Sutaupyti galima…skelbiant amnestiją

Radau čia vieną pranešimą apie tai, kad kai kurios JAV valstijos, ieškodamos būdų, kaip sutaupyti biudžeto išlaidas, svarsto galimybę paskelbti amnestiją ir paleisti į laisvę tūkstančius kalinių, atliekančių bausmę už nesmurtinius nusikaltimus.

Lietuva, žinoma, ne JAV, kuri jau seniai užima pirmaujančias pozicijas pasaulyje pagal kalinių skaičių (antra Kinija, trečia – Rusija), tačiau idėja galbūt verta dėmesio.

Kažkaip nesigirdėjo, kad Lietuvoje ji būtų svarstoma, nors kalinčių už nesmurtinius nusikaltimus Lietuvoje yra ne tiek jau mažai. Amnestija, beje, sutaupytų ne tik šiai dienai – juk ne paslaptis, kad įkalinimas ne tik baudžia. 

Dalis sėdėjusių dažnai sugrįžta, nes keleri metai kalėjimo juos gerokai pakeičia, išmuša iš įprasto ritmo ir jau niekada nebebūna tiek pat naudingi visuomenei kaip iki įkalinimo.

Žinoma, tai jau gerokai platesnė problema, tačiau sunkmetis ir yra tas metas, kai galima imtis netradicinių sprendimų.

Paskutiniais duomenimis, kuriuos pavyko rasti, Lietuvoje yra apie 8000 nuteistųjų ir suimtųjų. Vienam kaliniui skiriama apie 60 litų per dieną.

Galime suskaičiuoti, kiek būtų galima sutaupyti paleidus bent keletą šimtų…

Rizikos, žinoma, yra, bet kas ten geria šampaną..:)

(19 balsų, vidurkis: 3,89 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Na, Artūrai, tikiuosi, kad šis tavo pasiūlymas neis Kubiliui į ausį. Tik to betrūko, kad krizės ir nedarbo augimo metu rinkoje pasirodytų dar tūkstantukas kitas viskuo nusivylusių piliečių.

  Manau, kad toks „taupymas“ po to brangiau mums visiems atsieitų.

 • Anonimas

  60 litų per dieną vienam kaliniui?:O Oho, prabangiai ten jie gyvena, gal delikatesus kokius valgo. Žiūrėk, kokiam pasiūlo: „Eik, tu laisvas“, o jis nė nenorėtų. Tiesa, įdomu, vis dėlto, ką laisvėn išėjęs veiktų, kad tik netyčia daugiau žalos nepridarytų…

  • anonimas

   ka tu cia pjauni kad kaliniai delikatesus valgo,pats ten buvau ir nemazai patikek ten maistas toks kad jauciu tu su nenoru valgytum o tu cia dar kazka pjauni kad 60lt ar tik neperdaug

 • 1000 paleistųjų – ~20 mln. per metus. NEAPSIMOKA :)) be to, nusikalstamumas ir taip, prognozuojama, augs. be jokių ten paleistų atsiras, kam vogt :)

 • Artūrai, vakar teko pakalbėti su viena ponia iš biudžetinės organizacijos, tai daugelyje įstaigų vyksta tikras pilietinis karas. Ten kur dar valdžią išlaiko socialistai, senoji nomenklatūra – vyksta baisūs dalykai, žmonės kiršinami, vyksta valymai, iš darbo vejami dešiniųjų pažiūrų žmonės. Jūs čia postringaujate apie eurovizijas, kalinius, o dabar, šią minutę vyksta pilietinis karas tarp stribyno ir patriotų. Lengva čia jums pezėti prie monitorių susirinkus dirbant užsienio kompanijų įmonėse, kai nebaisūs jokie skersvėjai, kur darbas suorganiizuotas sklanžiai ir ritmingai daugeliui metų į priekį.
  Sodros vadovo šiandieninis pareiškimas irgi ne šiaip sau padarytas, vyksta, vyko baisus kenkimas valstybei.
  Atkreipkite dėmesį.

  • Na, jei ką Fredi, karas nevyksta… Mes nepezame. O darbą organizuoja ne kažkas, o mes patys. Ir, patikėkit, ne viskas jau taip sklandu, ypač nuo šių metų pradžios. Tačiau užuot kariavę mes ieškome sprendimų.

   • Anonimas

    Gerai atsakyta :)

   • mergiote

    taikaip arturai ar cia juda kasnors su ta amnestija?

