

  Bet to dar visi pamirsta akcentuoti, sumazinus imokas i PF zmogaus busimo pensininko gaunama bazine pensija isliko ne kiek nepadidinta. T.y. zmogus negaus is PF normaliu ismoku, nes kubilius sumazino imokas nuo 5.5 % iki 3% veliau iki 2 ir 1 %. Mane asmeniskai tik bazine pensija nesildo.

  Nz, net lubiai gevena po 73 metus, vadinasi , po pirmos pensijos man liks gyventi ne daugiau 8 metu. Ir kaip pagalvoji, kad tuos 8 metus reiks vegetuoti uz 200 euru… norisi griebti kalasnikova!

 • suomis

  Pizdec. Na Lietuva ir šalelė. Vaikai apiplėšinėja savo tėvus ir galvoja, kad dėl to geriau gyvens.
  : DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

  • stogas

   Tie tevai nesugebejo budamai jauni pasirupinti savo senatve. ir dabar kai kurie asmenys neleidzia patiems pasirupinti busima savo senatve

   O is rimto, tevus apiplesineja valdziazmogiai- vietoj desros ir duonos- valdovu hatos,vietoj gydymo- isvyka i siaures koreja , vietoj batu- Veksas…

   • nerijus

    Savo senatve gali pasirūpinti pinigus dėdamas į likusius „lietuviškus“ bankus: Ūkio, Šiaulių ar Medicinos.

    Tik atmink, stogai, tai turi būti pinigai ne skirti mokesčiams, o po mokesčių (tie kurie lieka asmeninėms išlaidoms).

    • stogas

     Nerijau,
     Kas tau tokia nesamone pasnekejo? mano uzdirbti pinigai keliauja mokesciams, kiti pinigai lieka „ant alaus“..
     Grafa mokesciai gali buti skirstomi kaip tik liaudis nori ar paveda vyriausybei- tiek tam tiek tam tiek tam.

     P.S. jei sodrai truksta pinigu, tai reikejo neuzsimineti „fig zino kuom“ o tiesiog padidinti 1% pajamu mokesti, t.y ta 1% skirti sodrai.

     jei per pensininko dideli 7 – 8 metu amziu pasitikesiu ponia Sodra, tai grauziu morkas ir vogsiu vandeni , kaip ir dabartiniai pensinnkai.

    • stogas

     Nerijau, tu pamirsti viena esmini fakta- as pasirinkes PF , atsisakiau ateity dalies galimos pensijos , pasiemes tik bazine pensija (460 lt berods) plius fondo baksai. .

     Tai kas ka apvogia ?

     • nerijus

      stogai

      Kas moka esamiems pensininkams, tuo pačiu ir tamstos senoliams? Gal tamsta? Ar tie, likusieji, kurie nėra pasirašę?

     • nerijus

      Pasirašiusiems PPKF jokia bazinė pensija neturi priklausyti, nes jie ją kaupė iš Sodros mokesčio- sau, pas privatininką.

     • Stogas

      Bet tie kurie nepasirase, ateity gaus pilna pensija (2x didesne), ne bazine is Sodros, ir ju kaip suprantu sazine negrauz ?

      Sodros itaka pensijos dydziui privalu kuo greiciau mazinti, nes atiety neliks beveik moketoju del emigracijos ir isaugs pensininku skaicius. Ir ka siulai ateity daryt
      ?

     • Stogas

      Jei valdzia leistu nemoket 40 metu sodros mokescio, as pirmas pasirasyciau ir pensijoje neimciau pensijos.

      Zinai, vidutinis vyru amzius link 68 metu, Lubys, apkutes pinigais , medikais, patogiumais malonumais istrauke 73 metus, tai 8 metus virs mano pensijinio amziaus. As to netrauksiu, arciau link statistikos, tikiuosi :) Tad sodrai jau sumokejau 4 pensijom… Sodros sistema tyliai punanti ir jei taip toliau eis , seniai ir senes gyvens lietuvoje zemiau skurdo ribos: automobili i turgu, 3 kamb buta pardavimui, keliones pamirsk, makaronai ir batonas su skyletais dantim, deja

     • nerijus

      stogai

      Tamstai rimtai nuvažiavęs šiferis. Kol ES kompensuoja bent dalį naujo stogo dangos- denkis, nes kitos sąjungos gali ir nebūti.

