T.Dapkus: profesionalumo problema?

T.Dapkus iš esmės yra geras žurnalistas. Aštrus, nebijantis užduoti nepatogius klausimus, besidomintis tuo, kas vyksta. Savo laidose Lietuvos radijo eteryje jis pateikia daug skaičių, faktų, citatų, kas nėra labai jau įprasta šiandieninėje Lietuvos žiniasklaidoje.

Tačiau nepaisant gerųjų T.Dapkaus savybių, man vis dėlto atrodo, kad pastaruoju metu jis pasirinko neteisingą kelią. Kelią, kuriuo jau seniai pasuko K.Krivickas, R.Janutienė ir kai kurie kiti buvę žurnalistai. Kelią, kuris kursto neapykantą ir niekur neveda.

Jau rašiau apie T.Dapkaus interviu su S.Tamkevičiumi, kuriame, mano nuomone, buvo kurstoma neapykanta kitaip mąstantiems ir kurio metu T.Dapkus nesureagavo taip, kaip turėtų reaguoti profesionalus žurnalistas, dirbantis visuomeniniame radijuje.

Prabėgo visai nedaug laiko ir T.Dapkus tokį pat neprofesionalų elgesį pademonstravo kitoje savo laidoje, skirtoje Europos Parlamento rezoliucijai apie Seime svarstomas Adminstracinių teisės pažeidimų kodekso pataisas, kuriomis siūloma bausti už homoseksualių santykių propagavimą.

Suprantu, kad kviesdamasis į laidą Seimo pirmininkės patarėją L.Kasčiūną, T.Dapkus galėjo nežinoti, kad jis yra neišmanėlis ir kalba apie tai, ko nežino. Tačiau tai jokiu būdu neatleidžia nuo atsakomybės paties T.Dapkaus – jis, būdamas profesionalas, turėtų žinoti apie ką kalbama jo laidoje ir reaguoti, kai kas nors nusišneka.

Todėl, būdamas profesionalas, T.Dapkus, privalėjo reaguoti, kai L.Kasčiūnas kliedėjo apie tai, kad Europos Parlamentas „pasmerkė tai, ko nėra“ arba kai jis lygino Lenkijoje priimtą pedofilų cheminės kastracijos įstatymą su P.Gražulio inicijuotomis pataisomis dėl atsakomybės už homoseksualių santykių propagavimą.

Būdamas profesionalas T.Dapkus, ruošdamasis savo laidai, privalėjo perskaityti ne pranešimus apie Europos Parlamento rezoliuciją, o pačią rezoliuciją. Ją perskaitęs ir būdamas profesionalas, T.Dapkus nė už ką neturėjo nutylėti, kai L.Kasčiūnas jo laidoje viešai kalbėjo nesąmones.  L.Kasčiūnui už nesąmones galima atleisti, nes  jis užsiima politika, T.Dapkui – ne, nes jis yra žurnalistas.

T.Dapkus, kaip profesionalus žurnalistas privalėjo reaguoti ir tada, kai P.Gražulis ir į studiją skambinę klausytojai homoseksualius žmones vadino „iškrypėliais“. P.Gražuliui ir kitiems homofobams už tokią nuomonę galima atleisti, tačiau T.Dapkus, būdamas profesionalus žurnalistas, perskaitęs kad ir tą pačią Europos Parlamento rezoliuciją, turėtų priminti savo laidos klausytojams, kad homoseksualumas nėra nei liga, nei iškrypimas.

T.Dapkus nereagavo.

Galbūt nereagavo todėl, kad jo pažiūros homoseksualių žmonių atžvilgiu yra artimos P.Gražulio pažiūroms.

Tai – ne problema, nes Lietuva yra demokratinė valstybė, kurioje net P.Gražulis gali tapti Seimo nariu.

Tačiau problema yra ta, ar T.Dapkus tikrai yra profesionalus žurnalistas, galintis dirbti visuomeniniame radijuje?

(14 balsų, vidurkis: 3,43 iš 5)
Loading...