  • Anonimas

   Mielasis, nors esu dešinysis ir nedirbu valstybės valdyme – galiu pasakyti, kad valymai buvo tik tris kartus, visus kartus, kaip valdė ta pati jėga.
   Tad neužsiimkite demogogija.
   O prie kapitalizmo Lietuvoje, įstaigose žmogus žmogui priešas – jau ne nuo šiandien… čia ir išryškėjo, lietuvio bruožas pačioje aukštumoje… pripažinkime esame bjauri nacija, labai bjauri ir nepudrinkime smegenų vienas kitam.
   Man lengva pakeisti nuomonę (esu paskutinės perskaitytos knygos herojus), bet reikia turėti motyvus.
   Galiu dar daugiau užpilti benzino į ugnį – jei žemėje dar yra išlikęs padorus žmogus, tai sibiriakas, va tas paprastas rusų žmogus… niekada neišduos, gali eiti su juo, kaip sakoma, ir į žvalgybą… su lietuviu niekuomet (ką rodo pavyzdžiai ir iš JK, kur žmogus išgirdęs šnekant lietuviškai neša kudašių kuo toliau, kur kojos neša.
   Tai ne smerkimas – noriu diagnozuoti, kad pagaliau taisytumėmės. Ne tik aš, pats, bet visi.

 • Anonimas

  1. Kalėjiman patekti nėra lengva, išimtis galėtų būti tik koks nelaimingas nutikimas – suvažinėjau žmogų, psichologiniame akligatvyje išsivaduoti galėjau tik pasipriešindamas nevilčiai smurtu. Tie, kas įveikė nuteisimo nelygtiniam kalinimui barjerus, kaip taisyklė bus nusipelnę savo asocialia pažanga.

  2. Manau, kad rastume kelis pagrindinius nusikaltimų nespontaniško darymo šaltinius: paleistieji iš įkalinimo įstaigų, bei tie, kuriems ten vieta, bet jų dar nepričiupo.

  3. Naštos problema gali būti sprendžiama ne mažinant pelnytą (!) bausmę kai ji realizuojama visuomenei nenaudingais būdais, bet geriau realizuojant kompensavimą visuomenei. O toks pavidalas yra darbas tų labui, kam padarei pripažintą žalą. Taigi, ne banditų amnestijos, o darbas ir integravimas į visuomenę per darbą ir kitas veikas yra teisingas kelias. Galima ne tik išlaidauti balanse turint darbingą, sveiką žmogų – dalis uždarbio turėtų tekti ir jam, taip suinteresuojant šito imtis. Ar tikrai darbo suteikimo ištekliai išnaudoti pilnai? Kaip gerai jie išnaudoti tikrovėje?

  4. Kalbos nėra, kad įkalinimo įstaigų poveikis ten pakliuvusiam turi būti smarkiai tobulinamas. Galbūt tai pavyktų daryti skaidant jų vientisumą, sukuriant labiau atribotas nuo kitų „salas“, kurių nepersmelktų nereikalingi šešėliniai autoritetai. Iš esmės, galima būtų įgyvendinti tokią zonavimo diferenciaciją, kurioje patekti geresnių ir liberalesnių sąlygų zonon būtų siekiamybė, bet jai pasiekti reikėtų aiškiai laikytis pažangos elgesyje reikalavimų.

 • atsiprašau, ne Sodros, socialinių reikalų ir darbo ministerijos …

 • Hmm, apart amnestijos, vis didėjančios bedarbystės akivaizdoje Baraco Obamos administracija ketina labai nemažai padidinti valdiškų darbo vietų skaičių – švietimo ir socialinės saugos srityse. Logiška, beje…

  Pas mus, berods, ketinimai lyg ir kardinaliai priešingi..?

  Dėl amnestijos naudos Lietuvai – tai, jei atvirai, pateikčiau priešingą pasiūlymą: krizės metu izoliuoti nuo visuomenės dar antratiek, nes jų maitinimas ir saugojimas kaštuoja tikrai pigiau, nei jų įvykdomi smulkus, bet reguliarūs nusikaltimai ir jais padaroma žala.

  Išleidus gi tuos dirbti atpratusius, o ir nelabai mėgstančius veikėjus didelės bedarbystės situacijoje reikštu tiesiog stumti juos į nusikaltimų kelią, nes nerandant darbo ir padoriems žmonėms, jų įsidarbinimo galimybės yra minimalios.

  O valgyti bei išgerti taigi norės – ir tikrai susiveiks tam pinigų: mūsų visų kišenėse.

  Valdžia sutaupys biudžetinį litą, o tauta praras nuosavus šimtus….

 • Anonimas

  to Auksinis kardas

  O štai uždarbiauti iš kalinių nereikėtų pradėti. JAV yra ta praktika, ypač privačiuose kalėjimuose. Rezultatai akivaizdūs: kalinių daugiausiai pasaulyje, korporacijos perkelia gamybą į kalėjimus, teismai skiria vis daugiau bausmių kalėti (už tokius pat prasižengimus, kur seniau neskirdavo laisvės atėmimo bausmės), iš kalėjimų nebeišeina anksčiau laiko (dėl gero elgesio), labai dažnai bausmės pratęsiamos atseit dėl blogo elgesio.

