Neprofesionali žurnalistika ir kvaila politika. Arba atvirkščiai. Abiem atvejais – blogai…

Žinote, koks yra vienas iš baisiausių derinių?

Neprofesionalus žurnalistas ir kvailas politikas. Arba atvirkščiai:)

Ir mane tai tikrai nervina.

Antai „Vakaro žinios“ rašo, kad Europos Parlamente buvo parduotos Lietuvos tradicijos:

Europos Parlamentas priėmė visoms ES narėms privalomą direktyvą, kuri draus drausti homoseksualų eitynes, jų „šeimas“ prilygins normalioms šeimoms, o už kliudymą šiems reiškiniams bus baudžiama

Tiesiog apokalipsė. Šakės Lietuvai, homoseksualai nuo šiol siautės kasdien po Gedimino prospektą, „Gender Loops“ metodika taps privaloma ne tik darželiuose, bet ir mokyklose, o arkivyskupui S.Tamkevičiui teks laiminti gėjų ir lesbiečių santuokas ir krikštyti jų vaikus Vilniaus arkikatedroje…

Ir neduok Die arkivyskupas sugalvos pasakyti blogą žodį apie homoseksualius Lietuvos piliečius. Europarlamentaras E.Maldeikis perspėja:

Prieisime prie tokių absurdų, kad net už nuomonės pareiškimą bus galima žmogui baudžiamąją atsakomybę taikyti, nes privalėsime vykdyti direktyvą. Pareikš Bažnyčios atstovas, kad homoseksualizmas yra nuodėmė, – galėsime tai traktuoti kaip pasisakymą, propaguojantį netolerantišką požiūrį. O direktyvoje už tai bausmė numatyta. Tai štai kas mūsų laukia

Baisu?

Man irgi…

Bet, žinote ką?

Nebijokite.

Nes viskas, kas pasakyta aukščiau yra tiesiog nesąmonė.

Pirmiausia todėl, kad Europos Parlamento balsavimas dėl direktyvos tebuvo konsultacinė procedūra. Tai reiškia, kad šiai direktyvai dar turi pritarti Europos Taryba, tai yra, visos ES narės.

Labai tikėtina, kad R.Dagys Vyriausybės posėdyje pareikš oficialų protestą ir A.Kubilius nuvykęs į ET direktyvai nepritars.

Bet jei net Lietuva tai direktyvai pritartų, homoseksualai kasdien marširuoti Gedimino prospektu vis tiek negalėtų, o jų šeimų Lietuvoje niekas prievarta neturėtų prilyginti tradicinėms šeimoms, nes direktyvoje apie tai nėra nė žodžio.

Nei Europos Komisijos parengtame pradiniame variante  (COM/2008/426/FINAL), nei Europos Parlamento pasiūlytuose pakeitimuose.

Bet štai kas direktyvoje (ar pakeitimuose, kuriems pritarė EP) yra:

Draudžiant diskriminaciją svarbu gerbti kitas pagrindines teises ir laisves, įskaitant religijos laisvės, laisvės jungtis į asociacijas, žodžio laisvės ir spaudos laisvės apsaugą. Ši direktyva nepažeidžia valstybės, valstybinių institucijų ar įstaigų arba švietimo pasaulietinio statuso. Šia direktyva nekeičiamas Europos Sąjungos ir jos valstybių narių kompetencijos paskirstymas, įskaitant santuokinės, šeimos ir sveikatos apsaugos teisės sritis.

Ši direktyva netaikoma mokymo turiniui, veiklai ir nacionalinių švietimo sistemų organizavimui, atsižvelgiant į tai, kad valstybės narės užtikrina neįgaliųjų teisę siekti išsilavinimo be diskriminacijos remiantis lygiomis galimybėmis.

Nepažeidžiant žodžio laisvės, priekabiavimas laikomas šio straipsnio 1 dalyje apibrėžta diskriminacija, jei dėl bet kurios iš 1 straipsnyje nurodytų priežasčių nepageidaujamu elgesiu siekiama įžeisti arba įžeidžiamas asmens orumas ir siekiama sukurti arba sukuriama bauginanti, priešiška, menkinanti, žeminanti ar įžeidžianti aplinka.

Valstybės narės nustato sankcijų, taikytinų už nacionalinių nuostatų, priimtų pagal šią direktyvą, pažeidimus, taisykles ir imasi visų priemonių, būtinų jų taikymui užtikrinti. Sankcijos turi būti veiksmingos, proporcingos ir atgrasančios ir jas taikant diskriminacija turi būti sustabdoma, o jos padariniai – panaikinami; tai gali būti kompensacijos, kurios negalima apriboti iš anksto nustačius didžiausią ribą, sumokėjimas.

 

… Tai tokia ta Lietuvos žurnalistika ir politika…

(13 balsų, vidurkis: 4,38 iš 5)
Loading...
 • A.G.