      Matosi, kad tamstos smegenys nusėdusios „kavos tirščiais“, kurios, dažniausiai, atsiranda po egzorcistų ar kitų monų lankymo. Gal buvote Molėtų „piramidėje“?..

     • Stogas

      Kai tamstai pritruksta argumentu , Jus siunciate pasnekova i mauzolieju pasiziureti visu laiku socialisto Lenino iljiciaus. Surinkt ir padalint!

 • Irena

  Atsiprasau, kad rasau ne lietuviu kalba. As elementariai nemoku jos ivesti. Esu profanas kompiuteriu pasaulyje. Patikekite, kai tik sugris mano jaunimas is uzsieniu jie man sutvarkys kompa.
  Kalbant duotu klausimu, tai as turiu pasakyti, kad siek tiek susinervinau, kai paskaiciau apie Svedbank busima bankrota. Ten mano mizerni pinigeliai, kuriuos as inesu kas menesi po 100 litu busimai senatvei (as cia isivaizduoju, kad dabar esu jauna, nors man virs 50) kazkada uztikrins man minimalia gerove senatvei. O jeigu as nesulauksiu pensijinio amziaus, tai nors vaikai palaidos mane uz mano lesas, o nereikes jiems savu pinigu leisti. Bet dabar as jau niekuo neuztikrinta._

  • romas

   Iš kur ištraukėt tą bankrotą? Jau kelios dienos kaip paaiškino, kad apie Swedbank bankrotą buvo skleidžiami gandai, kurie neturi jokio pagrindo.

   • Irena

    As jau niekuo netikiu.

    • lv

     Tikit. Pačiais primityviausiais gandais.

     • Irena

      na nelabai tikiu.:) Juk nepuoliau issiimineti indeliu is Svedbanko:)

 • Fredis*

  Ne pinigai žmogaus gyvenime svarbiausia. Ir net ne bus ar nebus koks nors bankas, pensijinis fondas ir pensija.

 • Na pensijas atims. Na zuikiais Kubilius visus mokesčių mokėtojus išvadino.

  Ir nieko.. demokratija pas mus. Per kitus rinkimus vėl visi pabalsuos už tuos pačius. Nesvarbu ar kridemais ar socdemais ar tvarkieciais pasivadinusius.

  Nes kitokių nėra.

 • Irena

  vienas mano draugas taip parase

  Сейчас выступает Путин – очередные пятичасовые ответы на заранее заготовленные вопросы. Пусть неудобные, но все равно заранее заготовленные.
  Похоже они так не поняли, что народ серьезно обиделся.
  Видишь ли, я вполне допускаю, что инициатива по фальсификациям – совсем не главненьких и они мало что об этом знают.
  Но губернаторов назначают по представлению правящей партии, в подавляющем большинстве регионов это Единая Россия. А после выборов их тянут к ответу – почему у вас такой низкий результат? Вот они и изголяются, как могут, только бы удержаться у кормушки.
  Думаю везде, от США до Сомали партия, которое все делает честно, выполняет свои обещания обречена на провал. Но у вас я думаю хоть считают по честному.
  А у нас у народа основная обида на верхушку из за фальсификаций на выборах, конечно на тотальную горизонтально-вертикальную коррупцию, успели создать повязанный монолит жуликов…

  As kvatojausi. Nejaugi rusai is tiesu galvoja, kad pas mus skaiciuoja teisingai po to, kai as perskaiciau spaudoje, jog mokytoja, ieinanti i komisijos sudeti, suspaudusi piestuka saujoje zymejo biuletenius taip kaip jai atrode reikalinga. Mokytoja.

