Sutapimai: apie pilietiškus ir nedrungnus

„Respublikos“ vedamajame šiandien klausiama „Ar generalinė prokuratūra – prisukama lėlė?“

Klausimai aktualūs, nes jie susiję su pačia didžiausia Lietuvos aktualija ir didžiausiu skauduliu – „Gender Loops“ programa:

Leiskime sau paklausti. Kas Lietuvos valstybėje yra prokuroras? Nejaugi lėlė, kuri ima judėti tik prisukta? Įsijungia tik tada, kai kas nors ją stumteli. Parodo kryptį. Nukreipia. Prieš tai apkloję tą lėlę raštiškais kreipimaisi. Kad tirtų ten. Judėtų ten. Ne į šoną. Ne kitur. Ne atbulai.

Atsakymų į šiuos klausimus „Respublika“ nepateikia. Tačiau nurodo štai ką:

Valstybei trūksta tų pilietiškai nedrungnų institucijų, kurios visada norėtų kovoti su blogiu. Ir savo aktyvumu uždegtų pasyviuosius.

Bet „Respublika“ klysta…

Tokių „pilietiškai nedrungnų institucijų yra!!!

Pavyzdžiui, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir jos vadovas R.Dagys, kuris ir pilietiškas, ir nedrungnas:

Šio projekto  atsiradimo istorija turi būti išaiškinta, kaip, beje, ir kaltininkai. Beveik neturiu abejonių, kad lėšos buvo panaudotos ne pagal paskirtį, o pats projektas prieštarauja Konstitucijai ir mūsų tautos moralei bei supratimui.

Ir, jis lyg išgirdęs „Respublikos“ siūlymus ir abejones dėl prisukamų lėlių, yra pasirengęs stumtelėti ir parodyti kryptį:

Jeigu prireiks, tai kreipsimės ir į Generalinę prokuratūrą, ir į kitas teisėsaugos institucijas.

 Būna gi sutapimų…

Beje, visai nenustebčiau, jei artimiausiu metu „Respublikoje“ atsirastų dar vienas R.Dagio interviu su jo nuotrauka pirmajame puslapyje.

 Juk artimos sielos traukia viena kitą…

(5 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • Gediminas Stanišauskas

  Ech Artūrai, Artūrai…
  Užuot ieškojęs mįslingų sutapimų (kas irgi yra sveikintina), mieliau pasidomėtum ką daro ŠMM „Gender Loops“ klausimu. Galiu tik pasakyti, kad vyksta be gaaalooo įdomūs dalykai ;)

 • Henrikas

  Nesuprantu kuo taip neitiko ponui Racui tos nelemtos Gender Loops programos priesininkai?

 • Regis

  Ko gero senai taip buvo, kad nesuprasčiau ką gerb. Artūras norėjo pasakyt…. einu pažiūrėsiu į veidrodį, gal ten kažkokie netikėti pasikeitimai įvyko…

  Beje kas liečia tą nelemtą programą įtartinai mažai informacijos lietuviškoje žiniasklaidoje. Vienas iš dviejų arba laukiama tyrimų pabaigos arba nelabai ta tema nori kalbėti / rašyti. Jeigu nenori tai visai įdomu kodėl. Bijo? Ko?

 • Musė

  Aš suprantu, kad jums, Artūrai, visas šitas skandalas dėl Gender Loops baisiai juokingas, nes jūsų vaikai nebe darželinukai. Aš irgi juokiuosi, kai diskutuojama apie pvz. šunų vedžiojimo aikšteles, nes neturiu šuns.

  O kad vėl bandote pritempti kiekvieną R. Dagio mintį link V. Tomkaus ir įrodyti jų sielų giminystę – stenkitės, stenkitės, gal kada ir pavyks :)

  • J. naivus

   Jeigu, tas gėjų manifestas realus, tai Tomkus, jį paskelbdamas, išsipirko bent pusę savo griekų.
   Savo gėdai turiu prisipažinti, kad tik dabar tą perskaičiau ir pasidarė paprasčiausiai baisu- ten ne kokio komentatoriaus ar net blog’erio rašliava- parašyta talentingai.

   „Visos bažnyčios, kurios mus pasmerks, bus uždarytos. Vieninteliai mūsų dievai yra gražūs jauni vyrai…“

   Muse,
   labai greit, duos Dievas ir A.Račas vedžios kokį anūkėlį ar anūkėlę…Kas tie 5 ar 10 metų, o gal ir mažiau.

   • Musė

    O anūkėlis jam seks darželyje išmoktą pasaką apie du princus, kurių vienas buvo mama, o kitas tėtis….

    • J. naivus

     Neduokdie!!!

    • zekas

     o kodėl ne abu tėčiai? kodėl būtinai vienas iš jų turi būti „mama“?

  • Valentinas

   Muse, aš kaip Račo minčių aiškintojas, manau, kad pagrindinė Artūro mintis šiame įraše yra ne Princai, o keistas faktas, kad Dagio ir Respublikos transliuojamos bangos labai rezonuoja. Ar tai sutapimas, ar tai yra Valinsko išleistų 28 tūks. litų rezultatas lieka neatsakyta. Tačiau žinant Tomkų ir jo požiūrį į konservus, labai keista.