  O kas čia gi:
  Tarp Rusijos verslininkų atsiranda siūlančių kovai su krize pasitelkti pridėtinės vertės mokesčio panaikinimą: nors didelė valstybės pajamų dalis išties formuojama iš šio mokesčio surinkimo, apie ketvirtadalis kaip PVM mokėtinos sumos tiesiog nelegaliai pasisavinama įvairių machinacijų pavidalu, manoma, kad nemažai įmonių ir egzistuoja tik tam, kad būtų galima sukurti įvairias schemas dėl jo susigrąžinimo. Tik PVM panaikinimas ar jo mokėjimo tvarkos reforma galėtų paskatinti kitokio, nei žaliavų, eksporto plėtrą, mano kai kurie verslininkai.

  http://www.rbcdaily.ru/2009/04/02/focus/408794

  • Arūnas

   Mano manymu, tai yra paprasčiausia demagogija, kai neturint jokių realių skaičių, operuojama savo paties susigalvotais skaičiais:
   «По приблизительным неофициальным оценкам, в госбюджет попадает не более четверти от потенциальных сборов по НДС», — сообщил РБК daily источник в Федеральной службе государственной статистики.

 • A.G.

  Visgi manau, kad E. Mldeikis šiuo klausimu „molodiec“ – juk jis ten arčiau visos šitos išsigimimo irštvos ir mato to gašlumo beribius planus.

  • Hmz

   „Molodiec“ todėl, kad nemoka skaityti ir isterikuoja?

   • A.G.

    Ne todėl – matyt rado tarpelį pasireikšti.
    Bet kalbu apie drasą sakydamas „molodiec“ – juk po tokių pasisakymų gali būti suvalgytas ne tik su kauliukais, bet ir paaukojant nuosavus pirštų galus.
    O jei jau taip rimtai sureagavote, tai atsiimu.
    Nes galva tuščia – šiaip parašiau, kaip ir visada.

 • Quantum

  Artūrai, ar Jūs tikrai čia matote „neprofesionalią žiniasklaidą“? Aš straipsnyje matau tik eilinį „Respublika group“ norą manipuliuoti savo skaitytojų nuomone šia tema. Ir šis manipuliavimas netelpa nei į profesionalios, nei į neprofesionalios, nei į dar kokios žiniasklaidos rėmus. Kitaip sakant, mano nuomone, čia visai nėra žiniasklaidos.
  Garbė Tomkui, nes Račas jo „biznį“ vadina žiniasklaida :)

  • Mielas Quantum, aš norėjau delikačiai, o jūs taip tiesiai į kaktą. Visai kaip aš kai buvau jaunas…:)

   • xerksas

    Na ir primink man, senam sklerotikui, kaip tu ten jaunystėje (turiu galvoje prieš pusantro – du dešimtmčius) vis „į kaktą, į kaktą“ :o)

 • Benedikta Vaivadaitė

  Mažumėlę užaštrino, kad skaitytoją patrauktų. Bet argi pirmas kartas? Na šitas toks išskirtinis :)

 • Auri

  Tiesiog smalsu – mielas Artūrai, o kodėl Jūs taip nekenčiate Tomkaus? Juk, nepaisant grubaus tono ir kartais kvailokų metodų, jis pasako daug teisingų dalykų. Bent jau man taip atrodo. Jei turėsite laiko ir, aišku, noro, būtų įdomu paskaityti, kas konkrečiai jo straipsniuose Jums nepatinka. Kaip jau sakiau nepateisinu jo pasirinktos rašymo manieros, bet mintys, idėjos – kas jose Jums nepatinka?

  • Karvė

   Auri, gal todėl, kad Tomkus savo pareiškimais yra ne kartą įrodęs savo silpnaprotystę? Tai be abejo liga, bet gal nederėtų ja sergant tokio gana atsakingo darbo dirbti?

 • zekas

  taip, Lietuvai šakės – ateis daba homoseksualistai ir padarys visus lietuvius per sub**** be vazelino, be prezervatyvų ir paliks mirtinai kraujuojančius. bus totali apokalipsė, perspjaunanti bet kokius „gėjų manifestus“.

  žmonijos istorikai vėliau užrašys „štai čia, Marijos žemėje, ir prasidėjo pasaulio pabaigos pradžia“.

  • Na, taip žiauriai visgi nebus, bet kad priėmus tuos keistus EP pasiūlymus dėl netiesioginės diskriminacijos pagal prielaidas, pačios diskriminacijos apibrėžimus bei būtiną materialinę kompensaciją tos „diskriminacijos nepakankamos meilės forma“ turėtume marias problemų – faktas.

   Visgi nepraraskime vilties – ET tikrai atsiras nors viena šalis, kuri užkirs kelią tai europarlamentarų kvailystei.

