Citata # 414 Arkivyskupas A.J.Bačkis apie toleranciją ir durnystę

Tolerancija viską leisti, viską priimti – aš išgalvosiu ką nors, o jūs būkit tolerantiški ir priimkit mano durnystę. Žmoguje turi būt ir tiesos ieškojimo, ir gėrio siekimas. Jei man kažkas blogis, aš labai atsiprašau, aš nesu tolerantiškas

Delfi

… Ačiū arkivyskupui. Man tokia jo pozicija patinka. Dabar ir man daug lengviau prisipažinti, kad ir aš nesu tolerantiškas.

Nes negaliu priiimti to, kas išgalvota ir ką arkivyskupas ir jo kolegos juodais rūbais bando skelbti kaip tiesą.

Kalbant, A.J.Bačkio terminais, negaliu priimti jo skleidžiamos durnystės. Ir todėl negaliu toleruoti tų, kurie tas durnystes skleidžia. Juo labiau, dažnai lįsdami į mano kišenę.

Jei galima jiems, kodėl turėtų būti draudžiama man?

(10 balsų, vidurkis: 3,50 iš 5)
Loading...
 • Modestas

  Savo akimis mačiau: atvažiuoja dėl prekės kunigas – vieną dieną su honda accord visiškai nauja, kitą kartą su toyota rav4 kokių ~ 5 m. senumo.
  Va ir gyvena kunigai „pagal krizę“.

 • suomis

  LKB, palyginus, yra gėrio įsikūnijimas. Va, rusai pasakoja, kad РПЦ prekiauja cigaretėmis ir alkoholiu. : DDDD
  O, prekyba, žmonių silpnybėmis yra pats geriausias biznis. Tik šiuokart, prekiaujama gėrio-blogio sąvokomis.

 • Agec

  Ta pačia proga klausimas iš LTV programos:
  Kiek oflicialių religijų yra Lietuvoje?

  Pagalbai:
  Gruodžio 24 d: 20:50 Kalėdų giesmės
  22:00 Kalėdų nakties Piemenėlių šventos Mišios Tiesioginė transliacija iš Vilniaus arkikatedros bazilikos.
  23:30 Kalėdų nakties šventos Mišios iš Šv. Petro bazilikos, vadovaujamos Popiežiaus Benedikto XVI Tiesioginė transliacija iš Vatikano.

  Gruodžio 25d: 13:00 Kalėdų žinia ir Šv. Tėvo Benedikto XVI palaiminimas „Urbi et orbi“ Tiesioginė transliacija iš Romos Šv. Petro aikštės.

  Gruodžio 26d: 12:00 Kalėdų šventų Mišių iš Kauno Paminklinės Prisikėlimo bažnyčios tiesioginė transliacija

  • Toks tinklelis yra atitinkantis visuomenės (kurios didžioji dalis – katalikai) interesus ir tame nėra nieko nei nelegalaus, nei nelegitimaus.

   • stogas

    O kas tai suskaiciavo? Pjemjeras stovejo prie baznycios su Skydiniu ir dejo pliusus- vienas i pamaldas antras i supermarketa ? Ar vel sociologine apklausa?
    Eilinis pinigu svaistymas…

    • Na, tada turbūt visas LRT yra eilinis pinigų švaistymas. Ir pati Lietuva yra eilinis pinigų švaistymas.

   • Man atrodo, ponas Martynas nelabai domisi TV reitingais, kurie parodo, jog mišios per TV nelabai atitinka Lietuvos piliečių interesus.

    • dzyvai

     Reitingai = interesai …

     Na ir kiek toliau nuo Bažnyčios gyvenančių ir jau nebepajėgiančių atkeliauti iki bažnyčios senukų tuose „reitinguose“ yra atstovaujami?

     • Na vėlgi, jei pasidomėtumėte, kaip tie reitingai sudaromi, tai žinotumėte, kad į juos įtraukiamos visos socialinės grupės bei visų gyvenviečių atstovai – tiek kaimų, tiek didmiesčių.

   • Martynai, jei katalikai, tai jie turi eiti į tas mišias, o ne spoksoti į jas nuo vaišių stalo (nebent yra sergantys ar neįgalūs). Jų paskirtis kita – indokrinuoti (o gal pavyks?) tuos, kurie į mišias neina.

  • Gintautas

   O ko čia piktintis? Mano (paviršutiniškomis) žiniomis kitoms konfesijoms ta diena nėra kuo nors ypatinga – stačiatikiai švenčia vėliau, judėjai irgi ne tuo pat metu. Dėl karaimų ir musulmonų nežinau, bet lyg ir nesikerta šventinės dienos? Kur problema?

   • Agec

    O gal atsimenate kada buvo transliuojamos kitų konfesijų pagrindinių švenčių renginiai?
    Evangelikai/protestantai/reformatai švenčia kalėdas irgi dabar.
    Ir judėjų menora deginama lyg ir kažkada prieš naujusmetus (negarantuoju)

  • bang

   Pekentėkit keletą metų ir jums tinkama religija ateis į Lietuvą, kaip atėjo į Rusiją. http://www.youtube.com/watch?v=Z_U7RsixIpg

 • Bažnyčia niekuomet nebuvo pasakiusi ir nepasakys, kad yra tolerantiška blogiui. Keista, jog kažkam tai gali būti naujiena.

  • stogas

   O kas organizavo kryziu zygius? Kiek zmoniu buvo galabijama verciant krykstytis ?
   Kas sudegino kupernika ?
   Kas lupo mokescius is kaimieciu baznyciom statyt?
   Kas pries prezervatyvu naudojima ?
   Kodel baznycia nemoka mokesciu ?

   • Valentinas

    Kas sudegino Kuperniką!?

    • stogas

     Valentinai, o tu akylas :)

     Giordano Bruno (1548-1600) tapo minties laisvės simboliu, sudegintu ant laužo už idėjas.

   • Nežadu čia už dyką teikti istorijos pamokų rašydamas kilometro ilgio komentarus. Trumpai siūlau pagalvot bent apie du dalykus a)per tūkstantmečius laiko dvasia ir veikimo būdai kiek pakito b) Kryžiaus karai buvo abipusis musulmonų-krikščionių karas, o ne akiplėšiškas Bažnyčios pasipinigavimas.
    Beje, ką blogo įžvelgiate Bažnyčios politikoje kontracepcijos klausimu?