  JAV tai vadina paprastai – vergovės sugrįžimu. Ten kur pelnas, ten dažniausiai žmogiškumas pasistumia į šoną. O kai dar tam yra visos sąlygos, tai žmogiškumas ir visai gali išnykti.

  Tegul jie ten sėdi ką reikia už tuos 60 litų. Žvelgiant į ateitį reikėtų taupyti kuriant ir skatinant kalinių reabilitacijos programas, o ne atvirkščiai.

 • Anonimas

  Pritariu minčiai, kad smulkūs žulikėliai paleisti į laisvę, šiandieninėj situacijoj paprastam žmogui kainuotų daugiau.

  O štai privertimas kalinius atidirbti tuos 60litukų būtų visai toleruotinas. Ir tam nebūtinai reik korporacijų. Bent jau tie kur už nesmurtinius sėdi, drąsiai galėtų užsnigtą Kauną atkast. Nes patys iki šiol neatsikasam :)

  • @Artojas

   O štai privertimas kalinius atidirbti tuos 60litukų būtų visai toleruotinas

   Labai teisinga ir daugelio vis pamirštama mintis.

   O juk turime ir to reikalo tradicijas – kadaise gi buvo Kauno sunkiųjų darbų kalėjimas, kuriame kaliniai daug ir tikrai sunkiai triūsė, skirtingai nuo dabartinių, kurie atsišeria didžiausius snukius ar užsipumpuoja galingus raumenis iš dyko buvimo įkalinimo vietose.

 • Anonimas

  Šita idėja bus įgyvendinta, pagrindinis motyvas yra amnestija Lietuvos tūkstanmečio proga, bet taupymas irgi įvardinamas kaip vienas iš motyvų. Tas buvo plačiai aptarinėjama ir yra straipsnis su pavadinimu „Krizė – vartai į laisvę“, galit pagooglint kam įdomu.

  • Anonimas

   „Įstatymo projektu siūloma nuo bausmės atleisti asmenis, kurie yra padarę baudžiamuosius nusižengimus, jei bausmės dar nepradėtos vykdyti. Taip pat nuo bausmės būtų atleista dalis asmenų, kurie yra padarę nesunkius arba apysunkius tyčinius ar dėl neatsargumo padarytus nusikaltimus, jei dėl šių nusikalstamų veikų nepriimtas kaltinamasis nuosprendis“

   Šaltinis BNS :)

   • Taip, šitai žinau, bet tai proginis dalykas – tūkstantmetis…. O aš kalbu apie koncepciją:)

    • Anonimas

     Amnestijas visuomet daro valstybės švenčių proga ir jau nuo senų laikų, atseit valdžia nubaudė, valdžia ir atleidžia, taip demostruoja savo jėgą. Keistai atrodytų amnestija del taupymo atseit iš silpnumo. Aš norėčiau, kad teisingumas nebūtų siejamas su progomis, arba krizėmis ir esu prieš masines amnestijas nors esu už paleidimą anksčiau laiko, jeigu žmodus įrodo, kad to nusipelno.

 • Anonimas

  Manau kategoriškai prieš.
  Pats mums pavojingiausias yra smulkus vagišius – būtų mano valia naikinčiau vietoje, be teismo… kuo smulkesnis, tuo žiauriau.
  O šalį, kol neleidžiama jų utilizuoti (atvirkščiai, kol įvedus demokratinį režimą – vagystėms duotas prioritetas), bet vienas kitas procentas jų trumpam patupdomas yra pačiulpti dorų žmonių duonos – išnuomočiau juso į kasyklas, geriau tas, kurios edažnos griūtys yra.
  Moralas – nėra man žmogus vagis. Nėra ir nebus.
  Net ne gyvūnas – o pasiutęs gyvūnas… su visomis iš to pasekmėmis.
  Ir antra, nuo pat 1988 m. ginčinausi, kad Lietuvos kelias ne JAV, bet skandinaviškas.
  Bet ne, JAV lietuviui buvo viskas (tik vienu klausimu čia lietuviukui nesueina – dėl vienos tautybės žmonių… ir žiauriai nesueina…).
  Atleiskite man prasikaltusiam… nuodėmingam, labai nuodėmingam… nors aš vagims ir neatleidžiu, kaip ir KET pažeidėjams…

 • Ne į temą, bet kadangi iš ankstesnių įrašų susidariau įspūdį, jog tinklaraščio autoriui svarbi žurnalistinė etika, tai tiesiog negaliu nepasidalinti, nes įdomi nuomonė…

  Negalėjau patikėti savo akimis, kai lrytas.lt išvydau antraštę „Medikų užduotis – išnešti storulę“.

  http://www.lrytas.lt/-12318663561230316147-p1-įvairenybės-medikų-užduotis-išnešti-storulę.htm

  Man asmeniškai tai nesuvokiama, kai respublikinio dienraščio portale tiesiogiai įžeidinėjami žmonės. Mano galva, tai prasilenkia ne tik su žurnalistine etika (jei klystu, pataisykit), bet ir morale apskritai…