   Vienžo, neįsibauginkite taip – dar ne viskas prarasta.

 • zekas

  taip taip, drebėkit, heterokiaulės!

  • …drebėkit, heterokiaulės!

   Išsireiškimus, gerbiamas Zeke, patarčiau visgi rinktis apdairiau.

   Nes rizikuojate būti staigiai ir skaudžiai nuskriaustas – realybėje tiesiogiai ir betarpiškai, o virtualybėje – gerb. Artūras gali Jumi tiesiog užbaninti už homonegatyvizmo kurstymą…

   • zekas

    jūs man drystate grasinti, Zeppelinus? esat labai drąsus, gal bet pernelyg.

    o užbaninti mane čia yra Artūro Račo teisė, ne jūsų.

    • Grasinti? Aš?

     Jei pradeda vaidentis – žegnokitės, gerbiamas Zeke!

     Tik kolegiškai Jus įspėjau, kad tam tikros manieros neišvengiamai veda prie jų reiškėjo viktimizavimo.

     Dėl manęs tai prašom – galite svaidytis žodžiais kiek tinkamas, tik kad paskui nereiktu rengti presskonferencijų hematomoms paakiuose pademonstruoti..:)

     Apie tokius aštraus žodžio mėgėjus, kaip Tamsta, net anekdotų yra:

     Žmogelis pas psichiatrą:

     – Na pasakyk, pasakyk šlykštus kreivasnuki plikiau savo smirdančia burna – kodėl manęs niekas nemyli, kodėl esu visų skriaudžiamas?

     • zekas

      grasinimai, prievarta yra silpnumo ženklas, Zeppelinus. nepamirškit to.

     • Gerbiamasis, ar norėtumėte išgirsti – ko ženklas yra chamizmas virtualioje erdvėje, prisidengus anonimiškumu?

      Ir baikite apie tuos grasinimus – niekas Jums negrasino, o tik taktiškai priminė, kad neatsargus svaidymasis žodžiais realiame gyvenime gali turėti skaudžių pasekmių, todėl – atsižvelgiant į sveikatos įstaigų paslaugų brangimą – patartina to vengti.

     • zekas

      skaitant jūsų rašliavą, gerbiamas Zeppelinus, man belieka tik nusišypsoti. ironiškai.

     • Mykoliukas Beraštis

      Anekdotas labai geras, o štai Jūsų pozicija man keista. Esu labai aštrus žmogus, bet prievarta į niekur neveda, iškyrus prievartą. Yra žmonių sąrašas, kuriems norėčiau „smogti į dantis“, bet realybėj to niekada nepadaryčiau, nes jie irgi augina vaikus, Myli Moteris ir klysta nei daugiau nei mažiau nei aš.

     • Valentinas

      Gerbiamas zeppelinus,
      Gal zekui reikėjo pasakyti jam suprantama kalba?
      Atsakyti už turgų (otvečiat za bazar:)

     • Gerbiamas Valentinas klausia:

      Gal zekui reikėjo pasakyti jam suprantama kalba?

      Ta prasme – vartojant populiarius terminus, giminingus kolegos-komentatoriaus Zeko „heterokiaulių“ diskursui?

      Nemanau, kad tai geras sprendimas. Tai reikštu nusileisti į diskusijos lygį, kuriame gerbiamas Zekas ir jo bendraminčiai jaučiasi, lyg žuvys vandenyje.

      Tuo tarpu kilstelėjus pokalbio lygį vos per sprindį oponentas pradeda bajėgiškai mataruoti rankomis ir burna gaudyti orą.

    • Na ką Jūs, Zekai. Manipuliavimas baubais yra šaunus dalykas. Ypač tais, kurių elgsena visiškai nepriklauso nuo manipuliuojančiojo jais. :D

     • zekas

      matot, Mindaugai, tą frazę, iš taip vadinamo, „gėjų manifesto“ panaudojau grynai retoriškai. bet, kaip nekeista, nors nesikreipiau į absoliučiai nieką konkrečiai, turėjo atsirasti pilietis, kuris save sugebėjo identifikuoti kaip „hetero-kiaulė“.

      kas man yra absoliučiai neįtikėtina – kad yra žmonių naiviai tikinčių „gėjų samokslo“ teorijomis ir tikinčių, kad su jais tie gėjai „kovoja“. to išraiška ir yra bandymai įbauginti kažkokiais „staigiais ir betarpiškais atsakais realtybėje“, bei „minčių reiškėjo viktimizavimu dėl manierų“. tipiško homofobo tipiški veikimo įrankiai.

