Bepročių kraštas…

… Aš suprantu, kad galima norėti pasinaudoti proga ir tikėtis, kad pavyks.

Bet vis tiek jaučiuosi kaip šlapiu maišu per galvą trenktas…

Dar neprasidėjus krepšiniui., kurį nusprendžiau žiūrėti vienoje iš Šiaulių kavinių.

Kava – 8 litai. Alus – 12 litų. Mineralinio vandens 0,3 litro buteliukas – 6 litai, žirniai su kiaulės ausytėmis prie alaus – 16.

Visi karšti patiekalai – du kart brangesni nei įprastai.

Užuot :“du geri – trečią gauni nemokamai“, arba „baras pritaiko 20 proc. nuolaidą, jei lietuviai laimi 15 (20) taškų, jei užsakoma iki trečio kėlinio“, arba „riešutai po trjų bokalų nemokamai“.

Pirma reakcija padavėjai pasakius, kad „šiandien viskas brangiau“ ir išgirdus skaičius buvo labai natūrali: bepročiai.

Tą patį pasakiau ir vienam iš kavinės savininkų.

Keista, bet nesupyko. Sakė, jog nusprendė pabandyti ir jau ryt galbūt sugrąžins senas kainas.

Tikiuosi, kad taip ir padarys. Nes per tas 15 minučių, kol čia esu, mačiau mažiausiai penkis žmones, kurie išėjo vos pavartę meniu (specialiai atspausdintą toms naujoms kainoms).

Neabejoju, kad tokių bus dar ne vienas ir ne du. Ir taip pat neabejoju, jog visi išėję pasidalins savo įspūdžiais su savo draugais ir pažįstamais.

Ir labai tikiuosi, kad tai bus gera pamoka kavinės savininkams.

O šiaip jau – tai labai geras lietuviško verslo mentaliteto pavyzdys. Kai norisi daug ir iš karto.

O gaunasi: užuot išgėręs kokius 3-4 bokalus alaus ir paužkandžiavęs, pasitenkinsiu vienu. Be užkandžių.

Bet –  prisipažinsiu – seniai jau buvau taip nustebintas… Todėl tą kavinę ilgam prisiminsiu. 

Ne kasdien juk susiduri su tokia beprotybe akis į akį…

(10 balsų, vidurkis: 4,60 iš 5)
Loading...
 • Lietuviško verslumo ypatybės. Atvažiuos turistai pilni eurų. Nesvarbu, kad šiandienos ispanų rungtynėse Panevežyje buvo arena tuščia kaip per treniruotes..

  • ech

   Sovietinis mentalitetas, ką padarysi… :)

 • Teisinga pastaba dėl lietuvių godumo. Vis dar manome, kad vienu užpakaliu galim užsėsti dvi kėdes. Nė velnio! Nuo tos pačios nukrentam..

 • Auksinis kardas

  Ilgai negalvojęs išeičiau, net keista matyti kaip kažkas susitaiko su tokiu pažeminimu.

 • sutinku – bepročiai, bet ne tik šiauliuose.

 • zeroground

  vai vai pasiplakim, kokie lietuviai blogi ir vėl :-))
  Tai tipiškas verslininkų godumas ir jį galima stebėti kievienoje šalyje, kur tik vyksta olimpiada ar kiti renginiai. p. Račui patarčiau pabandyti užsisakyti viešbutį per Londono žaidynes ir padejuoti kokie blogi anglai..

  • Izbliondimas

   Lietuvos versliukas, manau, dar prieš 20 metų galėjo pasimokinti, kad ir pas čekus. Kai kavinėje vos ne pigiau, kaip krautuvėje, – ir jos ūžte ūžia. Tad reikia suprasti, kad tikras kapitalizmas, kai darbu uždirbi, o ne pagal tą posakį, kad savikaina ir kaina, neturi jokio ryšio… bet gal taip ne kapitalizme, o ten, kur banditų daug. Tai taip pat kapitalizmas, deja, – taip mielas Lietuvoje, deja.

 • suomis

  Geras, biznio mentalitetas nepasikeitė nuo pat 91-ųjų metų. Toks, sakyčiau, Stasaitiškas požiūris į klientą.

 • bang

  Kainuos tiek, kiek už tai mokės. Ir tiek.

 • Tadas

  Cia geras, nors itariu, ne tik verslui taikytinas pastebejimas: „O šiaip jau – tai labai geras lietuviško verslo mentaliteto pavyzdys. Kai norisi daug ir iš karto.“

  • Izbliondimas

   Taigi. O kaip pavadinti šiandien Lietuvoje mediciną. Gydymas, pagal priesaiką duotą ar juodas verslas.
   Štai žmogiukas po metų vaikščiojimo pas dantistą mato, kad pinigai skirti susidėti dantis pasibaigė… „iščiulpti“. Tų ir turėtų dantų neliko, bet ir naujų nei kvapo… ir kam pasiskūsi, – nebent Lietuvos kapitalizmo tėvo dvasiai…

   • suomis

    Kaip paprastai, skundžiamasi aukštesniai instancijai. Tai, logiškiausia būtų, į LLRI.

 • Valentinas

  Šis kavinukės savininkas matyt ir yra tas mitinis Maldeikienės šlovinimas smulkusis verslininkas, kurį Kubilius varo į bankrotą.

  • Sejanus

   Labai tikėtina, kad ne iš gero smulkusis verslininkas užsidėjo beprotiškas kainas.

  • aušra maldeikienė

   Valentinui – ??? Na suprantu, kad jūs mane mylite be galo, be krašto, ir negalite pamiršti, bet… deja… kaip tik vakar buvo jau 32 metai, kai pasirinkau gyvenimo kelią ir meilės iki karsto duobės objektą. :). Deja.

   • Valentinas

    Krizės pradžioje girdėjau Maldeikienę kelis kartus per radiją kalbant maždaug tokį tekstą:
    „Kaip gali išgyventi smulkusis verslas? Jūs įsivaizduokite kavinukės savininką. Iš kur pas jį bus klientų iš kur bus verslas, jei vyriausybė mažina išmokas jo klientams!“
    Man susidarė įspūdis, kad „kavinukė“ yra vienintelė smulkaus verslo forma kurią Aušra įsivaizduoja. Perskaitęs Artūro įrašą ir pagalvojau, kad tai ir yra tas pats mitinis, mistinis Maldeikienės „kavinukės“ savininkas.
    Linkiu, kad kitas smulkaus verslo atstovas – duobkasys, kuo vėliau imtųsi užsakymo iškasti Jums ar Maldeikiui Karsto Duobę.

    • Trakimas

     Valentinas,kaip visada, norėjo pasakyti,kad Kubilius -geras,o Maldeikienė,smulkus verslas ir didžioji dauguma lietuvių-blogi.

    • Vakar vieną (1) kavinę turintį smulkų (šeimos) verslininką minėjo ūkio ministras.
     O p. Madeikienė kaip tik nemėgsta smulkių įmonių, krizės pradžioje, kai IĮ buvo nesąmoningai sukelti mokesčiai, ji teigė (privačiai diskutuojant), kad tai teisinga, nes IĮ savininkai taip slepia pajamas, kad prisiperka jachtų. Grįžusi, bandžiau vyro išklausti, kurioj jūrėj jis tą mūsų jachtą laiko, iki šiol neišsidavė :)

 • Būtų įdomu sužinoti konkrečiai kuri kavinė.

 • Fredis*

  Tokiomis dienomis į kavines užsuka daug atsitiktinių klientų, kurie užeigą aplanko pirmą ir paskutinį kartą. Kaip tik toks atvejis aprašytame epizode nutiko. Proginį uždirbtą pelną savininkas (-ai) investuos į periodiškai pagal higienos normas reikalaujamus keisti naujus kavos filtrus, susuks perdegusias lemputes, nusipirks naujus šepečius ir puodus virtuvėje.
  Taip elgiasi ir didieji prekybos centrai. Vieną dieną tirpi Jakobs Kronung kava kainuoja 17.99 Lt, kitą dieną – 12.99 Lt. Tomis dienomis kai kava kainuoja brangiau, parduotuvės tinklo savininkų aš ir kiti bepročiais nevadiname, gi, smulkų savininką galima sumaišyti su žemėmis, apspjaudyti ir visą aplinką 10 km spinduliu pavadinti bepročių kraštu.