 • romas

  Štai su šita fraze sutinku 100proc.:
  „Leiskime sau paklausti. Kas Lietuvos valstybėje yra prokuroras? Nejaugi lėlė, kuri ima judėti tik prisukta? Įsijungia tik tada, kai kas nors ją stumteli. Parodo kryptį. Nukreipia. Prieš tai apkloję tą lėlę raštiškais kreipimaisi. Kad tirtų ten. Judėtų ten. Ne į šoną. Ne kitur. Ne atbulai.“
  Ją tiktų parašyti daugelio straipsnių pradžioje, pvz. apie „Alitą“ arba apie Leo LT.

  • nerijus

   Leo laukia naujų „įkvėpėjų“, kad galetų vėl pasiperleoišliaudiespinigiauti. Kaip didis Tautos vadas pasakytų- „vsio zakono…“.
   Jei Leo projektas yra viešas, nes valstybinis, tai ir jokių komercinių paslapčių ( kolektyvinė sutratis ), neturėtų būti..?
   O gal ji registruota Bahamų salose ir veikia pagal jos įstatymus ir ten moka mokesčius?

 • miles

  Konservatorių valdymas man panašėja į teroristų. Ot juokčiausi, jeigu surastų tą žmogų, kuris pasakojo ir pasakytų, jog klaidingai perskiatė ar pan. Būtų visiškas konservatorių apsijuokimas. Pasirodytų didžiausiais homofobais.
  Vietoj to, kad visuomenėje skatintų atvirumą, jie skatina uždarumą. Regresija, baby…

 • Musė

  Artūrai, pamenate, sakėte, kad sutiktumėte lažintis, bet tik su sąlyga, jei būtumėte 99 proc. tikras, kad laimėsite. Sakėte, sakėte, yra liudininkų :)

  Aš sugalvojau variantą – galime lažintis iš futbolo rezultato. Lietuva – Prancūzija. Jūs sakote, kad prancūzai laimės. Aš – kad lietuviai laimės arba bus lygiosios. Jūsų šansai žyyyymiai didesni, sutikite. Ką manote ?

  • Miela Muse, kad futbolas nėra mano mėgiamiausias sportas. Štai jei būtų kalbama apie krepšinį… beje, gal visai nieko idėja – viską išsiaiškinti krepšinio aikštelėje… Aš žmogus jau senas, palyginti nebaisus, jei atsirastų kiškis drąsuolis…:)

   • Musė

    Aš tai lioviausi domėtis krepšiniu, nes nebeturiu, už ką sirgti :(( Daug metų buvau išprotėjus dėl „Lietuvos ryto“, eidavau į areną, dar pamenu, kaip Javtokas su Macu žaidė, ech…. Dabar už „Lietuvos rytą“ sirgti nebegaliu, už „Žalgirį“ irgi. Jaučiu didelę tuštumą širdyje… :)

    Apie krepšinį gal pats sugalvosite ką nors? Aš juk turiu duotą pažadą įgyvendinti, mano misija kilni…. :)

  • Valentinas

   Dėl ko lažintis nori?

   • Musė

    O ką, nori šampę atsilošti? :))

    • Valentinas

     Na neskubinkime įvykių. Praeitą kartą tu siūlei Artūrui lažintis iš Fredžio. Bet dabar esi Fredį atstūmus ir suignoravusi. Taigi tampa neaišku kokios dėl ko siūlai lažintis.

     • Musė

      Aš lažinuosi iš to pačio, nes esu pažadėjusi, ir mėgstu tesėti pažadus. Priešingai nei kai kurie.

     • Valentinas

      Čia užuomina apie ką? Fredį?

     • Musė

      Neteršiam šio kultūringo, inteligentiško ir išpuoselėto eterio. Kam reikėjo, tas suprato.

     • J. naivus

      Kaip vertinate savo šansus?
      Berods, šiandien dviratininkai rodys lažybų objektą – Donaldą.

      Gaila, jokių žinių iš Čekijos.

 • R.Medinis

  Nelabai aš suprantu dėl ko toks didelis triukšmas dėl tų „dviejų princų“. Na taip koncervatoriai – vis dėlto Krikščionys (demokratai) – jiems gal privalu pagal aprašymą. Nor pagal deklaruojamą ideologiją daug kas būtų privalu, o nėra.

  O apie prokururus teisingai pasakyta. Bet „Respublika“, kaip sustojęs laikrodis, du kartus per parą teisingą laiką rodo, – reikia tik pataikyti kada pažiūrėti…

 • apelsinas

  Et Muse, Muse… Ir komentatoriau, pasivadines kaip reta taikliai – naiviu! Baisusis geju manifestas tikrai realkus ir sukurtas ne Tomkaus, o vieno JAV zurnalisto – tai labai reali SATYRA!!! :DD Pasityciojimas is naivuolisku fobiju ir samokslo teoriju a la „Kaltinate mus samokslu ir propaganda? Ok, stai, pasigrozekite, kaip atrodytu jusu baimes paverstos tekstu – dabar bent turesite pagrinda! :DD“ Juokingiau ir absurdiskiau parasyti nebeimanoma, bet vis tiek, o varge, atsirado daugybe patikliu naturu, priemusiu sita satyra uz gryna piniga! Bijau, kad tik intensyvus teksto suvokimo kursai jums gali padeti…

 • anonimas

  Paskaitykite… labai protingai parasytas straipsnis, atspindi tai, kas vyksta siomis dienomis:

  http://www.veidas.lt/lt/leidinys.nrfull/49d4703c43437