Sausio 13-osios „tragedija“: V.Landsbergio deramai nepakvietė

Labai gerbiu Vytautą Landsbergį. Kaip politiką, kaip asmenybę. 

Prisidėjo ir tai, kad prieš kelioliką metų turėjau galimybę matyti jį iš arti.  

Tačiau matydamas tai, kas įvyko 2009 sausio 13-ąją, pradedu abejoti, ar V.Landsbergis vis dar tas pats V.Landsbergis, kuris apsirengęs neperšaunamą liemenę 1991 sausio mėnesį sėdėjo dabartiniame A.Valinsko kabinete, praėjimas į kurį buvo „įrėmintas“ smėlio maišais. 

Tas pats, kuris rašydamas laiškus M.Gorbačiovui, įkyriai kreipdavosi į jį „Jūsų ekselencija“ ir kuriam buvo nė motais visa panieka ir pyktis, kurią jam tuomet demonstruodavo ne tik Sovietų Sąjunga bet ir jo oponentai pačioje Lietuvoje.

Ar tai vis dar tas pats muzikos profesorius, tapęs valstybės vadovu ir savo intelekto ir tikėjimo dėka pasiekęs tai, ko iš jo niekas nesitikėjo.

2009 sausio 13-ąją iškilmingą Seimo minėjimą Vytautas Landsbergis stebėjo sėdėdamas R.Juknevičienės kabinete.

Jis nėjo į salę, nes buvo labai įsižeidęs. Mat V.Landsbergio į minėjimą nepakvietė.

Tiksliau, nepakvietė taip, kaip V.Landsbergis pats būtų norėjęs. Kaip? Mes to nežinome. Bet galime spėti, kad V.Landsbergiui pritrūko dėmesio. Štai ką apie tai rašo vienas interneto portalas:

V.Landsbergis iki paskutinės minutės nežinojo, ar dalyvaus posėdyje. „Taip ir nesupratau, buvau kviestas į minėjimą Seime ar ne“, – paaiškino jis. Politikas pasakojo iš Seimo kanceliarijos sulaukęs kvietimo atvykti į Sausio 13-osios paminėjimą parlamente. Tačiau gautas laiškelis buvo nepanašus į tokiai progai deramą kvietimą. „Tai buvo lyg kur nors laiptinėje rasta informacija“, – stebėjosi jis. Kvietimas buvo ne vardinis – paprasčiausia kortelė be adresato pavardės.

Štai taip – kvietimas buvo, bet jis „nebuvo deramas“. O kaip derėjo? Atvežti asmeniškai? Aukso raidėmis įrašyti vardą? Taip, V.Landsbergis to tikriausiai vertas.

Bet kaip mažam vaikui užpykti ir pasislėpti kampe negavus norimo saldainio… Ar tai tikrai elgesys vertas iškilaus ir išmintingo politiko? Ir ar tikrai vertėjo taip elgtis sausio 13-ąją.

Juo labiau, kad V.Landsbergis, panašu, šiek tiek slapukauja. Na, bent jau jei patikėtume Seimo Ryšių su visuomene skyriumi, kuris rašo štai ką:

Seimo posėdžių sekretoriatas informavo išsiuntęs gerbiamam profesoriui kvietimą bei gavęs jo padėjėjos Genės Kurilienės atsakymą, kuriuo patvirtinamas V. Landsbergio atvykimas:  Ačiū už kvietimą. Prof. V. Landsbergis renginiuose, taip pat ir iškilmingame minėjime Seime, dalyvaus“, – rašė G. Kurilienė.

Sunku patikėti, kad Seimo tarnautojai drįstų meluoti. Jei jie sako tiesą, V.Landsbergis buvo pakviestas ir sutiko dalyvauti.

Kodėl persigalvojo? Tai žino tik jis pats… Gal norėjo pasakyti kalbą, tačiau tai jam nebuvo pasiūlyta, gal buvo dar kokių nors priežasčių…. Kas dabar žino.

Tačiau vieną dalyką žinau ir aš, ir Vytautas Landsbergis: 1991 metų sausio 13-ąją vardiniai kvietimai  taip pat nebuvo siuntinėjami.

Taip, tada taip pat ne visi atėjo, bet tiesiog toks buvo kiekvieno pasirinkimas.

Tačiau atėjusieji tada nesislėpė už kampo ir nesigraudino, kad kažkas jų deramai neįvertino. Nors kaip  bebūtų skaudu, iš tikrųjų tai dalis jų deramai neįvertinta iki šiol.

Priešingai nei V.Landsbergis…  Kuris vakar taip pat pasirinko ir savo pasirinkimu parodė, kad jis jau nebe tas išmintingas ir iškilus politikas, kuris buvo Lietuvos vadovu, kai buvo atkurta valstybės Nepriklausomybė.

Man dėl to nuoširdžiai liūdna.

(33 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Šoumenas, ko norėti.
  P.S. — trečiame sakinyje praleista „kabinete“.

 • Anonimas

  Kažlur girdėjau, kad atsiuntė elektroninį, o toks kvietimas nedera.. tai ir atsisakė.. gal ir netinkamas pakvietimas..bet juokinga..

 • Anonimas

  Artūrai, keista…Kokios gali būti pretenzijos Lietuvos vyr. Šventajam?

 • Anonimas

  Žmonės yra skiėrtingi, su jais bendraujant iš skirtingų distancijų: artimos, vidutinės, tolimos.
  Bent jau bendraujant iš artimos – tai nuostabus, labai darbštus žmogus.
  Ir aš tik dabar priėjau galutinės nuomonės – kad visgi nuopelnai už Laisvę yra išskirtiniai jam. Eita, kaip sakoma va bank, prioritetu laikant tik vieną dalyką – Laisvę.
  Dabar suprantu, kad ta kita jėga, jam priešinga, – kuri ėjo atsargiai, vakarietiškai (nors buvo dar komunistai), ta prasme saugodami kiekvieną žmogų… įvertinant, kad Rusija buvo leisgyvė, buvo klaida.
  Juo labiau, kad žmonės nebūna dėkingi – o Laisvė… neįkainojama…
  Žinant, kad ta diena tradiciškai yra (bent jau čia ir tesinga) jo – …
  Pasitesinimas sau (kalbant apie organizatorių) gali būti tik tas, kad jis lygiai taip elgdavosi ir su savo oponentais.
  Vienintelis. Draka tęsiasi… šį kartą ne dėl valdžios, dėl garbės… o ji juksvarbesnė už milijardus net milijardieriams, tai ką jau bekalbėti apie politikus – draka vyksta žūtbūtinė… vis dar… kaip ir viduramžiuose… tik mažiau dabar žūva (kalbant apie pačią viršūnėlę…).