  • Auksinis kardas

   Lyginame lankytojų viliojimą nuolaidomis su kainų dvigubinimo patrauklumu? Alio?!

   Kol nebus balsuojama išeinančiomis piniginėmis, tol reikalingo pranešimo adresatas negaus.
   Vienas „nusprendė pabandyti“, kitas dargi demagogiją ant viršaus užraityti. Kainodarą išvis taikykime individualiai, žiūrint kiek geri lankytojo batai.

   • nerijus

    Kramtomos gumos pakelio savikaina apie 0,1 cnt.
    Galite pats, tamsta Fredi*, paskaičiuoti koks pelnas byra nuo vieno pakelio „lietuviškąjam vIArslinykui“.
    Žinoma, iš kramtomos gumos neprasigyvensi, bet, pabandyti verta.

 • nerijus

  Įdomu, ar tiek pat kilo ir barmenių (-ų), virėjų atlyginimai?..Ar bent premijas pažadėjo?..

  • Fredis*

   Paslauga (prekė) kainuoja tiek kiek už ją moka pirkėjas.
   Šiaulių kavinės savininkų veiksmuose matau pozityvius veiksmus – yra žingeidūs, tiria rinką, nori išsiaiškinti kiek kainuoja jų paslauga būtent šią rugpjūčio 31 d. ir eksperimentuoja.
   Daugelis galvoja, kad vienintelis efektyvus būdas konkuruoti rinkoje yra iki begalybės mažinti kainas. Deja, tai labai klaidingas giliai į nenuovokių žmonių sąmonę įsirėžęs įsitikinimas. Veikiant šabloniškai ir vienpusiškai labai prastėja paslaugos kokybė, prarandami klientai, krenta įmonės patrauklumas ir pelningumas. Apie barmenų ir virėjų premijas tikrai netektų kalbėti.

   • Izbliondimas

    Ne visuomet.
    Stebėjau atvejį, kai prekybos tinklas, pradiniame etape, tą prekę naudojo, kaip svarbią kompanijai ir kampanijai taip pat pasipuošimo priemonę, – kad jos dažnai nereiktų keisti, antkainis buvo virš 300 proc.
    Aplamai, prekyba, manau pats sudėtingiausias verslas (jei lyginant su gamyba, manyčiau santykis ne mažiau nei 1:3, lyginant su ta gamyba, kuri jau suprantamai yra ne kiekvienam duotas pasiekti reikalas).
    Kol kas mačiau, kad toje srityje Lietuvoje buvo stipriausia komanda – Vilniaus prekyba (mušdavo į dešimtuką, be jokių klaidų, – o tam reikėjo tautietį pažinti nuluptai).
    O šiaip iki šiol, kas Lietuvoje bandė su kokybe pabandyti, – pastebėjau, iš tų kiek žinau, bankrutavo. Čia atskira didelė tema. Labi nepaprasta. Ir vis vien man smagesnė ta veikla, kuri dirba kitoms kartoms jau, šią kartą nurašiusi, kaip neįdomią (iki šiol tas tautietis – vartojojas, kurį taip gerai lukštena minėta komanda, bent man yra visiškai neįdomus, aplamai nurašytas į šiukšlyną… tokia realija… argi gali būti įdomu siūlyti vartotojui savartyną, tik dėl to, kad kitaip vienas ir išsilaikyti negalėtų, o kitas nusipirkti šio pasaulio lobius, taip pat ir gamtos sukurtus…).
    Sveikinu mokytojus, mokinius, plačiąja prasme su švente. Taip pat visus, nes tai liečia visus, iki absoliuto…

   • Auksinis kardas

    Kai tave kruša, geriausia persijungti į patiriamą malonumą, ir prašyti tai daryti smarkiau. Tereikia atjungti smegeninės dalį, sufleruojančią kas iš tikro vyksta.

    Subjektas yra pelno siekiantis. Šį uždirba teikdamas lankytojams produktą. Tai gali daryti mainais į dvigubą, trigubą, penkiagubą kainą. Įsitikinimą, kad nuo tokios progresijos visiems darosi geriau, palikime su savo protu ypatingą intymų ryšį užmezgusiesiems.

    Taip, laisvas nustatyti kainą, bet ir pirkėjas turi matyti savo vietą mažiau sąžininguose mainuose, tik tiek. Laimei, Artūras adekvačiai pasirinko judesį. Bet tai, kas kunkuliuoja šiame „išminties katile“ – pribloškia vis naujai.

 • aušra maldeikienė

  O mane labai linksmina tuščios kino teatro salės. Vakar žiūriu „Džein Eir“. Salėje žmonių yra, bet kiek būtų, jei, pvz., bent jau pensininkams- studentams būtų po 5 Lt? Seansas, be kita ko, dieninis, 14 val. Kažkas blogai su mikro studijomis. Dabar „verslininkus“ kūrybiškumo moko, net baletą šokti moko, bet elementariai paskaičiuoti jiems yra sunku.

  • Fredis*

   Prekės (paslaugos) pirkimo pagrindinis kriterijus yra prekės (paslaugos) reikalingumas pirkėjui, o ne kaina. Į kino filmą „Džein Eir“ atpiginus bilietą tris kartus tris kart daugiau lankytojų nesusirinktų.
   Dar reikėtų pasakyti, kad kino žiūrėtojai Vilniuje moka už bilietus brangiai ir todėl, kad per daug kino salių. Kiekvienas atėjęs žiūrėti filmą sumoka ir už šalia esančias tuščias kėdes.

  • bang

   Visiems tarybiniams politekonomams yra žinoma – kad karvė suėstų mažiau pašaro ir duotų daugiau pieno, ją reikia mažiau šerti ir dažniau melžti.

   • bn

    Šaunu.

    • bang

     Elementaru.

 • VG

  Pirmiausia, malonu, kad vėl atgijo svetainė „racas.lt“.
  Na, o aprašytąsis atvejis – atitinka dalies lietuviško verslo pagrindinį postulatą, kuris geriausiai skamba rusiškai, nes iš „motulės pasaulio gelbėtojos“, manau yra ir atėjęs: „urvi i beži“. Tą matyt lemia ekonominės sistemos nestabilumas – pastovus valdžios noras asmens turtą kaip nors atimti, perskirstyti, galų gale, jei svetimo atimti negali, – bent jau sunaikinti.
  Labiausiai principą „urvi i beži“ perpratau savo sodo sklype statydamas gyvenamąjį namą. Dalis firmų, iki antrojo Kristaus atėjimo žadėjusių rūpintis jų sumontuotų įrenginių priežiūra, tą „užmiršdavo“ vos tik gavę pinigus. Dalis – net ir darbų pabaigą atidėdavo savaitėms ir mėnesiams, jeigu per savo kvailumą (tai buvo tik statybų pradžioje) sumokėdavau pinigus avansu. Ypatingai tas būdinga būdavo būdinga viename Lietuvos mieste registruotoms firmoms (kurio vardas dešimtmečiams buvo susietas su laikinumu). Vėliau nusprendžiau padaryti šiokį tokį socialinį eksperimentą: pasekti kaip sekasi „urvistinėms“ bendrovėms ir komandoms: 70 % iš jų bankrutavo (arba pakeitė pavadinimus).
  Tuos, kurie dirbo kokybiškai ir atsakingai (deja, tokių buvo mažiau negu 50%), su dėkingumu prisimenu iki dabar ir juos rekomenduoju draugams ir pažįstamiems. Tiktai gaila, kad dalis jų statybų ir kitokiu „parastatybiniu“ verslu užsiiminėja ne Lietuvoje (daugiausia – Norvegijoje).
  Todėl manau, kad „urvistai“ anksčiau ar vėliau save įvaro į urvą.