    • stogas

     1. Noreciau praplestos istorijos pazinimo – ka musulmonai dare Zalgirio musyje, Saules ? Kur cia tas abipusizmas ?
     2. Kokiu budu buvo bandoma krikstyti Lietuva ? Ir kur cia tie musulmonai.
     3. Kokia buvo Vytauto zygio prie Juodosios juros prasme ? Taikos, gerio, santarves , skruosto atsukimo misija ?
     4. Koks rysys tarp laiko dvasios ir religijos vartaliojimosi per paskutinius 1000 metu?

     • Jau sakiau – istorijos pamokų čia neteikiu. O be to turiu mažai noro diskutuoti su tipais, kurie tikėtinai kartu su Mažonu per Vasario 16 šventes stovi iškėlę fanerinius plakatus, esą krikščionybė Lietuvoje – okupacinė. Galit ir toliau gyvent savo sovietinių „mokslininkų“ sukurtame pasaulyje. Geros dienos.

     • stogas

      Apsaukiai mane fasistu ir i krumus :(

      Nesu tikras, kad fasizmas buvo maziau baisus nei kryziaus zygiai. Tamsta, turetum skirti savokas, gynamasis musis ir zygis uzkariavimo. Pacituosiu tau kryziaus zygiu pasekems:
      „Yra manoma, kad per visus kryžiaus žygius, iki Akro nugalėjimo 1291m., žuvusiųjų skaičius viršijo 20 milijonų ( Šventojoje Žemėje, Turkijoje, Arabų kraštuose)“ .

      Krikscionybe primesta 100%. Lygiai tas pat kaip mus prieme savanoriskai su gelem i Tarybu sajunga. Na kur mes galejom dingti Europos vidury pries ordinu gaujas einaciu link Palestinos, vaduoti (plesti) sventos zemes. ?

      P.S. nesu nei fasistas, nei skinas, nei krikscionis nei pagonis, nei musulmonas. Manes tai nejaudina. Bet pasaku religiniu prisiklausiau iki soties… ziurint kas pasakoja

     • bang

      stogas, saugokis, kad per sekantį kryžiaus žygį einančių link Australijos ordinų gaujos tavęs stovinčio Europos vidury vėl pakeliui nesutryptų.

     • Regis

      Stoge, o kas mums neprimesta? Tarp kitko visų lietuvių abėcėlės simbolių naudojimą tau primesti niekas nesugeba. Šaunuolis, nepasiduok. Nėra čia ko būti tokiam skystam. Atradai savo kelią ir tvirtai eik juo. Ir svarbiausia esi kitoks nei visi. Su tuo ir sveikinu.

      Beje jeigu ko nors prašai, ypatingai skirti tau laiko, tai pagalvok ar pats jį taip mielai (paprastai) už ačiū švaistytum. Ir dar net neaišku ar padėkotum. Spėju būtų atvirkščiai. Liktum piktas už sujauktą nors kokią tvarką tavo galvoje.

     • dzyvai

      Stogai, bei kiti „kryžiaus žygių“ argumentuotojai, išsiruošę į „antikryžiaus“ „žygį“,

      Jūs esate šimtą kartų teisūs smerkdami blogį, kokiu vardu jis bebūtų pridengiamas. Blogį daryti galima prisidengus daug vardų, krikščionybės – taip pat. Daug žmonių, kurie skelbėsi esą krikščionys, pridarė aibes blogų darbų (kryžiaus žygiai ne išimtis). Tai pripažino ir oficialioji bažnyčia, ir dėl šių daugybių nuodėmių, kurias žmonės darė prisidengę Bažnyčios, kaip organizacijos, vardu, popiežius viešai apgailestavo ir atgailavo.

      Manau, lietuviui, etiketės ir turinio skirtumas turėtų būti suvokiamas (tarkim mūsų seime, kokia partija lig šiol intensyviausiai atstovavo kapitalo interesus?). Kaip tikrą socialdemokratą atpažinsi ne iš etikėtės (partijos pavadinimo), o iš jo nuveiktų darbų, taip ir tikrą krikščionį, ne iš deimantų, inkrustuotų kryžiuje, o iš jo gyvenimo, jo nuveiktų darbų.

      Atskirkite geras idėjas, tiesas, ir žmones, kurie siekdami žemiškų turtų ar žemiškos garbės prisidengę jomis daro nuodėmes, nusikaltimus. Nei „demokratijos sklaida“, nei „krikščionybė“ nėra priežastis užsimoti kalaviju prieš beginklį žmogų. Priežastimi būna turtai, nafta, kiti „interesai“.

     • stogas

      Dzyvai,
      va mes ir priejom bendra isvada. Tokia organizacija kaip baznycia (kitos religijos) ir sukurta siekti itakos, turto ir garbes.. o visa kita yra priedanga.

      Regis,

      Jei isiveli i diskusijas, ir neturi laiko diskutuoti, paprasciausia- apsaukti kita fasistu.. irgi metodas.

      Jei isakai teigini, turi turet laiko ji ir argumentuoiti kuom nors.

    • Savo nemoksliškomis dejonėmis dėl menamos kontracepcijos žalos ir lytinio švietimo jaunimui „užbaninimo“ pažeidžia tesę į informaciją, tinkamas sveikatos paslaugas, galų gale – žmogaus teises apskritai, nes reprodukcinės teisės yra jų dalis)

   • Palaukit, o tai bažnyčiai vis dar draudžia prezervatyvus naudoti?? :(

    • bažnyčia*

     • Regis

      Tomai, atsargiai, tuoj prisistatys Nesvarbu ir konstatuos tavo primityvų binarinį arba tiesiog lingvistinį bažnyčios mokymų suvokimą.

     • Man nėra labai baisu.. Baisiau būtų, jei prezervatyvų nebūtų galima naudoti….

     • Valentinas

      Tomai,
      bažnyčiai nepriimtina jokia kontracepcija išskyrus natūralaus ciklo planavimą.

     • Tomai, Bažnyčios požiūris į kontracepciją išdėstytas 1968 m. parašytoje enciklikoje Humane Vitae. Norint suprasti įvairias materialiai apčiuopiamas katalikų mokymo reikšmes (na, kad ir draudimą naudoti prezervatyvus) reikia pažinti patį mokymą giliau (mat Bažnyčioje paprastai pažiūris ir nuostata apsprendžia materialinius pasirinkimus); čia galėtų padėti gilinimasis į Jono Pauliaus II vystytą kūno teologiją.