 • Henkas Moodis

  Logiškai mąstant, pensijų fondus buvo privaloma pasirinkti ir jų valdytojus taip pat. Tai kiekvienas darė savo atsakomybės sąskaita, o dabar kažkas tuos pinigus nori pasivogti nes sako, kad jiems ten bus blogiau ar tie fondai bankrutuos. OK aš suprantu riziką kas ir kaip gali būti, bet siūloma alternatyva – SODRA tai lygiai toks pat fondas,kuris jau bankrutuoja. Ta prasme, kad jos finansiniai rodikliai ir veikla yra absoliučiai nuostolinga. tai kaip suprantu aš asmeniškai tai nėra gera alternatyva, tuo labiau, jei tie, kurie argumentuoja, kad pensijų fondai bankrutuos ateityje negali manęs užtikrinti, kad Lietuva nebamkrutuos, ne emigruos absoliučiai visa ir kad ta pati valstybė nesugalvos naujo įstatymo, kaip pavyzdžiui svarstoma Jungtinėje karalystėje panaikinti iš vis pensijinį amžių. Bet kuriuo atveju šie vyriausybės veiksmai leidžia daryti prielaidas, kad bet kokiomis esamomis reformomis ar net būsimomis reformomis negalima pasitikėti, nes jos gali būti nutraukiamos norint užkamšyti nemokšiška ar diletantišką valstybės valdymą nežiūrint ar tai darė konservatoriai ar socialdemokratai (prašau kirčiuoti ketvirtą skiemenį). Dėl ko ir kylą pagundos bei žmogiškas savisaugos instinktas išvykti ten kur valstybės valdymas vis gi skaidresnis ir nėra kreipiamas dėmesys į santuoką iš šeimą bei super duper valdovų rūmus, kuriuos toks Ostapas Benderis kaip Vilniaus miesto meras sėkmingai parduotų Disney World kuri sukurtų Lietuvos istorija pagrįsta teminį parką, kas sukurtų darbo vietų ir naujus papildomus mokesčius.

  • suomis

   Gerai gudruolį, tai gal tada raukiam visus mokesčius. Bet tada nesiskūsk, kad koks banditas tau, vidury nakties, montiruote galvą daužo.
   Nejaugi tiesą sakė Miteranas, kad lietuviai yra – apgailėtina tauta?

   • Gintautas

    Na, turėdamas nick’ą „suomis“, praleidai gerą progą patylėti…

    • suomis

     Taip, taip – skubu vykdyti pačio įgeidžius. : DDD

     • Gintautas

      Suomi, nei aš paties prašiau ko nors, nei pageidavau. Tik nereikia nesąmonių šnekėti apie lietuvius, jei nesutampa Jūsų ir kieno nors kito ideologinės pažiūros. Ypačiai kvailai tokie pasisakymai atrodo iš lūpų tojo, kuris suomiu save vadina…

     • suomis

      Na, manęs velnias neims, bet lietuvaičiai balsuodami už Zuoką šiandien nagus graužiasi. O dar, visai nesenai, ėjo į rinkimus, balsuodami už Zuoką, su sentencija: – kad prie Zuoko nors gatvės buvo valomos.
      Na, kaip gatvės nuvalytos? Ar, vis tik, kišenės geriau „valosi“?

 • nerijus

  VALIOooo…!.. Liko tiek nedaug- tik 1,5 proc. Nieko, per penkerius metus jie ištirps, kaip pavasarinis sniegas gegužės mėnesį. Džiugu.

  • Stogas

   kas dziaugias kai kaimyno tvora DEGA ?

 • Irena

  Ponia Ausra Maldeikiene. As jus labai gerbiu, netgi zaviuosi. Maciau laida su Uzkalniu. Po jos man iskilo toks klausimas. Ausra, jeigu Jums pasiulytu finansu ministro posta arba netgi premjero jus atsisakytumete? Man atrodo, kad atsisakytumete. Jums patinka mokyti ir kas be ko jus tame reikale esate profesionale, bet praktiskai jus savo ideju ne moketumete igyvendinti. Todel ir nesutiktumete uzimti svarbu posta. Jus teoretike, o ne praktike. Tame nera nieko blogo, tik kaip sake klasikas „Teorija, brolau, sausa saka, uztat gyvenimo vaisingas medis zydi…“ Ponia Ausra, gal nemokykite Kubiliaus kaip jam vadovauti valstybei, jeigu Jus pati netgi bijotes to imtis?
  Su visa pagarba.