  • Mielas Karoli, visiškai su jumis sutinku, kad su etika šioje vietoje prasilenkta. Bet čia ne tik LR bėda. Problema ta, kad tokiu atveju turėtų įsijungti savireguliacijos institucijos (Žurnalsitų ir leidėjų etikos komisija, Žurnalistikos inspektorius), o jie kažkaip nelabai tą daro…

 • „Vienam kaliniui skiriama apie 60 litų per dieną.“

  Čia, prisimenant tatistikos tema, verta pamastyti kur gi realiai tie 60 lt iseina. Jei ten kalbeta, kada pgal statistika mokinio pietus 5,5 lt. Tai gal kaliniui uztenka 6,5? Pusryciams ir vakarienei dar 8 lt. Gauname, kad maistas sudarytu apie 15 lt. Keista, tai kur gi tada tie likusieji 45 lt? Na suprantu – komunaliniai mokejimai, algos prievaizdams, bet gi jos neturetu sudaryti tokios sumos. Tad gal geriau ir kaliniams pranesti apie sunkmeti sumazinant ju krepseli?
  Nes gal net galingoji statistika dar nebande skaiciuoti koks skirtumas tarp nuostoliu juos islaikant ir tu nuostoliu, kuriuos jie padaro gryze anksciau laiko.
  Zinoma, cia jau dviguba buhalterija padvelktu. Nes jei kalinimo salygomis butu viskas skaiciuojama kaip valstybes islaidos, o nusikaltimo pries fizini asmeni nuostoliai nebutu skaiciuojami, tai tada gali atrodyti labai didele ekonomija kalejimus visai likviduoti. :)))

 • Anonimas

  nesuprantu..daugelis itin potencialiu kalejimo klientu vaiksto gatvemis ir netgi naudojasi valdzios privilegijomis..ju daroma zala kelis kartus virsyja tu vargsu uz grotu daroma zala. Mano akimis laisvai galima butu paleisti didele dali tu valdiskos duoneles valgytoju, tik kad kaip visada iseis ne tie kurie to verti

 • Tiesa, rasydamas savo Sausio 14, 2009 1:50 mintis pamirsau, kad kaliniu gerbuvi globoja ES ir butent jos pastangomis musuose buvo taip iskelti islaikymo ikainiai.

 • Anonimas

  Geriausia frazė iš viso straipsnio: „…tiek pat naudingi visuomenei kaip iki įkalinimo…“ Siūlau Račui persikelt šitą įrašą į „Aš taip nesugalvočiau“.

 • Anonimas

  Gerbiamas AG,
  Jūsų požiūris nusikaltimų ir bausmių klausimais yra visiškai neskandinaviškas. Sakyčiau gal netgi labiausiai artimas šariato normoms.
  Dėl idėjos priversti kalinius atidirbti. Iš pirmo žvilgnsio patrauklu, bet visi žinome, kad priverstinis darbas yra visiškai neproduktyvus ir neefektyvus. Kiekvienas tarnavęs tarybinėje armijoje tą yra patyręs savo kailiu. Todėl savaime aišku, kad reikėtų priversti dirbti. Tam kad priversti reikėtų prievaizdų su bizūnais, automatais ir t.t. Reikėtų vežti į darbo vietą (pvz atkasinėti Kauno), imtis atitinkamų apsaugos priemonių, priimti į darbą daugiau apsaugininkų, duoti jiems šautuvą, batus, uniformą. Neišvengiamai būtų susidurta su žmogaus teisėmis. Kas jei tokie kaliniai pradėtų streikuoti reikalaudami geresnių atlyginimų, darbo sąlygų ir saldesnio kompoto per pietus? Kas būtų jei koks nors kalinys atsisakytų dirbti motyvuodamas tuo, kad jis kovoja prieš šiuolaikinę vergovę? Apsaugininkams daug mokėti valstybė irgi negalėtų, todėl jie irgi pradėtų streikuoti sukeldami dar daugiau problemų. Žodžiu nieko gero tai greičiausiai neduotų.
  Tačiau panašus klausimas, kuris kartais iškyla yra viešieji darbai bedarbiams. Jei jie gauna pašalpą tačiau nesukuria jokio produkto valstybei tai yra grynas nuostolis. Tokiu atveju būtų logiška, kad tam, kad gautum pašalpą galėtum ir nudirbti ką nors valstybei, pvz atkasti Kauną. Bet bedarbiai per buvusį gerovės laikotarpį tapo labai išrankūs ir tingūs. Kažink kaip būtų dabar?