    • TOOPas

     Žinoma kad draudžia. Juk miljonai alkanų afrikiečių daug arčiau Dievo, nei sotūs europiečiai. O afrikiečių vis daugėja ir daugėja.

    • Tomai, draudžia (vis dar), nes matai, tai „pažeidžia dievulio planą“

     • stogas

      Todel ja reikia atleist nuo mokesciu… nes ju rekomendacijos didina gimstamuma ir platina galimu moketoju rata.

   • Karolis Jachimavičius

    Lietuvoj pats Jėzus Kristus su kardu buvo įsiveržęs. Galabijo vaikus, prievartavo vaidilutes.

  • Jonas III

   Netolerancija blogiui nereikia piktnaudžiauti. Patys didžiausi pasaulyje nusikaltimai įvykdyti prisidengus kova prieš blogį.

 • Justas

  Juokinga, kai bandoma sumenkinti 2000 metu is kartos i karta perduodama patirti ir mokymus. Taip tarp kunigu yra ir nesaziningu zmoniu, bet tokiu yra ir tarp pasaulieciu. Reiktu nepamirsti, kiek yra doru kataliku, kurie tikrai stipriai stumtelejo pasauli i prieki.
  O teisdami baznycia uz ju senoves nusikaltimus nepamirskite, kad tada buvo visai kitoks kontekstas. Juk pazvelgus i tai, kas vyko pries 50 ar 20 metu su dabartine patartimi atrodo protu nesuvokiami dalykai.

  • stogas

   nu nu… uzmusk pagoni arba musulmona pries 1100 metu , tai jau yra kuom didziuotis ???? Sudegink ant lauzo ragana, nes ji konkurente. Kuom tai galima pridengt ? Kryziaus karai?
   Pasakyk, kokiu budu „uzdirbti“ baznycios turtai per amzius – paveikslai, ikonos, pacios baznycios, pacackai auksuoti, zeme, vienuolynai..
   Kodel nemoka mokesciu? (Turto, pajamu, PVM )

  • bang

   Va va, dabar visi žiauriai protingi. Žiū, prieš tuos 1100 metų pats stogas pas tą pačią raganą būtų ėjęs hemorojų užkeikimais gydit.

   • stogas

    Tu pamirsai kad raganomis buvo vadinami gydytojai, tyrejai, atradejai.. vopscem , viskas kas netiko baznycios pavaldumui ir mokesciams uztikrinti bei neigiantis ju pasakas. Tas pat Brunonas.

    Primink kaip gyveno visokio rango baznycios klerkai ? Ir kaip like valstieciai ?

   • Kaip ir prieš 1100 metų, taip ir dabar, žmonės vis keistai renkasi gydymo būdus: vieni eina pas medikus, o kiti, priklausomai nuo to į ką tiki – pas raganas, parapsichologus, Dievo išrinktuosius…

  • nesvarbu

   Justai, sunku suvokti ką turi galvoje sakydamas jog kaži kokie protu nesuvokiami dalykai vyko prieš 20 metu. Kas gi jau tokio „protu nesuvokiamo“ vyko prieš tuos 20 metų? Arba kas tokio išskirtinio įvyko prieš 50 m., t.y. apie 1960 m.?

   • Justas

    pvz. spalio 1962 kubos krize,
    http://en.wikipedia.org/wiki/Cuban_Missile_Crisis
    1991 sausio ivykiai prie tv boksto.
    siuo metu vykstantys(-e) karai afganistane ir irake tikrai nebus slovinami ateities kartu, o ka jau kalbeti apie perdeta sauguma oro uostose, ar cia ne absurdas, kai taves praso nusiauti batus pries lipant i lektuva.
    kaip vertinti absurdo teatra per geju parada vilniuje.

 • Marius

  Ištraukėte, Artūrai, citatą iš konteksto.

 • virginija

  Radot apie ką diskutuoti advento metu. Ramybės, kantrybės ir tolerancijos visiems, katalikams ir ne, judėjams ir budistam ir…. tiesiog TOLERANCIJOS VISIEMS IR SU ARTĖJANČIOMIS ŠVENTĖMIS

  • Valentinas

   Bet jokios tolerancijos BLOGIUI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • O ateistams, kuriems ne adventas, ko palinkėtumėte?

 • SIM

  Mt 13, 10-14
  Priėję mokiniai paklausė: „Kodėl jiems kalbi palyginimais?“ Jėzus atsakė: „Jums duota pažinti dangaus karalystės paslaptis, o jiems neduota. Mat kas turi, tam bus duota, ir jis turės su pertekliumi, o iš neturinčio bus atimta ir tai, ką jis turi. Aš jiems kalbu palyginimais todėl, kad jie žiūrėdami nemato, klausydami negirdi ir nesupranta. Jiems pildosi Izaijo pranašystės žodžiai:
  Girdėti girdėsite, bet nesuprasite,
  žiūrėti žiūrėsite, bet nematysite.

  • cheesus crust

   Kliedesiai, mano kuklia nuomone.

   • Approved by Jesus.

   • Gintautas

    Be palyginimų sunku suprasti? :)

  • cheesus crust

   Be tų raidelių ir skaičiukų viskas atrodytų kaip silpnapročių paistalai.
   Ch 28, 109-110

   • romas

    o kaip dabar atrodo?

 • Fredis*

  Ne veltui sakoma, kad pirmadienis yra sunki diena, ypač laivamaniams su agnostikais, kuriuos puikiai reprezentuoja Tinklaraštininkas Nr1.
  Į „Žmoguje turi būt ir tiesos ieškojimo, ir gėrio siekimas“, A.J.Bačkis, – Tinklaraštininkas replikuoja: „negaliu priimti jo skleidžiamos durnystės“. Negali, tai negali, yra kas gali, tačiau kaip tada yra su nuolatiniu reikalavimu, kad mikriuko vairuotojas turi paduoti keleivio akivaizdoje tik ką šviežiai atspausdintą bilietėlį? Visa vertybinė konstrukcija pakimba ore.

  • stogas

   Fredi*,

   O kam tada reikalinga Teisingumo ir Svietimo ministerijsos. ? Gal viska reiktu sujungt kartu?
   O kodel ponas Backys nemoka mokesciu ? Turto, keliu, PVM, pajamu mokescio, sveikatos draudimo, turto, prabangos, verslo liudijomo ?
   Kur cia ta tiesa, kad juos gydo uz dyka, kelius remontuoja ? Geris jiems, tai uprantu.