  • Fredis*

   Norint tapti ministru (-e), reikia būti partijos nariu, partija turi sėkmingai pasirodyti rinkimuose ir sudaryti koaliciją su panašios ideologijos partijomis. Nebūnant partijos nariu ir norint tapti ministru, reikia būti labai pasižymėjusiam kurioje nors srityje, turėti labai daug specialių gebėjimų ir turėti vadybos įgūdžių. Mokytoj Aušra galėtų būti nebent švietimo ministre arba ministro pirmininko visuomenine patarėja. Konkuruoti į švietimo ministro postą su partijų nariais būtų sunku, nes norinčių ir galinčių jais dirbti yra labai daug.

 • Henkas Moodis

  Suomis nebūtų suomis, jam vien tik balta arba juoda. Tai gal atsistok prieš veidrodį, muškis į krutinę ir sakyk salve mea.

  • suomis

   Aha. „Tuos mokesčius mokėsiu o anuos lai moka kiti“.
   : DDD

   • Henkas Moodis

    Aš ne prieš mokesčių nemokėjimą, bet pripažinkim, kad pagrindas turi būti svaresnis, nei gražinkim pensijas, kurias nuėmėm. Nes jei tokiu būdu sprendžiami mokestiniai klausimai, tai kas gali pasakyti, kad nacionalizuoti visą gyventojų nekilnojamą turtą, o po to duoti vėl išsipirkti, kad būtų padengti valstybės įsiskolinimai nėra geras būdas surinkti pinigų. aš iš esmės pritariu Kuodžiui, kad šešelinė ekonomika turi didesnių rezervų ir potencijos.

    • suomis

     O ką aš kalbėjau anksčiau. Baigiam išradinėti dviratį ir pasirenkam arba skandinavišką sistemą, arba JAV. Kaip suprantu, čia dauguma pasisako už JAV modelį. Gerai kodėl gi ne. Bet durneliai jūs durneliai, tada čia bus tas pats kas ir tais laikais.
     http://www.filmin.ru/1113-odnazhdy-na-dikom-zapade.html
     : DDDDDDDDD

     • Henkas Moodis

      Aš už skandinaviją ir gerovės valstybės modelį taip pat negaliu tau čia nepritarti, bet aš prieš šokinėjimą nes iš esmės skandinaviją čia ir nekvepia. Pats blogiausias valstybės bruožas yra mokesčių sistemos nepastovumas. O kalbant atvirai skandinavija pas mus kvepėti net nekvepia ir manau nekvepės dar ilgai, nes mes juk europos „šiaurės italai“ar ne?

     • suomis

      Štai, šioje vietoje, su pačiu sutinku. Bet tikslesnis apibūdinimas būtų – „lietuviškai kalbantys rusai“…

 • Irena

  Zinau viena. Per ateinancius rinkimus balsuosiu uz Kuniliu. Ne uz konservatorius, bet butent uz Kubiliu.

 • Šamanas

  Dėkokit Lietuvos populistei Nr.1 ir populistei Nr.2 kad fizikui tenka svarstyti problemų sprendimo būdus, prasilenkiančius su fizikos dėsniais.

 • Linkstu abejoti tuo, jog a.a. motina Teresa arba a.a. Jonas Paulius II aiškino gerb. autoriui, kaip elgtis su savo pinigais.

 • Marius

  Manau Andrius Kubilius nėra nei investicijų valdytojas, nei žmogus turintis realios gyvenimiškosios patirties. Pataisykite jei kur klystu, bet kiek žinau jo biografiją, kiek aptikau, tai baigęs fizikos studijas Vilniaus valstybiniame V. Kapsuko vardo universitete dirbo fizikos institute. Dirbo laborantu, t.y. protinį darbą. Prasidėjo sąjūdis, įstojo į jį ir nuo 1990 metų Andrius Kubilius – seime. T.y. visa jo samdomojo darbo patirtis apsiriboja tarybiniais metais. Kapitalizmo sąlygomis nėra dirbęs samdomo darbo.

  • cheesus crust

   Mariau, žmogui 55 m., nuo 1990 m Seime, politinės partijos lyderis, 2 kartus premjeras ir „neturintis realios gyvenimiškos patirties“? Truputį paskubėjai su šiuo teiginiu.