 • Anonimas

  Puikybė būdinga daugeliui ir, matyt, todėl vėl ir vėl žvelgdamas į savo nuopelnus Vytautas Landsbergis neatsispiria pagundai… Turiu du klausimus Artūrui Račui: 1. Ką galvojate apie Algirdą Paleckį? 2. Ar realu Lietuvai turėti kairiąją partiją? P.S. Matyt, taip ir mirsiu gyvendamas liberalizmo rojuj… :)

 • Anonimas

  Daug klaidų, nemalonu skaityti. Tokiam rašiniui derėtų skirti daugiau dėmesio…
  Artūrai, yra juk rašybos tikrinimo priemonės, patikrinti užtrunka bene minutę ar kelias (nebent rašinys parašytas greičiau)…

  • Nejuokinkit saliamonai rastininkai. Jei ieskote ne minties, o kalbos tyrumo, taip ir norisi priminti, kad cia ne Pupkio blogas.

   • Anonimas

    Beraščiams norėčiau priminti, kad minties tyrumas labai glaudžiai su kalba susijęs.

 • Anonimas

  Jei būtų ne minėjimas, o laidotuvės, tai kvietimo ir išvis nereikėtų. Račas tikriausiai teisus, kad Landsbergiui derėjo pakilti virš organizatorių chamizmo ir ateiti tiesiog vardan pagarbos žmonėms, kurie anuomet žuvo dėl kur kas aukštesnių idealų, ir dar tūkstančių kitų, kuriems tie įvykiai išliks svarbiausi gyvenime. Seimo klerkai mikliai persiima Valinsko stilium, užtat ir pakvietimus dalina kaip kontramarkes į „Dviračio šou“ arba „Auksinius svogūnus“.

 • Anonimas

  Dar vienas klausimas. Kada pagaliau suvoksim, kad profsąjungos gina darbo žmones, o jei darbo žmonėms dėl tam tikrų esamos reformos aspektų yra blogai, profsąjungos organizuoja protestus ir kitokias akcijas bei streikuoja. Ir tai yra normali praktika. Nenormalu tik tai, jog valdžia, užuot organizavusi derybas su profsąjungom, bando jas skaldyti ir vienas jų vadina geromis, o kitas – blogomis. Kaip, pavyzdžiui, ponas Dagys.

 • Anonimas

  Reikėtų nustoti garbinti stabus. Ne ponas Landsbergis padarė tą revoliuciją. Pagarba visai Lietuvos tautai. Tik dvasinis pakilimas tautą vedė į kovą.
  Juk mes turime pokario partizanus , Jų artimuosius. Štai mums pavyzdys. Šitie žmonės ėjo į mirtį ne postų , lengvatų , rentų , žemės sklypų vedini. Dvasia tvirta buvo. Ką Jie gavo už tai mainais. Sibiro gulagus, fizinę mirtį , taip pat ir Jų artimieji tos pačios bausmės susilaukė. Bet atraskite nors vieną įsižeidusį ar pasipūtusį , nors ir Jų niekas niekur nekviesdavo. Nepalūžo Jie dvasiškai ir dabar. Bet suprantama širdyse Jų nerimas ir gėda kur mes taip toliau nueisime. Reikėtų mums pradėti nuo savęs ir bent jau pateisinti visų žuvusių už laisvę lūkesčius. Ne įsižeidinėti mums visiems reikia , pūstis kas kiek ko gero padarė , o žengti priekin. Tauta įvertins visus didvyrius. Ne medalis kažkoks tai.

 • Na, mielas Artūrai, nedaryčiau tokių kategoriškų išvadų remdamasis lietuviška žiniasklaida.
  O, beje, kurioje jūs pusėje buvote, – šviesaus atminimo Petkevičiaus, ar europarlamentaro Landsbergio ?

 • Anonimas

  skirtingai nuo paties, Artūrai, profesoriaus niekada negerbiau. Kaip politikas jis gal ir iškilus, bet kaip žinia ir politikų , ir iškilių būna visokių. Labai įstrigo atmintin pirmas LT sąjūdžio suvažiavimas – jo pradžioje paskelbiama , kad į sceną kviečiamas Lietuvos patriarchas – Lansbergis-Žemkalnis, profesoriaus tėvas. Galvoju sau, kaip čia dabar, kas nusprendė, kad šis , garbingas, žmogus yra būtent LT patriarchas. Gana greit supratau, kad tai buvo vienas iš pirmųjų profesoriaus „chod koniom“ – dabar taip saknt – PR akcija. Po to jų buvo visa virtinė. Negarbingas tai žmogus, to nepastebėti gali nebent tin nepakankamai protingas pilietis. Šis vakarykštis atvejis tai tik patvirtina. O laisvę mes išsikovojome visi kartu. Ar ne taip, Artūrai?

 • Atkuriamojo Seimo pirmininkas kiekvienais metais sausio 1-ąją vis kopia ir kopia į Gedimino kapo kalną pakelti vėliavą, jau greitai bus 20 metų, kiekvienais metais ateina prie laužų sausio 12-ąją, šalia jo vis keičiasi negyvos medinės lėlės, tai koks Paulauskas, tai Olekas, Muntianas, ar Valinskas, o Vytautas Landsbergis vis tas pats, nepergyvenk, Artūrai. Ir jis turi teisę manyti, turėti nuomonę kokia forma turi būti pakviestas. Galų gale gal žmogui gera tomis valandomis pabūti su pačiu savimi, susikaupti, prisiminti tuos įvykius be šurmulio ir apsimestinių, veidmainiškų, saldžių kalbų. Į kiekvieno žmogaus vidų neįlysi, kiekvienas žmogus yra individualus. Vėl šūvis, Arūrai, į dangų. Šaudai tuščiais šoviniais, pats tuo metu, sausio 12-osios vakare, lošei krepšinį ir gėrei alų. Esi ne kažin koks pavyzdys, kad galėtum kitus moralizuoti ir aiškinti kaip kas turėjo pasielgti.

 • Anonimas

  Artūrai, giriatės,kaip Samas…bet tikiuosi,kad ne tualete susitikote, pire „bendro“ reikalo? :)
  Artėja Europos parlamento rinkimai ir…mažas priminimas,liaudžiai, apie jo esybę ir būtį, reikia kažkaip priminti,o tai puiki proga…
  Visi,tik apie tai ir kalba.
  Man,jis,kaip ir A.Valinskas- arogantiškas.
  Tik dėl V. V. Landsbergio- Lietuva netapo Prezidentine Respublika,nes tie,kurie su juo dirbo- išsigando…
  Užsislėpęs diktatorius…
  Kokia „graži“ jo biografija:

  http://lt.wikipedia.org/wiki/Vytautas_Landsbergis

  Nepatinka jis man, nors tu ką… :)

 • Anonimas

  Vakar žiūrėjau filmą: Mergina ir tankai“.
  Tiap ir nesupratau,kodėl pasiakė tik V.V. Landsbergis?
  Kur kiti?
  Parodytas filmas tik,kaip spec.užsakymas artėjantiems EU parlamento rinkiminė agitacija?Kodėl tuo nesidomi VRK? Jei Uspaskich ar Paksas būtų panašiai parodytas,tai būtų jau senai įvertinta,kaip reklama.

  Būtų šauniau,kad filme kalbėtų tik a.a. Loretos mama ir tie,kurie stovėjo ir gynė objektus,o ne tie,kurie stovėjo už Tautos nugaros.
  Man keista,kai pagerbiamas tik vienas asmuo(V.V.Landsbergis).Ar tai ne asmenybės susireikšminimas?
  Man tai panašu į „Pilotą“…ir labai…

  p.s.
  PAGARBA Loretos ir kitų žuvusiųjų šeimoms, artimiesiems,bei draugams. Jų nenoriu įžeisti.