   • Fredis*

    Valstybė ir Bažnytinės bendruomenės sugyvena ir kartu, ir atskirai, tai yra labai subtili sugyvenimo, buvimo kartu forma.
    Nuolatinis kalbėjimas, kad kitas gėrio siekimo ir pažintines tiesas išpažįstantys žmonės yra durniai, nedorėliai, raupsuotieji ir teverti būti suvaryti į bažnytinius pastatus, kuriuos dar reikėtų ir apmokestinti, yra netoliaregiškas.

    • stogas

     Nelabai suprantu tos subtilios sugyvenimo formos. Baznytine organizacija vykdo komercine veikla- tuokia, krikstyja, laidoja,sarvuoja, moko,pardavineja produkcija, sliejasi prie politikos. Ko pasekoje uzgyvenamas prabangus turtas, uzdirbamos pajamos.

     Kodel tiesos ir sviesos akivaizdoje tokia veikla nera apmokesdinama?

     Gal ant mokyklos uzrasom Baznycia- ir nereik moket mokesciu mokytojams.
     Ant maximos uzrasom- Vienuolynas- jokio PVM.

     • dzyvai

      Stogai,

      kiek kartų tau davė maxima maisto, vien dėl to kad esi vargšas, nuėjai, ir paprašei?

      P.S. Tai ne argumentas prieš apmokestinimą (tai visuomenės susitarimo reikalas), tai pasiūlymas pabandyti suvokti skirtumus.

     • stogas

      dzyvai,

      O kur as buvau, kai taresi su visuomeme ?

      Jei teisingai supratau, tos biznio organizacijos, kurios remia vargsus, bus atleistos nuo mokesciu ? Brr.. naujiena.

      Dar kitaip- kada koks kunigas pardave paveiksla, kad pamaitinti ubaga ?

      Dar kitaip – is kur buvo pas gerbiama Mikutaviciu (uz kokius $) paveikslu kolekcija uz 1 mln doleriu?

     • dzyvai

      Stogai,

      Nežinau, kur jūs buvote, kai buvo balsuojama už LR Konstituciją, ar kur jūs būnate, kai vyksta rinkimai į seimą. Noriu Jums priminti, kad kitais metais vyks rinkimai į seimą – dalyvaukite – ir toks klausimas nebeiškils :)

      Ir taip, tai Jūsų teisė pagal Mikutavičiaus elgesį spręsti apie VISUS katalikus, arba jų organizacijas.

      „Belskite, ir bus atidaryta.“ Kas tikrai ieško, tas suras. Siūlyčiau ieškoti ten, kur neužsuka TV kameros, toliau nuo viešųjų ryšių spindesio ir visų kitų blizgučių.

     • stogas

      dzyvai,

      Kai balsuojama buvo uz konstitucija, rekejo balsuot uz ar pries. Jei pritari (as ar mes) 80% turinio, balsuoji uz . O tame 20 % likutyje- pakankamai S. Cia budas, kai reikia ka nors prastumti.
      Rinkimai i seima- irgi cirkas. Kas mums zadejo, kad kels PVM? Bet pakele… Kas zadejo sumazint imokas i PF? Bet sumazino…
      Mikutavicius – buvo mylimiuasias Kauno kunigas, nenoreciau ka nors blogo ant jo pavaryt.
      Problema sistemoje- organizacija aptekus NT, paveikslais, zeme, gauna pajamas, teikia paslaugas ir taip prisiplakus prie valdzios, kad jei nereikai moket mokesciu.
      Cia nesusitarimas, cia piknaudziavimas.

     • dzyvai

      Stogai,

      Cirku galima piktintis, arba galima jį keisti. Piktinimasis – tai pradžia. Kai nepasitenkinimas pasiekia kažkokį lygį, tada prasideda veiksmas :)

      Aš taip pat manau, kad bažnyčia, kaip ir visos žmonių organizacijos, turėjo, turi problemų, ir jų visada turės. Ir tos problemos, ir mokesčiai – nėra joks tikėjimo tabu. Kai žemiškos problemos nesprendžiamos, jos išauga iki „Kryžiaus karų“ problemų. Sveika organizacijos kritika ir adekvati reakcija į ją labai būtina bažnyčiai, kaip organizacijai.

      „Kas ciesoriaus – ciesoriui, kas Dievo – Dievui.“

      P.S. Tik, stogai, aš nenustebčiau, jei padaręs analizę, kaip panaudojamas Bažnyčios turtas ar pajamos, nuspręsčiau, kad efektyviau, jeigu ne Bažnyčia moka mokesčius, o valstybė – Bažnyčiai – dėl (ekonomiškai) efektyvesnio kad ir socialinių problemų sprendimo – už konkrečią pagalbą žmonėms. Ar tamsta tokiam minties posūkiui pasiruošęs?

     • stogas

      Ne dzyvai,

      Atsukus laikrodi per simtmecius atgal, krikscionybes veikla kelia abejojima. Abejojimu jau nevardinsiu.

      Pvz, ateina ubagas i baznycia, o ten paveikslas (aisku ne vienas) uz 1 mln litu, auksinis kupolas virs galvos, 15 amziaus ikonos auksuotos, pastatas miesto centre. O kunigas jam duoda 2 litus ant duoneles kepalo… nesueina vaizduote.

     • Jokio piktnaudžiavimo čia nėra, nes Bažnyčia nėra stogo ir co. bizniukas. Elementarūs dalykai neskiriami.
      Šiaip įvairūs Bažnyčios priešai galėtų būti toleriagiai ir kaip tik padidint Bažnyčiai finansavimą. Nes jau ne kartą įrodyta, jog kuo labiau prie valstybės pririšama religija (ypač finansiškai), tuo greičiau ji tolsta nuo savo dvasinės jėgos Šaltinių ir eina pražūtin.

     • dzyvai

      Martynai, dėl finansinės paramos Bažnyčiai iš valstybės pusės ir dvasinės degradacijos – visiškai su Jumis sutinku.

      Pinigai sukuria per dideles pagundas ir pinigus valgančias struktūras, taip pat ir socialinės paramos prasme. Efektyviausia, kai turtingesnis Petras vargšui Jonui išverda sriubos pats, ir per tą laiką pasidalina patirtimi, kaip šonkauliukams galima užsidirbti. Tai efektyviau ne tik (tiek) ekonomiškai, kiek visuomenine prasme. Nes Petras, pasikalbėjęs su Jonu, žino, kaip efektyviau jam galima padėti. O Jonas, sriubą gaudamas iš Petro, o ne iš valstybės ar kitos „anoniminės“ struktūros, jaučia sąžinės priekaištus ir negali burnoti ant kažkokių struktūrų, kad jos juo nesirūpina (per mažai pašalpų duoda).