   • Marius

    Žodžiu neatsižadu. A. Kubilius nėra dirbęs samdomo darbo kapitalizmo, o jei nepatinka – laisvosios rinkos sąlygomis. Niekaip nesutiksiu kad politiko profesija leidžia pažinti gyvenimą. O sprendžiant iš politikų kalbų, matyt kiek jie toli atitrūkę nuo realybės, tuo labiau A. Kubilius (nors ji tikrai nėra pats blogiausias) laiks nuo laiko leptelėjantis kokią nesąmonę…

    • suomis

     Taip, Kubilius neturi samdomojo darbo patirties. Ir apskritai, jokios, darbinės, patirties neturi. Visiems pasitaiko leptelti nesąmonę, bet neturintiems darbinės patirties ypatingai.

  • Šamanas

   Fizikui nebūtina kišti ranką į ugnį kad išmatuotų temperatūrą.

   • suomis

    Rašytojui ar statybininkui, taip pat nebūtina kišti rankas į ugnį, kad išmatuotų temperatūrą. Ir kas iš to? Bet, tiek vienas, tiek kitas užsiima savo darbu, kurį darydami, gali užsitepti sviesto ant duonos.

 • migla

  Atrodo, neturi mūsų premjeras supratimo apie piliečio teisėtus lūkesčius, apie elementarų principą, kad sutarčių reikia laikytis. Gyvenam tokioje labai nenuspėjamoje valstybėje, kur įvairūs esminiai sprendimai priimami greitai ir netikėtai.
  Cituotą Kubiliaus pasisakymą vertinčiau tiesiog kaip nevykusį bandymą išsisukti iš padėties, t.y. reikia pinigų, bet tiesiai šviesiai juk nepasakysi (bent kol kas), kad dėl to atimsim pinigus iš privačių pensijų fondų dalyvių.

  • romas

   Versle, irgi sprendimus reikia priimti staigiai, jei netikėtai pasikeičia padėtis. Ilgas svarstymas ir nieko nedarymas gali pasibaigti bankrotu.

  • Regis

   „neturi supratimo apie piliečio teisėtus lūkesčius, apie elementarų principą, kad sutarčių reikia laikytis“

   O man atrodo, kad rinkėjas Migla neturi supratimo apie visų piliečių teisėtus lūkesčius, apie elementaresnį principą, kad valstybė (arba valdžia) turi rast balansą tarp tų įvairiausių lūkesčių, sutarčių, sutarimų ir t.t. Arba dar elementaresnį principą rast balansą valstybės finansuose. Na neturi supratimo ką dabar padarysi.

   „Gyvenam tokioje labai nenuspėjamoje valstybėje“ gyvenam.
   „reikia pinigų“ reikia.

   O jeigu taip parašius – reikia pinigų nenuspėjamais laikas gyvenančiai valstybei. Gal tiksliau būtų. Aišku neaišku kokie tikslai.

 • Regis

  Dar kart ramiai perskaičiau šį tinklaraščio įrašą ir A.Kubiliaus cituojamus žodžius –

  „.. taip pat svarus argumentas, kad dabar pensiniams fondams pervedant mokesčių mokėtojų pinigus ir juos investuojant į vertybinius popierius užsienio rinkose, kur situacija yra neaiški ir greitai besikeičianti, dažnai į blogą pusę, kad tokios investicijos ne visada gali tinkamiausiai apsaugoti būsimąsias pensijas“

  Skaitau, skaitau ir pirmiausiai galvoju ar čia reikia būti fiziku, kad panašiai galvotum, ar čia apskritai reikia (reikėjo) A.Kubiliaus, kad nesuprastum (nesuvoktum) kokie procesai dabar vyksta. Ir jeigu taip yra tai prie ko A.Kubilius, jo išsilavinimas ir jo dabartinės pareigos. Jeigu jis pasakė kažką panašaus į tai, kad po vasaros ateina žiema ir nereikia tikėtis, kad visada bus šilta ir šviesu. Kiek tai asociatyvu su motina Teresa ar popiežiumi Jonu Pauliumi II ir ar tokie pamąstymai gali būti priimti kaip parodymas, kad kažkas kažką daugiau žino ar supranta. Sunkiai.