 • Anonimas

  skirta Virgiui:
  aš buvau V. Petkevičiaus pusėje…žmogus gėrė,bet nesislėpė ir nemelavo tautai..,kaip kiti ir dabar tai daro…
  gaila,kad nespėjo papasakoti apie „tikruosius“ sausio įvykius,o taip norėjo… a. jam a.

 • Anonimas

  Man tikrai neatrodo, kad sausio 13 yra „Lansbergio diena“, nors nesu nei jo didelis gerbejas, nei peikejas.
  Mes po TV bokstu ant tos pievos stovejom tikrai negalvodami apie Lansbergi.
  Gal nebuvo kada, nes kulkos vienu momentu leke ne daugiau kaip 30 cm virs galvu…

  • Anonimas

   Tai Jūs. Paklausykite Puko radijo pageis\davimų koncero vakare – išgirsite priešingai (tai, žininoma naujosios GRU provokacijos), tam, kad aš lygiai taip negalėčiau galvoto nei nevispročiai.

 • Anonimas

  Kiek pamenu VL besireiškiant, tiek tosios tuštybės tvaikas ir permušdavo racionalių grūdų kvapą. Politikoje niekada nepritariau Lietuvos užstatymams kazino lošimuose, o šis vyrukas mėgdavo palošti būtent šitaip.

 • Anonimas

  Geras tekstas apie blogą reiškinį.

 • Mano manymu, cia situacija gal net neverta platesnes diskusijos…
  Kaip bebutu sioje situacijoje matau Teva ir jo vaikus. Vyriausias sunus Andriukas asmeniskai turejo pasirupinti deramu Tevo priemimu. Vis tik jis dabar virsuje esancios seimos galva. O jis to nepadare, tad senstantis Tevas gal ir turejo teise padaryti savotiska pamoka siam sunui… Arsiems konservatoriu priesams tai turetu visai patikti, nes toks demaršas vienaip ar kitaip ineš virusa i sios partijos gretas… Nors as irgi jau daug metu nejauciantis simpatijos siai partijai, sioje situacijoje palaikau labiau Landsbergi negu jo vaikus. Jis uzsitarnavo bent jau galimybes parodyti tai ka jaucia. Valinskininkams ar Zuokistams ši situacija demes tikrai nemes, tad pagaliau tai ju partijos problemele.

 • Jei V. Landsbergis į šį „nesusipratimą“ dėl kvietimų būtų pažiūrėjęs su ironija, tikrai būtų daugiau išlošęs. Jei manai, kad su tavimi elgiasi nederamai ar nepagarbiai – kovok prieš tokį elgesį šiek tiek pašiepdamas, bet ne kandžiai – ir kitus į vietą pastatysi, ir pats kvailiu neliksi.

  • Anonimas

   BET JIS TAIP VISUOMET IR EGDAVOSI BERODS. REIŠKIA ČIA KITKAS, GAL BŪT…

 • Anonimas

  Kas liecia V.Lansbergi.Tikriausiai visi Lt gyventojai,o gal ne tik Lt nemegsta jo uz pasiputima,arogancija,krizenima i barzda,“sunaujas“ ir etc.Bet,man labai keista kaip norima nuneigti Landsbergio nuopelnus Nepriklausomybei.Aisku,nuopelnai buvo ne jo vieno,bet rusai turi toki issireiskima -„volevoje reshenije“,tai tuo metu siam zmogeliui reikejo daug tokiu sprendimu atlikti,rizikuojant ir suklysti.Nesupraskit,kad as esu Landsbergio,o juolab konservatoriu salininkas-tikrai uz juos ar ji (pvz prezidento rinkimuose) nebalsavau,bet reikia buti teisingu.Mano nuomone Landsbergis padare dvi dideles klaidas- neuzdraude Lt buvusiems komunistams but kazkur „prie lovio“ pvz 5 metus (bet cia tas pats patriarchas Zemkalnis Vytukui kale-„nesipyk su AMB“) ir antra,patapo „konservatorium“.Ta prasme zmogus su tokiu vardu galejo ir stoveti tos pacios partijos sarase pirmu numeriu (o gal kitos),bet ar butinai reikejo kurti partija,tapti jos pirmininku ir uzsimineti visis kitais reikaliukais…Kas liecia pakvietima,tai isivaizduokim tokia situacija,dabar Kauno Zalgirio krepsinio klubas rengtu kazkokia tai svente i kuria noretu pasikviesti zmones,kuriuos vertina prisidejus prie klubo istorijos kurimo.Ir paimtu nusiustu elektronke Saboniui ir pvz kokiam nors „petrauskui“,kuris dubleriu komandoje suzaide 3 varzybas.Ar tai nebutu savotiskas nesiskaitymas?Velgi,svarstydami situacija mes prisimenam sio zmogaus arogancija ir krizenima i barzda,bet jei sis zmogus is tikro butu vertas „tautos sazines“ vardo,manau niekas nepaneigtu,kad tuometini Auksciausios Tarybos pirmininka reiktu pakviesti kazkaip labiau suprantamiau,nei kazkoki kita tula pilieti,nors irgi tam paciam pastate laukusi tanku…
  Ir paskutinis dalykelis.Kas liecia sio zmogaus autoriteta dar pries Nepriklausomybes ivykius.Tevas pasakojo,kad pries kokia 40 metu buvo Vilniuje filosofu neformaliam susitikime (po to jau po 20 metu daugelis is ju reiskesi Sajudzio veikloje,kiti tapo signatarais).Staiga poklabis nutruko ir visi labai pagarbiai sako „ziurekit Landsbergis eina“.Tevas sako,pasiziurejau per langa,eina kazkokia tai blanki,kuprota butybe,bet visas kulturos elitas nustero ir lauke jo su didele pagarba (cia siaip beletristinis intarpas,bet daug pasakantis).DAR KARTA PABREZIU<KAD NESU LANDSBERGIO SALININKAS…

  • Labai pritariu issakytoms mintims, tik pavyzdys gal ne visai tinkamai suformuluotas. Labiau tiktu kalbeti, kad renginys vyksta ne Zalgiryje, o pvz. Sporto federacijoje. Nes cia buvo visgi ne konservatoriu suvaziavimas. Bet siaip tai viskas respect.

