Talinas: tamsioji turizmo pusė

Tęsiant tarptautinę temą – porą žodžių apie Taliną, turistus ir paslaugų sektorių.

Taigi, sumanėme mes Talino senamiestyje papietuti. Su estais. Kurie viską žino, ne kartą ir ne du lankėsi ten, kur ėjome.

Kavinė (gal tiksliau Pub’as) Nr.1 (berods Texaco ar kažkas panašaus). Ateiname, išsisaiškiname, ar yra terasa. Pasirodo, yra. Atsisėdame, kalbamės. Po 10 minučių kažkuris iš mūsų keturių nueina ir atsineša meniu, nors padavėjo mažiausiai 3 kartus ėjo pro šalį.

Po dar maždaug 7 minučių vėl pasirodžius padavėjai, bandome atkreipti dėmesį ir išgirstame atsakymą: „Reikia užsisakyti patiems, prie baro“. Į klausimą, kodėl ji to negalėjo pasakyti iš karto, išgirstame atsakymą: „Man atrodo, kad vieną iš jūsų čia jau mačiau, turėjote jau žinoti patys“ (bent man taip išvertė.

Atsistojome ir išėjome. Nepaisant to, kad kiti trys buvo estai.

Pakeliui pabandėme įlisti į kažkokį rūsį: pasitiko užrašas „Closed for summer“…

Pub’as Nr. 3 „Hell Hunt“ (kas, beje, visai ne pragaro medžioklė, o išvertus iš estų kalbos – „Švelnus vilkas“). Ateiname, terasa yra, bet pusė staliukų su kėdėmis ant stalo, nes nepakanka padavėjų. Einame į vidų, sėdame. Padavėja atneša vieną meniu. Į klausimą, o kodėl jis tik vienas, nors mūsų keturi, girdime: „Visi išsiverčia ir su vienu“.

Neišėjome, nes pietums skirtas laikas jau grėsmingai artėjo prie pabaigos. Už 3 minučių  vis dėlto atnešė dar tris meniu. Maistas buvo visai skanus.

Kur problema? Estai sako, kad visa tai dėl turistų. Jų berods per metus Taline apsilanko apie  4 mln., dauguma suomiai.

Visi nuo turistų pavargę, visus jie nervina, todėl visi ant visų deda, šypsenų beveik nėra, apie mandagumą pamiršo.

Paradoksas – o juk dauguma tų padavėjų darbą turi būtent todėl, kad tų turistų yra tiek daug ir visi jie nori valgyti ir gerti.

Išvada: nedarbas turi siekti ne mažiau 10 procentų.

Ir turistai turi būti ne suomiai…

(6 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...