  Ir beje nemanau, kad ministrų vadovas siūlosi valdyti investicijas. Tiesiog socialinio draudimo sistema kaip ir nesunku buvo spėti visiškai stringa arba tiesiog griūna. Ką daryti žmogui (žmonėms) vadovaujantiems vykdomajai valdžiai? Matyt ieškoti ko SoDra nebeišgali daryti. Išmokos privatiems fondams vienas iš tų dalykų.

 • Fredis*

  Premjeras (A.Kubilius) yra žmogus, kuris turi dvi akis. Viena gali žiūrėti į kairę, kita į dešinę ir pasitaręs, bei pasiderėjęs su liberalais eina tiesiausiu ir teisingiausiu keliu. 1.5 proc. pervedimai į privačius pensijijius fondus – visai išmintingas veiksmas. Kvepia rimtomis buvusiomis derybomis. Dar kitais metais įmokos tolydžiai vis mažės, kol fondai socialistų politinės valios išraiškos dėka visai nunyks, arba bus sugrąžinti į buvusią padėtį. Vienu sakiniu – nerimastingai laukiame 2012 metų. Jie man bus geri, kaip ir šie.

 • Niemand

  Kodel niekas neklauso ekonomisto J.Veselkos :)

 • Va dėl to visas reformas reikia daryti laipsniškai ir nuosekliai… Pensiju fondai atsirado staiga. Dėl to niekada nenorėjau ten eiti, nes Lietuvos valdžia, nepaisant to kas yra daugumoje, yra neįtikėtino nestabilumo garantas…

 • J. naivusis

  testas

 • aAlgirdas

  „….. ir pasitikėčiau fizikų, statybininkų ir restauratorių valdomą “Sodros” sistema,“ — gerbiamas Račai, štai ir atskleidėte savo ne visai rimtą supratimą apie „Sodrą“ ir tuo labiau apie pensijų kaupimo fondus. Visu pirma „Sodrą“ PRIVALO valdyti specialistai o ne politikų parinkti „specialsitai“. Antra – kaupkite į savo fondus kiek norite ir kaip norite, bet pinigai pervedami iš SODROS NĖRA SUASMENINTI, jie VISŲ uždirbti PINIGAI.
  Najaugi tai sunku suprasti? Nereikia BŪTI protingesniu už kitus, kurie tiesiog negalėjo ir negali pasisavinti suvisuomenintų pinigų.

 • migla

  Fredi,
  bent jau iš 2011-12-16 R. Dagio pateikto Pensijų sistemos reformos įstatymo pakeitimo projekto Nr. XIP-3936(2) matyti, kad kol kas yra minčių 2013 metais privatiems pensijų fondams pervedimus didinti nuo 1,5 % iki 2,5 %. Aišku, nebūtinai tokį projektą priims ir nebūtinai jo nepakeis kitų metų gruodžio mėn.

 • nesvarbu

  http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/snoro_nacionalizavimo_kronika/raimondas_baranauskas__snoro_byla__politizuota/

  R.Baranauskas: “Mes buvome investavę nemažai lėšų į Vyriausybės vertybinius popierius. Vyriausybė mums paskelbė bankrotą. Taigi gal ir skolų bankui nebereikės grąžinti?!!!“

  O, šventas kvailume!Dar suprasčiau, kad tokį pirmapradį neišmanymą ir nesuvokimą, kad po bankroto kreditoriniai bankrutuojančio reikalavimai niekur nedingsta, kad bankroto administratorius lengvai ir greitai išreikalaus viską iš visų skolininkų (tame tarpe ir iš vyriausybės), su visais delspinigiais ir palūkanomis…
  Arba dar vienas kliedesys iš šio „interviu“: veikėjas teigia esą dėl bankroto kalta I.Šimonytė, o „Snoro“ byla yra politizuota. Kaip esminį šios aplinkybės įrodymą nurodo dienraščio „Lietuvos rytas“ akcijų įsigijimą:“…tai politine prasme atsisuko prieš mus, nes tai gana didelė ir stipri žiniasklaidos grupė, kuri turi ir laikraštį, ir internetinį portalą, ir televiziją, krepšinio komandą, spaustuvių“. Tačiau čia pat netikėtai ir absoliučiai prieštaringai ką tik įrodinėtam patikina:“ tai buvo finansinė investicija, mes neturėjome įtakos turiniui“! Juokaujat galima būtų pasiūlyti apsispręsti pagaliau, turėjo bankas įtakos laikraščio turiniui (tokiu atveju būtų logiška sąmokslo teorija dėl valdžios reakcijos, siekiant vienvaldžiai kontroliuoti galingą žiniasklaidos priemonę), ar neturėjo bankas įtakos laikraščio turiniui (tačiau šiuo atveju subyrėtų sąmokslo teorija dėl politinio užsakymo ir tektų skubiai kurpti naują).