  • ^..^

   Labai norėčiau palaikyti Jūsų optimizmą, bet praktika rodo, kad bankrutavus „UAB Urvi“, tie patys žmonės vėl kuria naują „UAB Pažadėk-Netesėk“, ir toliau dirba pagal tuos pačius urvinius principus. Nėra taip, kad subankrutavusių urvinių firmų savininkai „atsiverstų“.

 • Gal

  gal ir pikta, bet kodėl gi ne? prekė kainuoja tiek kiek už ją sumoka, o ne tiek kiek išleidžiama jai pagaminti. Alu sėkmingai galima gerti ir namie priešais televizorių už tuos pačius pora litų…

 • Justas

  Mane suintrigavo zeroground pastaba dėl Londono. Nusprendžiau patikrinti praktiškai su booking.com. Pirma data – antradienis liepos 12 d.(olimpinės dar nevyksta ir delegacijų dar neturėtų būti). Antra data – liepos 31 d. (jau vyksta olimpinės žaidynės. Kambarys – 1. Nakvynių skaičius – 1. Viešbučio klasė – 3 žvaigždutės. Imtis – 20 mažiausias kainas pasirinktomis datomis siūlančių apgyvendinimo vietų. Rezultatai: vidurkis liepos 12 d. – 85 svarai. Vidurkis liepos 31 d. – 142 svarai. Kainos padidėjimas – 67%. Abiem datom metė gerokai virš 100 viešbučių, tad argumentas, kad liepos 31 visi kambariai jau išgraibstyti ir liko brangesnieji – negalioja. O kas man juokingiausia, kad p. Artūro paviešintas Šiaulių kavinės kainas padalinę iš 1,67 gausime labai normalias ir įprastas kainas (na, gal litu didesnes). Tad pritariu visiems, raginantiems nustoti užsiimti saviplaka, nes kiekviam idiotui Šiaulių kavinės savininkui rasime milijoną analogiškų idiotų Londone, New Yorke ar Pekine. Kad bepročių, tai sutinku. Bet ne kraštas, o pasaulis..

  • suomis

   Bet, yra vienas bet, Tuo metu į Londoną suplūs apie tris milijonus turistų, vat tam, kad AMORTIZUOTI tokį kiekį vartotojų netgi BŪTINA pakelti kainas. Klausimas. Kiek į Šiaulius plūstelėjo naujų vartotojų? Itariu, kad kokie 2% o išvažiavo mokintis ar emigravo apie 4%. Tam, kvailam, viarslynikui reikia ne kainas kelti o į reklamą investuoti, kad klientūros pritraukti.

   • bang

    Vat pav. Palangoje per ralį mano senolė buto nuomos kainas pakelia dvigubai, reklamą tuo metu apskritai išjungia (skelbimas internete), nes telefonas perkaista. Ir dar niekada tuščias butas nebuvo likęs, tik lieka gailestis, kad per pigiai, nes vistiek prisiskabmina ir siūlo daugiau.

    • suomis

     Mielas bang, prašyčiau atidžiau perskaityti mano postą, aš juk apie tą patį. Koks kiekis vartotojų privažiuoja, tuo metu į Palangą ir koks, šiuo metu, į Šiaulius. :)

     • bang

      Būna, kad ir palangiškius jų lūkesčiai apgauna per lietingą sezono atidarymą.

     • suomis

      Čia jau, kaip sakoma: – nic nie zrobi pan. Kas viešpaties – viešpačiui, kas karaliaus – karaliui. :)

  • zeroground

   @Justas – labai įdomus tyrimas. Reikėtų dar priimti domėn, kad tai išankstinio užsakymo kainos – būtų įdomu stebėti kaip jos pašoks žaidynių metu.

 • Izbliondimas

  Gerai žinoma aksioma, – rinkos sąlygose, kainą nustato pasiūlos ir paklausos santykis.
  Jei šiandien dingtų duona, – mama ir auksinį žiedą nusimaus, kad pamaitinti vaiką.
  Tuo rinkos ir yra pranašumas milžiniškas, kad visuomet yra reikiamų prekių, ir nėra nereikiamų, lyginant su planine ekonomika.
  Bet čia gerb. Artūras patebėjo taikliai kitą dalyką, kad kaina pakelta nepakilus paklausai (kai tokioms varžyboms ten žiūrovų nėra, t.y. vartotojų nėra…).
  Tad čia nėra lygintinas pavyzdys su Londono olimpiada, kai per mažas aplamai pasauliui tas Londonas pasidarys (kai reikės sumažinti vartojimo kiekius… o tai rinka spėriai padaro, kaip žinia). Nėra lygintina ir pavyzdžiui su kokia tai didele švente Berlyne, kiekvienų metų pradžioje, kai rankas trina taksistai, viešbučiai ir taip toliau, – kai dar veikia konkurencija, kai svečiai vis telpa, kai nereikia jų skaičių mažinti, bet kai prasideda taip pat dideli „grajai“ nusistanat paslaugos kainą.
  Vienu žodžiu, savikaina ir kaina, rinkos sąlygose neturi nei menkiausio ryšio.
  Atskira tema, atsakingas verslas, jei užbaigtume kalbą apie iki šio įprastą rinką…
  O atsakingas verslas, – juk taip pat neturi jokio ryšio su iki šio išsivysčiusiuose kraštuose dominavusiu verslu (panašiai kaip neturi to ryšio savikaina ir kaina, rinkos sąlygose). Dar po kiek laiko ape jį (iki šiol ir civilizuotuose kraštuose esantį) matyt bus prisiminta kaip apie juodą, nešvarų verslą. Tikksliau nebus norima ir prisiminti (nebent kriminalinio pasaulio visuomenės). Jei žmonija norės išlikti, jis (atsakingas verslas) jau tuoj perlips civilizuotų visuomenių slenkstį. Ateitis – šviesi. Tamsa – praeis.

  • bang

   Na tai, parašyta, kad verslininkas tik pabandė. Gal tikėjosi, kad per EČ, ir ypač vykstant rungtynėms, klientų į jo kavinę suplūs net pre daug. Nepasiteisins – kainas sumažins.
   Keista, tik kad AR tikisi, jog klientai savo įspūdžiais pasidalys su draugais ir pažįstamais, tačiau kavinės neįvardija savo blogo lankytojams, lyg šie būtų nepažįstami nedraugai. Taip nebuvo, kai rašė apie LRT kavinę, ar Orlean degalinę.

 • Justas

  Nebūkite tokie spartūs kritikuoti palyginimo su Londono olimpiada. Londono viešbučiai, kaip ir šiaulių viarslinykas, kainas pakėlė avansu, t.y. jie tik spėja, kad bus milžiniškas paklausos šuolis ir, kad jį „amortizuoti“, reikia kelti kainas. Tai akivaizdu iš to fakto – kad viešbučių kambarių, kaip ir rašiau, daugiau nei apstu abiem datom. Jeigu pasirodys, kad paklausa tiek daug neužkils, tai lygiai kaip ir Londono viešbučiai, taip ir Šiaulių kavinės verslininkas, kainas sumažins. Šio vietoj skirtumas tas, kad Šiauliuose jau ir taip akivaizdu, kad paklausos nėra, tad verslininko reakcija turėtų būti greitesnė (t.y. tą planą su naujom kainom jis turėjo atšaukti). Beje, dar klausimas, jeigu galima, tiesiai p. Artūrui – ar Jūsų nuomone, naujos laikinos Šiaulių kavinės kainos būtų pateisinamos, jeigu Šiauliuose išties būtų užsienio turistų anšlagas ir prie tos kavinės rikiuotųsi kokia 20-ies žmonių staliuko laukiančių žmonių eilutė?