 • GIGAI, lyderis gali būti kuprotas, vienaakis, be rankos, raišas. Yra žmonės gimę vadovauti, gimę tarnauti, gimę dirbti ir gimę urgzti.
  Darai klaidą manydamas, kad VL padarė klaidą įsiliedamas į dešiniąją politinę jėgą ir jai vadovaudamas. Ką jis norėjo, tą ir darė, tai jo apsisprendimas, žmogus yra laisvas veikti ką jis nori …

 • Anonimas

  Fredi,lyderis tikrai gali but ir kuprotas,ir ryzas,ir aklas.Ir jeigu tu pradesi aiskinti,kad Landsbergis ne lyderis,tai tikrai nera ka diskutuot…Kas liecia jo klaidas,tai yra mano nuomone,ju gali but ir daugiau,as turejau galvoje,kad jis galejo but ne partine figura,o apjungianti desiniaisais jegas ir daug desiniuju partiju ir dabar sutiktu irasut ji pirmuoju numeriu-ir garantuotai!!! surinktu 5% balsu

 • Dešiniosios partijos jau suvienytos: tautininkai, krikščionys demokratai, Tėvynės Sąjunga. Jei manai, kad TiT yra dešinioji, tai aš taip negalvoju. TiT gali paremti dabartinę koaliciją, užsitarnauti pasitikėjimą, su koalicija per 4-is metus visko gali nutikti, gali lemiamais momentais reikėti jų paramos jei zuokiečiai, ar Valinsko kompanija pradės eiti atatupsti.

 • Anonimas

  Na nepykit, bet skaitant komentarus, kyla tokia mintis, kad reiktu siulyti nuimti Jono Basanaviciaus portreta nuo 50Lt banknoto ir uzdeti vietoje jo Katre is Vieksniu. Taip tauta stovejo ir gyne, bet kazkas ta tauta kviete ir kazkas sprendimus dare, uz kuriuos butu pirmasis turetu ir atsakyti.

 • Anonimas

  as kalbu apie tai kas galejo but pries 10-15 metu,o ne apie dabar.Dabar jam ilsetis reikia,as tik saslyginai pasakiau,kad savo elektorata jis visada butu turejes…Bet tu Fredi is mano ilgo rasymo istraukei antraeili fakta.Galu gale koks skirtumas,galejo taip ir nebut.Ne cia gi buvo emsme ir netokia straipsnio antaste

 • Anonimas

  Ponas Račai, aš nežinau kiek daug Jūs žinote apie politiką ir pačią sausio 13 – ąją. Bet kiek aš žinau būdama istorike ir analizavus šį laikotarpį, galiu pasakyti. Ponas V. Landsbergis vertas aukso luito, kuriame būtų išraižytas pakvietimas.
  Žiūrint į Jus kaip mėgėją žurnalistą, Jūsų rašliava primena penktoko rašinėlį. Geriau pora išanalizuotų straipsnių/rašliavų – negu ką mes dabar skaitome.

  • Gabana, jei ką ir iki sausio 13 ir dargana ilgai po jos dirbau tuometinėje Aukščiausioje Taryboje. Po 1992 metų rinkimų – dar pusmetį su V.Landsbergiu. Taip kad spėju, jog žinau apie politiką ir sausio 13 daugiau nei jūs. Ne iš vadovėlių, o iš asmeninės patirties. O jei norėtumėte pasitikrinti, kuris iš mūsų didesnis mėgėjas, visada prašom.

   P.S. Spėju, kad istorijos mokėtės VPI…

 • Anonimas

  Hahaha, iš šito posto akivaizdžiai pasimatė, kad čia yra penktosios kolonos blogas + komentaruose apie 70 % besireiškiančių taipogi šiai kolonai priklauso. :))

  • Joringi, o gal galėtumėte pateikti penktosios kolonos apibrėžimą? O tai šnekate kaip lunatikas…:)

 • Anonimas

  copy&paste iš 2 ar 3 nuorodos google: Terminas „Penktoji kolona” gimė per Ispanijos pilietinį karą. Tai buvo slapti priešo šalininkai, veikiantys kaip šnipai arba sabotuotojai.

  • Anonimas

   O tau, Joringi, neatrodo, kad kažką pakišant po tokios sąvokos kurpaliu, galima iš demokratijos pasidaryti savanaudiškai kontroliuojamą demokratiją?

   Yra žodžio ir įsitikinimų laisvės, jos – pamatinės. O visokios kaltinimų oponentui formos pamatinės nėra ir nebus. Tad, paties individualių pirmenybių įvykdytas teismas yra niekinis.

 • Anonimas

  Šis įrašas labai aiškiai sustatė viską į savo vietas. Virgi, jūs už tamsaus atminimo V. Petkevičių? Nesitikėjau.
  Landsbergio klausimą aš siūlyčiau spręsti tokiu principu: nesvarbu koks yra jo elgesys, svarbu mūsų santykis su tuo elgesiu. Jeigu jūsų tėvas ar mama ant jūsų užpyktų ir neateitų į anūko gimtadienį? Jūs vis tiek jį/ją mylėtumėte ar ne? Taip ir Landsbergis. Jo nuopelnai neginčijami todėl atlaidžiai žiūrėkime į tuos jo durniavimus. Gal tai prasideda senatviniai marazmai ar šiaip bloga nuotaika žmogui buvo. Bet kuriuo atveju, jis kartu su Adamkumi yra vienintelis europinio masto Lietuvos politikas labai gerbiamas tam pačiam europarlamente.
  Šiaip diskutuoti apie Landsbergį nėra jokios prasmės, nes visa tai neišvengiamai baigsis abipusiais kaltinimais ir įžeidinėjimais. Nei viena, nei kita pusė nepriims kitos pusės argumentų ir tikrai nepakeis nuomonės. Todėl užtektų tik kokio sutartinio ženklo pvz. + „Už Landsbergį“ – „Prieš Landsbergį“. Parašykite + arba – savo komentare ir to užteks, nes visus ditirambus ir pretenzijas jau žinome. Palikime tai istorikams, kurie po 50-100 metų objektyviau visa tai įvertins.

 • Anonimas

  Kažko nesugebu internete atrasti, kiek V.Lansbergis galiausiai uždirbo iš savo indėlio į nepriklausomybės atgavimą. Kiek pavyko rasti- ES parlamentaro deklaracija, kurioje jis deklaruoja, kad deklaruoti neturi ko. Kur rasti Vytauto šeimos valdomo turto deklaraciją? Tiesiog noriu patikrinti jo anų laikų žodžius apie privilegijuotumo nedorystę. Ir kur tiksliau profesorių po laiko egzamino, Ruso žodžiais tariant, reikėtų pozicionuoti: tarp revoliuciją sugalvojusių idealistų, ją įvykdžiusių praktikų ar jos rezultatais pasinaudojusių niekšų…

 • Juokingiausia kai koks nors jaunas žmogus, pasitrynęs jo pašonėje, po keliolikos metų ištaria: – Landsbergis jau nebe tas.
  Susireikšminimas, daugiau nieko. Man tai tas jaunas žmogus, kuris jau dabar visai nebe jaunas, atrodo kažkoks falšyvas.

  • Anonimas

   O man tai atrodo, Fredį, kad esi tik provokatorius. Pataikysi ar nepataikysi į kokią skaudesnę vietą, kad atsilieptų. Nu nebegražu, Fredį. Taigi sugebi ir argumentuotai pakomentuot. O jei neturi ką pasakyt tai galima ir patylėt.
   Nusišypsok :)

  • Žinai, Fredi, man tavęs gaila… Nuoširdžiai.