  • Valentinas

   Skaitant Baranausko interviu Respublikoje, reikėtų žinoti, kad Baranauskai ir Tomkai seniai draugauja šeimomis.

 • nesvarbu

  Komentaras pašalintas – A.R.

  • Regis

   matyt Delfyje jau ankšta pasidarė…

   oi iš kiek toli matosi, kad A.Kubilius yra asilas?

 • R

  Manau kas matėt „Lietuva tiesiogiai“. Jakilaitis vs Zuokas.Aš irg(iš paskutinių mohikanų) buvau linkęs manyti, kad Jakilaitis yra žmogus galintis bent retoriškai paprieštarauti, SAVO miesto merui…Bet…

 • pensininkė

  Gerbiamas Artūrai,
  gerbiu Jus, dažniausiai pritariu Jūsų išsakomai nuomonei, tačiau dėl pensijinių fondų nepritariu Jūsų mintims. Labai abejoju, kad šie fondai egzistuos po 30-40 metų, kai dabartiniai dirbantieji sulauks dabar skelbiamo pensijinio amžiaus (neaišku koks tas amžius bus po 30-40 metų). Dabar niekas neskelbia kokia dalis iš įmokėtų 100 litų pensijiniuose fonduose liko. O kas bus, kai pensijiniai fondai bankrutuos? Kas išlaikys tuos pensininkus, kurie praras savo įmokas bankrutavusiuose pensijiniuose fonduose? Jeigu nemokės Sodra, mokės valstybė (tie patys žmonės), nes fondų apvogtiems žmonėms reikės mokėti pašalpas ir virti nemokamą sriubą. Gal aš neteisi, bet kodėl kalbėdami apie pensijinius fondus visada imamas optimistinis varianta, o sudarant bet kokį verslo planą svarstomi 3 variantai: optimistinis, realistinis ir pesimistinis. Kodėl nors kartais nepasvarsčius pesimistinio varianto?

 • kariunas13

  apskritai reikia prieiti prie modelio valstybė garantuoja tik pensiją kuri pvz 1200 lt.(t.y aprėžti „sodros“ įmokos lubas, kas virš jei lieka galima pervesti imonės vadovo požiuriu į privačius pensijos kaupimo fondus.) visiems gyventojams išdirbus ir mokėjus tam tikrą metų skaičių. O kita dalis turi būti pačio žmogaus taupoma. Kita dalis galėtų būti parūpinta darbo vietos pvz žmogus dirbo ilgai įmonėje iki pensijos įmonė tiems darbuotojams skiria išmoką kiekvienais metais nuo įmonės veiklos rezultatų.

 • nerijus

  Kai siūloma įvesti NT ir iš jo surinkti 50- 100 mln. Lt- teigiama, kad tai myzeris. Kai kalbama apie pensininkus, bedarbius, pašalpininkus ir t.t., tai 50 mln. Lt virsta pinigais (ne vynu, neprisigalvokit).

  http://www.alfa.lt/straipsnis/13397669/Pensijos.amziaus.ilginimas.palies.60.tukst..gyventoju..bus.sutaupyta.50.mln..Lt=2011-12-29_12-50/

  Kaip galima sutaupyti tai- ko nėra? Tai nėra sutaupymas, o paprasčiausiai, tie pinigai bus neišleisti (pensijoms), o nuplauks (upėmis) kitur (čia jau spręs Vyriausybės :) ).

  Man tai primena parduotuvių „akcijas“: „pirk bananų kilogramą, nes jie atpigo nuo 5 iki 3 Lt ir sutaupysi 2 Lt“.
  Pasakysiu kitaip: nepirk ir sutaupysi net 5 Lt.