 • Fredis*

  Užeigą, kavinę galima lyginti su bordeliu. Tokios įstaigos savininkas yra atsakingas tik už savo darbuotojus – barmenus ir virėjus. Ir dar klientūs, kad šie liktų patenkinti paslauga – gerai išleistų pinigus. Tai nėra monopolistinė įstaiga, todėl apie socialiai atsakingą verslą kalbėti nevertėtų.
  Jeigu prerijų miestelyje mėnesiena, gražus rugpjūčio vakaras – labai tikėtina, kad jį užplūs romantiškai nusiteikę klajojantys kaubojai.
  Į Šiaulius užklydo Tinklaraštininkas! Kekšių paslaugos pabrango dvigubai. Atjokite į Šiaulius lapkritį siaučiant vėtrai kai niūru ir pilka – būsite sušildyti, pamaitinti ir pagirdyti pusvelčiui.

  • suomis

   Atsiprašau, bet galima pasirinkti ir kitą bordelį. Nebent, šiame bordelyje, kekšės nevienakojės ir nevienaakės. ;D

 • Nenuostabu. Visi viesbuciai Vilniuje pasidvigubine kainas rysium su Cempionatu. Bet vilniuje jo dar nebus artimiausia savaite.
  Skyles, kur pastoviai galima puse velnio kambari uz 35 eur gauti, praso 75 EUR :))) klounada!

  • Nuomonė

   Viešbučių savininkai,dejuodami,kad žlunga,išverkė sumažintą PVM viešbučių verslui. O po to pakėlė kainas. Po tokių pokštų Vyriausybė turėtų vėl padidinti PVM viešbučiams (o pavyzdžiui,maistui-sumažinti,kaip Latvijoje-iki 12 porc.),bet ne,viskas kaip buvę.

 • bbd336

  na nėra ko ir pridurti, na nebent aš kaip sveikatinimo srities specialistas galėčiau įžvelgti ir teigiamą dalyką šitame reikale, kad išgėręs vieną bokalą alaus vietoj trijų patausosit savo kepenis ir inkstus, bet susidūrus su tokiom situacijom apie nervų sistemos tausojimą sunku yra kalbėti :-)

 • specialiste

  na vakar norejau kolegoms is Italijos uzsakyti viesbuti vilniaus centre. Vietos buvo tik Narutyje, 16 – 19 Rugsejo 400EURU uz nakti!!! kai siandien kaina yra 112 Euru. Italai neatvaziuos.

 • Justas

  Specialiste, nesuprantu, arba jus tiesiog meluojate (del visiskai neisivaizduojamu priezasciu), arba viesbucio kambario teiravotes tik Narutyje. Booking.com Jusu nurodytom dienom meta 80 viesbuciu, kurie turi laisvu dvivieciu kambariu. Pigiausias – 114 EUR uz tris nakvynes.

 • specialiste

  ne, ne tik Narutyje. Skambinau (per booking.com neieskojau). Senamiestyje maziausiai 3 viesbuciuose pasake, kad neturi vietos, taip pat La Meridien pilnai uzimtas. Sokiravo ne tai, kad nera vietos, o tai, kad kaina keturis kartus virsija iprasta sezono ikaini.

  • Fredis*

   Vilniaus centras ir Vilniaus senamiestis – dvi skirtingos sąvokos. Neįvykdėte italų užduoties, nepasidomėjote viešbučių kainomis Vilniaus centre.

 • Andrewd

  Gaila, bet tokie jau tie Lietuvos verslo ypatumai ir nepirmas toks atvejis, kai norima bet kokiais būdais „uždirbti daugiau“.

 • nesnekekit nesamoniu. Musu kolegos kaip tik darbo reikalais vaziuoja i Vilniu ir Mazeikius..

  Kainos pakeltos ir Mazeikiuose (sake – pas mus krepsinis, nepykit), tiek ir kitur.

  Crown Plaza, sutartine kaina per pus mazesne nei kad praso dabar. Kaip ir Ambertone, kaip ir eiliniame hostelyje.

  ten is vis, 35 eurai budavo 2vietis kambarys su pusryciais. Dabar 75 paprase. O realiai – skyle, prie pat hales turgaus, DAMOS po langais trainiojasi…

 • Ieva

  Kokie Jus visi juokingi, jei butumete ten patys sedeje ir pamate meniu, lygiiai taip pat butumete sureagave.. ir tikrai neziuretumete ar smulkus ten verslininkas ar ne..ir nesiulytumete Londone ar kur kitur per cempionatus pasedeti kavinese..Visi esame gudrus kitus pakomentuot ar kritikuot, bet saves nematome.. :)

 • sigitas

  citata“…geras lietuviško verslo mentaliteto pavyzdys…“. Būtent , pasirašau. Teko būti Estijoje, nustebino, kad ten esant didesniems atlyginimams, mažesniai rinkai , kainos mažesnės. Kaip sakoma – pakrapštyk rusą, rasi totorį, na o pakrapščius lietuvį , rastume rusą = totorį. Vž – Azija, nieko naujo.

  • suomis

   Jo. 100%

  • tata

   Talino centre alaus bokalas kainuoja 4Eur. Po 3,5 kartais buna su uzrasu akcija. Bendrai paemus Estijoje viskas truputi brangiau, nors PVM tik 20%. Vienintelis dalykas kas Estijoje pigu – tai 95 benzinas. VISA KITA ESTIJOJE BRANGIAU NEI LIETUVOJE!

 • Justas

  Na nezinau nezinau. Specialiste panasu kad labai jau nusiteikus but sokiruota pasiemus vienatini Narucio pavyzdy. Pvz. kitam 5 zvaigzdziu viesbuty paciam centre – Radison Blu astorija kainu padidejimas cempionato dienom visiskai menkas. Tas pat ir Ramada. Daugiau neieskojau. Manau kad dvigubai pabrango gal patys pigiausi viesbuciai, bet del kitu tai sutinku su Fredziu – nelabai Jums tie italai patinka turbut..

 • specialiste

  jau ne karta diskutuota ir apie taksistus, kurie reikalauja uz kelione moketi kelis kartus didesnes sumas is uzsienieciu. Kaip kokioj Kuboj, kur vienos kainos vietiniams – kitos turistams.

  Pinigaujasi lietuviai cempionato metu. Juk taip lauktas, tiek daug zadeta, kad atvyks turtingieji, leis pinigus neskaiciuodami…

 • nerijus

  Kupčinskas prakalbo apie moralę:

  http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/gaves-bauda-visvaldas-matijosaitis-inicijavo-automobiliu-stovejimu-besirupinancios-istaigos-patikrintima-56-167522

  BNS išplatino ne pilną Kupčisnko komentarą, o tik dalį jo. Buvęs Kauno meras paminėjo, jog Matijošaitis elgiasi kaip savo nuosavame uab’e. Žinoma, jis yra teisus, bet, Kupčinskas lygiai taip pačiai elgėsi, kai buvo meru:
  http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/akupcinskas-grazino-tik-nemoralias-ismokas.d?id=49077724

  Gal geriau jau būtų patylėjęs ir nesityčiojęs net iš savęs pačio?..

 • Gintaras

  Panašu, kad Artūras apsilankė kavinėje, kurioje plaunami pinigėliai. Ten klijentų gali ir nebūti, arba dėl vaizdo penki-dešimt per dieną, vistiek darbo pabaigoje kasos aparatas parodys 1000 bokalų ir viso kito atitinkamai už bet kokią kainą. Viską pasako personalo tonas ir veido išraiška, kai ko nors paklausi. Ir niekas ten nėra durnas ar neišmanėlis. Atvirkščiai.