  • Anonimas

   Fredi, tu kovoji asmeninį karą prieš Artūrą ir tuo tampi neįdomus ir nuspėjamas. Gaila, nes manau, kad turi daug įdomių minčių, kurias diskredituoja tavo elgesys. Siūlau vadovautis tuo banaliu, idiotišku vakarietišku principu: kritikuoti ne žmogų, bet jo idėjas ir nepereiti į asmeniškumus. Kadangi esi anonimas, jūs su Raču veikiate nevienodomis sąlygomis. Jei esi pakankamai viešas asmuo ir mes tavo asmenybę žinotume, gal irgi galėtume panarstyti tavo apatinius, įlįsti į tavo lovą, piniginę, pasiknaisioti tavo kompleksuose. Tačiau esi anonimas ir elgiesi parazitiškai. Juk ne tavo komentarų skaityti lankosi čia žmonės. Pasinaudojęs Račo įdirbiu tu gauni auditoriją skelbti savo mintis ir išlikti nežinomas, nesusilaukti jokių pasekmių. Jeigu jau Račas tau kažkuo užkliuvo stok į atvirą kovą – paskelbk savo pavardę, sukurk tinklalapį http://www.racassucks.lt ir organizuok antiračinį judėjimą. Bet jei ateini į kito žmogaus tinklaraštį, skelbi kažkokias savo mintis, laikykis bent jau elementarių mandagumo normų.

 • Anonimas

  Kas gali paneigti, jog:
  „Demokratija – ne menas valdyti, o menas valdytis.“
  Ir kieno tai žodžiai?

 • gerb. Zita, jei nori įkvėpti gaivaus oro gurkšnį ir tikrai išgirsti laisvą, nepriklausomą ne korporatyvinį žiniasklaidininko žodį, užsuk į bernardinus -> komentarai -> visuomenė -> Aušra Maldeikienė 2009.01.14 „Už ką kovojame, broliai ir sesės?“. A.Maldeikienė, beje, irgi socialistė.

  • Anonimas

   Ačiū, Fredi, už rūpestį, bet politikos klausimais man patarėjų nereikia, aš ir pati sugebu atsirinkti kas yra kas.

 • Anonimas

  „Kas gali paneigti…“ – įsižiūrėkit, juk tai VL Lietuvai dovanota ir noriai išspopuliarinta kaltumo prezumpcijos formuluotė. Iš pagrindų neatitinkanti šiuolaikinės civilizuotos visuomenės kertinių nuostatų.

  • Anonimas

   Jeigu būti visai tiksliam „Kas gali paneigti galimybę…“

 • Anonimas

  iš karto pasakau,kad niekada nebuvau V.Landsbergio gerbėju.Manau,kad šalia nuopelnų Lietuvos valstybei yra ir didžiulė žala,kurią savo politine veikla atnešė V.L.Labai liūdna,bet visokie tvarteliai ir sklypai neina iš galvos,nors iš tikrųjų tai – smulkmenos.Deja,tenka pripažinti,kad laikas yra pats negailestingiausias žmonių,o ypač politikų priešas.Jis veikia ne tik fizine prasme,bet žlugdo protiškai ir intelektualiai.Matyt nepavykę mėginimai stoti į prezidentų gretas,amžiui didėjant,virsta kažkokiomis ambicijomis,kurių teismine tvarka neužginčysi.Gal iš tikrųjų nuliet kokį monumentėlį Žvėryne,kad ne tik nusišlapint galėtum,bet ir anūkams papasakoti.

 • Auksiniam kardui, dabar visi pasmerkim Landsbergį, nes sugalvojo ir mums visiems įpiršo tą šlykščiąją, demokratiją žudančią formuluotę. Gal nusilipdykite iš sniego su Linu iš sniego jo skulptūrą ir apšlapinkite, tikrai palengvės.

 • Anonimas

  Pono Artūro straipsnis atitinka mano nuomonę. Nereikia norėti, kad visą gyvenimą visi eitų link tavęs ir tu turi eiti link kitų žmonių. Landsbergio asmenybė man asocijuojasi su asmens kultu, diktatūra ir arogancija.Iš tikrųjų toks žinomas žmogus turėtų daug dirbti su savimi ar užsirašyti į asmeninę psichoterapiją.Šiame žmoguje tūnantis valdžios troškimas labai ryškiai matomas daugeliui žmonių.

 • Anonimas

  “Demokratija – ne menas valdyti, o menas valdytis.”
  Likimo ironija, bet tai kito susireikšminusio, (bet ne tokio reikšmingo) Vytauto taip oponavusio VL, žodžiai

 • Anonimas

  mielas Fredi.Matyt,ne taip pagavai mano mintį.Aš tikrai nesiboginsiu kažkur Žvėrynan,kad nusilengvinčiau.Yra pilna ir kitur tam skirtų vietų.Tiesiog mūsų,o beje,ir ne vieno atvykėlio, toks mentalitetas,kad ieškoma,kur greičiau.Ne aš sugalvojau.Konkrečiai čia pono V.L.visai neturėjau galvoje,nors,stipriai pamąsčius,tvorelės reikėtų.P.S.Pritariu poniai Rasai.

 • Anonimas

  mielas Fredi 2.Niekaip neatsigaunu po sausio 13.Atvirai pasakius,nuoširdžiai žaviuosi tais žmonėm,kurie prieš 18 metų,įveikę savo baimes ir abejones,niekieno neraginami ir į nieką nepretenduodami,mūru stojo ginti seimą ir televizijas.Bet kaip jau mums įprasta,laikui bėgant viską suvulgarinam,apdovanotųjų skaičiumi mušam visus rekordus,kad jau nebežinai,kas ir kaip ten vyko iš tikro.Būtinai kasmetinis šios datos minėjimas neapsieina be intrigų,barnių,įžeidinėjimų,ambicijų,etc.Tiek jau to,einu sniego senio lipdyti.

  • Anonimas

   Ponas Landsbergis niekuomet nebuvo didelis autoritetas nei man, nei mano pažystamiems, ne del jo ėjom budėti prie tų objektų apsiginklavę pagaliais, o del savo laisvės, jis gerai atliko savo misiją ir jokių priekaištų jam neturiu, bet jokio kulto irgi nenusipelno, jeigu būtų blogai vykdęs savo misiją, būtų pakeistas kitu, kaip ponas Albertas.

 • o mano mintis buvo tokia: Japonijoje, berods, pavaldiniai turi savo darbdavio iškamšą, tai kai jiems tampa nepakeliamai sunku – padaužo, apspjaudo, išsikrauna ir iš kart palengvėja, pakyla darbo našumas, todėl gal tikrai reikia pastatyti skulptūrą prie stoties, kad visi atvykėliai į sostinę iš periferijos rastų vietą kur prieiti ir pakelti koją. Stotyje galėtų būti nuoroda su lentele Landsbergis ->.

  • Anonimas

   Tu, Fredi, nelabai supranti. Neis niekas ten šlapintis, nes su šlapimu viskas mums lyg ir tvarkoj. Bet savo vertinimus galime turėti, ir turime, ir iš to šaipytis kvaila. Taip jau yra, kad ir tu turi savo vertinimus, ir gal nesišlapini ant visko, kas tau nepatinka, ar ne (turiu omeny – fiziškai, nes virtualiai, tiesa, tai darai)?

   Tavo pašnekovai tiesiog turi kiek kitokią patirtį, ir atitinkamai rūšiuoja reiškinius.