  • Anonimas

   Manau skandinaviškas… su kelių šimtmečių pavėlavimu (bet gi aš, kaip ir Jūs gerai žinau, kad tas ko Lietuvai reikia – nebus, tad savaime aišku,kad vagimis apaugsime taip, kaip šeštajame dešimtmetyje JAV, kai žmonės savo būstus buvo užsibarikadavę… nors dar 1994 m. mes važiuodami per vieną tų žmonių kvartalą žinojome, kad mūsų mašina nestotų net jei visas padangas kas pradurtų…).
   O dėl darbo tai sakiau kitaip – išnuomoti kasykloms, užsienin.
   Kai dabar išnuomojame karams užsieniuose savanorius karius…

   • Anonimas

    Tarp kitko jei paskaitytumėte tokią knygą „Keistonomika“ tai sužinotumėte, kad Amerikoje ši problema išsisprendė pati savaime kai 70 kažkelintais metais buvo priimtas įstatymas leidžiantis daryti abortus. Niekas net nesitikėjo, kad jis turės tokį šalutinį efektą. Gavosi taip, kad visos merginos, dažniausiai juodaodės, kurios dėl savo socialinės padėties gimdė ir auklėjo būsimus banditus, pradėjo darytis abortus ir atėjus metui, kai tos kartos jaunimas turėjo eiti banditauti į gatves, jo nebuvo. Aišku abortų priešininkai su tuo nesutinka.

    • Anonimas

     Bet nepamirškime, kai problemą prieš kelis metus išsprendė Niujorkos meras Džiuljani.
     Pradedamas nuo mažųjų parazitų (kurie siūlydavo savo paslaugas sankryžose automobilistams, kaip pas mus po 1990 m., o naktimis plėšikaudavo, gal ir žudydavo…)- juos kaip klasę sunaikinęs.
     Štai kodėl sakau, kad problemos sprendimo būdas – visisškai sunaikinant smulkius vagis (kai jau daaugo iki stambaus – šaukštai po pietų… visuotinai tai pripažinta…).

     • Anonimas

      Drįstu priminti, kad skandinavai šitaip mastė prieš kokį 1000 metų, turiu galvoje „visus juos reikia išnaikinti“. Tiesa, tada jie patys buvo plėšikai :)

    • Paskaitysiu, turiu ja. Zmona jau siek tiek skaite.

 • Anonimas

  Nepritarčiau tokiai nuomonei. Lietuvoje ir taip labai pro pirštus žiūrima į bausmes, daugybė nusikaltėlių, kurie turėtų sėdėti kalėjimuose paleidžiami lygtinai ar su laisvės apribojimu, tai logiška išvada, kad į kalėjimą patenka tik patys beviltiškiausiai ir nepataisomi. Nė neabejoju, kad paleisti į laisvę jie padarytų daug daugiau nuostuolių nei laikomi kalėjime.

  Geriau siūlyčiau iš kalėjimų padaryti pataisos darbų įstaigas. Žmonės nusikalto visuomenei, tegul atlygina savo skriaudas dirbdamas visuomenei. Yra daugybė darbų, kuriems nereikia daug mokslų, gali dirbti… Jei protingai bus valdomas procesas, ne tik kad savo išlaikimą padengtų, bet gal ir uždirbtų valstybei ar bent jau kalėjimo sąlygų pagerinimui…

 • absurdas kazkoks lyg dar tu vagiu maza, tai geriau mastykim is kitos puses, geriau iteisinkim mirties bausme, o tai dabar iki gyvos galvos po 60lt i diena leisti nei sis nei tas :)

 • Dvi dienos visuomenei naudingo darbo (kad ir atkasant Kauną, vasarą šienaujant pakeles, rudenį tvarkant lapų „derlių“ ir pan.) už nesunkius nusikaltimus nuteistam piliečiui sutrumpintų bausmę viena diena (atlygis ne pinigine forma). Daug „zuikių“ būtų nušauta. Mielas Artūrai, ar apsiimtumėt „pramušti“ tokį projektą tapęs seimūnu? Aš jums padėčiau.

  • Anonimas

   „Mielas Artūrai, ar apsiimtumėt “pramušti” tokį projektą tapęs seimūnu? Aš jums padėčiau.“

   Ar tik čia ne naujos politinės jėgos gimimo užuomazgos? Įsidėmėkime šį momentą. Istorija kuriama čia ir dabar:)

   • Valentinai,
    Be reikalo ironizuoji.
    O tu ar padėtum Artūrui ?

    • Anonimas

     Jeigi Artūras atsisakytų įpročio skaičiuoti svetimų privačių kompanijų svetimus pelnus ir aiškinti, kad „nebuvo prielaidų augti kainoms, nes savikaina nedidėjo ir atlyginimai neaugo“ tai padėčiau. Kitas klausimas ar jam reikėtų mano pagalbos, nes neteigiu, kad esu šventas avinėlis. esu padaręs darbų, kuriais didžiuojuosi, bet taip pat ir darbų, kuriais visai nesidižiuoju.