      Bet kad tai veiktų, reikia, kad visuomenę sudarytų ne „statistiniai“ katalikai.

      Stogai,

      Yra tokia teorija – dabartinė „socialinės paramos“ sistema Anglijoj gimė kaip pakaitalas išretėjusių vienuolynų, kurie rūpindavosi bėdžiais.

     • stogas

      Prie ko cia bedziai ir religija ar baznycia ?
      Juk karite as nemaciau paveikslu uz 200 klt, ar ikonu 15 amziaus pauksuotais remais. Paauksuotu kryziu as nemaciau ir sunu -kaciu prieglauduose.
      Cia tipo kaip barrstys islenda is malunsparnio ant raudono kilimo ir duoda po 2 lt ant kruopu…

     • dzyvai

      Apie „Caritas“:
      „Lietuvos Caritas – tai savanoriškas pagalbos artimui sambūris, kurio profesionalius koordinatorius remia ir išlaiko Bažnyčia. Organizacijos narių daugumą (95 proc.) sudaro savanoriai. Pagrindinė Lietuvos Caritas veikla – teikti socialines paslaugas.“

     • nerijus

      „…remia ir išlaiko Bažnyčia.“

      Kas išlaiko bažnyčią? Ar ne tie patys, kuriuos ji remia. Žinoma, pastarieji remia nuo pavasario iki žiemos, o žiemą lankosi „Carite“- atsiima- ką įdėjo.

      Nepasitikiu nei viena labdaros organizacija ir nusprendžiau daugiau JOMS nebešelpti; gerai iš jų prasigyveno organizatoriai :)

  • mielas fredijau, primenu tamstai, kad ne dundukų reikalas aiškintis mano vertybines orientacijas ir tikėjimus. Taip pat primenu, kad tamsta šiame tinklaraštyje, nepaisant viso tamstos šlykštumo, nesugebėjimo diksutuoti argumentuotai ir atsakyti už savo žodžius esate toleruojamas tik dėl įvairovės.

   • „Ir todėl negaliu toleruoti tų, kurie tas durnystes skleidžia.“ – Artūrai, pasirodo, galite.. :)

    • Tomai, aš juos tik pakenčiu, bet ne toleruoju…:)

     • romas

      Žodis „toleruoti“ jau įgavo savitų atspalvių ir nebereiškia lietuvių kalboje „pakęsti“. Ta proga rusiškas šposas:
      — Заимствованный из другого языка компонент слова может разительно отличаться по значению в языке-акцепторе.
      — Это как?
      — Ну, например, возьми слово автогонка. А теперь замени в нем компонент авто- на русский эквивалент: получится самогонка. Совсем другое значение. Понятно?

 • Genijus

  Paskaičiau visą interviu. Nieko labai bloga jame nėra šiaip jau. Aišku, citata, kurią panaudojo Artūras, tiesiog nuostabiai tinka atsukti prieš kataliką ar bet kokį kitokį sektantą :)
  Gal vienintelė man kliūvanti vieta: „A. J. Bačkio nuomone, jei Vakarų Europa galutinai atsisakys savo krikščioniškų vertybių, yra pasmerkta žlugimui. Tuomet, prognozavo jis, mūsų vietą užims kiti.“
  Kažin, kokios konkrečiai vertybės čia turimos galvoje?

  • dzyvai

   Ir tai ką pasakė Grybauskaitė, gali nuo šiol „atsukt“ prieš kiekvieną lietuvį?

   • Genijus

    Atsiprašau už atsilikimą, bet gal galite nuorodą (ar bent citatą), neatrenku, kada ir ką ji pasakė. Atvirai pasakius, nelabai mane jos pasisakymai bedomina, bet šiuo atveju būtinai paskaityčiau.

    • dzyvai

     Aš tik mėginau atkreipti Jūsų dėmesį į Jūsų suabsoliutinimą: Jūs vyskupo frazę esate pasiruošęs „atsukti prieš kataliką ar bet kokį kitokį sektantą“. Tik tiek.

 • austras

  Į mano paštą atkeliavo pasiūlymas aplankyti viešą dr. M.Adomėno paskaitą, tema – „Apie užmiršto Angelologijos mokslo svarbą“. Manau, kad ne nuodėmė pasiūlyti ir kitiems. Data: 2011 m. gruodžio 27 d., antradienis, 18 val. Vieta: Bažnytinio paveldo muziejus, Šv. Mykolo g. 9, Vilnius. Įėjimo mokestis muziejui – 5 litai, studentams – nemokamai. Turiu slaptą viltį, kad susirinkus „atatinkamai“ auditorijai nuo Angelologijos mokslo pereitume ir prie diskusijos apie aukščiau išreikštą A.J. Bačkio mintį…

  • Tik nesakyk, kad žadi dalyvauti..

   • austras

    Tomai, galvoju, kad šis tinklalaštis yra neabejotinai tirštai „angelologijos“ mokslo gerbėjų lankoma vieta, todėl ne nuodėmė būtų visiems kartu susirinkus padiskutuoti apie „angelologijos“ mokslo svarbą. Ypač turint galimybę padiskutuoti su tikru „angelologijos“ ekspertu. Nepraleiskime retos progos pradedantieji „angelologijos“ mėgėjai. Ekspertas nemokamai apšvies aktualiais mokslo klausimais.

    • nesvarbu

     austrai, o ką jei šis tinklalapis yra neabejotinai tirštai „kipšologijos“ gerbėjų lankoma vieta? Aš tai manau, kad čia reikia ne pūstažandžio-devynsparnio Angelo-Adomėno, o gero egzorcisto:D

   • Vilniečiai, nueikite visi, jaučiu, bus nerealiai naudinga ir praplės jūsų akiratį.

    • nesvarbu

     feministe, labas vakaras. Gal galite pasidalinti mintimis, žiniomis kokia yra pastarojo laiko modernioji feministinė mintis, kokie iššūkiai, problemos, perspektyvos. Jei galima apsiribokite Lietuvos ribomis.Iš anksto dėkoju.