 • Valentinas

  Artūro komentaras yra argumentacijos klaida, kai teisinga išvada išplaukia iš neteisingų prielaidų. Be abejo galima sutikti, kad Lietuva bepročių kraštas, tik ne dėl Račo nurodomų priežasčių.
  Kas gi tokio beprotiško buvo tūlo Šiaulių kavinės savininko veiksmuose? Numatydamas, kad paklausa padidės jis padidino kainas. Tai absoliučiai racionalus ir nebeprotiškas sprendimas. Kai kam gali kilti nuomonė, kad kainas padidino per daug. Tačiau vien tik galutiniai skaičiai, kuriuos suskaičiuos „kavinukės“ savininkas atsakys į klausimą ar pasielgta teisingai ar ne. Neužmirškime, kad šis drąsus verslininkas prisiėmė nemažą riziką. Jis rizikavo užsitraukti klientų nepasitenkinimą, pirkimų sumažėjimą ir ypač skaudų piktų žurnalistų komentarus savo bloguose. Jei jis šiandien ryte suskaičiavo, kad pardavė mažiau, uždirbo mažiau, tai nuspręs šiandien sumažinti kainas (neužmirškime, kad pardavus mažiau brangesnių prekių būna mažesnės išlaidos, pavyzdžiui indų plovimo). Taip, tyrinėdamas rinkos pulsą verslininkas atras tą kainos ekvilibriumą maksimizuojantį jo pelną. Tinklaraštininkas, vėl iš savo asmeninės problemos bando daryti visuomeninę. Jis nenagrinėja ar kavinės savininkas teisingai vykdo veiklą, ar nenuslepia pajamų, ar padavėjai gauna oficialų atlyginimą. Račui vakar buvo puiki galimybė nusipirkus papildomai brangesnio alaus papildyti Tėvynės biudžetą ir paskatinti Tėvynės maisto pramonę. Tačiau užuot parodęs solidarumą, Tinklaraštininkas pateikia tokį teiginį:
  Lietuva yra bepročių kraštas, nes vakar man alus pasirodė per brangus. Niekas nedraudžia Račui nepirkti alaus jei jis atrodo per brangus, bet kodėl šiki ant Tėvynės jei tau pagailo pinigų alui?

  Vis dėl to Lietuva bepročių kraštas ir tai akivaizdžiai parodo istorija su krepšiniu. Lietuvoje vyksta Europos krepšinio čempionatas, o TV 3 transliuoja naisių vasaras, paskutines instancijas ir kitą savo reguliarų mėšlą. Panevėžyje žaidžia Pau Gasolis, o pažiūrėti ateina vos keli dundukai. Bepročių kraštas.

  • Grupių etapuose ir kitose šalyse žiūrovų dažniausiai nesusirenka. O pats Panevėžys, ko gero, ne pati patraukliausia vieta turistui.. Beje, į vakarykštes ispanų-lenkų rungtynes bilietai normaliose vietose 300lt dviems žmonėms. Jei kavinukės verslininką laisva rinką pastatys į vietą, tai čempionatas atėjo ir praeis per porą savaičių :)

  • Andrius

   „…Numatydamas, kad paklausa padidės jis padidino kainas. Tai absoliučiai racionalus ir nebeprotiškas sprendimas…Tačiau vien tik galutiniai skaičiai, kuriuos suskaičiuos “kavinukės” savininkas atsakys į klausimą ar pasielgta teisingai ar ne…Jis rizikavo užsitraukti klientų nepasitenkinimą, pirkimų sumažėjimą ir ypač skaudų piktų žurnalistų komentarus savo bloguose…Taip, tyrinėdamas rinkos pulsą verslininkas atras tą kainos ekvilibriumą maksimizuojantį jo pelną…“ :)

   …Tai kuo, tuomet, tau užkliuvo TV 3 plumproti ? (ačiū Gintarui už taiklų apibūdinimą) – transliuodama „naisių vasaras“, TV 3 „tyrinėja rinkos pulsą“ ir „atras tą programų ekvilibriumą maksimizuojantį TV 3 pelną“…

   P.s. Lietuva „bepročių kraštas“ dėl to, kad vis dar kone 20 procentų jos gyventojų yra „visiški valentinai“… Ir tokius, dar, nuolatos turime valdžioje…

  • nerijus

   O kas tas Pau Gasolis, kad dėl jo verta žiūrėti ir rodyti rungtynes?..
   Internete apstu nemokamų puslapių, kurie transliuoja krepšinio varžybas ir ne tik Europos čempionatą.

   • bang

    „O kas tas Pau…“
    Tikra tiesa, man smalsiau pažiūrėti į nerijų :)

  • ^..^

   A.R. šeima ir jis pats dar turėtų padėkoti šiam Šiaulių verslininkui, kad užuot išmaukęs 3-4 bokalus pasitenkino 1. Grupėje bus 5 rungtynės, ir jei A.R. kiekvienas jų stebės išgerdamas po 3-4 alaus, tai bus beveik kaip buitinis alkoholizmas. O jei A.R. turėjo omenyje ne save išgeriantį tiek alaus, o šiaip tūlą tautietį, tuomet išeina, kad A.R. neturėtų prieštarauti teiginiui, kad alus yra visuomenės poreikis.
   Žodžiu, trūksta nuoseklumo.

 • Gintaras

  Valentinas yra teorinis plumprotis. Dėl Šiaulių verslininko bala nematė. Įdomu kitkas: kodėl privataus užsienio kapitalo įmonė turėtų laidyti savo brangų eterį vėjais ir rodyti plumpročiams visokius makedonus su bulgarais? Arba ispanus su lenkais ar britais? Bolševikėlio mąstymas: narod triebujet. TV ne labdaros organizacija plumpatriotams.

  • Valentinas

   Gintarai, tau visi namie?

 • Romas

  Reakcija („bepročiai“) išties autentiška, natūrali, nors gal kiek ir perdėta. Galbūt galėčiau suprasti ir norą „nubausti“ kavinės savininkus pasidalijant informacija apie tai su savo skaitytojais. Bet tuomet visiškai netinka anonimiškas „vienoje iš Šiaulių kavinių“ – reikia „kalti“ su pavadinimu. Juolab „užuot išgėręs kokius 3-4 bokalus alaus ir paužkandžiavęs, pasitenkinsiu vienu“, jei jau pasipiktinimas toks gilus, kad net imatės tai aprašinėti, yra nepakankama reakcija. Suprantamiau elgėsi tie klientai, „kurie išėjo vos pavartę meniu“. „Balsavimas kojomis“ yra tikroji „skundų knyga“, o ne savo tinklaraščio pavertimas tokiu „perestroikos prožektoriumi“, nenurodant kavinės pavadinimo.

 • Gintaras

  Valentinai, kol buvau užsnūdęs, gal kas nors ir išėjo. Nueisiu apsidairyt. O pats gal nori perkomentuoti savo opuso paskutinę dalį apie Šiaulių kavinukės verslo šuolius ir TV labdarą?

  • Valentinas

   Sutinku, kad privati televizija nori nugriebti grietinėlę ir transliuoti tik Lietuvos rinktinės varžybas. Bet ar to nori čempionato organizatoriai? Kodėl transliavimo teisės buvo suteiktos televizijai, kuri nenori transliuoti? Ar nebūtų atsiradę kitų televizijų, kurios būtų transliavusios žymiai daugiau? Kodėl Lietuvos televizija sugeba transliuoti pasaulio futbolo čempionato rungtynes tarp ekvadoru ir nigeriju, o mes Lietuvoje negalime pamatyti čempionato, kurio organizavimas yra tapęs pastarųjų metų nacionaline idėja, rungtynių? Kodėl sumautas krepšinio himnas Mikutavičiaus atliekamas eteryje yra dažniau nei krepšinis? Kodėl Viasat neskiria transliacijai net atsarginio, nebrangaus ir nedaug žiūrimo TV 6 eterio? Gal todėl, kad Viasat eilinį kartą bando prastumti Sport Baltic kanalo pardavimus paimdama įkaitais čempionato transliacijas? Kodėl organizatoriai leido privačiai televizijai paimti čempionatą įkaitu?

   • nerijus

    „Kodėl organizatoriai leido privačiai televizijai paimti čempionatą įkaitu?“

    Viasatas turėjo pakankamai daug pinigų, kad nupirktų.
    Kur problema? Juk verslas yra verslas?..Ar ne, Valentinai?..

   • Tomas

    Skirtingai nei Jus ir ponas Racas, as esu viskuom labai patenkintas. TV3 transliuoja rungtyniu irasus velyva nakti, kas man kaip dirbanciam zmogui yra labai patogu. I barus ziureti varzybu neinu ir neketinu piktintis zmoniu, kurie is krepsinio cempionato nepraturtes, rinkodara. As nesu beprotis tam, kad piktinciaus viskokiomis smulkmenomis, kam tas neigiamas poziuris? Man tik keista, kad zmones kurie nera kavines, kino teatro ar televizijos savininkai (reali patiris=0), diletantiskai bando patarineti zmonems, kurie ta veikla uzsiima jau ne vienus metus.