     • Nei vienas nesam šventas. Pamenu, kadaise uodą sutraiškiau – iki šiol sapnuoju jo akis,tą žvilgsnį paskutinę gyvenimo sekundę … lyg klaustų,-„už ką,juk aids neplatinu“…
      „…Kitas klausimas ar jam reikėtų mano pagalbos…“ – palauksim, ką pasakys Artūras. ;)

 • Pati amnestijos idėja iš taupumo, žinoma, absurdiška.
  Rizikuotumėt pats gauti šampano buteliu per galvą amnestuotiesiems švenčiant ta proga. :)))

 • Anonimas

  Valentinui,

  juk ne mano kaltė, kad neatliktus darbus prieš 1000 metų, broką Lietuvoje (kas ten buvo atlikta) – reikia šiandien atlikti.
  O gal Jums patinka va taip, kai vagys kiekviename žingsnyje – ir kai kasdien jų geometrine progresija auga… apie save retai kada galvoju, bet ju vaikai… ir visumoje ar mes esame tuomet žmonės, jei tuos, kurie peržengė ribą (iki kurios žmogus yra žmogus) – kvėpuoja tuo pačiu oru.
  Štai ėjikai eina link valdžios – švino jiems tikrai nepagailėčiau, … nes tai bailiai, kodėl jie neina prieš vagis… prieš vagis niekas niekada nėjo.
  Kodėl.
  Va politinius naikino ir ne kartą.
  O va vagys klėsti.
  Juk ant „Lietuvos“ stogo bare ta brigada ir prie rusų siautėjo… na sakykime Rusija tuomet (brigados siautėjimo apogėjuje) jau badavo, jiems ne tai rūpėjo (jei ten GRU – tai jau jie nieko nesugebėjo suvaldyti) – jei dar Sibirą išsaugoti svajojo…

 • A.G.,
  Sustok, kol ne vėlu …

  • Anonimas

   Aš sustosiu.
   Bet bent žinokite, kad kriminalą Jūs plėtojate – geometrine progresija… tik nenešate jokios atsakomybės.
   Tas ir taip aišku – bet vistiek buvo smagu vagių proteguotojus paerzinti.
   Atleiskite prie tos temos daugiau niekuomet negrįšiu – dar daug vandens nutekės, kad žmonės suprastų, jog demokratija sugalvota dorąją visuomenės dalį nuskurdinti ar sunaikinti, pagal jos dalį paverčiant kriminaline (o tai nebe žmonės…).
   Tai pasakyti – yra baisiau šiandien nei prie stalinų, kad jų socializmas didis nusikaltimas prieš žmoniją… jie taip pat fanatiškai tikėjo, kaip dabartiniai proteguojantys tiki demokratija (jie nuoširdžiai, žinau, nemano, kad demokratija galutiniam rezultate proteguoja tik viena – vagystes, terorą, pagaliau nekaltų žmonių žudynes).

 • Anonimas

  Gerbiamas A.G.,
  Jūs ką tik apkaltinote čia su jumis diskutuojančius žmones vagių protegavimu. Ar teisingai supratau?
  Tūlas švedas pasakytų, kad smurtas gimdo smurtą, bet aš jums to nesakau, nes greičiausiai sulauksiu dar kietesnio epiteto.
  O beje, savo vaikus diržu auklėjote?

  • „…O beje, savo vaikus diržu auklėjote?…“ – keistas ir visiškai neteisingas klausimas. O turėtų skambėti maždaug taip: „O beje, ar jus diržu auklėja?“. Na, tiek jau to …

 • A.G.,
  Štai ir nesustojai. Praleidai puikią progą patylėti (pasak prancūzo). Dėkok ir lenkis demokratijai, tik jos dėka tu dar be antrankių.

 • Anonimas

  Kadangi palietėte vaikus – atsakysiu abiems.
  Mano a.a. tėvukas buvo pedagogas, smenatskas taip sakant, geras pedagogas. Išauklėti, buvę tokie biskį bernai, – ateidavo suaugę padėkoti, kad žmonėmis padarė (įsukdavo ir grūšę).
  Yra epizodų, dėl kurių didžiuojuosi tėveliu.
  Aš esu gavęs keletą kartų ir gana stipriai, bet už reikalą.
  Mano vaikai, mano kaltė, – išauklėti ne šiai visuomenei, dori katalikai (dėl to labai pergyvenu…).
  Taip, yra gavę. O vieną kartą, dėl ko iki šiol džiaugiuosi – buvo galima apsieiti be jo ir buvo apsieita.
  Diržas dar niekam nepamaišė, – teisingas diržas.
  Tai tiek.
  Ir dar… kai jau seniai (moksleiviai dar buvo atsakingi palyginus , ne kaip dabar – laisvi ereliai…), užėjau į mokyklą, kur tik baigusi mokslus, pradėjo mokytojauti žmona. Pamačiau, kad vaikai, visi lekia ir rėkia… paprašiau palikti mokyklą (maniau, kad žmogaus sveikata svarbiau – o jei kam svarbu vaikai, tegul patys juos mokina) – paklausė.