  • cheesus crust

   Angelologija. Turėtų būti pakankamai juokinga.

 • Mitas

  Absurdiškas, durnas post’as. Jei jau prie tokių religijos atstovo žodžių kabinamasi, pasauliui amen. Gal Račo filosofija dabar visi vadovausimės, nes jis vienas yra teisus ant svieto?

  Neturi ką pasakyt prasmingo, geriau patylėk. Šimtą kartų geriau bus.

  • mielas Mitai, labai dėkoju tamstai už prasmingą pasisakymą. Kartu, atsižvelgdamas į tai, kad čia esate naujokas, norėčiau tamstą informuoti, kad ne dundukams spręsti, kada man kalbėti ir kada tylėti ir ar tai, ką kalbu yra prasminga ar ne. Dar noriu atkreipti dėmesį, kad nesiūlau tamstai vadovautis savo vertybėmis ir savo požiūriu į gyvenimą. Tikiu, kad esate sveiko proto ir galite pasirinkti pats. Tačiau taip pat tikiu, kad būdamas sveiko proto suprantate, kad ir aš galiu rinktis.

   • Karolis Jachimavičius

    Račas bando uždrausti jį vertinti. Mitai, tu neturi teisės galvoti, kad Račas nusišneka, ir už tokį galvojimą kitą kartą atsidursi teisme! Račą vertinti gali tik tie, kurie yra jį pagyrę, ir tik gerai.

    O tavęs Račai, noriu paklaust – tai blogį reikia toleruot? Kas tave taip užrūstino? Ar tiesiog nori pasilikti galimybę pabūti gėjum ir nesmerkiamam Bažnyčios?

    • mielas Karoli, primenu, ir berods, ne pirmą kartą, kad su tamsta kiaulių neganiau ir Rūtos laidose nesilankiau. Vertinti mane gali kas nori, tiesa, vertintojui būtų gerai turėti bent kiek smegenų, o ne tik plačią gerklę ar storą užpakalį. Klausimas tamstos kvailas, kaip panašu ir tamsta. Eik į tą bažnyčia ir durnavok ten su J.A.Bačkiu, jei tamstai patinka. O aš ir toliau sakysiu, kad tai durnystė. Ar aiškiai išsireiškiau? Jei ne, tai klauskite ir tamstai bus atsakyta. Pagal nuopelnus, tskant.

     • Karolis Jachimavičius

      O kokie mano nuopelnai? :/ :)

      Na, tu šiek tiek aukščiau rašei, kad ne dundukams spręsti, kada tau ir ką kalbėti, ir ar gerai kalbi, reiškia, yra kažkas, kas sprendžia, kada ir ką tau kalbėti, ir ar gerai pavarei. Kas tas tavo neginčijamas autoritetas, galintis nurodyti pakomunikuoti, nuo kurio priklauso tavo valia? :)

      Ačiū už dėmesį, beje. O gėjizmas yra blogis. Žmogus juk neatsisakytų daryti kažką blogo, o tu gėjizmo turbūt atsisakytum. Bent dauguma atsisakytų, nes į mano klausimą neatsakei – kvailų klausimų nebūna, būna tik kvaili atsakymai. Nežinoti – nieko blogo, suformuluoti nenuoširdų, t.y., melagingą teiginį – blogai. Tai va, tiek daug vertini, o homoseksualumo neįvertini. Nors aš gal ko nežinau. Ar homoseksualumas tau yra gerai? :) Iš šios Bačkio kritikos supratau, kad mėgsti. Nors ir pats Bačkis – „jeigu _man_ kažkas blogis“. Nežino, kas yra gerai, o kas blogai, klaidžioja. Aj, eikit jūs abudu treniruotis.

  • močiutė

   Absurdiškas, durnas post’as. Nieko nepasakei tik įžeidei autorių.
   O jei ką konkretesnio? A? Nesigauna?

 • nerijus

  http://www.zebra.lt/lt/tv/naujienos/idomu-padeti-lietuvos-karo-akademijoje-vertins-ir-kunigas-r-doveika-249444.html

  „Darbo grupei vadovaus Krašto apsaugos ministerijos pajėgumų ir ginkluotės generalinis direktorius brigados generolas Almantas Leika, ji sudaryta iš kariškių, civilių ir LKA kariūnų atstovų. Dalyvauti darbo grupės veikloje taip pat pakviestas kunigas Ričardas Doveika, pranešė KAM.“

  Matyt, labiausiai pažįstantis kariuomenės virtuvę?..
  Kodėl, Karo akademija, ryžosi kviesti kunigą, o ne psichologą?..

 • Skeptikas

  Neigiantys RKB mokymą, bet neišpažįstantys jokio kito (tegu tai būtų kokia nors kita krikščioniška konfesija arba Islamas, Hinduizmas, Budizmas …), t.y. neigiantys Dievą apskritai, kaip nepažinią visa ko hierarchijos viršūnę, man labai primena skruzdėles, nesuvokiančias savo pačių ribotumo. Tos vargšės skruzdėlytės, turinčios savo tobulus miestus (skruzdėlynus), savo tobulą hierarchiją su motinėlėm, kariais, darbininkais ir dar bala žin kuo, neįsivaizduoja ne tik Dievo, bet net ir žmogaus buvimo. Neįsivaizduoja net ir tuomet, kai šis 45 dydžio batu netyčiomis sumindo nemažą dalį jų susikurto tobulo skruzdėlyno… Taigi nemanau, kad bandantys atsiriboti nuo Dievo ir redukuoti savo pasaulėjautą iki skruzdėlės racionalumu grįstos pasaulėjautos prasmingai nugyvens savo gyvenimėlį.

  • Valentinas

   Na gerai, tau primena. Man irgi daug kas, daug ką primena, bet aš nesidalinu savo fantazijomis su kitais. Gal metas savo fantazijas vertinti skeptiškai?

   • Skeptikas

    Valentinai, tai tik toks korektiškas išsireiškimas („primena“, „gal būt“, „atrodo kaip“, „nelyginant“ …). Kad tamstai būtų aiškiau, nevyniodamas į vatą patikslinu: YRA.

    • Valentinas

     Skeptike, gal galima pametėti kokį įrodymą?