 • Slyvanosis

  Du rimti komentatoriai dėl pedikų susiriejo, vai vai vai. Svieto pabaiga…
  O Italijos centre žemė sudrebėjo, virš 200 žmonių žuvo (matyt ir homo ir hetero seksualų). Sako, vienas seismografas dar prieš mėnesį įspėjo jųjų valdžią apie gręsiančią nelaimę, bet juo nepatikėjo…

 • Mykoliukas Beraštis

  Kur kas kaišioja savo antrą galą, jo asmeninis reikalas. Aš irgi labai mėgstu analinį seksą (tai yra galios demonstravimas kito žmogaus niekinimo ir negerbimo prasme, absoliuti valdžia ir paklusnumas ir kiti proto iškrypimai). Ir tai mano reikalai. Bet niekaip negaliu suprasti, kam apie tai kalbėti ir dar direktyvas rašyti?!

  • apelsinas

   O ka bendro turi galios demonstravimas su analiniu seksu? :O Galia galima demosnstruoti kaip tik nori- kalbejimu, rasymu, vaginaliniu seksu, dovanu pirkimu ar bucionio. Ergo, ar is to seka, kad visa mineta veikla yra galios demonstravimas ir noras kita pazeminti? :D

  • zekas

   taip, tikrai, kieno koks reikalas, kur kas kaišioja ką? kodėl tad homoseksualius žmones išskiriate iš visos masės ir kalbate apie jų kaišiojimą? kodėl tyčiojatės iš jų?

   juk jums einant su mergina gatvėje susikabinus už rankų, nusivedus ją į firmos vakarėlį, susituokus su ja, yra visiems labai aišku, jog jūs jai kaišiojate. arba ji jums. tai kame problema?

   kuo jūs su savo demonstravimu, esate geresni už homoseksualius žmones?

  • Iš vieno medikų forumo:

   „..kaip traumatologas nematau nieko juokingo žydrųjų analiniame sekse.

   Vazelinas, žinoma, padeda palengvinti nukentėjusiojo kančias, bet mikrotraumos taip mylintis – neišvengiamos, ir dovanokite už daktarišką natūralizmą, jos susidaro vienoje labiausiai užterštų žmogaus kūno vietų – ir kuomet infekcija patenka į pažeistas žarnyno vietas, gali kilti sunkūs uždegiminiai procesai.

   Juk ten, atsiprašau už atvirumą, su jodu ar „zelionke“ neįlysi ir nepatepsi..“

   Tokie jau tie daktarai – nieko švento..:(

   • zekas

    kaip suprantu, gerb. Zeppelinus, yra susirūpinęs (rus. озабоченный) analiniu seksu. tačiau kodėl jis tai afišuoja?

 • apelsinas

  Sorry, „buciniu“.

 • bang

  Pademonstruoti galią bučiniu į užpakalį :DDD
  Mykoliukas negali suprasti, kam jis viešai rašo apie savo seksualinius pomėgius.

 • aze

  Man atrodo, žmonės, ne rečiau kaip kartą per dvi savaites paskaitantys „Vakaro žinias“, gali persikelti į beprotybės pasaulį, kuriame pikta, juoda ir niekas nieko nesupranta, bet vieni ant kitų rėkia.
  Atsargiai, Artūrai. Neskaityk šito. Kiekvieną kartą, kaip Vakaro žinių/Respublikos skaitytojas nusprendžia geriau nusipirkti šokoladuką, saulė nušvinta ryškiau. I mean it.

  • Valentinas

   Arūnai, nukreipiu šį palinkėjimą ir tau :)

   • Arūnas

    Ačiū už šypseną gale palinkėjimo. Ale ko linkite, gerbiamas valentinai, tai tikrai nesupratau, nors jūsų konentarą perskaičiau gal kokius 6-7 kartus.

 • aušra maldeikienė

  Na tai vėl kažkaip turiu vyrą ginti, ar ką…Jo nėra, tai pabandysiu atsakyti.
  Asmeniškai aš leisčiau gėjams vaikščioti, kur jie nori, ir šeimas galėtų kurti, nes nuoširdžiai tikiu, kad geriau vaikas augantis gėjų santuokoje, paremtoje savitarpio pagarba, nei šeimoje, kur smurtaujama. Didesnė bėda smurtas šeimose, vaikų žeminimas, etc.
  Vis dėlto mano vyras yra gerokai griežtesnis (ir mano kitaip)šiuo klausimu, ypač prisimindamas tą istoriją dėl komisaro iš Italijos Bartiljonės (ar kažkaip panašiai), kuris negavo posto nes pasisakė už tradicines santuokas.
  Dabar situacija tokia, kad esama gana rimtos proporcijos bėdos. Tiesą sakant, ginant mažumas, deja, kyla kita — vadinomosios tradicijos apsaugos problema. Klausimas senas, kaip žemė.
  Beje, Maldeikis vartoja būsimąjį laiką. Tad vargu, ar galima jį kaltinti, kad jis gąsdina.
  Jūs irgi, GA, gąsdinate, kad ateis klaikusis Maldeikis ir nukrimps gėjaus galvą