  • Dar vienas klausimas – tik be išsisukinėjimų – kuriems seimūnams balsą atidavei?

 • Anonimas

  Vaikų auklėjimas nėra tik asmeninis reikalas, už aulėjimą diržu turėtų pauklėti tėvą vaikų teisių apsaugos tarnybos. Turu sūnų, niekad nemušiau ir nesiruošiu mušti. Aš manau, kad auklėjimas smurtu rodo tėvo bejėgiškumą, sumušti vaiką gali kiekvienas, bet ne keivienas gali tinkamai išauklėti vaiką. Gali būti, kad vaikas jausdamas pasišlykštėjimą savo tėvui bus doras žmogus nes nenorės būti panašus į jį, bet esu isitikinęs, kad efektyviau auklėti geru pavyzdžiu.

  • Anonimas

   Na ir aš galėčiau gražiai pakalbėti.
   Viena tiesa yra – išlepintas namų gyvūnėlis pvz., kuo įsitikinau, yra labai įdomus… kaip žinia, užguitas kaimo katinėlis, visiškai kitoks.
   O dėl vaikų tėvams tokie vaikai, taip – angelai (juk iš tiesų mama myli tik savą, kiek beįrodinėtų kas kitaip).
   Bet kitiems (išimčių tikrai yra) – tai žmogus einantis per gyvenimą petukais… jam viskas leidžiama, viskas galima.
   Na, gal Jūs Makarenka – tuomet keliu rankas į viršų… tai ferari, nuoširdžiai tuo tikiu… šitie vaikai niekuomet nei petukais… ben ne vis juk makarenkos… o kai ir diržo nėra – matome kas yra kas (čia jau pas Jus argumentai ir baigtūsi…).
   O ir rašęs esu – vaikas žmogumi susiformuoja iki 2 metų.
   Na pastebėjau, Jūs toks teisingutis visur… taigi, su tesingučiai čia nelabai ir padiskutuosi…

   • Anonimas

    Negaliu kolkas girtis kaip geras auklėtojas, bet net jeigu ir nepavyks, tai vistiek nesigailėsiu. Žinau, kad mušant būtų tik blogiau. Yra pilna tų tyrimų ir jokios patarlės apie vieną muštą ir dešimt nemuštų ar kaškoks pavyzdys apie Lenino vaikystę manęs neįtikins, kad mokslas apie vaikų auklėjimą klysta.

 • Anonimas

  Jau tardymai…
  Gerai.
  Aš rašiau, kad kaimas gerokai anksčiau žinojo, kad valstiečiai triuškinančiai praloš.
  Be to, jie eina visiškai priešinga nei aš kryptimi. Visiškai.
  Tačiau balsavau už juos, atitinkamai reitingavęs.
  Dar kartą kartoju – jie eina visiškai priešinga kryptimi nei ta, kuriai aš paskyręs savo gyvenimą. Visiškai.
  Žinoma, man būtų labiau artimesnė, pajuokausiu, – valgytojų partija (rinkoje diktuoja ne gamintojas, bet vartotojas), tačiau tokios nėra.

 • A.G.,
  „Jie eina priešinga kryptimi nei aš, bet balsavau už juos“, – nesuprantami, gal net neprotingi dalykai dedasi jūsų kaime. Aš surizikavau už Valinską – ir kol kas nenusivyliau (donalda, baukutė nesiskaito – visur ir visada atsiranda nevykėlių), kaip pasirodė, „šoumenas-ufonautas-tautos kvailintojas“ Valinskas LNK paliko, tačiau ar matot kas darosi per LNK – kvailintojas pasirodo visai ne Valinskas buvo, pasirodo, pagrindinė durnių kompanija pasiliko ir toliau daro savo juodą darbą, tik intelekto, Valinskui išėjus, nebeliko.
  Galima tik įsivaizduoti, kaip Lietuvos reikalai pakryptų į gerą, prie Valinsko prisijungus tokiems kaip Račas ar (ir) Donskis ir tauta jiems duotų daugumą seime.
  Kito kelio nematau – tik vyti lauk senuosius politklanus, o tai įmanoma tik esant naujiesiems daugumoje be jokių koalicijų.
  Jei lietuviai nesusipras – ir toliau murdysis mėšle(bus murdomi „tradicinės“ politmafijos socdemų ir TS pavidalu) kaip iki šiol.