     • nesvarbu

      Drąsi Skeptiko logika gali privesti ir prie absurdiškų išvadų. Tarkime aš pasakysiu, kad tikrai (ne „gal būt“!)žinau, jog Skeptiko nago juodyme yra visa visata,tokia pat kaip mūsų. O toje visatoje sukasi žemė, tokia pat kaip mūsų, tik molekulės dydžio, kurioje gyvena tokie pat protingi kaip ir męs žmogeliukai, taip pat mėgstantys rašinėti ir skaitinėti tinklalapiuose. Arba atvirkščiai – mūsų visata yra vieno tokio milžino nago juodyme ir mūsų likimas priklauso nuo to -nusikirps tas milžinas nagą ar ne:D
      Valentinai, diskutuojant apie Dievo buvimo įrodymus yra manoma, kad reikalauti kokių nors antgamtinių to įrodymų nėra tinkama. Išmintingi žmonės jau seniai sutarė, kad Dievo buvimo įrodymai gali būti tik mąstomi, kadangi tai yra išimtinai mintimis atliekamas procesas. Todėl reikalaudamas iš Skeptiko „pametėti kokį įrodymą“ turėk tai omenyje.
      Asmeniškai man artima Descartes`o gal ir ne labai ontologinė mintis, kad save, kaip baigtinę, žinanti savimonė būtinai kartu suvokia begalinę sąmoningą esybę.

  • nerijus

   http://www.test666.webuda.com/articles.php?article_id=105

   „Teisybės dėlei aš esu bedvasis ateistas, tačiau teigiu, jog klausimas „kodėl netiki į dievą“ yra absurdiškas, dėl to, jog joks mąstantis žmogus iš principo negali rimtai svarstyti šio klausimo. Nenoriu pasakyti, kad visi tikintieji yra nemąstantys – anaiptol, tačiau akivaizdu, jog tikintieji nemąsto dievo tema. Jie (jūs) mąsto(te) apie dievą, tačiau abejoti dievo egzistavimu yra tabu – mąstyti dievo tema iš esmės yra tabu. Mąstymas ir abejonė yra neatsiejami: abejone paremtas mokslinis metodas, abejone paremta bet kokia konstruktyvi kritika ar disputas, bet kokia moksliška – ne buitiška – žmogaus mintis remiasi abejone. Tačiau abejonė dažnai traktuojama kaip tikėjimo silpnumas. „Jei žinočiau, tuomet tai nebūtų tikėjimas.“ Milijonus kartų girdėta frazė, kuri verčiasi ne kitaip kaip: „atsisakau abejoti, todėl ir mąstyti, dievo klausimu“.“

 • žiūrovas

  Dar Leninas kovojo su ,anot straipsnio autoriaus,“durnystėmis“…. Berods, Marksas jas vadino „opiumu liaudžiai“.

 • Sejanus

  Žiūrove, su tomis durnystėmis kovojo ne „dar Leninas“, o dar eilė senovės filosofų gerokai prieš mūsų erą.

 • nerijus

  http://klaipeda.diena.lt/naujienos/miestas/vyskupai-pakviete-popieziu-i-zemaiciu-kriksto-600-metu-jubilieju-397992

  Lai tikintieji kviečiasi už savo pinigėlius, o ne Valstybės lėšomis?
  Kam kryžiuočiai asocijuojasi su švente- lai tie ir švenčia.
  Trūks, kad Valstybės pinigais pradėsime kviesti kiekvieno pažiūras atspindintį „dvasinį“ vadovą?

  • Regis

   Nerijau, gal dar pasiūlyk už savo pinigus atskirą valstybę įkurt? Kodėl gi ne, tikintieji į vieną pusę, netikintieji į kitą. Ir turim dvi Lietuvas.. O ten žiūrėk gal dar kokiu pagrindu ir trečia atsiras ir t.t. Šiaip tarp šventės ir paminėjimo yra šioks toks skirtumas. O ir nežinau kaip Lietuvos istoriją sekėsi mokintis, religija yra labai glaudžiai susijusi su Lietuvos valstybės raida ir sunku įsivaizduoti kaip vieną nuo kito atskirt.

   Beje nebūk dirbtinio supriešinimo savanoriu kareivėliu. Jeigu jau tikrai nuoširdžiai rūpi valstybės pinigai pradėk nuo kitur. Nuo kuo aiškesnio suvokimo kas kiek moka ir kur kaip surinkti pinigai panaudojami. Aš suprantu, kad įpirštą neapykantą konkrečiai religijai ar apskritai tikėjimui reikia gi nors retkarčiais kažkaip materializuoti. Bet jau tada nereikia išvedžiojimų tiesiog atsistok ir vyriškai rėžk – nekenčiu tikinčiųjų, kuo aplinkui bus mažiau tikėjimo tuo man lengviau kvėpuosis. Ir tada tavo nuomonę (poziciją) bus galima atitinkamai gerbt.

   • Valentinas

    Kas Nerijų sieja su arabų teroristais?
    Nuoširdi neapykanta kryžiuočiams.

    • nerijus

     A.R. išvadinti „arabų teroristu“, reikia turėti daug drąsos, Valentinai.

     Regi

     Atskirkime, pagaliau, religiją nuo tikėjimo. Visos (pripažintos ir nepripažintos)religijos remiasi tik viena strategija, kuri puikiai gyvavo „Romos“ laikais ir gyvuoja iki šių dienų: skaldyk ir valdyk, o jei pasitaiko proga- sprogdink.
     Tikėjimui nereikalingi tarpininkai (vadybininkai, kurie vadinasi ne valentinai, o „dvasininkai“).
     Negi gali pasakyti, kaip būtų buvę, jei nebūtume „pakrikštyti“?..Aš- negaliu, nes nesu vienas iš tų orakulų, kurie nuolat buria TV ekranuose.
     Istorija? Negi reikia tikėti viskuo- ką rašo „bumblauskai“?..

     • Regis

      Nerijau, niekur toli nepabėk. Ar siūlai tikintiesiems už savo pinigus atsiskirt? Aš to nesiūlau ir nenoriu. Yra tam tikra bendruomenė kuri yra šios valstybės, lietuvių tautos dalis. Taip pat tos bendruomenės nariai yra lygiai tokie patys mokesčių mokėtojai. Aš gi ne veltui siūlau siekti aiškesnio suvokimo kas yra valstybės biudžetas. Kaip tas biudžetas formuojamas ir kaip panaudojamas.