    • mielas Tomai, man tiesiog smalsu, kur ir ką tamsta dirbate, kad būna patogu žiūrėti vaizdo įrašus iki 3 valandos nakties.

 • Gintaras

  Valentinai, suprantu paties susierzinimą, bet negalima taip vaikiškai klysti. TV transliacijas pardavinėja čempionato organizatoriai, t.y. FIBA Europe. Mes, t.y. Lietuva, esame tik čempionato šeimininkai. Viasat-tarptautinis monstriukas- tų teisių paketą įsigijo, deja, ne iš Kubiliaus ar Garasto su Balčiūnu. Ir iš kur šita ligota „pastarųjų metų nacionalinės idėjos“ koncepcija? Gal laikas nuimti gazą ir nedaryti iš sporto religijos. Čia gi diskutuoja tie, kuriems visi namie, ar ne? Išskyrus mane, aišku.

  • Valentinas

   Mielas Gintarai,
   Aš irgi manau, kad Krepšinio čempionatas kaip nacionalinė idėja yra ligotas dalykas. Tačiau realybė yra tokia: Lietuvoje per pastaruosius metus nebuvo jokios kitos tautą vienijančios idėjos išskyrus krepšinio čempionato organizavimą. Turint tai omenyje ir keista, kad prie viso to pamišimo ir išprotėjimo dėl krepšinio, kurį lietuviai deklaruoja ir kuriuo didžiuojasi, čempionatas vyksta pustuštėse salėse nors Pau Gasolis, Novizki, Lakovičius, Turkoglu atvažiavę bėgioja, prakaituoja stengiasi, o televizija transliuoja naisių vasaras. Tūlas turistas atvažiavęs net nepastebėtų, kad vyksta Krepšinio čempionatas.. Tai ir įrodo, kad Lietuva yra bepročių šalis.
   Dėl FIBA tai nesiginčiju, kad Viasatas nusipirko teises, tačiau nemačiau jokių pastangų iš čempionato organizatorių, kad situacija būtų kitokia. Viskas prasideda nuo vizijos. Kodėl Lietuva organizuoja čempionatą. Galimi keli variantai:

   1. Lietuva organizuoja čempionatą tam, kad Viasat užsidirbtų pinigų transliuodama Lietuvos rinktinės varžybas.
   2. Lietuva organizuoja čempionatą tam, kad sukurtų tautai ir Europai krepšinio šventę.

   Kadangi krepšininkai bėgioja tuščiose salėse, o telikas rodo paskutines instancijas ir marinelas, panašu, kad realizuojasi vizija Nr. 1. Ir visiems dzin. Bepročių kraštas.

 • Fredis*

  Labai geri Valentino klausimai, kurie paaiškina šiauliečio kavinė savininko veiksmų eksperimentuojant paslaugos kainomis logiką.
  Tinklaraštininkas teigia:
  – Bepročių kraštas…
  Valentinas išplėtojo mintį ir išsiaiškino, kad tai yra Švedija.
  Ech, kokie Jūs visi nenuovokūs ir kaip lengvai užkimbate už kabliuko.

  • Auksinis kardas

   Pastarosios trolinimo mados tobulai papildo vilnietišką kazuistikos tradiciją, tiesa. Bet netinka vadinti nuovokumo stoka įmantrių pseudoargumentų kamšalų atmetimą. Būtų tobula, jei tokių pertekliais tenkintumėt vienas kitą, kam dar tas viešas laižiakas?

   • Fredis*

    Valenino klausimyną sutraukus į vieną apibendrintą klausimą reikėtų paklausti:
    – Kodėl viešojo maitinimo organizatoriai Tokia proga nepastatė kiekvieno miestelio Rotušės aikštėse po cisterną alaus ir nepilstė miestelėnams po 0.5 Lt už bokalą, o kieno kišenėse pučia vėjai
    („Lietuvoje, jei kišenėse pučia vėjai, nieko neišpeši ir liksi it musę kandęs“, nerijus) ir visai nemokamai pavaišinti?
    Nebūkime it musę kandę, o geriau reikalaukime organiztorių pigaus alaus.

    • Auksinis kardas

     Kaip galima pastebėti aukščiau, Valentinui pirmajam eilė ir atsakyti į savo klausimyną. Galima ir nepastebėti, aišku, kaipgi…

    • Izbliondimas

     Fredi, juk aš seniai kalu, kad pavyzdžiui į Žalgirio stadioną nutiesti vamzdžius šnapsui, narkotikams ir panašiai, – ir dalinti ten už dyką… kad geriau lankytų žmogiukai, na dar varžybas organizuoti, kad ir tokias kokias dabar suorganizavo kažkas (tik nepamenu kokios srities čia jos suorganizuotos, mat jei būtų žirginio sporto, tai žinočia).
     Manau valstybei investicija būtų labai menkutė (viena kita šimtinė tų milijonų), lyginant su tuom, kad po to Lietuva tikrai suklestėtų labai greitai, kaip prieškaryje, pavyzdžiui. Atsisakiusi tų gaišenų…

   • Valentinas

    Auksini Karde,
    Prašom nesriūbauti apie vilnietišką trolinimo tradiciją. Situacija labai paprasta: nepatiko kaina – eini į kitą vietą. Kiekvienas turi teisę rinktis. Kavinės savininkas renkasi didinti kainą – Račas renkasi nepirkti alaus už tokią kainą. Trolinimas prasideda tada, kai Račas grįžta namo ir rašo į blogą, kad Lietuva bepročių kraštas, o Auksinis Kardas jam pritaria.

    • nerijus

     Valentinai

     Matomai, tamstai teksto suvokimo problemos kamuoja? Tsakant, ne dažnas atvejis LLRI apologetui?..
     Pasitaiko…

     „O šiaip jau – tai labai geras lietuviško verslo mentaliteto pavyzdys. Kai norisi daug ir iš karto.“ A. R.
     Ir bet kokiomis priemonėmis: samdiniai dirba pusė etato, Sodros vis prašau skolos atidėjimo, savamokslis bankrotas, įmonės vardo pakeitimas ir t.t, ir pan. Toks nūdienos verslas ne tik Lietuvoje, o ir visame Pasaulyje.
     Tuo pačiu: vila Ibizoje, naujausias Land Rover’is, atlyginimas TIK 400 litų, nes viskas išmokama tantjemomis, dividentais ir pan., perkamos įvairios paslaugos nuo kurių „nubyra otkatai“ (nereikia mokėti mokesčių) ir t.t., ir pan.

     Nūdienos Lietuvos viarslinykas yra labiausiai skriaudžiamas Pasaulyje.

    • Auksinis kardas

     „Apie vilnietišką trolinimo tradiciją“ kalbos (juo labiau sriūbavimo) nebuvo, prašom įjungti atidesnio teksto suvokimo pastangas. Vilnietiška tradicija yra pliurpti kazusų rulonus, verčiant pasaulį aukštyn kojom išgalvota linkme, o pastaruoju metu ji puikiai papildoma visokiais „taigi aš tyčia taip kreipiau, kad susimautumėt“ (suprask, toks ypatingas trolinimo talentas), arba „taigi čia ne aš rašau, o mano virtualusis aš, su kuriuo mano tikrojo aš santykiai paslaptingi“. Nežinau kokiu būdu jėzuitai įskiepijo šitą minties šiukšlinimo sėklą, bet estafetę nešate pavyzdingai. Deja, visas kraštas vargsta, kai net sostinėje su minties aiškumu bėdos.

     Pritariu Artūrui esminiame vertinime, kuris turėtų būti aiškus bet kuriam vartotojui – tave pasitaikius progai mausto „Vilniaus prekyba“ ar „išradingas prekybininkas“ kokiame užkampyje, atsakyk jam savo aiškiu veiksmu. Kai maustymo aktyvistai gaus niuksą suprantama pinigučių kalba, jie supras ir tai, kad elgėsi beprotiškai. Ir jau tikrai bus aukštaisiais išminčiais, jei juos pateiksime pasaulio vertimo aukštyn kojomis padažuose. Deja, beprotiškuose.