 • Anonimas

  60 LT.?
  siaubas
  Aš,tarnaudamas Tėvynei- Lietuvai,tiek per dieną negaudavau.
  Kuklūs pusryčiai- apie 5 Lt.
  Nekuklūs pietūs- apie 15 Lt ir mažiau,
  Kukli vakarienė- apie 5- 8 Lt.
  „pašalpa“(mėn. eilinio kario „alga“)- 84 Lt.
  Ir mes,bent už tai tikrai „atžygiuodavome“.
  Pilnos pakėlės, upės, paežerės, ežerai ir pan. šiukšlių…Kiemai užversti sniegu..Prašom- PADIRBĖKIT.
  Sėdi.“Kačialinasi“.
  Kos dar gali būti jiems mokestis? O jei kalbant apie tai,kad bendrovės perkels gamybą į kalėjimus- apsurdas. Riboti įstatymais.
  Leisti gaminti tik reikmes mokykloms, darželiams(žaislus- medinius)kaip suolus,kėdes ir pan.
  Taip savivaldybės sutaupytų lėšų jų renovavimui ir pedagogų algoms.
  Išleiskit vagį,kuris vogė jau kelis ir daugelius kartų- jis ir toliau voks.Pavogęs – pragers ar pan.,o tas,iš kurio pavogė,pagavus nusikaltūsi, vėl „valgys“ už jo pinigus.Tai jau dviguba vagystė iš to žmogaus.

  • Anonimas

   Koks rėkimas, koks chaosas… Neduok Dieve ir pas mus šito sulaukt.

 • Anonimas

  Turėjau omenyje paskutiniąją nuorodą;)

 • Anonimas

  Geriau jau nereikia taip taupyti. Labai gerai atsimenu, kad po praeitos amnestijos nebuvo įmanoma į gatvę išeit. Vieną vakarą trys amnestuoti personažai bandė kabintis dėl degtukų ir litų. Manau, taupyti žmonių sveikatos ir gyvybės sąskaita nedera.

 • Anonimas

  tema gera ir iš tikrųjų yra apie ką pamąstyti.Nors vienareikšmiškai čia vertint matyt neišeis.Pirma mintis,ateinanti galvon yra ta,kad labai abejočiau,ar visi taip priešlaikiniai paleisti gautų normaliai apmokamą darbą,kad nustotų būti išlaikytiniais.Nemanau,kad jų būtų daugiau,nei kokie 25-30 nuošimčių.Tada ekonominis efektas sumenktų ženkliai ir abejoju,ar jis atsvertų moralinius praradimus,turiu omeny aksiomą,kad už padarytą nusižengimą yra neišvengiama bausmė.Jeigu paleistas anksčiau laiko,eis toliau,sakykim,vogti,tai tokios amnestijos nauda būtų labai abejotina.Iš kitos pusės žiūrint,jeigu krizės laikotarpis užtruktų,be abejo,gali tekti griebtis ir tokių netradicinių taupymo būdų.

 • Pingback: Nusikalstamumas | karolis.net()

 • Pingback: Gustavas » Kas yra lietuviams?()

 • as

  esu pabeges nuo teismo 4 metai kaip gyvenu uzsieni sukuriau seima dabar manau man puiki proga grysti i tevyne itvirtinti santuoka lietuvoje ir gyventi savo tevyneje as esu tai kad butu panaikintos bylos kurios dar nepasieke teismo juk zmones keicesi bent jau as tikrai supratau ka reiskia kai negali grysti i tevyne ir manau daug kas tam pritars as tikrai pasimokiau ir tikiuosiu valdzia neatmes sito sitos amnestijos jauniem zmonem suteiktu dar viena sansa pradet viska nuo pradziu

 • Tau**

  Uz nusikaltimus reikia atsakyti. O nusikaltimai istatymu yra suklasifikuoti pagal savo kilme. Yra tokie, kuriems niekada netaikomos amnestijos, o yra ir tokie, kuriems jos gali buti ir neretai taikomos.

 • Katarzyna

  Asku kad amnestija turi buti!Kiek janimo siedi del kvailumo. Vagiste ir kitus nesunkus nusikaltimus reikia atleisti,bet zmogzudiste su premeditacija ir recedivizma? :((( Tie paskutineji turi geriu likti uz grotu:)))

 • mergiote

  tai cia jis bus ta amnestija ar ne?

 • mergiote

  visi daug sneka bet niekas nieko nedaro as sutinku su katarzynos nuomone jauni durni prisidaro klaidu,ir veliau gailisi o atgal ner kur begti tada papuola uz grotu ir tada dar zmones labiau jaunus sugadina sneku apie vagystes ir t.t juk cia zmogaus nenuzude

 • Jus cia visi tokie isminciai kalinys kainuoja 60litu,ar jus zinot kad kaliniui priklauso 5litai per diena maistui ir tai gaunam kazkur uz 3litus, o visi tie kiti 55litai keliauja priziuretoju gydytoju ir visu ten tu U R O D U algoms, taip kad uostykit kabancius tuo paciu ir drebancius…. O rabotegos tenais gauna 150litu, daro baldus ant baldu klijuojami lipdukai Made in China, issivalykit patys tarp saves ta purva poto apie kalinius kalbekit, o ta amnestija i gera anga susikiskit.