„Eurovizija“ – LRT priėmė teisingą sprendimą

Šiandien LRT pranešė, kad Lietuva dalyvaus Maskvoje vyksiančiame Euroviozijos dainų konkurse.

Formuluotė, tiesa buvo šiek tiek paslaptinga:

Išnykus aplinkybėms, trukdžiusioms apsispręsti dėl dalyvavimo Eurovizijos dainų konkurse, Lietuvos televizija praneša, kad nutarta dalyvauti šiame renginyje.

Kokios buvo tos aplinkybės, nepasakoma, tačiau tikriausiai galima bandyti spėti, jog svarbiausia jų buvo pinigai.

Bet esmės tai nekeičia – sprendimas, mano nuomone,  yra teisingas.

Pirmiausia, komercine prasme, nes Eurovizijos transliacijos Lietuvoje visada būna tarp žiūrimiausių laidų, antra, tai turėtų pridėti populiarumo ir LTV transliuojamai „Dainų dainai“, kuri, atrodo, iš pradžių buvo sutikta  šiek tiek skeptiškai.

Svarbu ir tai, kad LRT vadovybė nepasidavė idėjai boikotuoti Euroviziją vien todėl, kad ji vyksta Maskvoje, nors neabejoju, kad Lietuvoje būtų labai daug „patriotų“, kurie, priėmus tokį sprendimą, būtų sukęsi rateliu aplink LRT pastatą ir nešę ąžuolo vainikus ir rūtų vainikėlius televizijos vadovams.

Gerai, kad buvo suvokta, jog visuomeninė televizija nėra politinės institucija.

P.S. Blogiau, kad kol kas nesimato, ką į tą Euroviziją siųsti….:)

(6 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Radžis tiktų. Dainą parinkt su nacionaliniu koloritu, a-le „Oči čiornyje“… Rusams patiks (12 balų garantuota)…

 • Kad kam nors nebūtų alergijos žaliems ažuolų vainikams ir rūtų darželiams, gal viską sutrypkime, iškapokime ir bus ramu, neduok dieve kokia nors grupelė žmonių patryps ratelį kokio nors pastato kieme … o kandidatų padainuoti konkurse niekada netrūks, nes esame daininga, išradinga ir labai drąsi tauta. Galėtų kad ir tas pats vakar paminėtas Samas. Kodėl ne?

 • O Samas dar dainuoja?…:) Pastaruoju metu girdėjau tik kalbant arba rėkiant…

 • Eurovizija yra šou-dainų konkursas. Vokalas – nėra svarbiausia. Slyvanosis teisus, manau nėra ką čia daugiau komentuoti.

 • Anonimas

  Kaip tai nėr ką?
  Inga+Donalda+Asta=?

 • Anonimas

  o kaip tada su olimpiadomis? juk jos irgi oficialiai yra depolitizuotos – juk varzosi zmones, kuno ir sielos sajunga ir t.t. ir pan. taciau 1980 del 1979 sovietu invazijos i Afganistana vakarai boikotavo maskvos olimpiada, o 1984 sovietai atsake tuo paciu, tiesa, surengdami saviesiems ‘gerosios valios’ pakaitala.
  eurovizija dar nesa pasiekusi tokios realios politizacijos, kaip olimpiados, taciau pastaruju metu balsavimu rezultatai rodo, kad kuo toliau, tuo labiau ji tampa politizuota, kur varzosi ne menas, kurinys, daina ar balsas, bet labiaus politines meiles ir nemeiles… o siaip pritariu iniciatyvai atsisakyti arba riboti ziurovu balsvimus, nes juos vistiek lemia ne dainu grozis, bet politines simpatijos, pvz. lietuvoje del rusofilu gausos rusai visada gaus 8,10 ar 12…

 • Anonimas

  Gerai, pagaliau vargais negalais nusprendė, kad dalyvaujam. Gi mūsų tautiečiams tai vienas svarbiausių renginių per kurį galima išliet visas susikaupusias emocijas ir nieko tokio, jog dar nei karto nelaimėjom, viltis visada yra. Ir iš vis, manau, būtų buvę kvaila boikotuot konkursą dėl politinių aplinkybių, taip tik užaštrintumėm problemą ir tiek. O dabar… Išrinksim Ruslaną ir žiūrėsim kaip bus;)

 • Anonimas

  Muzikos ateiciai butu labai sveika, kad atsikurtu kokia Turboreanimacija ir laimetu su daina a la „MTV get off the air“.