     Neišeina maustyti visų žmonių visą laiką.

     • Valentinas

      Karde,
      Pirmoji komentaro dalis yra tamstos liguista fantazija. Antroji komentaro dalis yra beprasmė, nes užmirštama vienas esminis dalykas – jei tau nepatiko kainos šioje kavinėje, eik į šalia esančią kavinę. Pirkdamas alų kavinėje tu perki ne sisiuko spalvos skystį, o geras emocijas, džiaugsmą, gerai praleistą laiką. Taip atsitiko, kad kavinės savininkas mano, kad džiaugsmas praleisti kavinėje krepšinio rinktinės pažiūrėjimą yra vertas tokių pinigų. Tai yra jo teisė ir manyti, kad jis „mausto“ yra paprasčiausia kvailystė. Račo teisė yra manyti, kad džiaugsmas nevertas tokių pinigų. Niekur nėra jokios problemos. Problema prasideda tada,kai kokia nors organizacija išsikovoja monopolistinę padėtį (kaip Viasat laimėjo monopolisto padėtį transliuojant krepšinį) ir tautos sąskaita sprendžia savo komercinius uždavinius. Tai ir yra tikrasis „maustymas“. Nori žiūrėti krepšinį? Pirk Viasat.

 • Trolis Mumis

  speju, kad Raco blogas RACAS.LT yra Uzkalnio homepage`s :)

 • Trolis Mumis

  P/S/ odnako….
  a paciom u vas ogurcy. salionyje. tak daite… DVA!

 • Trolis Mumis

  o del to krepsio cempionato tai jauciasi tik 1 km spinduliu apie arenas ir prekybos vietose. visas marketingas krepsiu paremtas – sukiai „dek i krepsi“, pardavejai su kazkokiom alia krepsininku maikem, klounais paversi marketinginiai Lietuvos krepsinio rinktines zaidejai…
  siulyciau karves prie automagistraliu perdazyt orandzine spalva. sudaryt ispudi uzsienieciams, kad Lietuva mol krepsinio salis :)

 • Trolis Mumis
 • Trolis Mumis

  Alytiškiai nenoriai eina stebėti Graikijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Makedonijos, Juodkalnijos, Kroatijos ir Suomijos kovas Europos krepšinio čempionate, nes bilietų kainos svyruoja nuo 80 iki 200 litų.

  Į visos dienos mačus kasdien yra išperkama apie 400 bilietų – apie tris ketvirtadalius bilietų nuperka žaidžiančių rinktinių sirgaliai, tad į 5,5 tūkst. žiūrovų talpinančią areną ateina tik apie 60-80 alytiškių.

  • suomis

   Kažkodėl neapleidžia nuojauta, kad Lietuva su šiuo čempijonatu sės į „bačką“. Marketingas kelia abejonių.

   • ^..^

    „Lietuvai – 1000“ bei Valdovų rūmų ir Erupos kultūros sostinės šmėklos tebepersekioja? :)

 • Artūrai, kokiam čia bare viskas vyko? Jei dar Šiauliuose esat, galiu vienu kitu bokalu pavaišinti, kur ne tokios kainos.

 • nerijus

  Jei visiems LR piliečiams būtų dalinami bilietai- pakvietimai, tai nereikėtų verkšlenti, jog į rungtynes susirenka tik saujelė žiūrovų:
  http://eurobasket2011.lrytas.lt/-13149636001313213223-%C5%A1iauli%C5%B3-valdininkams-ir-politikams-nemokami-bilietai-%C4%AF-europos-%C4%8Dempionat%C4%85.htm

 • G.Balnys

  G. Balnio teigimu, Panevėžio fanų zonoje alus kainuoja 6 Lt, visose kitose taip pat neviršija 10 Lt už bokalą.

 • Fredis*

  Na, bet vis tiek geriausią sakinį užrašė nerijus:

  „Lietuvoje, jei kišenėse pučia vėjai, nieko neišpeši ir liksi it musę kandęs“.

  Norint ką nors išpešti reikia turėti išpešimui reikalingas savybes: atkaklumą, užsispyrimą, ryžtą, šviesią galvą, darbščias rankas ir žinoti būdus kaip tai padaryti. Dar reikia truputėlį sėkmės.

 • nerijus

  Pamiršai paminėti: gerus pažįstamus ar net gimines Valstybinėse įstaigose, turėti privogtų milijonų, nes PIRMOJO milijono- nevagiant ar neišlošus loterijoje, ar nepardavus žemės „geroje“ vietoje- uždirbti NEĮMANOMA.

  • Fredis*

   Pykti ant žmonių, kurie atkakliu darbu siekia užsidirbti pirmąjį milijoną, nereikėtų. Sau sąžiningai reikia prisipažinti: tokių savybių aš neturiu ir geriau eiti pasivaikščioti po parką ir grožėtis krentančiais rudens lapais. Ir budriai stebėti kur kokios užrašytos pilstomo alaus kainos.

   • nerijus

    „Pykti ant žmonių, kurie atkakliu darbu siekia užsidirbti pirmąjį milijoną, nereikėtų.“
    Niekas ir nepyksta, Fredi*. Lai vagia, bet nepamiršk, kad jie vagia ir iš tavęs.

 • Vilė

  rugsėjo 2 d.(LT-Turkija)kava palapinėje prie pat Panevėžio arenos 4 litai. Nebloga kava:)

 • Soliaris

  Galit pasiskaityti čia: http://www.etaplius.lt/Pilietis-reporteris/Lengvo-uzdarbio-paieskos-gadina-miesto-ivaizdi Šiaip įprastinė šašlyko kaina renginių metu būna 12 Lt, dešrelė su kopūstais 7 Lt. Specialūs papildomi autobusai link Arenos važinėja tušti. „Busturui“ tik nuostoliai,o važiuoja kas 10 min. Eilinis gavosi šnipštas. Eilinis todėl, kad buvo į Šiaulius atvykęs ir popiežius. Tada visi pirkosi dolerius ir tikėjosi, kad pakils dvigubai jo kursas. O doleris tuo metu netgi atpigo. O juk nuo 1993 m. prabėgo 18 metų, bet godumas taip ir išliko.

 • Soliaris

  Na, ta kavinė į kurią užsuko A.Račas, tai greičiausiai, kad pagarsėjusi kavinė-baras „Kapitonas Morganas“: http://www.snaujienos.lt/the-newslt/miesto-naujienos/2441-kapiton-morgan-taranavo-kreditoriai

  • nerijus

   Viskas kas laikina- amžina.

 • nerijus

  Atsiprašau, turėjo būti:

  Nėra nieko pastovesnio už laikiną.

 • RD

  Beskaitant pamažu aiškėja sąvokos.
  Godus – kiekvienas žmogus, išskyrus mane, kuris siekia materialinės gerovės.
  Beprotis – žmogus, kuris tiek godus, kad man pas jį per brangu pirkti.

  • Auksinis kardas

   Žmonės gali siekti materialinės gerovės darbu arba beprotišku tikėjimu stebuklais.

 • oho! vienas restorano savininkas sugeba visa Lietuva paversti beprociu krastu.

  Cia imanomi tik du variantai: arba tas restorano savininkas turi neeilinius sugebejimus, arba ponas Racas vertina situacija neadekvaciai. Gal balsuojam?

  • mielas tautieti, tamstos gebėjimai įvertinti situaciją gana riboti. Pavyzdžiui, iš įmanomų variantų yra tas, kad nežinote, ką lietuvių kalboje reiškia žodis „kraštas“.

   • zeroground

    „kraštas“, naudojamas geografine prasme reiškia „šalis“. O kokią gilią prasmę reiškia kraštas šiame tinklaraščio įraše?