   Japonijoje, teisingai prisimeni, pavaldiniui realizuoti savo sukauptą nepasitenkinimą kartais pavyksta tokiais išsikrovimais su viršininko iškamša. Bet kodėl tau atrodo, kad kažkas yra VL pavaldume ir dėl to sukaupė įtampą? Jis yra pats sau, kai ką pasiekęs vykusiai, bet vietomis iš jo tikėjomės kai ko kito. Ir tikrai ne tos arogantiškos laikysenos. Apie tai ir šis įrašas.

 • Auksiniam kardui, tikrai, kad neteka dabar pas mus pieno upės …
  Priekaištas Landsbergiui turėtų būti ne dėl jo laikysenos. Kiekvienas žmogus yra individualus ir laikosi taip kaip jam laikosi. Įsidėmėk, Auksini karde, kame yra Landsbergio kaltė: būdamas skvarbesnio proto nei daugelis politikų, leido įsisukti beprotiškoms tarp partijų lenktynėms kuri iš jų visoms žmonių grupėms prižadės daugiau pieno upių ir medaus krantų, dabar nesukauptas rezervinis finansų kiekis ir visi sėdime baloje prie suskilusios geldos … čia paskutinė nuodėmė, dar kiti priekaištauja, jog buvo per minkštas su senąja nomenklatūra, komunistais (nėra liustracijos įstatymo), kiti – kad „sukiršino tautą“, bet iš šių pavyzdžių puikiai matome, kad jis buvo nevisagalis, viskas tekėjo lietuviška postsovietine vidurio vaga taip kaip norėjo suvargę šio krašto žmonės. Atsidūrėme ten kur dabar esame.

  • Niekaip nesuprantu kodel tamstele taip sureiksminti Landsbergi tose vietose, kur jo vaidmuo buvo ne itin ryskus arba visai nulinis. Ar jis galejo kazka leisti arba drausti partijoms? nepamenu tokiu pavyzdziu.

 • Anonimas

  nemanau, kad jei dabar butu panasi situacija, kaip tada – sausio 13 – kad Landsbergis lauktu asmeninio pakvietimo.
  tikrai, tada niekas tu pakvietimu nesiunte, nes ne svesti zmones rinkosi. pats atsimenu – ejom, budejom, nes taip jautem, kad galim parodyti savo parama musu rinktai valdziai ir atsilaikyti pries homo-sovietikus, kuriu, beje iki siol nemazai lietuvoje like gyventi :)
  o siais metais sausio 13 vyko ne sovietu agresija, kaip pries 18 metu, bet tos agresijos paminejimas, kuri organizavo, kaip suprantu, seimo kanc-aparatas. ir kad vienam pagrindiniu to meto zmoniu (to niekas, net homo-sovietikai negali paneigti :) nesugebejo isisusti deramo kvietimo, cia tik kvepia seimo kanc-aparto biurokratiniu poziuriu tiek i zmogu, tiek i to meto agresija…
  nebuvau tada salia Landsbergio, kaip kad Arturas, tik kazkur apacioje, su visa minia prie lauzu, taciau jauciu, kad ji tikrai reiktu pagerbti labiau, nei eilini to meto signatara (kuriu, kiek atsimenu, vienas net i krumus buvo dejes :)… neziurint visu simpatiju ar antipatiju… jei kazkas is dabartinio seimo kanc-aparato pats butu buves tada ir tenai (o ne mokesis apie sausio 13 is vadoveliu:), kazin ar butu siuntes Landsbergiui bevardi kvietima, kaip ir kitiem signataram…
  ivykis, zinoma, mazareiksmis, taciau tiksliai atspindintis sio meto lietuvos padeti, o Landsbergis, kaip visuomet, tai taikliai atskleide. galima sutikti su juo arba nesutikti…

  • Anonimas

   Donatai, Fredi – jūs pamirštate teisingai įvardinti savo santykį su tikrove. Tarkime, sekantis fragmentas atitinka tikrovę tik parašytas kaip „o Landsbergis, kaip visuomet MAN ATRODO, tai taikliai atskleide“.

   Atkreipkite dėmesį, kad man, pvz., NEREIKIA įsidėmėti kame yra VL kaltė JŪSŲ SUPRATIMU, kadangi turiu NE PRASTESNĮ savo supratimą. Tai, kad jis kam atrodo PRASTESNIS, ir norisi jį PAGERINTI – ne mano problemos, mieli diskutantai. Ką jums ir yra sunkiausia išgirsti, kai su jumis kalbamasi. Ir kol jums nepradės matytis lygiavertis pašnekovas, tol jūs ir skriausite labiausiai – patys save.

 • Nesu Landsbergio fanas, tikrai ne (nes turi jis problemų ir su arogancija, ir su pertekline rusofobija, ir šiaip kai kurios jo žmogiškos savybės nėra idealios), tik man labai juokingai atrodo kai kurių čia pasisakančių VL nekentėjų kiauksėjimas „liandzbergis šioks, liandzbergis anoks“. Gal laikas jau būtų suvokti, kad po daugumos mūsų teliks antkapėlis, kurį geriausiu atveju keliolika metų lankys giminės ir artimieji, o apie tuometinį Aukščiausios Tarybos Pirmininką, kuris ANAI PUSEI simbolizavo (ir iki šiol tebesimbolizuoja mūsų kovą už Nepriklausomą Lietuvą) ir todėl neturėjo iluzijų dėl savo likimo nesėkmės atveju, tikrai liks bent kelios eilutės istorijos vadovėlyje. Gal vistik reikėtų atsiplėšti nuo kramtomos dešros gabalo ir eilinio realybės šou ir suvokti, kad yra žmonės, simbolizuojantys tam tikrą epochą, todėl verti tam tikros pagarbos ir traktavimo, nežiūrint jų trūkumų.
  O dėl VL įsižeidimo – jis turi teisę elgtis taip, kaip nusprendžia, nes nėra mažvaikis ir puikiai paskaičiuoja, kaip jo elgesys bus įvertintas. Lygiai taip pat, kai suorganizavo Lietuvos delegacijos išėjimo iš salės demaršą TSRS Liaudies Deputatų Suvažiavime, kurį vieningai pasmerkė likę TSRS deputatai.

 • Mielas grumlinai, dėl vieno dalyko su jumis visiškai sutinku: VL turi teisę elgtis taip, kaip nusprendžia ir skaičiuoti, kaip tai bus vertinama. Gal skaičiavo ir šį kartą…

  Bet aš ir kiti šio tinklaraščio skaitytojai taip pat turime teisę vertinti. Ir nebūtinai taip, kaip gerbiamas VL apskaičiavo:)

  • Be abejo, teisę vertinti turime. Tiesiog norėjau atkreipti dėmesį, kad:
   1) IMHO VL tebėra tas pats žmogus, „kuriam buvo nė motais visa panieka ir pyktis, kurią jam tuomet demonstruodavo ne tik Sovietų Sąjunga bet ir jo oponentai pačioje Lietuvoje.“
   2) kažin, kaip pasielgtume jo vietoje patys, nes sakoma, kad „Nekrapštykime didvyrių, nes po išoriniu paauksavimu rasime paprastą žmogų“ (S.J.Lec)

   • Mielas grumlinai, pabandysiu su jumis nesutikti. Mano subjektyvia nuomone, didžiausia bėda ir yra ta, kad VL jau nebe tas pats žmogus… Panašu, kad kažkuriuo metu jis įtikėjo, kad yra geresnis, išmintingesnis, svarbesnis ir dar visoks -esnis už visus kitus. Toks beveik pusdievis… Bet jis toks nėra. Mano subjektyviu požiūriu praeities nuopelnai (kurie VL atveju yra neabejotini)nesuteikia indulgencijos ateičiai. Norėdamas išlikti tokiu pačiu ir toliau būti išmintingiausiu, svarbiausiu ir pan., žmogus turi tas savybes demonstruoti visą laiką, kiekvienu savo poelgiu.