 • Anonimas

  Sunku vienareiksmiskai teigti , kad cia labai jau teisingas sprendimas, zinant, kad tas dalyvavimas saliai kainuos apie ketvirti milijono litu (galbut ir daugiau.

  Ir siaip naujas atrankos formatas labai jau netinkamas man pasirode, ziuredamas pacia pirma laida maciau ne ka kita, kaip visas musu pop padanges siuksles… labai noreciau tiketi, kad cia organizatoriai specialiai taip padare ir, kad kitose laidose galima bus isgirsti rimtos muzikos. Kol kas susidaro toks vaizdas, kad leidziama ten pasirodyti tik tiems, kurie jau yra zinomi, tai manau neteisinga, vienas is esminiu sio konkurso prioritetu zvelgiant mano akimis yra atrasti naujus talentingus zmones, suteikti jiems sanca, kaip , kad pernai su J.Milium buvo padaryta… O, kad pati Eurovizija yra menkavertis konkursas, tai manau nesutinkanciu su tuo neturetu buti, isvis zodziai „muzika“ ir „konkursas“ yra sunkiai tarpusavyje suderinami, taciau kol ta nacionaline atranka buvo suvokiama kaip galimybe jaunimui atskleisti save , tol viskas buvo gerai, taciau jauciu, kad siemet gali tekti nusivilti.

 • Anonimas

  O kas del Samo, tai nereiketu ant jo cia taip varyti, man jis kaip zmogus irgi nelabai patinka, bet reiktu pripazinti, kad Bix’ai visgi yra siek tiek rimtesnes muzikos atstovai, kurie turejo kazkada kazkoki pripazinima ir uzsienyje, vien jau tai, kad ju narys (bosistas berods) yra gaves Lietuvos geriausio metu instrumentalisto apdovanojima (nepamenu tik kada) jau kazka reiskia.

 • Anonimas

  Blogybė yra ta, kad nugalėtojai renkami išskirtinai politiniu pagrindu, ypač tai pasakytina apie Balkanų, Rytų šalis.
  Nors patys stipriausi, t.y. pirmieji du, nugali ir tai.
  Bet man Eurovizijos repertuaras nepriimtinas – nei viena dina ir paskiniųjų metų nėra mano ausų klausoma.
  Pradžioje taip – italų daina yra, kaip vadinams hitas (šlykštus žodis – paskutinįjį kartą pavartojau) išlikusi iki šiol.
  O politiką su dainomis, sportu (nors jo nekenčiu) – sieti yra absurdas, bet ačiū Dievui, kad tai jau daro tik atsilikusios puslaukinės gentys (nors į tokias 1980 m. buvo įsirašiusi ir JAV).

 • Anonimas

  Whisker – bet Eurovizija nėra konkursas, kuriame dalyvauja kylančios žvaigždės, mes ir nelaime tik dėl to, kad kiekvienais metais išsiunčiame žmones, kurie dar nėra pasiruošę tokiam konkursui, juk pripažinkime, kad LT United įrodė, kad mes galime papulti į geriausiųjų dešimtuką. Tačiau norint tai padaryti į šį konkursą turi važiuoti žmonės, kurie puikiai išmano savo darbą. Jeronimas Milius tais metais tam konkursui dar buvo per „žalias“. Todėl man labai patinka, kad LRT pakeitė atrankos į Euroviziją formą. O kas dėl pačios Eurovizijos tai labai džiaugiuosi, kad visgi važiuosime į ją.

 • Anonimas

  Man vis būdavo kiek iš aukščiau minėto bemaž ketvirčio milijono nubyra į amžinai susiraukusio ir viską geriau už bet ką išmanančio „prodiuseriaus“ Vilimo kišenytę?

 • Anonimas

  Man patiktų jei dalyvautų Mantas…arogantiškas, šiek tiek su humoro“gyslele“,bet…
  Jo nauja daina „čiuožki“ ir pasirodymas per TV su „afigienais“ akiniais,tikrai padarytų įspūdį…
  O jei dar šalia“slampinėtų“ pusnuogės „lietuvaitės“…balai mūsų…

  Kaip galima nedalyvauti,kai viskas vyksta pas mūsų kaimynus,kurie niekad negaili balų mūsų pasorodymams? Juk čia ne gegužės 1 d.? Adamkaus dalyvavimas- nebūtinas. :)
  Gal ką A.Valinskas pasiūlys?Mestels „temą“..?