    • Marius

     Kraštas – tam tikra teritorija, paprastai turinti pagal centrą sudaryta pavadinimą, dažnai naudojama kraštotyroje arba lokaliniuose tyrimuose. Pvz., „Biržų kraštas“, „Šiaulių kraštas“. Frazė kraštas jokiu būdu nepretenduoja būti visaapimanti ir žymėti šalį, valstybę.

     O kad Šiauliuose prie Arenos kainos sukeltos, akivaizdu, pats mačiau. Ledai kurie kainuoja 2,89 Lt, parduodami po 5 Lt. Nepirkau.

     • zeroground

      „Frazė kraštas jokiu būdu nepretenduoja būti visaapimanti ir žymėti šalį, valstybę.“
      gerJums reikėtų atsiversti lkz.lt ir gerai pasitikrinti :-)

    • Aš iš konteksto supratau, kad bepročiu kraštas reiškia Lietuvą. Šiuo atveju man krašto sąvoką atskleidžia sakinys: „O šiaip jau – tai labai geras lietuviško verslo mentaliteto pavyzdys. Kai norisi daug ir iš karto.“

     • Auksinis kardas

      Visiškai teisingai, sąvokos kraštas atskiras supratimas lemiamas konteksto. Šiuo atveju, vis prasimušančio godumo tema tikrai nesitaiko į ribotą teritoriją šalies viduje, betgi į pačios šalies papročius. Galiausiai, apibendrinti savybę kokiam siauresniam kraštui, remiantis pavienės įstaigos pavyzdžiu – irgi nerimta. Šįkart autoriaus paprotys išsisukti nuo kritikos jo naudai nesuveikė.

   • Kad ir kokia prasme (t.y. placiaja ar siauraja) tamsta naudojot zodi „krastas“, man atrodo, kad pagal viena restorano savininka spresti apie visa krasta – ir pavadinti ji „Beprociu krastu“ yra neadekvatu. Cia siaulieciai turetu ziauriai isizeisti. Nereikia ant tokio greblio lipti. Juk jei kazkas kazka apvoge tarkim Panevezy – tas juk nepadaro to krasto „Vagiu krastu“. Arba jei koks lietuvis per kara nusove koki zyda – tas juk nepadaro visu lietuviu zydsaudziais? Bet po sios antrastes suabejojau – ka autorius mano siais klausimais?

    • suomis

     Vis tik jis taikė visai Lietuvai. Nes, Račo pasisėdėjimas, kavinėje, prie alaus bokalo, galėjo būti, ne tik Šiauliuose. Tai, vis tik yra hipotetinis apibendrinimas.

    • Marius

     Esu šiaulietis ir nė kiek neįsižeidžiu. Yra tokių gobšių turginės natūros verslinykų. Tokie fikciniai personažai kaip Saulėns, Pilypuks matyt neveltui kildinami iš Šiaulių. Tam tikras aiškiai išreikštas tipas (tikrai nebūtinai dauguma) būna. Dėl žydų, taip, šaudė absoliuti mažuma lietuvių, bet dauguma tam buvo abejingi, taigi iš šalies žiūrint galima susidaryti tam tikrą vyraujantį tipą.

    • Izbliondimas

     Vietoje „perekūro“…
     Žmonės, kaip žinia, labai skirtingi. Bet bendrų bruožų turi… štai pietiečiai karštesni (bet juos stabdo, manau, tam tikri nerašyti įstatymai, kaip akis už akį ir panašiai…), šiauriečiai šaltoki, uždaroki, sakykime.
     Anksčiau žinojome, kad pavyzdžiui kauniečiai baliuje ar ir visur kitur kalba tik apie pinigus (ką jau dabar ir didelė dalis tautiečių, ne tik kauniečių… joke, žinoma).
     Manau tautiečio konkretaus laikmečio portretui nupiešti galima paimti konkretų atvejį, kuris gali būti būdingas.
     Kartais gali būti labai subjektyvus tas vertinimas, – kaip ir dėl skonio juk ginčytis būtų kvaila. Pavyzdžiui, žmonės, kurie jaunystę yra valgę namų maistą, gamintą mamos, močiutės, – „spjaudosi“ į šiandienį maistą viešajame maitinime, taip pat ir restoranuose. O kitas, žiūrėk, ir tą vadinamą plastmasinį, net ryte ryja ir dar pirštus apsilaižo…
     Tad manau, kad čia buvo tas paskutinis lašas, kuris aplamai labiau nei labai subjektyviai, ir dar manau vienam momentui (kai sakykime jis iššaukia kibirkščiavimą smilkiniuose…), kaip padeda staiga sukurti atitinkamą filosofinę mintį.
     Tik galima pasakyti, kad ta mintis ir kad gal ir tokiu būdu gimusi, – manau, yra gana tiksli, – apibudinanti labai gilius reikalus šalyje. Kuomet atsakoma, – štai nori mūsų verslininkai gerai gyventi be apyvartų…
     O ko gi ir norėti, – tai pirma karta, kuri gal būt jau bando išlipa iš to verslo, nebūtinai juodojo, bet… tai tik pirma karta. Ir labai diferencijuota, laimei, kas taip pat yra visiškai normalu. Žiūrėk buvęs kolūkio šoferis, pirmą kartą paėmęs šimtatūkstantinį kreditą, – po dienos kitos jau žiūūū…, o pinigų nėra. O žiūrėk, koks buvęs kolūkio prmininkas, vartęs milijonus ne vienus metus, iki savo versliuko… – jau turi supratimą, – didelis verslas pasiekiamas, tik sukant kreditus, didelius kreditus ir neduok tokios nelaimės, kad jie vienu momentu užrugtų…
     Tad diferencijasi, kas normalu, matomai yra pati įvairiausia.
     O čia manau, tiesiog buvo elementari, naudinga tokia autoriaus pamokėlė… nors ir visos šalies, bet tik tam tikro menteliteto verslininkų daliai… žinant, kad didžioji dalis jų aria, oi kaip aria…
     Be to, manau, kartu atiduota duoklė savotiškai ir krepšiniui, – tik originaliai, manau, – negi tokio lygio žmogus tai sau leistų daryti kaip yra įprasta žiniasklaidoje… paieškota originalios formos, ir vykusiai, manau…

 • Jonas III

  Tas savininkas jaučiasi gan saugiai- sugeba savimi pasirūpinti ir gali sau leisti džiazuoti. Nesugebantys savimi pasirūpinti turėtų gauti valstybės paramą, tačiau nemanau, kad alus turėtų būti įrašytas būtiniausių poreikių sąrašo pirmose eilutėse.

 • Jonas III
 • Gintautas

  beprotybę nuo racionalumo sunku atskirti. Pvz., kokiam nors Zoe’s mažutėlis buteliukas 0,25L kokakolos kainuoja 6 Lt. Savikaina – apie 1Lt. Klausimas – ar savininkui būtų geriau paerduoti vieną buteliuką per dieną brangiai, ar tris – po du litus? Va ir sprendžia savininkas, skaičiuoja, kiek jam kainuoja pinigus įšaldytus laikyti, kiek stiklines plauti ir t.t.
  Žinoma, toks požiūris lemia, kad didžioji dauguma pietaujančių nieko nebegeria – nei kokakolos, nei sulčių. Tačiau tas retas gėrėjas neša 300-400% pelną.
  O dėl įvaizdžio tos savininkas nei kiek nesirūpina – diduma jo klientų vasarą – turistai, kurių ir atmintis trumpesnė, ir piniginė (bent jau laikinai) storesnė…

 • Fredis*

  Radikali nuomonė, drastiškas apibendrinimas ir beprotiškos antraštės pakabinimas viešojoje erdvėje viso pirmojo čempionato etapo metu yra ne mažesnė beprotystė, bet mes, gi, neteigiame, kad agentūrose vieni bepročiai. Tokia antraštė yra ne mažesnis rinkodarinis triukas, nei dvigubai brangesnis šnicelis. Kurioje nors slaptoje diplomatinėje ataskaitoje bus parašyta, kad vienas tinklaraštininkas yra su XXL skrybėle.

 • pietvys

  Kaip biednas – taip ir durnas.