     • nerijus

      LRK

      „29 straipsnis
      Įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs.
      Žmogaus teisių negalima varžyti ir teikti jam privilegijų dėl jo lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu.“

      „43 straipsnis
      Valstybė pripažįsta tradicines Lietuvoje bažnyčias bei religines organizacijas, o kitas bažnyčias ir religines organizacijas – jeigu jos turi atramą visuomenėje ir jų mokymas bei apeigos neprieštarauja įstatymui ir dorai.
      Valstybės pripažintos bažnyčios bei kitos religinės organizacijos turi juridinio asmens teises.
      Bažnyčios bei religinės organizacijos laisvai skelbia savo mokslą, atlieka savo apeigas, turi maldos namus, labdaros įstaigas ir mokyklas dvasininkams rengti.
      Bažnyčios bei religinės organizacijos laisvai tvarkosi pagal savus kanonus ir statutus.
      Bažnyčių bei kitų religinių organizacijų būklė valstybėje nustatoma susitarimu arba įstatymu.
      Bažnyčių bei religinių organizacijų mokslo skelbimas, kita tikybinė veikla, taip pat maldos namai negali būti naudojami tam, kas prieštarauja Konstitucijai ir įstatymams.
      Lietuvoje nėra valstybinės religijos.“

      Gal jau laikas kreiptis į Konstitucinį teismą išaiškinimo, nes jau giliai pabodo žmonių kvailinimas ir bukinimas, ir dar- visų mokėtų pinigais.

      Bažnyčia yra JURIDINIS asmuo- tiksliau- UAB (uždaroji akcinė bendrovė), tik vis dar stebiuosi: -kodėl jie nemoka mokesčių, kuriuos moka visi JURIDINIAI asmenys LR teritorijoje?
      Menininkas, kuris tapo paveikslus (dvasinis penas), o vėliau parduoda,- moka 21 proc. PVM. Kodėl, dvasininkai, kurie teikia dvasinio peno paslaugas,- nemoka?..

      Tikėjimui nereikia nei apeigų, nei dievo tarpininkų, nei tviskančių rūmų, nei prabangių mašinų, nes kitaip, tai bus ne tikėjimas, o religija.
      Religija ir politika- neatsiejama, kaip ir neatsiejama propaganda nuo religijos ir politikos. Vienas kitą tik papildo iš esmės.

      Nori malonumų- tik už savo pinigus.

      Regi, esame satelitinė valstybė Romai (eks Romos imperijai), kuri Lietuvoje jau praranda savo buvusią įtaką ir bando ją dar šiek tiek gelbėti. Gal užteks tarnauti ir mokėti svetimtaučiams už dvasinius malonumus ir padaryti taip, kaip anglai kažkada padarė- atsiskirti ir sukurti savo? Bent didžioji dalis pinigų liktų čia ir neplauktų upėmis į Vatikano iždą?..

 • LosAngeles

  Tolerancija slidi tema… :)
  Bet kokios kvailystes toleruoti nereiketu. Ka toleruoti… Galima butu pamineti kaip elgesi Jezus: begaline atjauta ir tolerancija zmogui (su jo ydomis ir trukumais) ir bekompromisinis NE pacioms ydoms. Jei arkivyskupas tai ir turejo mintyse, tai belieka tik sutikti.

 • kariunas13

  deja religijos(filosofijos) negalima maišyti su žmogaus netobulumu ir kaip pasakė Einšteinas begalinis dalykas yra žmogaus kvailumas. Beje vatikano banko 2008 metais investicijos buvo į gunklų gamybos įmones ir farmacijos bendroves kurios gamino pagrinde konraceptikus, gera moralė bažnyčios prieš visus tokius dalykus, bet finansuoja. Kai paskelbė žiniasklaida tai tik tada pardavė tų įmonių turėtas akcijas.

 • nerijus

  Įdomu, kokios sumos palieka Lietuvą ir keliauja į Vatikaną, ir, galiausiai, per mokesčius,- Italijos ekonomikai remti. Ir tai daroma ne tik mūsų tikinčiųjų suneštomis rentomis, o ir kitų šalių.

  http://www.rg.ru/2011/12/13/italiya.html

  „Вводить налоги, несомненно, есть на что. Ватикан, находясь „де-факто“ на территории Италии, является счастливым обладателем 20 процентов всей местной недвижимости. Однако одно дело ею владеть, а совсем другое – платить налоги, чем на протяжении долгих лет Церковь себя не утруждала.

  Этому подходу есть историческое объяснение. Первые послабления в отношении Ватикана были сделаны еще во времена Муссолини. Знаменитые Латеранские соглашения от 11 февраля 1929 года признали суверенитет и исключительную юрисдикцию Римской католической церкви в отношении находящейся на его территории недвижимости.“

  „Поскольку времена Муссолини давно минули, а Италия нуждается в дополнительных источниках для пополнения бюджета, долгоиграющим „реверансам“ со стороны Рима скоро может прийти конец. По некоторым расчетам, только в итальянской столице с ватиканской недвижимости можно собрать 25-27 миллионов евро налогов.“

  p.s. linkiu ir toliau aukoti (teisėtai neteisėti „juodi“ pinigai). Va, kur Kubiliui ir jo vyriausybei reikėjo ieškoti „juodojo“ milijardo ir ne tik šešėlyje, o ir altorių šešėliuose…

 • nerijus

  http://www.rsnews.net/index.phtml?show=article&id=584&lang=RUS

  „Архимандрит Иаковос Иоссакис (Греческая Православная Церковь) обвиняется в продаже на „черном рынке“ мощей, украденных им из усыпальницы монастыря, который находится на одном из греческих островов.“

  „Другой бывший монах, Апостолос Вавилис, был задержан в Италии по обвинению в торговле наркотиками, напоминает издание.“

  Suprantama, jie irgi žmonės su žmogiškomis silpnybėmis ;)

  • nerijus

   http://news.bcm.ru/criminal/2011/12/24/342911/1

   „С 2000-х годов монастырские власти находятся под подозрением, как и сам архимандрит Ефрем. Он обвиняется в разного рода нарушениях, касающихся не только имущественных, но и финансовых вопросов.“

 • močiutė

  Mąstantys žmonės žino, koks milžiniškas biznis yra Romos katalikų bažnyčia.

 • M.P.

  Religija nepretenduoja nei į tiesą, nei durnystę, bet atsiranda pritempinėjantys ją prie tiesos arba durnystės. O tolerancija yra už dualumo ribos. Todėl tolerantiškas aiškiai skiria teisuolį nuo durniaus, bet nėra nei teisuolių, nei durnių bendrininkas.