    Pavyzdžių galima butų prisiminti labai daug: A.Zuokas – perspektyvus politikas, bet…iki „Rubicon“ skandalo, A.Butkevičius – pirmasis krašto apsaugos ministras (tada dar buvo departamentas), po to pirmasis už kyšį nuteistas parlamentaras, S.Geda – vienas iškiliausių Lietuvos kūrėjų, po to atsidūręs teisme…, K.Grinius – Kovo 11-osios Akto signataras, tapęs smulkiu vagišiumi…

    Šį sąrašą būtų galima tęsti labai ilgai…

    • Kad negiedoti nuo pradžios, cituoju pats save (tipo beveik gyvas klasikas ;): „turi jis problemų ir su arogancija, ir su pertekline rusofobija, ir šiaip kai kurios jo žmogiškos savybės nėra idealios“. Mano požiūris į jį turi du aspektus:
     1) kaip asmenybę – žr.citatą – regis, čia mudu nesiginčijam?
     2) kaip istorinę asmenybę – jis yra unikalus reiškinys mūsų istorijoje – regis ir čia mes galime rasti konsensusą.
     Visas šitas jovalas verda tik todėl, kad painiojami šie du aspektai. Tiek komentatorių, tiek paties Landsbergio.
     IMHO į Sausio 13osios minėjimą jis turėjo būti pakviestas kaip istorinė asmenybė, t.y. personaliai. Na bet čia spręsti kiekvienam iš komentuotojų pagal jų požiūrį į liandzbergį/Landsbergį (nereikalingą užbraukti). Lygiai taip pat Seimo kanceliarijos žiurkės galėjo (ar netgi turėjo) pasiųsti vardinius kvietimus (gal netgi su vyriausio pajaco parašu) visiems signatarams – ne tūkstantis gi jų tėra.

   • Anonimas

    Nors priklauso atsakyti gal ne visai man, nesusiturėsiu:

    1) Taip, jis tebėra tas pats žmogus, kuriame visada narsa, klasta, patriotizmas ir chamiškumas švelniai persipindavo, sukurdami nevienareikšmiškai vertintiną mišinį. Kadangi pagrindinius įvykius stebėjau, ir pagal išgales tiesiogiai dalyvavau, anuomet dar gyvendamas Vilniuje, labai aiškiai pamenu tą akimirką, kai per radijo tašką po ilgo ir nuoseklaus mūsų tikslų auginimo išgirdau VL imantis savarankiško va-banque istoriniame žaidime. Vos tik jam buvo suteikta galimybė, tuojau užstatė bendrus siekius savo istorinio pėdsako labui. Iki tol visi judantys buvome viena jėga, nuo tol – nebe. Būtent tada atsirado ta nesusikalbėjimo priešprieša, dar ir čia šiandien palikinėjanti savo pėdsakus. Suabejojęs rizika Juozaitis, vienas šviesesnių Sąjūdžio idealistų, buvo paskelbtas nuvarytu arkliu. Paprasčiausiai išspjautas Brazauskas, tuo metu tikrai dar neieškojęs paguodos privatizavimuose, daręs tai bendram labui, ką sugebėjo. Taip ir prasidėjo kovos „kairė“-„dešinė“, iki pat mesijo, nelaimingų šlepečių įkaito atvykimo…

    2) Kaip pasielgtume? Manau, kad Lietuvoje buvo ir yra geriau suprantančių garbingumą žmonių. Jie pasielgtų atitinkamai turimam garbingumo suvokimui. Štai paauksavimai – išties šio meistro pomėgis. Pamenate, „Respublika“ kiek per aštriai, bet taikliai sveikindavosi „Labas rytas, Prezidente“? Tame visa VL formulė, siekiamybė ir pakavota. Jis žinojo, kad stovi istorinės PROGOS ne tik šaliai vartuose. Ir mėgavosi, tebesimėgauja savimi. (Man taip atrodo ;-)

    • OK, atsakymas aiškus ir konkretus :)
     Tik va istorija neturi tariamosios nuosakos. O ir dirbti tenka su tais žmonėmis, kurie reikiamu laiku yra reikiamoje vietoje. Tik ne visada tai (visai) tie žmonės. Bet po fakto tenka susitaikyti su tuo faktu. Tsakant, „posle draki kulakami nie mašut“
     Peace forever ir visiems po šypseną :)

 • Anonimas

  „kai suorganizavo Lietuvos delegacijos išėjimo iš salės demaršą“

  Prieš tai mes (vienas pirmųjų – nuolankus jūsų), visa salė dalyvių, spontaniškai išėjome iš susitikimo su VRM vadovu M.Misiukoniu po „bananų baliaus“. Pamenu VL tai buvo padarę įspūdį (lydimą tipiško jo perkreipto che-che krizenimo), ir visai galėjo būti minimo elgesio prototipu.

  Žodžiu, ne šventieji puodynes lipdo. Ir ne stabai drąsiai veikė, kai reikėjo. Ir ne panūdusiems kažką neapgalvotai smerkti priklauso tai daryti. Hau.

  • „Žodžiu, ne šventieji puodynes lipdo. Ir ne stabai drąsiai veikė, kai reikėjo. Ir ne panūdusiems kažką neapgalvotai smerkti priklauso tai daryti.“ – Mumi jumi nesuprasti :(

   • Anonimas

    A kodie nesuprasti? Taip paprasta: VL tebuvo ant didžiulės judančių Lietuvos žmonių bangos užsikabarojęs per tam tikrą likimo dovaną vienetas. Ta žmonių judėjimo banga yra svarbiausia, ir nevirto, bei niekada nevirs betoniniu postamentu aukščiausiai užsikabarojusiojo biustui.

    Beje, gretimos Baltijos sesės, kad ir neturėjo prilygstančio savo prastesniosiomis savybėmis vedančiojo asmens savo šalyse, pasiekė nei kiek ne mažiau už Lietuvą. Kiek žalos pridarė pačios Rusijos ir mūsų likimui chamiškoka povyza josios atžvilgiu, atskiros kalbos verta tema. Paklausę Rusijoje, kas Baltijos šalyse galėtų įkūnyti nedraugiškumą josios atžvilgiu, gausite gana tikėtinai vienareikšmį atsakymą. Ar dėl to jaučiatės patenkinti? Drąsa šlapintis.

    • Hmmm… Reiškia, Napoleonas, kuris irgi „tebuvo ant didžiulės judančių Prancūzijos žmonių bangos užsikabarojęs per tam tikrą likimo dovaną vienetas“, kažkaip sugebėjo tapti Prancūzijos nacionaliniu didvyriu. Nežiūrint to, kad buvo galvažudys, išdavikas ir niekšelis, kokių reta. na bet čia tiesiog į temą gavosi ;)
     Dėl Rusijos… Šiandieninė Rusija normalią kalbą, deja, supranta kaip silpnybės požymį. Su ja reikia kalbėtis konkrečia biznio kalba.
     „Drąsa šlapintis.“ – hmmm, kažkaip šia tema aš nediskutavau.

     • Anonimas

      Praleidai Baltijos seses, mielas VL sureikšmintojau. O kas ten koja kojon su Napoleonu dar žygiavo vienoje gretoje?

      Rusija buvo besiimanti demokratijos įtvirtinimo procesų, bet apgręžta dėl stipraus oponavimo – jį stiprino pagrįsta antipatija jūsų herojui.

      Šlapinimasis, priminsiu, yra prieš kelias dienas Lietuvai priskirtoji išskirtinybė. Sakytum, taikliai?

  • Xe-xe-xe… ;) Ogi analogiškai Lietuvai – pradžioje buvo daug lygių, paskui liko tik vienas ant bangos. Kuris ir personofikuoja tam tikrą istorijos etapą.
   Na, kad Lietuva viena tik VL įtaigos pagalba sugebėjo sužlugdyti Rusijos demokratizavimosi procesą… Krūti tie lietuviai, krūti… IMHO Rusija ne tuomet, nei dabar nėra pajėgi sukurti demokratiją. Iki to reikia priaugti. Kaip ir Lietuvai kai kuriais aspektais.
   Šlapukų paminklas – aš nuoširdžai nustebęs, kad nei šprotai, nei pajacai iki šiol nesiėmė priemonių valstybiniu lygmeniu šitai idiotybei išspręsti. Ką reikėjo padaryti jau vakar.

   • Anonimas

    „Na, kad Lietuva viena tik VL įtaigos pagalba sugebėjo sužlugdyti Rusijos demokratizavimosi procesą…“ – ar tikrai taip parašyta, ar labiau taip norėta perskaityti? Kalbu apie tai (tą patį kalba ir Rusijos žmonės), kad neprisidėjome prie kontakto su Rusiją, o ją šlapinome. Valstybiniu lygmeniu.

    Žodžiu, kaip ir reikėjo tikėtis, liekame prie savo – kas su gimtuoju Napoleonu, kas be. Ir užteks jau to pliurpimo.

   • +1
    Atai pradedu jausti, kad man peršama vienintelė teisinga nuomonė.

 • Anonimas

  Man tai nelabai svarbus VL kaip žmogus – daugumai, man rods, svarbu ką jis padarė Lietuvai anuomet ir VĖLIAU. Nuopelnai santykiuose su TSRS – neginčijami, bet …
  Visas Lietuvos politikų chamėjimas prasidėjo, kai VL nepaisė politinės etikos po skandalo su V.Čepaičiu (nors buvo plačiai rašoma apie V.Branto elgesį). Vagystės prasideda nuo pirmos adatos, nuopuolis – nuo precedento.
  Tęsti sąrašą, manau, nėra prasmės.
  Papildys sąrašą Valinsko ir Co veiksmai.
  Liūdna …
  Todėl ir lankau Račo blog’ą – nors čia atsigaunu.

 • Anonimas

  Artūrai, patikslinimas – ne VL įtikėjo , kad yra geresnis, išmintingesnis, svarbesnis ir dar visoks , o kaip visad atsirandantys padlaižiai jį tuo įtikino. Gal kas žinote , kodėl tiek daug baltų dėmių jo sovietinėje praeityje, ir kodėl NIEKAS net nesistengia tuo pasiomėti? Tai kažkokia mislė.

 • Anonimas

  auksiniam kardui:
  mano nuomone, viskas, kas parasyta situose komentaruose, ir yra komentatoriaus nuomone :) todel vietos taupymo tikslais (juk krize vis delto :) nebutina ties kiekviena mintim ar teze prirasyti ‘mano nuomone’, ar ne?
  siaip nesu as koks Landsbergio gerbejas, bet tiesiog dabar kazkur skaiciau, kad AMB i sausio 13 rengini gavo savo ‘paauksuota’ vardini kvietima. tad patys palyginkit jo ir Landsbergio pozicijas musu nepriklausomybes atzvilgiu tais 1990-1991 metais ir pamastykit, ar teisingai [ar mandagiai] seimo kanc-aparatas pasielge?

  • Anonimas

   Jei buvo taip, tai tokia aplinkybė gerokai keičia aptariamą reikalą, ar ne? „To pay credit, where credit is due“. Visiems pagal nuopelnus – priklauso.

   Dėl „manau“ – kažkaip labai jau sutapo, kad ir Fredis reikalavo, kad gerai įsidėmėčiau jo tiesą, ir pats pasišvaistei nepalikdamas vietos dvejonėms. Taip, dažnai iš dėstymo galima spręsti, kad kalbėtojas tik mano tai, ką dėsto, juolab, kai iš kitų nereikalauja savo kūrybos vaisius įsisavinti.

 • Kirkilas, po konstitucinio teismo išvados (algas mažintis galima) šiandien pareiškė – sunkmetis, išlaidų daugėja , suprask, koks čia dar algų susimažinimas. Čia tai premjeras , čia tai partijos ir tautos lyderis !!! :))) Dasigyvenom …

  Beje, Artūras nei žodžiu nei raštu apie rytdienos mitingą. Turėtumėt, Artūrai, džiaugtis, liaudis bunda, politmafiją vers iš sosto … deja … tai KAM jūs, Artūrai Račai, iš tiesų (ati)dirbate ???

  • Mielas Virgi, labai prašyčiau šiame tinklaraštyje nespaminti. Tokio paties komentaro nebūtina dėti …niolika kartų. Nuo to jis svarbesnis nepasidaro:) O apie savo darbą jau esu labai daug kartų rašęs. Panaršykite ir surasite.

 • Anonimas

  Pries klausiant gal reiketu prisistatyti paciam?

 • Anonimas

  kaip visada viskas baigiasi barniais ir vos ne asmeniniais įžeidinėjimais.Na,pasakykit,kam reikia ateiti į gerb.A.R.blogą,kad pradėt kaltint kažkokiom nebūtom nuodėmėm?Jeigu nėra kur lieti tulžį,eikit į kokį Delfi ir ten sapaliokit.Kodėl negalima normaliai pasikeisti nuomonėmis?Būtinai reikia prieiti iki asmeniškumų,kitaip neišeina.

 • Anonimas

  Galima diskutuoti ir tokia tema, bet štai antraštė išduoda esant asmeniškumų. O gaila,- įdėtas triūsas nublanksta dėl pačių pirmųjų žodžių.

 • pralinksmino

  „Sunku patikėti, kad Seimo tarnautojai drįstų meluoti“